Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
16. aug 2009

Ahojte 🙂

sisa som rada ze sa mate dobre, aj ked je to urcite narocne byt sama s dvomi detickami. Podla mna ma tie pocity kazda maminka, ked sa chce venovat obom ale zial neda sa to vzdy perfektne zosuladit. Asi si to netreba tak pripustat, proste clovek im dava kolko je v jeho silach, a tie deticky to vedia 🙂
Ja som rada ze muz si vzal volno, to nemecky stat dava taku moznost ze moze ostat doma na 60% platu az rok 😝 resp. si manzelia tento rok mozu rozdelit na ake chcu casti, ale kedze ja som doma a nemam ziadny plat je to fuk. skoda aj ze nemoze ostat viac, uz aj takto budeme musiet siahnut do uspor. ale stoji to zato urcite 🙂 joj dobre som sa vydala za dobreho muza 😀

no musim upratovat kym sa vratia z pekarne nie vysedavat za PC 😀

kamilecka
16. aug 2009

Ahojte

to s tym rozpoltenim medzi deticky je fakt o drzku niekedy, vacsinou sa to da, lebo ked kojim Davidko je s nami a hra sa,len ked napr kojim a mi povie mamka trebami piskat,tak to vtedy je fakt o drzku. To musim prestat kojit,polozit Sarah a ist s nim na wc ( chodime na velky zachod, nemame tu redukciu,takze ho musim drzat), jasne ze Sarah zacne plakat ze sme prerusili papanie, no ale co ked inak sa neda a zasa Davidka nenecham aby sa popisal.

eva4444
17. aug 2009

ahojte 🙂

joj my tu mame hic, az sa ani von neda moc ist ☹ boli sme pozriet tatu cez obed, potom sme sa poclaprndali vo fontane a doma mi Petrik stale ukazuje ze ho boli hlavicka. tak som ho clupla do vlaznej vane a teraz odpadol na nasej posteli, asi sa trosku prehrial mojatko hadam uz bude fit ked sa zobudi 🙂

najjulinka
18. aug 2009

Ahojte...
Tak my sme sa v nedelu vrátili z Tatier z "dovlenky"... Riadna makačka, ale zmena musela byť... Boli sme ubytovaní v tatranskej Štrbe... Naväčšia túra bola vyviesť sa zubačkou na Štrbské pleso a obísť ho a zas zubačkou dole... 😀 😀 😀 Boli sme aj tam za atrakciu... No sranda... Ja som mala dosť kd sme kočíky vytlačili k prvej križovatk od zubačky... 😅 😀 😀 😀 No ešte cestou hore v zubačke Domča zgrcala sa... A tie tvarované sedadlá su tedy výmysel.. .Nagrcala rovno Lucke pod zadok... Pekne to stieklo... 😀 😀 😀 No a cesta späť bola šou... To už na stanici nám traja velkáči revali... Ludia si nas obzerali... No jak prišla zubačka, tak som nahlas zahlasila, že odporučam nastupovať do prveho vagona, ž emy ideme do druheho 😀 😀 😀 No a v zubačke celou cestou dvojičky revali... Potom som počula že vo vagone sa ešte 2 detičky k nim pridali... Lucka tancovala na sedadle... No šou... Na prvej stanici pol zubačky vystupilo, tak som si len povedala, že asi dalej radsej zájdu peši 😅 😅 😅 🤐 🤐 🤐 No šou... Eše , že Domča je flegma a len ticho čumela kde tu hodila nejaký grc...
A druhá najväčšia túra viedla do miestnych potravín... Ked som tam dorazila, tak som nakupila tak aby som už ten týžden si tuto turu nemusela ani nahodou zopakovať... No proste makačka...
Aj sme dumali, že ostaneme 2 týždne, ale jeden bohate stačil...

eva4444
18. aug 2009

juli tak to co ste zazili urcite nebola dovolenka 😉 ja by som na dovcu nesla s 4 malynkymi detickami, chcelo to podla mna kus dobrodruznej duse 😉

sisa07
18. aug 2009

ahojte 🙂
Uz som dvakrat zasadla a dvakrat zacala pisat v poslednych dnoch, ale drobci mi nedali dopisat 🙂 . Tak uvidime, ci dnes budu zhovievavejsi 🙂 .
Dakujem velmi pekne za podporu Lubke aj Evke 🙂 . Je vela takych situacii, ked sa naozaj musim rozhodnut, ze ktore dieta ma v tejto sekunde prednost, a presne ako pise Kami - casto je to s cikanim alebo kakanim Adelky a kojenim Adamka. Ale my chodime na nocnicek, takze to riesim tak, ze kojim a drzim pri tom Adamka lavou rukou pevne pri tele a pravou pomaham Adelke sadnut si, utriet sa a obliect. Ona sa chce utierat sama, no ale to sa este spolahnut nemozem.....A obliect jej len trosku pomozem, vie si stiahnut aj natiahnut nohavice s nohavickami, len jej to popravim, aby nevyzerala ako z ulice 🙂 .
Dnes sme prvy den od rana uplne sami, chcela som si to vyskusat. Minuly tyzden chodievala cez pracovne dni doobeda na take 4hodinky moja mamina, tak sme isli spolu von, alebo si vzala Adelku a ja som ostala s Adamkom. Dnes som babinu zrusila a ostala len ako priatel na telefon, keby sme mali krizu 😀 . Ale zatial nebolo treba, aj ked Adamko ma akurat dnes taky rusnejsi den a spi vzdy len chvilku. ALe zvladli sme spolu obchod, hojdacky aj piesok, tak som rada, ze Adelku som nemusela nejako vyrazne obmedzit v tom , na co je zvyknuta.
A teraz obidvaja spia. Ale kedze sa Adamko zobudil a bol hlados akurat, ked som isla uspavat Adelku, tak som ich nakoniec musela dat obidvoch do nasej postele a jednou rukou som drzala adamka pri kojeni a druhu mi stlacala nestastna Adelka. Toto bolo totiz prvy krat, co sme na obed zaspavali takto nestandardne a nemohli sme sa tulkat ako zvycajne, tak sa jedovala a potom plakala. Jaaaj, co sa da robit, musime si vsetci zvyknut na nove situacie, ale nie je to vzdy jednoduche 😔 .
V takychto chvilach tiez velmi obdivujem take akcne a pohodove maminy ako Julinka, ja by som to urcite nezvladala tak ako ona pise.....

Evi, aj u nas je dost teplo, tiez staci hodinka, a potom rychlo do tiena.

Radsej sa teraz rozlucim, lebo urcite sa uz kazdu chvilku zobudia a zase bude veselo 🙂. Tak sa majte pekne

eva4444
18. aug 2009

sisa zvladas to perfektne, urcite to chce vela vynaliezavosti byt sama s dvomi detickami 😉 🙂 a daj nam fotku Adamka prosiiiiiimeeeee 😉

ja uz zacinam chciet niekedy porodit, nech uz je babulka tu a mozeme si ju vystiskat 😵 aj ked to asi tak skoro nebude, pretoze mi netvrdne brusko vuobec, necitim nic okrem kopancov a mliagancov, muz mi hovori ze jasne ze nechce ist von ked ju takymi dobrotami stale krmim 😝 no neviem, najskor ma strasia a nakoniec budem prenasat 😒

ikka
18. aug 2009

Ahojte,

Sisa, ano, prosime fotku Adamka, nech mozme povedat, ze je cela Adelka 😉 😀 A sikula si...

Evi, ved mas este par dni casu a o tych par dni uz moze byt vsetko inak 🙂 😵 ale obdivujem v tychto teplach vsetky tehulky.

My nemame nejak nic nove, Emi konecne na prechadzkach zacala aj pouzivat veeela svoje nozky a pekne beha, lebo teraz sme mali obdobie, ze sa slecna veeeelmi rada nosila a robila cirkus, ked som ju nechcela niest 😅 A aj s detickami sa uz zacala tak viac kamaratit a vykecavat, predtym bola viac bojazliva, ale uz minule aj sama objimala, pusinkovala a hladkala jedno dievcatko, predtym sama nemala moc rada, ked sa jej niekto dotykal...no meni sa mi pred ocami 😉 A je to zlaticko 😵

najjulinka
19. aug 2009

Dnes ráno som zadriemala... 😖 Máme celú kuchyňo - obývačku od múky... Tak mi treba... Lucinka sanám sama šikovne vyhrala... V spálni ná lampu zasvietila..Takže vieme, že vyliezla aj na kreslo v spálni........ no jo... šikovnica... potvora jedna.... to mám zato,že nevyskočm ráno z postele.........

eva4444
19. aug 2009

juli mala si si to odfotit na pamiatku 😉

ikka to je super ze je Emily taka spolocenska. To ten nas drndos sa nevie este velmi zaclenit medzi deticky, ale je rad ked su okolo neho napr. na ihrisku, chodi ich niekedy zdialky obkukavat 🙂
dnes mal Petrik super obed - cistu cestovinu nemastnu neslanu za tanier. ze ja sa vobec robim s tym zvyskom, ani to neolizol 😅 😀

najjulinka
19. aug 2009

Je to zvečnene 😉 Aspon sa jej nič nestalo, ekd už takto... ale inak za sebou aj zavrela dvierka na kuch. linke ked tu muku a detský ribor vybrala.... 😀 šmýka sa ešte trošku, ale už sa ako tako dá... vysavala sm neraz...

sisa07
19. aug 2009

ahojte 🙂
Spachtosi spia, takze mam chvilocku 🙂 . Vcerajsi den bol nakoniec riadne hekticky a vobec som nemala pocit, ze to zvladam, skor opacne..... - Adamko mal bolave brusko, takze vela toho dokopy nenaspal, stale sme cuckali a odgrgavali, Adelka bola nervozna, lebo som sa jej nemohla poobede tolko venovat a vecer sme Adamka na striedacku s muzom nosili do pol 11 na rukach, kym sa utriasol a konecne pokojne zaspal. Ale noc uz bola v pohode a dnes spinka krasne 😵 . Takze vcera to sice zacalo celkom v pohode, ale finale uz take super nebolo a ja som mala sily v koncoch a nevladala som urobit okrem starostlivosti o deti nic navyse.....Ale dnes su deticky ako medik, tak to mam odmenu za vcerajsok 🙂 . Asi takto nejako to bude byvat - raz lepsie, raz horsie, len ja sa to musim naucit brat inak.......

Evi, uz to mas za chvilocku a aj ked Ti netvrdne vobec brusino, tak sa moze malinka prihlasit kazdu chvilku 🙂 . Urcite Ta prekvapi vtedy, ked to budes najmenej cakat 🙂 . Myslim na Teba, hlavne nech to mas rychlo za sebou a nech ste obidve zdrave, co najskor doma aj s Petrikom a ocinkom 🙂 .

Juli, zaspat pri tolkych detoch, to chce riadnu davku pohodarstva 😉 😀 . To u nas mozne nie je. Adelka by zobudila rano aj mrtveho 😀. Ona nas hned taha do zivota, nikdy nefunguje len tak sama pre seba.
Ale asi si sa pri pohlade na kuchynu prebrala velmi rychlo 🙂. Lucinka je sikulka, ze sa tak pekne sama zabavila 😀.

Ikka, to je super, ze je Emily taka mila a odvazna 🙂, urcite bude mat vela kamaratov 🙂 .
A fotocky by som pridala velmi rada, ale sa nam pokazil fotak a v nom mame vsetky fotky Adamka.....tak dufam, ze tam aj ostanu, lebo by ma veeeelmi mrzelo, keby sme o ne prisli. Hned ako to bude mozne, tak urcite Vam Adamka ukazem. Ale mas pravdu, je rovnaky ako bola Adelka, ked bola malinka. A mame pocit, ze aj oci sa mu farbia z takej tmavej do modra. Tak sme zvedavi, ci to nebude ten isty cloviecik len s cikacikom a bez vrkocikov 😀.

Pekny zvysok dna 🙂

najjulinka
19. aug 2009

no ona nas tiež postavi vždy na nohy hned... ale akosisme sa dnes asi nedali... a spali sme tak, že proste spali..... aj dumam , že mi ten spanok za tu muku stál... len som rada, že sa nič nestalo................

kamilecka
19. aug 2009

Ahojte

Sisa neboj prides do toho 🙂 Ja som teraz tyzden bez manzela 🙂 tak si to predstav cely den,celu noc. Inak mame od vcera nausnicky,tak sa vytesujem 🙂 velmi sa mi paci Sarah s nausnickami 🙂 Zlatucka je,cakala som ze noc bude dlha,ze bude niejako reagovat na bolave uska ale spala krasne,zobudila sa o 1 a potom az od 5 rano 🙂

Davidko si zvykol, vacisnou spinkame takze Sarah ked je pri mne ze ju kojim tak ona je z predu a Davidko zasa zo zadu na mna natlaceny 🙂 Citim sa ako hamburger 😀 no krasny pocit

ikka
19. aug 2009

Jee, Kami pridaj fotku s nausnickami...a dala si prepichovat, ci nastrelit? A s tym hamburgerom, to je krasne 😵

Ja tiez niekedy rano lezim v posteli a Emi sa vyda sama na vypravu po byte, ale to len velmi zriedka, vacsinou ma tak taha z postele, ze nemam sancu si polezat 😅 aj keby som chcela...

Sisa, tiez som sa musela naucit pri Emi brat vela veci inak...ale to asi kazda mamina a pri dvoch detoch tym duplom, ale ty to zvladas 😉

lubi22
19. aug 2009

Ahojte 🙂

Kami ten hamburger je dobry 😵

Sisa presne tak to je - su super dni a potom tie horsie. Zaujimave je, ze vzdy je to tak, ze bud su obe deticky ako medik, alebo obe ako mali certici, nikdy nie jeden taky a druhy taky. Ale cez tie super dni nastastie clovek zabudne na tie horsie 😉 A tych peknych dni a chvil je viac 🙂

No u nas tiez nehrozi, ze by Samko sa isiel sam hrat rano a nechal nas v posteli. To hned musime byt vsetci v pozore. Aj dnes rano ma muz posielal, nech si este pospim, ze zobere oboch, lebo Filipko v poslednej dobe velmi zle spinkava, papame trikrat za noc a budime sa x-krat, no ale Samko ked ma videl, ze idem do spalne, tak hned behom za mnou, ze maminka uz nebude buvat, uz je vyspinkana, je rano a ide citat Samkovi knizku. A ziadne obmekcenia nepomohli, navyse sa tak ku mne tulkal, ze som radsej ozelela spanie 🙂

Julinka Lucka je sikovnica 😀 No to vies, aby ste sa nenudili so styrmi detickami. 😀 Inak ten vylet, obdivujem Vas, ze ste sa na to podujali. My sme boli teda s drobcami, ale v podstate je to nie dovolenka, ale zabezpecenie full servisu v ztazenych podmienkach. Takze my sme si neoddychli velmi, ale sme sa vytesili, ze sa tesili deturence.

najjulinka
19. aug 2009

No od dovolenky ako takej to bolo daleko... ale stretli sme sa s mnohými známimi a mimo iné aj s Kikom... Proste fajn partia... kde tieto "iné" deti sú medzi svojimi a nie su iné... aj ked musim povedať že dvojičky sú všade "iné".. .aj v Tatrách sme boli za atrakciu... Ale jedno velké plus bolo, že 2x denne teplá strava a ja som nemusela stáť v kuchyni... a mali sme ozaj domácu sýtu stravu... 😉

kamilecka
19. aug 2009

Tak som dala foto do albumu aby ste videli 🙂

Lubka ja to mam tak ze ked kojim,tak sa Davidko hraje pri nas a ked nieco potrebuje tak jednou rukou to este zvladam.

najjulinka
19. aug 2009

kamilecka jedna mamina, s ktorou sa stretávame naihrisku má dvoch chlapcov +/- vo veku Lucky a Dominiky... Mladsieho kojila a staršieho pridržiavala na preliezke... No šikovnica... Chce to asi prax... Som len čumela, že čo všetko sa da naraz zvladnuť 😨 😨 😨

sisa07
20. aug 2009

Juli, tiez som neverila, co vsetko moze clovek pri kojeni jedneho dietata zvladnut, ale ucim sa, ze sa da tak aj varit,aj nalievat caj zo salky do flasky, aj vyzliekat babiku a davat jej plienku a kopec inych veci 😀 . Kedysi pre mna kojenie znamenalo len pokojne sedenie alebo lezanie a pokojnu chvilku pre mna a pre Adelku. Kojenie Adamka ma vacsinou daleko od pokojnej, intimnej chvilky 🙂.

sisa07
20. aug 2009

Evi, kde si? Nerodis nahodou? 🙂

sisa07
20. aug 2009

Kami, malinka je uz riadna slecna s nausnickami, je podarena 🙂

sisa07
20. aug 2009

Juli, ako na Vas reagoval Kiko, ked ste sa stretli?

Ikka, dakujem, snazim sa 🙂 .

eva4444
20. aug 2009

sisa este nie 😀 Petrik je uz hodinu v postielke a nechce spinkat tak chodim za nim kazdych 5 minut mu dohovarat ale on si len 'rozprava' a hra sa na bager, proste akosi sa mu nechce. joj ale nech uz spinka lebo co potom sa zobudime o 4 a kedy zase pojde vecer spat vari o polnoci 😒

u nas rana prebiehaju tak, ze tatino donesie Petrika este ku nam do postele, chvilku polezime, potom pustime rozpravky v tv a podla toho co prave ide a momentalneho rozpolozenia vydrzi 5-30 minut kukat a my este lezime (mame tv v spalni), dame mu mliecko so slamkou to si cuca, bez neho nemoze byt 😝 a potom nas uz taha von do detskej. potom uz ale cely den nechce tv ani vidiet, neobsadi pri ziadnej rozpravke, proste ho to akosi prestalo zaujimat. len rano. ja by som mu kludne este podvecer cosi pustila. podla mna v zime ked sa nebude dat byt tolko von tak si ho zase pekne naucime na rozpravky 😎 😀

najjulinka
20. aug 2009

Sisa nijako... Ked prišiel, tkasa na mna tak potmehutsky usmial a nič... ako k cudzim... ale ked sa hral, tkaobčs jak keby skamenel a zadival sa na mna alebo na manžela... ale jak som ho oslovila, alebo inak vyrušila zo zapozerania, tak sa v pohode hral dalej... ale boli to zvlastne pohlady.. .také ako keby mu hlavou čosi behalo... proste asi v tej hlave čosi má, ale ani sam nevie čo... Je to zlatušik šikovný... Lucka sa tešila jak ho zbadala a strašne sa s nim kcela stae hrať... Na neho sa dala ukecať vždy 😉 😵 😵 😵

ikka
20. aug 2009

Juli, ako to pises, tak mi to pride aj take smutne...ale je to super, ze ma rodinu. Vsak to nie je ani tak dlho, co bol este u vas....

Evi neboj, to zas pride s tymi rozpravkami, aj my sme mali obdobie, ze to Emi nebavilo, ale teraz uz zas moze 😉 My tiez rano vstaneme a uz ma taha, niekedy sa este schovavame pod perinou a hrame sa na bunker, to ju velice bavi. Tiez mame tv v spalni, ale nemame tam zavedeny satelit, takze rozpravky tam kukat nemozme...(jedine, zeby sme presunuli dvd). No a ked uz ma dostane z postele, tak sa presuvame na gauc, pustime rozpravku a Emi si da pritom jogurt. No tiez nie najlepsie riesenie, ale uz je to taky nas zvyk, ja si zatial medzitym tiez spravim ranajky (aj pre Emi nejaky chlebik) a kavicku a tak tam este vegetime a papame spolu, kym sa nastartujeme do dalsieho dna 😉

lubi22
20. aug 2009

Ahojte 🙂

Julinka to je super, ze sa tak dobre udomacnil v novej rodinke. Urcite mu nieco hlavkou prebehavalo, poznal vas naisto, ale je vidno, ze je v novej rodinke spokojnucky. A aspon sa s Luckou pohrali. 😉

Sisa no ja kojenie tiez stale tak vnimam, su to take nase chvilky, ale tiez len vdaka tomu, ze mam vacsinou po ruke dakoho. Neviem si predstavit pri kojeni varit, alebo robit nieco ine, hoci je jasne, ze je to mozne a niekedy nevyhnutne. Ja tak maximalne druhou rukou pohladkam Samka, ked prebehne okolo.

Kami u nas take nehrozi, ze by si Samko hacal pri nas a hral sa, kym kojim. On je v kuse v pohybe, aj ked sa hra s autami, chvilku sa hra, odbehne, sulga auta, zase je prec. Vydrzi hacat pri citani kniziek, vtedy vydrzi bez problemov aj pol hodku, ale to zase rusi Filipka, ked ja rozpravam, tak pozera na mna a nepapa 😅

Evi daj vediet ako naucit dieta pozerat rozpravky 😉 U nas O bodov, Samko maximalne v telke odpozera vecernickovu zvucku.

eva4444
21. aug 2009

Ahojte 🙂

no ja som zvedava ako to bude u nas s kojenim, ja som na zaciatku Petrika kojila aj 40 minut (nevedel sa prisat a stale mi zaspaval), tak to je dost dlho nato aby Petrik obsedel. teraz by sa mi aj dalo kojit, lebo ma vodne hracky na balkone a tam sa cliapka vo vode, ani ma nepotrebuje ja len sedim a dozeram na neho. ale to ked sa ochladi uz nebude fungovat. dnes sme mali poradnu, ctg ukazkove, avsak ani naznak kontrakcii, takze mi dal 60% ze porodim do piatku, 40% ze sa este o tyzden uvidime 🙂 ale evidentne sa malej v brusku paci 😝 😵

eva4444
22. aug 2009

Ahojte 🙂

dnes tu bola kosa a stale lialo, az vecer sa vycasilo tak sme mohli ist von. vzali sme uz aj bicykel, no ja som ostala udivena ako to Petrikovi perfektne slo 🙂 jasne ze do kopca este nevie, a ked natrafi na nejaky vymol tak ho treba popostrcit aby sa vedel rozbehnut, ale ty kokso super. skoda ze sme nemali kameru, zajtra musime zobrat 😎 joj no z tohoto zazitku budem mat dobru naladu este par dni 😵

lubi22
23. aug 2009

Ahojte 🙂

Evka takze malinkej sa v brusku paci? Asi caka na 31. augusta, vies, chce byt spolupatricna a oslavovat s bracekom vymesacia v ten isty den 😉 Petrik isiel na bicykliku s tymi pridavnymi kolieskami? Super, ze ho to bavi 🙂

My mame dnes prve meninky, teda Filipko (uz vyse dvoch rokov rozpravam v mnoznom cisle 😀). Oslavovat budeme buduci vikend s kompletne celou rodinkou dokopy aj Samkove aj Filipkove meninky, Samko ma o tri dni, tak sa pripravujem, ze daku tortu upeciem, co bude vrchol mojho pekarskeho umenia, odkedy sa narodil Filipko 😀

Inge vsetko naj Filipcekovi 😵