Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

ikka
29. máj 2008

miriamka vdaka za radu 😉 nemas nejaku skusenost aj s tym spankom? Ja dufam, ze to prejde casom...no do puberty snad urcite 😀 ale zas som tym ziskala pekny pohlad na moje zaspavajuce a spiace zlaticko v roznych polohach 😀 😵

ikka
29. máj 2008

tlacenie a tahanie bavi aj nas...a tiez mame jedno auticko, s ktorym rada jazdi po zemi 😀

miriamkac
29. máj 2008

ikka....mne to robila mala, ked sme prisli k svokre a tam mala spat...ani musela som pri nej sediet, kym nezaspi. Ono to prejde pomalicky aj same....ona teraz zacina vnimat trosku inac svet a vecer potrebuje istotu...nechaj jej cas, nech si na to zvykne, ze si stale pri nej 🙂 ...to bude dobre. Nema pri zaspavani nejaku hracku? To by mohlo pomoct....treba jej povedat, ze ju bude stazit ako mamina 🙂 ...Mala ma taku plysovu zabu a chlapci saskov....

ikka
29. máj 2008

hracku mame...macinka v posteli, vsak som jej hovorila, aby spinkala, ze macinko je uz hrooozne unaveny 😀 No ono to mohlo zacat aj tym, ze nam prave v tomto obdobi konecne vyliezli tie zubky a je troska chorucka, tak je cela taka pritulnucka 🙂 no ja verim, ze to prejde....je to narocne.

miriamkac
29. máj 2008

🙂 prejde....ja to teraz neviem porovnat, lebo ono je rozdiel, ci ti zaspava dieta same v izbe, alebo tri 🙂 ....

ikka
29. máj 2008

😅 vsak to hovorim (resp. stale si pomyslim), ze nemam ani potuchy, ake narocne to je s viac detickami 😅 mas moj obdiv...bozinku neviem si to predstavit a zatial nemam stale ani jasnu predstavu o tom, kedy si trufneme na druhe dietatko, stale mam take totalne dilemy... ze niekedy by som chcela aj hned a niekedy zas nie, az kym nebude Emi minimalne v skole 😀

najjulinka
30. máj 2008

Dobre ránko.
Lubi kolko stoja plavky v tescu pre drobcov? Ja som ešte plavky obzerala na babetkovo.sk - tam stoja 210 Sk.

eva4444
30. máj 2008

dobre ranko 🙂
ikka ja mam taku predstavu ze ked pride druhe babo bude prvy rocik asi husty ale potom uz nebudeme az tak stredobodom zaujmu ako teraz ze sa to trosku rozdeli aj na surodenca 🙂
inac ja plavocky nekupujem, mne sa zda plienka plavacia lepsia a skusala som ze daju sa aj vysusit a potom opat pouzit ak su ciste 🙂

najjulinka
30. máj 2008

eva4444 - čo sa týka plaviek... tak mne sa jednorazovky tiež velmi páčia, ale finančne ked si spočítam, tak asi mne lepsie vyjdu normálne látkové plavky. Lebo my budeme chodiť k našim na bazén, nebude to len týždňová dovolenka a hotovo 😀 A pár kúskov mám aj jednorázoviek. 😉 😀

lubi22
30. máj 2008

Dobre ranko 🙂

Julinka, tie v Tescu stali 190 Sk, ale nie su take dobre ako tie Popolini, tie ale stoja raz tolko, 380 Sk.

Ruska, nevidim v albumiku furik 😀 Aj mne by sa take daco pozdavalo, nech nekocikujeme cudzie kociariky 😅

Evi, tie plienky plavacie pouzivame na plavani, su dobre na jeden vstup do vody, oni potom nasaju, dietatko si moze aj ciknut, no a neviem si predstavit ich vysusat 🙂 No ked pojdeme k vode, a kazdu chvilocku vbehne a vybehne z mora, alebo bazenika, tak sa mi zdaju lepsie tie normalne plavocky, navyse nezadrziavaju moc, cize je to pre pokozticku zdravsie 🙂

Ikka, my tiez pouzivame dudu iba na zaspavanie a potom ju vypluje. No neplanujem to teraz nejako riesit, snad si to urci on sam, ked uz ju nebude potrebovat. Je super, ze Tvojej kamoske sa podarilo hned davat mliecko do pohara, my asi dame najprv do flasky, lebo tym satim zaspinkava. 😅 Snad ked bude starsi, tak to vyjde zamenit za poharik. A aj nas maly zaspinkaval tak krasne ako Emily, no odkedy bol chorucky, a nechcela som aby mrnkal, tak som ho upokojovala na rukach, tak uz sam nechce zaspinkat. Takze aj vcera som musela byt pri nom, aj na rukach ho mat 😖 A tak bol krasne nauceny 😔

ikka
30. máj 2008

Ahojte,
lubi tak to mame s tym spanim rovnko. Ja ju sice na rukach nemam, ale musim byt pri nej...ale nevadi, vystaci si aj s muzikom, takze sa striedame 😀

Babulky, ale vsak deticky su male, tak pri mori kludne mozu byt aj uplne nahate, ved to je normalne a uplne najzdravsie 😉 Ja by som si s tymi plavkami nerobila az take starosti. Inak ja tie jednorazovky tiez po plavani preplachnem a ususim a pouzivam ich 2x.

najjulinka
30. máj 2008

A este k plavkám. Ja chcem také čo neprepustia ani pišaničku, lebo bazén u našich je pomerne malý a nechcem aby dávali viac chémie do bazéna - zas chémia tiež nie je zdravá, takže len nutné minimum 😀 Keby sme šli k moru, tak by mi stačili plienky čo kaku neprepustia 😉 Piška sa tam stratí 😀 😀 😀

sisa07
30. máj 2008

Ahojte!
Alenka, to je super, ze je Adko v poriadku 😵 .
Zuzi, ako je na tom Laurinka s mlieckom? Vratila sa k MM alebo ste uz dokojili uplne?
Je tu este niekto taky, komu vobec nenabehol cyklus, alebo som sama 😅 ? Akoze nie zeby som sa netesila, ze mam pokoj, ale ved uz tolko nekojime a stale nic......
Lubi, ja som Ti hovorila, kupte Samkovi kosacku 😀 a mas vystarano...... 🙂 . Ale videla som aj tie furiky, tiez su super 🙂 .
My asi Adelke kupime len plienocky jednorazovky, nejdeme k moru ani nikam nadlhsie k vode, takze nam to bude stacit takto......Mozno niekedy vybehneme do Senca do Akvaparku alebo niekam na kupko.....a inak len na zahradke v bazeniku sa budeme clapkat 🙂 .
Ikka, neboj, malinku to urcite po case prejde, asi ju nieco zneistilo / tie zubky, alebo vela noveho ako Miriamka pisala/ a bud rada, ze ste to tak nemali doteraz.....Ja uspavam Adelku doteraz tak, ze musim byt pri nej a ona si cucka mliecko, potom sa vrti po posteli. Niekedy zaspi rychlejsie a inokedy aj vyse hodiny robim dozorcu 😀 a bufet v jednom 😉 . Nikdy nam este nezaspala sama, takze za tych 367 dni som vecer kazdy jeden travila v spolocnosti dcerenky 🙂 a je to uzasne, aj ked niekedy unavne 😉 .
Vodicku tiez pijeme prevarenu alebo neprevarenu Lucku alebo prevareneho Drobceka. Ale uz sme pili aj z vodovodu - ja taku pijem stale a Adelka samozrejme chce tiez, takze preco nie, ked len trosku 😉 . Tie stavicky jej tiez nechutili rovnako ako Miriamkinej Ladinke. A dzusik jej este nechcem davat. Len detsky cajik a vodu.
Prajem krasny vikend!

sisa07
30. máj 2008

Rainbow, ako ste na tom s Deniskovym nocnym kojenim? Nam to uz pekne ubuda, uz len tak 2-3krat a aj z toho je to posledne az nadranom okolo piatej. A aj vstavanie sa nam posunulo, uz to nie je medzi 5 a pol 6 ale pred 6 🙂 .

eva4444
30. máj 2008

sisa ja som mala menzes raz 😅 ale da sa povedat ze ho celkom tuzobne ocakavam nech sa vrati 😀 😀 😀
ikka aj nam sa po navsteve sk v maji vela veci pokaslalo, predtym petrik zaspinkal nakojeny sam, som dala do postielky zdrapil maca otocil sa a pokojne som odisla. potom sme sa 3 tyzdne vracali k starym sposobom, teraz je to uz celkom ok, aj ked niekedy 1-2 minutky este pomrnka 🙂

monika1
30. máj 2008

Ahojte 🙂
sisa mne este nenabehol cyklus 😅 ale uz ho ocakavam kedze som prestala kojit...
a my teraz zaspavame tak ze ked vypije flasku (pije na nasej posteli) tak sa len ku mne otoci,polozi si na mna hlavu a zaspi takze tiez ma musi mat po ruke a mne to vyhovuje 😵 nijako ma to neobtazuje ze "musim" byt pri nom,je to chvilka a je to carovna chvilka 😵

inac u nas je riadny hic 😎 prave sme prisli z mesta a adamka slnko asi zmohlo lebo spinka v kociariku 🙂

kamilecka
30. máj 2008

Ahojteeee,

Davidko uz haja,tak vegetim pred panelakom 🙂 potom pojdem pozerat. Mne nabehol cyklus 5 mesiacov po porode a chodi pravidelne 😀 hihih

Dnes bolo riadne horuco a spalila som si tvar au au 🙂 stiiipeeeee

eva4444
30. máj 2008

jeej tak sa adko stretol s adamkom v bazene 😀

julinka a kiko je vo vani fesak 😝

super ze existuje fotaky, dobre to vymysleli 😀 my sme boli na nakup spustil sa taky lejak ze sme dosli ako mysi petko sa najprv dazda bal ale potom sa nemohol od neho odtrhnut no zlate su tie nase deticky 🙂

najjulinka
30. máj 2008

Kiko je fesák nie len vo vani...

Teraz ma Lucinka trápi... Zaostáva v hrubej motorike... 😢 A už je to moc... A o pár dní ideme na očkovanie, takže cvičenie ešte budeme musieť po očkovaní na 2 týždne vypustiť... 😒 A ja nemám pocit, že do očkovania z nej niečo vypiplem... 😒 😢 Ona proste na to zvysoka 😖 Ona si robí veci po svojom...
Ona je taká svojská vo všetkom... Ale to by som brala... Ale tá hrubá motorika je dosť podstatná... 😖 Takže dnes som si už aj ja nad ňou poplakala... 😢

alena22
autor
30. máj 2008

evka hej hej stretli sme sa som rada lebo zastinhut zuzulku na SK je obtiazne len take ze stretnut sa a ma tu aj rodinu tak chce byt snimi preto som bola rada ze ma aj ona cas aj my cestu 😉
bolo super adamko je sikovnicek velky a adko zas nevedel vyliezt z bazenika ako sa mu tam pacilo 😀

alena22
autor
30. máj 2008

juli maly je bohovy aj vo vami a ako pil mliecko nema chybu 😀

najjulinka
30. máj 2008

No to mliečko fakt nemá chybu... To šaškoval doslova, lebo on pekne sám pije mliečko na rozdiel od Lucinky 😀 😀 😀 A ešte ked som vytiahla foťák, tak mi pchal flasu do objektívu akože "Foť flašu - prázdna je" 😀 😀 😀
Akurát nám malý nezbedník zaspal... 😀

lubi22
30. máj 2008

Alenka, zlatunki boli spolu chlapci, len Adamko bol tusim trosku vazny 😉 To mali v tom bazeniku aj vodicku okrem lopticiek?

Ikka, ja maleho nechcem nechat nahatuckeho na plazi, mozno chvilocku, ale nie stale. Slniecko je silnejsie, tiepartie citlivejsie, a maly sa hocikde posedi, cize sa mi to nezda hygienicke. Este u chlapceka mozno, ale s dievcatkom by som to na holo v piesku pri mori neriskovala 😅 Preto kupujem plienkove plavocky, co su uplne prievzdusne, aby sa ritulka neparila, ale aby bola aj trosku chranena pred slnieckom a necistotami 🙂

Evi, videla som Petrika v Mame a ja 😵 Kludnucko sedi v kociku. My by sme v takej kategorii sutazit nemohli 😀

eva4444
30. máj 2008

jeeej lubi to si ma potesila este nemam nove cislo, ale o tyzden uz hadam budem 😵

eva4444
30. máj 2008

lubi neboj vy sa zapojite ked bude tema 'mamina utekaj za mnou ja este vladzem' 😉 😀 😀 😀
ja by som pri mori asi tiez nenechala holatko, skor aby ho neobcumovali, ale v rodinnom kruhu v pohode 🙂

lubi22
30. máj 2008

Evi, ok, tak snad aj taku vymyslia 😀 Ale zase musim Samka pochvalit, dnes som potrebovala ist na postu,od nas je to do centra na postu tak 10 min pesi a Samko ani raz nevyskakoval z kociku. Normalne som nechapala. Ale uz po ceste spat som ho musela uplacat zmrzlinovymi kornutkami 😅

Petko ma na tej fotke v casopise 9 mesiacikov? Poslali sme Vam hlas, Petko je tam zlatunky 😵

No to je dalsi dovod, v dnesnej dobe clovek nikdy nevie 😖 Tiez ked sabude kupat na zahrade v bazeniku, tak ho necham na holatko, ale na plazi nie 😉

eva4444
30. máj 2008

lubi diki si zlata 🙂

lubi22
31. máj 2008

Dobre ranko 🙂

Zelame vsetko najlespie k prvym narodeninkam Petrikovi a Lucinke 😵 😵 😵 😵 😵 Petrikovi zelame, aby bol stale taky zlatunky, v pohode a spokojnucky, aby sa cim skor dockal braceka alebo sestricky 😉 No a Lucinka nech cim skor dobehne vsetky babatka a aby uz v zivote nemala ziadne problemy a stretla sa iba s ludmi, co ju budu stale velmi lubit 🙂

kamilecka
31. máj 2008

Vsetko naaaaaaaj dnesnym oslavencom 😀 🙂

lubi22
31. máj 2008

Chcela som sa spytat, aj Vasim detickam sa obcas stava, ze plackaju zo sna alebo sa smeju? Samko mal hroznu noc, zacal vzlykat, potom plackal, ale vyslovene stale spinkal, nemohli sme ho prebrat, asi sa mu daco snivkalo, no preslo to, az ked sme na neho hlasno hovorili a prebrali ho. A o chvilocku zase. Od 11 som si ho dala ku sebe do postele, potom ma schmatol za vlasy a uz spinkal dobre. Ale stalo sa nam to uz viac krat 😖