Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

sisa07
18. sep 2009

ahojte 🙂
Tak aj ja len na chvilku, deti spia, ale prebudit sa mozu kazdu chvilku, poznate to 😉 .
Adamko ma stale problemy so soplikmi - brali mu vyter,dnes sme mali vysledky -ma zlateho stafylokoka. Este musime ist na krcne a potom sa uvidi, co dalej, ci antibiotika alebo co. Doktorka nam nechcela davat hned antibiotika, kvoli tym nasim alergiam. Je to zle, lebo Adamko v noci chrci, chrapka, neda sa mu dychat a papat, cez den je to lepsie. Ale zas ked len toto, tak je este stale dobre......
Adelka je pokladik, uz nemame ani tu poobednajsiu plienku, plienky sme odlozili Adamkovi 😵 .

Juli, to je super, ze Julinke teploty tak rychlo presli 🙂 .

Lubi, Samko je srandista, my to mame doma velmi podobne 😀 . A okrem toho mame uz niekolko mesiacov fiktivnych kamaratov, ktori s Adelkou chodia von, obliekaju sa do pyzamka a podobne.....takze mame veselo. Nemame tu len Adamka a Adelku, ale aj prasiatko Pepinku a kvetinku Fifinku z rozpravok. Byvaju nad nami a chodia k nam na navstevu, hrat sa s Adelkou, sprchuju sa s nou. A najvacsia sranda je, ked nam povie, aby sme davali pozor a nesadali si na gauc, lebo tam sedi Pepinka..... 😀 . Alebo sa hrame tak, ze na Adelkin podnet nahaname neviditelnu Pepinku po obyvacke a ona pred nami skace.....No, keby nas niekto videl, tak si povie, ze sme zreli na Pezinok 😀 . Ale hlavne, ze je dieta spokojne a citi sa dolezito 🙂 .
Minule muz volaco hovoril Adelke a ona mu na to " oooo,tati, taka som prekvapena" ......a keby ste videli, ako sa pri tom tvarila, hotova velka slecna 🙂 .

Evi, to mas super, ze je Vikinka pokojnejsia ako Petrik. 🙂 U nas to je tiez sice celkovo pokojnejsie ako za Adelkinych babatkovskych cias, ale napriklad vcera sme mali hrozne popoludnie aj vecer - Adamkovi sa nedarilo stale zaspat, bol nervozny, uplakany, nijako sme mu nevedeli vyhoviet a nespal od stvrt na 2 do deviatej. Vzdy zdriemol chvilku len na prsniku a potom zase hore. Neupokojilo ho ani kupanie, masaz bruska, nic......A Adelka tiez strajkovala pri uspavani, takze o deviatej sme sa s muzom zviezli na gauc uplne hotovi........Stale nemame nejaky rezim, aj ked to uz par dni vyzeralo celkom nadejne. Zatial to delime len na dni pokojnejsie a divokejsie 😀.
Evi, ked spominas tu satku - ja som si objednala cez net ergonomicky nosic Lilliputi pre Adamka -aby som mala volnejsie ruky. Tak sa tesim a dufam, ze Adam nebude protestovat a bude sa mu v tom pacit. Byby vak, ktory sme kupili Adelke je nepouzity v skrini - deti ho svorne odbojkotovali.

Ikka, tie pohybove aktivity pre deticky mate super, hned by som to brala. Tu nic podobne nie je a tiez sa desim dlhej zimy. Ked si spomeniem na tu minulu, hned ma chyta ponura nalada. Stale sme robili to iste dokola a uz to nebavilo ani jednu z nas 😒. No, snad nam bude s Adamkom veselsie a rychlejsie ta zima ubehne.

Monika, Zuzka ako sa citite? Drzte sa a nech Vas vsetky jesenne bacily obchadzaju 🙂.

Tak Vas vsetky zdravim, prajem krasne jesenne dni bez chorob a zase sa ozvem, ked bude chvilocka casu 🙂

sisa07
18. sep 2009

Juli, prepac - opravujem - Lucinke 😅 .Nejaka som popletena 😅 .

zuzka80
18. sep 2009

Ahojte,
my sa máme celkom fajn, až na to, že naša slečna dosť často začala ukazovať nervozitu, z ničoho nič hodí bábiku o zem, alebo niečo čo má po ruke a pritom nemá dôvod 😲 Predtým taká nervózna nebola a keď sa nejaké menšie dieťa k nej priblíži, tak sa nesmie dotknúť jej trojkolky alebo motorky, proste toho čo je jej. Tak som zvedavá čo bude, ak sa jej narodí sestrička.
Sisa tiež sa desím zimy, lebo ani my tu nemáme po ruke žiadne detské aktivity, kde by bol aj nejaký detský kolektív. Adamkovi prajeme nech mu tie soplíky rýchlo prejdú.
Ľubi Laurinke vo vlaku nebolo zle, aspoň to, lebo v aute je to stále to isté 😒
Samko aj Adelka majú dobré hlášky 😀 U nás je to tiež niečo nové, najnovšie Laura zahlásila, že ona je barbina a ide si zdriemnuť na gauč, tak nech ju nerušíme 😀
Ikka ešte si manžela nepresvedčila, že by sa Emily zišiel aj súrodenec? 😅

najjulinka
18. sep 2009

Tak Lucinka s manželom boli dnes prijatí do nemocnice....... 😢 😢 😢

A aby toho nebolo málo, tak 15 minutpred tým ako išli mi volala mamka, že ich vykradli................ ☹ ☹ ☹

Proste na posr***** aj zachod spadne...
Teraz určite sa budu sa bať nechať dom tak, takže ani moc nekcem aby prišla pomocť... Som sa ešte bala, že ako to ocko prežuije, ked sa vrati z prace... Aby tam nezinfarktoval... Prežil... Aj ked mu to bolo oznamene najblbšie ako sa dalo... Policajti pred domom mu to povedali....

monika1
18. sep 2009

Ahojte 🙂
tak ja som este vcelku ale poslickov uz mam riadnych,dnes v noci som myslela ze uz ideme do nemocky no nakoniec to preslo ale podla slov porodnicky dokoncime 38tt a maly bude musiet ist von kvoli prezretej placente takze do tyzdna sme na svete 🙂 tak drzte palce nech to prezijeme v zdravi 😅 😀

lubi22
18. sep 2009

Ahojte 🙂

Monika myslim na Teba, drzim paste 😉 Takze ak neporodis spontanne do koca 38 tt budu Ti porod vyvolavat? Hlavne, ze teraz je to uz v pohode, babenko sa moze narodit hoci kedy. Drzte sa 🙂

Julinka tak Lucinka nakoniec musela do nemocnice? 😔 Na ako dlho? To jej nevedeli pomoct bez toho? Vedia uz, co jej je? Zelam jej skore uzdravenie a nech je cim skor domka. No a s tym druhym mas pravdu, ono ked je daco zle, tak nikdy to nepride samo, vzdy sa toho navali kopec 😖

Zuzi ale ved vy mate o zabavu v zime postarane - malu sestricku 😀 😵 Neboj, mozno ma Laurinka len take obdobie, prejde ju to 😉

Sisa Adamkovi zelame skore uzdravenie, snad mu toho stafylokoka pomozu odstranit cim skor, aby sa nemusel trapit so soplikmi a dychanim. Adelka je zlaticko 😵 Ty ked o nej pises, tak ako keby si pisala o Samkovi v dievcenskom vydani, aj Samko ma svojich - ako to moj muz nazval - imaginosov 😀 Tiez je z neho taky maly rozum - kolko krat si poviem, ked tak mudruje a odpoveda a pritom je to taky stuplik maly 😵

Evi isto by bolo super, keby sa Petrikovi zapacilo, bolo by to fajn pre vsetkych. No a Vikinka je zlaticko, len nech jej to vydrzi 😉 Takze sa nosite v satke? Ja som si kupila pri Filipkovi Manducu ale nejak casto ju nevyuzivam. Boli ma chrbat tak ci tak. No sice bez nej mam ruky ako Rambo, ale co uz. Posilovat s 9,5 kg "cinkou" nie je ziadna sranda 😅 A stavba vam super pokracuje, upravite okolie a za chvilocku budeme skoro susedy 😀

Dnes bol Samko prvykrat cely cas v skolke sam a uplne bez problemov. Ucitelka nam ho vychvalila, ze sa stara o zabavu, a ze vonku pol hodinu kukal na bager, tak mali volno zase oni 😀 Som rada, dufam, ze uz bude iba takto dobre, skolku si oblubil a zvladli sme to bez jedinej slzicky 😵 Aj on mi rozprava, co vsetko robili, ako sa hrali, dokonca uz chyta aj anglicke vyrazy a slovicka, je spokojnucky. Paci sa mi, ze ucitelka nam kazdy den telefonuje a vsetko nam zreferuje, kedze medzi dverami to clovek az tak nestihne poriesit, sme obaja s manzelom zatial so skolkou velmi spokojni. 🙂

zuzka80
18. sep 2009

Monika myslím na teba a držím palce, nech ste po pôrode doma čím skôr 😉 Adamko bude zatiaľ s ockom?
Juli aj Lucinke prajeme skoré uzdravenie, máš toho teraz dosť sama s toľkými detičkami.
Ľubi je super, že si Samko tak dobre zvykol na škôlku a podľa toho, čo píšeš to musí byť super škôlka 🙂
Laurinka ešte len pred chvíľkou zaspala, to sa už dlho nestalo, aby bola tak dlho hore. A druhá bambuľka práve kope v brušku ako o závod 😵

alena22
autor
19. sep 2009

ahojte , lubi super ze samko takto pekne zvladol skolku 😉 u nas sa nedalo aby rodic bol v skolke s dietatom ale zasa nas adko je ina povaha ten sa vyberie aj s certom na prechadzku, susedkam podava ruky ze nazdar pokeca ale uz chvalabohu aj dovidenia povie lebo ked bol ticho a pytala som sa ho ci nezdravi susedky on nadrzovku ze nie
😅
je to strasny zivel a kolko krat mam pocit ze sa nam jeho vychova uplne vymkla spod kontroly, v praci zvladnem jedenast postihnutych klientiek a doma si neviem dat rady s jednym sibalom 😀 no dufam ze to je len prechodne obdobie a zasa to pominie tak ako vtedy ked ho drzal ten neustaly vzdor
navyse po ochladeni sme klasika doniesli zo skolky sopliky tak som znechutena lebo ozaj v tomto sanatku kde chodime voadia mamicky medzi zdrave deti kde by sa malo chorobam predchadzat zasoplene dietky s atb kvapkami do nosa ucitelky deti preberaju a ochotne kvapkaju kvapky s tym ze nakaziu tu druhu polovicu tiedy zdravu 😠 snad na dalsi rok uz bude v normalnej skolke lepsie no uvidime, inak je to tam fajn a adko to tamma rad ale toto mi strasne vadi 😒 ☹

sisa07
20. sep 2009

ahojte 🙂

Julinka, ako sa dari Lucinke? Uz jej je lepsie? A ako zvladas Ty Vase male jaslicky? Prajem skore uzdravenie!

Monika, drzim palce,nech mas lahky a rychly porod a nech ste aj s babenkom zdravi a rychlo spat doma aj na konovi 🙂 !

Alenka, zase sa to na Adka nalepilo........Ten skolkarsky problem s chorymi detmi je asi vsade podobny....Podla mna to je tak skoro v kazdej skolke, pretoze rodicia potrebuju ist do roboty a nechcu byt s dietatom doma len kvoli nadche alebo kaslu, kym nie je teplota, a takto to potom vyzera....pocuvam toto iste stale od mamiciek z okolia 😒. Nechcem byt pesimistka, ale nemyslim si, ze by to bolo v normalnej skolke lepsie.....aj ked by som Vam to velmi priala 🙂. Tak nech sopliky Adkovi rychlo prejdu, drzte sa 🙂.

Zuzi, na Laurinku prichadza asi prave obdobie vzdoru, na to len trpezlivost a pevne nervy 🙂, aj ked je to niekedy tazkeeee 🙂. Tiez mame doma niekedy riadneho protestanta 🙂.

Lubi, tie nase deti su asi nejako prepojene, urcite by si rozumeli 😀. Takito mali mudrlanti daju obcas riadne zabrat, nieked teda musim dlho hladat odpovede na niektore Adelkine otazky a hlasky 🙂.
Dnes bola pri obede tiez celkom sranda.....Ja som jedla rascovu polievku, Adelka s tatinom cesnakovu a ked som sa Adelky opytala, ze aku polievocku uvaril tatino a ci je dobra, tak sa na mna uplne vazne pozrela a hovori :"mami, to predsa nevaril tatino, ale krtko cupilupko" a nepripustala ziadne namietky. Takze u nas uz krtko nielen byva, ale aj vari 😀.
A dakujem za Adamka - zajtra ideme k doktorke, som zvedava.....

najjulinka
20. sep 2009

No Lucinke je dobre až priliš a tak celý den premnaučí , že kce istvon.. z nudy spi.... a tak dookola.... ☹ ☹ ☹ Zvažujeme reverz....

lubi22
20. sep 2009

Ahojte 🙂

Alenka - vo vacsine skolok to ani nejde, aby tam bol rodic. Zoberu dieta medzi dvermi a rodica poslu prec, ze ved oni si poradia a ze je to tak lepsie. Neviem. Myslim, ze tu opat zavisi od povahy dietatka, kazde je ine. Adrianko to zvladol uplne super, je dobre, ze je taky nebojacny 🙂 No a snad sa soplikov zbavite cim skor.

Inak my mame sopliky tiez - teda Samko, ale nedoniesol si ich zo skolky, ale schytal ich vcera, ked bol zo starkymi dlho vonku, najprv iba v tricku, neviem, kedy mu obliekli bundicku, no ked prisiel domov, uz isiel soplik a v noci sa to spustilo dost. Takze dnes sme sa fukali a odsavali, nic ine mu nastastie nie je. Ale kym to neprejde, do skolky nepojde. Inak v tomto je ta skolka fakt super, manzel bol svedkom toho, ako ucitelka poslala jedneho chlapceka s maminkou domov, lebo maly mal sopliky, ze nech sa prelieci a pride, ked bude zdravucky. Takze to je asi ich figel, preco deticky v ich skolke nie su casto chore, fakt na to dbaju, co som rada. Takze zajtra budem mat doma veselo, ale zase manzel ide do prace iba na 4 hodky 🙂

Zuzi takze druhe babenko bude podla kopancov maly zivel? 😵

Sisa vy sa mate, ani varit nemusite 😀 Ked mate pomocnikov 😉 Snad budu u doktorky dobre spravy.

Ja musim lekarke s Filipkom tiez, uz davnejsie som si vsimla, ze ma tu uzdicku pod jazyckom taku prirastenu k jazycku, ku spicke. Kym sme sa len kojili, nebol problem, ale teraz, ked papame, to problem je 😖 Ked papka, tak mu ide kopec von, on nedokaze ten jazycek tak vyplazit. Tak sa obavam, ze co s tym. Pojdeme k lekarke hned ako bude Samko fit a v skolke.

Pekny vecer este 🙂

lubi22
20. sep 2009

Julinka a co jej teda vlastne je? Preco musi byt v nemocnici? Ma stale teploty?

najjulinka
20. sep 2009

Teplotu posledne mala doma asi... možno pri nastupe do nemocnice, ale viac už nie... je zdrava až moc.. .preto je to utrpenie v tej nemocnici. .ale robia jj vselijaké testy.. proste sa dostala do nemocnice, tak kompletka... teraz chcu kolko vyčura - objem... no nema tam prečo piť, je tam chladno na izbe, nema sa kde vybehať,ma nulove nutkanie napiť sa... a samozrejme tým aj moču je menej. .ona nikdy nepatrila medzi velké "čuračky",ale erz ho ma menej... ale aj menej pije.. a proste mam pocit, že skor už jej ta nemocnica ubliži ako pomože.. .po chodbe behaju deti so zapalom pluc a s bronchiidou... miesto toho abysa izolovai tie, tak izoluju lucku.... takže su na samotke, nesmu vychádzať z izby okrem nuných pripadov... Lucka tamprejačí a premnaučí celý den, že kce ist von..... a zatial diagnoza je stale ten zapal slinnej žlazy...... že možno sa na nu kukne dajaký krčiar... no proste weekend bol ,tak asi sa moc nerobilo.. .ja neviem.... neviem .. nie som doktor.. .ale proste mne ta jej choroba na nemocnicu nepripada....

o a na figle skolkarsko-soplove... to zas kolegyna nadavala, že ona nechodi po nič ine ako o papier každu chvilu , že jej mala je zdravá..... vkuse učitela dajaký sopel videla...... a ona vždy musela naklusať k doktorke a doniesť papier, že je zdrava....... že pomay nič ine nerobi, len beha k doktorke po papiere do školky stale...

ikka
21. sep 2009

Ahojte,
joj neviem, co mam skor pisat... 😀
Lubi, Sisa..no mate doma uz riadnych sikovnickov, ked uz maju takychto kamaratov 😉 U nas je teraz vcelku kludne obdobie, az na to, ze je Emi coraz viac taka, neviem jak to napisat, "roztatarena" 😅 No proste veeela vyvadza, aj zle porobi a malo poslucha 😅 Niekedy si hovorim, ze to vypada, jak keby sme si s nou nevedeli dat rady 😅 a niekedy je zas taka dobrucka, ale je v nej taky certik furt 😀
Tiez teraz soplikujeme, ale len tak mierne, tecie jej len z jednej dierky a len take vodove, takze nastastie nie moc.

U nas v skolke sa tiez neda byt s detmi, resp. pred nastupom do skolky sa mozu rodicia prist s detmi nachvilku pohrat, tak 2-3x a dost. No a potom to vacsinou funguje tak, ze mamicky, kt. su na MD, tak davaju deti do skolky len doobeda (len vynimocne tam mozu aj prespat) a deti pracujucich rodicov tam aj spinkavaju. No a s chorobami je to vsade rovnako.

Monika drz sa, tesime sa na spravy a sme zvedave, ake meno vyberiete 😵

najjulinka
21. sep 2009

Lucinka ide domov!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Už len dopapajuobed, zbalia sa a idú.... 😀 😀 😀 😀

najjulinka
21. sep 2009

V rýchlosti... Je to cysta... pravdepodobne sa vstreba... S tým, že už aj operovali také... Zatial že operovali len 2x také.. Jedno bez problemov, druhé sa poškodil mimický nerv nejaký.... Nechali si aj zadne dvierka a povdali, že na rakovinu to nevyzerá.. ale nevylučili to... ale v postate podla toho ako to manžel vravel, tak tá rakovina proste fakt len , že nechali si tam tu možnosť.. .vzhladom na to, že akékolvek čudo ked je, tak to može byť aj to........
No ale, že je to chronice a tak čosi.. .pride domkov a povie mi všetko.... ja Lucinku olubim. ..stráášne.....

ikka
21. sep 2009

Juli, tak to je pekna a zaroven smutne spravy. Drzte sa a drzime palce a verime, ze vsetko dobre dopadne 🙂

eva4444
21. sep 2009

ahojte

juli drzte sa, neboj, keby mali vaznejsie podozrenie tak idu urcite robit radu vysetreni ihned anebudu cakat ci sa vstreba 😉

ikka no tak tatara mame aj my. ako vyzdravel mu neni rady ani pomoci proste cely je nejaky delokalizovany 😀 ideme do obchodu a obieha ako kometa okolo vsetkych regalov nabeha asi 15x viac ako ja. vcera sme boli v zoo doobeda 3h v kuse behal (nie chodil) do kocika ani za svet (chvalabohu ho uz mozeme asi definitivne zrusit) mne uz vlasy dupkom vstavali. ideme pozriet na rybycky ale on sa musi vystverat na parapetu a skakat na nej, sice ukaze ze rybky su tam ale zaujima ho uplne nieco ine. vyliezol by po plochej stene keby to slo. a do toho strasne vymysla ked ma ist do postele skoro to vzdy to skonci krikom. dobrovolne ani nahodou. najnovsie sa rozbehne a mrskne sa na postel akoby skakal sipku do vody, alebo kocik mu sluzi na to ze ho roztlaci ako rychlo vie, zachyti sa na ram zdvihne nohy a visi tam kocik sa ruti bohvie kam a ked uz straca balanc tak to berie smykom po kolenach stale drziac sa ramu. proste katastrofa. ale aspon ze je zdravi 😵

inac sa mame fajn, v style ked deti zaspia vecer ako muz povedal - teraz ich mam este radsej 😵 🙂 😀

pekny den 🙂

najjulinka
21. sep 2009

No zhodnotili sme to tak, že určit ena rakovinu podozrenie nemaju, lebo to by hned mala milion vyšetreni a nepustia ju.. .len to treba pozorovať........ akože som si prečitala spravu.. .nie som doktor, ale tak bežne celkom v pohode....

ale riane umaukana prišla z nemocnice... fuuu... to zas bude kým sa dame dokopy....

lubi22
21. sep 2009

Julinka, isto to bude ta cysta, nic horsie, urcite by si pri takom malom dietatku dali sakramentsky zalezat na vysetreniach, ak by tam bolo podozrenie. Tak drzim paste, nech sa cim skor dostanete doma do normalu a Lucinka nech je zdravucka 😉

Ikka ta Tvoja veta vystihuje situaciu aj u nas niekedy -vyvadzanie, vymyslanie, a neposluchanie 😀 Niektore dni je Samko uplne uzasny, ale su dni, kedy fakt skusa hranice nasej trpezlivosti a mam pocit, ze takych dni je viac. On teoreticky vsetko dobre ovlada, co sa smie, nesmie, co je zle, dobre, najlepsie, ze on povie, ze Filipka nesmie stlacit po hlavicke a pride k nemu a uz aj ho stlaca. Tak nechapem, o co mu ide. To hlavne, ked je rozbesneny.

Evi som sa zasmiala nad Tvojim popisom Petrikovho spravania 😀 No ma vela energie a treba sa jej zbavit 😀

najjulinka
21. sep 2009

Inak sme jej zvladli dať lieky večer... celkom v pohode sa da.....

No trošku sa bojim, že ju z našej postele nedostanem... 😖 ☹

sisa07
22. sep 2009

ahojte 🙂

Juli, to je super, ze mate uz Lucinku doma 😵 a neboj, urcite to bude v poriadku a vstrebe sa to. Myslim si to iste, co baby - teda, ze keby to malo byt vaznejsie, tak by si nedovolili pustit Lucinku tak rychlo domov. Tak sa drzte a nech je Lucinka coskoro uplne v poriadku 🙂 . A z postele ju urcite dostanete casom, hlavne nech je zdrava!

Tak vidim, ze vsetci mame podobne "problemy" - roztatarene deti a sopliky 🙂 . Adelka je tiez riadne sidlo a posledne dni tiez len beha a lieta po byte, trieska sa v tej rychlosti na postel alebo sa sama nahana po izbicke a potom akoze pada. A ja len trpnem, kedy treskne naozaj a volaco vazne si urobi.....A este ked si neda obcas papuce a vyleti z izby na chodbu, na ktorej mame dlazdice......Minule mi zle ostalo, ked sa natiahla po takomto vybehu z izby na dlazku, strasne plakala, ale nastastie sa len udrela - odniesli si to lakte aj kolienka. Ale ona ma teoriu, ze na koberci papuce nepotrebuje, no a my mame koberec len u nej v izbicke, takze vzdy, ked vybehne inde, tak to zavana urazom......

Od krciarky dostal Adamko antibiotika Zinnat na tie sopliky, pretoze mame toho zlateho stafylokoka a treba to preliecit. Samozrejme sa mu dnes uz zhorsila kakacka, takze som si dala probiotika a dufam, ze sa to upravi. Z tych antibiotik nie som nadsena,ale zas som aj rada, ze uz mu nieco dali, lebo nas tie sopliky trapia skoro od zaciatku a neda sa mu chudacikovi v noci poriadne spat. Keby sa mi to dalo aspon odsat....lenze tie hnusne hlieny mu bludia niekde v dutinach a nejde to. 😠

Uplne nadseni sme z Adamkovych usmevov a prvych zvukov 😵 😵 😵. Je vidiet, ze nas spoznava a tesi sa, ked mu rozpravame, to je uzasne 😵. Je velmi zlaty, pridam uz konecne nejake fotky 🙂 .

Lubi, pri kojeni ta uzdicka Filipkovi vobec nevadi? Lebo ja som kdesi citala, ze prave pre tu prirastenu uzdicku ma vela deticiek problemy s dojcenim,tak ma prekvapilo, ze to malinkemu vadi az teraz.

Adam je hore,utekam,papa 🙂

lubi22
22. sep 2009

Ahojte 🙂

Tak dnes je uplne super den ☹ Chlapci obaja soplikuju, Samkovi to uz prechadza, ale Filipko nevedel v noci poriadne zaspat. Isli sme s nim lekarke, ta nas poslala na krcne, tak berieme antibioticke kvapky. Nemame ani teplotky, ani nic ine, zbehla som k znamej lekarnicke homeopaticke, tak mi dala sprejik do nosa, vyskusame. No co je horsie, pytala som sa na tu uzdicku nasej lekarky, tak ta skonstatovala, ze ano, ma to prirastene, ze sa s tym bude musiet daco robit, ze ta krcna to poriesi. No a ta nam vynadala, ze kde sme boli s tym doteraz, ze kym bol mensi, tak, ze sa to dalo jednoducho precviknut a ze teraz je to uz kalcifikovane, ze to treba operovat, ze to robia v narkoze, lebo su tam aj nejake zakoncenia a nervy, ze jazycek treba podviazat ☹ Aby nemal problemy nielen pri papani ale aj pri rozpravani. Tak nas objednala na operaciu, samozrejme najskorsi termin az o vyse mesiaca, dovtedy sa mozeme trapit. Ved jemu sa skoro vobec neda papat, vsetko mu ide von. No a nasra.. som ze az. Doslaka, co v porodnici, alebo nasa lekarka nema oci? Ako som ja mala vediet, ze to nie je v poriadku? Musim vystudovat este aj medicinu, aby som mohla byt dobrym rodicom? Ved mu pozerava do ustociek, kam kuka? Chodime na vsetky poradne, na co tam chodim? Sak odvazim si ho aj doma. Teraz vdaka tomu ma Filipko podstupit zbytocnu narkozu. Viem, ze deticky maju omnoho vacsie problemy, ale toto je fakt zbytocne. A o pol roka dalsiu operaciu kvoli nezidenemu vajku. 😢 Co to je taka sranda, uspavat take male dieta?

Navyse Samko mi dnes vobec nechce poobede spat, ja uz neviem co snim. Prosby nezaberaju, vyhrazky, uz som mu aj capla po plienke, nic, ja uz fakt neviem, co s nim. Nechala som ho teda v izbe a on sa hra. Normalne zvazujem, ze ho necham v skolke aj spavat, ja sa s nim nebudem takto natahovat a mordovat kazdy den.

Prepacte za moje vylevy, ale taka som napalena a nestastna, unavena.

najjulinka
22. sep 2009

No lubi 2 narkozy nezavidim... aj jedna je moc.....

my sme dnes boli u našej doktorky s prepušťacou spravou.. .vysledok taký aký som tušila.. keby ona nebola na dovolenke, tak v nemocnici Lucinka neskončí..... proste všetko ako tak v poriadku....... proste nič nemá čo by bolo na nemocnicu.....

sisa07
23. sep 2009

Ahojte 🙂

Lubi, to mi je naozaj velmi luto 😢 , takto trapit Filipka. To tie doktorky doteraz co robili???? 😠 😠 😠 Keby ho videla jedna, ale ved ich bolo viac........Chudatko malinke, taketo trapenie......Ty si nemas co vycitat, ved to je naozaj ich kompetencia, aby nieco podobne zistili, Ty predsa nemozes odsledovat vsetko, aj ked mas vselico nastudovane. Verim Ti, ze si riadne napalena, to by som teda bola aj ja....A kludne si ponadavaj, ved na to sme tu 🙂 .
A to Samkove spinkanie...presne viem, o com pises, tiez mame problemy s Adelkinym zaspavanim, niekedy mam uz chut zatvorit dvere na izbicke a nech si robi, co chce. Trva to vzdy strasne dlho a robi pri tom take ceremonie, ze mam dost, aby som sa niekedy udrzala a ostala ako - tak pokojna 😒. Vzdy sa ku koncu Adelkinho divadla vyhrazam, ze ju tam necham samu a odidem z izby, lebo nic nezabera, a to uz je vacsinou posledny klinec, ked sa akoze dviham a odchadzam, tak potom spusti plac a taha ma spat,nakoniec sa prituli a zaspi.....takze uplne rozumiem.
Neboj, zase bude lepsie 🙂 ,drzte sa.

Juli, som rada, ze je Lucinka v poriadku 🙂

najjulinka
23. sep 2009

Tak dnes uspešný den.. aj ja som podstrihnutá, aj Lucinka....... 😀 😀 😀 A ešte sme mali na večeru mpalacinky... mam pocit, jak keby som toho pno sihla... 😀 😀 😀

lubi22
23. sep 2009

Ahojte 🙂

Tak dnes vyvazim tie negativne vylevy zo vcerajska. Dneskajsi den bol uplne uzasny, deticky uzasne, zlate, vysmiate, starsi posluchal maminku, ucitelka ho v skolke vychvalila, ako rad Samko cita knizky, aky je pozorny, ked sme prisli zo skolky zaspinkal do 5 minut, Filipko bol tiez zlatunky, stihla som toho kopec, kym spinkali, aj ozehlit, aj navarit aj si oddychnut, no fakt zlate deticky 😵 😀 😵 Na piatok mame dohodnuteho ineho lekara krciara este, aby sa pozrel na Filipka, ci je to treba v tej narkoze. V piatok mal ist Samko zo skolky na koniky a na farmu, zvyknu robit s detickami taketo vyletiky, navyse poobede ma jeho kamoska zo skolky narodeninky, vzdy robia v skolke party s tortou, ked niekto oslavuje narodeninky, tak bohuzial nebude moct ist, ked pojdeme tomu lekarovi ku svokrovcom. Ale ved este take bude, teraz je dolezitejsie to Filipkovo vysetrenie.

Julinka hod dake foto s vami dvoma 😵 Mnam palacinky, ty stihas 😉

Sisa - ved to, kym boli sami nasi starsi, tak sme si mohli dovolit uspavat neviem kolko, lenze teraz to fakt nejde. Mne sa Filipko sam zabavi tak 5 minut, potom ked ma dlhsie nevidi, tak zacne krik. Takze sa snazim zaviest system, ze Samka pohladkam, polubkam, dam mu cajik napit a idem. Vcera to nevyslo, dnes uplne stopercentne, tak snad to nebola vynimka. 😉

Je to zlate, ked Adamko tak uz na vas reaguje, ze? Clovek si to tak vychutnava 😵

najjulinka
24. sep 2009

lubi manžel bol s dvojčatami vonku a ja som za ten čas ostrihla Lucinku a spravila palacinky.... Mala som "len" 3 deti domka... Ten weekend bol na niečo dobrý... Som sa dala do takeho pracovneho tempa sama so 4 detmi, že teraz 3 su uplna pohoda....
Ale inak ked som mala len Lucinku a Kika, tak som pri nich nikdy nevarila, len ked hajali... Proste boli nejakí živí alebo čo... A jak boli MM s Lucinkou v nemocnici, tak som vyvárala v pohode aj ked nehajali deti.... 😀 😀 😀

kamilecka
24. sep 2009

Ahojte

niejako nemam cas sem pisat,tak to napravim hned 🙂 kym mam cas

Davidko chodi stale do skolky, predvcerom ho ucitelka vychvalila ku hviezdam a mamka odchadzala zo skolky s hore nosom 😀
Hovorila ze Davidko urobila najvacsi pokroky v skolke,ze je najsikovnejsie dieta v triede,iny jeho rovesnici a starsie deticky este ani nerozpravaju a s Davidkom sa da pekne komunikovat,ze je velmi inteligentny a vnimavy.....no som rastla 😀 ma to velmi potesilo.A dnes ako sme rano vstali tak hovori ideme do skolky a chcel sa obliekat 🙂
Davidko sa velmi zmenil odkedy chodi do skolky,ale betarovat vie stale,presne tak ako pisete 🙂

Sarah je zlatucka, stale sa len usmieva a gagre o 100-6 🙂 No je to nase slniecko, pokladik 🙂 S kojenim sa este stale trapime,ale zatial nevzdavame.

Tu je aj video nasej Sarah,neviem ci to takto pojde


Vsetkym chorym deticka prajeme skore uzdravenie

kamilecka
24. sep 2009