Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
10. jan 2010

ahojte

u nas nic, hoci hlasili snehove kalamity, ludia kupovali ziarovky do zasoby a napadlo asi pol centimetra 😕 😀 no je to take ani tak ani onak presne sneh-nesneh na figu.

ikka uz 20tt super ti to leti 😵

nam Petrik tiez posedi po snehu popreplachuje nohy vo vsetkych clapkaniciach a pokope do vsetkych mini snehovych kopcekov a takisto cakam ze bude doma ako cencul a on pekne v suchu 🙂 dobre robia uz teraz to oblecenie a topanky takisto sme mu kupili goretexy na zimu sme zainvestovali ale fakt sa oplatilo 😝

co sa tyka stretka my planujeme max. 2 vyjazdy na sk tento rok niekedy maj-jun a asi na jesen. tak my by sme radi sli ak sa trafime do terminu. uz to nie je ako kedysi ze zbalime ruksak za 5 minut kupime cokolady pre rodinu a ideme 😀 samozrejme neriadte sa takisto podla nas my sa skusime prisposobit ak to vyjde 🙂

ikka to by bolo dobre keby si mala prve dni muza pri sebe po porode. nam to pomohlo, ale ani nie tak co sa tyka unavy a starostlivosti o babetko ale hlavne kvoly Petrikovy kym si zvykol ze babetko je tu a uz ostane nafurt.
baby co mate starsie dievcatko podla mna je to mala vyhoda, lebo dievcatka sa mozno viac o to babo zaujimaju, Pre Petrika je Vikinka zatial no neviem ako to napisat ako keby sme mali skrecka to iste. akceptuje ju ale kedze s nou nejaka velka sranda nie je tak naco mu je taka sestra ze ano. aj ked dnes ju volal nech ide s nim skakat po nafukovacke ale nechcela 😀

sisa07
11. jan 2010

Evi, urcite mas pravdu v tom, ze je vyhoda mat starsie dievcatkok, pokial ide o mladsieho surodenca, aspon ja to mozem len potvrdit. Adelka Adamka zboznuje a uz je s tym, ze ho mame uuuuuplne vyrovnana, stale opakuje, ako je Adamko nas a ako ho velmi lubi. Pomaha mi, donesie mi z vedlajsej izby, ked nieco zabudnem, poda bez poziadania Adamkovi hracku, ked mu vypadne, hladka a tisi ho, ked place, je to taka mala mamina, su spolu velmi zlati. 😵 😵 😵 . Urcite to pride casom aj u Vas, len Vikinka musi byt akcnejsia a lepsi partak na hru. Skus ju naucit skakat na tej nafukovacke, aby zaujala 😀 . Len zartujem 🙂 .......Urcite to bude casom lepsie, ved kopat loptu,alebo posielat si auticka ci bagre po koberci mozu dievcatka aj chlapci, takze urcite si Petko najde spolocne zabavky s Vikinkou uz o par mesiacov 🙂 .

ikka
11. jan 2010

Sisa, u nas to bude asi podobne...Emi vsetkych a vsetko lubi, od nas, po hracky a co ja viem, co vselico denne aj pusinkuje 😀 Je to velky maznacik a je cim dalej, tym citlivejsia. Velmi si zvykla aj na tatinka, ked je s nim doma a ja som v praci a on potom ide na nocnu, tak vecer mi za nim place, musime mu vzdy telefonovat. No a teraz sa nam uz stalo, ze ked na nu zvysime hlas a hresime ju za nieco, tak hned tak lutostivo sa ospravedlnuje a hovori prepac, ze az nam je to potom luto, ze ju hresime 😅 ale uplne niekedy aj vidno, jak uz vie, jak na nas, ze sa staci poliskat, pritulit a sme makky ze az 😀 No a potom to vychovavaj 😀
Samozrejme, ze asi zo zaciatku bude tazsie zvladat prichod babanka, ale to maju vsetky deticky. Inak kazdy den si spomenie na moje brusko, pyta sa ma, ci rastie 😀 , vecer ked sa obliekame do pyzamka, tak mi na brusko klopka a rehoce sa 😀 a potom mu da pusu 😵 No je to zlaticko 😵

eva4444
11. jan 2010

joj ani nepiste ze vase dievcence su take lubkave 😵 nas Petrik sa pride niekedy pritulit tak na 2-3 sekundy a uteka sa hrat. to on nikdy nebol na taketo tutulimutulivovacky a ja by som tak chcela ☹ ku vikinke sa zriedka prituli, ale skor ju chyti za rucicku a urobi si z nej riadiacu paku alebo nezne potiahne za vlasky 😀 proste vyjadruje sa uplne inak. ale nenecham ich samych spolu ani ked idem na zachod pekne vikinka do lehatka a ide so mnou ja nikdy nemozem ani tusit co toho zbojnika napadne a napadov ma viac nez dost 😀 mozno keby som ich mala naopak na dievcatko by som sa vedela spolahnut ze da pozor 😕 🙂

eva4444
11. jan 2010

boze teraz to vyzera ze som nespokojna ale my sme stastni s tym ako to je 😵 aj ked niekedy unaveni ale stastni 😵 😀

lubi22
12. jan 2010

Ahojte 🙂

Evi to nevyzera, ze si nespokojna. Jednoducho je to tak. Najidelanejsia kombinacia pre rodicov je starsie dievcatko. Dievcatka to maju v genoch, su od narodenia nastavene ako buduce maminy. Chlapci jednoducho nie, hoci mozno su aj vynimky - ja take ale v okoli nepoznam. Samko je taky tulko, hrozne rad sa s nami tuli - ale iba ked on chce, no a Filipka tiez polubka - ale zase ked on chce 😅 Pomahanie s babenkom ho nebavilo, tiez som sa snazila ho zapajat, ale jednoducho ho to vobec nelakalo, tak mu nebudem robit nasilie. Ked k nam pride krsna dcerka, teraz ma 3 rocky, tak by maleho len hladkala, idelane, keby ho mohla navlacovat, chcela by ho kupat, prebalovat, to co robi s babikami. Samko to tak neriesi. Filipka velmi lubi, nedal by ho za nic, vzdy ho do vsetkeho zahrnie, ked aj o dacom rozprava, vonku sa nim chvali, aj v skolke, ale obcas mu da aj vychovnu 😅 Ale pritom dava na neho pozor, ked ide Filipko ku kraju postele, tak Samko hned dobehne a odtlaca ho, aby nespadol, vysvetluje mu, ako ma ist dole nozickami. Ked dam Samkovi chrumku, tak pyta ja pre Filipka. Takze vidim, ze ho lubi, len to je to, ze je chlapec a nepotrebuje sa o neho starat nonstop, on potrebuje partaka na hru, ku autam. Cim je Filipko starsi, tym viac ho Samko akceptuje. Hlavne Filipko uz zacina vystrkovat rozky a teraz musime davat pozor, aby Filipko nebral hracky Samkovi, ked sa s nimi hra a tak podobne. No a Filipko dakedy si vymysla, Samko sa k nemu priblizi, no a Filipko uz zacne smrkat a gulat na nas ocami a ukazovat, ze ma bo 😅 Takze este bude srandy kopec 🙂

Ikka no deti vedia velmi dobre ako na nas 😀 Vedia, ze tazko odolat prepac so slzickou v kutiku ocka 😀 Len Samko si to zvykol pomaly uz ako samozrejmost, hned ako daco vykocuri, tak sa ospravedlnuje, takze to nema ten spravny zmysel, tak uz mu ospravedlnenie nie vzdy akceptujeme 😉 Emi sa urcite bude velmi tesit z babulka, uz bude aj starsia, bude si to uzivat 🙂

zuzka80
12. jan 2010

Ahojte,
tak u nás je zatiaľ nie veľmi dobré obdobie. Laura hrozne žiarli na Lindu 😒 Je to hlavne tým, že Linduška vôbec nechce ležať, len sa nosiť na rukách 😠 Buď spí (čo býva cez deň málo) alebo papá alebo plače. Dávam ju na striedačku do lehátka, na hraciu deku, pod kolotoč, všetko ju baví najviac 3 minúty a potom plače. Keď ju vezmeme na ruky je ticho, akonáhle ju položíme je plač. Najdlhšie snáď vydrží rozbalená s holou riťkou. Jej plač Laurinke veľmi vadí, to vačšinou aj ona kričí, aj keď už menej ako na začiatku. Ale inač ju ľúbi, každému hovorí, že Linduška je naša a nedá ju nikomu, pri prebaľovaní asistuje, dáva mi plienku, krémik na zadoček, aj pri kúpkaní asistuje. Už jej aj nejaké hračky ukazuje. Niekedy ju chytí za ručičku a prihovára sa jej, ale to je zriedka. Chce to asi len čas, lebo oni by boli najradšej na mne prilepené 😝 Možno je to aj tým, že Linda nám naozaj nedá vydýchnuť, keby sme nemali skoro stále doma tatina alebo babku, tak sa ani nenajem. Ale som rada, že Linda aspoň v kočíku vonku neplače, lebo pri Laure sme si kočíkovanie neužili, tá kočík neznášala 😝
Takže Ikka možno aj u Vás bude Emily zo začiatku žiarliť, no uvidíš, len ti želám pevné nervy 😉

alena22
autor
12. jan 2010

ahojte idem sa prve pochvalit adrianko nema plienocku vobec iba na nocne spanie este davame ani v skolke nema krasne nocnikuje a uz ani na cestu zo skolky nema ( tu sme davali lebo z oteplovakov ho vonku niekde tahat z mrazov sa mi teda nechcelo 😅 )som stastna prestastna lebo uz som sa bala ze sa to naucime az v lete 😅

co sa tyka stretka tak ja este vobec neviem co bude v lete, ja si beriem isto mesiac dovolenky lebo skolka bude zavreta ale to mi este nevedeli povedat ci jul ci august takze podla skolky to budem mat 🙂

baby mne sa tak dobre cita ked pisete ako sa vase dietky lubkaju mojkaju a tak, ale my asi fakt zostaneme len pri tomto jednom certovi...mne sa tlak stale nejak nelepsi pod chvilkou mam nejake komplikacie s niecim alebo sa necitim dobre skratka nie a nie ma nastavit na nejaku hladinu kedy sa budem citit ok ☹ v sobotu som sa smiala ze som ako stara babka 4 tabletky a jeden vitamin C 😅 to som sa tesila ze mam nasadenu antiku a po 5 dnoch uz ju zas nemam lebo mi bolo zle no skoda hovorit 😠

kto vlastne teraz bude mat babo nejako nesjom v obraze? viem ze ikka a pipi a to je vsetko???

sisa07
12. jan 2010

Ahojte 🙂

Alenka, gratulko k odplienkovaniu, super ste to zvladli 🙂 , urcite si pysna mamina 🙂 . A k tomu druhemu babenku..... este urcite nic nemusi byt stratene, tlak sa Ti mozno casom ustali, ostatne zdravotne problemy poriesia a mozno cas na babo este pride.......A ked nie, tak mate Adika a podstatne je, ze ste takto stastni a je Vam spolu dobre 🙂 .
A myslim, ze okrem Ikky a Pipi tu nie je ziadna ina tehulka....alebo sa mylim?!?! 😀

Ikka, nemame my rovnake dietatko? 🙂 Velmi podobne ako Emily sa sprava aj Adelka - stale by sa tulila, pusinkovala, "prepac" hovori tiez hned skor ako sa zamracim na nieco, co vyviedla - takze odpustene ma hned 😀, tiez sa velmi naviazala na ocka -aj dnes popoludni sme mu museli volat, lebo jej chybal " tatinko zlatinko" - tak ho vola 🙂. A milacik tatinko ju pribehol v ramci vybavovania nejakych veci na par minut pozriet, aby bola princezna spokojna 🙂. Popusinkovali sa, popestovali a uz bolo dobre. Vianocne sviatky so stalou pritomnostou ocinka nas vsetkych rozmaznali a navrat do reality nebol pre Adelku jednoduchy.

Evi, my tu tomu rozumieme, ze sa nestazujes 🙂, Petrik je zlaticko, len jednoducho nie je tulkaci typ. Snad Ti to vynahradi Viktorka. A niekedy trpnem aj ja, kym som na WC, ci je vsetko OK, lebo niekedy mam pocit, ze Adelka svojou laskou Adamka pridusi......Ona sa niekedy tak na neho natlaci, ze mam strach, aby mu neublizila. Nie vzdy je to len take jemne tulkanie, tiez musim byt v strehu 😀. Raz mu tak nechtiac stlacila hrudnik, ze mu vyrazila dych - Adamko bol v lehatku, zakryty dekou a Adelka si vedla lehatka klakla a lakte si dala Adamkovi na hrudnik, ked sa k nemu naklanala a chcela mu dat pusu......neuvedomila si, ze pod dekou ma telicko. Bola to sekunda, ale trvala cele minuty.........A to som bola pri lehatku, len z druhej strany,nedokazala som tomu zabranit. Takze Tvoje obavy uplne chapem ......

Zuzi, urcite sa to aj u Vas utrasie, Laurinka si viac zvykne a Linduska bude plackat stale menej a menej, ved kazdym dnom vyzrieva a uz o chvilku bude pre nu na svete kopec zaujimavejsich aktivit ako stale plakat. Ale viem, o com pises, poznam to........Mavala som spociatku vselijake stavy, ved som to tu pisala v auguste........Najtazsie pre mna bolo, ze ma obidvaja drobci potrebovali v jednom momente rovnako intenzivne a ja som prezivala velky vnutorny stres, ze som zla mama, lebo neviem ich potreby okamzite uspokojit tak, ako som bola zvyknuta uspokojovat hned Adelkine priania a potreby.........Stale som mala pocit, ze sa poriadne nevenujem ani jednemu z nich a vsetko robim len tak v letku, aby som vobec stihala to, co mam stihnut. Ale teraz je to uz ovela viac v pohode. Adelka tiez potrebovala svoj cas, kym sa uplne upokojila a pochopila, ze ju Adamko nijako neohrozuje, ze ju stale velmi lubime. Kazdy den ju za vsetko chvalime, stale jej hovorime, aka je nasa velka laska, nase sikovne, mudre a dobre dievcatko. A ona sa velmi snazi, aby sme ju mali stale za co chvalit 😵 . Urcite aj Laurinka bude stale zriedkavejsie reagovat krikom a upokoji sa. Takto len uputava tiez pozornost a bojuje o to, co mala predtym. Drobci citlivi 😵 😵 😵 . Drzim velmi palce, nech toto prechodne obdobie u Vas trva co najkratsie a nech Vam to rychlo ubieha.

Musim este velmi pochvalit Adelku za super zlepsenie spinkania 🙂 . Uz to trva niekolko tyzdnov,ale radsej som to sem nepisala, aby som to nezariekla...... V noci spinka pekne v kuse a zobudi sa len ked potrebuje cikat. Ziadne vykrikovanie, place, nocne mory, prisla k nam pohoda a ranny usmev, o tomto som snivala dva a pol roka, kto nezazil, tazko pochopi........ 🙂. A naucila sa aj pekne sama hrat, nema problem sepkat pri hre s babikami, ked uspavam Adamka alebo si tichucko pozerat knizky, skladat puzzliky. Ked bol Adamko uplne malinky, tak obcas urobila nieco naschval, aby uputala pozornost, ale teraz rozumie tomu, ze ma byt tichucko, aby sme ho rychlo uspali a potom sa mozeme pol hodinu!!! spolu hrat / pre tych, co necitaju pravidelne na vysvetlenie - Adam spi len polhodinovky...../.

Pekny vecer prajem 🙂

najjulinka
12. jan 2010

Ahojte.. Tak my sme dnes "neporodili".. .Vzhladom na to, že všetky naše deti su soplaté, tak nám nove babo nedali - fakt lepsie počkať, to maju pravdu... Len som nekcela vyznieť ako ulievač, že si babo nevezmeme aj ked už mame mať domka... 😅 No ale videla som ju...
Baby.. Sestrička so mnou išla.. cez cele oddelenie... a na konci oddeleni, v izbe kde bola Lucka, Domča... Tam sme došli... 4 deti asi v izbe... a sestrička pri najkrajšom decku zastavila, že to je ono...... Skoro mi oči vypadli......... 😨 Baby ona je uuuužasne kráááásna......... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 tak asi v pondelok po nu ideme... ovela lepsie sa čaka, ked vie čo nas tam čaká.... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ikka
13. jan 2010

Ahojte,

Sisa, no dievcatka su si asi vo vela veciach podobne, nielen tie nase 😉 Ale je to hrozne zlate 😵 Nas tatinko ma s Emi tiez super vztah a hlavne odvtedy ako spolu doma bacuju sami. Aj vcera som ju viezla rano do jasliciek, tatinko dosiel domov po nocnej a isiel nam pekne vyhrabat auto spod snehu, nastartoval a zakuril...no my uz sme si sadli do takeho paradneho a mohli sme vyrazit. No co by neurobil pre svoju milovanu dcerku 😉
A to "tatinko zlatinko" je bohove 😀 u nas zas Emi hovori, ze je "tatinkova laska" 😀 samozrejme, ze ju to naucil tatinko 😀 😀 😀
Samozrejme, ze pocitam s tym, ze to bude zo zaciatku narocne, ked pride domkov druhe babanko a Emi urcite bude mat rozne nevyspytatelne nalady, ale zvladli ste to vsetky no nie? 😉

Juli, no teda vy sa budete mat co obracat, ale super, ze sa tesite a ze nonstop pomahate detickam. Ja som si akurat minule predstavovala, ze jak to musi u vas vypadat vychystat tolko deti v tejto zime von, poobliekat (a tych veci) a sklbit rezim...klobuk dole. Na to fakt musi byt nejaky vycvik 😀 Ja len niekedy, kym obleciem tu moju jednu, ked sa vrti jak salonka, mam co robit....

Dnes idem ku kadernicke, jupiiiii 😀

najjulinka
13. jan 2010

No ikka spotená som jak myš kým ich oblečem... To vždy už funim, že ešte ani vonku nie som a mam dosť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sisa07
13. jan 2010

Ikka, tu kadernicku zavidim 🙂 , isla by som hned s Tebou, viac ako pol roka som nebola, vyzeram ako stara rozblaznena Rusalka, zachranuje to len stipec a gumka do vlasov 😀 . A my sme doma "lasky" vsetci 😀. Zacalo to tak, ze ja som hovorila Adelke, ze je moja velka laska, potom to ona zacala hovorit nam aj Adamkovi,tak uz sme "lasky" cela rodina 😀 .
Dve deticky urcite zvladnes rovnako ako my vsetky, chce to len veeeela trpezlivosti, dobre nervy, postupne vytvorit system, sem- tam niekoho na vypomoc / to budes mat asi tazke....../ a obcas trosku stastia, aby aspon raz zacas deti pospali narovnako a bola chvilka na vydychnutie, alebo aby mali narovnako dobru naladu, to je potom parada 🙂 😉.

Juli, Teba obdivovat neprestavam 🙂 a podobne ako Ikka, niekolkokrat som si uz na Teba spominala, ked som obliekala deti do zimy........
Je super, ze ste si s malinkou padli do oka 🙂 . Aka je bambulka malinka/velka?

eva4444
13. jan 2010

ahojte

joj ikka to musi byt podarene tatinko zlatinko 😵 😀

to s uspokojovanim potrieb deti ja uz neriesim, venujem sa tomu co viac mrnci, a ked su obaja kludni tak sa snazim obom rovnako. jeden den je tak druhy naopak.
sisa to mas dobre ze Adelka je taka chapava. u nas ked poviem Petrikovi nech je tisko ze kojim Vikinku tak on si predstavuje ze staci ked on nevydava zvuky ale zato trieska plieska vsetkym okolo pusta auta hrabe sa v duple a to su take super zvuky ze Vikinka sa len vrti ze co to a nemoze sa napapat potom je uz nervozna. pri kojeni ja nemozem ani hovorit lebo sa mi obracia za hlasom, vsak si to urcite pamatate vsetky. tak to mame niekedy take zive 😀
sisa a gratulujem k peknemu spinkaniu Adelky 😵 my mame obdobie nejakych nocnych mor ci co 'hovori' zo sna cely sa len kruti a potom v sede mrnci kym dobehneme niekedy sa tazko upokoji zvacsa ho vezmem potom spat so mnou do obyvacky na gauc, kedze na nasej posteli je nastahovana Vikinka. ta spi vsade dobre okrem svojej postielky. tam sa len kruti mece rozhadzuje rucickami a ja som aj hodinu v strehu ci sa teda ide zobudit alebo nie nakoniec ju supnem ku nam a spi ako vrece 😕 😀

eva4444
13. jan 2010

mne deticka spia a cakam kym sa uvaria zemiaky a idem aj ja aspon sa vyvalit 🙂 ja s tym obliekanim nemam problem, deti su doma v pancuskach tak to len sveter + overal a ideme von, ciapky nasadzujeme niekedy az na chodbe 😀 ked nestiham tak vikinku supnem aj v pyzamku do overalu vsak co . chvalabohu inac za tie overaly ze take vymysleli 😀 najvacsi problem ma nas tato ma take snurovacie topanky kym sa on zasnuruje my sme uz vsetci hotovi 😀

eva4444
13. jan 2010

tak som tu zas 😎
baby k tomu stretku: my sme vcera s muzom pozerali kalendar, uz ste si urcite tiez vsimli napr. ako dobre padaju vianoce a pod. nam skoro vsetky bavorske sviatky padaju na vikend, cize katastrofa. z toho vyplyva ze je malo dovolenky, a kedze sa nam treba ist cez dovolenku ukazat rodine (to je bonus zivota v zahranici ze dovolenka odchadza na ostatnu rodinu nie pre nas ☹ ), a este som si vymrncala tyzden k moru ak to vyjde tak nam uz ziadna dovolenka neostala, cize stretko asi z nasho pohladu pada. zase nemozeme prist na sk, byt 2 dni na dome, 2 dni v stiavnici, 3 dni na stretku a pakovat sa prec ja by som sa asi zblaznila z tolkeho balenia a nehovoriac o tom ze nase deti nemaju velmi radi vela zmien. je to od veci ale zial nam to tak vychadza ☹

najjulinka
13. jan 2010

Ahojte.
bambulka je asi o chlp staršia ako Dominika, ale velkostne zhruba tak ako Domča 😵 😵 😵 Nebrala som ju na ruky, ani nič, len som na nu kukla ako ležala v postielke a pohladkala som jedným prstom vnutro jej dlane... Ja som bola uuuple paf, že také krásne dieťa......

Lucka od dnes vie celu knižku "Moj Macík" tak že doplna posledne slovo vo verši - občas niektoré nevie, ale zas vie niekde prvé slová vo verši aj... Som bola uplne paf, ked som to zistila, že to vie... 😨 😨 😨 😨

lubi22
13. jan 2010

Ahojte 🙂

Julinka a bambulka bole doteraz v domove? Ked hovoris, ze je taka stara ako Dominicka. Zlaticko male, len nech je cim skor u vas 😔 Lucinka je sikulka, este bude davat rozumy ostatnym detom, pomoze Ti pri vychove 😉 😀 No to Vase chystanie von si ani neviem predstavit, zo mna tecie, ked chystam aj jedneho 😅

Ikka tatinko zlatinko je podarene 😵 A to bolo vidiet uz na stretavke, ze Emi je tatinkova velka laska 😵 Nas tatinko tak sniva o Saske, ale hned doda, ze to iba v hladine fantazie 😀

Evi to ja som tak chcela ist v pyzamku von so samkom, este ked bol taky cerstvy, lebo kazde prezliekanie bolo pre mna narocne v zaciatkoch, no a moja mama ma skoro zozrala 😀 Tak odvtedy sme v pyzamku na ulici neboli 😀

Sisa super, ze Adelka vam uz tak krasne spinka. Poslite neruseny spanok aj Samkovi prosim 😉 Aj Samko nam hovori lasky a milacikovia, tak ako my jemu 😵 Su to pokladiky tie nase deticky 😵 Teda vacsinou 😀

Zuzi neboj upravi sa to aj u vas casom a Laurinka si zvykne, len treba vydrzat 🙂

Alenka gratulujeme k odplienkovaniu 🙂 A uvidis ako sa casom veci vyvinu, potom Ti mozno budeme za par rockov zavidiet malicke ruzove vonave babenko, ked my uz budeme mat samych velkacov 😉

eva4444
14. jan 2010

ahojte

lubi to pre mna tragedia nie je ked dam na pyzamko overal nikto nic nevie 😀
nas tato raz vychystal Petrika do obchodu bez topanok. dieta chodi po obchode a tato pozera ze a ty kde mas topanky? 😀 este nebol sneh chvalabohu vtedy 😀 a este viac chvalabohu ze nebol z toho chory je to otuzilec 😎
dnes sme zazili najvacsiu srandu ked Petrik rozhodil vatove tycinky po spalni a tak uz som ho nechala nech sa zahra vsak nebudem spinave naspat balit a tak ich rozhadzoval a zbieral asi hodinu no isiel do kolien z toho vikinka len na neho kukala a bola z toho takisto nadsena ze my vobec kupujeme hracky 😀
no idem ho kuknut ci uz zaspal a idem aj ja vcera zaspali obaja konecne nieco pred 23 tak dnes ideme skor spat lebo som akasi vyvalena aj ja.

lubi22
14. jan 2010

Evka to bez topanociek je dobre, som sa zasmiala 😀 To mojej segre sa raz stalo so Samkom, mal nejakych 8-9 mesiacov a boli vonku, on samozrejme chcel iba bezkat za rucku, nie v kociku sediet, a aj najmensie topanky ake sme zohnali mu boli volnejsie, no a sestra s nim behala za rucku a prisli domov a ja kukam, ze maly uplne mokru nozku iba v pancuske a na druhej iba topanocku. Sestra si to vobec nevsimla, ktovie odkedy maly behal po snehu bosy, potom isla von a nasla topanocku tam 😀 Chuda taka bola z toho hotova, este doteraz si z nej vsetci v rodine robia srandu, ze chudence jej deti, ze ich necha po snehu bose behat 😀 Nastastie maly neochorel, tak bolo v pohode 🙂

ikka
15. jan 2010

Dievcata, neviem, kde sa stala chyba, ale musim to napravit, "tatinko zlatinko" hovori Sisina Adelka 😵 nasa Emi hovori vselico ine 😉 😀 Takze pochvaly patria Adelke 🙂

Evi, dobra hra s tycinkami...aj Emily ked sa k nejakym dostane, tak sa vie s nimi zahrat 😀 ja som tiez nazoru, ze naco hracky? 😀

eva4444
15. jan 2010

ikka ako tak kukam to asi ja som sposobila informacny sum 😅 tak sa vsetkym ospravedlnujeme aj Emi-tatinkovej laske aj Adelke a tatinkovi zlatinkovi 🙂

lubi bacha na sestru lebo povyzuva deti a este aj topanky strati 😀 no veru kadeco sa pritrafi 🙂

my sme sa dnes s Petrikom dohodli ze dame detsku stolicku do pivnice a odlozime ju pre vikinku a on bude sedavat definitivne na dospelackej 🙂 este som dnes zistila ze Petrik vie scitovat a odcitovat do 3 s prehladom. ono je to ok, len je to srandovne lebo sa stale dorozumievame rukami nohami a mne tiez niekedy trva kym rozluskem co chce 😀 napr. chodi po izbe a hlada. pytam sa co hlada tak ukaze na zajaca a na bager. a on chce zlteho zajaca (bager je zlty). atd. no idem sa niekedy urozmyslat 😀 no uz dobre by bolo keby nieco povedal sem tam po nas zopakuje iga= striga (ked krical na chodbe vravim nech je ticho lebo na nas zase vybehne ta striga odvedla) ale nepouziva nic. le ak nahodou z neho cosi vyleti. hold trpezlivost je nam sudena 😀

ikka no svata pravda s hrackami, ked je dobra nalada sa zahra aj s uterakom alebo spagatom. 😎 😀

ikka
15. jan 2010

Evi, no je to jasne, Petrik je maly genius 🙂 a teba pekne aspon precvici v hadankach 😉 je jednoduche povedat si o nieco, ale jeho styl je super 😵 Scitavat a odcitavat, vsak to je perfektne, to som si u Emi nevsimla, ze by mala nejake taketo snahy. A aj farby ked vie tak pekne priradit...Emi sa celkom snazi, ale 100% mi vsetky farby este nepriradi. Neboj, ved on zacne... 😵
Emily ta keca, tak ceskoslovensky, niektore slova pouziva vyhradne ceske, asi sa jej lepsie vyslovuju 🙂

Dnes sme kupili vodove farbicky, lebo v jaslickach kreslili snehuliaka vodovkami. No tak ked ich v obchode zbadala, tak vedela presne na co sa to pouziva, tak sme museli kupit. Tak som jej to doma pripravila (kupili sme aj velky skicar) a ona malovala a malovala...no hodinu bola jak pena, ja som si super navarila a popratala. Tak mame doma asi 5 krasnych vykresov. 🙂 😀

sisa07
15. jan 2010

ahojte 🙂

Vsimla som si tu nejake male nedorozumenie, ale my sa nehnevame 😀. Adelke som radsej nic nehovorila, aby si neuplatnovala na svoj vyrok autorske prava 😀 .

Vatove tycinky su paradna hracka, nasa Adelka ich pouziva na umyvanie babik a zvieratiek -musim jej napustit do malej nadobky trosku vody, ona si sadne na koberec, pouklada si na uterak zvieratka alebo male babiky,namaca si tycinku do vody a potom umyva - vrelo odporucam aj variant s autickami, budete mat chvilku o zabavu pre dieta postarane 😉 🙂 . Este pouziva aj male chumaciky vaty,tie si vyzmyka a umyva, susi papierovymi vreckovkami. Obcas sa stane nehoda v podobe rozliatej vody, ale kedze jej davam len trosku, ziadna katastrofa..............

Evi, Petrik ma zaujimave myslienkove pochody, sikovnicek 🙂 , hlavne, ze vie dat najavo, co potrebuje 🙂 . A to je skoda, ze Vam nevychadza prist na stretko, ale mozno ked stretko nadobudne konkretnejsie obrysy, tak zistite, ze sa bude dat, bolo by to super 🙂.

Lubi, topanku som Adelke stratila aj ja,nastastie vtedy nebehala,ale iba sedela v sportovom kociku, prikryta lahkou dekou. Ona sa vzdy mrvila, nikdy nesedela pokojne a tolko nozickami o seba suchala, az jej ta jedna spadla a ja somsi vobec nevsimla, kedy, kedze bola prikryta. A napriek tomu, ze som sa vratila domov po tej istej trase, topanku sme nenasli........Takmer 900Sk vyhodenych von z kocika.... 😀 . Pripadala som si ako najhorsia matka na svete, ze donesiem domov dieta bez topanky, teraz mi to je smiesne 😀 . Tymto pozdravujem Tvoju sestru,chudatko, musela sa blbo citit 🙂 .

Juli, Macik frci aj u nas 🙂 a teraz sme natrafili na nieco podobne - Dobre ranko, macik - je to tiez tvrda knizka o mackovi Labkovi, je tam par jednoduchych, ale velmi milych basniciek.

alena22
autor
15. jan 2010

cafte...nam sa este nepodarilo stratit topanku ale v lete muz za mnou prisiel na vystavu s malym v nohaviciach z pyzama on si myslel ze to ma akoze nohavice teda teplaciky obliekol mu to a sup no maly vyzeral ako buran ale co uz 😀
u nas bolo dnes radosti prisiel dedko z ciech do toho dnes prisla adkovi ta stvorkolka elektricka tak ak zajtra nebude prsat ani snezit pojdeme von jazdit 😀 dnes jazdil po byte aj ccuval ale potom napalil do stromceka tak povedal ze cuvat uz nechce 😀 😀 😀
u nas najviac ficia take krasne knizky ze zvierata na farme a zvierata sveta maju take ako pogumovane obaly a su krasne ilustrovane kupili sme ich v tescu take hrubsie kolom 11 € stali a to dokolecka dokolo pozera a cita a vsetko vie uz nepovie na kazdu ze opica ale pekne ze toto je gorila a tak 😵 on bude veterinar 😀 😀 😀
doma hned tesinu vysetri ci nema bolavu labku morcatu sa prihovara krmi ho mojka rybke bucha ci chce nemo papat 😀 no miluje zvieratka ale to je tym ze aj ja a vidi to stale ma k nim pristup a tak 😅

my sme sa popravde este s tycinkami nehrali ja co som videla svagrinu ako nechala malu s tycinkami a ta si hlboko zasla do uska a boli aj u dokiny sa mi zda sa toho bojim ja celkovo som dost opatrna na taketo veci lebo ada napadne vsetko mozne lumpa maleho 😠 a isto by strkal vsade mozno i do svojich otvorov 😅
auticka kupeme vzdy vo vani spolu s nim ale asi v blizkej dobe ked zas bude plny energie mu dam misku a nejaku hubku nech kupe auta a ja si dam kavu nech sa aj zmaca 😝

eva4444
15. jan 2010

ikka no jedine ak tak a to bude mat urcite po mne 😀 😀 😀 ale nie. ono to nie je tak ze sa opytam kolko je 3-2 a on ukaze 1. ale napr. sme sa hrali a mal 3 gulicky, ktore rozhadzoval po izbe. a ked mal v ruke len jednu ukazoval ze mu chybaju este 2, alebo ked mal dve hladal este jednu, a ked mal 3 tak bol spokojny, nepytal dalsie. atd to proste vyplynulo zo situacie. alebo poviem daj mi 1,2,3 kocky a to vie. cize na tejto urovni to myslim zvladaju vsetky deticky. ale napr. uz mu je jedno ci 4 alebo 8 alebo 20 to uz ma zahrnute pod pojmom vela 😀
joj ale farby by som sa ja bala dat, aby som o mesiac nenasla v skrini nieco farebne. Petrik posluchne ze ked poviem krelime po papieri atd ale vidno na nom ako ho to pokusa a neda mu to neskusit a je to fakt niekedy silnejsie ako on. takisto ako nadoba s vodou u nas nestrazena pritahuje strasne pozornost a Petrik odolava odolava bojuje sam so sebou chodi okolo a nakoniec s tym musi nieco vyvviest. proste nevydrzi. 😀

ali vidis no mna ani nenapadlo zeby si to niekam mohol strcit 😅 uz musim davat bacha 🙂 a Adko super ze rozozna druhy zvieratiek. bude biolog fakt 🙂 u nas ked je na obrazku zvieracia rodinka tak najvacsie najtucnejsie zvieratko je mama. 😀

sisa no veru stretko vyzera blede vsak pockame ako sa dohodnete a potom sa uvidi, mozno sa podari nejaky krizovy plan, este mm ma v robote tak ze maju dovolenku podla toho ako koncia projekty a jasne ze nemozu zdrhnut vsetci naraz a na vianoce si musia zobat 9 dni vsetci lebo firma bude zavreta a tak je to take s prepacenim sranie.

sisa07
16. jan 2010

ahojte 🙂

Evi, to by bolo super, keby sa Vam zadarilo prist, lebo by si nam urcite chybala ako jeden z najaktivnejsich clenov nasej konikovskej rodinky 🙂.

Alenka, tak nase ackove deticky maju lasku k zvieratkam spolocnu 😵 .My tiez lubime vsetko zive a milujeme knizky o zvieratkach, casto si listujeme v atlase psov, Adelka sa nas pyta na plemena psov, ktori sa jej pacia. Velmi smiesny jej bol cau- cau a najnovsie by chcela pudlika / toho som kedysi mala aj ja, aj manzel / 🙂 . A opicky rozlisujeme tiez - gorilu, simpanza a orangutana, mame to v knizke, takze to uz Adel berie ako samozrejmost, rovnako ako mravciara, chobotnicu, vtakopyska a podobne zazraky prirody 🙂 . Ja som velmi rada, ze ju tento smer bavi a dufam, ze jej to aj ostane. Som zvedava, ci stiahneme do nasho biologickeho kruzku aj Adamka 🙂 . Ked budu vacsi, urcite k nam pribudnu aj nejaki zvieraci kamarati, ale teraz som rada, ze sa stiham postarat o nich dvoch. Uz chudak Beny u nas trpi, ked sa nam tu obcas na par hodin vyskytne. U nas nema taky pokoj a luxus ako u babinky, ktora sa mu pekne venuje.........
A s tymi tycinkami mas pravdu, ze treba davat velky pozor, ja som vzdy v miestnosti, ked sa takto Adelka hra a jednym okom sledujem, ale nastastie ona je v tomto rozumna a ked umyva, tak umyva a nespara si tym usko. Ked osetrujeme babiky, tak aj usi cistime,ale to vie, ze jej moze uska cistit len mamina alebo tatinko.

Ako vikendujete? My sme dnes boli v meste vybavit co treba, ale teda mrzlo riadne, po hodine a pol som mala dost, lebo ja som vsade cakala s kocikom a Adelka s ocinkom behali hore- dolu. Popoludni sme boli u svokrovcov, potom som uspala Adamka a ocinko vytrvalo uspava Adelku, ale skor mam pocit, ze sa uspali navzajom,je tam uz dlho podozrivo ticho 🙂 .Akurat prisiel 🙂 - spomen certa....... 🙂 . Zaspal pri nej, ale ja tam zaspavam podstatne castejsie ako on.........mne je u nej v posteli taaaaak dobre 🙂 .

Peknu nedelu prajem vsetkym 🙂

sisa07
16. jan 2010

Evi, a Ty co nemozes spavat? Ci Vikinka nemohla spinkat? Az teraz som si vsimla, kedy si pisala.......

eva4444
16. jan 2010

sisa ahoj 🙂
ja som mala vcera v noci nejaku crevnu virozu, cize som bola stale len na ceste.
k tomu sa Petrik o 4 zobudil ze ide pozerat rozpravky nakoniec som ho este o pol7 presvedcila ze si lazkame spolu tak sme potiahli do 10tej 🙂
no u nas momentale je vikinka na nasej posteli tato pri nej ju drzi za rucickua Petrik vo svojej posteli vykrikuje mama mama a ja chodim za nim a cakam kym zaspi.

eva4444
16. jan 2010

sisa to mate dobre ze vam deticky tak pekne rozpravaju 🙂 😎 aspon viete co vedia a ako vnimaju svet, u nas len dohady a mrnce ked mama nevie co chce. 😖 my frcime hlavne na automoto knizkach, takze v oblasti poznavania zvieratiek sme poslabkavi, ale zakladne zvieratka jasnacka.