Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

lubi22
6. dec 2008

Zuzi, fakt nech sa radsej pozrie na tie zubky lekarka, kamoskinej malej tiez prerezavala zubky usna nejakym zeliezkom. Bolo to bolestive, ale iba chvilku a potom bola ulava.

Evi, tak Petrik vam fajne ponakupuje. Ja sa bojim maleho pustit v obchode, lebo dnes su ludia hrozni, a bojim sa, ze by mi ho dakde zaslapli 😅 No a tu su take obchody ako Tesco a kaufland furt plne, ked ideme kazdy den do maleho obchodiku, tak tam ho drzim radsej v kociku, lebo to by som nestihala kukat, co by vsetko on nakupil 😀 Tak si este uzite jedneho Mikulasa, my sme tiez rozmyslali ci nepojdeme, dnes poobede je Mikulas tu v jednom centre, ale mam pocit, ze sa tam chysta straaaasne vela ludi, a to my velmi nemusime, tak pojdeme asi radsej von, ked dnes vynimocne vonku poobede neprsi 😉

O Riuske neviem nic nove, aj ja na nu myslievam, ale asi ma toho vela. No snad sa nam do Vianoc ozve, co a ako 😉

ikka
7. dec 2008

Ahojte,
aj u nas bol Mikulas 😉 doniesol sladkosti a milovany bublifuk 😀
Dnes nam tu prsi...to budu ale blatove Vianoce ☹

Evi Petrik je riadny nakupca...to sa mu uz rysuje dalsia profesia okrem kucharciny 😉 😀

My mame najnovsiu zabavu obliekanie a vyzliekanie sa...Emi si vyzuva ponozky a papuce donekonecna, potom sa ich snazi zas obut, samozrejme, ze jej to este nejde...a skusa si vyzliekat aj teplaky a vsetko ostatne, tak ju furt nahanam a obliekam, no ma z toho strasnu zabavu 😀
Inak mi tiez so vsetkym pomaha ako Petrik, pri vareni, upratovani, no zabavime sa, ani hrat sa nemusime. Ked uz, tak skor stale citame 🙂 A ked sa vyspi, tak jej ritual je valanie sa po posteli.

Zuzi, uz je lepsie?
Lubi, ty si ale dobra pani ucitelka 😀

kamilecka
7. dec 2008

Ahojte

dakujeme vsetkym za pekne priania,snad to pojde ok,lebo mi je veeeelmi zle,co som pri Davidkovi nezazila,takze fakt ze kazde tehu je ine.
Rainbow dakujeme a vy sa ako mate?

Mikulaska mame tiez za sebou,Davidkovi sa velmi pacilo,hrdy si niesol ten obrovsky balicek sladkosti.

Zuzka nenut ju papat,ked jej chuti polievocka tak nech ju papa aj cely den,my ked mame zubkove dni tak Davidko nechce dat cumlik ani z pusy von a len ho kuse a kuse,inak nemame cumel cely den.

lubi22
7. dec 2008

Ahojte 🙂

Ikka, tak to si Emily nasla uzitocnu zabavu s tym obliekanim 😉 Len aby to naopak s tym vyzliekanim nezacala skusat aj inde, sice je malinka, ale vies ako, co sa za mladi naucis 😀 😉 😀

Kami, mne bolo tiez teraz v druhom tehu dost zle, asi tak do 13-14tt, potom to nastastie prestalo a pri Samkovi mi nebolo zle ani raz - no a od pohlavia to asi nezalezi 🙂

ikka
7. dec 2008

no Lubi normalne som jej uz musela obliect na doma pancuchy, lebo tie si este nevyzlecie...dnes sa kompletne vyzliekla s ponoziek a teplakov a behala tu holata a kychala...tak som musela to riesit takto...
no inak ja Emily vychovavam pre nejakeho slusne vychovaneho chlapca (ako bude Samko alebo Petrik) 😉 😀 ...takze nebooooj...nejaka buduca svokra bude mat dobru nevestu 😀 😀 😀

eva4444
7. dec 2008

Ahojte 🙂

ikka s tym vyzliekanim je to podarene 🙂 Petrik si stahuje ponozky a papuce standartne, ale moc si neskusa obuvat. bundu rozopnutu si vyzlecie este za behu, a ked pocuje ze sa napusta vana si zvykne stiahnut pancuchy po kolena a potom uz dalej nevie tak mrnci ze podte mi pomoct 😀

dnes mal Petrik supernaladu, my tomu po domacky hovorime 'ze sa zahra aj s vlastnym tienom' proste si vystacil viacmenej sam len ukazoval co potrebuje, popomahal co bolo treba, na prechadzke siel pekne popri nas a dokonca aj za ruku 😵 a tak proste pohodaaaa 😝 sice musel ist parkrat 'do kuta' lebo hodil napriek vystrahe izolepu do zachodu a pod. ale vsak to su take neviniatkoviny 🙂

lubi22
8. dec 2008

Ahojte 🙂

Ikka, Emily by sme za nevestu hned brali, este aj s takymi super svatovcami 😉 No a s vyzliekanim problem nemame - kym to nie je na verejnosti, takze kludne aj keby jej to zostalo 😀

Ked sme pri tom vyzliekani, nas maly si vsetko vsima, dnes ho strazila hodinku krsna, kym som bola na poradni, tak jej poreferoval, ze Saminko ma pindurika, tatinko tiez ale ze maminka nema 😀 A este dalsie veci, co sem ani napisat nemozem, sak je to tu verejne.😀 Tak som normalne zacala rozmyslat, ze dokedy je v pohode byt pred dietatom vyzleceny, teda nie ze by sme sa nejako promenadovali ale Samko ide rano so mnou do kupelne, kym sa ja sprchujem on si umyva zubky, no a nie ze zacne kazdemu vysvetlovat ako je to s maminkou a tatinkom 😅

Evi ste si uzili s Petrikom pekny dnik 😉 Ony vsetky dniky su pekne ale niekedy je to fakt super, ked aj deticky maju svoj den 😉

pipi1211
8. dec 2008

jej kami no dalsia tehula... to vam teda gratulujem, vsetky tri ste sa opat stretli v jednom termine 😀 😀 😀 😀 😀 normalne vam zavidim 😅 😒 ja som pred tyzdnom zacala brat antikoncepciu tak sa k vam urcite nepridam, ale drzim palceky nech mate super tehu 😵 😵 😵 😵 😵 😵

eva4444
9. dec 2008

ahojte

lubi 😀 tak samko uz zabrdol aj so anatomie 😀

pipi ahoj 🙂

baby ako je to na sk - kedy sa chodi s detickami prvy krat ku ocnemu? ci len detska zhodnoti na poradni? nam dnes odporucili ist k ocnemu, lebo co ma Petrik niekedy krivo hlavku ze to moze byt tym ze vidi na jedno ocko horsie 😕 lebo ze ma svaliky uz uvolnene a furt ziadny progress. tak sa objedname. ale mne sa nezda zeby zle videl, vidi na zemi kazdu spinku a ked sme von ukazuje kazde lietadlo. periferne vidi podla mna perfektne. ja si myslim ze je ok, ale pre istotu pojdeme.

eva4444
9. dec 2008

a kde ste staviate stromceky? 😉

ikka
9. dec 2008

Ahojte,
no my stromcek nestaviame, len tieto dni som v praci. Prisla som o 15,00 domov a az teraz som sa ako tak zastavila. Uz sa tesim, ked si vecer lahnem k tv...fuuu neviem si absolutne predstavit, ked zacneme chodit na plny uvazok zas do prace, ved to asi dusu vypustime 😕 baby radsej aspon 4 deti a byt doma 😅 😀 😀 😀 No fakt, ale bude to narocne...az teraz maximalne docenujem moju mamu 😅 🙂

Evi, jasne, ze pre istotu treba ist k dr., ale ja to nechapem, mne sa vobec nezda, ze by mal Petrik nejaky problem, no ale nie som doktor, ze? Aj tak si myslim, ze je uplne ok 😉

Lubi, co ja viem, s tym vyzliekanim si asi este nerob starosti, jednak si deti taketo ranne detstvo nepamataju (aspon ja nie 😀 ), ale je to na skodu, no nie? No a niekde to funguje aj tak, ze sa nahota povazuje za uplne prirodzenu a moc sa to neriesi aspon do puberty 😀 Aj ked ja si nepamatam mojich rodicov nahych vobec 😀 😀 😀 😀 Bud rada, ze je Samko taky pouceny 😉

eva4444
9. dec 2008

ikka neboj nevypstime dusu ani len netusime ake mame este rezervy 😉 (to mne hovori moj muzik ked som unavena a vravim no keby tu bolo este druhe tak odpadnem ) 😎 ale urcite je to narocne prist unavena z roboty a nemat chvilku na oddych a hned sa venovat rodinke.

lubi22
9. dec 2008

Ahojte.

Ikka, a co manzelik na 4 deti? 🙂)) To aby ste zacali s druhym 🙂 No je to vycerpavajuce, aj pracovat, aj sa starat aby bolo navarene, vyzehlene, vyprane, vsetko prichystane, no neviem, ci bude menej narocne byt doma s viacerymi detickami 🙂 No muzi to tak nemaju, oni sice sa postaraju o dietatko, ale vsetok servis musi byt pripraveny, ked idu do prace oni, tak sa nestaraju, ci treba varit, prat alebo nakupovat 🙂 Ale aj tak su nasi tatinkovia zlati, ze tak deticky super zvladaju 🙂

Evi, pre istoru lekarovi ist treba, hoci si myslim, ze castokrat lekari prehanaju. Napr. jedna znama ma o dva mesiace mladsiu dcerku, spominala lekarke ze pije vela tekutin, tak lekarka ju uz nastrasila, ze mala ma urcite cukrovku, museli ist an rozne odbery, vysetrenia, samozrejme nic jej nie je, len je zivsia a potrebuje viac tekutin. Aj Samko pije velmi vela, hovorila som lekarke a ta hovorila, ze je to ok. Takze fakt zavisi od lekara 🙂

Nejdu mi vkladat smajliky, neviem preco.

kamilecka
9. dec 2008

Ahojte

Pipi dakujeme

Evka my sme s Davidkom u ocnej uz boli,sa mi zdalo ze ma niejake cervene ocka a aj dost mu slzia ked zafuka vietor,tak sme sli a vobec sa nebal,pekne pozeral na dr. A zistili ze mal zapalenu sliznicu v ocku a ta mu drazi cele ocko a ze podla oci je vidno ze bude alergig a do 3 rokov mi ocna neodporucala ho dat do skolky.

eva4444
10. dec 2008

ahojte 🙂

baby ja nemam nad cim rozmyslat 😀 tak ma napadlo ze ci nedat Petrika uz do vacsej postielky 😕 uz ste to skusali? cez den spava na nasej velkej posteli, ale ho poobkladam vankusmi alebo lezim pri nom. mne sa zda ze ta klietka (115/55cm) je mu uz akasi mala 😅 vsak ma asi 84cm a + spaci vak a plysovy pes 😕

sisa07
10. dec 2008

Ahojte 🙂
Tak ja tu teraz prekvapena pozeram, ze moj maxiprispevok zo vcerajska tu vobec nie je 😕 ,nechapem.....Vcera som si to hned neskontrolovala a dnes taketo prekvapko......
Evi, aj ja som Ti pisala vcera, ze pre istotu k tej ocnej behnite, ved radsej zbytocne ako neskoro, ale urcite to bude OK. Na Slovensku nie su nejake planovane vysetrenia ocneho, ale mozno ma niekto vyvedie z omylu. Asi len podla potreby. Adelka spava vo velkej posteli uz davno, ja si ju ani neviem predstavit v malej postielke, takze kludne to vyskusajte. Ved ho oblozte vankusmi a daju sa kupit aj take zabrany, myslim,ze aj Lubka to ma na posteli pre Samka.
My chodime pred Adelkou tiez obaja nahi a je sranda, ked ide ocinko na WCko cikat, ako ho Adelka sleduje 😀 . My mame totiz spojenu kupelnu a WC, tak sa neda vzdy zabranit tomu, aby sa toho nezucastnila. Je vidiet, ze rozdiely vnima 😀 .
A gratulujem vsetkym tehulkam, zelam prijemne, pohodove chvilky s brusinkami 😵 !
Pekny den!

susy
10. dec 2008

ahojte. včera večer sme mali peklo.Simon po okupani sa išiel zahrat s Legom,priniesol domček ukazat Jankovi,ten ho nejako nezachytil a domček skončil na Simonkovom palčeku na nohe. Hned tam mal podliatinu,akurat od kožičky na nechet.taaak plakal, ani dotknut. Zlomene no nemal,lebo s tym aj hybal.ked chodil,tak len na päte a to sa mu nechcelo,tak štvornoškoval a tu chromu nohu mal vo vzduchu.Strašne je vynaliezavy.Dnes je to ovela lepšie,aj pančuchy si dal obliect. 😉

Zajtra idem na kontrolu k Dr.Potom dam vediet. 😉
Už mám aj pernikove cesto zarobene,dnes ideme so Simonkom na to. 😉

fibi
10. dec 2008

ahojte 🙂

Deti si veľa pamätajú tak pozor na to 😉 Ja si napr. pamätám veci z obdobia, keď ešte nebola na svete moja sestra (je odo mňa mladšia o 19 mesiacov)...

papa

lubi22
11. dec 2008

Ahojte 🙂

Kde ste vsetky? Peciete na Vianoce? 🙂)

Evi, my sme zatial slabosi, Samka sme este do jeho postielky v detskej nedali, ale uz nemame vela casu, takze ci chceme alebo nie, ked sa od januara po sviatkoch vsetko unormalni a vratime sa do BB, tak pojde Samko do detskej 🙂 K posteli sa nam da primontovat taka bocnica, aby nevypadol - objednavala som to z Nemecka 🙂

Sisa Adelka ale este spinkava s Vami, ze? Ci uz buvka v izbicke?

Susy deticky si chudatka tych bolaciek uziju, ale snad uz Simonko na to zabudol a uz ho prstek neboli. Aj ja sa chystam piect so Samkom - v Metre sme nakupili sadu 100 vykrajovaciek na kolaciky, su tam aj dopravne prostriedky, zvieratka, tak uz teraz sa s nimi Samko hrava. Uz sa tesim na pecenie 🙂

Susy, Fibi, Kamilka, ako ste na tom s menami pre drobcekov? 🙂

Mne manzel rusi koncepciu, uz som sa zzila s Adamkom a cely tyzden mi piluje usi s Filipkom a vcera zahlasil, ze ved ja budem na intenzivke, kym on bude nahlasovat meno, tak ze on da Filipka. No este uvidime, ako sa to vyvrbi 🙂 Vcera som si kupila knizku o numerologii, mna to vzdy hrozne zaujimalo, je tam numerologia - osudove cislo, datum narodenia, numerologia mena ap. Tak este daco vykoumame 🙂

Zelam pekny vecer 🙂

marcela233
11. dec 2008

ahojte volam sa marcela a mam 22 rokov.Narodil sa mi 2.7.2008 a vola sa ALI ALFAQEER 😉

marcela233
11. dec 2008

HEJ A MOJ UZ PAPA UZ SETKO

susy
11. dec 2008

Dnes som bola na kontrole.sme v poriadku, 10 tt a máme 3,5cm.
Nooo, meno máme zatial Sofiu 😉

ikka
11. dec 2008

Ahojte,
Susy super 😵 a meno dokonaleeee...schvalujem, velmi sa mi paci 🙂 takze sa chystate na dievcatko? 😉

My spime furt vsetci pokope 😀 ale zatial nam to aj vyhovuje...sice teraz mame take obdobie, ze Emily dost zle zaspava, prehadzuje sa, dlho jej to trva...ale inak spi potom jak dudok a v poslednej dobe tahava az do 8,30 😕 a stalo sa, ze ju uz Andrej aj o 9tej raz musel na moj prikaz (bola som v robote) budit... 😀 😅

lubi22
12. dec 2008

Ahojte 🙂

Ikka, takze Emily prespinka uz celu noc? My este stale nie, Samko sa budi okolo 4 na mliecko a este zo 2x v noci iba tak, aby nas drzal v cviku. To by som chcela veru aspon raz zazit, ze ho musim budit, resp., ze by spal do 8.30. U nas je budicek pravidelne v lepsich pripadoc okolo pol 7.

Susy - takze idete mat dievcatko 🙂 Sofinka je pekne meno 🙂

eva4444
12. dec 2008

ahojte 🙂

ikka ja zaavidiim ako dlho spinkate 🤐 🤐 Petrik prespi celu noc uz dlho, ale furt o 6 hore 😠 mam tu kamaratku co ma o 2 mesiace mladsiu od petrika, da ju spat o 8 vrcer a o 8 rano ju musi budit do jasiel aj ja chceeem 😝 ale na druhej strane petrik je zlatusik dobrusik najkrajsucik on vobec neplace tak zeby mu sli slzy, to som videla asi 10x za cely cas 😕 😵

ikka
12. dec 2008

Ahojte,
Lubi, no celu noc v kuse neprespi...to sa stane raz za pol roka, ale budi sa asi len 2-3x a to tak, ze mrnci a treba ju prikryt alebo pohladat dudku. Mliecko nevyzaduje rano uz od roka....vlastne tak sme ukoncili cele kojenie, ze sa prestala budit na mliecko 😉 Ale ved Samko spi tiez relativne dobre nie? Az na to vstavanie teda....ja si to samozrejme neviem vynachvalit, lebo sa citim vyspata a potom je vsetko lahsie 🙂
Emily je veru celkom spachtoska, ale ked bola babo, tak spavala ako Petrik, kazdu chvilku hore na pricuc...tak som rada, ze mi to teraz moje zlatko vratilo a ja sa mozem vyspat 😀

Dnes nam tu poriadne prsi 😠 dokonale hnusne pocasie mame. Idem poobede ku kadernicke...sa tesim, konecne budem zas vypadat jak clovek a potom hned na vianocnu veceru z prace, tak si relaxnem a Emily s tatom si zas uziju bezomna 😝
Tak teda pekny den vsetkym 😉

ikka
12. dec 2008

Evi, no prakticky tak to mame o 8 dam spat a o 8 je hore a ako som spominala, tak v poslednej dobe potiahne aj dlhsie, ale vacsinou vstava okolo tej 8mej.
Emi zas nie je uplny zlatusik 😀 ...teda je, ale vie sa paradne rozculovat a najnovsie si lahne na zem, ked sa jeduje...tak sa na tom fajne zasmejeme 😀

eva4444
12. dec 2008

ikka mne je jasne ze nespinka kazdy den do pol9 😉 ale aspon raaaz to chcem 😝 😀
ale zase sa budi fakt len vynimocne v noci, skor sa zobudi este tak do hodinky ked ho ulozime, ale to ako nas zbada si lahne naspat sam a pokracuje.

ikka pekne si uzi aj kadernicku aj vecierok 🙂

lubi a to davate tak rano mliecko? 😕 no to sa asi vela nevyspite.

ja som poslala tatu s petrikom do telocvicne dnes, tato uz ma dovolenku 😵 lebo nejako soplim a kaslem a nech to tam odo mna deticky nechytia 😒
inac mame asi 10 centi snehu 🙂

zuzka80
12. dec 2008

Ahojte,
my sa už máme lepšie, Laurinka dosť schudla, týždeň jedla len polievku 2x denne a skoro sme sa dostali do nemocnice na infúzie. Vyšli jej 2 zúbky a ďalšie 2 ešte nevidno, len sú ďasienka stále napuchnuté a trochu aj krvácajú 😖
Susy Sofia sa aj mne páči 😉
Ikka uži si dnešný deň 😉
Evi takže tato má dlhšiu dovolenku? To budete mať SUPER 😵
Laurinka teraz spala zle, ale inač vie prespať aj celú noc bez prebudenia. A ešte viac je teraz na mňa naviazaná, nechce bez maminky ani zaspať, ani cez deň, keď ma dlhšie nevidí tak hneď ma hľadá.

susy
12. dec 2008

Ahojte. My tiež spávame všetci pokope a je nám dobre.Celu noc cítim ten vonavy krčok pri mojom nose. simonko chodí spávať o 21:00 a vstávame o 9:30. prebalujem iba raz za noc , ked viem ,že sa moc vrti.Niekedy je suchy až do rana. Ak bude druhe (Sofia 😵 ) tak by som Simona nemenila a postielku by som dala ku mne k posteli. Ale je tu este druha varianta a ta tiež je dost pravdepodobna a to ,že Janko a Simon v spalni a ja a mimi v detskej izbe.Simon tam ma uz taku väcsiu postel,no kedze som mala,tak sa tam zmestim aj ja 😅