Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

susy
30. okt 2008

Lubi,našla som to. dakujem za info a zároven sa ospravedlnit gratulantom. dukujem

eva4444
31. okt 2008

Lubi toto je dobre som dnes nasla, ma 7 minut a rusku pesnicku v pozadi - proste idealne na rannu kavu pre maminky 😎 😀 😀

lubi22
31. okt 2008

Ahojte 🙂

Evi musim video ukazat Samkovi, som zvedava, ci vydrzi sedkat a pozerat 😉 Ale mohol by kombinacia tazkej techniky a hudby, no to je jeho 😀

Susy, tak aspon moze Simonko oslavovat aj v oktobri aj v juni meninky - bude mat aspon 4 sviatky 😉 Ja som tiez nevedela, ze do slovenskeho kalendara sa uz dostali aj mena ako Kevin alebo Brian. No su tam este aj lepsie 🙂 Ja som sa chcela inspirovat, ale furt sme zostali na tom istom, my sme s muzom asi prilis konzervativni. Jedine, co sa nam este pacilo z takych menej popularnych bolo Viktor, ale svagor ma hada Viktora uz 7 rokov, no tak to by asi neslo 😅

Ikka, aj ja to vidim tak, ze definitivne sa rozhodneme, ked babulko uvidime 🙂

Zelam pekny dnik 😉

eva4444
31. okt 2008

lubi no som zvedava ze si sa chyti, u nas to funguje 🙂

My sme chceli meno na 'B', ale kedze boli len Bohus, Bohumil, Bohdan, Bohuslav a ine oslavne pana Boha, potom este Brano Bruno Boris sme zvazovali ale nakoniec sme nasli krasu v jednoduchosti 🙂
Mne sa moc nepaci ked sa davaju ku slovanskemu priezvisku mena typu Kevin, Joshua atd. pretoze si myslim ze to ku nasej kulture nepatri. ja som taky tradicionalista 😝

lubi22
31. okt 2008

Evi ja mam na tie mena rovnaky nazor. Ked ma niekto cudzie priezvisko, tak v pohode, nech si da aj Jessicu, ale ked niekedy pocujem tie kombinacie brutal exotickych mien a rydzo slovenskych priezvisk, tak si hovorim, ze chuda dieta. Ale fakt ze kazdemu sa paci nieco ine a my sme v tejto veci podobne ako vy dost na klasiku. U nas je to ale o to horsie, ze vsetci v rodine su chlapci, tym padom je uz dost velke spektrum mien vycerpane, a mena konciace na Š, ktorych je tiez vela a su krasne sme museli vylucit, lebo priezvisko zacina na Š. My mame Petrika svagra - no a ti si s frajerkou rezervovali prava na Viliama a Damiana 😀

sisa07
31. okt 2008

ahojte 🙂 !
usmievam sa tu, ako Vas citam 🙂 , skoda ze som uz vecer, ked ste si pisali, spala....Nejako ma tento tyzden zmaha kombinacia posun casu + Adelka + nabehnuty cyklus po 17.mesiacoch.....vecer byvam ako dobita, nechce sa mi vobec nic.
Lubi, ked si pisala o tom, ako sa Vam vsetci cuduju, ze s Vasim vzdelanim ucite na skole, ako by si hovorila o mne a o mojom muzovi....Moj muz sice neuci, ja som ucila, ale tiez sme pocuvali poznamky, ze s nasimi jazykovymi schopnostami by sme mali byt niekde vonku. Lenze ja to tak vobec necitim. Tu mame zazemie, nase prostredie, rodiny, priatelov a som rada, ze mozem dieta vychovavat v tomto prostredi, aj ked je na Slovensku kopec problemov. Ale kde nie su problemy ?...vsade je volaco. Mozno keby boli uz deti vacsie, tak kvoli ich studiu alebo vaznejsim zaujmom by som zvolila aj inu krajinu, ale teraz urcite nie, takto nam je dobre. A pritomnost ocina je viac ako ziaduca.....Poznam rodiny, kde otcovia uz cele roky robia v severskych krajinach masiarov a vidia svoje deti dva krat do roka na 2 tyzdne....to je o com rodinny zivot?
Fotocky malinkeho su ukazkove, pozorne Ta asi pocuval naposledy, ked si pripomienkovala 😀. Robite mi tu aj so Susy tehotenske chute 😀.

Ja som vcera narazila na youtube na tancujuceho Macka Pu a Tigra z toho velkeho hraneho predstavenia - Adelka bola nadsena, tancovala s nimi 🙂 .

S menom pre chlapceka mame tiez jasno - Adamko, ale pre dievcatko nevieme.....mozno Ivanka. Ale ziadne Jessicy ani ine podobne cudzokrajne nam nehrozia uz len kvoli priezvisku. Ale v ramci roboty som sa stretla tiez so vselijakymi vystrelkami rodicov 🙂 .

Pekny den

susy
31. okt 2008

tak my máme problem s chlapčenským menom.Dievčenské sa mi páči Sofia. 😵

najjulinka
31. okt 2008

sisa vy zjavne chcet ena deťoch ušetriť... 😨 😀 Adamko je na Vianoce, Adelka má meniny tesne pred a Ivanka tesno po Vianociach... 😀 😀 😀 Aj tak sa dá šetriť 😀 Inak mne sa meno Adela páči... Bratrancova priatelka sa tak volá a je to fajn meno. Aj ked automaticky sa stále v mysli spojí s "Adela ještě nevečeřela", ale je to česká klasika, tak to nie je žiadna urážka... 😉 😀

No a na B.. .no okrem Baltazára, Bonifáca, Borisa a tu spomenutých mien ma už len Benedikt napadá a Benijamín no a ešte Borek stavitel 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lubi22
31. okt 2008

Evi, znami maju tiez priezvisko na B, chceli k tomu meno, tak prveho chlapceka maju Jakubka a druheho Boriska 🙂 Mne sa paci aj Sebastian, ale ako mu povedat skratene? 🙂

Susy, tak vitaj medzi nami, co maju problem s chlapcenskymi menami 😉 😀 Ale vy budete mat mozno babulku 🙂 Sofia je pekne meno, ale teraz je ich fakt vela. Len v nasom najblizsom okoli su 3 Sofinky. Ked sme boli na tanecnom, bolo tam 9 deticiek, z toho tiez 3 Sofinky. Ale zase na to sa asi neda pozerat, ta Vasa by bola iba jedna, aj Samko, Adamko, Matejko a Saska su momentalne dost oblubene mena a aj tak sme nevybrali ine, lebo sa nampacia tieto 😉

Sisa, takze Vam sa pacia same Vianocne mena 🙂 No Julinka tomu dala 😀 😀 😀
Tiez mame v okoli kopec prikladov, ked tatino maka a pride vecer domov, ked uz je dieta okupane a prichystane na spanok, vysledkom je, ze mamina musi zvladat vsetko sama a clovek by si myslel, ze taky tatino sa bude snazit vynahradit cas detom cez vikend, ked je doma, ale casto je to tak, ze si od rodiny a deti odvykne a nema tolko trpezlivosti na deticky, je z nich nervozny a vyrusuju ho. No neviem, kazdemu ako vyhovuje. My sme boli v zahranici viac krat, aj na dlhsiu dobu - 18 mesiacov, mohli sme zostat, ale obaja sme rodinne zalozeni, a chcela som, aby nasi mohli vidiet vnucatka nielen cez fotky. A dakujem za pochvalu fotociek babulka 😵

Julinka, ako pokracujete s Lucinkou a pestunstvom? 😉

ikka
31. okt 2008

Sofia sa aj mne paci, velmi...ale k tym samohlaskovym to zatial vidim na Oliviu a Alexa 😉
Lubi, presny priklad si napisala, velmi vela krat je to tak... ☹ no nastastie nie u nas...ja by som takeho chlapa snad ani nechcela (je jasne, ze niekedy sa inak neda a muz musi vela pracovat)

najjulinka
31. okt 2008

Nijak zatial nepokračujeme. Len čakáme a dúfame. Dnes sú to 2 týždne čo som bola na úrade... Budúci týždeň robím edetskú izbičku a potom tam asi skočím... Aj sa bojím... ☹

No u nás to bolo zaujímavé, vzhľadom na to, že na príprave na bábo sa nejak extra manžel nepodielal a ked som Lucinku doniesla domov, tak to bolo v období, kedy mal manžel prácu od rána do večere, vzhľadom na nedorobený byt sme boli u našich, kde som ja s Lucinkou spala v jednej izbe a on v druhej... Jemu na začiatku ani moc nedošlo, že má dieťa doma... A jedno to je pohoda... To moc neobmedzuje... Len troška... Ale to bola malinká, ležkala, nikam nezdrhala.. .No proste jedno bábo - to bola pohodička... To som si poobede sadla do kresla vyložila nohy, dala si kávu a len s úsmevom na tvári poznamenala "A za toto ma platia" 😀 Ale potom sme si vzali druhé a presťahovali sa do bytu a to už vnímal, že nejaké deti má doma... A dosť bol na začiatku na nervy z toho... No začiatok bol aj brutálny, lebo Kiko vydaval celý den jeden zvuk a znelo to akokeby bol nespokojný a je fakt, že toto počuvať celý den, nie je žiaden med lízať a Lucka k tomu dostala grcačko-sračku. Takže prvý týžden s dvoma detmi bol zaberák... Aj on bol viac doma, lebo bolo menej práci u neho v práci... Zvládli sme a sa to lepšilo... Ale kedže som to brala tak, že je to moja práca a on má inú prácu, tak som ho nezaťžovala s vecami, s ktorými som fakt nemusela... Ale v lete mal viac volna a začal mi pomahať kupkať a tak... No a baby na takú pohodičku sa velmi rýchlo zvyká... Fakt ked mi pri kupani pomáha, tak je to super... A odvtedy občas aj nakrmi a tak... Kaku ale neprebaluje... 😉 Do ničoho som ho nenutila a raz prišiel domov a povedal "ja sa teším domov, ked idem z práce. Ja sa teším na deti" 😉 😉 😉 😉 😉
Ja dovtedy ked som čítala na foro maminy čo riešili ako budu same doma, že čakajú druhé bábo a manžel ide na týždnovky a ako to budu robiť, tak chápem... Tak rýchlo sa da zvyknuť na pomoc pri dvoch deťoch, že ked mal zas viac roboty, tak som bola z kupkanai dvoch drobcov úplne unavená, ked som musela kupať sama... 😀 😀 😀

susy
31. okt 2008

To mne osobne sa páči : Diana, Olívia, Vanesa, Nina, Sofia, Nella, Viktoria, no Jankovi sa s toho páči iba Sofia. My žiadnu Sofiu nepoznáme, tak nám je to také vzácne. Sebastian je pekné, no piznám jedného,hovoria mu ,,sebo,, a je to taky hajzlík, tak to meno sa mi zhnusilo. Alex mi pripadá pre džigola 😉

lubi22
31. okt 2008

Alex aj Olivia su velmi pekne mena, len ako ich zdrobnit? Ale zase nie kazdemu sa paci ked sa mena zdrobnuju, co zase ja by som bez toho neprezila, ze by som dietatku za den nemohla povedat 10 zdrobnelinkami mena, moj muzik sa az cuduje, co s tym menom dokazem 😀 Ale zase tiez mam kamaratku, ktorej sa vyslovene pacia mena pre deticky, co sa tvarom nemenia.

Ikka presne ako ja, ani ja by som takeho chlapa mat nemohla, mna by to ubijalo, nebola by som stastna a spokojna. Ale to je ako vo vsetkom, kazdemu vyhovuje nieco ine. 🙂 Aspon sa vsetci pominaju 😀

Susy, pekne dievcenske mena 😉

Julinka ono je to urcite ine, ked Ty sa staras o deticky v ramci svojej profesie, je to Tvoja praca a muzik ma zase pracu inu. Ale urcite by sa to nedalo, ak by Ta v tom nepodporil a nesuhlasil by s tym. A je super, ked Ti pomaha. Ja si v poslednej dobe skor pripadam, ze mne normalne veci su v dnesnej dobe nenormalne a naopak. Ako napr. to, ze ocko sa o svoje deticky stara, hra sa s nimi, vie ich prebalit, chodi s nimi na prechadzky, kupe ich a tak. Mojmu muzikovi sa na prechadzke este ked bolo teplo Samko pokakal, tak vybral veci a pekne ho na travicke prebalil. Boli tam aj baby, kamosky, co maju podobne deticky ako Samko, a tie tomu nemohli uverit, ze ich muzi by v zivote deti neprebalili. Nechapem, co je na tom divne, ved Samko je jeho tak ako moj. Napriklad niektore maminky s detickami stretavam kazdy den, uz sa pozname vyse roka, ale ich manzelov som v zivote nevidela, hoci viem, ze existuju 😒

najjulinka
31. okt 2008

Ja sa nečudujem ani jednej skupine ocinkov ani druhej skupinke ocinkov. Je to vec dohody a vec zamestnania rodičov... Nám sa kludne stane, že deti manžela 3 dni nevidia, lebo manžel ide tak skoro do práce, že ešte spia a príde tak neskoro, že už deti spia... Cudujem sa ak ocinkovia maju dieta a tvária sa, že je to čisto ženina záležitosť... To sa divím... Ale či prebaluje alebo nie... No a je fakt, že je iné ked má človek miminko od porodnice a ked my sme si doniesli hotové "velké" bába. Ja zas u nás v domácnosti nechytím surové mäso do ruky... Aj teraz momentálne manžel porcuje kura... Mnohí by sa možno divili, že ja to nerobím, ale mne sa to hnusí a proste toto je manželova práca u nás... 😀 A aj myčku čistí on 😉 😀 Tiež je mi to fuj... Zato záchod umývam ja a aj deťom zadky 😀 😀 😀
Rozhodne suhlasim s tým ako moja babka hovori "Manžel nemá v domácnosti pomáhať, manžel ma v domácnosti robiť." 😉 Na domácnosť sme predsa rovnocene dvaja... 😉

eva4444
31. okt 2008

ahojte 🙂
ja som rada ze mame dobreho pracoviteho ocka, ktory od zaciatku pomaha s Petrikom. s prebalovanim nema ziadny problem, krmenie, obliekanie, vsetko mu ide 🙂 A kupanie mu prischlo na 100% este ked ja som sa bala, tato chytil Petrika ze coze uz je na tom vedy 😀
Inac uz sme spolu vsetci 3ja rodinka 🙂

ikka
31. okt 2008

Lubi, no vidis...tie zdrobneliny...no ja si az tak nepotrpim, skor mena skracujem 😅 Olivia by mohla byt livka, olivka je tiez zlate, livy...a tak 😉 ale ten alex..no to by boli skomoleniny 😅 Napr. Andrej vyslovene hladal take mena, aby ich v cestine nemohli vyslovit v 5.pade, t.z. Iveto, Andreji...jemu sa to strasne nepaci, no je to pre nas divne a tak Emily...s tym nic nenarobia, ale aj tak hovoria napr. "komu comu" Emilce, alebo oni tu zdrobnuju Emiliu ako Emicka, co je pre mna celkom divoke. My malu najviac volame Emi, Miluska a ja ju volam aj Emika (moj synovec Emiky)...no jazykovo-menne okienko koncim 😀

Julinka no super babkina veta...suhlasim 😝 😀 🙂 🙂

Nas ocinko tiez vsetko zvlada, len ho musim trochu v tomto dirigovat a vyslovene mu povedat, aby siel nakrmit, obliect, okupat, prebalovanie moc nemusi, ale aj to zvlada, ked musi...sam od seba je troska lenivy, ale ked viac somrem, tak potom sa nejaku dobu snazi aj sam od seba, kym zas neupadne do lenivosti a ja zas zacnem somrat 😀 Vyslovene cinnost, kt. by robil len on, nemame vyhradenu, ale velmi sa s malou hra...donekonecna 😵

sisa07
31. okt 2008

Ahojte 🙂
No Juli, Ty si nam teda nalozila, ze setrime na detoch 😠 😀 😀 😀 . Ivanku som v kalendari este ani nepozerala, ale dik za info 😉 . Akurat nedavno som tu niekde spominala, ze urcite budeme vzdy Vianoce a meniny Adelky oddelovat, lebo som bola alergicka na to, ked manzel dostaval od rodicov darcek k narodeninam pod vianocny stromcek, pretoze ma narodky tiez par dni pred Vianocami. Uz minuly rok sme to urobili tak, ze som zorganizovala oslavu pre muza a Adelku tyzden pred Vianocami, aby bolo kazdemu jasne, ze sa to spajat nebude 😝 .

Znami maju tiez Sebastiana a hovoria mu Sebik, Sebinko.

Ja musim tiez pochvalit nasho ocinka.Dokaze urobit okolo Adelky vsetko a aj ked ma narocnu pracu, dokaze sa Adelke vecer este napriek vsetkemu venovat. Maju velmi pekny vztah a som rada, ze sam pochopil, ze dieta nezaujima ci je unaveny alebo mal tazky den, dieta je jednoducho tu a potrebuje ho. Nie vsetci muzi toto dokazu a casto si myslia, ze staci, ked tu pre deti naplno funguje mama.

Susy, tie mena si pekne nasla 😉. Ale u nas su blizko tiez 3 Sofinky a 2 Nelinky, zacinaju to byt take velmi moderne mena ako kedysi Zuzky, Janky a Katky. Nas bolo na strednej 6 Zuziek a u sestry v triede sa 8krat vyskytla Janka.

najjulinka
31. okt 2008

Moja sestra má Sebastiana a hovoríme mu Sebastian alebo Bastian 😉

susy
31. okt 2008

ale tie chlapčenské mi nejako nejdu do pusi 😅

lubi22
31. okt 2008

Julinka v tomto s Tebou velmi nesuhlasim, je to sice vec dohody medzi rodicmi, co je jasne ale toho dietatka sa nepyta nikto a nikto na svete ma nepresvedci, ze dietatko nie je najstastnejsie, ked sa mu venuju obaja rodicia a ze je pre neho v pohode, ked ocka vidi raz za cas na chvilocku. V tomto absolutne suhlasim so Sisou - je to iba vec zaujmu a priorit otecka a rodiny - moj manzel okrem prace stiha studium druhej vysky a firmu, ale nie je to na ukor deticiek, mozno teraz skor na ukor nasho spolocneho casu - myslim iba nas dvoch a jeho oddychu. Manzel pride o 4 domov do 8 je malemu plne k dispozicii, a ked ho okupka a ulozi buvat, u nas kupka vyhradne manzel od narodenia, tak ide pracovat, bud doma, alebo ide do firmy. Samozrejme robime si aj vecery, kde si lahneme spolu na gauc a pozerame filmik, ale 5 vecerov do tyzdna pracuje urcite, spat chodi po pol noci. Nemusel by to robit, lenze chce sa Samkovi venovat a chce sa aj postarat o rodinu po financnej stranke, takze toto je jedine riesenie. Ale fakt kazdemu vyhovuje nieco ine, nie vzdy sa veci aj daju tak zariadit, ako by si clovek predstavoval, dolezita je snaha oboch rodicov, nielen maminky. No a trebalo by sa spytat deticiek, co vyhovuje najviac im 😉

Ikka, tie zdrobneninky Olivie ma nenapadli, to co si pisala je zlatunke. Aj Emily - tam je kopec moznosti, to je zlatunke 🙂

Ja si pri Sebastianovi spomeniem na psa manzelovej sesternice - Basty - bernsky salasnicky pes 😅 Inak sa mi to meno paci 😀

Evi tak si uzijete vsetci pekny vikend 😵

lubi22
31. okt 2008

Susy, tak budete mat dievcatko potom - a je to vyriesene 😉 😵

Julinka, babkina veta je super 🙂

najjulinka
31. okt 2008

lubi moj manžel nie je nadšený prácou, ale ono oni majú silné mesiace... 2 v roku (september a január)... a obcas niekedy sa ešte vyskytnu silne 2-3 dni za sebou... Ale ked pride o štvrtej, tak sadá na zem a je pre deti živá preliezka a neviem čo všetko... Len ono peniaze treba a tu je to bieda s prácou. teraz začal na angličtinu chodiť, presne koli tomu aby lepšiu robotu mohol mať, lebo je naštvaný, že súkromný život niekedy vobec neexistuje, že ani deti nevidí... Len z lásky sa žiť nedá... predsa aj peniaze treba...
Ale inak čo mne je velké plus, že v noci je domka, lebo aj ked lucka grcká alebo čosi (jej stačí trošku mať hlieny a hned grca), tak manžel ponocuje s nou... Mne sa toto ráta... a hocipotiahnem do polnoci, len nech nemusím o tretej vstavať alebo čosi také, lebo toto ja nezvládam.. Janse že vstanem ked grcikuje, ale len pozachranujem v tom momente, spraceme a potom nosí manel na rukách... 😅 Takže ja sa bojim, že ked si najde niekedy prácu ja na nočné, že ako toto ja zvládnem 😀 😀 😀 Ja totiž ked nie je doma, tak ani ja sama neviem spať 😀 Ale asi si na to zvyknem. 😀 😀 😀
Vsak aj manžel chce prácu kde si odmaká 8 a pol hodiny a padla.. .občas možno hodinka nadčas a hotovo...
Ešte vysvetlím, že šoferuje... A ked ho chytí na ceste nejaká buračka, sneh a pod, tak je to o ničom... pracovný čas sa hned natiahne... 😖 ☹

najjulinka
31. okt 2008

No ja ešte dodám, že ten náš synovec Sebastian žije mimo SR... Takže tam mu nikto nepovie Sebo...
Ale poznám jedného čo sa volá Šebastian Šebo a jeho volajú Šebko a sa mi to velmi páči, lebo je to vlastne zdrobnelina aj od priezviska... Velmi pekne to vymysleli 😉 😉 😉
Su také kombinácie mien a priezvisk , ktoré proste k sebe idú, aj keby každé zvlášť bolo o ničom 😀 😀 😀

eva4444
1. nov 2008

Ahojte

lubi tak to mas poriadne energickeho manzela 😉 ked tolko veci stiha, fakt obdivuhodne

lubi22
1. nov 2008

Ahojte 🙂

Ono fakt s rodinami a muzikmi je to individualne, ja sa tiez bojim casto o toho mojho, aby ho nevystrelo, ved infarkty mavaju aj tridsiatnici, ale on sa tvari ze v pohode a v tomto tempe to bude uz iba nieco viac ako pol rocka, dokonci pravo, zhabilituje a odpadne mu hrozne velky kamen - aj nam, to uz potom bude pohodicka. Ja mam take hranicne body, na ktore sa tesim, jeden z nich su muzove promocie na prave v juli, no bude to sranda, ja s dvoma malymi detmi, snad nie kriciacimi. Kedze studuje denne, je jediny, co ma deti, no bude sranda. V tom case bude mat aj habilitaciu a potom nam uz bude super, uz bude casu viac, takze leto si vychutname doma obaja s nasimi detickami 🙂 Pre nas bude fakt o drzku nasledovny polrok, ale aj tak som rada, ze budeme mat druhe babenko, dako sa to zvladne, aj nasi aj svokrovci slubili pomoct s detickami.

Ja som skor mala na mysli takych ockov, ktori pridu z prace neskoro, na deti su unaveni, ale na to aby si sli zasportovat alebo stretnut sa s kamaratmi unaveni nie su. Ale tiez je to asi o dohode partnerov, kazdemu vyhovuje nieco ine, a veci co su pre mna nepredstavitelne su pre ineho uplne v pohode 😉

Julinka, tak s tym Sebastianom by to bola aj nasa kombinacia a mne sa to prave nepaci, ze by mal meno aj priezvisko rovnake 😅 Je to vtipne, ale ja radsej asi tu klasiku 🙂

Co mate v plane cez vikend? My asi cintoriny vynechame, aby sme este daco nechytili navyse.

najjulinka
1. nov 2008

Náš ocinko chodí raz za týžden aj športovať, ale to už deti hajajúa je to v nedelu, takže celý den s nami a večer unavaní ešte ide si zašportovať 😀 😀 😀 Akože mne by sa športovať nechcelo, mne tie deti stačia ako šport a on tiež občas vyzerá, že mu stačí, ale kamarátov nenechá v štichu 😀 😀 😀
Inak známy mal dvojčatá, ktoré sa im narodili v januári a v júni promoval 😀 😀 😀 Tiež ohromná sranda asi... Mali dievčatká a potom si spravili ešte jedno dievčatko 😵 😵 😵 3 dievčatká to je asi moj sen trošku občas.

najjulinka
1. nov 2008

Nám v pondelok prídu dávať okná do detských, takže zajtra asi vypratávame. Dnes ide manžel so svokrom na hroby a ja asi s detmi si dam den lenošenia domka a vonku nepojdeme - to je najnáročnejšie... 😀 😀 😀

lubi22
1. nov 2008

Julinka, Ty si optimistka, cely den doma hoc aj s jednym dietatom by som nenazvala lenosenim ale vyzvou 😀 Ja som rada, ked mozeme ist von, lebo ked nahodou musime byt cely den doma, tak to je riadna sila 😅

Tak u nas tu bude opacne ako u Vasich znamych - jedno dieta a na to dvoje promocie 😀 No a 3 dievcatka, co na to ocinko? No u nas nehrozi, skor budeme mat 10 chlapcov ako 1 dievcatko 😅 Julinka, pozerala som na Vasej teme - ked si chce clovek adoptovat dietatko, tak sa caka v priemere asi dva roky? A kolko trva cca ta cela priprava pred tym? Dietatko si mozes adoptovat iba z rovnakeho kraja? A existuju zaznamy o tom, ci bola matka alkoholicka, drogovo zavisla, alebo ci su tam nejake tazke choroby?

Ja sa tesim, ked budeme moct znovu chodit na bedminton, zvykli sme chodievat s priatelmi dvakrat do tyzdna a to bolo super, perfektny relax a sranda. Tak snad ked bude mat babulko pol rocka, vymyslime daku au pair, co nezosedivie z dvoch deti a konecne si uzijeme aj my nejaky spolocny cas 🙂

najjulinka
1. nov 2008

Tak moje deti spinkajú, manžel išiel zo svokrom na hroby a ja som od manžela dostala príkazom odpočívať 😀
My ešte von chodíme s kočíkom, takže pohodička, ešte sa nechodíme von vyblázniť. 😀

Príprva je minimálne 26 hodín (väčšinou je to 26 hodín, ale ak sa robí školenie PRIDE tak je to 30 hodín) a je to o tom ako sa s pschologičkou budúci rodičia dohodnú. PRIDE trvá 2,5-3mesiace a väčšinou to tak trvá, lebo väčšinou sa s psychologičkou ludia dohodnú na stretnutí 1x týždenne 😉 😀
čaká sa rôzne dlho - podľa požiadaviek (vek, etnikum, pohlavie, postihnutie...). Záznamy ked sú, tak máte právo ich vidieť. Ale väčšina ceigánok pije, fajčí a ataka ko normálne ked sú netehu, takže aj ked nie je fatalalkoholový syndrom, tak sa nedá očakávať, že z bába bude génius 😉 Ale niekedy sú tie bába také odolné, že napriek všetkej neprizani sa vyvíjajú ukážkovo 😉 Može sa adoptovať z celého Slovenska, ale podla zákona je to tak, že prvý mesiac (včera schválili, že sa tento mesiac skrátil na 2 týždne) sa ponuka v danom kraji bábo a až tak ide "ponuka" do celého Slovenska.
žiadateľ má právo okrem všetkých záznamov požiadať aj o genetické testy ak sa v biologickej rodine vyskytlo nejaké genetické poškodenie alebo nejaká dedičná choroba. 😉