Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

alena22
autor
1. jún 2009

Malej Momo aj my zelame vsetko naj naj naj k narodeninkam 🙂
a tak mate tu tak veselo cloveku neda nepridat sa 😉

lubi22
1. jún 2009

Dnes je tu hned veselsie, super 😵 Monika uz sa tesim, budeme vymienat spolu s Riuskou a Susy skusenosti, kde predavaju ake najvacsie hrnce, aby sme nasytili nasich vsetkych chlapov 😀 Ked mi muz hovori, ze oni v urcitom veku si s bratom robili na ranajky prazenicu z 20 vajec, no uz sa tesim 😀 😵

alena22
autor
1. jún 2009

lubi a to bol iba brat a tvoj manzel? ci varili aj pre ine poschodia? 😀
boze ved 20 vajec, to aby si si pomaly zacala zhanat nosnice 😀
ale nie robim si srandu viem co dokazu chlapi v puberte pojest 😅

kamilecka
1. jún 2009

No s tym vyvaranim to bude teda 🙂 hlavne chlapi chcu len maso 🙂 To mne stacia aj cestoviny 😀 😀 😀

alena22
autor
1. jún 2009

kami ale ty to bude mat aspon vyvazene, navaris perkelt a kolienka vy si date s babulkou cestoviny a chlapi zjedia masko, ale lubi ,susy a monika aby posielali chlapov na lov 😀 (na bizony 😀 😀 😀 )

kamilecka
1. jún 2009

Alenka no ved to ze mamicky aby aby mali velke zasoby masa doma 😀

lubi22
1. jún 2009

Alenka no ja to vidim tak, ze budem rada, ked sa mi ujde aspon z tych kolienok 😀 No ale aspon nebudem mat kila navyse 😀 Mne to pride neuveritelne, ked mi muz povie, ze brat zjedol na obed cely knedlik a k tomu rovnako masa 😅 Ved aj Ty mas este sancu pridat sa k nam, tak budeme vymienat recepty, ze co najviac zasyti nasich chlapov 😀 😵 A kolko kilov masa treba na obed 😀

susy
1. jún 2009

Ahojte. Prajem Monike všetko najlepšie k narodeninám.
Zdravím Alenku, Moniku, pipinku a Kamilku....

najjulinka
2. jún 2009

Alenka no s tým masom... hmmm... si pamatám ako moja mamka robila 2x týždenne cestoviny, lebo to bolo jedno z bratových oblubených jedál.. a ja som vravela, že to je nespravodlivé, že mne 2x týždenne rezeň nespraví 😀 😀 😀 A dodnes cestoviny nie su to naj pre mna... Zasýtia na krátku dobu... Dajak sa rýchlo vstrebavaju... 😀 😀 😀 Ale s omáčkou s mäsom si dám celkom v pohode 😀 😀 😀

pipi1211
2. jún 2009

no v nasej rodine je vzdy bitka o jedlo 😀 😀 😀 to sa mi nasi vzdy smeju ze miname najviac na potraviny a este k tomu mame aj malo 😅 😀 😀 😀 a ked je z niecoho posledny kus tak normalne sa handrkujeme kto to zje 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a vascinou teda Momo zvitazi 🙂 dnes idem ku dr tak mi drzte palce lebo som zacala z nicoho nic spinit len tak v strede cyklu tak dufam,ze bude vse ok 😝

eva4444
2. jún 2009

Ahojte 🙂
Aj od nas pre Momo vsetko naj k narodeninkam 😵 a dodatocne pre vsetky deticky k MDD 🙂

Baby uz davate detom jest 'vsetko'? Myslim okrem sackovych polievok a pod. My uz hej, este menej solime ale co ma chut si da, uz mal aj vyprazany snicel 😝 aj hranolky atd. samozrejme ze s mierou, ale uz neriesime, uz ani nevladzem vymyslat len same superzdrave jedla 😅 v podstate okrem paradajok a vareneho vajca zje myslim vsetky klasiky 😝

dnes sme boli v ikei kupit tie plastove boxy na hracky lebo nam treba troska preorganizovat tu hrbu hraciek, s cim sa nehra vylozim na isty cas na skrinu, lebo mame malinku detsku a clovek nevie ci stupi prve na bager alebo smetiarov ked tam vojde 😀 este som cgcela ze Petrika strasne fascinuje ked mu rucicku obtiahnem ceruzkou na papier, potom dal aj nozicku a tak no kukal ako puk, tak sme poobtahovali co bolo v dosahu, ale sme sa pekne zahrali 🙂

alena22
autor
2. jún 2009

Ahojte, no ja uz som bola aj nalomena ze druhe miminko ale nejak som sa z toho osialu dostala, poprve sa desim zdravotnych problemov ci uz mojich alebo s babetkom co by bolo po nasich skusenostiach a podruhe mam teraz super zaujimavu pracu co ma dost bavi tak som take myslienky zazehnala 🙂
ale ked bude adko pokracovat v jedeni ako doteraz tak myslim ze aj s poctom troch ludi v domacnosti sa vam vyrovname pri vareni 😀
evi my momentalne ficime na diete takze adkovi vela toho nedavame ozaj len take co moze podla zoznamu, adko prekonal infekcnu mononukleozu a pol roka musi dietovat 😔

pipi1211
2. jún 2009

fuuuha ali tak vy to s tym zdravim teda nemate boh vie ake 😢 😢 😢 😢 a robis na tom letisku kde si robila? alebo si nerobila na letisku? 😕 😕 😕 😅 😅 😅 😀

my tiez davame papat vsetko ale uz si sem tam da aj varene vajko v podobe prazenicky ale len trosinku 😅

inak bola som u tej dr a ze je vsetko ok tak som rada, uz sme si aj mysleli ze som tehotna ale napokon nie som (aj sa mi ulavilo ale aj som z toho bola smutna 😅 😅 😅 ) s manzelom sme sa dohodli ze buduci rok chceme byt opat tehotni tak uvidime 😀 😀 😀

monika1
2. jún 2009

Ahojte 🙂
u nas sa sice papa maso takmer kazdy den ale nie vo velkom mnozstve,nas tatik nie je velky jedak takze to bude v pohode dufam 😅 😀 a Adamko uz papa takmer vsetko,nejako to uz nestrazim,myslim si ze uz mozu v pohode vsetko papat,teda hranolky este nepapal ale to preto lebo my ich ani nejeme,inak by si isto dal 😅 a prazenica alebo chlebik vo vajicku su v jeho jedalnicku nie casto ale papa to 🙂

pipi tak drzim palce aby sa vam o rok zadarilo 😉

eva4444
2. jún 2009

alenka no vy too mate fakt dost nalozene ☹

Petrik ma voci vajciam nejaku averziu, bohvie preco, ani prazenicu nechce, tak mu aspon kupujeme vajecne cestoviny. 😝

Pipi jeeej budeme drzat prsty nech to vyjde a monicka bude velka sestra 😎

kamilecka
3. jún 2009

Ahojte

Alenka no len aby si tu nenachytala tehu bacila 😀 hihih, sa to tu niejako rychlo siri 😀

Eva ani Davidko nema rad vajicka. Este ked mu skryjem do jedla ze ma len malilinke kusky ze si to ani nevsimne 🙂

Inak sa musim priznat ze Davidko papal aj hranolky 😅 Teda sme boli v McDonalde a Davidko pytal ham,tak spapal 4,viac som mu uz nedovolila 🙂 A papame vsetko ked mam navarene 😅 co som niejaka leniva v poslednej dobe,tak uvarim ze mame aj na dva dni. Davidko to spapa,ale ked idu s tatikom ku babke tak mu zabalim prikmy,kedze oni riadne solia a davaju vseliake vegety a bujony a ja velky zastanca gutamanu niesom

lubi22
3. jún 2009

Ahojte 🙂

Alenka ale Adrianko sa riadne vytiahol, ako babenko bol taky maly buclosko, teraz ani stopy 😉 A v com spociva ta dieta?

Pipi tak na rok, to uz bude s babulkom pomahat aj Monicka.

Ja uz tiez davam Samkovi skoro vsetko, papal aj hranolky z McDonaldu, samozrejme nie vela. Nedavam mu vyprazane, ale ani my nerobime velmi vyprazane, a kedze kojim Filipka, tak mame vsetci rovnaku stravu, bez korenin. Maso mame ale kazdy den, nas tatino by bez masa neprezil. Ja obcas vynecham a aj so Samkom si dame cestovinku, ale tp tak raz za mesiac, on je tiez maskovy. No a este nepapal take veci ako klobasku, slaninu, plesnive syry a tak pod.

lubi22
3. jún 2009

A musime sa pochvalit, dnes ma moj malinky milacik Filipko stvrtrocka, vcera sme sa prevalili z bruska na bocik a chrbatik, sice iba raz ale uz sa tesime na dalsie pokroky 😵

lubi22
3. jún 2009

A este napisem Samkove hlodiky z poslednych par dni:

Zobral si velke auticko a k nemu malicke, otocil ich k sebe kolieskami a tak ich drzal. A ked som sa ho spytala, ze co to robia auticka, tak mi odvetil, ze predsa dzip (to velke auticko) koji to malinke 😀 😵 Najsamozrejmejsia vec na svete 😀

Rozpravali sme sa, ze kto v rodine sa ako vola, vzdy kazdemu meno a priezvisko, on sa vola Samko Š..., tatinko Janko Š..., brasko sa vola Filipko Š... a maminka sa vola Lubka Samková. 😵

A este jednu. Sli sme vsetci teraz autom k starkym, ja som soferovala a traja chlapi vzadu. No a tatinko mi zo zadu klasicky daval radu, ze mam spomalit, lebo ich vykydnem do jarka. Priatel mojej sestry sa vola Jarko. No a Samko na mna krici zozadu, maminka zastav, vrat sa, zoberieme aj krsnu a Jarka 😀

inge23
3. jún 2009

Ahojte 🙂 ,
Lubi, super hodiky 😎 , som sa nasmiala..dufam, ze sa krpec nezobudi 😀 . jajaaa uz s manzelikom cakame, kedy to u nas zacne, ale furt nic...ale kricat a tvarit sa ze nas hresi...tak to je pohlad to mu ide, sa porad ideme zadrhnut a este aj ruckami tak rozhadzuje 😎 . lubi, musite mat doma velmi veselo 😉 .
Filipkovi prajeme tiez vsetko dobre k stvrtrocku, bozinku, uz je taky velky, ved len teraz si porodila. sranda, ako to ide

Dodatocne prajme vsetkym majovuliatkam vsetko naj naj a prajme najma vela zdravia poslusnu rodinku 😝
Zaroven vitam aj staronove 😉 maminky majovky, som rada, ze sa to tu tak rozbehlo.

Filipko tiez papa vsetko, samozrejme vramci moznosti, ale uz sa nejak neobmedzujeme, samozrejme salam, klobasku, slaninu atd...nepozname, ani plesnive syry...ale vajko varene tak to mozme az to musime niekam odlozit lebo by to furt jedol a ako naschval bielko, prazenicu sme neskusali a ani parok nemusime.
MNa ide slak trafit, ked mi kamosky hovoria, ze kecup a horcicu, ze bez nich nic, tak pozeram ako puk lebo ja som dala raz filipkovi liznut kecup a tak ho straislo ze az.ale to sa tesim lebo aspon citi chut jedla a nie nejake umeliny.domaci kecup, co viem ze je naozaj z paradajok, tak to ano, ale inak nie....
filipko ma vseobecne velmi rad privarky, polievky...spenatik a tak

sisa07
3. jún 2009

ahojte 🙂

Nejako ste sa tu rozbehli 😀 , je to super 🙂

Lubi, dobre som sa na hlaskach pobavila a velmi mi to pripomina Adelku....hlavne to s kojenim.....My jej dost casto rozpravame, ze ked bude Adamko na svete, tak bude cuckat od maminy mliecko z prska a ze aj ona cuckala, ked bola malinka - v podstate ona si to aj pamata, lebo som ju dojcila dlho. No a teraz dostala od babinky barbinu aj s dietatkom.....jedna z prvych veci, co s nou urobila bola, ze jej vyzliekla tricko a prilozila malu babiku, ze cucka mliecko. Vacsia sranda bola, ked tam prilozila aj tatina Kena 😀 😀 😀 . To uz sme museli uviest na spravnu mieru 😀 .

Adelke davam jest vsetko normalne priemerne zdrave, ale je pravda, ze my sami takmer vobec nevyprazame / tak raz za pol roka/, slaninu a klobasku mame len vynimocne / Adel samozrejme nic podobne nejedla / no a hranolky raz dobkala u mojej sestry a teraz sme jej kupili v Bojniciach, ze nech ma dievca nieco z normalneho realneho zivota 😀 . Celkove malo solime a korenime, my s muzom si polievky radsej dosolime a ked varim cez tyzden pre nas dve, tak bude nesolim vobec ,alebo len minimalne. Pecivo uprednostnujeme cerealne, grahamove a vacsinou ma Adelka k maslovemu chlebiku syr, sunku a nejaku zeleninku. V tyzdni sa snazim vzdy zaradit hydinu, cestoviny, strukoviny, jeden sladky obed, rybu, jeden zeleninovy, jeden iny masovy. A obcas jeme aj dva dni po sebe to iste. No a samozrejme, denne na obed je na stole polievka 🙂.
Nastastie, Adelka je dieta, ktore si v obchode vypyta tvarohove lizatko, Acidko a mrkvu, nie cokoladu..........

Evi, tiez sme asi pred tyzdnom preorganizovavali trosku detsku, lebo s narodkami pribudli dalsie darceky a uz sa nebolo kam hybat. Zlozili sme aj domcek, ale uz Adelku aj tak nefascinoval ako v zime, ma teraz ine hitovky.
No a obkreslovanie ruciciek, magnetiek a podobne fici aj u nas 🙂 . Aj kreslenie s pravitkom 🙂 .
A vcera boli zase vonku kriedy.....no, to oblecenie vyzeralo potom dost zaujimavo 😀 .

Dnes sme boli na ihrisku aj na piesku, super sme sa zabavili, Adelka sa uz velmi osmelila aj na drevenom domceku =preliezke, pohybuje sa tam sama, ja ju len strazim nablizku 🙂 .

Minule sme tu preberali trojkolky.....My sme po vcerajsej navsteve sportoveho obchodu s muzom dosli k zaveru, ze na jesen kupime rovno bicyklik, ktory ma namontovane po bokoch take uplne pevne, stabilne kolieska, takze najskor to bude sluzit ako trojkolka a potom odmontujeme. Adelka sice chape princip pedalovania,ale este nema tolko sily, aby dlhsie vladala.

Pekny den 🙂

pipi1211
3. jún 2009

ozaj v akych postielkach vam spinkaju deti? lebo mne uz v tej malej postielke mala nechce spavat-lepsie napisane ked ju tam v noci dam tak sa zobudi aj 6krat na to ze sa trieska do toho zabradlia a z=je to mne nu asi male... teraz spava so mnou vo velkej postely no ked sa budeme stahovat chcela by som uz pre nu normalnu postel alebo len taku dets. z ikei... neviem poradte len uz nie klas. postielku 😒

alena22
autor
3. jún 2009

Ahojte, ta dieta adkova je pecenova nesmie nic co naduva pecivo minimalne jednodnove, ziadne cokolady, nic mastne a vysmazane,ziadne zrnieckove ovocie ako napriklad jahody hrozno cucoriedky 😔
akoze da sa v pohode u takehoto maleho dietatka prestravovat pretoze masko ja iba kare alebo kuracinku morcacinku robim doma, klobasy slaniny nejedol , no cokolada to tak ze kinderku si uz dal aj keksiky ako horalka ale nie ze by sa tym cpal kazdodenne ale uz take papal v pohode teraz mame povolenu sladkost zele cukriky takze ked sa vycika do nocnicka dostane jedneho ako to on vola " brumiko púúú" 😀
Adrianko ma 89-90 cm neviem uplne presne nechce postat a vazi presne 12 kilo, si myslim ze taky normal to je 😵
spavame uz davno v izbicke ale v postielke len ma vybrane tie dve spruslicky takze ma moznost ist do aj z postele sam 🙂

sisa07
3. jún 2009

Alenka, mate to tazke......snad Vam ten dietovy cas rychlo ubehne a budete zase uplne v poriadku, drzime palce 🙂.

Pipi, Adelka spava od 10mesiacov v normalnej velkej posteli, len do 1,5roka ju mala v nasej izbe prisunutu k nasej posteli, takze sme mali trojletisko. A od zaciatku januara spinka sama vo velkej posteli vo vlastnej izbicke. Ja si ani neviem predstavit, ze by este spala v malej postielke. Ona malu postielku doslova neznasala, vzdy potrebovala vela miesta a nas blizko pri sebe. O tyzden sice malu postielku vezmeme do ruky znovu, ale to uz bude v ramci priprav na Adamka 😵. Dufam, ze tentoraz bude mat mala postielka vacsi uspech 😅.

Lubi, Filipkovi gratulujeme k novym pokrokom 😵, je to super, ako rychlo deti rastu a postupuju, nedavno si este len isla do porodky..... 🙂.

alena22
autor
3. jún 2009

Sisa vies co uz to tak nejak vsetko prijimam ako to je, ked sa dozvieme o nejakej chorobe co zas mame ja si poplacem a po chvilke smutku uz hladam riesenia a pripravujem sa na boj s tym co nas caka a mam silnu oporu v manzelovi tak to neni az take tazke nejak tym skratka vzdy prejdeme chvilku je klud a potom zas daco 😅

nam by adko z normalnej postele este padol on sa desne vrti ja mam z toho obavy lebo po obede som ho raz dala spat na manzelsku a skotulal sa dolu ☹

susy
3. jún 2009

Lubi, maly aky mudroško 😀 😀 😀 aj ja sa teším, ked už budem pisat tie svoje zážitky okolo tych mojich krpcov 😵 . Som zvedavá. Ozaj, asi na 99 % budem rodit 26.6. 😀

pipi1211
4. jún 2009

no momo sa tiez vrti ale asijej ju dame k stene a kupime taku tu zabranu aby nespadla, ved uvidime 🙂

sisa07
4. jún 2009

Alenka, to je super, ze je manzel taky zlaty a je Ti oporou 🙂 , nie vsetci chlapi dokazu pri zene stat, ked su deticky chore......

My mame na posteli tiez taku dosku =bocnicu, mozno to je na fotkach niekde vidiet. Povodne bola ta doska pri stene a ked tam Adelka zacala spavat, tak sme postel otocili. Urcite tam nejaka zabrana musi byt, to by spadla aj nasa akrobatka. Ale je pravda, ze odkedy spinka sama v posteli, tak je jej spanok vyrazne pokojnejsi. Dovtedy sa dokazala tocit v noci okolo vlastnej osi a casto sa pregulala az k nam do postele aj cez zabranu z paplonov.

Susy, tak to uz mas za chvilocku 🙂 . Neskutocne to ubehlo, datum porodu mas velmi pekny 🙂. Drz sa 🙂

sisa07
4. jún 2009

Na fotke s nazvom "Adelkina izbicka z ineho pohladu" je ta postel vidiet, len vtedy este sluzila ako skladisko plysakov. Teraz je otocena doskou do priestoru a medzi stenou a postelou je molitan, na doske je prehodena deka alebo prikryvka, aby si Adelka neudrela hlavicku. Je to stara postel, mame pre Adelku uz davno aj novu, ale k tej by sme museli kupovat nejaku tu zabranu /bocnicu, takze zatial to riesime takto a ked bude vacsia a schopna spat aj bez zabrany, postele vymenime.

monika1
4. jún 2009

Ahojte,
pipi Adamko ma postel z Ikei,je to rozkladacia postel Trofast a je perfektna lebo si ju mozes nastavovat postupne ako mala rastie,ma sirku 90cm ako klasicka postel co Adamkovi vyhovuje kedze sa tocil a postielka mu bola uz mala,uzka...teraz ju ma na dlzku 130cm a da sa roztiahnut az na 2m 🙂 nema zabranu ale my sme to vyriesili tak ze prikladame stolicku k posteli ale len na nocne spanie 🙂