Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

lubi22
27. jan 2009

Ahojte 🙂

Evi urcite pizza na obed zo stanku raz za cas Petkovi neublizi 😉 Ja som tiez bola na zaciatku taka striktna, dva dni kuracie masko, dva kralicie, dva telacie, raz vajecny zltok, teraz uz taka poctivka nie som 😅 Uz varime pre vsetkych spolu. No a parkrat som uz Samkovi davala aj polievku zo zahradky junior paradajkovu s detskou cestovinkou je bez konzervantov a glutamanov, hrozne sa jej vytesoval, hladali sme v polievocke rozlicne motivy a velmi mu chutila. Takze uz mame za sebou aj sackovu 😅 Nehovoriac, ze zboznuje hranolky z Mac Donaldu, tak mu vzdy par dam, ked si kupujeme my tam jedlo.

eva4444
27. jan 2009

no poobede mi nedalo a uvarila som este aspon zeleninove rizoto, to je rychlo a lubime to 😝
lubi my tiez varime pre vsetkych spolu, uz mal Petrik aj zemiakovu placku 😝 proste co je to mu dame a ked nema chut zeleninovu polievocku spapa vzdy. najviac ma vie dopalit ked mu ponukam od vymyslu sveta nechce nic a pride tato z roboty a petrik mu zje polovicu co si nachysta na veceru to vyzera ze som mu nedala cely den nic pod zub 😠 ale to ma asi po mne lebo aj ja najradsej uzobavam z tatovho 😀 esteze je tato taky trpezlivy 😵
inac Petko nechce hranolky, ani to neda do pusy. Ale miluje brat hranolky namacat do maglajzu a krmit nas, len potom ach to oblecenie 😀

najjulinka
27. jan 2009

Ahojte. Ja som si dnes objednala golfáče a mali by sa zmestiť do výťahu , tka sa vytešujem.

ikka
27. jan 2009

Ahojte,

My sme mali s tou dudkou este dozvuky...tu novu Emi dudlala len preto, lebo som jej ju dala potme 😅 rano, ked ju zbadala, tak ju zahodila a nechcela ju a cez obed zaspala bez dudky a vecer sa nam opakoval plac, ale uz menej hystericky...dudku som jej nakoniec nejako nanutila, ked uz bola taka ospata, tak si ju sama nasla na vankusi a dala do ust (zacala si mrmlat, ze "moja dudinka" a zobrala ju na milost)...a tak teraz rozmyslam, ze ci uz sme zas neboli na dobrej ceste k "bezdudlovaniu". No kazdopadne vsetko moja chyba, ach jaj... ☹
No a inak nam Emi dnes cez obed zas nespala...uz 2x, tak neviem, co to na nas skusa...ale kazdopadne nevyzera, ze by jej to chybalo, v pohode sa hra, az na to, ze vecer odkvecne, pomaly co ju na madrac polozim 😀 No ale nechcem, vsak to je unavne a veeeelmi...

Lubi svagrina caka babulko zaciatkom aprila, tusim, ze 6.4. ma presne termin...moj bracho je tiez aprilovy a prveho syna co maju, tak su zas ona s malym oktobrovi 🙂 Tak to budu mat pekne podelene 😉

Evi, s tym jedenim napodobne, vecer, ked pride tata z prace, uz aj mu Emily vylezie na kolena a podho zjest mu vsetko, co ma ....minule si normalne hryzala surovu cibulu...pohoda, chutilo 😀

eva4444
28. jan 2009

Ahojte 🙂

ikka s cibulou je to dobre 😝 😀 vsak je zdrava 😀
kamarat ked mala jeho dcera 2r tak sli na navstevu, a tam akoze zabudli cumel, bol 2 dni plac a potom uz si na cumel nespomenula. ono sa to lahko pise, ale 2 dni kriku je dlllho vydrzat.

boze ja dufam ze nase deticky vydrzia spavat poobede aste dlllho 🙂

eva4444
28. jan 2009

baby este vam napisem co sa mi snivalo: som mala babo ako je Petko len bol velky asi ako kuriatko. tak som ho v skatuli doniesla na slovensko a ked som ho vybalila mal uz take slizke nohy a miesto ruciciek zelene mlandrave kridla a uz som ho nechcela 😒 hruza pomysliet 😖

lubi22
28. jan 2009

Ahojte 🙂

Evi Ty mas sny brrrr 😕

Ikka toho sa ja najviac bojim, ze by Samko prestal spavat na obed, lebo tu hodku a pol potrebujem ako sol. Takze dufam, ze nam to vydrzi, ved deticky spinkavaju este aj v skolke po obede. S tou dudkou je to tazke povedat 😕 Ktovie, co je ako najlepsie, ved si to nakoniec urci Emily a Ty sa netrap 😉

U nas to tiez niekedy s jedlom tak fungovalo, ze ked papal tatinko, tak aj Samkovi lepsie chutilo, a papal z jeho taniera, ale nejako uz to neplati. Jedine jedlo, co zje uplne bez problemov je polievka, inak ho za vsetko musim nahanat a ponukat rozlicne varianty, aby aspon daco spapal. Pije na litre, asi stale tie zubky. No a este by stale jedol salamicku a udeny syr, ale napr. sunku a normalny neudeny alebo detsky nechce. Ovocie je tiez bieda.

zuzka80
28. jan 2009

Ahojte,
my tiež máme problémy so spinkaním, Laurinka nechce poobede spinkať a večer stále nezaspí skôr ako o desiatej 😠 Ale ráno by spala aj do 9:30. Už nastavujem budík na 8:00, ale nepomáha, tak už neviem čo. Skôr ju budiť nechcem, lebo ani o tej ôsmej nechce vstávať. Poobede keď po hodine uspávania zaspí, tak spí aj 2 hodky, dlhšie ju nenechám, lebo večer je u nás divadlo 🤐
Ikka možno si jej nemusela dať druhú dudku, keď ju nechcela a bolo by to vyriešené. U nás to tiež vyzeralo, že sa s dudkou tak skoro nerozlúčime, ale rozlúčili sme sa 😀

sisa07
29. jan 2009

Ikka, netrap sa, raz sa dudky zbavite, a potom budete uz len s usmevom spominat,ako ste bojovali 🙂 . Mozno nabuduce pri nejakej "dudkovej kolizii" budes aj Ty odhodlanejsia cele to ukoncit a Emi to vyciti a bude po probleme, ved sa niet kam ponahlat.....Horsie by bolo, keby dudlovala cely den. Poznam aj take deti a ovela vacsie a to uz je na zamyslenie......
Nasa Adelka problemy s papanim tiez nema ziadne,ale ked budu vysledky testov,asi nam problemy nastanu,ale uplne opacne 😢 . Ako jej nedat to, co ona sama chce papat a este je to aj zdrave a chutne.
V Nitre sa im nepodarilo odobrat krv, musime ist zase zajtra k nasej doktorke, hroza 😔 . A muz musi potom zaviest krv do Nitry a vysledky budu az o mesiac - dva - tri. Dovtedy nam bolo doporucene nedavat jej okrem vyraznych alergenov/ co nedavame ani teraz...../ ani ziadne syry, nic mliecne,ani klasicke maslo, vajicko, maliny, citrusy absolutne/ ale tie sme ani nedavali, len asi dvakrat jeden mesiacik mandarinky, ked sme sa tomu nevyhli...../. A to uz predtym nam kozna hovorila, ze by sme nemali podavat ani pretrzlen, zeler, jasne ze rajciny, cibulu, cesnak, ryby..........
Ja fakt neviem, co by to dieta malo vlastne jest......Ved to by som musela varit len vodu a mrkvu a maso bez chuti a na ranajky a na veceru by som jej davala len ramovy chlieb.....
Predbezne sme sa dohodli s muzom, ze kym nie su vysledky testov, tak pokracujeme v takom stravovani, ake mame, ved my Adelke aj tak nedavame rajciny, citrusy, obycajne mlieko, cokoladu, mak, orechy, teda tie hlavne alergeny. A ked budu vysledky, tak sa zariadime podla toho. Ja sa snazim varit tak, aby som jej davala co najneutralnejsie potraviny z hladiska moznej alergie, ale zase nieco jest musime.......jaaaaaj ☹ .

Tak aj napriek mojim nie velmi vytesenym riadkom Vam prajem pekny den a hlavne nech ste vsetci zdravi 🙂

susy
29. jan 2009

Simon je tiez taky slabucky jedacik. On papa po troske , ale za to casto.Som sa rozpravala s Fibi o vitaminoch a ona mi poradila pikovit.Aj Lujza ho ma a je z nej mala pazroska.Tak som hned kazala Jankovi,nech ide do lekarne a donesie.No som zvedava,ci mu bude chutit viac. Simon ma stale 10,5 kg a nie a nie hore s vahou.Uz som s toho na nervy.ked budem kojit druhe mimi,tak mu budem asi odsavat do vecerneho mlieka,nech aspon nieco 😒 .

eva4444
29. jan 2009

Ahojte 🙂
Sisa to mi je luto, ze ste tak zle dopadli, tie vysledky no hruza na to cakat tak dlho. az ked som si ta precitala mi doslo ake je to super ze Petrik moze vsetko, ze mate to teda o dost narocnejsie ako my. ☹

najjulinka
29. jan 2009

Ahojte.
Tak my máme 2 novinky:
1.) Kiko od nas pojde do inej rodiny do BA asi.
2.) Manžel zajtra ide poslednýkrát do práce. V pondelok sa hlási na úrade práce.

Ale inak sa máme super. Detičky mi už spia 😨 Manžel u kamaráta a ja mam net len pre seba 😀

sisa07
29. jan 2009

Susy, aj Adelka ma len nieco cez 10 kil, ale hlavne ze je zdrava, tak sa tym velmi netrapime. Ona vsetko vybeha, energie ma na rozdavanie 🙂 . Takze ak je aj Simonko taky neposedko, tak urcite prichadza o kila prave pohybom. Podstatne je, ze rastu a ze su zdravi 🙂 .
Evi, dakujem 🙂. Naozaj je super, ked mozete papat vsetko a nemusis premyslat, co zase vyvola ekzem a svrbenie....Ale na druhej strane, su aj ovela horsie diagnozy, takze aj my si vzdy s muzom hovorime, ze keby mala v zivote "len" alergie a ekzem, tak sme stastni.......Je to sice neprijemne,momentalne ma to dost stve a bude nas to vsetkych obmedzovat, ale ludia maju ovela vaznejsie problemy, takze zvladneme.....
Juli, drzim palce pri hladani novej roboty, nech je to rychle! A kedy by mal odist Kiko? Ako to vnimas, ked je to uz take realne, ze by mal od Vas navzdy odist? Mne je smutno uz pri pomysleni na to, ze ten maly cloviecik by mal uplne zmenit svoj svet a zacat zit v uplne inom prostredi bez toho, co doverne pozna 😔 . Ale v kazdom pripade velmi obdivujem to, co pre tieto deti robite. Ja by som to nedokazala 😔 .
dobru noc

eva4444
29. jan 2009

sisa dobre to beriete 🙂
skoro kazde babo ma nieco, Petrik ma ten torticollis co musime na to cvicit, tiez sa to stava nikto nevie preco a hovorime si ze chvalabohu len toto 🙂

juli vsak to je dobre ze kiko uz ma rodinu, nie? ja viem ze ti bude smutno ale uz bude mat ozajstnych svojiiich 😵

ikka
29. jan 2009

Ahojte,
Sisa, to je nam luto, ze sa im nepodarilo nabrat krv, takto trapia Adelku. Ale mate pravdu, treba to brat pozitivne, su ovela horsie veci na svete. S tym jedlom to ale mate tazke. Emily papa vsetko, este nad nicim nejak neohrnovala nos, aj ked v poslednej dobe tiez ma kopec inych veci na starosti ako jedenie...napr. vyvadzanie, strasne zacala vyvadzat a skusa na nas, co vydrzime...mozem ju za den napomenut 1000x, aj ju placnem po zadku, nic nepomaha, co doteraz aspon ako tak posluchla, tak ma teraz total na haku a vyvadza a vyvadza a samozrejme sa pri tom rehoce a ma z toho strasnu srandu...no a ja kolkokrat umieram, ked napr. leze po sedacke a rozne po nej skace, uz cakam len kedy fakt zleti dolu. A tak podobne....
Inak Emi ma asi cca 12kg a hrozne sunky 😀
Juli za Kika sa tesime, ze sa nasiel niekto, kto ho bude lubit 😵 ale suhlasim so Sisou, take hrozne pomyslenie, ked zrazu prejde do ineho prostredia a nebude tam mat "svoju mamu-teba"...musi ti byt na jednej strane z toho aj smutno. A ta strata prace...snad to nejak zvladnete, drzime palce.

najjulinka
29. jan 2009

Je to také zvlaštne... aj sa človek teší, aj ked si presne to predstaví, že ako to asi Kiko bude brať, ked zrazu cudzia postielka, cudzí ludia.... Ale uplatia ho rožkom a autičkom a on ma zapredá 😉 😅 Dám im k nemu podrobný "návod" a pár doležitých hračiek a snad to prežije zlatúšik... škoda, že z BA... keby to bolo v KE, tak je to jednoduchšie.. každý den by sme sa mohli stretavať, kým by k nim neodišiel.. išla by som s nim aj k nimna navštevu, nech si prostredie okuká najprv so známou osobou - mnou... Prostedalo by sa inak... ale musim to brat tak, že som ho naučila lubiť a byť takým slniečkoma že s jeho povahou by to mal zvládnuť... Neodkladám ho nikam,a le budem dávať do rodiny, ktorá ho s láskou očakáva a spraví pre neho všetko... 😉 😵

eva4444
30. jan 2009

Ahojte 🙂
Dnes spal Petrik do 7 😨 😝 😵 boze to sme nemali uz dlllho. Som sa normalne pred 7 zobudila a zlakla sa ci zije 😅 Az tato ho zobudil ked suchotal lebo uz musel ist. Vcera sme mu kupili vankusik, zeby to bolo tym? Ak ano kupime este dalsie dva 😀 😀 😀

Petrik mal nedavno som ho vazila 11.7kg pri 86cm. Cize akurat, ale posobi skor stihlo, ako taky pavuk s tenkymi koncatinami a velkym bruchom a hlavou. Ale sily ma dost, sa vytiahne za rucicky hocikde kde ho napadne. Ako pisala ikka tiez sa vyliepa na vsetky nabytky a potom tam stoji ako hrdina a smeje sa. Mrakoty ma obchadzaju ked sa z otocnej stolicky liepa na stol ze sa mu nejako zvrtne, alebo ked na nej stoji. ufff. Dnes bol srandovny lebo skusal skakat na trampoline a neslo mu to, lebo podskocil, ale potom vzdy dopadol s rovnymi nohami pred sebou na zadok rovno do sedu. 🙂

sisa07
30. jan 2009

ahojte 🙂
Ikka, dik 🙂 . Dnes sa krvicku podarilo odobrat, ale Adelka si to odtrpela a slzy padali pritom aj mne......neznasam tieto situacie, ked je Adelka vystrasena a ubolena, ved to poznate. Muz to okamzite zaviezol do Nitry a potesili nas, ze uz mozno do dvoch tyzdnov by mohli byt vysledky. Cim skor, tym lepsie....Hlavne, ze sme to absolvovali a mame pokoj. Doktorka so sestrickou boli uzasne, som im vdacna za to, ako sa spravali k Adelke a aku mali trpezlivost. Ale aj ona bola zlata, brali jej to z miesta nad zapastim, napichavali obidve rucicky....Potom sme boli kupit "bolestne" - plysoveho slonika 🙂.

Evi, pekne ste si pospinkali, kiez by sa zadarilo castejsie 😉 . A co to je za vankusik? Daj nejaky dobry tip, nech sa aj my vyspime 😀 .

Juli, urcite bude smutok mensi, ked uz bude Kiko v rodine a budete dostavat same pozitivne spravy 🙂. Za vsetky deti ako je Kiko dufam, ze sa vzdy dostanu len do tych najspravnejsich ruk......

Adelka vystraja tiez - vylezie na postele a odraza sa ako taky maly gumkac -krici pritom "mama hop"- a strasne ju to bavi. My s tatom len chytame na vsetkych stranach postele a hrame sa na chobotnice. Ale vcera, ked sme boli same, tak sa skotulala z postele, nastastie sa jej nic nestalo. Tak sa prevalovala, az sa zosuchla a ja som ju uz nestihla zachytit.....Ale vyliezat na stolicky a stol ma prisne zakazane, aj na gauc. Tak uvidime, kedy ju nacapame, ze to bude chciet skusit. Lebo take tajne pokusy uz mala, len sme jej ich rychlo zrusili 😀 . Ale takymto aktivitam sa asi neda zabranit, ved sa pritom vlastne ucia, len treba davat velky pozor...... 😔 .

lubi22
30. jan 2009

Ahojte 🙂

Sisa tak mate do branie krvicky uspesne za sebou. Ja tiez neznasam taketo situacie, tiez sa mi hned slzy tlacia do oci, hoc aj tento tyzden, a to sme boli iba na kontrole, ale samko ronil take krokodilie slzy, neviem mu za svet vysvetlit, ze pani doktorka je dobra a ze mu chce iba pomoct, ze ho popocuva, ani nemal bolacko, nezabera nic. 😔 Drzim paste, aby Vam vysli dobre vysledky. S tymi alergiami je to tazke, ale zase na druhej strane ako si aj Ty pisala, su aj omnoho horsie veci, clovek nechce na to ani pomysliet. Moj manzel je tiez alergik, sice nie na jedlo, ale na pele a travu, dufam, ze Samko to nepodedi. Adelke sa urobi ekzemik alebo vyrazka ked spapa nieco co je alergenom, napr. rajcinku, alebo cokoladku?

Evi ste sa dobre vybuvali 😉 Daj tip na vankusik, my sme dnes hore uz od 6 😠

Samko vazi 11, 3 kg a merat moze tak 82 cm predpokladam. Ale tiez sa mi zda taky chuducky, on je iba samy sval, ziadna suncicka, ale co uz ked je v kuse v pohybe a nikdy sa nezastavi 😅 Tiez ma velmi rad kaskaderske kusky, v poslednej dobe ma zalubu vyskriabat sa na stol, stade na taku cast linky, kde je zabudovany kos, a vsetky veci nam hadze do kosa - minuly tyzden som ho prichytila ako sa zbavil takto kvapiek do nosa a odsavacky na vysavac.

Ikka takze Emi ma teraz take bujare obdobie 😀 Tak vies, musi vas drzat v cviku 😉

Julinka, drzim paste, aby ste to vsetko co najlepsie zvladli, Ty aj Kiko. Od kedy to vyzera, ze ma ist Kiko ku svojej novej rodinke? A manzelovi sa snad podari najst si coskoro dobru pracu, zatial budes mat aspon doma posilu pri detickach.

najjulinka
30. jan 2009

No ja dufam, že to s Kikom pojde rýchlo... Takže o mesiac snád... Očakávam kedy sa ozvu z domova, že noví rodičia sa chcu stretnuť s Kikom...

eva4444
30. jan 2009

baby to nie je hocijaky vankusik, to si Petrik sam vybral z regalu drzal ho az ku kase potom v aute si ho vybalil a ja som mu stale ukazovala ako bude na nom Petko pekne spinkat 😉 keby som bola pragmaticka napisem ze je obycajny biely podhlavnik pre deti, ale ja nie som a preto je to carovny vankusik ktory pohladkala dobra vila a zakliala do neho len tie najkrajsie snicky 😉 no neviem ci este taky niekde jesto 😉

kamilecka
30. jan 2009

Ahojte

Niejako nestiham tu chodit,ale aspon obcas zajdem 🙂

My so spinkanim nemame klop klop klop problem, Davidko vecer zaspava sam v postielke okolo 20h.Rano je hore okolo 7:30,poobede tiez zaspi sam v postielke,davam ho spat okolo tej 13:15 a haja hodinku a pol,dlhsie nedovolim. Musi byt hore do 15:30h. Takze si asi zvykol na takyto rezim a vyhovuje mu a aj nam,takze nebudeme nic menit,zatial 🙂
Davidko ma najnovsiu zabavku ze na vsetko lezie,vsetko prelieza,ked nema co tak zvali tatrovku na bok a cez nu lezie 😀 Alebo stolik na hranie otoci opacne a cez neho preskakuje, no sranda pozerat na neho 😀

Co sa tyka papania,tak sme mali slabe dva tyzdne,Davidko velmi zacal vymyslat, nechcel papat a ked nieco spapal tak sa povracal,ale to bude asi tym ze bol prechladeny,bez teploty tak mal aj zaludok asi slabsi. Ale uz sme zasa v normale,pekne papame.Zatial nic nove nam sice spapat nechce,ale aspon to co lubi tak papa. Takze my zatial ziadne sunky nepapame, do ranajky buchticky, vianocky,alebo rozok so syrom. 🙂 Obedik ako kedy co mame uvarene a ked nieje tak niejake cestoviny s maskom alebo otvorim prikrmik 🙂

Davidka meriam kazdy mesiac, davam mu ciarku na zarubnu takze pekne vidno tolko narastol a ide to pekne zatial, nosime 86 🙂 a meriame 86cm 🙂 A vazime okolo 11,5kg takze v pohodicke 🙂

najjulinka
1. feb 2009

Tak náš Kiko meria 83cm a váži nejak okolo 13,5kg, Lucnka neviem kolko meria, ale váži 8,5kg 😉 Ale plienky do 8kg jej bohate stačia, ešte má dosť rezervy... Kiko nosí plienky od 9 do 20kg, ale cez den by mu ešte aj tie od 7 do 14 kg postačovali 😉

lubi22
1. feb 2009

Ahojte 🙂

Julinka Kiko je veru riaden cvalik. No vyzera to tak, ze mas doma najmensie a aj navacsie majovciatka prave Ty 😉

Dnes som smskovala s Riuskou, Lukasko ma dnes uz polrocka, tak slubila, ze sa zastavi aj na konikovi a da vediet, ako sa maju 🙂 Ja by som ocenila aj nejake rady co a ako s tromi chlapmi 😀

susy
1. feb 2009

Lubi a neuvazovala si na kocikom Phil a thet (neviem ako sa to pise) ozaj a uz mas doma to pridavne sedatko? Ake je?

lubi22
1. feb 2009

Susy uvazovala, ved som Ti vtedy aj pisala IP. Ale vadilo mi, ze to dietatko vzadu nic nevidi. Pridavne sedatko uz mame kupene. Este je v krabici, ale v obchode nam ho predviedli na nasom type kocika, a posadili tam aj take dievcatko, co malo dva a pol roka a sedkalo tam uplne v pohode. Kupili sme ho v Babymarkete v BA.

susy
2. feb 2009

to viem ze si spominala, ze v BA. je to aj na PP Pliko? lebo neviem sa dopracovat tomu zoznamu kocikov co je na nete,kde ta sedacka posuje.

lubi22
2. feb 2009

Susy, tu je ten zoznam kompatibilnych kocikov:

http://www.revelo.co.uk/docs/Buggypod_compatibi...

Je tam aj Peg Perego Pliko.

susy
2. feb 2009

dakujeeeem 😵

eva4444
2. feb 2009

ahojte 🙂
muzik vzal Petka do obchodu tak ja si vegetim 🙂
Trochu sme nachcipani tak ovocujeme a cajujeme.
Hadam sa riuska coskoro zastavi sa tesime 🙂