Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

alena22
autor
4. máj 2008
https://www.youtube.com/watch?v=RUWbzUApFTU

nase video volame ho velka pardubicka 😀 😀 😀

rainbow
4. máj 2008

alenka, to dve čudá, a to naše nezbedné, všade pchal prsty, utekal nám, takže to bola nahánačka, ale aj tak bolo super

alena22
autor
4. máj 2008

no adko nam este neuteka iba po 4 ale pekne stoji a spravi tri krociky sam viac nie 😀

zuzula
4. máj 2008

ahojte 🙂 tak sme si dnes spravili vyletik na farmu bolo to super hlavne malilinke jahniatka a prasiatka, Adamcek mi medzi ne chcel stale ist a mohli sme si podrzat aj kuriatka krasne zltucke ale Adam skoro jednemu vykrutil krk 😖 😀 tak sme ho rychlo vratili 😅 mame trosku sopliky kaslik ale Adamko beha ako zvycajne vobec nehrozi ze kludovy rezim. tak snad nas to coskoro prejde.
dufam ze aj ostatnym detickam chorobky presli 🙂

alenka dakujeme aj vase fotky su zlatucke a Adko ako krasne sam stoji 😉
ostatne este musim pokukat ved saq zase oslavovalo tento vikend som zvedava 😅 pekny vecer!

rainbow
4. máj 2008

no neboj zacvhilu sa ani nenazdáš a už ho budete nahánať, denisko už začína byť vzdorovitý, všetko objavuje, všade chce byť, ide do kopca, z kopca, a len on SÁm, staršne doležitý 😀 😀 😀 no si to užíva medzi nami dospelými

rainbow
4. máj 2008

alenka malý je zlatulinký na tých fotkách a super komentáre 😀 😀 😀

zuzula aj adamko je zlatučký, detičky si ohromne užívajú také to výlety, zvieratká, a vobec ich to nevyčerpáva, ja neviem ten náš ma nejaké náhradné zdroje 😀 😀 😀

alena22
autor
4. máj 2008

dakujeme oni su na baterky 😀 to je jasne len kde sa im vytahuju 😀
boze tusim kazde babetko ma nieco nam to konecne preslo a dufam ze sa nevrati tak skoro 😒
zuzuli sestrenka tak u babky jedno kuriatko pridusila normalne sa zahralo na chvilku na chameleona a menilo sa do modra ale babka pohotovo zasiahla a kuriatku sa nic nestalo 🙂

zuzula
4. máj 2008

boze rainbow ako by som o nasom krpcovi citala ten stale uz len chodit kade tade po hrbolatej ceste ci trave to je jedno, ked v kociku sedi 5 minut to len aby si nieco zobol musi mat jedlo v ruke inak mi tam neobsedi...
a obdobie vzdoru pekne v plnom prude, ked neni po jeho tak ide do kolien a na zem ani za svet ho postavit na nohy musim vymyslat vselijake somarinky aby som ho prinutila robit to co chcem...
ale ma aj chvilky ked je dobrucky a chce mi pomahat dnes som mu skladala oprate plienocky a on si ich po jednej nosil do detskej a schovaval do suflika 🙂

boze ali chudiatko kuriatko esteze bola babka nablizku 🙂 jej tak uz aj krociky robi Adako sikulka 😵

alena22
autor
4. máj 2008

jaj tak adko mi teda nepomaha iba ze by neporiadok robil 😀

ikka
5. máj 2008

Ahojte dievcata 😉
co to som stihla precitat... 🙂 ale fotky som popozerala, aj kukla video 😀 alenka toto posledne je zlatucke 😵
Dodatocne prajeme vsetkym oslavencom vsetko NAJ a hlavne zdravicko, lebo citam, ze deticky su chorucke, tak sa rychlo vsetci uzdravte!

My mame za sebou prvu predoslavu, celkom som si aj oddychla, ale aj som bola hotova a vcera poobede som uz dospavala 😅 Ale malu som za cele tie dni ani skoro nevidela...stale ju niekto opatroval, az som mala abstak a musela som si ju ist vzdy pomojkat 😀 Boli sme aj v Prahe na vylete, ale bolo tam nenormalne vela ludi, takze sme si to ani moc neuzili, lebo to bolo hrozne putovat tym davom s kocarom 😖 Ale Emi bola v pohode 🙂
Fotky pridam az neviem kedy...asi o tyzden, pretoze zajtra uz cestujeme k nasim na SK a tam bude priamy kolotoc oslav 😉 Takze dnes uz balim a upratujem a este ideme aj na plavanie, tak mam co robit.

Evi a Petrik ako zvladol cestu? Ja sa tej cesty trocha bojim, ale snad to prezijeme 😉
Tak zatial ahojte 😵

lucka23
5. máj 2008

ahojte. tak my mame úspešne za sebou oslavy. všetko dopadlo super tak som rada. aj malý bol nakoniec celkom fit ak neratam hnacky. ale som rada ze to uz mame za sebov. malý podostaval kopec darcekov. no ako vzdy najviac ho brali krabice a tasky. 😀

olinka6226
5. máj 2008

ahojte, lucka super. cakam na fotky.

olinka6226
5. máj 2008

luckaaa, lubkaaaa vo vasom okoli je ake dobre MC? Planujem prezentaciu latkoviek na jun tak aby som vedela koho oslovit.

eva4444
5. máj 2008

ahojte
rano sme sa boli stretnut s babetkami, bolo super, petrik sa len smial a smial 😵 😵

ikka my sme vysli rano o 4, s tym ze ked sa nalozime petrik zaspinka, ale on kukal svetielka, potom sme mali po2h prestavku tak sa napapal a potom cele rakusko prespal. v blave sme ho vysantili v auparku v detskom kutiku, potom sa napapal a zistili sme ze mu stupa teplotka, cestou do ziliny viacmenej spinkal, potom mu vyskocilo skoro na 40, a kedze sme stali v zapche hodinu pred zilinou a hodinu pod strecnom na ceste do mt tak som ho mala na rukach, lebo aj tak sme sa takmer vobec nehybali 😔 naspat bolo celkom ok, len uz poslednu hodinu nemohol obsediet tak som ho semtam 'vypustila' 😒 a potom zase priputala, v podstate sa petrik spraval user-friendly 🙂 klop klop klop. aj ked mal chvile ze ked uvidel sedacku v aute dostal amok, ale ked uz bol priputany bol opat zlatusik 😵

uz sa tesim ked bude bezkat, bude to jednoduchsie s prestavkami lebo bude leto a mozeme zastat hocikde, lebo teraz je jasne ze ho nenechame lozit po zemi 😀 vsak ideme o mesiac znovu na stretko 😵

dnes sa chystame este poobede ist kupit nieco muzovi ma v piatok narodky a ja ani len netusim ze co, chcel vrtacku lebo mu stara odchadza ale to ja asi nebudem vediet vybrat 😖 no uvidime ale moc sa teda netesim 😅 😅

alena22
autor
5. máj 2008

ahoj evka no veru tazka cesta ked maly este horuckoval ☹
ja som sa vybrala kocikovat a taka burka sa spustila ze som zakotvila u muzika v robote maly spi v predajni v kociku a ja si tu lasujem po nete 😀 a ked prestane prsat pojdeme zas von 😵
lucka krasne fotky mate veru maly kolko darcekov podostaval 😵 super a ta torticka paradnam mnam a vidim ze aj ohnostroj mal uspech 😀

lubi22
5. máj 2008

Ahojte 🙂

Lucka, krasnu torticku ste mali, fakt velmi peknucka. Lukasko vyzeral na oslave spokojnucky 🙂 Takze teraz uz oddychujete? Idete zajtra na to fotenie na plavanie? My nebudeme moct, este stale sme dost chori, tak som sa na to tesila 😢 Ktovie, ci sa s tou fotografkou neda dohodnut aj na inokedy. Baby v Bystricankach, co chodia tiez na Sliac pisali, ze najblizsie fotenie je potom az v novembri, no to je riadne neskoro 😒

Evi, super, ze Petrik tak perfektne zvladol cestu na Slovesnko, hoci tie horucky Vas museli nastrasit. No vrtacku by som veru nezvladla vybrat 😅

My mame kocik tiez uz odlozeny, nehrozi sediet v kociku 😅

Super vyletiky ste mali cez vikendy 😉 A my sme ani paty nevytiahli, ale na vikend ma byt uz pekne, tak snad do vtedy budeme zdravi a aj my niekam pojdeme. Hoci tatovi zacalo skuskove na prave, tak bude doma s nim radost komunikovat 😅

lubi22
5. máj 2008

Olinka, najviac ludi co poznam chodieva sem http://www.rodinabb.sk/aktivity/rodinkovo/kruzk... - nie je to materske centrum, ale maju tam dobre kruzky pre deticky. Je to v centre BB, my byvame blizko centra, takze aj vacsina maminiek z okolia chodieva s detickami tam.

Dobre materske centrum je aj www.mchviezdicka.szm.sk, maju stale nejake aktivity. Co su to tie latkovky? 😕 Ako sa ma Vas Samko? Kedy planujete oslavovat? 😉

lucka23
5. máj 2008

dakujeme baby za pochvaly. joj torticka nie len ze pekne vyzerala ale ja chutila vyborne. 😝 😝 😝

lubi no lukasko uz nema sopliky ani teplotku tak mam take nutkanie ist aspon sa odfotit a hned von z vody 😅 . do slaka ved chodim na to plavanie od oktobra a na fotenie cakam uz riadne dlho tak ma ide roztrhnut ak by sme ho mali premeskat. 😠 😠 😠 no uvidim ako bude na tom zajtra. ale tak na 80% sa pojdeme odfotit. ale musime zaplatit aj nový kurz. vycerpane ste jeden a potom si dame na leto prestavku.

oli ja ti s tými centrami nepomozem. moja svokra robi sice v niecom takom ako detske centrum, vol asa to centrum volneho casu ale tam chodia deti uz na kruzky. take co chodia do skolky alebo skoly. ale ty to zrejme potrebujes pre take malé deticky co su centra ze?

eva4444
5. máj 2008

ja som sa este zabudla pochvalit ze sme maleho konecne uz aj pokrstili, farar nastastie rychlo pochopil koho ma pred sebou tak to bolo kratke 🙂 ale celkom mile rodinne stretko to bolo, len petrik to cele prespal v kociku, lebo od rana nespal co bol asi taky rozruseny z tej velkej udalosti 😀

lubi to fakt ste uz bez kocika? aj ja sa uz tesim, ale najnovsia informacia od svokry je ze moj muz zacal chodit az v 15m tak si este asi pockame. moja mama sa k tejto teme nejako nevyjadruje 😕 😅 ale je jasne ze aj ja chodim 😀 tak to ma petrik dobre sance

lubi22
5. máj 2008

Evi, tak blahozelame ku krstu 😉 Neboj, Petrik si zvazi sam, ci sa mu oplati drat topanky alebo sa este chvilku vozit. Ja by som rada chodila s kocikom, ja som si to v podstate nikdy neuzila, no ale ked vyskakuje po 5 minutach, tak mi je lepsie ist s trojkolkou. Samko urobi tak 5-6 krockov, inak chodime za jednu rucku, to ma istotu. Niekedy sa zabudne a pusti sa sam, no dufam, ze do stretka v juni bude bezkat sam uz uplne, nech sa nemusime zohybat 😀

Lucka, tak to urcite, ked nema sopliky, tak potom jasne, ze to nezmeskate. Samko sopliky sice uz skoro nema, ale kasle stale a berieme ATB, takze nechcem riskovat. A my dvaja sme tiez riadni, tak nechcem nakazit nejake deticky. No ja to vidim jedine tak, ze ked sa nabuduce dostaneme plavat, pojde muzik pekne pod vodu a bude fotit 😅 My pojdeme najblizsie asi az o dva tyzdne, tiez nam treba zaplatit, ale kvoli tomu tam nepojdem, ved sme novy kurz este nezacali, a z predchadzajucich mame vymeskane 4 hodiny. Tak snad to nebude problem 😕

eva4444
5. máj 2008

lubi tak to ti verim, ze si si to neuzila ☹ 😔 ja som si celkom dost, lebo do 7m spaval cez den len v kociku tak som chodila kazdy bozi den poobede po vonku v case aj necase 😅 😀 ale uz by som chcela aj ja chodit s nim na trojkolke a tak, aspon by sme sa tak zdravsie unavili - teda tolko moja naivna predstava 😅 joj neviem sa dockaaaaaat 😝 😝 😝 😝

inac u nas najnovsi hit je odmietanie prikrmov - jogurt alebo termix akotak, ovocie len fakt v dobrej nalade ale zeleninku s maskom ani bohovi 😠 😠 slak ma ide trafit, pretoze petrik proste zavrie usta otoci hlavku a dost. aj som skusala ho nechat hladneho, aj cojaviem, aj divadielko hrame. on keby mohol zije zo vzduchu proste totalny nezaujem. dnes zjedol rano asi 2/3 ovocnej vyzivky, 3 chrumky, 1 lyzicku prikrmu, asi 2 minuty som ho kojila a asi 20 ml cajika. a stastne babetko. dala som mu na prechadzke pecivko tak si odhryzol, pocmulal a vyplul. bohaca dost je chudy ja neviem ved sa mi strati 😒 😠 ked zacnem kojit tak papa kym nezbada nejaku gombicku alebo inu sprostost alebo mi zacne sparat v oku a uz sme dojedli. no odpustite mi ale musela som sa vyzalovat 😖 😖 😔 😔 😔

alena22
autor
5. máj 2008

evka no toto s txm jedlom ti nezavidim nastastie adko ako vidi ze jeme hned mlaska aj on skratka co nespapa jeho spapa on 😀
dokonca ked zabudnem vylozit havine misku papa aj granule 😀 bude mat hebku a lesklu srst 😀

lubi22
5. máj 2008

Evi tak v tomto Ti neporadim, asi papa iba ked je hladny a ocividne nie je hladny casto 😖 Samko naopak spapa vsetko a pokazde ked aj my mame daco na tanieri, tak by chcel tiez. Teraz som mala dusenu rybu s anglickou zeleninou, tak ju jedol so mnou, esteze sa mi daco uslo 😅 Zatial jedine co mu nechutilo bol cokoladovy dezert od Baby Yogo, co je od 8 mes, doteraz som mu daval len jogurtiky a vanilkovy dezert, a vcera som mu chcela prilepsit, ze ked je chorucky, ze si pomlska a on to vypluval. Manzel hned v strehu, ze keby nebol po nom blondak modrooky tak ideme na testy, lebo muz zje cokolady v hociakom stave na kila 😀

lubi22
5. máj 2008

Aha Alenka, takze to je tajomstvo Adkovych ziarivych vlaskov 😀

alena22
autor
5. máj 2008

jaj lubi si ma pobavila ze na etsty ze vypluva cokinu 😀 😀 😀
no veru vidis to ma nenapadlo preco tomu nasmu stale rastu vlasky a to tie granule asi preto ze mame pudlika sa mu zacinaju uz aj tocit za uskami ma loknicky 😀 😀 😀

pipi1211
5. máj 2008

ahojte mamulky tak my sme v tatrach na tyzdennej dovolenke s babkou a s dedkom a zistila som ze v dedine je net caffe tak ze na chvilku zbehnem a napisem vam normalne bez kona sa uz zit neda mame sa tu uplne super,na dvore mame psa a macky tak mala je vo vytrzeni dokonca sa macky pred nou uz schovavaju spi tu ako dudek z toho vzduchu tak je fajn majte sa mi tu krasne a ja urcite zasa niekedy dobehnem posielam pusinky babetkam 😀 😀 😀 😀 😀

eva4444
5. máj 2008

ali lubi tak to mate super papkajuce babetka 🙂

pipi ahoj 🙂

cake
5. máj 2008

ahojte, tak musim sa pochvalit...zacali sme konecne spavat celu noc bez prestavky od pol osmej do siestej rana ..huraaaa..... asi to nie je nahoda ked to trva uz asi dva tyzdne 😅

na druhej strane sme zacali otrasne jest...najma obedy..boze baby..dostanem do nej 7 lyziciek a koniec....jedine mlieko chce pit.....ovocie trooosku ale obedy katastrofa ☹ uz som z toho mierne na nervy...clovek vari...piple sa s tym a mala to nechce....a najma, nieje ziadny tucko zeby si to mohla "dovolit" 😒 este ked pustim TV tak nieco poje ale straaasne vymysla...a neviem preco, lebo to tak nejak z dna na den....idu nam sice horne dvojky ale myslite ze toto by to mohlo sposobit? ☹

cake
5. máj 2008

jaaaj evi, som si prave precitala ze vy mate podobny problem ako my 🙄 tak si aspon mozeme vymenit zopar zazitkov, lebo to je uplne identicke , napr. ake sasky robite aby Petrik jedol 😒