Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

ikka
15. feb 2009

Ahojte,

sisa, veru tak teda drzime palce, nech to zvladnete...budete to mat urcite tazke, ale ako pises, su aj horsie veci a vzdy to treba tak brat 🙂

Evi super, my mame karneval na buduci tyzden v nedelu a tesim sa moc...uz chystame masku, Emi bude mesiacikovo hviezdickova vila 😵
Urcite mate nejake fotocky, tak pridaj 😉
No a to neeem a sam...no zmier sa s tym, ze Petrik uz je velky samostatny chlapec a zacina uz asi aj nejake to prave obdobie vzdoru...treba vydrzat. Emily tiez chce niekedy sama sama, ale zatial je to este vzdy v pohode, vzdy nejak inak odlakam jej pozornost a asistujem jej...hlavne pri obliekani, to chce najviac sama.
Kuk toto:
http://www.mladazena.cz/scripts/detail.php?id=2...

ale uz je to vyssia vekova kategoria 😉 takze aspon vidis, aky je Petrik vyspely 😉

eva4444
16. feb 2009

ahojte

ikka dala som nejake fotky, vela nenapovedia lebo vsak viete ako je to s fotenim, kym ja cvaknem je uz dietko za horami. a najviac fotiek mame aj tak odzadu 😀
s tym obdobim vzdoru to hadam u nas este nebude take ostre, skor mi to pripada ako nacvik 😀 lebo napr. dnes je klud, len ked zakazem co sa fakt neda dovolit odide sa zlostit do spalne a nechce ma ani vidiet. to mi trha srdce 😢 a mozem sa uvysvetlovat kolko chcem. dnes stale odchadzal od stola a nosil hracky ktore boli tiez hladne a museli sme krmit aj tie. na jednej strane viem ze hracky nemaju pri stole co hladat ale ked to bolo take rozkosne 😵

pekny den 🙂

sisa07
16. feb 2009

Ahojte 🙂
Ikka, Evi dakujem 🙂.Dnes nam akurat prisli postou komplet papiere a recept, tak od zajtra berieme nove lieky.
My si s karnevalom pockame az do skolky, zatial sa nemame karnevalovat kde, skoda, ze tu nie je nejake Materske centrum.
A slovko SAMA a NIEEEE poznam velmi doverne 🙂 . Dnes sme si asi polhodinu obliekali pancusky, pricom po kazdych dvoch minutach som sa pytala Adelky, ci jej mozem pomoct a odpoved bola" MAMA NIEEE, DADA SAMA". Vsetko chce robit sama a jej to vacsinou aj umoznim, len ked to trva dlho, tak jej nenapadne pomaham. Ale vcera zavesila krasne ponozky na radiator,tak bola taka pysna na seba a ja na nu 😵 . A slovo NIE casto pouziva na vymenu plienky, a denne aj na odchod z domu a obliekanie. Len ked ma velmi prijemnu motivaciu v podobe navstevy milovanej babinky, alebo ked jej berieme von kocik pre babiky, tak sa jej chce ist von bez diskusii. Inak sa musime dotahovat. Dnes sme vyrobili pomerne slusny cirkus pre susedov - teda ja som ostala pokojna, ale Adelka slzila a kricala, ako keby islo o zivot.....NO, zvykajme si, nasledujucich par mesiacov to bude len veselsie v tomto smere. Mali by sme asi zvysit prisun cokolady, aby sme ostali pekne pokojne, aj ked to ide niekedy dost tazko.... 🙂 . Ten clanok bol dobry, precitala som si, dakujem Ikka.
Evi, idem pozriet fotky. papa

sisa07
16. feb 2009

Jeej, tak to musela byt pre deti super zabava, zase raz zavidim 🙂 . A tie hracky a moznosti vyblaznit sa, deti sa museli citit uzasne.....Co hovoril Petrik na vtakociapku? 🙂 Asi mu velmi nevonala, ze..... 😀 . Ale bol rozkosny 🙂

lubi22
16. feb 2009

Ahojte 🙂

Sisa no tych alergii vam veru pozistovali 😔 A banan? S tym som sa este nestretla. No ono to bude asi tak, ako aj pises, ze na niektore veci sice mozu zistit alergiu ale nijako sa to neprejavuje. Zase napriklad tie paradajky byvaju silny alergen 😕 Napriklad moja sestra nemala nikdy v zivote problemy a zrazu pred rokom obcas ked daco zjedla tak spuchla, vyhodili sa jej vyrazky, tak jej robili testy a zistili jej alergie na tolko veci, ze by fakt pomaly nemala co jest. Takze teraz to robi tak, ze pomalicky zsitila, z coho jej byva zle, no a zvysok je normalne, iba tie upne najsilnejsie veci vylucila. V kazdom pripade drzim palce, aby ste to dobre zvladali a aby sa Adelke tie alergie prejavovali co najmenej. 😉

Evi no obdobie nieeee, nieee a este raz nie na vsetko je uplne super 😅 Nam to nastastie uz preslo, teda pevne verim, ze nie iba prechodne, ja som sa stazovala este na jesen na neustale nie na vsetko. Som zvedava, ako bude ked pride bracek, lebo teraz je zase take super pohodickove obdobie. Idem pokukat fotky z karnevalu, muselo byt super 😉

Evi aj Petrik sa chce obliekat sam? Lebo neviem, ci je to iba u dievcatiek, ako pise Ikka a Sisa, ale napriklad Samko zatial vobec nema snahu sa ani sam obliekat ani vyzliekat. Jednoducho ho to vobec nezaujima, uz mu aj ukazujeme, ze takto si vyzlecies svetrik a tak, on si radsej pocka, kym ho vyzlecieme my 😅

Uz musim zacat s tym nocnikom, Samko nas posledny mesiac v kuse vyhodi z izby ked ide kakat. Normalne pride za mnou a povie mi, ze mam ist prec, to iste kazdemu, co je v izbe a ked sa vykaka, tak nas pride zavolat. Tak neviem, ci uz nie je ten spravny cas 😕 Ked teraz som velmi nechcela ziadne zmeny, dost ze pride bracek. No neviem.

lubi22
16. feb 2009

Evi Petko bol dobra maska 😀 Paci sa mi tiez velmi Vasa hojdacka 😉 Ja som tiez chcela taku podobnu modru z Ikey a moj manzel ma zrusil, ze ci chcem, aby sa Samko dolamal, ze urcite by sa tam splhal a rozhojdal po celej izbe, tak som mu to uznala, ze dost ze sa vsade splha 😅

eva4444
16. feb 2009

sisa veru veru ta pohroma este len pride 🙂 ale my sme silne maminy a zvladneme vsetkoooo 😀
ta capica mu moc nesla, ale co sa dalo robit ked bez nej nebol kostym kostymom 🙂

u nas so sa tyka samostatnosti tak hlavne sam natriet chlebik, sam dat syr, sam naliat mliecko, sam otvorit jogurt, sam odbalit slamku a pichnut do mliecka, co sa tyka jedenia vsetko sam, este aj sam 'pozameta' kuchynu po obede 😀 ono je to vcelku prakticke, len to chce tolko trpezlivesti. obuje si sam len papuce, topanky na von nie, ale tie idu tazko lebo treba poriadne povolit snurky. tak aspon vysnuruje co sa da. 😀 vyzlieka si take co je vpredu rozopinatelne, napr. bunda, vesta, co je cez hlavu to nie, to len 'pomaha'. a pancuchy si stahuje 😀

lubi s kakanim to mame podobne. odkedy petrik lozi chodi za dvere, a teraz nas takisto vyhana ked odbehne kakat do druhej izby. ale nocnik este ani nemame. vsak leto pride a potom. ta hojdacka je z ikei. nam sa zda super, mame ju zavesenu tesne nad zemou, ked sa Petrik hojda tak je bezpecna, lebo je 'kryta' zozadu, takze sa nemoze prekotit. a hlavne ju Petrik ma rad co je najdolezitejsie. aj ked sa nehojda aspon do nej strka 😀

sisa07
16. feb 2009

Lubi, dakujem 🙂 . Kedy ides na tie vysetrenia?

S kakanim to mame velmi podobne, uz som tu tusim niekedy pisala, ze odkedy mame v izbicke domcek, tak Adelka rano a vecer, ked ju obchadza kakanie, zalezie do domceka, chce aby sme urobili "cak"=zatvorili a uz pocujeme len vzdychy 🙂 a nakoniec cela stastna odtial vyleti. Ja jej chcem teraz niekedy uz kupit nohavicky - ma slubene s Mackom PU, tesi sa a pomalicky zacat s navykom. Ale asi hned kupime aj taku detsku dosku na WC, lebo na nocnik si len sadne a hned sa stavia prec, nechce tam nic robit, len par krat sa stalo, ze cikla, ale to uz davno. Mozno ju bude viac motivovat velkacske WCko. Len som chcela este pockat, kym sa trosku otepli, aby sme uz nemuseli davat plienku ani na von, aby v tom nemala chaos. Ale keby som cakala tento rok na teplejsie pocasie, tak asi cakam do juna.........Pod teplejsim myslim aspon 10 C......a nie -4 ako teraz....... Takze asi zacneme len tak cvicne doma a uvidime.Ved zo zaciatku bude aj tak asi stale mokro 😀, takze vonku by to bolo vesele. Do leta by som cakala aj ja ako Evka, keby sme necakali bociana. Ale kedze sa zmenila situacia, trosku by som to urychlila, samozrejme,ak mi to Adelka dovoli.....ja si mozem zmysliet,ale ked este nebude jej cas, tak aj tak nic nezmozem.

A tu hojdacku som chcela pochvalit aj ja, velmi sa mi pacila, len som zabudla napisat, zda sa mi celkom bezpecna,ako take hniezdo pre vtacika 🙂 . Evi, tie cinnosti co si popisala aj u nas realizujeme pod heslom "SAMA" len s mojim dohladom. Adelka robieva dokonca ocinkovi oblozene chlebiky na desiatu, odkukala od maminky 🙂 .

Dobru noc 🙂

sisa07
17. feb 2009

halooooo 🙂 , kde ste vsetky?
My sme dnes boli vonku - gulovat sa a stavat snehula, Adelka bola mokraaaa. A poobede sa ideme sankovat a zase gulovat "Dada von bum-bum" 🙂 . Teraz snehuliacik spinka a maminka si pochutnala na cokoladovych musli s mlieckom. Este nas cakaju dukatove buchticky. Mam nejake sladke chute, aspon zase trosku priberiem 🙂 .
Pekny den a pekne piste, tesim sa, papa 🙂

lubi22
17. feb 2009

Ahojte 🙂

Aj u nas riadne snezi 🙂 Ale musi byt aj nizky tlak, lebo som rano vstala uplne unavena. Nastastie manzelik mal povinnosti az od 11, tak zobral pred tym Samka von tiez sa trosku ponahanat po snieziku. No a potom k nam prisla kamoska Sofinka sa zahrat, tak sme mali fajn program. Jej maminka caka babulko koncom jula, tak aj nasi druhorodeni budu rovesnici, tak sa tesim 🙂 U vas je to tiez tak, ze ked je u vas niekto na navsteve s dietatkom, tak sa nemusite tolko drobcovi venovat? Lebo ked sme sami dvaja so Samkom, tak v kuse musim pri dacom asistovat, alebo aspon sa pozerat, ked k nam pride napr. tato kamoska s dcerkou, tak my dve kludne pijeme cajik alebo kavicku a deti si nas skoro vobec nevsimaju, skor my ich musime kontrolovat, ked je ticho 🙂

Sisa dukatove buchticky by som si dala, mnam 😉

eva4444
17. feb 2009

ahojte

sisa dobre si to opisala s kakanim som sa pobavila 😀 😀 😀 jasne ze aj ja som pritom ked petrik robi vsetko sam, aspon sa snazim zabranim najhorsiemu 😀 ono to napr. s natieranim chlebika petrik len nahadze horu masla na chleba a snazi sa to rozotriet, len mu to este tak dobre nejde, ale straaasne to chce robit 🙂

aj tu je kopec snehu, stale snezi a dost fuak tak sa neda ist von len tak ☹ brrrrr.

dnes v telocvicni sa Petrik hral s naradim o ktore nikto nejavil zaujem a prisiel asi 2,5r chlapcek a zacal do Petrika kopat 😠 ale brutalne tak som ho zahriakla, ale bola som v takom soku ze som ani nevedela co mam robit proste som ostala uplne mimo. nakoniec ten chalan odbehol prec, Petrik sa nastastie tvaril dost nezucastnene. nabuduce ho asi pekne dosikujem ku matke nech si s nim narobi poriadok 😠

zuzka80
17. feb 2009

Ahojte,
Evi tak otrasný zážitok, ja by som toho chlapca asi tiež iba okríkla, ale manžel by mu asi dal na zadok 😠 Ale veď si musíme zvykať, nie vždy sú medzi nami ľudia, ktorí sa svojim deťom venujú a dávajú na ne pozor 😖
Ľubi tak ty sa už pomaly budeš chystať do pôrodnice, uffff ale to rýchlo ubehlo 😉
Sisa držím palce, nech sa tie alergie zmiernia alebo zmiznú.
My máme teraz také obdobie, že Laurinka sa na všetko vypytuje "toto čo je?" alebo "mamka čo má?" Všetko ju zaujíma, tak stále rozprávame. Ľubi aj u nás keď je návšteva, tak ani nevieme, že máme dieťa. Pekne sa hraje, ani ju nepočuť 😀 🙂

eva4444
18. feb 2009

ahojte 🙂
Petrik mi zaspinkal v hojdacke tak som ho prelozila do postielky a cakam kym sa dopecie obed 😝

lubi my sa s detmi velmi nenavstevujeme, skusili sme par navstev, mali sme 2 dievcatka. ale nech sme boli u kohokolvek nikto nedovolil Petrikovi sa hrat s jeho hrackami. proste blba nahoda ze jedine potencialne kamosky a takto 😖 a ono to potom Petrika moc nebavilo ked mu vzdy vsetko vytrhli z ruk. takze to nam tak trosku zamrzlo. mozno ked sa bude dat uz konecneeeeee ist von budeme viacej s detmi. v podstate sme skoro kazdy den, ale len tak 'nepriamo' napr. v telocvicni, ale v detskych kutikoch kadetade.

zuzi to musi byt perfektne ked je Laurinka taka zvedava 😉 🙂

inac Petrik take pismenka ako su sykavky este nehovori, a na velmi vela veci pouziva vlastne slova, kt. s realitou nemaju nic spolocne napr. parky su bang, melon je gangua atd. dufam ze nie je sisi 😅 ale vraj su deti co to robia ze si vymyslaju vlastne slova vselijake nezmyslene novotvary. vsak ked mi mozeme pomenovavat ako chceme moze aj petrik pomenovavat ako chce, ze? 😀

sisa07
18. feb 2009

ahojte 🙂
Zuzi, dakujem 🙂 . Laurinka je sikovne dievcatko 🙂 , je to super mat uz takychto partakov na debatu 🙂 .

Evi, to je presne to, co sme si tu pisali minule......kiez by sme natrafili v ramci pieskov a ihrisk na co najmenej takychto deti a ich superrodicov...... Moj muz nedavno v sobotu vzal Adelku peso do mesta, kym som ja upratovala a ked prisli, tak ona cela uplakana a muz nastvany ako uz davno nie. Stretli kamaratov, ktori maju dvojrocneho chlapceka a ten Adelku z celej sily umyselne udrel po lici. A tento isty chlapec ju na jesen skoro priskrtil, ked jej zacal tahat surovo ciapku z hlavicky, ktoru mala zaviazanu na krku........Co Vam budem hovorit....dohodli sme sa, ze ked ich uvidime, tak sa im oblukom vyhneme. A to nas chceli pozvat na navstevu....no urcite......A este mam jednu kamosku, ktorej syncek, ked boli u nas stihal robit zle Benikovi aj Adelke, takze tiez sme len trpli, co z toho bude. Ja nehovorim, ze vsetci chlapci su takito, ale my asi nemame stastie.......taki mali zbojnici.....

Lubi, u nas to vobec neplati, ze ked je navsteva, je vacsi pokoj. Aj tak sa ma Adelka stale dozaduje, musim byt stale v blizkosti a venovat sa jej. A tak ako pisala Evka, aj nase navstevy sa koncia vacsinou tak, ze ked sme inde, deti jej nechcu nic pozicat a nas takmer trojrocny synovec na nu krici uz ked sa Adelka priblizuje k nejakej hracke, takze z tychto navstev som vzdy vycerpana, pretoze Adelka je potom nestastna, rozcitlivena a zase sa mamickuje viac nez bezne, co je aj tak dost.......A ked je u nas kamoska s takmer rocnou Sarinkou, tak na tu zase Adelka ziarli a vyzaduje si pozornost tak ci tak........takze tak je to u nas s navstevami.
Ale velmi sa tesim na nase pieskove kamosky Soninku -vek ako nase deti a Sofinku -5r, ktore su uzasne a maju zlatu maminu. V lete sme sa casto stretavali a rozumeli sme si my, aj deticky boli zlate, takze dufam, ze v novej sezone priatelstvo utuzime 🙂 , byvaju kusok od nas, tak na seba obcas natrafime aj teraz.

Evi, tie Petrikove novotvary su v pohode, robi to tak vela deti 🙂 . Pre nasho synovca je lietadlo ISONO a kamion PAMONO 😀 .

Lubi, uz mas nieco nove ohladom porodu? U Vas sa da cisarskym rodit aj v lokalnej anesteze?
Pekny den

ikka
18. feb 2009

Ahojte, konecne som sa sem trosku zas dostala. Aj my mame sniezik, boli sme sa dnes doobeda bobovat, take sme prisli obidve unavene 😀 ale fajn to bolo, konecne mame vonku co robit, nielen to hnusne blato...aj ked samozrejme by som radsej pristala na jar.
Vcera sme boli u zubarky, no co myslite, ci sa to Emily pacilo? Hmmm rev a krokodilie slzy 😅 To uz som videla ten vystraseny pohlad a zachvilu uz jej krivilo ustocka...takze pani zubarka si ani netukla, len sme spolocne skonstatovali, ze kolko ma Emi zubov a bolo 😉

Evi s tym chlapcekom neprijemny zazitok, na taketo chvile sa aj ja snazim pripravit uz teoreticky aj vopred, kedze deti vela odkukavaju spravanie svojich rodicov a rozhodne chcem, aby sa Emi vedela v takychto pripadoch branit, samozrejme v ramci slusnosti, len nie vzdy to je lahke, pretoze fakt clovek premysla ako sa ma zachovat a nakoniec si v soku a nevies co s tym.

U nas navstevy s detmi rovnakeho veku...nula bodov, Emily si vzdy zoberie na paskal maminku toho dietata a chce sa hrat s nou (a vyplyva to presne z toho ako pise Evka, ze deti jej nechcu poziciat hracky a ich mama ich teda usmerni, takze Emi vie, ze to funguje prave cez tu mamu a tak sa radsej hra s nou...lebo ta jej tie hracky vybojuje 😅 😀 ) no a so starsimi detmi sa hra...tie jej hracky poziciaju 😀 Inak ako som davala link vyssie, tak tam je to prave napisane, ze v urcitom veku su deti majetnicke, ze si to neuvedomuju a prakticky asi za to nemozu, ked nechcu hracky poziciat.

Evi, Petrik je aky kreativny, ked ma vlastne slova. Emily ma asi jedno...balon kedysi vedela pekne povedat (no baon) a teraz tomu hovori nieco ako "main". No a sykavky vyslovuje, ale velmi suslavo a ako ktore slovo, napr. L vie povedat iba ked hovori lalala...ale v slovach ho vynechava a tak...ale na to tie nase dietka maju este kooopec casu 😉

ikka
18. feb 2009

a napr. u nas slovo "minko" = mliecko, misko, macko a mrkva 😀

ikka
18. feb 2009

moje dietatko este furt spi...vsak uz nemam co robit 😀 😀 😀 idem ju zobudit, bo vecer by bolo rodeo 😅

sisa07
18. feb 2009

Ikka, susedia museli mat radost 😀

ikka
18. feb 2009

sisa to maju radost kazdy den...pretoze Emily kazdy den aspon pol hodku akoze "tancuje"...to je totiz jej tanec 😀 😀 😀 ona to inak nevie 😅 😢 😀 😀 😀

ikka
18. feb 2009

a tie vykriky, to bude pravdepodobne spev 😀 😀 😀 😀 😀 😝

eva4444
18. feb 2009

ikka je to strasne zlate 😀 😀 😀 😀 😀

lubi22
18. feb 2009

Ahojte 🙂

No tu sa dnes skoro chatovalo 😀

Ikka Emily je zlatunka, hlavne ten spev je super 😀 No musime aj my nejako to stretko poriesit, nech si deturence zatrsaju spolu 😵 Samko tiez zboznuje trsat a hudbu

Evi tak to si mala riadny zazitok s tym chlapcekom 😕 Fakt, kde su rodicia? No ale to je presne, ako sme sa rozpravali - ked mu rodicia nevysvetlia, ze to sa nema, tak to dietatko to nema odkial vediet. Je jasne, ze niektore deticky su tempermentnejsie a skor sa dostanu do takychto situacii, ale na to su tam rodicia. Ja som bola tiez v soku, ked sme boli v tom MC a deticky sa strkali, raz strcili aj do Samka. To bol prvotny sok, no potom sme prisli domov aj s kamoskou a jej Sofinkou a Samko to sacanie hned aplikoval na Sofinke. Uplne som zasla, ze ako sa to okamzite naucil a pochopil. Tak sme mu hned vysvetlili, ze to sa robit nesmie, ze Sofinka je dievcatko a ze to nesmie nikdy udriet ani sotit, a ze iba ked mu budu robit zle ini chlapci, tak sa ma branit. Nastastie to pochopil a uz to viac neurobil. Kamoska mi povedala, ze sa aspon nemusim bat, ze sa nebude vediet v skolke branit, ale mna to soklo. Odvtedy pokazde ked k nam pride Sofinka, tak Samko mi hned vysvetluje, ze Sofinku nesmie sacat, lebo sa s nim nebude kamaratit a dievcatka sa sacat ani bit nemozu. Takze pamata si to dobre 🙂

My nastastie nemame taky problem ako pisete vy - s poziciavanim hraciek, ale to je tiez len zalezitost vysvetlenia rodicov. V postate sa stretavame s tymi istymi detickami, dvoma dievcatkami, no a tie su opakom Samka, take kludnucke, takze ziadne konflikty s hrackami tam nevznikaju. Sme sa Samka minule pytali, ktora je jeho frajerka, ci Sofinka alebo Alicka, tak Samko sa normalne zacervenal a povedal, ze maminka 😵

lubi22
18. feb 2009

Inak dnes som sa dozvedela, ze takto o dva tyzdne uz budeme 4 😵 😵 😵 2. marca mam nastupit do porodnice a 3. budem mat sekciu. Trosku sa aj obavam toho vsetkeho, ale omnoho viac sa tesim na babulko. Len keby tam mohol byt Samko so mnou, bude mi hrozne chybat 😔

eva4444
18. feb 2009

lubi super takze 3.3. no to bude mat teda 3jek v datume este aj 9 na konci 😉 boze ja by som na tvojom mieste uz ani spat od vzrusenia nemohla 😉 som strasne zvedava ci bude tmavy po tebe alebo blondaty po tatovi 😉

lubi22
18. feb 2009

Evi no tych 3 bude dost, tak dufam, ze je to fajn. Ale na tom az tak nezalezi 😉 Ja som lekarovi navrhla 1., na moje narodky - no ale v nedelu sa nerobi a on povedal, ze najlepsie je prist v pondelok a utorok operovat, aby ma na dalsi tyzden v pondelok pustili domov, no a zrovna to vychadza na toho 3. Aspon si to budeme lahko pamatat 😅 No a s tym spanim mam problem uz asi dva dni, som hrozne nervozna a nedokazem sa uvolnit. Potom som cez den unavena, ale nejako neviem odrelaxovat. Aj ja som velmi zvedava, ako bude vyzerat, hoci kamosi sa nam smeju, ze ci pochybujem, koho geny su silnejsie 😅

ikka
18. feb 2009

Lubi, to je fakt pekny datum 😉 verim ti, ze si nervozna. Ale zachvilku uz to bude.... 😵 😵 😵 juj, tesim sa s tebou 🙂 A Samko je fakt velky sikovnicek a jasne, ze maminka je jeho najvacsia laska 😵 take blbe otazky mu davate 😀
Dnes poobede sme boli este s kamoskou a jej dcerkou vonku a Nela (to je ta dcerka 2,5r.) vacsinou Emily objima a bozkava, ale dokaze ju aj stipnut a priskrtit 😅 ...tak dnes boli zlate, sa vonku drzali za rucicky a viezla som ich spolu na jednych boboch. Potom sme boli u nich a Nelinka skoro stale mlela jednu vetu " to je moje" 😀 😀 😀

susy
18. feb 2009

Lubi,super datum. Aj ja by som chcela 26.6 😒 . Baby, neviem preco no my majovky nejako vsetky budeme mat 2 chalanov. My cakame zase chlapčeka. Zajtra idem na 3D, tak som zvedava, ci sa to potvrdi.

eva4444
19. feb 2009

Ahojte 🙂

lubi to preto lebo lekar chce aby si si este oslavila v pokoji narodky 😉 Aby mal aj malicky nieco z torty 😝 😀

susy ty si chcela radsej dievcatko? Vsak chlapci to maju lahsie v zivote 😉 Aj ked dievcatka sa daju pekne obliekat 🙂

ikka to muselo byt zlate ked dievcatka tak spolu paktuju 🙂

sisa07
19. feb 2009

ahojte 🙂
Lubi, datum mate krasny, tak drzim palce, aby Vam priniesol stastie a vsetko dobre dopadlo 😵 . A Evka hovori dobre, este aspon stihnes oslavu narodiek a budes so Samkom.
Susy, tak nam daj vediet, ako bolo dnes na 3D. Hlavne nech je drobec zdravy, ved este stale moze byt tretie dievcatko 😉 .
Ikka, je jedno, aky my Emily styl tanca, na diskotekach sa dnes tancuje vsetko 😀 , urcite by niekam aj s tym dupacikom zapadla 🙂, hlavne, ze ma pritom radost.
My sme dnes zavcasu vstavali - 5,15.....takze nas den tak aj vyzera, Adelka je umrncana a na vsetko hovori NIE stale dokola a uspavanie bol teraz horor........Kiez by si aspon teraz dobre pospala, nech je aspon poobedie mierovejsie.....
Pekny zvysok dna 🙂