Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

sisa07
10. jan 2009

Ahojte! 🙂
Pipi, Adelka si tiez vie pustit telku aj DVD, ale nedovolime jej to len tak. My jej urcujeme, kedy ma svojich 15 minut na krtka. A to je popoludni, ked sa vyspinka, napapa a pije mliecko, tak to mame taky spolocny relax pri "youtube" a vecer, ked sa naveceria, tak zas pri piti mliecka pustame krtka na DVDcku. A cez den, ked ma muz pustenu telku, tak ona sama pride a vypne mu to, a zavedie ho do detskej izby,aby sa isiel hrat 🙂 . A aj tak si myslim, ze na taketo male dieta je to telky viac nez dost. Ale hovorim si, ze je to len mierumilovny krtko a este k tomu nami komentovany, tak by to nemalo napachat velke skody, dufam 😔 . Uz mate psika?

Lubi, male vecicky zehlim aj ja velmi rada, tie Adelkine zehlim vzdy ako prve, ale nase odkladam ako najdlhsie mozem, teraz tu uz tiez mam zase slusnu kopu a v pracke pripravene dalsie oprate na vesanie......

Evi, to nic ze ste neboli na prvy raz uspesni, ved skusite neskor. U nas by to dopadlo urcite rovnako. Tiez mam pocit, ze cim dalej, tym sme viac naviazanejsi,ak sa to este viac vobec da.....Tusim som tu uz minule pisala, ze sme sa s muzom dohodli, ze ich budem musiet nechavat obcas s Adelkou samych a ja zdrhnem k mame alebo sestre, nech si utuzuju vztah, lebo sme stale spolu, a uz mam niekedy pocit, ze to robi viac zla ako dobra. ked sme spolu vsetci traja, tak si skoro vzdy vybera mna na hru, takze musim umeno vytvarat situacie, ked mam robotu, nieco ma boli, aby isla s ocinkom. A pritom ma uzasneho ocina, ktory by sa pre nu rozkrajal.......moje trdielko 😵 .

Ikka, zimu mate teda riadnu. Ale ani tu nie je najteplejsie, cez den tak okolo -5, -8 a my na prizemi to dost citime,aj ked kurime odusu....Uz nech je jar, jar milujem 🙂 .

Juli, gratulujem k Lucinkinym "narodkam" a Kikovym vymyslom 🙂. AJ ked robia deti nezbednosti, je to super, lebo je to znak toho, ze im hlavicky dobre funguju a su sikovne 🙂 . Len aby sme boli stale v strehu.....

Prajem pekny vikend!

najjulinka
10. jan 2009

No ja som akurát včera manželovi hovorila, že je velký rozdiel či sa starám len o Kika alebo o oboch, že ked mám len Kika, tak sa cítim ako na dovolenke (ked Lucinka spí dlhšie a pod...), ale že či mám len Lucinku alebo oboch, tak velký rozdiel nepociťujem. Lucinka dá zabrať, lebo stále sa ťahá na ruky, ale aby napredovala tak ju nemožem nosiť nonstop na rukách, lebo by nespravila ešte ani dnes jeden štvornožkový krok 😀 Ale ked ju nemám na rukách, tak mnaučí... Takže ked Lucinka nespí, tak je to na striedačku na rukách a mňaučanie... A to ked som s Kikom bola u lekárky, tka ma v čakárni všeci lutovali, že kolko energie má Kiko, že ja sa s ním doma zapotím... A ja stále mám pocit, že Kiko je pohodička.. Proste to porovnávam k Lucinke a hned je to iné... Kiko je proste pohoďák v tom momente... 😀 😀 😀 Ale nemenila by som.. Chcela som dvojčatá, tak mam skoro dvojčatá... A nejak už sa chystám na dalsie a neviem sa dočkať... Už tak "slintám" za babätkom zasa ako ked som ešte nemal tých našich dvoch... Už v hlave prezariadujem izbičku detskú, aby tam boli tri postielky... Aj v spálni už mám premyslené kam postielku a všetky varianty sa mi v hlave točia... A Lucinka tak zjemnela za posledný mesiac, že normálne už ani nemám strach, že čo povie na bábo... 😵 😵 😵 Aj ked bude to fuška...

eva4444
10. jan 2009

ahojte 🙂

lubi ja mam v spodnej sanke cystu, a ta sa mi prave zapalila, tak sme museli ist k zubarovi. ja o tom viem uz asi pol roka, ale no daj sa rezat ked ti nic nieje - resp. doteraz mi nebolo. tak som doplatila na svoju sprostost. berem atb a uvidi sa co bude dalej ☹

s tou hracou skupinou to urcite este skusime, skusame aby sa Petrik viac 'potatunkoval' - chodia spolu von a tak, aby nelipol len na mne. to bolo ok doteraz, ked mal muz 4 tyzdne dovolenku. od pondelka ide fachcit tak zase Petrik na mna nalipne trosku viac. Na jednej strane mi to strasne lichoti ale ma to aj svoje proti 😉

juli mas toho urcite dost pri 2 detickach. vedia aj spolu trosku zahrat?

my mame dnes vsetci 3 zravy den iba valime do seba vsetko zaradom ja neviem co nas to tak prepadlo. Petrik zmasti kazde 2h krajec chleba alebo polievku s rezancami alebo vzdy cosi proste uz ma brusko ako slonik z toho 🙂

lubi22
10. jan 2009

Ahojte 🙂

Julinka, tak Lucinka si to premyslela, ze naco si bude drat vlastne nozky, ked moze byt na ruckach 😉 Ved ona sa rozbehne 🙂 Ja Ta obdivujem, ze si este tak chutis na daslie babulko, no musis mat energie na rozdavanie. Ja sa na babaetko velmi tesim, ale pravdu povediac, si to este celkom predstavit neviem, a to Ty mas doma vymyslenikov dvoch.

Sisa veru malinkych veciciek sa este nazehlis 😉 Dnes sme mali tehu den, stretli sme az tri pary, co uz jedno dietatko maju, dva cakaju babulko v juni, v juli a treti na nom pracuju. Vsetci maju po jednom dievcatku a chceli by teraz chlapceka, z takeho smiesneho dovodu - ze zachovanie mena. Pride mi to od tych chlapov take jesitne, cakala som, ze moj manzel povie to iste, ved on velmi tuzil po dievcatku, tak ma sokol, ze jeden chlapec musi byt 😕 No ale vsetky tri pary sa zhodli, ze ak budu mat chlapceka, tak to bude veelmi neekonomicke, ze vsetko bude treba kupovat nove, lebo 90 % dievcenskych veciciek je ruzovych. To sa zase mne nepaci, ked su dievcatka stale iba v ruzovom, ja ked som teraz zehlila vecicky, tak 90 % z nich by som kludne obliekla aj dievcatku, vobec mi nepridu vyslovene chlapcenske. No som zvedava, ako im to vyjde a takisto co budete mat vy, susy, kami a fibi. Hlavne vsetkym zelam zdrave babulka 🙂

Moji chlapi sli dnes podvecer tento tyzden uz druhy krat do Baumaxu, Samka to tam velmi bavi, srobiky, kladivka, lampy a neviem co este, tak som mala dve hodky uplne volno. Moj manzelik je hrozne zlaty, stale Samka zabava, tak ja oddychujem. Dnes sme ho dali prvykrat na obed spinkat do jeho izbicky, klop-klop, sice nechcel najprv zaspinkat, ale potom spinkal jeden a pol hodku. Dufam, ze si na izbicku a postielku zvykne, aby sme nemuseli spavat aj s babetkom vsetci styria na kope. Dnes vecer ho dame znovu do izbicky, tak drzte paste, nech to dobre dopadne 😉
Teraz ma Samko take zlate obdobie, same super hlasky, dnes na prechadzke hadzal psikovi keksiky a zabil, ze havko chrume ako babinka 😀 Ta s nim jedla dake kukuricne lupienky. Vcera pri prebalovani zahlasil, ze Samko ma ale velkeho pindura. No a najnovsie jeho odpoved, ked daco hladame a pytame sa ho kde to je, tak povie, ze to ani srnka netusi. 😅 Krsna mu to raz povedala, jemu sa to hrozne zapacilo, tak to pouziva, krsna dostane na zadok. 😅

susy
10. jan 2009

Lubi,tak to máte šikovnu krstnu. Ja som strašne zvedavá, ake hlašky bude mať, ked bude rozprávať. Teraz sice nic zrozumitelne nepovie, no vzdy sa dopracujeme k tomu, co chce. Ja som tiez velmi zvedavá, co budeme mať. Ja som nejako stotožnená s tym, ze to bude Sofia. Aj sa mi o nej sniva.No keby to bol chlapec,bola by som s toho viac prekvapená. 😀

pipi1211
10. jan 2009

no sisa to keby bola momo ako vasa adelka tak som stastna, momo zapina telku ked je vyonuta je sice pravda ze ju ani nekuka ked ide ale ak nahodou zapocuje daku pesnicku alebo leva tak hned kuka 😠 😠 😠 😠

psika zatial nemame lebo fenka (maminka) by mala len teraz harat a tak k nam sa havko dostane az tak v maji ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ale uz sa velmi tesime 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
10. jan 2009

Oni sa spolu hraju, ale to normalne sa bojim... lebo oni sa tak po sebe valaju a ukazujú si oči a podobné nebezpečné veci... a ja mám pocit, že už sa navzájom musia zlomiť a oni sa rehotajú... ale vedia byť zlatí to ano... a teraz, ked sa vedia pusovať 😵 😵 😵 Nerobia to často, ale vedia to... a občas to spravia... a ako si akože dávajú ham.. .to je tiež smiešne... ale to sú ešte len také momenty jasnej spolupráce... aj ked minule ked som ich nahanala, tak mi to pripadalo, že su jasne zohratí a spolupracujú... Kiko stále chytal myšku od počítača a Lucinka sa snažila vyhádzať veci zo skrine - obe záležitosti proste na opačnej strane izby... A aby som ja od počítača stihala dobehnúť k skrini, tak som na pol ceste Kika dala na zem. Zavrela skrinu a už bol Kiko zas pri počítači a naťahoval myšku... No a tak rýchlo za ním... Myška zachránená.. .Pozrem a Lucka zas medzi mojimi tričkami, tak rýchlo za nou... Tričká zachránené a zas som ratovala myš... A proste som lietala jak blázon a konečne sa mi podarilo s Luckou na rukách dobehnúť ku Kikovi s myškou... Nejak som ich odviedla a sadla si na zem tak, aby Kiko k počítaču nemohol... A Lucinku som nejak zabavila, tá je prítulná, tak zas bola na mne prilepená... Samozrejme Kiko dával jasne najavo, že chce isť k počítaču... A netváril sa velmi nadšene , že sa to nedá... Naraz sa usmial, otočil a v tom momente skrina otvorená a začal objavovať moje tričká.. .No kým som sa ja s Luckou pozbierala z tej zeme k skrini... Už som nevedela či sa smiať, či plakať... Bolo to strašne smiešne, ale tak maximálne keby som to v telke videla v komedii a keby som to nebola ja čo v tej izbe musela nabehať kilometre... 😀 😀 😀

eva4444
11. jan 2009

ahojte 🙂

juli vidis ako si pekne kiko s luckou rozumeju 😉 🙂 uvidis ako budes na to rada spominat 😉

baby k tomu zehleniu mne sa nechceeee 🤐 🤐 ja zehlim len take co 'vidno' - rifle mikiny. ostane tricka na doma, pyzama atd ani nahodou. to boli casy ked som zehlila aj kuchynske utierky ale teraz ee 😅

lubi samko je perfektny pozorovatel sveta 😉 🙂

sisa07
11. jan 2009

Ahojte! 🙂
Evi, ako sa dnes citis? Neboli to velmi? Este dobre, ze je vikend a muz Ti s Petrikom moze pomoct 🙂 .

Lubi, Samko je super 🙂 , akurat som pobavila muza jeho hlaskami 😀 ,maly srandista.
A s tymi vecickami a farbami.....je pravda, ze aj my mame velmi vela malych veciciek ruzovych, nedalo sa tomu velmi zabranit, lebo vzdy, ked Adelke niekto nieco priniesol, bolo to ruzove.....A malokedy aj v obchode byvaju pre uplne male dievcatka vecicky v inej ako ruzovej alebo fialovej. Ja som hladala aj zlte, marhulove, bezove, ale na to som natrafila malokedy. Mne by sa velmi pacili pre dievcatko aj modre veci, ale to je uz uplne sci-fi. Ale myslim, ze pre vacsie deti je uz pestrejsia ponuka v obchodoch. Len u tych drobcov sa to tak striktne rozlisuje, ze chlapci modra a dievcence ruzova.

Juli, aj ja Ta obdivujem, ze sa citis este na male babenko.....Nebojis sa tej technickej stranky, ako zvladat vychadzky, lekarov, a tak podobne? Vacsinou, ked si pisala, som mala pocit, ze Ti nema velmi kto pomoct a si na dvojicky skoro sama. Tak aj Ty mas doma take male lepidielko 😵 . Ale urcite teraz, ked sa Lucinka rozchodi a bude objavovat svet po svojich, tak si viac vydychnes, uz nebude taka zavisla od Teba.Aj ked na druhej strane bude treba viac davat pozor.....to su tie radosti 🙂.

eva4444
11. jan 2009

sisa diki tie atb mi zabrali takze super sa mam ako predtym 🙂
sisa a date si povedat co to bude? - myslim babenko ci chlapcek alebo babika?

ja som pre petrika kupovala dost vela bezoveho, ale potom som si povedala ze mu kupim normalne modre, lebo vsetky tetky si mysleli ze je dievcatko 😠 😀

lubi22
11. jan 2009

Evi, super, ze Ta to uz neboli 😉 Ja vaham, co s tym zubarom, ale asi ho pojdem pre istotu mrknut.

Ja mam najviac malinkych veciciek bielo-zeleno-zltych, vtedy sme boli na nakupy v Prahe a mali prave taku super kolekciu v HM, ze sme vsetko nakupili v tych farbach. Potom ked sme vedeli, ze je chlapcek, tak sme dokupili aj modre vecicky, hoci ja napriklad mam na Samkovi hrozne rada aj cervenu alebo oranzovu. Ale tiez sa mi viackrat stalo, ze sa ma pytali, ci je to chlapcek alebo dievcatko, a to mal oblecenu modru bundicku 😅

susy
11. jan 2009

Dievčence, ja len tak odveci,ale bude stretko v roku 2009 ? ja by som išlaaa 🙂

eva4444
12. jan 2009

ahojte 🙂

my mame dnes ozembuch-den. proste uuplne za vsetko leti Petrik k zemi. Boli sme cvicit, tam sa vyjasil teraz spinka tak hadam poobede nam trosku zasvieti slniecko 🙂 az mi je ho luto ze ho tak kazda blbost vyvedie z rovnovahy. ale co. zivot je boj.

lubi pozeram ze stale nemate meno 😉 bude to napinak az do konca? nakoniec nedate ani jedno z tychto ale uplne ine, ze? 😉

najjulinka
12. jan 2009

lubi 22 chlapček-dievčatko... Modrá pre mna je tiež neutrál.. pre mňa len ružová a takak lila fialová je dievčenská... ostatné su neutrál.. .Ale ked sme s Lucinkou ešte bez Kika boli, tak vkuse ked mi dakto do kočíka kukol, tak že "Aký zlatý"... Mali sme tmavomodro-bežový kočiar, svetlomodrú čiapku, modrú deku a zelený overal... Ako som kedysi povedala, že nebudem babu do ružova obliekať, tak odvtedy sa každej ružovej veci poteším 😅 😀 😀 😀 Ale ani to nepomože.. .Mala som Lucku celu v ružovom a jeden chlap sa ma spýtal, či mám chlapcov 😖 😠 Takže nič nepomože.. .niektorí ludia sa vedia spýtať aj ked je decko v šatičkách či je to chlapec 😀 😀 😀

Dnes sme boli na očnom... Výsledok je, že Kiko neškúli... Takže žiadne bríle.. 😵 😀 😀 😀 😀 😀 😀

No a tretie bábo.. .Noooo... v lete ked mal muž dovolenku, tak začal trošku pomáhať... odvtedy somnapr. kuklaa sama len asi 2x... a odvtedy sa dost veci zmenilo.. .manžel doslova chce byt s detmi.. .chodi do prace, jasne... ale proste potom pomože... A my teraz v snehu máme núdzový režim... lebo sama s detmi von nie velmi... A tak me viac doma... a dnes som musela na to očné a prišla švagrina pomoct, ale už domv som musela sama, lebo švagrina išla so sebou k lekarovi a došli sme domkov... a zistila som, že sa dá 😉 Proste musí sa dať... s troma to bude ešte väčšia makačka,a le aj na to prídem, že ako sa dá... Ono ešte to bábo nie je a kým bude, tak už snad Kiko pojde popri kočíku... A prípadne sa vystrieda s Lucinkou... Ale už som vymyslala aj plány ako by to bolo, keby som mala 3 kočikove deti, kým nie je sneh, tak sa to bude dať... A ked bude sneh, tak to zvládneme tiež nejak... Budeme musiet.. .tak ako dnes 😉

sisa07
12. jan 2009

Juli, Ty mas teda odvahy a energie na rozdavanie, super, to by som niekedy aj ja potrebovala, obdivujem Ta 😉 🙂 .

Evi, to je fajn, ze uz Ta to neboli 🙂 . A zistit si urcite dame, aky poklad na nas vykukne, chceme ist do Hlohovca na 4D sono, alebo tu u nas na 3D, takze by sme sa to mali dozvediet celkom isto.
Tiez sa mi dnes raz uz stihla slecna doma hodit o zem - nastastie v izbicke na koberci. Lebo som jej nedovolila trhat skatulku na pexeso, tak som ju nastvala . Aj si udrela hlavicku a potom sa chcela velmi mojkat, ze ma bo na hlavicke...dorotka.

A s tym,co ste tu spominali, ze niektori ludia dokazu pochvalit "chlapceka" v kociku,aj ked je cely v ruzovom.....to sa aj nam stalo niekolko krat, nechapem......ale boli to hlavne starsi ludia, tak mozno to bolo tym, neviem..... .

papa

sisa07
12. jan 2009

Lubi, ako sa Samkovi spinkalo samemu v izbicke v noci?

lubi22
12. jan 2009

Ahojte 🙂

Tak citam, ze dnes je asi taky vzdorovity den, ked sa aj Petrik aj Adelka storcuju. Samko sa tolko nejedoval snad za cely predosly mesiac, ako dnes. Nic sa mu nepaci, nechce nic papat, stale chodi a pyta si cokoladku, cez sviatky sa naucil a moje vysvetlenia, ze cokoladku moze dostat az ked spapka chlebik, jogurtik alebo vianocku sa stretavaju len s dalsim placom a krikom: maminka da Samkovi cokoladku, Samko cokoladku lubi 😠 No niekedy je to jeho rozpravavanie aj nevyhodou. A to som s nim dnes sama po dlhej dobe. Vonku som zistila, ze uz vobec nevladzem, bolia ma take panvove kosti, neviem, ako idem riesit prechadzky, Samko chce v kuse asistenciu, hadze veci na zem a ja nevladzem v kuse sa zohybat 😔 Sisa, Susy fakt to budete mat lepsie, ked budete mat 8 a 9. mesiac v teplych mesiacoch, toto je odrzku, ja naobliekana, Samko naobliekany, z toho napaleny, tlacit kocik.

Evi s tym menom je to asi tak, neviem, co este dovtedy vymyslime, manzel chce Filipka, nechce Adamka kvoli Vianociam a meninam a ze Samko a Adamko su velmi podobne. Tak neviem, dame vediet z porodnice 😉

Sisa aj my sme boli na tom 4D v Hlohovci, som velmi spokojna 😉 Co sa tyka spinkania, tak uz spinkal druhu noc v izbicke, dnes uz tretie poobedie a je to klop-klop celkom v pohode. Len rano sa budi skor, ale aj tak sme radi, ze sa nebrani. Vysvetlili sme mu, ze je velky chlapcek a ze to je jeho izbicka a krasna postielka, tak sice po prvom poobedi nam povedal, ze Samkova postielka je nie v detskej, ale v spalni, ale vecer neprotestoval. Manzel ale zatial v noci spinka v detskej na gauci, ak by nieco. Ale mame na samkovej postielke tu zabranu na postel, tu bocnicu, tak hapat by nemal, pre istotu davame aj periny na zem. 🙂

Julinka Kiko je sikulka, super, ze nepotrebuje ani brilky 😉 Ja som videla niekde na nete aj kocik pre tri deticky 😉 Tvoj manzel je zlaty, ze sa tak zapaja, predsa len dve deticky urcite daju zabrat. Mne da momentalne zabrat aj to jedno, ale to je uz tym, ze mi zavadzia brusko, nemozem sa poriadne zohnut, zdvihnut ho a tak podobne. V tomto stadiu uz sa tesim, nech sa babulko uz narodi, snad sa rychlo dam dokopy 😉

susy
12. jan 2009

Halooo,neviem či som vzduch alebo čo, no pisala som ci bude aj tento rok stretko 😒

lubi22
12. jan 2009

Susy no ja neviem, ako so stretkom buduci rok 😕 Ked budu uz aj druhe deticky bud na svete alebo sa skoro hlasit, neviem si ani predstavit aky termin by bol v pohode pre vsetkych. Hoci urcite by som Vas velmi rada videla 🙂

Evi dnes som na Teba myslela s tym zubom. V noci ma uz bolela cela prava cast sanky, tak rano som sla rano k zubarovi, nasiel mi kaz a zapal az k nervu, vrtanie som prezila, dal mi aj injekciu, ze v 8. mesiaci sa uz moze, nemohol mi to ani zavriet, tak az buduci tyzden, teraz mi tam dal daku liecivu vlozku. Ale aj tak to nastatstie nie je take zle ako u Teba, som rada, ze netreba lieky.

najjulinka
12. jan 2009

Je kocik aj pre 5 detičiek 😀 Ten náš je robený tak, že je pre 1 až 4 deti, len treba potrebný počet nadstavcov a medzikusov... ja mám jeden medzikus, takže ak by som mala ešte jeden nadstavec, tak možem mať trojčatový 😉 Ale napr. aj autosedačka mi na neho pasuje a jednu takú mam, takže aj tak by sa dalo, že bábo vo vajičkua tí dvaja velkáči v tých nadstavcoch čo maju... Ale to by bol kočík aj širší... ale dá sa.. ja poškulujem po trojčatovom pegperegu s volantom,a le to je drahšie než naše auto čo sme si práve kupili 😅 😀 😀 😀 A od ruky taký trojčatový asi ťažko.. .dvojčatové od ruky ešte sú, ale trojčatových vela v obehu nie je 😀 😀 😀 A nechávať taký drahý kus v kočikárni - no neviem... Asi by sa alhko mohlo stať, že zmizne 🙄 Ale velmi sa mi páči proste ten trojčatový s volantom od Peg perego 😀
Manžela to tak chytilo s detmi, že už počíta kedy a kolko deti ešte budeme mať 😀 😀 😀 Až sa ja bojim 😀

ikka
12. jan 2009

Ahojte,
tak ste celkom vela popisali, vzdy ked si vas odskocim precitat, tak by som aj mala co popisat...ale nemam kedy 😅 tak musim teraz to nejak zhrnut 😉

Lubi, s tym zachovanim mena...u chlapov to je dolezite. Napr. Andrej je z 5 surodencov a uplne vsetci maju dievcata (asi tak jak u vas s chlapcami), no a kedze je Andrej najmladsi, tak je posledna zachrana ich rodu 😀 ostatni uz dalsie deti nechystaju. No a v nasej rodine boli z maminej aj ocovej strany u vsetkych surodencov same prvorodene dcery, takze u nas bolo dievcatko velmi velka pravdepodobnost 😝 No takze u nas sa musi nejaky ten chlapec pritrafit este 😀
No a k ruzovym vecickam 😉 ja som mala modry kocik a Emi este aj troska vyzerala ako chlapec, kym nemala nausnicky (aj tym, ze ma malo vlaskov), takze ona bola vzdy pre kazdeho chlapec 😀 takze ja som uplne zboznovala, ked som ju vyruzovela a aj druhy kocar som kupila ruzovo-zeleny....proste som chcela "viditelne dievcatko" 😀

Baby tie zuby nezavidim...tak nech sa vam to rychlo vylieci.

Susy, stretko by mohlo byt urcite...videlo by sa kolko ludi by slo. Ja by som to videla asi hned na maj, kym tehulky este budu ako tak vladat a Lubi, mozno uz aj vy by ste zvladli s 3mes. babulkom, vsak bude uzasne a bude stale len spinkat 😉 🙂

Inak my mame zas take zubove obdobie 😒 rucicky furt v ustach a z toho samozrejme aj nervozita. Ale inak fajn, az na tie mrazy 😠

eva4444
12. jan 2009

ja by som tiez videla stretko na maj 🙂 nam sa u sustiaka pacilo, ze tam bola velka luka pre deti a moznost opekat. hoci po nevydarenom septembri ktovie ci by nam rezervoval 😒
lubi a my sme sa uz slubili ze ti s babulkom pomozeme 😉

lubi22
12. jan 2009

S tym stretkom - no u nas to urcite zavisi od toho, ake bude babulko. So Samkom sme sa do 6 mesiacov velmi z domu nepohli, nehovoriac, ze do troch mesiacov sme neboli schopni prijimat ani navstevy, nerobilo mu to dobre. Nespinkal cez den skoro vobec, iba sme ho v kuse nosili na rukach. Takze ak bude babulko kludne, dalo by sa ist, ale to budem vediet az neskor. Co sa tyka terminu, no pre nas by bol asi najidealnejsi nejaky koniec maja, zaciatok juna, aby uz bolo teplejsie, nechcem riskovat prechladnutie. Ale neviem ci koniec maja, zac. juna je este aktualny pre ostatne baby, co maju termin v juli.

Evi v septembri sme mali ist do Besenovej, takze u Sustiaka sme nerezervovali nic.

Ikka, nemohli by si nase rodiny vymenit know-how? 😀 Ze ako sa robia dievcatka a ako zase chlapcekovia? Urcite by boli nadsene obe strany 😀 Kebyze viem na 100%, co teda vediet nebudem a nikto mi to nezaruci, ze tretie by sme mali dievcatko, tak by som sa dala aj na tretie tehu. Ale kedze nehrozi, zostaneme pri dvoch chlapcekoch, kedze tri deti rovnakeho pohlavia ci uz dievcata alebo chlapci sa mi zda brutal 😅 To je moja idealna predstava - mat tri deticky - dvoch chlapcekov a jedno dievcatko 🙂

ikka
12. jan 2009

😀 😀 😀 Lubi 😀 no a nikdy nevies, my sme mali taku susedu, co tiez musela veeeelmi tuzit po dievcatku, lebo mala 4 chlapcov a ked sa jej narodil aj piaty, tak uz to ukoncili 😅

eva4444
12. jan 2009

lubi tak vidis aka som osprostena esteze tak 😉 😀 😀

ja mam sesterku ti maju 3 chlapcov a stvrte vyslo dievcatko 😉 a este jednu ta ma 3 chlapcov a potom to vzdala - lubi nevzdavaj sa !!!!!

ikka
12. jan 2009

jej a s tym know how...no neviem, my mame v rodine aj chlapcov..takze nejaka sanca u nas je 😝 ale ked bude tatova geneticka vybava v presile, tak neviem neviem 😀 😀 😀

lubi22
12. jan 2009

Evi Ty si srandistka 😀 Ze nevzdavaj sa 😀 Keby trvalo tehotenstvo mesiac a rodila by som rovno rocne deti, tak potom mozno, ale takto nebudeme mat velke oci a zostaneme pri dvoch chlapcekoch 😀 Adopcia sa mi zda potom schodnejsia cesta ako nekonecne rodenie, teda hlavne moj manzel je velmi za to, aby sme si neskor zobrali dievcatko, uvidime, ci ho to neprejde pri dvoch chlapoch 😉 Ale ja sa spolieham, ze sestra bude mat dievcatko, tak to bude ako nase, tak tam sa vytesim aj so satickami, copikmi a babikami 😵 Zatial ja budem vytrenovana v oblasti techniky a po skonceni materskej s dvoma chlapmi sa mozem rovno zamestnat v dakej automobilke 😀

Ikka jaaaaj keby sme aj my mohli daco do toho povedat s tymi nasimi dvoma XX 😀 Z mojej strany maju vsetci vzdy dievcatko a chlapceka, vsetky sesternice aj bratranci a to je ich veru hodne. My so sestrou sme boli jedine v celej rodine iba baby, vsetci ostatni surodenci nasich, ci uz z maminej alebo otcovej strany maju vzdy po jednom kuse z kazdeho 🙂 Ale zase na zaklade tychto rodinnych skusenosti sa mi zda, ze si rozumeju lepsie deti rovnakeho pohlavia.

najjulinka
12. jan 2009

My sme chceli velmi babu... A ked mali aj ludia divne otazky, že prečo z domova, prečo nie vlastné a podobné veci sa pýtali, tak sme odpovedali "Chceli sme babu, vsadili sme na istotu. 😉 😝 😀 "

kamilecka
12. jan 2009

Ahojte

rozpravate o pohlavi babatiek 🙂 U nas v rodine su aj dvojcata, to ale nieje nas priprad 🙂 Ja mam takeho citaka ze to bude chalan 🙂 neviem preco,proste to citim,ale rada sa necham prekvapit 🙂 A deticky chceme dve takze tretie nehrozi 🙂

S tym stretkom,no my sa nehlasime,rodime v July a ked to bude ako pri Davidkovi ze porodim v 38tt tak radsej neriskujem,uz posledny mesiac ani chodit nikde nebudeme.

susy
12. jan 2009

mne by tiez vyhovoval bud koniec maja alebo zaciatok juna. kedze budem mat cisarsky,tak to vychadza okolo 26.6 😉