Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
6. sep 2009

lubi diki.
dnes uz Petrik spapal trosku vyvaru a kusok zemle, co je od stredy obeda asi prve. a konecne si pyta sam pit. stale ma strasnu hnacku a bolesti, asi zase zbehneme ku lekarovi zajtra. az mi to tak prislo dnes luto ked som videla hracky v detskej, ako sme ich v stredu vecer ulozili stoja tam doteraz 😢 😔 Vikinka chvalabohu este viac spinka ako je hore, tak sa to celkom da. ja uz moc nevladzem, boli ma chrbat aj maternica, predsa len ma Petrik svoju hmotnost a nie som tak dlho po porode, hadam mi to moc neublizi, fakt ho nosim vsade akoby mal zlomene nozky, nevladze chudatko nic. ale uz sa nejdem zalovat, aj ked to niekedy pomaha ked sa clovek vystazuje hned sa veci popravia.

lubi neboj, Samko skolku urcite zvladne, ved je sikovny a vyspely 😉 ja viem ze ty mas asi vacsi stres, ale to je prirodzene 🙂

lubi22
6. sep 2009

Evi uz ked Petko daco spapkal, uz bude len lepsie. Postupne sa z toho dostane, len musi este zosilniet, po troske papkat a pit. Nepomahaju ani lieky na hnacku, Smecta, Linex, probiotika, nic? Isto musis byt priserne vycerpana, ved od porodu este nie su ani dva tyzdne, to samo o sebe je dost, nieto este strachovat sa a starat sa o Petricka. Nanestastie je to vacsinou tak, ked sa nieco potentockuje, tak vsetko na kopu ☹ Spi ked sa da a v pohode sa sem prid vystazovat, na to sme tu a snad sa veci daju do poriadku 😉 Myslim na vas, urcite uz bude lepsie.

Julinka Lucinka je fakt velmi empaticka, je az prekvapujuce, ze na nove deticky vobec neziarli, pomaha vam, je to taka mala maminka. Je pokladik 😵 No kocikovanie s tolko detickami si ani neviem predstavit 😕

zuzka80
7. sep 2009

Ahojte,
Evi držíme palce, nech je Petrík aj tatino čím skôr v poriadku. Máš toho teda dosť, stále nosiť Petríka, starať sa aj o Vikinku. Myslím na teba a ešte vydrž, už snáď bude lepšie 😉
Ľubi ako sa páčilo Samkovi prvý deň v škôlke?
My sme dnes prvý krát cestovali s Laurinkou na vlaku, páčilo sa jej, cestou do mesta ani nemukla a naspať už chcela vystrájať. Len mne už dlhšie chodenie po meste akosi nerobí dobre. Bruško je stále vačšie a vačšie 🙂 Ale museli sme ísť, vláčik mala sľúbený už dávno a aj veľkú fontánu v meste.

ikka
7. sep 2009

Ahojte,
my sme boli na SK tyzden. Konecne sme pokrstili nasu malu Klarku a tak uz aj my mame krstniatko 😵 Klarka je zlate babatko. Emi si to tiez uzila. Vobec sa nehanbi, ked sa trosku otukala uz hned rozvlakala aj cudzich ludi, aby sa s nou isli hrat 😀 Kazdeho tahala za ruku a musel ist 😀 My sme s muzikom mali zas veget, lebo nas vobec nepotrebovala 😅 Akurat sme mali horsie s jedenim, lebo nemala cas sa najest, furt nieco robila a tak uzobavala, co sa dalo a poriadne jedlo som do nej moc za tie dni nedostala. Pochodili sme celucicku rodinu, vela ludi, aj prababku, co ledva chodi, Emi tahala, aby sa s nou sla hrat 😅 a ked niekto prejavil velky zaujem, tak sa jej uz nezbavil 😀 😀 😀
No a zajtra ideme po prazdninach zas do jasliciek, tak dufam, ze to bude ok a nedonesieme si ziadnu chorobu.

Evi, nech vam to co najskor prejde a hlavne, nech to nedostanes aj ty...boze, normalne by som ti hned sla pomoct, neviem si ani predstavit ake to je narocne. Drzte sa a choroba prec od vas....posielame povzbudzujuce usmevy 🙂 🙂 🙂

Lubi, napis ako v skolke, ale urcite fajn, myslim, ze manzel sa tam aj nudil a Samko si ho isto nevsimal 😉
Juli, no ty si supermama, ale to uz vieme 😉 ja nie som niekedy schopna ani pri jednej nic porobit, ale som si vsimla, ze cim je Emi vacsia a samostatnejsia, tak tym sa ja viac vraciam do stavu lenivosti z bezdetnych cias 😀 😅

sisa07
7. sep 2009

ahojte 🙂

Evka moja.....no to sa teda na Teba navalilo......presne ako pise Ikka, keby mozem, idem Ti hned aspon nakupit alebo co, ved to mas teda riadne tazke, je mi to velmi luto. Ty sama by si potrebovala,aby sa niekto o Teba a o malinku trosku staral a pritom Ty musis teraz tahat celu rodinku..... Ale snad uz bude lepsie, ked sa Petrikovi vratila chut do jedla. Velmi by som Ti to priala!!! Mate teda tazky start.....Ale Ty si silna zienka, urcite to zvladnes 🙂. Velmi budem na Vas mysliet a drzat palce, nech ste coskoro vsetci fit a mozete sa tesit z rodinnej pohody v stvorke 🙂 . A k tomu kojeniu - kazde dve hodiny papa aj Adamko / v noci kazde 3 /, ale na rozdiel od Vikinky papa 20-30minut.

Lubi, ako bolo v skolke? Trosku sem prispej niecim pozitivnym 🙂 . Ty mas teda narocne noci....Filipko je riadny zivel, ked takto v ponocuje. My nastastie v noci len kojime a spime - teda zatial.......radsej to nechcem hovorit velmi nahlas 😅 . A dni sa nam striedaju - jeden den spi Adamko pekne, pokojne a druhy den mam ako za trest - je placlivy, spi malo, dlho sa uspavame. Uz dva tyzdne sa nam to takto strieda.

Julinka, na Tvoje schopnosti uz ani nemam slov 😀.

Ikka, Emily je zlaticko 🙂, velmi citit z Tvojich slov, aku pohodu mate doma 🙂 .

My sme mali vcera velmi tazky den, Adamko sa akosi nevedel utriast a od toho sa vsetko odvijalo, zato dnes bol pokladik. A Adelka je milacik 😵 - cim dalej, tym lepsie znasa zmeny, ktore suvisia s Adamkom, tak som uz spokojnejsia .

lubi22
7. sep 2009

Ahojte 🙂

Samkov prvy den v skolke - Ikka kiez by si mala pravdu, ale bolo to naopak, viac sa vyhral tatik ako Samko. No bude to este zabava - samko je tazky oriesok, silny individualista. Deticky ho nezaujimaju velmi, viac sa pobavil s pani ucitelkami a s tatinkom. Spolocne hry tak na 10 minut, potom chce zmenu, lebo sa nudi. Pani ucitelka sa ho snazila jemne zapojit, aj to obcas vyslo, ale striehol si tatinka. Tomu sa podarilo vyplizit tak trikrat po 15 minut. Ked som sa ho spytala, ako bolo v skolke, tak mi povedal, ze dobre ale dlho 😅 Tak aspon mu to nie je uplne proti srsti. Co je pozitivne - spapal cely obedik, dva krat polievku a este aj druhe. Druhe jedlo maju vzdy dva druhy na vyber, tak si vyberal obedik sam. Desiata mu tiez chutila - mavaju cerstve ovocie a zeleninu a zeleninove natierky na celozrnnych chlebikoch a tatinko nechapal, ze papal s detickami. A aj cikat isiel s detickami na zachodik. Takze tam je vidno, ze kolektiv je na nieco dobry. Pani ucitelka mi potom poobede volala, aby mi to cele zreferovala a dohodli sme sa na dalsom postupe. Odporucila nam, aby chodil tatinko cely tyzden, a aby chodil na tri hodinky na 9 do 12, aby si Samko zvykol na nove prostredie a aby si to tam oblubil. Inak musi byt aj celkom dobra psychologicka, lebo ho celkom odhadla. Samko si nenecha nic nanutit, on sam musi uznat, ze je to fajn. Tak snad nam spolocna strategia vyjde a nas tatinko - docent nebude musiet chodit do skolky vecne 😀

Sisa Filipko dobre spinkaval do tych cca 4 mesiacikov, odkedy zacal byt viac pohyblivy, tak sa pokazil aj spanok. Furt cestuje po celej postielke, aj v noci sa stavia na 4 😅

Adelka potrebuje len cas, ona je zlatunke dievcatko, zvykne si na zmeny suvisiace s Adamkom, navyse je to maminkina pomocnicka. A dievcatka nejako od prirody maju v sebe taku starostlivost a materskost. A vzdy je to tak, ze su dni lepsie a horsie. Ja som tiez tak par dni dozadu pisala o samkovi, ze capol Filipka po hlavicke, no ale gro dni je takych, ze ho hrozne lubka a mojka. Aj dnes ho iba pusinkoval a hladkal. Hovori mu Fili, alebo Filipo s takym srandovnym babenkovskym prizvukom a hovori mu zdrobnelinkami, tak ho mojka ako my ostatni 😵

Ikka blahozelam ku krsniatku 😵 My mame krstne deti 3 od troch rozlicnych parov, este zo 5 kusov nas caka, sestra sa mi smeje, ze sme ako Elton John 😀 A Emi je zlatunka 😵 No veru, treba aj vam druhe dietatko, lebo zleniviete 😀

Zuzi a vo vlaciku nebolo Laurinke spatne? Super vyletik ste mali 🙂

najjulinka
10. sep 2009

Ahojte. Tak my sme dnes "porodili". Zatila to vyzerá v lepšej pohode ako u dvojčat. Uvidíme. 😵

sisa07
10. sep 2009

ahojte 🙂

Lubi, tak ako pokracujete v skolkovani 🙂 ? Tatino poctivo zarezava ? 😀 Uz sa Samko aj trosku zaclenil medzi deticky, ci stale odolava?
A s tym spinkanim som aj ja zvedava, ako to bude u Adamka nadalej...., zatial nemame ziadny rezim, kazdy den je iny. Akurat rana su rovnake - budia sa s Adelkou okolo pol 6, siestej, skoro narovnako a podobne idu aj vecer spinkat - okolo osmej.

Evi, ako sa Vam dari? Uz je Petrikovi a tatinkovi lepsie? Pevne dufam, ze hej, ved ste si uzili riadne..... 😒 . A ako sa ma mala Vikinka? A Ty? Mas cas sa aj najest a trosku si vydychnut?

Juli, gratulujem k novej dcerenke 😵 . Drzim palce, nech si malinka rychlo zvykne a nech ju to nestoji vela slziciek 🙂 . Ako na nu reaguju ostatne deti?

Ja som si teraz odtrhla kusok casu pre seba, ale je to teda riadna fuska,najst si niekedy vobec cas na vecko a sprchu, nieto este na ine srandy.....V tomto obdivujem Julinku, ako pri tolkych detoch a starostiach stiha este aj kona a ine aktivity.....Juli, nemas Ty nahodou nejake dlhsie dni ako my ostatni 😀 ?

najjulinka
10. sep 2009

No myslim, že zapadla... Lucinka sa od nej nepohne... Ma parťáčku... Týmpadom dvojičkám da pokoj... Takže možno aj viac kludu budeme mať... Akurát Dominika ostala nejak sama - taký jedináčik... Ale šieste teraz nehrozí.. Až neskor...... No a ako stiham.... asi tak, že si teraz dávam párky a je to moje prvé jedlo dnes 😅 😀 😀 😀

lubi22
10. sep 2009

Ahojte 🙂

Julinka ja podobne som pre chvilou zhlatala salat z Mc Donaldu, co mi muz kupil po ceste z prace, dnes som ine zjest este nestihla. 😅 Rano musel tatinko do roboty, ja som musela nachystat oboch drobcov, Samka do skolky a potom sme sli do skolky vsetci traja spolu. Ked som potrebovala ist sa prechadzat s Filipkom na spaciu prechadzku, akurat isli deticky von, tak ucitelka sa venovala Samkovi, zobrala ho na hojdacky a ja som sa s Filipkom odplizila. Z dialky som ich obcas pozorovala, ale Samko nezaplakal ani na chvilocku, celu hodku vydrzal. Aj isiel dnu a vsetko v pohode, prisla som mu pomoct iba s obedikom no a potom zacali trochu mazny. Takze on to hra viac na mna, vie ze som na neho citliva, potvorka mala. Takze myslim, ze buduci tyzden by to mohol zvladnut aj sam, ved tie stryi hodky utecu rychlo. 🙂

Evi ako sa mate?

Julinka tak blahozelam k dalsiemu dievcatku 😉 Nech sa jej u vas paci 🙂

Sisa aj nam sa rezim podaril zaviest az omnoho neskor. Ak sa Ti bude dat pridaj dake fotocky drobcekov spolu 😵 Iste sa Adamko uz zmenil, ved uz ma vyse mesiacika 😵

eva4444
10. sep 2009

AHojte 🙂

tak ja mam konecne chvilicku casu. Petrik je uz chvalabohu zdravy, moj muz tiez, este som to schytala aj ja ale uz to odznieva. uff no dalo nam to zabrat, ale uz je to prec a konecne si mozeme uzivat peknu jesen. tato vzal Petrika na letisko, pojdu vlacikom pozriet lietadla a ja som s malickou doma, ta prave zaspinkala tak sa chystam zehlit, prat a este musim raz vysurovat koberce, stale to nejako smrdi ako to Petrik pooznacoval 😠 no ale koniec dobry vsetko dobre, ze ano 🙂 dakujeme vsetkym za podporu, clovek by nepovedal ako taka sprosta choroba dokaze narusit cely kolobeh. teraz Petrik nechce sam zaspavat, stale sa pyta na ruky a proste vsetko na com sme statocne dlho pracovali je prec, cize sme na nule a ideme vychovavt od zaciatku, neda sa nic robit. ale uz siel dnes aj na bicykliku, sice len takych 10min. ho to bavilo, ale to je uz super.

lubi Samko to stopro zvladne, ide mu to perfektne, dobry pristup ste zvolili. az vam tak trosku zavidim ze mate tu skolku, my sa dockame najskor na buducu jesen aj to len pri troske stastia, ale od 4r uz ma narok, ale to bohvie ci nebudeme uz na slovensku.

sisa mne malicika pije 4 minuty maximalne ☹ len jeden prsnik. ked ju potom prilozim este niekedy potaha, ale to je len take reflexne cucanie. na jednej strane je to prakticke, ze pije kratko, ale na druhej sa aj bojim ci ma potom dost. ale vyzera spokojne tak vychadzame z toho ze ano. rezim asamozrejme este ziadny, napr. rano ju sa bojim prebalovat ze sa rozkrici a zobudi Petrika, tak ju prebalujem az ked bracek vstane.

inac Petrik si uz zvyka, ked ideme bez nej von ju chce hned nakladat do kocika nech ide aj ona 🙂 chodi ju pozerat do postielky, pomaha pri prebalovani, uz sa odvazil ju aj chytit za rucicku, tak hadam to bude dobre. on ma zda sa vemi dobru povahu, asi tatovu, to by som bola rada. sice je niekedy riadne svojhlavy ale zase bez toho to nejde. dnes sme mu chceli dat nove tricko s priserkou a kricaaaaal kym sme ho nevyzliekli. ani za svet. tak dostal svoje s bagrom a bol klud. este bola sranda ako mu tato zhnusil oranzove kratasy - pri obliekani mu vravi ze to ma takej farby ako smetiarske auto, ze by ho smetiari hned vzali medzi seba v tych gatoch a odvtedy tie gate ani vidiet, zlakol sa asi ze ho odvezu- proste sme mohli 10 euro radsej za psom hodit 😀

ikka super ze mate krsniatko gratulujem 🙂

zuzi tebe sa to uz krati, joj je to tazke obhanat dietatko s bruskom, ale ved to uz mas za par 😵

juli gratulujem k dalsiem prirastku, ste fakt profi 😉 😎

no jusim fachcit nejdem sa moc vykecavat. pekny den 🙂

najjulinka
10. sep 2009

Tak doteraz Mirka ani nazamnaukala raz, nie to ešte plač... 😵 😵 😵 Na ihrisku sme boli... Tak ked my dojdeme na ihrisku, tka všetky hojdalky obsadené 😀 Myslím, že budeme ako ihriskový postrah... kde dojdeme, tak tam plné ihrisko už 😀 😀 😀

sisa07
11. sep 2009

Ahojte 🙂

Nohou hojdam lehatko s Adamkom a pritom pisem 🙂 . Adamko si uz zacina udierat do hraciek na hrazdiciek, usmieva sa, je zivsi, pekne na nas reaguje, je to super 🙂 . Lubi, fotocky pridam, ked ich muz stiahne do compu, mam zlate fotky, ako spinkaju spolu na posteli obaja 😵 . Niekedy mi to na obed tak vyjde, ze si musim lahnut k Adelke aj s Adamkom a uspavat ich spolu, co je sice narocnejsie, ale krasne a mile 🙂 .

Evi, som velmi rada, ze ste uz v poriadku 🙂 . A staronove zlozvyky urcite onedlho odstranite, ved Petrik je sikovnicek zlaty 🙂 , hlavne ze je zdravy 😵 .

Juli, to je super, ze je Mirka take spokojne dievcatko 🙂 .

No, idem sa venovat Adamkovi, lehatko ho dlho nebavilo 😅 , papa

eva4444
11. sep 2009

ahojte

joj mna Petrik nenecha vyspat sa teda. mam sancu len ked aj on spi aj to chce byt stale v nasej posteli. rano ho chce tato zobrat nech si pospim no nocnom vstavani ale to je taky rev proste nepomaha vobec nic je schopny revat aj polhodinu kym nevstanem, co nakoniec urobim aby nezobudil malu.
dnes sme mu kupili rozmaznancekovi stavebnicu, falosne lego s autickami. chceli sme to dat pod strom ale prekukol nas velmi rychlo tak to bude mat uz teraz. no neviem asi budeme musiet zacat kupovat hracky cez net lebo pred nim neskryjeme nic. len pocul ako sa o tom nenapadne s muzom rozpravame (samozrejme ze sa tvaril ze je zaujaty do hry) a presne vedel o co ide. hold pekne nam vyzrievaju deticky 😵

najjulinka
11. sep 2009

eva ja s Luckou som nakupovala plno darčekov.. .a robila som to tak že som kupovala po 2... jednu som jej strčial do ruky a bola nadšená a v tom nadšení som druhú spratala z dohladu doma 😝 😀 😀 😀

lubi22
11. sep 2009

Ahojte 🙂

Evi super, ze ste uz v poriadku. No a s Petrikom neboj, ono to postupne prejde, ked si zvykne viac na sestricku 😉 Teraz by Ta chcel celu pre seba, asi sa citi sestrickou trosku ohrozeny. Ale to prejde. Netreba to silit, ak sa da tak vyhoviet, ak sa neda, tak sa neda. Nam konecne po pol roku zacal Samko vecer zaspinkavat znovu sam, ako pred Filipkovym narodenim. Iba ho pomojkam, na 5 minutok, vybozkavam, a idem prec a on zaspinka. Moc sa tesim, lebo niekedy som musela pri nom lezat aj 40 minut, kym zaspal, aby nebol bengal.

Julinka to ja nemam sancu zatajit, on presne napocita, kolko aut sme zobrali, zaplatili a doma ked vybaluje, tak vsetko cekuje, ze ci mu nic nechyba. Dnes sme prisli do TT k nasim na jarmok, tak sme isli do Dracika, nech si vyberie, tak si vybral 5 auticok, cely spokojny. A este aj odrazatko, co som uplne v soku, lebo na tom co mame doma nechce chodit, ale vybral si take podobne ako maju v skolke a cely vystasteny na nom potom jazdil. A ja ze ho odrazadla vobec nebavia a on je iba priebercivy 😀

Ale tiez som si hovorila, ze uz by som mala zacat pomaly nakupovat na Vianoce, len ja som taka makkota, pride slaba chvilka a vsetko mu dam 😅

Julinka dufam, ze Mirke to zostane a bude u vas spokojnucka 😵

Sisa to musi byt nadherna fotka. My take spiace nemame ani jednu, ja mam vzdy hrozu, ze ked uz konecne spia, ze by sme ich zobudili 😅

Inak dnes Filipko povedal uplne zretelne na hlas "auto", akurat drzal jedno v ruckach. Som nechapala, ale viac krat to uz nezopakoval. Je take krasnucke ked mi hovori mama. A hrozne moc vyska. Menej ma to vsak bavi o 3 rano. 😅 No a este jedna super vec, podarilo sa nam uplne nahradit jedno kojenie, takze na obed spapa zeleninku a vypije cajik, tak sa otvara trosku viac volneho priestoru na pripadny vybeh aj maminke 😉

Samko bol dnes v skolke s tatinkom, ked chcel tatinko zdrhnut, spustil krik. Ale sranda, ze do skolky sa tesi, aj rano povie ze ide, aj ked sa o tom bavime, tak je spokojny, ale zatial aj s nasou ucastou. No uvidime, buduci tyzden este budeme chodit a potom uz bude musiet vydrzat tie 4 hodinky sam.

Pekny vecer 🙂

najjulinka
11. sep 2009

lubi22 n u nas sa vo všeobecnosti jej hračky spratavaju.. lebo dvojičky len hádžu a podavaju hračky a je im fuk čo hádžu, či podávaju.. dokonca ked sa im nekce po hračku, tka podavaju chlpy z koberca alebo smietka zo zeme 😀 😀 😀 Takže drevený domček a Dupo davame stranou a hrá sa s nim vynimočne.. lebo pri dvojkach všetko lieta kade tade...... teraz v lete to bola pohoda, chodili sme vela von.. .ale dufam, že do zimy zmudreju dvojičky a budu sa dať hračky vyložiť normálne...... takž u nas sa také odloženie hračky proste dá prehliadnuť.... akože aj si občas ešte spomenie, že aj druhu krabicu by ccela,a le vysvetlim, že je odložená ab jej ju nerozhádzali... a o 2 dni si už nespomenie ani náhodou.... no a hlavne je,že z tych dvojic čo kupim jej dam to čo je práve IN u nej.... 😉 Proste vyberem jej to "lepšie"... Ja v podstate nakupujem len Duplo... Občas čosi iné, ale to iné má podla momentálnej potreby, to nie je dopredu väčšinou kupované 😉 😀

alena22
autor
12. sep 2009

Ahojte nejako vas nestiham citat tak len zbezne co som sa docitala baby mate toho dost pri dvoch detickach 😅 julka este viacej 😅 ja mam len jedno a som v jednom kole rano na nohach uz o pol siestej letime do skolky ja potom do prace kde ma caka 11 narocnych deti po praci skolka vencenie psa za kazdeho pocasia poriadok vecera a padam jak kabela do postele, manzel chodi akurat az na tu veceru 🙄
adko je rano 1 v skolke a posledny ide prec je tam od siedmej do 16:00 ale ide s usmevom tesi sa pani upratovacke vravi ze pride aj na dalsi den a vykecava tam, sem tam nejaka staznost ze sa pobil nejaky kusancek skrabancek z bitky ale on je prestastny je tam taky maly veduci velke deti uz su prec tak maly vystrkuju rozky 😀

ikka
12. sep 2009

Ahojte,
no veru baby mate to perne. Ja tiez niekedy, ked idem do prace, ale inak to uz mozem nazvat, ze dovolenka 🙂 Vcera sme spali az do 9,45 😕 juj super, uz som sa vrtela, co sa mi zdalo,ze nejak dlho spime. Samozrejme cez obed uz Emi nespala, ale inak este vacsinou spava. Zase bola Emi v jaslickach...vychadza mi to tak 2,3x do mesiaca, co je uplne v pohode pre nu. Akurat za mesiac mi konci tato zmluva, tak uvidim ako sa dohodneme dalej, ale dufam, ze mi to este dovolia a predlzia. Super mi vyhovuje, ze mozem pracovat len 2-3 dni v tyzdni a aj to len nejakych 6 hodin 😉

Lubi, super, ze Filipko tak pekne papka, ten cas ale leti...ved len nedavno si rodila 🙂

eva4444
12. sep 2009

Ahojte

no u nas nezatajime nic pred Petrikom, keby som kupila 10 hraciek a 9 mu dala do ruky bude hladat este aj tu 10tu. tym som si 100% ista. aj ked sa v obchode tvari ze ho nieco nezauijma, doma uz vybaluje tasky a hlada co je jeho. a ide na istotu 😀
teraz su s tatom v obchode, ja som konecne dala do poriadku papiere ohladom malej, este ked si predstavim ze toto iste opat na slovensku tak ma hroza obchadza. zase budeme cakat 3m na slovensky rodny list, to je dost dlho. co uz, zatial Vikinka sa musi zmierit s tym ze nie je obcan.

alenka Adko bude coskoro vodca skolky 😉

ikka
14. sep 2009

Ahojte maminy, kde ste??? 😕
Fuuu ja som dnes rano bola po xy rokoch bez akehokolvek vacsieho pohybu cvicit alpinning a skoro som to neprezila 😀 ale bolo to super, zajtra asi nevstanem 😅 Ale uz sa tesim na dalsiu lekciu 😉

A co mate nove? Pocasie sa pokazilo, tma je cim dalej, tym skorej...no netesim sa na tie tmave vecery. Zajtra ideme s Emi o 16,30 na cvicenie s detmi, tak ak sa jej tam bude pacit, tak aspon budeme mat cez zimu aspon nejaky program 🙂 Chodime opat aj plavat, ale akosi bojkotuje vsetky pokyny od lektorky a nechce spolupracovat a pritom v lete sa nevedela vyjasit...no snad to prejde. Hold uz to nie je to poslusne dievcatko, uz ma aj svoju hlavu 😅 🙂

eva4444
14. sep 2009

ja som tu 😎
mladsi aj starsi dorast aj muz vsetci odfukuju ja som dokoncila Petrikovi obed, lebo ten ked vstane a nema navarene na stole tak vie byt zly 😀 proste ako stary gazda 😀

ikka no s pocasim to vyzera aj tu uplne priserne, stale leje, a co je horsie su tie nekonecne vecery co nas cakaju 😒 vcera sme sa vonku pozabudli a prisli domov az za tmy. a rano o 6 takisto este tma ako v rohu, a jediny komu sa chce spat sme my dvaja s muzom 😀 tak vravis ze Emily uz pekne osobnostne vyzrieva 😉 nam tiez zacala konecne tento tyzden telocvicna tak boli chlapi rano spolu. najskor ani za svet dostat Petrika tam ale potom sa mu velmi pacilo konecne mal kde poskakt polozit. taky prisiel domov stastny vybehany😵

lubi22
14. sep 2009

Ahojte 🙂

Alenka tak Adrianko za cvilku zmanazuje vsetky deticky v skolke 🙂

Ikka mozno sa Emi potrebuje dostat spat do toho plavania. My by sme chceli chodit s Filipkom a bravat samozrejme aj Samka, som zvedava ako bude reagovat po vyse rocnej odmlke. A cvicenie Ti v dobrom zavidim, uz aj ja sa tesim, ked nebudem tolko kojit a pojdem daco so sebou robit, hoci isto to musi hrooozne boliet 😅

Evka vy tam mate tu telocvicnu vybornu. Super, ze uz ste uplne zdravucki vsetci. 🙂

Dnes vecer ked sme ukladali Samka, tak muz mu hovori, ze uz sa tesi na Vianoce, ze Samko dostane super darcek. A Samko cely vyteseny, ze "tatinko dostanem auta". A muzik mu, ze no hej aj auta, ale hlavne Filipka do izbicky. Samko zvaznel a zahlasil " Tatinko, ale to uz vobec nie je sranda". Sme skoro odpadli 😀 Tak taky humor sa mu nepozdava. Maly rozumcek. Tak ma kazdy den prekvapi takymi dospelackymi hlaskami, esteze zacal chodit do tej skolky, medzi deticky, lebo inak je stale iba so samymi dospelymi a potom mam pocit, ze sa rozpravam casto so seberovnym 😅 Sfukne nas bez problemov.

Dobru noc 🙂 Idem si lahnut k malej pricucke 😵

ikka
16. sep 2009

Ahojte,
vcera sme boli na cviceni deti, no super, mame to tu v skole v telocvicni a Emily sa nevedela odtrhnut od trampoliny. Boli tam dve skupinky deti, od troch rockov, co uz pekne vedeli tancovat a cvicit ako tety ukazovali a tie mladsie, co si tam robili viac menej co chcu, lebo, bolo tazsie ich udrazt po kope 😀 Vcetne Emily, ta si silne robila co chcela. Ale na tej trampoline skakala asi fakt pol hodinu, uplne bola spotena. Esteze tam mali dve, lebo jednu sme mali teda zabratu pre seba 😀 A potom chodili cez prekazkovu drahu, navliekali kruzky na tyc podla farby a pod...velmi pekne, takze sa strasne vytesujem, lebo aspon nieco pocas zimy 🙂 A medzi detmi 🙂

Lubi, Samko je teda iny vtipalek, ale asi ma ziarivy priklad 😀 (tatu)

najjulinka
17. sep 2009

My mame prebdenú noc.. .Lucinka hádže teplotové rekordy... cez 40ku..... 🙄 🙄 🙄 ☹

lubi22
17. sep 2009

Ahojte 🙂

Julinka - co ma Lucka, je chorucka? Zo zubkov asi take vysoke teploty nebudu ☹ Zelame skore vyzdravenie 😉

Ikka to je super, ze mate taku moznost ist si zacvicit s detickami. Fakt hlavne v zime to iste odcenite, ze sa bude mat Emi kde vyblaznit. Takze domov treba kupit trampolinu a mate s tatinkom leharo 😀

Samka musel dnes nechat po polhodinke tatinko v skolke, mal na dve hodinky vybavovacky a ucitelka mu volala, ze nech ani nechodi, ze Samko je uplne spokojnucky, neplackal ani slzicku, ze maju akurat diskoteku tak ze sa salie s ostatnymi detickami, dnes su iba 4 deticky. Tak prideme po neho az po obediku. Vcera vybozkaval vsetky dievcatka v skolke (maju 3), este aj ucitelky, tak boli z neho na makko. Tak uz teraz bali baby. A vecer sa ho pytam, ako sa volaju dievcatka, no a zase si robil zo mna srandu, povedal mi ze Lui, Dui a Hui 😀 A naramne sa na tom zabaval.

Monika ako sa mas? 🙂

Kami uz si v poriadku?

Sisa, Evi ozvite sa, co nove, nech si tu nepisem sama so sebou 😉

najjulinka
17. sep 2009

Isli manžel s Lucinkou na pohotovosť... budeme potom mudrejši.. ma na jednej strane pod uchom zpuchnute riadne 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 moje zlatíčko.... Naša lekárka ma dovču ako na potvoru..... som z toho na nerv, že museli ist na pohotovosť..... ☹ 😢 😢 😢 😢 😢

ikka
17. sep 2009

Juli, to ma mrzi...tak dufam, ze to nebude nic vazne, ale to opuchnute asi nebude len tak...hlavne, nech to rychlo prejde a nech to nie je nakazlive. Drzte sa!

najjulinka
17. sep 2009

tak zatial sme domka... aj ked sme boli uplne baleí do nemocnice... ale kedže do večera jej klesla teplota na 36,6 , tak to asi zavažilo a nepotrebuju nas tam 😀 😀 😀 a klop klop, ale zatim sa drží bez teploty od vtedy.... 😵 😵 😵 momentalne spinka 😵 😵 😵 ja ju tak lubim... ja som taka rada, že ju mame domka....

eva4444
18. sep 2009

ahojte

nas pocitac sa zmieta v nejakej agonii, cakam ktory start bude posledna rana. muz nema teraz velmi cas to spravit tak som rada ze aspon teraz na chvilu ide.

juli drzte sa 🙂

lubi vidies Samko je frajer ze to tak zvlada 🙂

my od vcera skusame intergrovat Petrika do spielgruppe, len na dve doobedia do tyzdna po 3h. vcera tam bol s tatom, prvy raz ked tato zdrhol tak plakal, vratil sa dnu, utisil a ked potom ked vysiel ani ho nehladal, asi hodku sa pekne sam hral, ked sa tato vratil dnu len na neho pozrel a hral sa dalej. no uvidime ci mu to aj dnes tak pojde, ci to nebol vcera len efekt novych hraciek. bolo by dobre keby to vyslo, lebo tu nema ziadnych kamaratov a potrebuje uz trosicku medzi deti. ale ak nie nevadi. ale rano vravel ze chce ist znova. teraz je mozno aj dobre ze este nerozprava lebo keby tam spustil na tetu po slovensku ta by asi len kukala 😀
Viktorocka spinka na mne v satke, ktoru som si vymrncala. je to super, lebo v postielke predriemne 20 minut a uz dost, v satke vydrzi aj hodku-dve, a nejake drobnosti sa popri tom daju stihnut. a co je lepsie ze potom ked sa zobudi je spokojna vyspinkana. oproti Petrikovi mi to pride ako zazracne dieta (klop klop klop), toho sme na minutu nemohli nechat sameho, pri Vikinke sa stiham aj osprchovat 😝 celkovo je pokojnejsia, Petrik ak ho prave nebolelo brusko tak stale metal rukami nohami o 106, Vikinka sa tak jemnejsie kruti, aj kopka o dost neznejsie. no uvidime.
v utorok ideme na prehliadku, ak vsetko dobre pojde a bude dobre pocasie tak asi zabehneme na slovensko. treba nam okolo domu veeela porobit, chceme aj nasadit stromceky nech to rastie, uvidime. super by bolo keby Petrik mohol stravit trosku casu u starkych, alebo by bol ochotny pomahat nam, aby sme cosi stihli. hlavne nech je pekne. potom uz asi v zime nepojdeme, vlani sa nam cez vianoce moc nepacilo, o 4 tma, vonku stale prsalo nebolo co moc robit, po navstevach sme nemohli lebo vsade bol ktosi chory -tak zle to vypalilo.
no idem varit peknyden