Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

ludmilabb
23. jan 2010

inak baby co domace vyzivy robite, mne sa vela vyziv pokazilo, nedavala som cukor do hrusiek lebo boli velmi sladke iba trosku kys. citronovej a skvasili sa mi, nesterilizovala som 😒 vicka asi nechytili som davala do vyzivovych bez zavitu

eva4444
24. jan 2010

ahojte

u nas kosa ze sa nam ani nechce von doobeda sme boli trosku ale Petrik sa len domov hrabal, ja uz chcem jar 😀 z Petrika sa stava velky brasko, Vikinka sa hrala so zajacom, on jej najkrajsie doniesol hrkalku a zajaca jej uchmatol a hral sa s nim on 😀 betar jeden. mne to bolo hned podozrive ze jej nesie hracku 😀

alena22
autor
24. jan 2010

evi sa pocikam z neho 😀 😀 😀 brasko ako ma byt 🙂
my sme chceli autosedacku concord muz sledoval testy aj recenzie na nu a vysla nam ako najlepsia ale nakonies sme dostali od jedneho znameho co mal obchod s detskymi vecami storchenmuhle tusm tak je tam napisane a je velmi super zda sa mi taka bezpecna ta sedacka ale dost sa v nej adko poti len to uz myslim neni sedackou ale on skratka ako zaspi tak sa poti 😅
ja som zavarila vyzivky minuly rok jablcka a jahody a su super vsetky akurat ze som dala normalne pohariky od tatarskej a tak tieto z vyziv z obchodov su nanic tie zavity su robene tak aby si to uz dobre nezavrela tie pouzivame uz iba na jogurty na to stacia 😅
a u nas sa veselo kasle sopli uz aj tatino zacina no silena rodinka zajtra ide adko k babke ale premyslam ze ho vezmem este aj nasej dokine predsa len ona vie lepsie o jeho zdravy ale teploty uz nema vobec 😵

sisa07
24. jan 2010

ahojte 🙂

Ikka, gratulujem k dalsej princeznicke 🙂 , tatinko bude ako v raji 🙂 .

Juli, ako sa dari drobcekom, uz su zdravi?

Alenka, drzim palce,nech coskoro vyzdraviete 🙂

Evi, pridavam sa do klubu jarichtivych 🙂. Petrik je zlaty vymyselnik 🙂

Evi, Lubi, tie fotky su vsetky okrem jednej stare niekolko miesiacov, asi ste dlhsie nepozerali moje fotky. Nova je len ta, kde som ja s detmi na posteli. Ked si vsimnete, skoro vsade ma Adelka kratky rukav, to bol este september. Tie fotky, kde spolu spinkaju boli urobene tak, ze ked som uspavala Adelku a naraz Adamka - lezala som medzi nimi a kojila Adamka, Adelku som hladkala a rozpravala rozpravku a ked zaspali, rychlo som odfotila a brala spiaceho Adamka prec, aby mu Adelka neublizila - to len na vysvetlenie.......Nikdy by som ich nenechala spat takto samych, urcite by mu Adelka nechtiac ublizila -vtedy mal nejake dva mesiace....To bola viac-menej nevyhnutnost. Teraz uz Adelka na obed zaspava sama - porozpravam jej s Adamkom na rukach rozpravku,necham jej otvorene dvere, niekolkokrat este nakuknem, zmurkneme na seba akoze vsetko OK a zaspi zo svojimi kamosmi tulkacikmi 😵. Nieco podobne bolo este pred par mesiacmi utopiou........
Ale vecer s nou chodime spat stale na striedacku, porozpravame rozpravku a sme s nou az kym zaspi.

Chcem tie stare albumy zmazat a dat nove fotky, potom napisem.

lubi22
24. jan 2010

Julinka vidis ta stranka veci ma nenapadla 😀 Ale ked k nam pride kamoskina dcerka, tak furt okukuje pri prebalovani Filipka, ze co to on ma o ona nie 😀

Sisa no ja som fakt uz fotky davno nepozerala, takze som nevidela ani tie spolu spinkajuce, ale fakt su nadherne 😵 Takze ani Ty si neriskovala spolocne spinkanie 😅

Evi Petrik je zlaty, ved co, vsetci boli spokojni. Este par mesiacov mu tato metoda vydrzi, ale potom mu to uz neprejde 😀 U nas najnovsie zacina Filipko zaparat do samka, sticuje ho a capka ruckami a hrozne sa zacali chnut, tak ze sa spolu valaju, raz je jeden na vrchu potom druhy a ja s hrozou striehnem aby sa nikomu nic nestalo a moj muz uplne v pohode, ze to je normalne, ze chlapci sa potrebuju tak chnuvat. A oni sa este rehocu z toho a ja cela v strese 😅

Alenka snad uz bude zdravucky 🙂

No ja nezavaram vobec 😅

Sisa ake rozpravky citate na dobru noc?

sisa07
25. jan 2010

ahojte 🙂

Lubi, dakujem este raz za pochvalu fotiek 🙂 .A vecer citame podla toho, co si Adelka vyberie, ale vecer vyzaduje, aby sme citali a nie iba rozpravali rozpravku, popoludni staci porozpravat. Vacsinou knizky o krtkovi, Macka Pu, O zvedavom steniatku, O zabudlivom Puntovi - to su pribehy o zvieratkach, Popolusku, Snehulienku, Janka a Marienku, Cervenu ciapocku / samozrejme, v pripade tychto rozpravok sa tvarime, ze citame, ale hovorime jej jemne upravene verzie...... 😉 /, ale niekedy si vyziada aj nejake ine knizky - kde je napriklad tema zahrada - tak precitame vsetko, co tam vidime na obrazku, a potom si este volne rozpravame o babinkinej zahrade - co tam budeme v lete robit, a tak podobne..........Dost casto mam problem ukoncit vecernu debatu, lebo mi je luto stebotalku zastavit 🙂 .
A to spolocne spanie by som naozaj neriskovala, lebo uz pri uspavani Adelky a sucasnom kojeni Adamka sa mi stalo, ze ho nechtiac stuchla, ked sa vrtela a mrvila, ako to dokaze len ona........

Ja nezavaram tiez, nikdy som to neskusala, ale nevylucujem, ze ked budu deti vacsie, dam sa na to.

Ludmila, znacky sedaciek napisem nabuduce, prave ideme kupovat nove pre obe deti, tak to bude aktualne info.

ludmilabb
25. jan 2010

sisa dakujem

eva4444
25. jan 2010

ahojte

ja tiez nezavaram 🙂
sedacku mame ako som pisala integrovanu, aj pre vikinku kupime tiez celu velku autosedacku s integrovanou detskou, zabera to menej miesta a je to super.

ali liecte sa 🙂

my citame vzdy pred spanim tak 15-20 minut podla nalady a potom ho ulozim a este ma narok na jednu rozpravku 'z hlavy' podla vlastneho vyberu. tak mame kozliatka, karkulku, medovnikovu chalupku a este zopar klasickych, to striedame s vymyslenymi o autickach vlacikoch a pod. kde sa snazim integrovat nieco co Petrik zazil alebo ho caka, take ma rad. najskor sa mi zdali tie slovenske ludove take brutalne ze vlk zozere staru mamu aj karkulku a potom rozparat brucho vlkovi a pod. som sa bala aby sa Petrik potom nebal, lebo on tie rozravky strasne preziva 😀 ale v pohode. take ze mu predcitavam text co je v knizke napisany on nechce 😠musim sa pekne trapit ja 😀

ja albumy semtam prekuknem ked mam cas, ale zvacsa nikto nema cas pridavat nove ani ja moc nie 😀

pekny den 🙂

lubi to musi byt super ako sa chalani klbcia, robia to podla mna vsetky deti dufam ze aj moje budu 😀

alena22
autor
26. jan 2010

baby dik adko uz je ok ale bude este do konca tyzdna doma zato ja mam teraz zapal priedusiek a trcim doma uz aj ja a dokonca aj mm zacina skriabat v hrdle 😒 😠 to zas mame nejaku pliagu 😠
som isla rano k dokimu ze nech mi da nejake lieky a budem robit ale ze v ziadnom pripade ze to musim lezat doma ze v mrazoch po vonku nieje dobry napad so zapalom pobehovat 😅 tak nastastie veduca je taka dobra ze mam dovolenku do konca tyzdna a budem sa liecit...len ma trapi som mala ist zajtra na madare do Okoča na ping-pongovy turnaj s klientkami som sa taaak tesila a mozem ist do ri.... 😠 😠 😠
vzdy ked sa niekam tesim jak aj v lete na tu letnu skolu africkych bubnov sa nieco vykyda 🙄 mam smolu asponze adko uz je ok a dokina nam potvrdila aj tlacivo do skolky od septembra 😵

kamilecka
26. jan 2010

Ahojte

detickam skore uzdravenie,aj Sarah dnes zacala niejako,ale snad to bude len zo zubkou,nechyba nam teraz niejaka choroba.

Dufam,ze sa inak mate vsetky velmi dobre,nestiham niejako citat. Davidko chodi do skolky,rano sa stale tesi,ani sa nestiha so mnou rozlucit a uteka do triedy 🙂
Sarah sa nam zacala davat na styri a dookola hovori tata,tata .....no je toto spravodlive, ja sa staram a ona si povie tata ako prve 😀 hihihi

Nieco nove so stretkom?

eva4444
26. jan 2010

ahojte
vikinka mi odpadla dnes nespala od rana nic tak teraz zalomila dufam ze na dlhsie ako polhodku. nejako sa nam kazi spinkanie spava tak 3x denne polhodinku, vsak snad sa to zase popravi. ale to je aj tym ze Petrik ju casto zobudi on aj sa snazi byt tisko ale vsak jasne ze mu to nevydrzi hodinu potom postupne zabudne.
rano som stretla susedku ze kolko ma maly ze preco ho nedam do skolky lebo takto to mam vela 😨 ja som ani nevedela co mam povedat tak som len povedala ze sa to da 🙂 to ze Petrik je krasnusik mudrusik a vyzera na 4 je fakt ale mne sa nechce vysvetlovat starenke ako je to s miestami v skolke 🤐 no svata pravda je aj to ze ked mi muz cez vikend vezme jedneho alebo druheho na chvilku von tak je to pre mna super relax byt len s jednym 😀 teraz je to uz dobre uz viem s vikinkou na rukach natriet Petrikovi chlieb proste clovek sa uci cely zivot 😀

kami so stretkom asi nove nic teda ja som nic nepostrehla 😉 my sme viac neisti ako isti, aj ikka asi nie ostatni cakaju kym to lubka zorganizuje 😉 😀

ikka
26. jan 2010

Ahojte,
tak som sa docitala, ze deticky chorlaveju, tak prajeme vsetkym skore uzdravenie. Aj Emi chrci v nose, ale von jej to netecie a dycha sa jej dobre, tak snad to nejak odoznie.
Nasi uz odjechali, no ale som si oddychla, mama varila jak o zivot a pritom sa este musela plne venovat Emily, lebo ta jej nedala pokoj 😀 Strasne si to uzivala, ze tu ma aj dedka aj babku...a chcela sa im pribalit do tasky a ist s nimi vlacikom 😀 No a my by sme tu doma s muzikom asi plakali. 😀 My sme si aspon skocili s mm do Prahy na nakupy, sami dvaja, celkom sme stihli vela pochodit, az ma nohy boleli, ale super.

Lubi, pytala si sa na mena...no z muzika som nic nevymamila, asi nebol na tuto alternativu az tak pripraveny 😀 a povedal, ze vsak ma cas, no a mne sa paci Olivia, Sofia a este som hovorila, ze by to mohla byt aj Andrejka po tatinkovi...ale jaksi sa ani k jednemu moc pozitivne ten mm nevyjadril 😠 😀 Uvidime, ale zatial ma najviac chytila Andrejka a hovorim jej tak aspon "zatial docasne" 😀
Emi sa k tomu nejak nevyjadrila, ona naposledy povedala, ze chce kupit psa, ladoveho medveda a slonika a ze babatko nechce 😀 😀 😀

My by sme mali mat zapis do skolky az nejak v marci a u mna ani ina skolka nepripada do uvahy, kedze tuto jedinu mam pod nosom a budem skolkovanie musiet absolvovat aj s babatkom. Inak by sme museli uz jazdit autom a to je v celku nerealne, to radsej bude Emi doma...ale malo by to dopadnut ok. 😉

sisa07
26. jan 2010

Ahojte 🙂

Drzim palce vsetkym choruckym detickam aj maminkam , nech sa rychlo uzdravia 🙂 .

Evi, pytala si sa, ci ma Adamko hnede ocka - zabudla som Ti minule odpisat a podakovat tiez za pochvalu - dodatocne dakujem 🙂 😉 😅. Adamko ma sede ocka, takze sa asi nejako pomiesali moje a tatikove 😅 .Najskor to vyzeralo, ze bude mat rovnake modre ako ja s Adelkou, ale sa nam synacik casom takto vyfarbil 🙂 .
Polhodinove spanky pozname doverne aj u nas, takze viem presne, o com pises 😒. Co clovek stihne urobit za polhodinu.....? Teda uz som sa toho naucila urobit za polhodinu vela, len je skoda, ze je to vsetko tak narychlo....Ved urcite vies, ako to myslim.....Najskor nam podobne spinkavali Petrik s Adelkou a teraz aj Adamko s Vikinkou 🙂.

Ikka, Olivia sa mi paci 🙂,to by bola druha Olivia, ktoru poznam 🙂, jedna mala Olivia lezala s nami na izbe v porodke, ked som rodila Adamka 🙂.

Ludmila, sedacku pre 6mesacneho Adamka kupujeme zn. Renolux - je to od 0-18 kg a velkou vyhodou je, ze ju mozes dlho pouzivat v protismere jazdy. Najma u takych velkych deti ako je nas Adamko je to super, lebo uz sa nam nezmesti do vajicka a ostatne sedacky,na ktore sme natrafili, sa upevnuju v smere jazdy, co je este pre taketo malicke deticky nebezpecne, kedze maju tazku hlavu oproti telicku a staci aj prudsie zabrzdenie a mozu si zlomit vazy...... Pre Adelku kupujeme zn. Carera, doteraz sme mali zdedenu, ale neviem, co to bolo za znacku - nic zname a predtym take obycajne vajicko. Mne pomohli aj diskusie mamiciek o autosedackach tu na koniku, urcite si uz na ne pri hladani natrafila aj Ty 🙂 . Drzim palce, aby ste nasli tu spravnu, s ktorou budete spokojni 🙂 .

Kami, Sarah je sikulka, ked je uz na styroch a zacala rozpravat 🙂 .

najjulinka
26. jan 2010

Moj bratranec má dcéru Oliviu... 😉

A my v piatok "porodíme" Vaška...

Dnes Lucinka lahla na mna a mi porozpravala ako to cele bolo s velkým domom (detským domovom), ako tam su samé malé babatka... malilinké.... a zakončial to "Prišla mamka vziať Lucinku domov"........ No je úúúúúžasná...... Neviem si predstaviť, žeby sme ju nemali.... Lepšie dieťa sa nam podariť nemohlo....... Také šikovné, luuuubiace......... 😵 😵 😵

eva4444
26. jan 2010

ikka OLivia je pekne, Sofia je uplne super ja by som ho dla hned keby sa nam hodilo ku priezvisku. Som zvedava ako sa rozhodnete 🙂

sisa k tym 1/2h spankom - ja som citala a podla mojej bohatej skusenosti so zaspavanim deti to sedi - ze babatko prvu polhodku spi lahkym spankom a ked sa potom zobudi znamena ze malo vela vzruchov a nedokazalo prejst do fazy hlbokeho spanku. Petrik sa nam budil vzdy po polhodine a zda sa ze Vikinka tiez. teraz uz viem ze proste musi spat dalej aj ked sa rozkrici este dam dudu chytim rucicky a bojujem s nou nech spinka. ked sme dvaja cez vikend to nie je problem, ale cez tyzden bud ju zapocujem neskoro ked je uz moc rozkricana alebo idem za nou ju este uspat dalej a to uz mam v patach velkeho brasku ktory sa sice snazi byt tisko ale on sa rychlo pozabudne a potom ju rozkrici a to viem ze uz nema zmyslu ju uspavat. tak to riesim tak ze doobeda chodime vzdy von nech si podrieme v kociku, co i len 20 minut aby vydrzala do obeda, potom ju dam spinkat, to je unavena a zaspi rychlo, idem za Petrikom precitame knizku ulozim jeho a to uz prasim za VIkinkou lebo viem ze sa zobudi a ked rychlo zareagujem bude spinkat dalej, inak ma caka minimalne hodinovy krik. nie je to vzdy idealne vstupuje do toho milion faktorov ako taky dobry 'agent s teplou vodou alebo svedkovia jehovovi' ktori vedia zazvonit presne v najlepsiu chvilku - tych by som niekedy nakopala.
tak toto bol moj vecerny preslov ku spaniu idem aj ja dobru 🙂

monika1
27. jan 2010

Ahojte 🙂
ikka gratulujeme k dievcatku 🙂 a Olivia aj Sofia su krasne mena,isto sa rozhodnete spravne 🙂

a ja to beriem pozitivne ze mam deticky rovnakeho pohlavia,podla mna si budu blizsi, aj ked pri dievcatkach sestrach je to urcite lepsie,tie si hovoria vsetko a su si blizke cely zivot...aj ked su vynimky ako moj muzik ze si s bratom moc spolocnu rec nenajdu (ale to kvoli svagrine...)...a fazu obdivovania holej mamky mame uz za sebou 😀 bolo to zaujimave ako ho to zaujimalo ze preco nemam pipika a co to tam mam 😀 😀

sisa,evka Matejko spi tiez cez den max.30 minut a potom je hore,neplace je uplne akoze vyspaty,takto si pospi stale po takych 2-2,5 hodkach co je hore...obcas sa mi to podari predlzit ked som pri nom a sa prebudza a dam mu napr.cumel ale to len zriedka...v kociku spinka doobedu tiez len tak polhodinku max.hodinu a za cely den mi takto pospi 3-4x po 30 minut...ale ja sa nestazujem,on sa vyspi v noci,spi vkuse 10 hodin (som zvedava dokedy...) a cez den nie je mrzuty aj ked je dlhsie hore 🙂

Adamko nastastie stale spinka za obedom,niekedy sice vymysla a oddialuje spanok ze prosika ze chce byt s nami este chvilocku ale nakoniec sa mi ho podari prehovorit aby si pospinkal lebo nebude vladat sa hrat do vecera a pospi v priemere 2 hodinky,niekedy menej obcas aj viac 🙂 a rozprava neskutocne,je to uzasne "kecadlo" 😀 a akurat som rozmyslala ze je to uz rok co kaka do zachoda ci nocnika 🙂

pripajam jedno videjko 😵

https://www.youtube.com/watch?v=OlF4CZEAW6E

sisa a Adelka je bohova na tej spolocnej fotke na posteli,uzasne vlasky a ocicka 😵

a lubi no u nas to ani nie je tak ze druhe dieta je vacsie a viac pribera,sice sa Matejko narodil o 600g tazsi od Adamka ale pribera menej ako on a podla mojej tabulky Adamko (vo veku Matejka) uz dobehuje Matejka, v rovnakom veku je tam uz len rozdiel nejakych 400g zato Matejko je o 3cm dlhsi ako adamko v jeho veku 😉 jaaj napisala som to ako hotentot ale snad ste pochopili 😀

no a este ma napadlo ze o mesiac ideme do skolky a vobec sa na to netesim 😢

eva4444
27. jan 2010

monika to je super videjko 😵 😵 😵 joj skoro som sa roztopila 😵 😵 😵 u nas tak maximalne kotrmelec cez vikinku ale pokial sa obaja smeju je to ok 😀
s tou skolkou ta uplne chapem, mne tiez srdce pukne ked pojde budem viac plakat ako on ☹ este k tomu spinkaniu no u nas Vikinka po tej polhodke vyspata nie je, 5 minut ok a potom mrnci alen nosit sa chce. ale ked pospi tak 2h cez obed je potom najkrajsucik pekne vydrzi pod hrazdickou sa kruti treba ju zabavat ale je uplne kludna vysmiata 🙂 a cez noc spinkava tak 11h sice este stale 2x kojim pocas noci ale uz som si nejako zvykla, prvy raz ju nakojim ked idem spat a jeden krat vstavat nie je take zle 🙂

u nas takisto je vikinka lahsia o cosi ako Petrik v jej veku 🙂

ikka
27. jan 2010

Monika, krasne videjko 😵
Tiez som rada, ze budeme mat dve baby, aj ked v kutiku duse som si zelala nejakeho maleho frajera 😀 Ale vzdy som chcela sestru, kedze mam 2 bratov. Teraz viem, ze aj keby druhy brat bol sestra, tak by to aj tak nebolo take, kedze je od nas o 10 rokov mladsi a prakticky vyrasta ako jedinacik a my s brachom sme uz davno z domu...No chlapske zalezitosti 😀 urcite niekde pochytia 😉 😀 Emi sa kupala parkrat s tatinom a tiez ju to veeelmi zaujimalo 😀 😀 😀 Pridaju sa skusenosti zo skolky 😀 joj, no radsej nemysliet 😀
Inak Evi, Sofia sa nam hodi k priezvisku, mame tam tiez "F" a este by mala aj inicialky SK 😀 ale na toto sa mm netvaril...no som zvedava na com sa my dohodneme 😀 bude bitka 😀 😝

Juli, tak konecne chlap...no potom napis, aky je...si pamatam ako som to prezivala, ked ste mali iba Lucinku a Kika a bolo mi luto, ked Kiko siel prec a teraz, cim viac o tom pises a tak...tak sa na to uz pozeram inak...vzdy lepsie ako ked su deticky v domove.

najjulinka
27. jan 2010

Kiko bol prvý odchádzajuci, tak to bolo pre nás veeeeelmi ťažké.... Ale človek pride na system, ako to zvladať....... Aj ked si myslim, že vždy to bude o uuuplne niečom inom ako ten predošlý odchod..... Kiko bol moja srdcovka.... Akože to ja priznavam na rovinu..... Prvý odchádzal a bol dost velmi náš............ pasoval k nám..... ale teší ma , že ma super rodinu a tam pasuje tiež užasne a už na interakciach som videla podobu medzi jeho novou maminou a nim... takže som vedela, že sa proste našli............ ale keby sa ešte trošku zdržal, tka je náš na furt tak ako Lucinka...

lubi22
28. jan 2010

Ahojte 🙂

Alenka vy mate s chorobami stale dako rozrobene 😔 Zelam Ti skore vyzdravenie 🙂

Ikka mne sa pacia vsetky tri mena, ktore si spomenula. Sofia je teraz velmi oblubene meno, Samko ma z 5 dobrych kamosiek 3 Sofinky 😅 Mne sa paci aj Andrejka a aj Olivia 😵 A urcite bude Emi nadsena zo sestricky. Aj ja som sa tesila z dvoch chlapcekov, no takisto som si v kutiku duse predstavovala, ze bolo by krasne mat aj dievcatko 😵 Co povies, do tretice vymenime 😀 😀 😀 A presne ako pise Monika, ak fakt nie su nejake problemy, tak dievcata sestry su si blizke cely zivot, ja som stastna, ze mam sestru, kym chlapci su si blizki, ale oni niektore veci jednoducho neriesia. Vidim to na muzovi a jeho bratovi. Maju sa velmi radi, ked daktory daco potrebuje, tak okamzite ten druhy je ochotny pre to urobit cokolvek, aby pomohol, maju super vztah, ale zase nezavolaju si aj cely mesiac aj viac, ze vsak naco, ze ved keby daco bolo, tak sa ozve. 😅 Su radi, ked sa stretnu, ale ak sa nevidia aj polroka, tak ziaden problem. Dve sestry su si asi najblizsie vo vsetkom 😉

Monika zlati su bracekovia 😵 Nasi sa tiez takto mojkaju, Filipko uz dava pusinky, tak je to obojstranne, ale obcas Samko lubi takym temperamentnym sposobom a potom sa ta ich laska premeni na chnuvanie 😅 To je tym, ze Samko nema v sebe kusok pokoja 😅

Julinka urcite to prve dietatko, co odide, je najtazsie. Ale zase super, ze ste si sadli s novou Kikovou rodinou a aj on bude urcite stastny 😵 No som zvedava ako bude reagovat novy maly chlap na taky babinec 😀

Monika Adamkovi sa v skolke bude isto pacit, nauci sa kopec novych veci 🙂 A Ty zase budes mat viac casu na Matejka 😵 Ale urcite to bude tazke, mne tiez isli slzy, ked isiel Samko prvy krat, hoci tri tyzdne sme chodili do skolky na cely cas s nim 😅

Evi ten beh pri uspavani deti poznam, od jedneho k druhemu 😅 Ked si potom sadnem a obaja nahodou spia, tak sa ukludnujem este 10 minut, lebo pravda to uspavanie nie je az take jednoduche.

Sisa dakujem. 🙂 Samko sa pri citani takychto kniziek, ako pises Ty, vzdy velmi rozptyli, no a otazky a rozpravanie nema konca kraja, tiez citavame krtka a dalsie knihy, lenze nie pred spanim, lebo jeho to rozoberie. Preto som myslela, ci neexistuju nejake upokojovacie rozpravky na dobru noc, take co by v nom nevyvolavali dalsie otazky a debaty 😅 🙂

Sisa ako Adamko s prikrmami? Uz ste skusili? 😉

Evi ale ja sa nechystam organizovat stretko, nechavam priestor pre niekoho dalsieho 😅 Ak sa niekto na to podujmne a zorganizuje to, tak sa radi na stretko pridame 😉

eva4444
28. jan 2010

ahojte

lubi to bol taky polovtip so stretkom, lebo minule si to tahala ty za co ti dakujeme 🙂 s tym spinkanim je to fakt sprint niekedy ale stoji to za to ked za odmenu obaja chvilku spia 😵 😀

inac baby ja ked som cakala Petrika som myslela ze bude dievcatko a ked som cakala Vikinku som bola nastavena na chlapceka 😅 😀 proste nulova intuicia 😀

no sisa napis ako papate ja este stale len kojim este mesiac vydrzat a ideme na to ale netesim sa ako som uz pisala, ak bude ako Petrik ze ju bude zaujimat vsetko okrem jedla mam sa naco tesit 😒 toho zacalo bavit jest az ked si sam vedel nabrat 😀 ale niekedy dame Vikinke ocumlavat surovu mrkvu alebo kalerab, vcera som jej dala jablcko trepala rucickami ako prepelica od rozkose a potom kriiik ked uz nebolo 😀

juli tie odchody su tazke ale isto aj krasne kedze ide niekde kde bude uz medzi svojimi navzdy 😵

alena22
autor
28. jan 2010

ahojte
monika video je super maly matejko ako zeria adamka 😵 😵 😵
to ja ked u nas spomeniem tak zo srandy ze kupime si babo tak adko nechce ani za nic povie ze on je moje babo alebo ze on ma korunky a kupi si cerveneho psa 😅 😀 neviem preco stale cerveneho 😅
ja uz neviem co mam varit toto je najhorsie ked muz nema obedy v praci listky sice dostava ale vsetko kde by sa mohol najest je daleko na bagetach fungovat nemoze uz aj tak je podviziveny 😅 a v kuse varit varit 🙄
evka ja som to nejak citila ze to bude chlapcek aj ked asi by mi to bolo jedno 😅
u nas je v poliklinike velka reklama na profi-rodicovstvo a az jedneho dna pridem o pracu a nenajdem inu asi sa na to aj dam, asi tie deticky treba brat akoze ich mas ako v skolke aj ked lucenie je aj tak tazke isto, alebo odidem do rakuska ako opatrovatelka k nejakemu postihnutemu dietatku 😎 samozrejme by som nerada prisla o pracu to som sa len tak "nahlas" zamyslela 😀
u nas je snehu plno cestaci spinkaju klasika lebo sneh v zime je velke prekvapenie 😀 a v noci ze ma zasa padat no nakoniec aj dobre ze sme doma v teplucku a smradecku 😀
a pochvala adkovi plienky nepotrebuje uz ani na spanok zobral to pekne supom sa vytesujem 😵 😵 😵

ikka
31. jan 2010

Ahojte,
Ali, to je Adko poriadny sikovnicek, ked uz je uplne bez plienok 😉 My tiez uz trenujeme, cez obed uz naozaj v pohode bez nehody a v noci sa sem tam pyta, sem tam nie...a keby bola mama menej leniva, tak uz by to mozno bolo aj ok...ale musim priznat, ze sa mi nechce niekedy vstavat 😅 Nakupila som take plienkove gatky, aby som jej to v noci nemusela zlozito zalepovat. No a ked idem spat, tak ju dam cikat a keby sa mi kazdu noc podarilo aj okolo jednej ju dat cikat, tak do rana uz vydrzi, uz mala parkrat suchu plienku. Len mam este jeden problem, ze stale spinka v postielke detskej zamrezovana a ja mam v noci co robit, aby som ju z tej postielky vyteperila a dala ju cikat...takze sa len hnevam, lebo sa nejak nemozeme dohodnut, ze aku postel kupime. Tak v noci pekne stucham manzela, aby vstaval...ja som aj viackrat za noc hore, len sa mi nechce dvihnut zadok 😅 😀
Ali, pekne mas vymyslenu tu pracu, vsak preco nie, ked ta to bavi 😵

Evi, ja som bola pri Emily nastavena na chlapceka, lebo to tak nejak kazdy strasne chcel...az ma ten pocit ovladol...par dni pred porodom som ale silno tusila, ze to bude dievca a bolo 😉 No a teraz som bola zas nastavena na chlapca, pretoze som si to uz trosku zelala aj ja...no a uvidime 😉 😀 ci sa pani dr. nepomylila, ale asi nie 😀

U nas je vikend v celku pekny, okolo nuly a svieti slniecko...ale aj tak uz je toho moc, vonku sa aj Emi nudi, moc tam ani nechce chodit, nie je tam co robit...ziadne kvetinky, nic...no aspon sa hrabe v snehu lopatkou a ma to ako piesok 😉

Jaj, no inak vo stvrtok sme zazili ine dobrodruzstvo. Snezilo a velmi fukalo a vietor uplne zafukal cesty, cestari nemali asi ani moc sance. No a boli v celom okoli same nehody, vysekane kamiony a my sme sli z plavania (nastastie aj s manzelom) a kvoli jednemu kamionu sme isli inou cestou, o ktorej vieme, ze v zime nie je moc udrzovana a samozrejme, ze sme zapadli, ta cesta bola skoro uplne neprejazdna (a za nami auto tiez)...no ale uz kusok od domu, takze som zburcovala celu bytovku a vsetci nam pomahali a lopatami nas vyhrabali, ja som zatial s malou bola u susedy, lebo aj kluce som si nechala v aute, co som sla po pomoc 😀 Chlapi to potom v pivnici zakoncili slivovicou 😀

Pekny vikend!

eva4444
31. jan 2010

Ahojte

ikka no chvalabohu ze vsetko dobre dopadlo 🙂

my mame tiez 'ladovsku zimu' kopec snehu a zaveje ako pise ikka ani Petrika to moc nebavi vonku, lebo fuka alebo sa smyka, nechce nosit hrube rukavice a tie upletove sa mu premocia a potom mu je zima a uteka domov. jedine co ho bavi je ometat auto od snehu je to najvacsi pomocnik aj susedom by poometal keby sme dovolili😀
vcera som vzala Petrika do toho indoor parku pre deti kde su trampoliny bludiska smykacky a take kadeco, uz som to opisovala raz, joj ani domov sa mu nechcelo, stale by sa na vlaciku vozil, az nakoniec mi skoro zaspal na jednej zinienke. stratil sa mi v bludisku a nikde ho nebolo a potom take dievcatko krici ze tam lezi jeden chlapcek no to bude moj vravim si a utekala som za nim a on uz ocka zavrete no najskor by sa mi krvy nedorezal ale potom bolo ok. ale nechcel ist domov ani za ten svet tak sme sli s krikom jasne ze mi v aute odpadol, ale to aj tym ze cez obed nespal a fakt sa tam vysantil. vikinka pekne vydrzala tie 4h bez kojenia frajerka, tata mal nachystane UM ze keby moc plackala jej trosku da ale nechcela flasu pekne kludne cakala na cicik 😀 v noci bol Petrik zase skoro 3h hore, podla mna je to tym ze bol spln, pekne sme lezali vedla seba potisku len oci mal otvorene spat sa mu nechcelo potom o pol7 zalomil, ked som otvorila okno a spali sme pri otvorenom okne ja do 8 Petrik do 9 🙂

alena22
autor
31. jan 2010

ikka tak vesely zazitok hlavne ten konieeec 😵 😀 😀 😀 😀 😀
tu to bolo ziez sialene ale uz je dobre, len som od pondelka nebola nikde utom tak dufam ze zajtra rano vycuvam z parkoviska...asi poslem muzika po obede ked sa vyspi preventivne ma vyhrabat 😝
ja ani neviem poriadne ako to sam zvladol asi mu to pride lepsie a hlavne slova chvaly zabrali...pre zmenu zas nechce jedavat ...on taky papkacik co vsetko mal vzdy prve v sebe sa rype v tom a ked ozaj dao nechce tak sa robi ze ho to napina 😅 🙄 tak to ked vidim poslem ho od stola...aj dnes lnedlu si dal ale na druhe mi robil ksichty tak siel spat s jednou knedlou v zaludku a pripravil sa o vsetky sladkosti na dnes co mohol mat 😅 😎
ja uz zajtra idem do prace a maleho vezieme ku krstnej na varovku este ho radsej nedam aj ked uz sa mi zda fit este troska ak ma kde nech naberie imunitu aj ked pochybujem ze on nejaku ma 😔

alena22
autor
31. jan 2010

evi aj adko zle spava ked je spln ale tato noc bola kupodivu fantasticka boli sme pripraveny na jeho bezne nespanie kecanie zo sna plac a tak a nic iba do 22-hej 2x povedal nejaku vetu co sme ani cez vysielacku nerozumeli ze co a potom spal krasne az do rana 🙂
inak bezne mavame fakt zlu noc ked je spln uz od malilicka to ma tak 😖

zuzka80
31. jan 2010

Ahojte,
dlho som nič nenapísala, iba som čítala, lebo naša Linda cez deň spala len na rukách 😠 Už som ju naučila na kočík, takže aj teraz spí v kočíku 🙂 S jednou rukou sa mi nechcelo písať 😀
Ikka blahoželám k dievčatku 😵 😵 😵 Mne bolo tiež jedno či budeme mať chlapčeka alebo dievčatko, možno som aj viac chcela dievčatko, lebo ja mám brata o 3 roky mladšieho a v puberte sme si sa len bili 😀 Možno si dve dievčatá budú viac rozumieť, aj keď Laura je blíženec, Linda škorpión a tie dve znamenia si nesedia, uvidíme či si nebudú vlasy vyskubávať 😀 Aj ja som chcela Sofiu, ale manželík zatrhol, že sa mu to meno vôbec nepáči.
Aj u nás je kopec snehu, tatino išiel ráno do roboty a musel skôr vstať a odhrňať sneh, aby mohol prejsť s autom. A ja som sa dnes vybláznila s Laurinkou v snehu, boli sme aj na sánkach 🙂
U nás zatiaľ má Laura plienku na spinkanie, už som jej poobede nechcela dávať, lebo mala už dlhšie suchú, ale dnes sa do nej naschvála vypiškala. Ideme na záchod pred spinkaním a potom hneď po zobudení, už to dlhšie fungovalo a dnes mi hovorí, že nechce piškať, dala som jej plienku a ona o minútu "mami už som sa vypišala, daj mi druhú plienočku" 😠 Tak neviem, či jej neprestanem dávať na poobednajšie spanie a uvidíme.
Monika zlatučkí sú bračekovia 😉 U nás je to už lepšie, čo sa týka žiarlivosti, ale Laura má stále také vzdorovité obdobie, keď chytí nervy, tak vrieska, plače, kričí 😢 Nepočúva, potom na ňu kričím ja, potom mi je to ľúto a tak dookola.

sisa07
31. jan 2010

ahojte 🙂

Juli, aky je chlapcek ? Ako si na seba zvykate ? 🙂

Ikka, esteze ste tu kalamitu tak pekne zvladli a doviedli do stastneho konca 🙂. Davaj si na seba pozor 🙂.

Monika, dakujeme za pochvalu, Tvoji su na videjku velmi zlati 😵 .

Lubi, s tymi knizkami na upokojenie si ma pobavila 🙂 - tiez by som take pre Adelku potrebovala, ale take asi neexistuju 😀 . Ja si myslim, ze vacsine deti staci, ked im mamina alebo ocino precitaju rozpravku a zaspia uz pocas toho. 🙂 To len taki duracelkovia ako Tvoj Samko a nasa Adelka potrebuju extra pristup 😀 . Aj u nas kazda nevinna veta vyvolava niekolko dalsich otazok a teorii......../ nehovorim, ze u inych deti nie, ale co je vela, je vela......./ 😀.

A prikrmy Adamka? Ziadna slava - mame za sebou mrkvu, zemiak, kalerab, brokolicu, karfiol a porik, ale zeby sa za tym isiel dotrhat.....z mrkvy plakal a napinalo ho, potom zemiak trosku zmiernil odpor a zatial je to tak, ze kazdy den skusame par lyziciek, ale je to viac-menej moja sikovnost, ked nieco zje a nie Adamkova chut papat. Je to trosku zlozitejsie, ako pri Adelke, ale verim, ze sa to casom podda 🙂 .
Ale mame novinku - mame ZUB ! 🙂 A dalsie sa tlacia, takze pokojne noci su v nedohladne.......Uz ani neviem, kedy som spala viac, ako 1,5h v kuse........

Evi, malinka Ti krasne vydrzala bez kojenia, zlaticko 🙂.

K tym polhodinovym spankom - u nas je to ako kedy -niekedy to Adamkovi uplne staci a dokaze dalej fungovat v dobrej nalade dve a pol hodiny, niekedy vidim na nom, ze by este spal, keby vedel ako. My dudlik nemame, mal ho len par dni a potom sa rozhodoL / esteze sme ho stihli s nim odfotit na pamiatku 😀 /, ze bude kracat po stopach svojej sestry a dudel nepotrebuje a vypluval ho oblukom prec.

Ali, Adko je sikulo, ked sa uz zbavil plienok. 🙂 A s tym nepapanim to bola urcite len vynimka, ved on je superpapkacik 🙂 .

A s tym stretkom to uz ja velmi ruzovo nevidim, lebo zatial sme sa tu vyjadrili myslim ze len 4 - Lubka, Ikka, Evka a ja a z toho aj tak dve asi nepojdu /Ikka, Evka/, takze Lubi, kde a kedy sa stretneme ? 😀 😀 😀 .

Zrusila som stare a pridala nove fotky, tak ak budete mat cas a chut - kuk 🙂 .

Zakladam obcianske zdruzenie "Privolajme jar", tak sa pridajte 🙂 .

Prajem pekny tyzden 🙂

monika1
31. jan 2010

sisa pridavam sa k tvojmu obcianskemu zdruzeniu ako prvy clen 😀 teda po tebe 🙂 my mame strasne vela snehu a o cestach ani nevravim...
a fotky su krasne,Adelka je uplne bozska hotova modelka 😵 to bude nadherna baba ked vyrastie 🙂 a aj Adamko je krasny chlapcek 😵 a gratulujem k zubku 😉 a dakujem za pochvalu mojich chlapcov 😵

no ale co pises s uspavanim nasich starsich tak to mame doma,u nas nehrozi ze by zaspal pri citani rozpravky 😅 a pochybujem ze sa to niekedy stane 😅 otazky idu donekonecna !!! a aj ked pridem ho skontrolovat a prikryt a este nahodou nespi tak sa musi opat nieco opytat co robil cez den a ja sa musim ovladat aby som mu odpovedala s pokojom lebo ma hneva ze uz mal davno spat a co mu este chodi po rozume 😅 😀 niektore otazky ma vedia strasne vytocit,vsetko vsetucko ho zaujima este aj take somarinky ako napr. sa ma opyta "preco si otocila hlavu?" 😀 alebo "preco si urobila jaj?" musime si davat neskutocny pozor na to ako a co hovorime lebo on nas pocuva a vsetko si potichu opakuje a nasava informacie ako spongia a potom ich na nas aj vyberie v tom spravnom case 😀 ale je to strasne zlate a mile ze je taky 🙂

a drzim palce nech sa uz plienociek zbavite 🙂 ja si uz fakt neviem predstavit ze by adamko nosil plienky 😅 velmi rychlo sa nam podarilo sa ich zbavit aj pocas spanku 🙂

evi ten indoor park vam teda zavidim,to musi byt super na vyblaznenie nasich deti, ja by som take nieco potrebovala pre Adamka,velmi rozmyslam uz o nejakom sporte pre neho...ved s kamileckou sme sa uz o takom parku bavili ze nam tu nieco take chyba 🙂

ikka
1. feb 2010

Sisa, Adelka je fakt velka kocka 😵 Kde ste zobrali take krasne vlasky??? Aj my chcemeeee 😀 😀 😀 Uz vypada na tej "portretovej" fotke ako velka skolkarka 😉 To Emi vypada furt jak mimino, aspon mne sa zda 😀 A Adamko uz zacina byt tiez taky velkac 😉 Gratulujeme k zubku. A tiez sa hlasim za clenku zdruzenia 😉

Evi, no neviem si predstavit, ze by si Emi niekam len tak lahla na zinenku a zaspala 😀 to musel byt Petrik riaaaadne unaveny 😀

Zuzi, my mame doma tiez niekedy taky scenar ako pises...plac, fnukanie, vymyslanie a nasledne moj krik a potom je mi to luto, no snad zazila kazda mamina a ta, co nie, tak zavidim jej nervy a trpezlivost 😅

Maminky, dvojbabatkove, coz je vas vacsina 🙂 kupovali ste pre druhe mimi novy kocik? A aky, ak mozete prezradit? Ja uz tak kukam po kocikoch, ale asi si nevyberem 😅 ziadny mi nie je dobry 😀