Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

sisa07
10. jún 2009

Ahojte 🙂

Ikka ☹ , je mi to velmi luto......musite mat riadne odolne bacily.......este stastie, ze Vam nebolo treba ist do nemocky, ale zvladate to aj doma 😔 . Zase sa opakujem, ale myslim to uprimne :veeeeelmi drzim palce, nech ste coskoro cela rodinka v poriadku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alenka, to uz mate Adka riadne samostatneho 🙂 , u nas nieco podobne nehrozi 😀. Tak si tie spolocne chvilky s manzelom uzivajte ako sa len da 🙂.

Juli, aj ked budete s manzelom na deturence dvaja, urcite sa nezastavite ani na chvilu a stale budete mat co robit, to tu vieme vsetky 😉, takze Vas obdivujem v kazdom pripade 🙂 .

Lubi, aj mna toto leto a more mrzi trosku kvoli Adelke, ale dufam, ze si to vsetci vynahradime buduce leto uz aj s rocnym Adamkom. Aj u Vas to uz bude o to veselsie, ze Filipko bude ovela viac vnimat, co sa okolo neho bude diat, budu so Samkom krasne santit na piesku a v mori 🙂 .

Susy, ako sa citis kratko pred porodom? Brusino tvrdne asi stale viac, ze..... Uz mas vsetko pobalene?
My sa tento vikend chystame prisposobit Adamkovi spalnu a poprehadzovat nabytok aj veci v skriniach a buduci tyzden sa uz asi pustim do prania a zehlenia Adamkovych veciciek. Este si musim par veci do porodky dokupit a dobalit tasku, nech sme uz pripraveni, keby nieco......

Pekny den 🙂

sisa07
10. jún 2009

Evi, keby bola teplucka jesen, mozno by sa Vam este podarilo vybehnut niekam k moru aj s bambulkou, zda sa mi, ze si spominala, ze to nemate daleko. A ked sa nezadari, tak o rok Vam bude v stvorke tak veselo ako nam 🙂 .

susy
10. jún 2009

sisa, ja som už pobalená od 30tt, ta že toto už dáááávno neriešim 😅 . poprané už mám. dnes som rozdelovala šuflíky pre Simka a Maxa. aby aj moj muž nemal s toho hokej, ked nebudem doma. postielku mam tiez nachystanu aj autosedačku 😅 , aj plienky 😅 . teraz ma čakaju už len tie super veci, ako kozmetika, kaderník, pedikura a nechty si urobym aj sama 😀 . toto som pri Simonkovi nestihla, tak teraz si to chcem spríjemnit.

včera som bola na poradni, tak už máme 3 kilky, aj hlavičku už nahmatal, je dost nizko, ale stale som zatvorena.
tento piatok by som chcela ist za porodnikom, tak som sama zvedavá, či mi ten cisarsky odklepne. no mal by,lebo s mojim gyndošom chodia lyžovať 😵 . už aby ten datum sedel.

inak sa už neviem dočkat. tak to prežívam, ako keby som rodila po prvy krááát 😀

najjulinka
10. jún 2009

sisa no to už sa nezastavíš či maš jedno bábo alebo tucet 😀 😀 😀

Bola som v tescu nakupiťuž nejaké oblečeníčko... a kupila som drevený domček s nábytkom a panáčikmi... A možem ho ist vrátiť.. Nie je kompletný.... 😖 Joj tak sa mi nechce.. .Ja tam vkuse dačo mením, reklamujem... Ale ked tam dost vela nakupujem deťom, tak sa aj často zadarí kupiť to nepravé.....

zuzka80
10. jún 2009

Ahojte,
Julinka no to budete mať doma veselo 😀 😀 😀 Ja by som to určite nezvládla, ja nebudem poriadne zvládať ani 2 deti 😀
Ikka vy si ale vytrpíte, dúfam, že budete čoskoro zdraví 😉

eva4444
10. jún 2009

Ahojte 🙂

ikka boze vy si teda uzijete ☹ drzime palce nech sa ta pluha rychlo strati 🙂

tak nasi uz zdrhli, bolo celkom dobre, ale uz sme radi ze sme zase sami. ved som bola vyse 3t na sk, potom tyzden sami, potom zase nasi tu 8 dni a uz si chceme uzit rodinky takej samej vsak chapete 🙂

k tomu moru na jesen by som sa asi neodvazila, to by bolo treba este v septembri a cez sestonedelie sa mi moc nehce tam s vlozkou pobehovat 😀 nehovoriac o tom ze predsa je to tych 5h a take male babetko uff chudatko to by som mu nespravila 😒 ja som este nevhystala nist, ale vsak casu dost, az v juli zacneme. Petrik dostal 'velku' postielku z ikei, takze pekne k nam v noci docupita, ja vzdy skoro zradnik chytim ked ho zbadam 😀 najlepsie ze vzdy ide najskor na zachod pozriet ci tam nie sme a potom nestastny ide do spalne 😀

ikka
10. jún 2009

Ahojte,
dakujeme vsetkym za podporu, zajtra ideme obaja s muzikom na punkciu, mame zapal dutin, tak sa tam vystriedame, no ale ked to ma pomoct, tak nech je tak.... 😅 Emi vypada byt v pohode, len tie usi bolave ☹ Evi veru dobre si to nazvala, neviem, kde sme k takejto pluhe prisli 😠

No ved to je to, ze z tych velkych postielok deticky utekaju 😅 😀 Aj my chceme uz Emily kupit velku, ale bude zatial stale s nami v spalni, pre mna to je pohodlne a verim, ze ked bude vacsia, tak sa na vlastnu izbicku bude tesit...ja som sa tesila, ked nas nasi presuvali do samostatnych izbiciek 😉 Tiez uz som pokukovala po ikeackych postielkach.

Susy, tak nech to vyjde ako si zelas 😵

sisa07
11. jún 2009

ahojte 🙂

Juli, nie ze by som mala pri Adelke nejaky volny cas....mam stale co robit aj s jednym dietatom, to mas pravdu, ale predsalen si myslim, ze je rozdiel fungovat s jednym alebo dvomi detmi a ine je mat v byte 4 malinke deti 😉 🙂 .

Evi, ja by som tiez s takym drobcom nikam necestovala, som opatrna az dost, ale su aj take maminy, ktore taketo veci az tak uzkostlivo neriesia a nemali by s 5hodinovym cestovanim 2 mesacneho babetka ziadny problem.......S tou vlozkou si to napisala presne 😀 - ja som s nou behala az do posledneho dna sestonedelia tiez, ale potom som mala pokoj az do tohtorocneho oktobra /po odstaveni sme stihli len jeden cyklus / a odvtedy zase pokoj 😝 😀 😀 😀 .

Ikka, my mame opacnu skusenost - Adelka k nam este nikdy nepricupkala v noci, ona je taka pohodlna, ze si zavola svoje "mamaaaaa" a vie, ze zarucene pribehnem, takze cestovanie k nam do postele sme este nemali. Skor ja cestujem do postele k nej 😀. Tiez ma prekvapuje, ze jej to este nenapadlo, ked sa zobudi. Ale som rada, asi by sa nam vo stvorici spalo dost tazko, keby si na nieco podobne zvykla.

alena22
autor
12. jún 2009

Ahojte, tak nas adulo ma prvu noc bez rodicov za sebou a uplne krasne to zvladol ani slzicka nepadla, sem tam sa pytal kde je maminka a tata ale babka mu vysvetlila ze robime tak on nic hral sa dalej vecer zaspal rano vstal babka povedala ze on je genialne dieta na varovanie ze to ani sestrina mala 4 rocna sarka sa tak nevaruje dobre ze ta poplakava hlavne vecer 😵 tak nas adulko je uz riadny velkac 😵 😵 😵
ja som dnes bola u zubarky rano a rezala mi to tam a ze nechapa z coho sa mi tam ten abces spravil tak mi to cistila a v pondelok zasa 😅 ale hlavne ze to tam uz nemam a teraz idem zasa smer blava na cetecko ach jaj si uzijeme dnes este 😔

juli ale s muzikom to obaja zvladnete 4 dietky si myslim ja ze ked su na to dvaja tak pohoda 🙂
ikka zelame celej rodinke skore uzdravenie 😉
evi petko nema chybu ze vas hlada prve na zachode 😀

lubi22
12. jún 2009

Ahojte 🙂

Alenka tak Adrianko to zvladol super 😉 Aspon viete, ze sa nemusite obavat, ak by ste museli ist dakde na noc prec, ze je v pohodicke. Na CT ides Ty?

Julinka no pre mna plati zakladna nerovnica: pocet deti musi byt mensi nanajvys rovny ako je pocet dospelych 😀 Inak to nezvladam 😀 Takze Ta obdivujem aj s muzikom, tooolko deticiek 😉

Ikka vy si to teraz odkrutite a snad uz budete mat zvysok roka pokoj 😉

Evi som sa zasmiala, ze najprv na zachode 😀 Inak presne ako pise Sisa, k nam Samko nechodi, on iba zakrici Maminka pooood a vie ze som hned tam 😅

Susy Ty si aky vzornacik s tym pobalenim 😉 Ja som sa balila asi tyzden pred 😅 No snad Ti to vsetko vyjde, ako si predstavujes, a zachvilku budete mat Maxika doma 😵

My ideme v pondelok pozriet skolku, kam by mal Samko ist v septembri. Ale ma hrozne potesili, ked som im volala, lebo jedine, co mi vadilo na tej skolke je, ze je uplne mimo na najvacsom bystrickom sidlisku, ze budeme musiet vozit samka furt autom. A dnes mi ta baba povedala, ze sa stahuju blizsie do centra, cize nakoniec budu mat skolku asi minutku pesi od nasho domu 😵 Som bola naradostena cela, predsa len to mozem pre neho hocikedy zbehnut aj s Filipkom 🙂 A maju tam 8 deticiek iba, ze max pocet je 10, ze deticky vobec nebyvaju chore, tym ze je taky malicky kolektiv a kopec inych fajn veci, tak dufam, ze to aj bude take dobre a Samko bude spokojny 🙂

eva4444
12. jún 2009

ahojte 🙂

lubi to je super so skolkou ze bude tak blizko, perfektne 🙂

alenka no Adko je superdieta, ked tak zvlada byt s babinkou, ale urcite je to aj tym ze vie ze sa ponho vratite tak sa neboji - proste ma vo vas istotu 🙂

sisa ja so sestonedelim detto 😉 proste sme tie stastne typy 😎 😀

dnes ma tato dovolenku tak sme boli na termalnom kupku, ja som sa bala kupat aby som nechytila nejaku pliagu ku koncu tehu, tak som len vysedavala pri detskom bazeniku a ked tato vzal Petrika do velkeho tak som bola v bufete si plnit vyzivovaciu povinnost 😝 😀 joj no dobre nam bolo, len Pertik akosi nemohol zaspat ked sme sa vratili 1,5h som pri nom sedela, potom som odisla, zaplakal, prisla chytila za rucku a uz hned hotovy - betar jeden.
inac s tym zachodom tato sa priznal ze sa v noci zamkol na zachode aby nezinfarktoval keby mu tam nahodou nocny tulak vbehol 😀 ale neprezradte ma ze som vytarala 🤐 🤐 tato sa boji vlastneho dietata 😀

ikka
13. jún 2009

Ahojte,

Evi 😀 zachodovy pribeh je dobry... 😀 😀 😀 ja by som tiez zinfarktovala, keby sa nieco take prihodilo 😀

Lubi, super, ze vam to s tou skolkou tak pekne vyslo, vyzera, ze to je super skolka 😉 No a bodaj by si mala pravdu, ze si to na zvysok roka uz odkrutime. V piatok sme boli vsetci svorne u dr. a malej sa uska po prepichovani zahojili, teraz este doberie atb a o tyzden zas na kontrolu. Inak sa uz konecne zbavila soplikov, aj zubky ustali, tak aspon na nu sa stastie usmialo 🙂
Nam dr. nastastie nakoniec punkciu nerobil, len nas lieci a dava nam do nosa take vaticky, no a papame lieky 😖 Tak snad to prejde, ja stale nepocujem....je to hrozne ☹
Dnes som bola aspon s malou zas v solnej jaskyni, inak sa snazime zdrziavat len doma a nejak sa liecit, ale je to s Emi total tazke, hrozne sa nudi samozrejme a my nemame na nu tolko energie, aj ked sme dvaja. Ja nemam silu ani chut varit a podobne veci...takze 😔 No aspon som sa postazovala.... 😅

Tento rok rozhodne planujeme nejake more, nech sa nam tam tieto pluhy vykynozia 😉 😉

alena22
autor
13. jún 2009

ahojte, joj ikka no mate to ozaj vesele ☹ zelame celej rodinke skore uzdravenie 🙂

Ja som bola doteraz v praci dnes sme mali detsky den, program nam pochvalili , babulky sa veeeelmi tesili podaktorym aj rodicia prisli to bolo radosti a potom velkolepa garden party disko a tak no bola som prestastna aj za ne 😵 😵 😵

Nam kasel ustupuje teda adkovi ale sopliky zase ani nie tak neviem vidim to na dalsi tyzden doma 🙄
A v juli je skolka zavreta no snad sa tam este dostane aspon na tyzden 😎

eva4444
13. jún 2009

ahojte 🙂

ikka joj rychlo sa vyliecte a potom sup k moru 😵 Emily sa urcite vyjasi 😵
ja ked vidim aky je Petrik vodnopieskovy zivel mi je normalne smutno ze nam to tento rok nevyslo, a to uz zajtra hlasia 28 stupnov no nemohlo to pekne pocko prist o tyzden skor? 😠
zajtra skusime ist ak bude tak pekne ako hlasia na normalne kupko, maju vonku malinky detsky bazenik, hojdacky a virivku s horucou vodou, len nech je pekne. to Petrika zase 2h z vody nedostaneme 😝

alena22
autor
14. jún 2009

ahojte, evi to ti zavidim ze kupko to ja s malym nemozem ist on by bol hned chory 😅 ☹ na jednej stranke som rada ze nemusime behat po kupkach lebo s mojou postavickou a zakomplexovanou hlavou sa aspon nemusim nikde pretrcat, ale zasa mi je luto adulka ze si taketo veci nemoze uzit aj on. Sice minuly rok sme boli na kupku ale myslim ze iba 3x za cele leto
My sa k moru nechystame uz teraz chceli sme ist do grecka ale ja ked som v novej praci a adkova dieta este na tri mesiace...nejdem to drazdit radsej tak zas na rok snad sa konecne podari, lebo co je adko sme neboli nikde pri mori iba tuto slovesnko a cechy na dovolenke
evi adko by sa tiez rypal s pieskom ci kamienkami s kyblikom a lopatkami cele hodiny 😀 😵

eva4444
14. jún 2009

ahojte 🙂

alenka my to velmi ocenujeme, ze Petrik vydrzi nakladat a presypat aj hodinku-dve v kuse, to je vtedy pohodaaa 😎 s morom skoda ze nemozete, ale na druhej strane tiez to nie je vsetko, zdravie je najdolezitejsie a tomu treba podriadit ostatne, vsak vies sama najlepsie. 🙂

eva4444
15. jún 2009

Ahojte 🙂
nejako blbol kon ci co 😒

dnes nam zaprsalo tak trcime doma, teraz pojdeme aspon na kratku prechadzku pomedzi kaluze.

rychle uzdravenie vsetkym detickam a pekny den vinsujeme 🙂

ikka
15. jún 2009

Ahojte,

veru, blblo to tu...u nas sa lejak spustil zrovna teraz. Ale Emi sa pekne hra, tak ma maminka chvilku na kona 😉 Dnes sme boli na kontrole, tak u mna celkom ok, len usi stale tak napolovicu zalahnute, ale lepsi sa to 🙂 Emi ma kontrolu az vo stvrtok, ale vypada byt vsetko ok (klop klop klop), no a muzik este nejake tie procedury podstupi 😖

Evi tak to ste to termalne kupko asi nedali, co? My sme v nedelu boli v solnej jaskyni a tu bolo kupko vonku normalne otvorene a aj ludia tam boli...akoze teplo bolo uzasne, ale mne sa to aj tak nezdalo 😅

Ali, ze som taka zvedava, ty si takuto pracu s detickami nejak hladala alebo to prislo nahodou? Musi to byt zaujimave. A ked mate takuto akciu ako detsky den, tak to tam asi moze byt aj Adko s tebou nie? Aj ked, to sa potom asi zas nemozes venovat tomu, co mas...

Inak tiez uz som kukala nejake to Grecko, tato destinacia by sa mi pozdavala, ale muzik vravel, ze az v auguste. Najprv musime dobehnut resty, co mame na slovensku, sme to dvakrat odlozili, kvoli chorobe 😠

najjulinka
15. jún 2009

My sme dnes kupili cestovné postielky oranžové pre dvojičky. 😵 😵 😵 A ešte som kupila 4 rovnaké supravičky (farebne nie su uplne rovnaké) - polodupky, tričko s dlhým rukávom a podbradnik... Pre Lucinku, Mareka a Margaretku tie polodupky možu byť len pyžamkové... Inak sa to využiť nedá pri takých Velkáčoch 😀 😀 😀 Ale bola super cena. Supravička stala len 2,61 € - vzala som 4 kompletne supravy čo mali a ostala im tam len taká čo chýbalo tričko 😀

eva4444
15. jún 2009

ikka no boli sme na kupku vcera, najskor asi hodinu dnu v plavarni a potom sme vysli aj von na travu, aj sa Petrik pocliapal v detskom bazeniku vonku, potom sa to uz zacalo plnit, fakt kopec ludi. vcera tu bolo fakt asi tych 28 alebo kolko, lebo ja som umierala od tepla. dnes je zase hnus, zajtra ma byt asi 20 ale uz nemaju byt zrazky tak super 🙂

juli tak to si riadny nakupca 😎

alena22
autor
15. jún 2009

Ikka ja som si davala ziadosti do vsetkych ms v okoli ked byvala praca skrachovala a vsade ze pne stavy a tak mi odpisovali a dala som si aj do tejto dediny kde je aj tento ustav a vtedy ma osvietilo 😀 ze by som to mohla vyskusat tam .Tak som zavolala s pani riaditelkou sme sa dohodli lebo akurat mali jednu pani vychovavatelku vypadnutu tak ma previedli ukazali mne sa zapacilo a uz som tam 2 mesiace 😵
Adko by so mnou mohol ist ale nebravam ho dievcata by ho otravovali oni si tak neuvedomia ze male dieta to nemusi znasat dobre a celkovo nebmala by som ozaj cas na neho vobec popri akcii 😅
ja mam dnes na prd den uz som bola 2x na pohotovosti mala som desne vysoky tlak a busenie srdca a zajtra musim ist na interne ☹ Teraz som nacpata liekmi a sa trosku lepsie citim ale idem si lahnut lebo sa bojim ze sa mi to vrati ☹

eva4444
15. jún 2009

juli kukla som album tie postielky su teda poctivo oranzove 😀 nebojis sa ze v takych jasnych farbach sa im nebude dobre zaspavat? 😕

eva4444
15. jún 2009

alenka v ustave mate postihnute deticky? drz sa nech zdravicko poslucha.

lubi22
15. jún 2009

Ahojte 🙂

Jaj ako vam to ide rychlo s tymi tyzdnami Zuzka je uz v polovicke a ostatne buduce dvojmaminky uz prekrocili 30 TT 😵 Tesim sa na dalsie babulka 😵

Alenka ty mas pedagogiku? Snad budes coskoro v poriadku a Adkovi tiez zelam skore uzdravenie.

Julinka tak si sa vysantila na nakupoch 😉 A deticky k vam odkial pridu? Z DD? Ked uz maju vyse rocka.

Ikka mne sa grecke ostrovy tiez pacia, na rok pojdeme bud tam alebo na cyprus. A vam vsetkym po tychto chorobach urcite pobyt pri mori pomoze.

Evi tak vy sa uz veselo clupkate? No ja toho roku na ziadne verejne kupalisko nepojdem, nechcem vzbudit verejne pohorsenie 😅 Budeme sa clupkat iba na zahrade.

My sa mame fajn, obaja chlapcekovia su zlatunki a velmi sa lubia. Na Samka musime sice davat pozor, aby nelubil Filipka az prilis intenzivne a nepopucil ho, ale su podareni 😀 Spolupracuju, ked zacne kricat Samko, Filipko spusti tiez a naopak 😀 Dnes sme boli so Samkom pozriet skolku a deticky, dnes tam boli iba 4, tak hned ako sme tam prisli, zapojil sa medzi deticky a nas si ani nevsimal, nastastie nema problem hned sa dat s hocikym do reci. Tak verim, ze to bude od septembra fajn, dohodli sme sa, ze bude chodit doobedia. Rozpravali sme sa aj s anglickou lektorkou, dokonca aj Samko s nou pokecal, tak som spokojna. 🙂

najjulinka
15. jún 2009

My bereme všetky detičky z jedneho domova... 😉 Dnes sme boli v domove,ale poobede, tak som sa ani nepýtala či ich možme isť pozrieť, lebo to je spinkací čas asi všade...

eva4444 nebojim.. .v noci je tma a nevidno či je postel oranžová či belasá 😀 😀 😀 No a poobednajsi spanok uvidime... Ale nemam pocit, žeby na farbe záležalo... Však detom postielky nemaníma su dni kedy poobede Kiko s Lucinkou nespali vobec a boli dni kedy hajali 2 hodky... 😀 😉 Domču ešte neriešim tá si hajá jak jej príde 😀

No už sa teším na dvojičky... A som zvedavá ako sa mi podarí a či vobec stihnem namalovať deťom rybičky po stenách 😀 Budú mať rybičkovú izbu asi... 😵

alena22
autor
16. jún 2009

ahojte lubi si ma pobavila ze spolupracuju ked jeden placka tak aj druhy 😀 😀 😀
ja teraz nezvladam ani adka musi pomahat cela rodina kym mi nedaju nejake lieky co mi zaberu, dnes som bola u internistu a obvodaka a zajtra si ma pozvali na vysetrenia do bratislavy nejake dokonca aj sono srdca mam napisane aby mi spravili 😒
evi super ze takto si chodite s petkom, my sme s adkom boli naposledy davno na plavarni, lebo pri nom je dost vysoke riziko ze si stade okrem zazitkov nieco prinesieme 😒

eva4444
16. jún 2009

uff alenka zase len zle spravy ☹ drz sa!

monika1
16. jún 2009

ali moja len sa ty setri,neprijemne veci zazivas ☹ mne stacilo len raz busenie srdca teraz v tehu a mala som dost,bolo to neprijemne...tak snad ti zistia z coho to mas a nasadia nejake lieky a bude ti hned lepsie...zajtra drzim palce na vysetreni

lubi22
16. jún 2009

Alenka drz sa, dufam, ze vysetrenia dobre dopadnu 😉 Nemozes to mat z tej stitnej? Ci to je nieco uplne ine? No urcite to mas teraz riadne tazke, este aj Adrianko ked je chorucky 😔

ikka
17. jún 2009

Ahojte,
Ali drz sa, nech sa ti rychlo polepsi 🙂
Lubi pekne fotocky, Filipko je riadny macicek, aspon tak vypada, ze lubi mliecko 😵 a ta podoba na manzela je fascinujuca 😉 😀