Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
1. feb 2010

ahojte

sisa pis si aj mna do spolku 😀

ikka my mame vsetko po Petrikovi aj autosedacku aj kocik takze neporadim ziadnu novinku 🤐 veru bol unaveny strasne lebo nespal ani v piatok cez obed ani v sobotu a potom sme tam sli tak aj to sa pridalo, a on ked je unaveny tak beha este rychlejsie ako normalne je schopny sa vyskakat do uplneho odpadnutia 😀
trosku nam to hapruje so spankom, lebo dam do postielky a ked do hodiny nezapsi ho vezmem von lebo nema zmyslu aby zaspal o 14 a spal do nejakej 15,30 potom vecer mozeme cakat do desiatej kym zavedne. ale ked nespi viac dni po sebe tak to uz na nom vidno ze funguje len z nejakych tajomnych rezerv a nie je to take prave 🙂

eva4444
1. feb 2010

no mozem dopisat som bola za vikinkou 🙂 ta dnes chudatko spala 2x pohodku tak uz nam odpadla bez kojenia trosku skor tak som bola este podat stravu 😝

to ze ziadne dieta nezaspi pri citani kniziek je podla mna viac ako iste to je nieco uplne ine ako my co zaspavame niekedy ako kone po stojacky 😀

sisa s tymi prikrmami to mas tazke,ale ved jedneho dna sa to prelomi a budes kukat 😉

sisa07
1. feb 2010

AHOJTE 🙂

Dakujem velmi pekne za pochvaly detureniec, tatino uz teraz kupuje samopal, aby sme mali prichystany, keby nam Adelku chcel niekto ukradnut 🙂 😀 . Je podarena, ale obcas mame pocit, ze je spod tych kucierok vykukuju certovske rozky 😵 . Je to neuveritelne energicke, ale velmi citlive a mile sidielko, ale aj velky vymyselnik 🙂 . Uz teraz mi je smutno, ked si predstavim, ze nam pojde do skolky, ale urcite to bude pre nu dobre.

Ikka, kocik mame po Adelke -je sice vanilkovo - bordovy Bebetto Joker, ale bolo nam to jedno, ze je taky dievcensky. Dietatu v nom je ukradnute, aku ma farbu a ostatni nech si hovoria, co chcu.......ale casto sa nam stavalo, ze sa rovno ludia pytali, ci mame aj druhe dievcatko 🙂. Ale keby som kupovala este raz, urcite by som uz kupila uplne iny typ - taky kde sa da nakliknut aj autosedacka a sportak. Nieco modernejsie. Tento nas je sice stvorkombinacia, ale je taky velky,neohrabany. No uzasne na nom bolo a je, ze je odpruzeny, takze pre nase deti, ktore potrebuju uspavat hojdanim to bola jasna trefa 🙂 .

Tiez si neviem predstavit, ze by mi Adelka len tak niekde zaspala ako sa podarilo Petrikovi, musel byt uz dost utahany, ale u nas by ani to nepomohlo 🙂.
Teraz sa mi vynorili take tie domace "srandovne" videa, ako dietatu kvecka hlava do taniera, tak to mi uz pride ako uplne sci-fi. Taketo deti ja osobne nepoznam 😀 .

Evi, ja zatial tie prikrmy nijako tragicky neberiem.........ved len dnes mame 6mesiacov, takze viac ma to bude trapit o par tyzdnov, keby sa to nezmenilo, ale kazdym dnom o kusok postupujeme, tak snad bude lepsie 🙂.

Zuzi, ani u nas to nie je vzdy ruzove a aj ked sa snazim byt velmi trpezliva a ustretova, obcas sa tiez nezadari, takze nedavno sme isli s Adelkou domov s poriadnym placom, mojim zvysenym hlasom a hnevom - Adelka zobudila este aj Adamka, co ma nastvalo najviac. Odmietla som jej kupit nove DVD, lebo celu cestu vymyslala, tak som ju otocila smerom domov, a to som podla nej nemala robit.........bolo divadlo..... Neboj, bude lepsie, Laurinka si casom zvykne a nadobudne vacsiu istotu, ze je vsetko v poriadku, aj ked uz mate Lindusku. A urcite sa aj u Vas striedaju pohodovejsie dni s tymi narocnejsimi, tak sa to aspon obcas trosku vyrovna.

No a s tym zdruzenim co urobime? Clenov uz mame na zaciatok dost, tak by to chcelo nejaky plan ako na to 😀. Mohli by sme zacat takou jemnou jarnou vyzdobou. Pomaly zaclenit do domacnosti nejake kvetinky do vaziciek, detickam namiesto zimnych nalepiek dat na okno jarne, kvetinkove, pripadne naplanovat nejake sadenicky na balkon. My sme si uz s Adelkou kontrolovali jarne veci - co nam je dobre a co uz vyradime, dokonca sme preverovali aj letne saty v ramci velkej tuzby po krajsom a hlavne teplejsom pocasi 😀. Posledne dni stale spriadame plany na jar a leto - ako budeme chodit na zahradku, na zmrzku,na vylety, ihrisko.........jaaaaaaj, keby sa tak ta jar dala takto pekne slovami privolat 🙂.
Takze ocakavam aj Vase navrhy, ako ten prechod zima- jar urychlime 🙂 .

papa 🙂

lubi22
1. feb 2010

Ahojte 🙂

Sisa ja sa pridam k pochvalam, Adelka je krasnucke dievcatko a Adamko je chutnucky 😵 A blahozelam Adamkovi k polrocku a k prvemu zubku 😵 😵 😵

Sisa takze vyzera to, ze my dve si dame stretko? 😀 No ja to vidim tak na leto a ZOO Bojnice 😀 Samko sa moze zabavat na parkovisku, kym ostatni budu pozerat zvieratka 😀

Pridavam sa do spolku privolavacov jari, obliekanie deti do tolkych vrstiev ma uz davno nebavi 😅 Hoci teraz sa chodime casto sankovat, Samko sa v snehu vysalie, Filipko z toho nie je nadseny, on sa snehu nechce ani chytit ale pretrpi to 😅 Ja mozem aj rovno leto, dovcu sme uz vybrali, vecicky na leto su objednane, tak kludneeee 😀

Evi to je pre mna sci-fi, aby Samko alebo Filipko zaspali tak ako Petrik, musel byt vazne unaveny 😉 Evka, nechcem sa Ta dotknut, ale myslela som na Vas - na Petka, teraz v najnovsej mame a ja februarovej je taky clanok o chlapcekovi, co nerozpraval ked mal dva a pol rocka a tam odporucali ist logopedovi a psychologovi pre istotu, ked dietatko v takomto veku nerozprava. Ze oni dokazu zistit, co je za tym, a ze ci sa dietatko rozhovori, ale neskor. Ale napriklad ako jeden z faktorov oneskoreneho rozvoja reci je ak dietatko vyrasta vo viacjazycnom prostredi.

Zuzka z toho si nic nerob, ja sa povazujem za celkom trpezlivu, a hlavne, co sa tyka chlapcov, ale Samko ma vie niekedy tak vytocit, ze vrieskam az sa ozyva - najma vtedy, ak sa to tyka jeho braceka, kedze samko si do neho obcas rad rypne a nejdem mu vysvetlit, ze Filipko este nie je taky stabilny, ze ked padne z nozok, moze si ublizit a Samko kolkokrat taky rozjaseny ho drgne, aj naschval a je mu jedno, aky bude nasledok. A hlavne, fakt niekedy nezabera, ani ked mu poviem na 10. krat, uz potom zvysim hlas, bit ho nechcem, kut nefunguje, to on nas zrusi ked povie sam, ze ide do kuta, hracku odovzda tiez sam, no a na to, aby som total spratala a zobrala vsetky auta z jeho izby nemam ani dalsie priestory a ani cas. Tak neviem, ako na neho. Pred muzom ma vacsi respekt. Verim, ze casom to prejde, mame take striedave super a menej dobre obdobia, co sa samkovych nalad a spravania tyka.

Ikka ja som kupovala Filipkovi novy kocik - Quinny Speedi SX, Samko mal Quinny Buzz. No a teraz spekulujem nad novym kocikom, ze Speedi predam a kupim Bumbleride Flyer, sice dizajnovo to nie je moj styl, ale je super funkcny. Ale v tom mas pravdu, ja som este nenasla kocik, co by splnal vsetky moje kriteria. Bud vyzera dobre ale nema vsetky vlastnosti, ktore chcem, alebo splna vacsinu poziadaviek a vyzera zle. 😅

Ikka super, ze mate takych zlatych susedov 😉

Ja som mala pri oboch pocit, ze budu chlapcekovia, hoci pri Filipkovi bola mala pochybnost, ze co keby, ale uz v 12tt bolo vidno pindura, tak pochybnost bola prec 😀

Alenka Adko je rozumny, vie ze surodenec by ho obral o dake vyhody, cerveny pes bude lepsi 😀 A neboj, on sa isto rozpapa 😉

najjulinka
1. feb 2010

Tak naš malý chalan je konečne dieťa, ktoré velkostne zodpovedá veku, žiaden zmenšený model... To je naše prvé také normálneho vzrastu... 😀 😀 😀
Teraz mame pohodovejšiu zostavu ako sme mali s dvojkami, takže celkom sme spokojní. Menej náročné to je.

eva4444
2. feb 2010

Ahojte

no aj mna to celkom prekvapilo ze tak sa zaspaval, ale vsak to je len dobre 😀 mne sa najnovsie zda ze ked som pri detoch ked zaspavaju ich len vyrusujem 😀 napr. vikinka ma rada ked ju drzime za rucicku ked zaspinkava ale nesmie vidiet nam do tvare lebo sa preberie a zacne zit, takisto Petrika musim nechat aby sam zaspal lebo kebyze pri nom sedim tak som tam do polnoci 😠

lubi ja som vdacna za kazdu radu mna sa nedotknes len tak rychlo 😉 kamarati idu na sk o par tyzdnov tak im poviem nech mi donesu ten casak a preluskame to. su na to rozne nazory, nasa detska vravi cakat do 3 rokov, som sa pytala v internetovej slovenskej poradni a tam kazali uz ist za odbornikmi. momentalne mam take obdobie ze vsak sa rozbehne jedneho dna, o mesiac zase budem zufalo hladat po internete ze preco nehovori 🤐 chodi ku nam jedna pani z 'frühe hilfe = skora pomoc' na neho pozerat, teda uz bola asi 3 krat, a ona vravi ze z jej hladiska nie je dovod aby nerozpraval, ze ma bohaty vnutorny svet, velku fantaziu je velmi kreativny atd. a ze je pekne samostatny a vie si poradit takze nie je zanedbany, aj intelektovo je na tom vyborne, motoricky jemna hruba perfektne ved ten uz niekedy spravi kotrmelec 😀 (zvacsa ho vsak vycapne do boku 😀 ) odporucila nam ist na ergoterapiu neviem co to je nemala som este cas sa tym zaoberat ked pojdem o 3 tyzdne s vikinkou do poradne tak poviem detskej ci nam da recept aby sme tam mohli chodit. ono to zase nie je tak ze on je cely cas ticho, ale on si proste rozprava vlastne zvuky a novotvary stale pri hre,lenze to nie su slova. aj sa o vsetko zaujima, len sa neopyta ako inde deticky otazkou preco, ale kyvnutim hlavicky naznaci mama hovor mi este o tom.

eva4444
2. feb 2010

no vikinka uz utichla chudatko zase sme mali slzave udolie ☹

sisa ja neviem ci pomozu nalepky, ja asi vezmem fen a pojdem topit sneh 😀 ja som si myslela ze Petrik bude mat teda zo zimy vacsiu radost ale figu, boby ho az tak neberu a kedze tu niekedy aj dost fuka su tie pocitove teploty priserne 😠

my mame ten kocik mutsy, sme spokojni, da sa dat autosedacka maxi cosy ale aj ich vlastna, aj sportiak v 2 smeroch a samozrejme vanicka. no ja by som uz iny nekupovala, mna nakupy moc neberu som rada ked obchod nevidim 😀 jedine co ma este bavi kupovat detom hracky a oblecenie ale na to nie je kedy tak si len tak niekedy posnivam ze co by som im kupila 😀

no ja po detoch zatial nekricim 😕 zatial nam nase metody funguju takze ked zasiahneme ide to spravnym smerom. semtam si Petrik pokrici v kute ale zase vsak kde sme ze ano 😎 ja na to nemam hlasivky 😀

zajtra nam nepojde elektrika takze budeme trcat doma lebo nejdem nosit dve deti na siedme, a Petrik bude mat suchu stravu. inac je to pekne od veci lebo napr. keby som nekojila tak co dam vikinke teplu vodu z vodovodu ci co 😕 to sa len tak zamyslam. ale pekne od nich ze to dali vediet dopredu.

no uz vas nejdem nudit mojimi prispevkami a idem zobudit starsi dorast 🙂

susy
2. feb 2010

ahojte dievčence, dllllho som tu nebola, ako sa máte ?

susy
2. feb 2010

zachytila som tu debatu okolo kočíkov. Ja mám najnovšie Phila and teds Vibe a som spokajná. 😉

sisa07
3. feb 2010

ahojte 🙂

Lubi, dakujem za Adelku aj Adamka 😵 . Tak leto a Bojnice....to nie je zly napad 🙂. Delba prace bude takato -chlapi so Samkom budu strazit parkovisko a Samko urobi zoznam vsetkych znaciek aut, kym my dve vezmeme Filipka, Adamka, Adelku na zvieratka 😀.

Evi, tak s fenom na tie hory snehu, co navalalo......nooooo, Ty si trpezliva a odvazna zena 😀 😀 😀.
Aj u Vas stale tak snezi? Dnes u nas uz do rana bolo peknych 5cm a snezi nepretrzite, takze pomaly k 20ke to ide.....Doobeda sme boli pol hodinku na snehu, babina nam strazila doma Adamka - ked je takato kosa, nechcem ho brat von, len mu doma otvaram okno, nech ma cerstvy vzduch. Ale ani Adelku sneh nejako na dlho nebavi. Trosku pogulovat,nieco postavit, chvilku sankovat, hodit ju parkrat do snehu a spokojne ide domov. Aj som rada, lebo ja sneh a zimu velmi nemusim, strpim to len kvoli nej.
To mate dnes riadne bojove podmienky........esteze je to len na 1den, ale aj to pri 2malych detoch staci bohato...... 😒. Ako zvladas?

Susy, ahoj 🙂. My sa tu mame dobre, piseme stale, tak Ty nam pridaj nejake nove info o Vas 🙂.

ikka
3. feb 2010

Ahojte,
tak ja mam zatial radost, lebo u nas nesnezi, ale ani na jar to nevypada 😀 Dufam, ze to vydrzi, lebo zajtra musim zvladnut doktorku a zubarku a tym padom Emi davam do jasliciek...skocit do banky a na danovy...takze dufam, ze to absolvujem v zdravi. Poobede potom zas na plavco a vecer budem asi uplne hotova. Je mi niekedy smutno, ked si pomyslim, ze pri dvoch detoch si uz neuzijeme tolko aktivit, ale zas bude nieco ine 😉 Emi bude chodit do skolky...

Jaj baby, no tak Bojnice by sme aj my mozno zvladli... 🙂 ale az na jesen? Zopakujete? 😀

Diky za vase tipy na kociky, no viem, ze nechcem prehnane drahy, pretoze na to, kolko v nom to dietko bude a potom, ako sa poznam, tak stejne najlepsie na rychly presun budu golfky...takze ten kocar nebude na dlho 😅

Evi, my by sme bez elektriny mali inu hruuuzu, lebo my mame vsetko na elektrinu. Kurenie sice plynove, ale kotol na elektrinu, takze by to stejne neslo a sporak elektricky...no proste 0 bodov, ja bez elektriny neprezijem 😅 😀

Prave mi Emi skoro vypla PC...nastastie tu text nejakym zazrakom ostal, uz by sa mi to nechcelo pisat znovu...normalne to zhaslo, ale zas nabehlo 😀

zuzka80
3. feb 2010

Ahojte,
Ikka my máme tiež kočík po Laure, teraz v zime je super, Linda je v hlbokej vaničke zababušená, má veľké kolesá, tak aj dnes po snehu som sa s ňou prešla. Máme kočík Atlantic od Baby design. Máme aj gofový cosatto pogo a objednala som nový 😀 Bugaboo bee, síce sme museli tatíka dlhšie presviedčať, ale nakoniec súhlasil 😀 Takže budeme mať 3 kočíky.
Susy aj ja som pozerala na ten čo máš ty, keby som mala menší rozdiel medzi detičkami, tak ho kúpim. Ja som objednala Laure skate, tiež ešte neprišiel, tak čakáme. Ty si tých kočíkov už tiež mala veľa, že? 😀
K téme stretko, ja by som Vás rada videla, neviem však ešte kedy bude náš tatík služobne preč, má to byť niekedy na jar alebo v lete na mesiac. Ostatné maminy čo už boli sa tiež nejak nehlásia, tak neviem či z toho niečo bude. U nás je s cestovaním stále veľký problém s Laurou, tak by sme brali čo najbližšie k nám 😀

susy
3. feb 2010

Stretko? kedy kdeee?

mamonia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eva4444
3. feb 2010

Ahojte

ikka no ved aj my sporak elektricky, proste nula bodov dnes sme len trcali doma cely cas, ale prezili sme to mali sme suchu stravu lebo vsak kde by som to uvarila a zohriala a vecer sme mali len rychlu cestovinku 😝

my mame dnes 5-6 nad nulou a prsi tak hadam zlezie aj ten sneh nech uz mozeme zase bicyklovat, bez toho to Petrika vonku moc nebavi, akoze sa potara polhodku okolo baraku, to mi akurat Vikinka zaspi a potom chce ist domov a mala sa mi vo vytahu zobudi tak je to take psycho 😒

no stretko bojnice by bolo super, ale ako nas poznam, my aj ked mame doma navstevu tak sa musime venovat detom av podstate si ani nepokecame a ked zacne vikinka na jesen bezkat tak to uz vobec nie, cize z tohoto hladiska to pre nas asi nema vyznam, by nas len mrzelo ze sme vas videli z dialky a utekali za detmi 😀

pekny vecer 🙂

susy
4. feb 2010

dievčence a bude tento rok chata? radi by sme išli. taky stred-koniec juna by bol super

sisa07
5. feb 2010

ahojte 🙂

Evi, tak to s tymi navstevami a vyletmi mame asi vsetci podobne 🙂 . U nas tiez, ked niekto pride na navstevu, tak musi pochopit, ze hlavny stan je rozlozeny v Adelkinej izbicke a nie v obyvacke, ako kedysi.......Preto je ovela jednoduchsie, ked je u nas niekto s dietatom, lebo takemu cloveku netreba nic vysvetlovat a hned pochopi, ze si viac pokecame, ked sme s detmi v izbicke, kde su aj oni spokojnejsie, lebo sa pohraju a my ich mame na ociach a mozeme pri tom prehodit aj par slov. Moj svokor bol napriklad nedavno prekvapeny, ze ci sa kava podava v izbicke.....no, ale nic ine mu neostavalo, ako si ju vypit tam, lebo v obyvacke by si ju nemal vypit s kym 😀.
S tym bojnickym vyletom tiez viac-menej srandujem a myslim, ze aj Lubka, asi to vnimame rovnako - tazko by sa dalo pri tolkych detoch a ich potrebach porozpravat. A hlavne, ten vylet ma byt pre deti a nie pre nas, co vsetky citime urcite rovnako 🙂 , takze keby sme sa chceli stretnut, urcite ma ovela vacsi vyznam stretko na par dni, kde by sme si aspon po veceroch par hodin na pokec ukradli..... Uvidime, kolko mamin by sa este pridalo, zatial to velmi na stretko nevyzera........

Uz keby ten sneh zmizol, kvalita zivota by nam podstatne stupla.Toto vecne obliekanie 4vrstiev, Adamkov plac pri obliekani overalu, drkotanie zubami a rychle presuny uz ozaj nemusim 😒 . Velmi sa tesim na to, ked Adamko bude sam sediet v sportiaku, Adelka bude hopkat vedla mna , pekne sa prejdeme, pohodicka.

prajeme pekny vikend 🙂

pipi1211
6. feb 2010

ahojte baby

kami akurat som pozerala vase foto malinka je zlatucka 😵 mam taky dojem ze sa dost podoba na davidka 😵 😵 😵

tusim ste sa bavili o kocikoch ja by som strasne chcela daky kocik kde budem moct pridat aj male sedadko ale nechcem to z boku ale tak co bude pri mojich nohach. moj sen je ale kocik concord fushion a neviem ci nan to bude pasovat 😒 ale tak este mame cas tak uvidim co vymyslime

alena22
autor
6. feb 2010

ahojte, ja sa rozhodnem so stretkom az ked sa bude vediet kedy kde a kam 😅 bohuzial neviem ako to bude so skolkou ze ktory mesiac ma prazdniny a ktory nie lebo podla toho si ja beriem mesiac dovolenky 🙂 a este rozhoduje aj ze kde to bude lebo my sme tu v kutiku zastrceni a niekam ku kosiciam by sa mi teda ozaj terigat nechcelo 😖
u nas zacala kostikova mania maly ine nechce z jogurtov len kostiky papat a magnetky na chladnicku lepit dnes uz mu sliny tiekli kym prisiel tatino z obchodu poskakoval pri dverach smiroval z okna a to mal v sebe krajec chleba so salamikom a robil akoby este nikdy nejedol 😀 😀 😀
co sa tyka snehu tiez uz mam toho tak akurat dost, aj ked je super ze sa s klientkami v praci dobre vyjasime na sankach a potom je klud ale po obede s adkom uz potom nemam sil a ta cesta z prace a do prace je otras som vcera ani nevidela kde je cesta 🙄 len tak po pamati sme sli asi vsetci 😒

eva4444
6. feb 2010

ahojte

ali no super mas doma papkaca ale to sme uz pisali 🙂 my to mame podobne ale s bublinkavou vodou tu doma standartne nemame ale ked niekde je sanca zeby si mohol uchlipnut tak ide po tom a zvysok sveta je mu ukradnuty 😀

ja mam takeho dobreho muza rano som mu dala deti a sla na manikuru pekne sa postaral no super som si tam oddychla chvilu kukat len tak do blba 😀 deticky boli vraj zlate a tak si to mozeme zopakovat ked sa mu tak pacilo 😀

pipi ze 13tt super super 😵 ale to leti kukam ze ti posunuli datum porodu o par tyzdnov skor 🙂

my sme pozvany 7.8. na svadbu tatovmu kamosovi zvazujeme velmi ci ano alebo nie keby sme predsa len sli a bolo by stretko sa zastavime ale to sa ukaze po navsteve slovenska v maji ze ako sa cestuje 800km s dvomi detmi ak budu kricat nejdeme v auguste nikde. o Petrika sa nebojim ten minule ani oka nezazmuril celu cestu vsetko ho zaujimalo, vikinka je spac v aute zatial no uvidime ze ako to bude.

no idem si nalozit mame dnes madarsky gulas s knedlou mnam uz som dojedla po Petrikovi este si dam raz 😝 😀
dala som vsera par novych fotiek 🙂

pipi1211
6. feb 2010

no evi ani nehovor leti to jak des 😀 nale tak uzivam si to 😵

ja som s momo dlhsiu trasu ako hodinu v aute asi ani nesla lebo si to fakt neviem predstavit aj teraz asi zbehneme na liptov a to radsej vlakom aspon budeme mat pekny zazitok 😀 neviem ci sa viac bude tesit ona alebo ci ja 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alena22
autor
6. feb 2010

evi papkac bol potom prestal a uz teraz zas pekne zacina sa tesim lebo to obdobie ked mi nic okrem sladkosti nechcel bolo desne 😅
tak my sme uz boli aj na dlhe trasy s adkom najdlhsie myslim ze 5,5 hodky autom on je v pohode spinka alebo kecame pozerame z okna a sledujeme okolie ale je to unavne
veru pipi zachvilku mas aj ty druhe babulko pri sebe 😉
boze sme sa naobedovali a jaj mam taku chut na zakusok ci zmrzku skratka nejaky dezertik tusim vyzeniem muzika na kremese do cukrarne, chcela som varit puding ale to neni ono zakusok je lepsi 😀 😝

lubi22
6. feb 2010

Ahojte 🙂

Julinka ked povies menej narocne pri piatich detoch, tak mi stoja vlasy dupkom 😀 Ja neviem, od coho to zavisi, ale ja mat piatich takych ako mam dvoch, tak som isto uz dakde v liecebni 😅 😀 A Vas malicky je velmi krasne babenko, uplne ako z reklamy 😵

Alenka nerob chute na kremese 😝 Ja som pred dvoma tyzdnami zacala cvicit, mam trenerku, ta mi urobila aj stravovaci program, no nedrzim ho na 100%, tak na 80 asi, lebo to sa jednoducho neda aby som si pripravovala furt speci jedlo pre seba, ona ze nech si to vecer pripravim do nadobiek, ale ja som vecer utahana, max navarim pre deticky a manzela a nemam naladu speci jedlo pre seba. Ale uz mi sli 3 kila dole, snad sa zbavim aj zvysnych. Super, ze sa Adko rozpapkal, aj my mame teraz take dobre papkacie obdobie. Samko dostane sladkost iba ak sa napapa, no a papa lepsie ked je takto motivovany 😅

Pipi este tyzden a uz si v druhom trimestri 😉 Monicka sa tesi na babenko?

Evka, Sisa aj my sme na tom s navstevami rovnako, u nas vsetky navstevy koncia v detskej na zemi, pripadne v obyvke mame zriadenu taku velku hraciu plochu 😅 Tiez toho moc nepokecame, hoci zase zavisi, kto pride, Samko ma kamosku a s tou sa dokazu hrat aj hodinu bez akejkolvek asistencie dospelych. Su bohovski - najprv si ona s nim sulga auta a robia kolony, potom zase on dovoli jej, aby ho ukladala do postielky a prikryvala. Vzdy sa dohodnu, ked jeden druheho strci, tak si to hned vratia bez zbytocnych reci a vresku a je super 😀 Takze s jej maminkou si dokazeme aj kavu vychutnat a pokecat 🙂

Evka ak by si chcela, tak ti ten casopis kludne poslem 😉

No Bojnice isto nie su miesto na super streko, kde by sa dalo pokecat, mna to iba tak napadlo, lebo cez leto urcite pojdeme a Sisa byva tusim celkom blizko. Ale rada by som sa zucastnila aj normalneho stretka, no tiez zavisi od konkretneho datumu, miesta. Koncom juna by sme chceli ist k moru, nechcem ist cez najvacsie horka, navyse aj v juli aj v auguste ideme na svadby, chceli sme objednat docu uz teraz, ale cestovky mi nevedia povedat cas letu. A na nete som sa docitala pri recenziach hotelov, ze lety slovenskych cetoviek su nezriedkavo o pol noci, alebo o 3 rano a to mi veru nic nestoji za to, aby som takto s dvoma malymi detmi cestovala a potom visela do 14 na recepcii, kym nas ubytuju. Tak budeme cakat asi az do maja, ked budu vediet casy letov a uvidime. Ale som sklamana z ponuky - nenasla som ani jedno miesto, co by splnalo vsetky moje poziadavky, no kedze pojdeme sami s dvoma detmi, tak si vsetko preverujem 😅 Hrozny klient.

Susy takze stretko zostava asi na tebe 😀

sisa07
6. feb 2010

ahojte 🙂

Evi, pekne fotocky 🙂 , Petrik je velmi zlaty s palacinkami, je to krasny chlapcek a malinka ma nadherne velke ocka 😵 .
Tak sme si tusim obidve dopriali "luxus" - Ty na manikure, ja 25minut u kadernicky 😀 . Ale pocit super, ze?! 🙂 Na dalsieho pol roka pokoj 😀 . Vcera som mala rekord - za hodinu som stihla banku, kadernicku a obchod - manzel si vzal volno, bola som mu veeeeelmi povdacna, kiez by sa dalo castejsie...........Presne ako pises - len tak sediet a chvilku pozerat do blba, nikoho nestrazit, nic nerobit, na chvilocku tu zodpovednost presunut na niekoho ineho a potom sa oddychnuta a s usmevom vratit do starych znamych kolaji....... 🙂.

Lubi, tak tentoraz idete sami? Uz mate doma velkacov, tak aj odvaha je vacsia 🙂 . Kam by ste chceli ist? Zase do Chorvatska? Ake su tie Tvoje narocne kriteria 🙂 ? Nech viem, ci aj ja som taka strasne narocna 😀 . Tiez sme uvazovali o Chorvatsku, ale mozno zostaneme len na Slovensku, uvidime este ako sa nam do leta vykrystalizuje Adamko a ci si trufneme uz s takym drobcom cestovat daleko......Vy uz ste predsalen vacsi.

pipi1211
6. feb 2010

no momo sa aj tesi ale taktiez to aj nechape moc 😅 😀 😀 😀 😀 ale stale hovori ze bude mat bratceka a nie sestricku tak uvidime 😀

akurat si rozhadzala vsetky hracky co ma po izbe a nechce ich vobec upratat ide maporazit! neviem si vobec predstavit ako by to bolo kebyze je deti 5 a zacali by rozhadzovat no vlasy by mi asi nonstop stali hore 😅 😅 😀 😀 😀

eva4444
6. feb 2010

ahojte

lubi diki, mozno keby sa ti podarilo urobit fotku toho clanku a poslat na mail by ma to velmi potesilo 🙂 poslem ti do IP mail.

joj aj my chceme ist ku moru, ale pojdeme asi do talianska autom odtialto, to je 400km, cize sa to da, asi do lido di jesolo je to take ako bibione stredisko, dost huste, ale maju pekny cisty piesok a more. ale chceme ist v auguste alebo septembri lebo chcem aby sa vikinka uz udrzala na nozkach aspon aj ked by nechodila, pretoze sa to lepsie cetuje ked je to dieta kde polozit a nemusime ho na odpocivadlach mat stale na rukach.

lubi to mas pravdu s tymi odletmi vidis mna by to nenepadlo 😉

sisa uzivajme si kym sme na dovolenke 🙂

ali o sladkostiach mi ani nepis, ja uz ani nechcem aby sme nejake kupovali lebo ked som unavena som schopna srotovat vsetko za sebou bez mihnutia oka a zase az tak mi priberat netreba. sice som asi na +0,5 kg ako spred tehu ale trebalo by vyrysovat, lenze nemam silu cvicit. asi 2 mesiace po porode som zacala zlahka brusaky ale potom som mala tie problemy s maternicou tak som prestala aze zacnem od noveho roku. ale nezacala som 😀

najjulinka
6. feb 2010

Dnes Lucinka sprdavala Lindu: "Nono palec do pusy! No no no!!! Nemožeš!"
Karol to počul a pýta sa Lucky: "A ty možeš palec do pusy?".
Po tejto otazke Lucka k Linde: "Moooožeš"
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

začína u nas riadna sranda, ked Lucka už je taký ukecanec... čo z nej vypadava... minule sa mužovi "sťažovala", že "mami ma chlpaté nohy, bééé" 😅 Jak na toto prišla? a ako ju to vobec napadlo to netuším 😀 😀 😀 😀 😀 😀

susy
6. feb 2010

Luby, my ideme tento rok do Turecka 11.jula a aj čas vieme.

najjulinka
6. feb 2010

v lido di jesolo som bola ako decko.... také pubertalne decko.... 😀 😀 😀 výstavba bola hustá tam, ale ja som bola v maji, takže pláž hustá nebola 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale podla počtu slnečnikov na plaži mi bolo jasne, že v sezone to musi byť husté riadne.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alena22
autor
7. feb 2010

evi ja zacinam a akoncim v priemere dva krat za mesiac 😀 😀 😀
teraz sme sa rozhodli s kamoskou a kamosom ze budeme pravidelne chodit plavat plavaren mam co by kamenom dohodil ale stale je zatvorena 😅 🙄 no mozes potom pre seba daco robit 😠 😀 takze zasa mi nic ine neostava len sa stazovat a nadavata na zavretu plavaren a papkat 😝 😅 😀
ja neviem aj ked som chodila na spinning poctivo nezrala som nic som nechudla skratka ja po tych tabletkach na stitnu asi uz nikdy nebudem aka som bola a to sa nevyhovaram 😖 ale na mojich 48-50 kilo uz to asi nedam jedine mozno ako stara chora starenka zoschnem tak 😀
my sa uz chystame pol hodky von ideme niekam ani nevieme kam ze do snehu a prirody obed si niekde uz dame a adkovi berieme aj lyze tak som zvedava bude to premiera 😵