Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

lubi22
12. máj 2008

Ahojte 🙂

V poslednej Mamine akurat robili testy detskych kremikov a ako jeden z najlepsich tam vysiel Daylong 40 Kids. Chcela som ho kupit, ale lekarnicka mi poradila este Biodermu 50 for kids sprej, ze ked ideme k moru, ten je este vhodnejsi. Vysiel asi 550 Sk. Ale staci ho nastriekat tak dvakrat za den, je vodoodolny aj voci prachu a spine 🙂 No my uz mame rucky riadne opalene a aj tvaricku, tak asi zacnem natierat pomalicky 😅

pipi1211
12. máj 2008

joj alenka no tak to sa tesim 😀 😀 😀 😀 😀
aj ja planujem nieco kupit asi zajtra vybehnem do lekarne 😀

sisa07
12. máj 2008

Ahojte!
Dodatocne prajeme vsetkym mamickam aj detickam vsetko NAJ, NAJ, NAJ k sviatkom, ZDRAVIE, POHODU V RODINKACH A VEEEELA, VEEEELA LASKY ! 😵 😵 😵
My pouzivame uz asi mesiac ten isty opalovak co aj Lubka, stal u nas 530 Sk.Tiez uz mame rucicky a tvaricku o dost tmavsie ako zvysok tela, a to sa vzdy ked ideme von natierame. Som zvedava, ako bude Adelka vyzerat do konca leta.
Je to super, ze je taketo pocasie, stale sme vonku a behame o zivot. V kociku nas udrzi len spievajuci psik, grahamovy roztek, piskota alebo kukuricna husenicka. Adelka je velmi zvedava, vsetko si vsima, na vsetko vykrikuje 🙂, tie nase vychadzky su taky adrenalin 🙂 .
Ked ste tu preberali oblecko, tak sa pripajam k Tescu - Cherokee - mame s tym dobre skusenosti, je kvalitne a lacne, len ako tu uz niekto pisal, skoda, ze prevazne v ruzovom. Adelka je v ruzovej velmi chutna, ale pacila by sa mi aj taka bledomodra alebo zlta, fialova.....ale nieco take tam maju len velmi zriedka.
Mozem sa spytat, kolkokrat este kojite? My rano po prebudeni, poobede pri zaspavani, vecer pri zaspavani a v noci podla potreby. Ale zaujimalo by ma, ako je to u Vasich babatiek.....dakujem 😔 .
Teraz, ked sa nam rezal siesty zubok, tak sme zase mali take veselsie noci......kazdu chvilku Adelka poplackavala, ale uz je to zase fajn, vstavame len tak 3-4 krat na par minut. Pocucka si a spinka dalej, ja sa preplazim do svojej postele a ani nepozeram na hodinky.
Ozaj a ako ste na tom so slnecnymi okuliarmi? Ja stale vaham.....Nie som si ista, ci to nase sidlo bude nieco take obmedzujuce akceptovat......
Prajem pekny vecer a chorym drobcekom rychle uzdravenie!

eva4444
12. máj 2008

ahojte
sisa ja kojim pred spinkanim vecer a poobede, a v noci 1x. rano uz nechce, lebo vie ze dostane jogurt 😝 😝 😀 😀
ja si okuliare netrufnem, budeme len v de a na sk, takze nam podla mna ani netreba. my mame strasny probem aj s ciapkou, hned je dole, proste kazda mu vydrzi tak minutu 😠 potom ju stiahne. teraz sa to da este na kocikovanie riesit kapucou, ale v lete fakt neviem 😖

alena22
autor
12. máj 2008

ahojte tak mi okuliariky mame adkovi sa v nich paci nema stym problem 😵
ciapku davame sem tam dolu ale este si da vysvetlit ze ju musi skratka mat 😀
sisa s kojenim ti neviem povedat my sme taky sunarovi 😎
ja som sa pred chvilkou vratila z cvicenia taka som utahaan jak stena len zalahnut 😅 a zajtra zas spining premyslam ci som si toho nenabrala moc ale tak zakial neodpadavam musim tu lenivost prekonat najlepsie je ze sa tam skratka objednavas na cas a dost dopredu aby bolo volne a to by bola skoda potom neist tak uz ked som zapisana idem aj ked sa mi nechce 😀 😝 😀 som vybabrala sama so sebou 😀

zuzka80
12. máj 2008

Sisa ja kojím už len ráno, lebo Laurinka už cez deň a ani večer mliečko nechce 😒
Ja okuliare ani nekupujem, lebo Laurinka nechce mať na hlavičke ani klobúčik 😠 Hneď je dole 😠

ikka
12. máj 2008

Ahojte 😉
my sme uz druhy den bez kojenia...kojila som uz len rano a teraz jak sme boli na sr a tie vzruchy asi...tak si Emi na kojenie ani nezmyslela, tak som to tak nenasilne ukoncila asi...zatial si nespomenula, takze uz to asi necham tak a aspon to mame bezbolestne a bez placu 😉
Dnes sme boli na rocnej poradni, tak mame 9240g a 72cm...je to taka krpana a inak vsetko ok a miesto kojenia mame davat UM aspon zatial. Obyc. mlieko len do varenia.

rainbow
12. máj 2008

jaj alenka ako ti závidím to trýznenie, ono je to super ist niekam cvičiť kolektívne, z toho sa tak lahko nevyvlečeš, jako ja to stále odkladám,síce z maleho som utahaná jak kobyla, dnes som prešla celú trnavu,ale to nie je ono...

sisa, nám sa režú zuby, tak kojim ako besná a vnoci je jak malé upirča pricucnuté, ale už len 6 zubov nám zostava, snád mi svitne na lepšie časy, alebo skor mojmu mužovi 😀 😀 😀 😝 😝 😝

lubi22
12. máj 2008

Alenka, super, ze Adrianko ma dychanie v poriadku, snad uz bude teraz stale teplucko a uz neochorie 😉

Sisa, ja kojim rano medzi 4-5 a potom vecer pred spinkanim. Ale coraz viac mam pocit, ze uz mu to netreba vobec, uz dost vymysla, takze tak do mesiaca skoncime uplne 🙂

S tym klobucikom a okuliarmi, nas maly to doma na hlavicke mat nechcel, ale zaujimave, ze ked sme vysli von a svietilo mu do ociek slniecko, tak bez problemov zniesol klobucik po cely cas, vobec si ho nestrhaval. Okuliarky su super tym, ze su okolo hlavky a ked ma ciapocku, nedaju sa mu strhnut 🙂

Ikka, az taka krpana nie je, ved ma 9 aj stvrt kila, je akurat 🙂 My mame ledvaj ledvaj 9 kil, ale meria 80 cm 🙂

Akurat pozeram teraz na nete pripravky po opalovani, neviem, ci nam to treba aj pre Samka speci, alebo nie. 😕 Dnes sme boli kupovat cyklosedacku, ale v kazdom obchode nas odhovaraju od tej prednej, pritom v tej zadnej dieta absolutne nic nevidi, tak si neviem predstavit, ze by tam Samko vydrzal 😕

lubi22
12. máj 2008

Mati, Dadi, takze tento tyzden dame stretko v TT? 😵 Uz sa tesim 😉

rainbow
12. máj 2008

lubka my máme prednú, a denisko je z toho hotový, náramne sa mu to páči, ked ideme na dvor, už aj sa rozbehne k bicyklu a robí brm brm

rainbow
12. máj 2008

aj ja sa teším , kde a kedy dohodneme 😎 😉

lubi22
12. máj 2008

Mati a kde ste ju kupili? Vies mi povedat znacku? 😕

Mozeme sa stretnut v stredu alebo stvrtok? 😵 Poslem IP. 🙂

zuzka80
12. máj 2008

Ikka pekné fotky si pridala, aj naša Laurinka má približne takú výšku, tiež je maličká 😉 Oni dve sú podobné, rovnaká výška, žiadne zuby a na hlávke zopár vláškov 😀 😀 😀

rainbow
12. máj 2008

kupila som ju v seredi ale maju ich všade, značku musim pozrieť , stála 649,sk je pevná, zaroven pohodlná, majú aj veľa farebných odtienov, ked behneš do ckd na linč.určite zoženieš

rainbow
12. máj 2008

ok, ozvi sa ked budeš v tt 😵

eva4444
12. máj 2008

ikka peknucne fotky 🙂 emily si riadne uzila 🙂

ja pouzivam kojenie skor pred spinkanim ako take ukludnovatko, a v noci sa este budi na papanie. 😅 cez den ked je rozsanteny kojit odmietam nedam mu nic, lebo vezme do pusy a skriabe sa po mne najradsej by odisiel s cicikom na druhy koniec bytu no a uznajte ze sa to neda 😅 😅 😀 😀 vsak to asi poznate, ale mne je to neprijemne tak proste nedostane nech si smatra v tricku kolko chce 😔 😅 😅 😀 😀 😝

riuska
13. máj 2008

dobre ranko 🙂
kajka dakujeme za listocek z DM 😉
aj ja sa chcem uz s niekim stretnuuuuuuuuuuuut 😅 no ale ved jun je za chvilocku 🙂
ali vy to mate kedy tu stretavku?
joj baby to krasne tahate s tym kojenim 😉

rainbow
13. máj 2008

je riuska až teraz čítam že Tomáško bude mať bračeka 😵 😵 😵
aj ja sa už na vás teším,konečne niekam vyrazíme 😵

monika1
13. máj 2008

Ahojte 🙂
ikka super fotky a podobne s kojenim som na tom ako ty...kojila som uz len rano a dnes som to ukoncila 😔 Adamko si to ani nevsimol,on sa so mnou mojka cely den takze chybat mi to az tak nebude aj ked mi je trosku smutno 😅 ale 13 mesiacov kojenia je podla mna super,on je mliecny typ,pil by mlieko cely den,on ma flasu aj v noci obcas a celu ju stiahne a place ked dojde 🙂

mam kamosku v optike tak sme boli Adamkovi vyskusat nejake okuliarky,no bol to boj,hned sa rozplakal ze co ma na ociach 😅 a potom si ich zhodil...len lubi ako si vedela ktore objednat z netu?Adamko vyskusal asi 5 druhov,nie kazde mu sedeli na tvaricke 😕 ale boli to polaroidy,dost drahe skulky na to aby ich hadzal po zemi 😅 tak asi to budeme riesit len klobucikom alebo siltom ale aj to bude asi problem udrzat mu na hlave 😅

lubi a kupujes Samkovi aj plavky k moru?pozerala som teraz v tesku plavky ale neviem ci to na holo sa davaju alebo na plienku 😅

a baby ake syry davate drobcom?teda okrem mozzarely?

eva4444
13. máj 2008

ahojte
my vstavame uz 3ti den o 5.30 😠 hruza. tuto noc vobec nechcel spinkat tak som ho supla ku nam, konecne zaspinkal pri ockovi hlava pri mne nohy proste cela postel jeho to dieta si robi co chce 😀 😀 no neviem ale zacinam rozmyslat ze ho dame do izbicky, ja som este nespala viac ako 3h v kuse ako ho mame zlaticko nase ale aj mama sa chce vyspinkat aby vladala sa hrat 😔 😅 petko len suchne otoci sa na druhy bok a ja som hore. do toho zacne chrapat moj muz a petko sa postavi ze coto nie je to nahodou nejaka nova hra a vy sa hrate bezo mna.. 😀 😀

monika to je super ze adamko tak lubi mliecko 🙂 my este syrik nedavame 😒

alena22
autor
13. máj 2008

ahojte monika ja som skusala chicco okuliariky nejak tesne k 500 sk su a su take pruzne ze ked ih hodi o zem nic sa im nestane aj keby si ich strhaval su take ohybne 😉
my davame kidiboo aj syr aj tvarohove lizatko take to za 7 sk to mu strasne chuti ale v cestovinkach zapekanych bol aj eidam a dokonca aj parmezan a spapal sice ho tam bolo hojne ale ked adko tak skemral cestovinky tak sme mu dali 😅
monika to je super vykon s kojenim co chces co by za to druhe maminky dali a adamko ako som videla je veru mojkacik riadny budete sa mojkat aj tak 😉

a gratulujeme k 1 rociku maxikovi (luu) aby ho posluchali rodicia a nech sa mu vsetko na svete splni 😵 😵 😵
dufam ze som na nikoho nezabudla 😅

alena22
autor
13. máj 2008

riuska stretavku ako na tej chate mame 6-7-8.6. 🙂

a teraz 26.5. idem do blavy zasa s malym na kontrolu tak by som bola rada keby sme sa postretali s babmi co mozu prist 😵

alena22
autor
13. máj 2008

sice som nestihla schudnut podla mojich ocakavani ale tak ved sa nejdu pozerat na moje kila tucne sunky na nohach a podobne nie ideme tam z inych dovodov 😵 😵 😵
a adka koli mojej vahe o taketo nieco nechcem ukratit ved to budu mozno jeho super kamosi v dospelost a raz budu pokracovat na konikovi v produkcii deti 😀 😀 😀 😀 😀

zuzka80
13. máj 2008

Ahojte, ja dávam Laurinke zo syrov goudu a ementál, ale len nastrúhaný do obedu, lebo s chlebíkom nechce 🙄
Riuška aký DM kupónik potrebuješ, ešte nejaké mám a netreba mi ich.
Evi skúste dať Petríka do jeho izbičky, možno bude lepšie spinkať. Veď vyskúšaj a uvidíš, ak sa mu tam nebude páčiť, presťahuješ ho naspať. 😉

sisa07
13. máj 2008

ahojte! 😵
tak dakujem za Vase reakcie 🙂 , zaujimalo ma to, lebo mam pocit, ze tu v okoli som asi trosku taky exot s tym dlhym a castym kojenim a niektori asi ani neveria, ze kojim vzhladom na obvod mojho hrudnika 😀 . Ale ako ja hovorim, nie je dolezita velkost ale funkcnost 😀 😝 a hlavne ze je dietatko spokojne 🙂 .
Rainbow, aj ja mam pocit, ze kym nam nevyjdu vsetky zuby, tak budeme kojit a kojit....do poslednej kvapky..... 🙂
Monika, aj my davame nadrobno pokrajanu mozarellu a kidiboo ako Alenka a minule som ja mala natrety trojuholnikovy syrcek, tak som dala Adelke ochutnat a spapala. Ale je to velmi slane, takze zatial bola len ochutnavka....
My mame 75cm a 8300g, takze skor taky drobcek. Ale ked je Adelka vyzlecena, tak ma aj take brusinko, takze podvyzivou rozhodne netrpi a doktorka bola tiez velmi spokojna, tak sme aj my 😉 🙂 .
Evi, to vstavate tak pekne ako my 😀 , mozeme na seba o pol 6 mysliet 😀 . A inak, presne ako pises, z jednej strany mam ustavicne sa prevracajuce a suchotajuce dieta a z druhej chrapajuceho manzela, ktoreho bijem vankusom, aby nebudil dieta 😉 . Niekedy mam fakt velmi uzasne noci....ale hlavne, ze sme zdravi 🙂 .
Pekny slnieckovy den bez padov! / nam sa dnes podarilo..... 😔 😢 /

erika1983
13. máj 2008

ahojte maminy
no my sme tu uz riadne dlho neboli, to asi preto lebo nic nestihame, to preto lebo ked sme doma tak rychlo navarit upratat a sup sa von ked je krasne tak sme cele dni vonku 😀 uzivame si slniecka
dufam ze sa vsetky tu mate dobre my nastastie vsetko OK
GRATULUJEME vsetkym oslavencom
😀 😀 😀

zuzula
13. máj 2008

ahojte kocky dlho som tu nebola boli sme 3 dni pri mori aj s mojim tatinom tak sme si to uzili, mame tu pekne teplo bolo aj 29 stupnov tak ozaj ako taka mini dovolenka nam to padlo super 😵 😵
teraz uz som spat v praci tak som aj stihla pozriet nejake fotky aj precitat poslednu stranu.

kremik pouzivame 50 aj doma aj v skolke ich natieraju vraj viackrat za den ale tiez mame opalene rucicky aj licka, okuliarky sme zatial nekupovali lebo v obchode ked skusame letia hned na zem tak mi to pride dost zbytocne, dost ze musim kazdych 30 sekund pripominat ze klobucik/siltovka maju byt na hlavicke nie na zemi 😅 ...este satku znesie Adamko ako tak tazke budeme cele leto asi len satky nosit 😅

kojime stale 🙂 , vacsinou okolo 4-5 rano ale prave dnes Adamko prespal celu noc bez jedineho kojenia 😵 az rano ked sa zobudil tak chcel a tiez sa chce pricucnut ked prideme zo skolky asi sa potrebuje pomojkat 😉
syry davame uz vselijake, aj v skolke mavaju platkovy syr na chlebiku, doma goudu, eidam, mozzarelu, take natierkove syrove maslo...

ak sme prepasli nejake narodeninky tak prajeme oslavencovi/oslavenkyni vsetko NAJ 😵 😵

riuska
13. máj 2008

my tiez davame vseliake syry, snazim sa davat len take co niesu moc slane 🙂
ali ale uspech je 😵 - nieco si zhodila, mozes byt spokojna 😉 ja neviem ci by som dokazala zapierat si nejake jedlo, mas moj obdiv
zuzka be-bu mliecko
zuzi vy sa nabehaaaaaate 😀 sikulky
my niekedy ciapocku nechavame niekedy stahujeme a tie okuliare co ma lubka mame aj my ale este sme ich nedavali, su vsak nerozbitne a monika kupuju sa podla veku dietatka myslim ze do 2roky a od 2-5rokov

lubi22
13. máj 2008

Ahojte 🙂

Tak uz se u rodicov, zase bude chvilku vegetik 😅

Monika, ako pise Riuska, kupuju sa podla veku, tie co mame su do 2 rockov, su nerozbitne. Na tvaricke mu sedia dobre, velmi dobre priliehaju, tym ze nie su za uska iba, ale ze je ten neoprenovy pasik okolo celej hlavicky 🙂

Monika, nad tymi plavockami som tiez rozmyslala. Jedny uz mame kupene, ale tie su sice peknucke, ale nemaju ziadnu vrstvu proti precikaniu. Rozmyslala som nad takymto dacim, pod ne sa nedava nic:
http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_vi...
Lebo neviem, kebyze mu mam davat stale jednorazovky, kolko by sme ich potrebovali 😅 Este je dost pravdepodobne, ze bude behat dole bez, no neviem 😕

Nas maly si nastatsie ciapocku alebo klobucik vonku dolu nedava, resp., ked si aj da parkrat, tak mu nevadi, ked mu ju dam spat. Ale vzdy musime davat na hlavku az vonku.

My sme zo syrov davali zatial iba Lucinu a mozarelu, tie nie su slane 🙂