Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

pipi1211
4. jún 2009

jej moni dakujem 😀 celkom sa mi paci a zabrana sa da kupit aj samostatne tak mozno toto vymyslime 😀

pipi1211
4. jún 2009

no sisa aj vasa postel sa mi paci 😀

lubi22
4. jún 2009

Ahojte 🙂

Susy takze Ti vyjde Tvoj vybrany datum, super, to fakt nebudes mat problem so zapamatanim, jeden 25.5., druhy 26.6. Takze tretie dievcatko bude 27.7. 😉

Alenka vy si fakt odmalicka s tymi chorobami preskacete 😔 Ale snad si to Adrianko odbije teraz a ked vyrastie bude zdravucky. Su deticky, co su do troch rockov casto chorucke a potom uz nic. Vyskovo a vahovo sme na tom podobne.

Sisa takze aj Adelka koji babiky 😀 Samko nema babiky, tak super, ze to aplikoval na auta, aspon nebudu hladne 😀

Pipi Samko spinka od januara na posteli v izbicke. Ma taku mensiu modru postel z Ikey, maju aj ruzovu pre dievcatka. Je peknucka, ale druhy krat by som ju uz asi nekupovala, ja si k nemu tam lahnem dost nepohodlne, kedze ma 1,40 m. Mame na nej aj zabranu. My mame este v detkskej aj roztahovaciu valandu, takze ked chceme lezkat spolu, sme na tej. To co ma Monika je urcite praktickejsie 😉

susy
4. jún 2009

lubi k tym datumom 😀
ja to uz vidím, ako dopadneme my. Simon spáva stále medzi nami a mne to až aj sem-tam riadne prekáža. Myslím tie jeho prehadzovačky a moje tvrdnutie bruška.
asi skončíme tak, že Ja v Simonovej izbe aj s detskou postielkou a simon s Jankom v spálni zo zábranou. Zábranu máme už dávno kupenu, len je pod postelou pichnutá. Simon sa s nou hráva ako pri volejbali 😅

zuzka80
4. jún 2009

Ahojte,
som rada, že sa to tu takto rozbehlo 😵
Ľubi Filipkovi všetko naj k 3. mesiačikom 😵 Tak rýchlo to zbehlo, už máte aj nejaký pravidelný režim, čo sa týka spinkania? V noci sa aspoň vyspíš? My sme s Laurinkou dlho nemali žiadny režim, ona si sama určila kedy bude spinkať cez deň aj v noci 😒 Tak sme mali veľa nocí, keď nechcela spinkať.
Susy tak to už onedlho budete štyria 😉 Pekné dátumy.
My máme klasickú drevenú posteľ pre Laurinku, len ako som už písala, ešte spinká v postielke. Chcem kúpiť zábranu a potom ju tam skúsime dať spinkať. Asi niekedy v júli, auguste.

alena22
autor
4. jún 2009

Ahojte, tak adrianko ma za sebou 1 den v skolke po 2 mesiacoch flakania, z rana ked tam bol este tatik pofnukal ale ptoom uz bol v pohode vraj krasne papal na prechadzke bol poslusny ale na obed si ho tatino zasa zobral a cely den bude az od zajtra aby nemal hned sok 😵 je to sikovnicek 😵

nieco na pobavenie:
Rozpravaju sa dvaja novorodenci v porodnici :
Chlapec sa pozrie na dievcatko a hrdo prehlasi:
"Ja som chlapec."

"Ako to vies?" opyta sa dievcatko a chlapec odpoveda :
"Pockajme, kym odide sestricka , ukazem ti."

Ked sestricka odide, chlapec odhrnie deku, vystrie nohy a povie:
"Pozri, modre ponozky!"

pipi1211
5. jún 2009

dobre rano, no u nas je uz rezim ako tak ustaleny spinkat poobede chodime o dvanastej ( az na vcerajsok lebo po uspavani ktore trvalo hodinu a pol som to vzdala) a spime tak hodinku-dve. vecer sa snazim ju davat do postele uz o pol deviatej aby sme o deviatej spali no ked je este svetlo vonku tak je to tahsie ale tak najneskor do tej pol desiatej spime... ako kedy 🙂
co sa tyka skolky chcela by som malu dat v january lenze neviem ci sa to podari lebo sme tento rok neboli na zapise 😒 lebo som nevedela kde budeme este byvat 😒

najjulinka
5. jún 2009

Ahojte... Tak my sme včera mali vzrúšo... Luckiným tráviacim traktom prešlo sklo........... V jedle v cukrarni bolo 😠 😠 😠

Ale vyzerá všetko OK...

My by sme do školky radi v septembri 2010, tak uvidime ako to pojde... Moc vyberat nebudeme, chcem tu najbližšiu školku tu rovno pod oknami... Snad bude miesto. Ak nie, tak pojde asi neskor, inde ju davat moc nechcem...

monika1
5. jún 2009

Ahojte 🙂
Adamko je zapisany v skolke a pojde od marca 2010 🙂 ale uz teraz sa tesi,aspon to hovori 😀 a inak ked ste pisali o mierach tak pridavam tie nase,Adamko ma 88cm a 11kg 🙂 akosi malinko pribera ale snad to neva...

dnes robim prvykrat ryzovy nakyp tak snad mi to ten moj maly masozravec bude aj papat 😨 🙂

najjulinka tak to je sila,snad je lucka v poriadku...

lubi22
5. jún 2009

Ahojte 🙂

No Monika drzim palce s tym nemasitym jedlom, daj vediet, ci Adamkovi chutilo 😉 Ja som zatial skusala raz Samkovi ryzovy nakyp, raz zemlovku a raz cestoviny s tvarohom a nebol ochotny to ani prezriet, vyplul mi to 😅 Takze uz viac pokusov nerobim, je to tatinkov synacik, sladke to ano, ale az ked je v brusku masko 😀

Julinka to ako ste na to prisli? 😕 To je hrozne, dufam, ze Lucka je v poriadku.

Zuzka dakujeme 😵 S Filipkom sa vyspim super, klop, klop, to u nas je skor problem, ze kto ma spat so Samkom 😀 Filipko zabuvka o 8 vecer a spinka do 4 rana bez jedineho mrnknutia, napapka sa, zabuvka a spinka este tak do 7, napapka sa a este do 8 si podriemkame, takze super. Celkovo Filipko je take spokojnucke vysmiate babenko, jasne, ze aj trosku poplace, ale to ked je unaveny a nevie sa ulozit. Ale cez den este nejaky presny rezim nemame, cez den toho moc ani nenaspinka a ak tak raz v kociku a v pohybe okolo obeda.

My ideme do skolky od septembra, na pol dna, styri dni do tyzdna asi. Uvidime. Alenka Adrianko nemal zo zaciatku problem zvyknut si na skolku? Znasal to v pohode? Ja som zvedava, ako to bude u nas.

sisa07
5. jún 2009

Ahojte 🙂

Juli, presne to iste som sa chcela spytat, co Lubka, ze ako ste na to sklo vobec prisli......ved to je hrozne 😔. Je Lucinka v poriadku?

Pipi, ta nasa postel je uz fakt historicky kus 😀, kedze je to odpilena cast poschodovej postele, na ktorej sme spavali kedysi este my so sestrou.....Ale trpime ju tu prave kvoli tej drevenej doske, ktora nam sluzi ako bocnica. Inak by som ju uz davno vysmarila prec, ale na tento ucel posluzila super a potom pojde pri smetiaky, nech si niekto pomoze.....A ma este jednu vyhodu, dolu je taka velka zasuvka, v ktorej mame ulozene nepotrebne veci, kedysi to sluzilo ako perinak.

My skolku planujeme az od septembra 2010, v zime pojdeme na zapis. Este ked som nebola tehotna, tak som uvazovala o tom, ze by som v skole nastupila od januara - februara, na druhy polrok, a teda Adelka by isla do skolky v necelych 3rokoch, ale plany sa nam zmenili 🙂......takze pedagogicku prax budem mat nazivo doma 😀 .

Lubi, tak to sa Vam s Filipkom krasne spinkanie polepsilo 😵 . Na zaciatku si to opisovala podstatne inak.......To je super, ze je taky spokojny, predsalen sa Vam to zadarilo podla povodnych predstav 🙂 . Len nech to Filipkovi takto pekne vydrzi, aby si maminka s tatinkom trosku aj oddychli a nacerpali nove sily do narocnych dni 🙂 .
Lubi, este som sa chcela spytat, ako ste na tom so Samkom a mlieckom? Nieco sa zmenilo, ci stale mliecko odmieta?

Monika, Adelka tiez este pred par mesiacmi nechcela velmi papat tie sladke jedla, co ste tu spominali, chutili jej len tvarohove knedlicky s cukrom a skoricou. Ale uz spapa aj ryzovy nakyp s jablkami, zemlovku a oblubila si palacinky, tie sme mali aj pred 2dnami. Mozno to takto postupne pride aj u Vas 🙂 . A na druhej strane, je lepsie, ze TI Adamko pekne spapa ostatne jedla, ved tie sladke by sa ani velmi davat nemali.
A k tej vahe.....vcera som u mamy vazila Adelku a ma len 10,7kg. Ale hovorim si, ze sice je stihla, ale hlavne, ze je zdrava a rastie, tak je vsetko v poriadku 🙂 . Urcite by kazda z nas vycitila, keby drobec nepriberal z nejakych vaznejsich dovodov.....na to ich dost sledujeme 🙂 .

Pekny den vsetkym 🙂

najjulinka
5. jún 2009

V pondelok sme boli v cukrarni... Lucinke sme kupili banany v cokolade... Hned som si všimla, že pohár je naštrbený, ale reku nebudem sa handrkovať, že to v cukrarni maju vkuse dačo naštrbené,a j ked je to proti normama a nesmie to byť... Ani vo sne by ma nenapadlo, že ten kus skla je dnu zamiešaný... Asi pri tretej lyžičke sa Lucka divne zatvárila a chytila za pusu, hned ma cuklo, že čo ked sklo, ale v momente bola v pohode a dalej papala... Tak reku sklo t nebolo, t asi len tak... No včera v plienke ostré sklo skoro 2cm dlhé 😨

Fuj ešte teraz mi je zle ked si predstavim to sklo na Luckinej prdelke...... Som nemohla uveriť... Som bola v takom šoku... Akože nič jej neurobilo, tka som to skonzultovala s jednou lekárkou, či panikariť a letieť na pohotovosť alebo ked je to vonku tak už nemusim, že či je to ok??? Akože keby som vedela, že zjedla sklo, tak sme na pohotovosti hned, ale ked som vedela až ked ho vykakala... Blbé bolo aj to, že to už bolo poobede neskor a nasa detská lekárka už v práci nebola - volala by som hned jej, ale nastastie lekárka, ktorú poznám len cez net mi hned odpisala a som sa ako tako ukludnila... Inak by som asi volala na pohotovosť a konzultovala to s lekarkou tam... Este dnes mame sledovať, pre istotu, že ked doteraz žiadna krv nebola v stolici, tak už by nemala byť, ale sledovať... Zatim v pohode...
Baby aj som rada, že som o tom skle nevedela, lebo to by boli muky, keby som vedela, že to zjedla... To by bolo na kolaps... ale aj tak som tak nasr*** na tu cukraren... straaasne..... ked si predstavim čo vsetko sa mohlo stať... radsej si nepredstavujem...... 😢 😢 😢 hrozne... ja tak davam pozor... prvýkrát čo sme jej normálne objednali v cukrarni.. inak dostavala len oplatku alebo teraz v maji, ked vonku bolo horuco, tak som jej oplátku odžabkavala zmrzkou... prvýkrat sme jej teraz objednali.... a asi aj poslednýkrát... v cukrarni sme skončili asi... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Vsetci anjeli strážni pri Lucinke stáli... Sklo mam odfotené v albume a to už je z neho trošku ulomené - som ulomila pri skumani, že čo to je.......

sisa07
5. jún 2009

Ozaj Lubi, a este jednu otazocku, dnes nedam pokoj 😀 . Ked si sama s chlapcekmi a potrebujes dojcit Filipka, ako to Samko zvlada, zabavi sa ? Ako dlho Ti papka Filipko? Da sa TI to sklbit bez nejakych vacsich problemov? Uz sa nam to blizi, tak by som rada vedela nejake osvedcene tipy od niekoho skusenejsieho 🙂 . diky 🙂

sisa07
5. jún 2009

Juli, no tak to je fakt sila...............behaju mi tu po tele zimomriavky, asi by som odpadla, keby sa to stane u nas.....Obrovske stastie, ze sa Lucinke nic nestalo......Nemas si co vycitat, to by nikoho nenapadlo,moze sa stat kazdemu, len ten velky strach......My sme uz tiez papali v cukroske,aj ked by sme kvoli alergii nemali vobec, ale zase nechcem Adelku drzat uplne v skleniku, to by tiez nebolo dvakrat zdrave. Ale rovnako nemam dobry pocit, ked jej davam jest inde ako doma. Doma viem, co do jedla dam a ako ho pripravujem.....

monika1
5. jún 2009

Tak Adamko siel spat bez obeda 😅 teda spapal par lyziciek polievky a pytal si ako druhe masko a ked zbadal ze masko nebude tak sa pytal radsej spat 😅 😀 tak snad trosku spapa ked vstane...inak sme uplne neuspesni v sladkych jedlach,nechce ani za svet...ale na druhej strane je to aj dobre 🙂

lubi22
5. jún 2009

Monika nie su ti nasi dvaja daki pribuzni? 😀

Sisa spinkanie sa nam fakt popravilo, uz asi tak od dvoch mesiacikov 🙂 Takze ja sa pri Filipkovi vyspim super, nechcem to zakriknut 🙂 No a co sa tyka Tvojich dalsich otazok - nebyvam s nimi nikdy sama zatial, teda neratam tych 20 minut, ked manzel skoci kupit cerstve pecivo. Takze este nebola taka situacia, ze by som musela kojit a Samkovi by sa nemal kto venovat. Ale myslim, ze uz by to bolo v pohode, kojim tak 5-10 minut maximalne, Filipko sa napapa rychlo, papa kazde dve a pol az tri hodiny. A Samko sa zatial zahra s autickami, respektuje, ked mu poviem, ze nemozem, lebo idem dat Filipkovi papat.

Samko nechce pit mliecko nadalej. Takze davame kazde rano a vecer jogutrik, to spapa, cez den syr, tak snad aspon takto pokryjeme mliecne davky.

Julinka tak to Ti verim, ze si musela byt zdesena. Mala by si im v tej cukrarni nieco povedat, nech si daju na to pozor 😠

zuzka80
5. jún 2009

Ahojte,
Juli tak to je hrôza, mňa by asi porazilo 😠 Ešte že je Lucinka v poriadku 😉
Naše miery sú 86 cm a 12 kg. Laurinka má rada sladké jedlá, predvčerom sme mali práve ryžový nákyp 😉 A palacinky jej veeeeeľmi chutia 😉 Ja som rada, že jej chutí mliečko, lebo keď vidí na chlebíku maslo alebo syr,tak ho ani do úst nevezme. Z mliečnych výrobkov zje len mozarellu, jogurt a nejaký smotanový krémik.
A masko má tiež rada a ešte jej veľmi chutí rybka 😉

eva4444
5. jún 2009

ahojte 🙂

zuzka vidis ake su deticky rozdielne, to Petrik by maslo kludne vylyzickoval, chlieb mu k tomu netreba. a sladke jedla mu zase moc nejdu, este tak zmrzka. radsej spapa pecivo s maslom ako s lekvarom.

juli to je sila s tym sklom 😠

sisa s tou vahou si nelam hlavu, deticky papaju presne kolko potrebuju, a kedze ani ty nie si ziadny gigant 😉 myslim ze Adelka moze byt kludne stihlucka 🙂

eva4444
5. jún 2009

lubi super ze Filipko je take super babo 😉

sisa07
5. jún 2009

ahojte 🙂

Lubi, dakujem za odpovede 🙂 , to mas super, ze Filipko sa Ti tak rychlo napapka a ze uz ste takto v pohode 🙂, aspon si mozes materstvo krasne vychutnavat, bez vacsich stresov 🙂 .
Samkovi urcite staci vapnik z jogurtikov a syrov, hlavne ze papa aspon nieco mliecne.

Evi, si ma pobavila - ze ziadny gigant 😀 . No, to ozaj nie, ja som sama kosticka, ked nie som tehotna 😀 . A trosku ma aj mrzi, ze som tentoraz nepribrala viac, doteraz je to len 13kil, takze uz ani velmi pribrat nestihnem, kedze posledny mesiac sa skor chudne a okrem toho uz len jeden a teraz priberam velmi malo. Uz pribera len Adamko. Urobil sa mi taky minislaninkovy zaklad len na zadku, bokoch a stehnach. Ale pocitam s tym, ze za 2-3 mesiace to vykojim a vybeham a zase budem hrkat kostami.
Pri tych mojich dvoch detoch budem vyzerat skor ako dozorujuca studentka, nez ako mama 😅 .

Pekny vikend 🙂

lubi22
5. jún 2009

Ja sa Vam musim pochvalit, nas tatinko pred chvilkou volal a uspesne urobil statnice na prave 😵 Takze mame o jedneho pravnika v rodine viac 😵 Takze jedny promocie v juli su doma 😀 Za dva tyzdne este habilitacia a bude v nasej rodine konecne svaty pokoj 😀 Tatinka dnes ale neuvidime, omladol na 23 a ide so spoluziakmi zurovat 😅

Sisa vidis a na mne sa naopak tie kila kym kojim drzia ako klieste ☹ To je jedina vec, co mi fakt strpcuje zivot, ked sa pozriem na seba do zrkadla a vidim 15 kg navyse. Ale viem, ze kym kojim, tak s tym nic nenarobim, ale aj tak mi to neskutocne prekaza. Hovorim si, ze teraz to nie je podstatne, ale aj tak ma to trapi.

najjulinka
5. jún 2009

lubi tatinkovi blahoželám.. My sme dnes mali na návšteve Kikovu mamku (radsej bez Kika ešte). Super sme si pokecali a bolo to fajn, že zas trošku čosi iné domka ako bežný den...
Kiko je šikovný... A ked bude velký, chce byť hasičom momentálne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

alena22
autor
5. jún 2009

Lubi super aj my sa pripajame ku gratulacii pre tvojho muzika 😵

juli ja keby som take sklo nasla v plienke asi skolabujem 😔 😔 😔 ozaj mala lucinka vsetkych anjelikov pri sebe 🙂

ja idem prvy krat na tyzden prec od adrianka budu chlapi moji bacovat doma 😅 boze sa desim toho nie ze by to oni nezvladli moj muzik sa o neho dokaze postarat ale ja ci to vydrzim 😅
som chcela ze im navarim mrazak jedla a muz nechce ze oni si navaria ze nech sa nebojim 😀

alena22
autor
5. jún 2009

Monika tie fotky s brusinkom su super a ta kde ta drzi a ide dat pusinku je najsamkrajsia 😵 uplne taka plna lasky 😵 😵

ikka
5. jún 2009

Ahojte,
super, ze sa to tu tak rozbehlo.
Baby my sme chori ☹ ☹ ☹ ☹ 😠 Ja a manzel, ja mam total zapchate dutiny, zalahnute obe usi, dnes som bola u dr., dal mi len dake lieky, tak dufam, ze to pomoze. Emi je relativne v poho, ale stale sopli a ma zvysenu teplotu, ale pravdepodobne od zubov, lebo tie ju fakt trapia a stale....taka som vycerpana, ze az. Jedna trojka tam uz je, taka milimetrova 😅 a teraz si drhne stale vzadu stolicku, proste jej idu vsetky naraz ci co...
Emily je na tom podobne ako Laurinka, 86cm a 12,5kg. Papkacik je dobry, sladke ale tiez moc nemusi, palacinky zje, ale len tak 2-3 hlty ako dezert. Ako riadny obed jej sladke nedavam, lebo to nezje. Ani dzem moc nemusi.
Inak tiez uz nepije mliecko a ani krabicove jej zatial nezasmakovalo, kludne by som jej dala, ale nechce. Takze jeme jogurty, pije kefiry (aspon to 😉 ) a syry tiez. Lubi zeleninu, uz aj surovu...vselico, som rada 🙂
Najnovsie sa tak krasne zabavi, ze si zoberie igelitku alebo take tie papierove darcekove tasky a furt naklada, vyklada, preklada a akoze nakupuje a nosi nam darceky. A najradsej si tam nalozi vsetky take drobne hracky, co ma a potom to vysypava po celom byte 😅 😀

Ali, Adko ma teda na choroby naozaj smolu, ale je to sikovny chlapcek, urcite z toho vyrastie. Ale verim ti, ze to mas tazke, my sme si teraz uzili, sice nic "hrozne", ale aj tak to bolo hrozne 😔
No tyzden bez neho bude urcite tazky...to je super, ze muzik vestko zvlada. A ty si asi poplaces...ja by som urcite plakala 😅

My chodime zatial do jasliciek, ale len velmi malo, 2-3x do mesiaca...teraz sme uz ani dlho neboli kvoli chorobam a skolka bude az od septembra 2010 ( tu inak neberu), no a mne sa rysuje od septembra tohto roku plny uvazok, tak to budem este vsetko zvazovat a tak by chodila Emi rok do jasiel...aj ked

eva4444
5. jún 2009

lubi 'kongratulejsn' pre muza od nas, je to sikula 😎

sisa ja som pribrala doteraz asi 8kg, mam pocit ze teraz ide kilo/tyzden, takisto to bolo pri petrikovi zozaciatku nic potom som skoncila na +20 😝 ale som strasne rozozrana len co je pravda 😝

monika1
5. jún 2009

lubi aj my gratulujeme,mas sikovneho muzika 😉

my pijeme mlieko (sunar) rano aj vecer cca 150ml, nechce mi zjest ziadne jogurty ani kremiky ale ma velmi rad syry makky Kiri, tvrde aj platkove takze aspon to 🙂 a sunka samozrejme musi byt tiez v chladnicke ale co ma najviac mrzi ze nechce ziadnu zeleninu ☹

ali dakujem 😅 🙂

ikka skore uzdravenie nech sa z toho skoro dostanete a ste fit 😉

ikka
5. jún 2009

joj no nedopisala som, bo mi prestala fungovat klavesnica, ale uz som vymenila baterky 😉 iba som chcela dokoncit, ze to musim s tou robotou este poriadne premysliet, jaksi si nemozem zvyknut na myslienku, ze by som uz bola bez malej, hrozne rychlo to ubehlo.

Lubi, od nas tiez velke gratulacie, super 😎

Moni, diky

lubi22
5. jún 2009

Dakujem Vam krasne za muzika 😵 Som taka stastna, ze nam opadnu tie stresy, ze sa konecne skoncilo tych 5 rokov a bude mat este viac casu na nas 😵

Alenka z vlastnej skusenosti z porodnice si myslim, ze kym Ty sa budes umarat tym, ako Ti Tvoji chlapi budu chybat, oni budu v maximalnej pohodicke a zvladnu to aj bez maminky super 😉 Mozno vzniknu nejake skody, ale to uz pri chlapoch byva - u nas Samko pokreslil dve steny v detskej hadikmi, aj postel, aj gauc aj vsetko mozne, nechapem ani, ako to mohlo stihnut. No muzova chyba, neupratal fixky pred obednajsim spankom 😀

Ikka vy sa uz nejako dlho s tymi chorobami trapite 😔Zelame skore uzdravenie 😉 Ikka no je sposob, ako zostat doma este dalsie tri rocky 😀 😉

Evi tak to si fakt zatial tak idealne pribrala 😉 A uz si v tretom trimestri 😉

Monika ja som tiez skusala Sunar, aj ine druhy mliecok, bohuzial nechce mlieko ani citit. Myslela som, ze to prejde, ale uz to trva dost dlho a mliecko nechce. Ale mliecne polievky spapa, aj jogurty, maslo, syry, tak snad mame vapnika dost.

Julinka takze Kiko si zvykol na novu rodinku bez problemov? 🙂

lubi22
5. jún 2009

Monika tie fotocky s Adamkom a bruskom su nadherne 😵