Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

sisa07
30. apr 2009

ahojte 🙂
Evi, neboj, ja tu budem udrziavat teplo nasho majoveho krbu, neumrie nam to tu 🙂 , teda ak sa este aspon niekto obcas prida...... A s tym vstavanim sme na tom uplne rovnako - tiez medzi 5,30 -6,00. Ale spat chodi Adelka okolo osmej, to by som jej rada zachovala, takto nam to vsetkym vyhovuje.
A cez obed spi tak 1,5 -2hodiny. Niekedy sa medzitym prebudi, niekedy spi v kuse. Takze ja si trosku vydychnem, uvarim druhe jedlo, zotriem podlahu alebo odzehlim a pod.........
My teraz mame velmi dobre obdobie a uz dost dlho, Adelka je vyrovnana, spokojna, stale sa jasi, smeje, ma uzasny zmysel pre humor 🙂 . A vacsinou sa s nou da krasne dohodnut. Tak len tichucko dufam, ze jej to takto dllllho vydrzi 🙂 .
My sme dnes boli doobeda na piesku, ale mne na tom slnku staci taka hodinka aj volaco a som rada, ked ideme domov, do chladku. Mrzi ma to kvoli Adelke, ona by este urcite ostala, ale takto je to v zaujme nas vsetkych, aby mamca volakde neodkvacla.....
Posledne dni mi zase viac tvrdne brusko a naozaj by mi asi pomohlo, keby som mohla viac oddychovat, ale neviem si to predstavit, ze by som s Adelkou travila menej casu. Chcem sa jej este maximalne venovat, kym sme traja, potom to uz bude tazsie, aj ked sa budeme snazit veeeeelmi,aby nejako pri Adamkovi netrpela a aby ju bracek len obohatil a nie ukratil 🙂 .

Lubi, ako sa citis? Myslim celkovo - fyzicky aj psychicky.......Mas toho v poslednej dobe asi dost.....Ak budes mat trosku casu, napis nam prosim Ta, ako vyzeraju Vase dni, co Ta na tomto stvorclennom spoluziti prekvapilo, co si necakala, co je lepsie alebo tazsie nez si cakala.....Nepytam sa zo zvedavosti, len by som sa rada trosku pripravila pomocou niekoho skusenejsieho na to vsetko, co nas caka 🙂.Drzkaj sa 🙂

A co ostatni? Nemate nic nove? Nejake pikosky z vyletov, ihrisk a pieskovisk 🙂 .....

Pekny den 🙂

ikka
30. apr 2009

Ahojte,
ja sa tiez budem snazit prispievat stale, kedze som tu jedina necakatelka 😀 Ja som bola teraz 2 dni opat v praci. Emily ma tiez celkom fajn obdobie, aj ked zubky nas chvilku potrapili, ale ziadny novy zatial nevykukol. V noci spinka uz drvivu vacsinu uplne bez prebudenia, cca do 7 - 7,30 🙂 Je to super. Ma teraz totalne mojkacie obdobie, furt nas pusinkuje a objima. Najradsej by v jednej ruke mala mna a v druhej tatinka a aby sme boli furt pri nej 😀 Je to asi aj trosku tym, ze je raz bud s jednym alebo s druhym a spolu nas uz nema tak casto ako predtym.
Dnes sme boli na ockovani, takze uz mame vsetky povinne ockovania za sebou a dalsie bude az v 5 rokoch...tak to je super.
Na buduci tyzden k nam pride rodinka, budeme slavit Miluskine narodeninky, tak sa tesim, len mam z toho velku hlavu, aby som zvladla vsetko poriadne prichystat, povarit, napiect, vyzdobit a tak 😉

Evi, tak stastnu cestu na SK a uzite si to tam! 😵

susy
30. apr 2009

ikka, ja som bola na očkovaní v 15mes. a teraz ideme až v 3rokoch. ????? to je zvláááááštne 😒

Inak Simon už sopliky nemá, ani ušká už nebolia, len sem-tam zakašle. No ja mám taký suchý kašel a dutiny plné ako ,,hovedo,,. Na spreji do nosa som už 8mesiac. včera som rezignovala a dala som si Mukosolvan Junior, tak beriem tu Simonovu davku. kazdý den idem spať o 1:00 a po byte pochodujem už o 5:00. Asi si Max robí svoj režim 😀 , nebolo by zlééé 😉
Kočky sa ked si sadnem,alebo lahnem, tak už sa nedokážem postaviť. Nič nebolí, len brucho tlačí.Niekedy tvrdne 3x denne, inokedy 15x denne. Ale som zistila, že pri jazde autom tvrdne najviac.Asi to chce vymeniť auto 😀 ! Ja som sa už pobalila,tak už som pripravená.

ikka,inak v juny by som ešte chcela stihnut Prahu-zoo, tak potom dame vediet.

lubi,ako ste na tom s jeepom ?

najjulinka
30. apr 2009

my sme s Luckou dnes spravili 2kroky vpred.... Pýtala sa na nočník cikať... No cipana... A ešte väčšie cipana, že sa ozaj vycikala 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Teším jak malá... Konečne od teorie prechádza k praxi...

sisa07
30. apr 2009

ahojte 🙂

Juli, gratulujem, je to super zazitok 😵 , viem o com hovoris - dnes sa nam tiez dva krat zadarilo vycikat sa do nocnika a najvacsi zazitok mala Adelka z toho, ze sama mohla splachnut WC, ked sme to tam vyliali 🙂 . Tak dufam, ze budeme v tomto velmi prijemnom trende pokracovat. Jaaaaj, ale nam tie deti rychlo rastu 😵 .

Susy, tak to si velmi nepospis....ako sa potom citis cez den, ked spis len 4 hodiny?

Ikka, aj u nas mame taketo chvile, ked Adelka pri vecernom krtkovi chyti z jednej strany ocina, z druhej mna a povie zasnene - "vsetci spoju" 🙂 alebo "mama, tata, Dadinka spoju" a je vidiet, aka je stastna 😵 . To su najkrajsie chvilky v zivote 😵 . Kiez by nam navzdy ostali taketo pritulne maciatka 🙂 .

Pekny vecer vsetkym 🙂

ikka
30. apr 2009

Susy, do Zoo by sme si dali povedat 😉 Fuuha a ty ked uz si pobalena, tak este chces aj do prahy cestovat 😀 ?
No hlavne sa setri a vyliec sa...spat 4 hodiny, tak to by ma zabilo.

Juli, super, Lucinka je sikulka, nebojte, zachvilu budete vsetky pysne na deticky bez plienok 😉 My sme boli dnes prakticky cely den prec a krasne sme to zvladli bez plienok, aj v aute a tak...uz je to super.

Sisa, no veru maminka a tatinko su pre nasu Emi najoblubenejsie hracky 😀 ale je to krasne, najlepsie je, ked nas oboch schyti a musime spolu tancovat kolokolo...to sa len tak uskrname 😀

susy
30. apr 2009

baby,ale ja som normalne vyspaná 😨 .potom este zalahnem a spim dalej.
ikka, no ved,už som pobalena,tak mozem rodit aj v Prahe 😉

sisa07
1. máj 2009

ahojte 🙂
Susy, tak ja som to s tym Tvojim spankom asi velmi nepochopila 😅 .....z toho, co si napisala, som pochopila, ze spis len od jednej do piatej v noci a to je cele....to sa mi zdalo veeeelmi malo, a hlavne na tehotnu zenu.
A presne ma pobavilo to iste, co Ikku, ze si uz zbalena, ale odvaha cestovat Ti teda nechyba 😉 . Ja uz by som sa posledny mesiac bala pohnut kamkolvek.....a hlavne ked mame aj Adelku, aby som zbytocne nekomplikovala zivot vsetkym, keby sa nieco zomlelo. Ale ja som vo vsetkom taka opatrnejsia, niekedy mozno viac, nez by som mala byt.

Ikka, aj my stale tancujeme a spievame, susedia a okoloiduci musia mat niekedy pomerne slusny zazitok 😀 . Aj deti na ihrisku niekedy na mna zacudovane pozeraju, ked Adelke pri hojdani spievam "hojda, hojda, spadla macka z pojda, ......" a Adel so mnou...., alebo na piesku " osievame mucku, v zelenom klobucku" 🙂 . Nedavno som zistila, ze Adelka nielenze ovlada perfektne poradie za sebou iducich pesniciek na CDcku od Podhradskej a Canakyho, ale vie aj texty - doplna slova, ked prestanem spievat. A v knizke s riekankami a pesnickami pozna pesnicky podla obrazkov. Z toho sa velmi tesim, ze ju bavi tancovat, spievat a citat, vzdy som si to takto priala 😵 .

Pekny vikendik 🙂

lubi22
1. máj 2009
najjulinka
1. máj 2009

lubi okolo dvoch rokov vela detí pozná pismenka alebo číselka... ale potom aj zabudnu kým idu do školy 😉 Synovec bol číselkový a rád pozeral milionara, lebo tam zakaždým ukazovali kolko ten človek vyhrá a on nahlas čítal tie číslice 😀 A zas kamaratkin synovec poznal všetky písmenka... Lebo mali pismenkové pexso a on chodil za mamaou a sa vypytoval na to čo je na obrazkoch.. .a ked mu mama povedala na 2 rozne pismenka, že to je pismenko, tak vravel, že to druhé nie je pismenko, lebo to je ine kao to prve.. a tak mu mamka začala vždy ked sa spýtal hovoriť , že ake to je pismenko, že A, BE, CE a tak... A ochvilu potvora vedel všetky 😀 😀 😀 No naša Lucinka taká sčítana zatial sa nechystá byť 😀 😀 😀 Jej stačia momentálne nočníkové uspechy 😉 😅 Dnes to bola kaka v nočníku 😵

sisa07
3. máj 2009

Ahojte 🙂
Lubi, som rada, ze Ti je uz lepsie a ze sa vracia stary dobry optimizmus 🙂 . Ja tiez verim, ze sa nam raz vsetko vrati a uz to je aj krasne vidiet. Ked bola Adelka malinka, tak som mala casto pocit, ze musim robit nieco zle, ked bola taka nepokojna . Teraz viem, ze sa nic viac nedalo robit a vsetko je presne tak, ako ma byt. Ona bola velmi zvedave babatko a asi chcela hovorit a chodit uz ako 2mesacna a liezlo jej na nervy, ze to cely svet na cele s nami nechape, tak stale plakavala 😀. Teraz je z nej pohodove, usmiate slniecko, ktore stale rozprava a je jej plny byt.
Pismenkujeme tiez - B, P, M, T, O, L, J, S, Z, A - kupili sme aj take magnetky na chladnicku. Tiez to nejako u nas prislo same a Adelka si vonku cita na SPZ aut tie pismenka, ktore pozna a pyta sa aj na cisla. Nechcem ju nejako tlacit dopredu, ale ked sa o nieco zaujima, tak jej vysvetlim a poviem. Teraz sa nas stale pyta - "ako toto voja?"= ako sa toto vola, " co toto je?" " co jobis?" = co robis, " co toto bolo?" - ked pocuje nejaky zvuk. Je to chutne, a tak stale rozpravame a rozpravame. Posledne vecerne uspavania vyzeraju tak, ze sa este hodinu rozpravame, lebo Adelke vsetko nadvazuje na nieco ine, asociacie funguju uzasne, takze aby pokojne zaspala, musime najskor zosumarizovat cely den, pospominat celu rodinu, vsetky prihody, naplanovat, co kupime a co Adelka veeeelmi potrebuje 😀, a az potom ked sa dostatocne vyrozprava a milionkrat zmeni povodnu polohu, moze zaspat.
Lubi, naozaj som zvedava, ako to bude s tym nasim Adamkom, ked Vam sa dvakrat zadarilo taketo sidielko, to sa stava naozaj malokedy 😀. Ako to dopadlo v kostole? Chlapci vydrzali, ci cely kostol bol na nohach 🙂 ? Urcite bude aj Filipko taky sikovnicek ako Samko, ked je taky zvedavy a zivy uz teraz 🙂.
Drzkaj sa a vyuzi kazdu pomoc, ktoru Ti okolie ponukne a na ktoru sa mozes spolahnut. Uz to nepotrva dlho a pride zase pokojnejsie obdobie, len vydrzaaaat. Ja uz teraz viem, ze mi bude chybat cokolada.......ked mam toho vela, potrebujem sa nadopovat, ale pri kojeni tazko..... Co pomaha Tebe? Mas nejaky zivotabudic? / teda okrem usmevov a pohodovych chviloch s chlapcami?/

No a posledne dni tiez kakame do nocnika, Adelka je z toho nadsena a my s nou. A obcas sa dari aj vycikat, ale musi mat naladu ist na nocnik, takze sa nam to snad za par tyzdnov / mesiacov podari cele zvladnut 🙂 .

Pekny zvysok vikendu 🙂

sisa07
3. máj 2009

ahojte
Este tu nocnikovu story doplnim o dnesne popoludnajsie zazitky - Adelka bola cele popoludnie bez plienky a do nocnika sme cikali aj kakali, bola zlata 😵 . AJ si cvrkla do nohavic, ale ohlasila nam to a utekali sme, takze pochopila princip 😵 .

riuska
3. máj 2009

ahojte 🙂 🙂 🙂 nejak nestiham
Filipkovi prajem vsetko naj k 2 mesiacikom

dnes len narychlo - my sa mame super, vsetko nam taaaaaaaaaaaak leti, chvalabohu sme zdravucky
dufam ze ja vy ste vsetky s babatkami v poriadku
zatial paaaaaaaaaaaaaa a urcite sa skoro ozvem

Siska to je perfektne ze sa na nocnicek dari, my sme dnes mali zly nocnikovi den cikali aj kakali sme do gati ☹ no co nie kazdy den su Vianoce 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
3. máj 2009

Tak my sme mali včera kaku vo vani pri kúpaní... Hmm... 😝

lubi22
4. máj 2009

Ahojte 🙂

Riuska dakujem krasne za blahozelanie 😵 Clovek sa pri takychto malych detickach neskutocne tesi kazdemu mesiaciku 😵 Ale uz je to celkom lepsie, uz ked sa Filipko rehoce a komunikuje s nami, snazi sa prevalit na bocik, no zacina byt riadny partak 😵

Sisa to je super, ze Adelke sa dari s nocnickom, vy to do narodenia babulka perfektne stihnete. V tejto oblasti mam velke vycitky, lebo Samko uz aj dava signaly, povie, ked ide cikat, kakat ale ja nestiham sa mu prisposobit. Tak sa spolieham, ze ked pojdeme na mesiac k nasim, tak bude nas viac a plienociek sa zbavime. Ono by to chcelo cielavedome oducanie, pytat sa ho, hned reagovat a to sa robi tazko, ked clovek ma druhe babulko na rukach alebo prse 😔

Krst dopadol super, pridala som par fotociek, Filipko ani nemrnkol a Samko klasicky vsetko okomentoval, tak sme mali obcas problemy tvarit sa vazne. Navyse chcel sfukovat v kostoliku sviecocky a hrat na organe, no mali by sme ho brat asi do kostolika castejsie 😀 😅

Co sa tyka zivotabudica, mne normalne pomaha kava. Ale tu teraz nepijem, iba meltu a caro kavu - obilninovu. Ale uz som skusila aj kusok cokoladky a malemu nic nebolo. Celkovo uz nie som teraz taka strnula aperfektna v dodrziavani vsetkeho ako pri samkovi a vidim, ze Filipkovi to nic nerobi. Nie ze by som jedla vyslovene naduvajuce potraviny alebo alergeny, ale inak jem normalne, pri samkovi som iba biele jogurty tlacila, zo sladkosti iba piskoty, teraz si davam aj ovocne jogurty a vanilkove, kokosove keksiky, rafaelo a v pohodicke.

No som zvedava, aky bude Vas Adamko, ci sa bude lisit od Adelky 😉 Ale hlavne, aby bol zdravucky, ja vzdy myslim na to, ze aj ked su obaja dost zivi, su zdravunki a to je uzasny dar, kopec ludi take stastie nema. Vyspime sa snad neskor 😅

ikka
4. máj 2009

Ahojte,

Sisa, tak to uz ste na dobrej ceste s odplienkovanim 😉 Emi sa teda zatial vzdy a 100% vykaka do nocniku, odkedy nemame plienky...tak v plienke, ani v gatoch uz kako nebolo ani raz. Cvrknut si cvrkne, ale uz je to OK 🙂
No ale zato zas necita pismenka 😀

Lubi, pekne fotocky, no Samko je tvoj a Filipko tatinov 😀 ta podoba je jasna 😉

Baby ja som cely vikend stravila v bolestiach ☹ a s vytrhnutou osmickou na pohotovosti. Zapalilo sa mi dasno a vsetko okolo toho zuba a ja som bola absolutne nefunkcna a nepouzitelna. Esteze nas tatino mal nepracovny vikend, inak neviem akoby sme s Emi prezili, lebo ja som vsetky poobedia prespala, lieky vobec bolest nestlmily a to som ich pojedla ☹ Neviem si predstavit, zeby som mala este male babo a toto...
Ale uz je dobre...klop klop klop 🙂

Zajtra ide Emi zas do jasliciek, no a uz sa tesim na dalsi vikend, dufam, ze bude vydarenejsi ako tento 😅

ikka
4. máj 2009

inak my mame tiez magneticke pismenka na chladnicku a jedine, co Emi s nimi porobila bolo, ze ich vsetky nastrkala pod chladnicku 😀 😀 😀

sisa07
4. máj 2009

Ahojte 🙂

Ikka, dnes uz zuby neboleli? Muselo to byt poriadne neprijemne ☹. Este dobre, ze mate takeho sikovneho tatinka a mohla si si oddychnut, kolko si potrebovala 🙂. Celkove mam pocit, ze nasa majova skupinka ma stastie na dobrych tatinov 🙂.

Lubi, tak v kostole bola sranda 😀 . Pekne ste to zvladli 🙂 . A s tymi plienkami si nerob vycitky, nemozes sa predsa roztrhat.........nam to skratka lepsie vyslo, nie je to nicia zasluha, jednoducho sa teraz zadarilo a mali sme viac casu ako Vy. Este pred par dnami by som vobec nepovedala, ze o chvilocku budeme bez plienok......Samko je sikovny chlapcek a urcite to zvladne velmi rychlo, ked budete mat lepsie podmienky.

My sme dnes boli cele doobedie bez plienky, aj v obchode a na piesku. Kazdu pol az tristvrte hodinu som davala Adelku na nocnik a vzdy sa vycikala. Vonku nechcela cikat do travy, ale pekne vydrzala domov. A kakala klasicky rano a teraz na obed, ale uz neutekala do svojho domceka ako predtym 😀 , ale zahlasila ze ide kakat na nocnik 😵 . No, velke dievcatko 😵 . Jasne, ze boli aj dve cvrknutia do gatusiek, ale to beriem po dvoch dnoch pokusov ako super uspech. Zase sa nam raz ukazalo, ze Adelka je osobnost, ktora si zasadne urci svoj cas, ked ona sama chce, jednoducho teraz na cele odplienkovavanie dozrela. Este pred par dnami na ten nocnik nechcela ist alebo ked aj sla, tak nic neurobila a znervoznovalo ju to. Teraz je z toho cela vytesena a ma z toho super zabavu. A sedi bud na nocniku, alebo na detskej doske na zachode -sama si vybera, ze kam prave chce ist. Tak teraz len dufam, ze sa nam nejako zase nezasekne, ale ze uz ostaneme len pri plienkach na spinkanie a casom odburame aj to. Ale na to mame ozaj casuuuuuu 🙂 . Len pre mna je to take mensie fitness 🙂 .

Pekny den 🙂

zuzka80
4. máj 2009

Ahojte,
Ľubi tak super ste zvládli krstiny 😉 , pekné fotočky. My sme krstili Lauru aj s plačom (pri nej sme nič iné ani nečakali 😀 ) mala vtedy 6 týždňov. Trochu pomáhala fľaša s čajom, trochu bol kľud a potom zase plač. A to bola prebalená, napapaná, nič jej nechýbalo.
Sisa aj ja dúfam, že druhé bábo bude kľudnejšie, lebo my sme s Laurinkou ani na prechádzku s kočíkom nemohli ísť 😠 Plakala ako by jej niekto ubližoval, iba na rukách sme ju museli uspať a to nás aj prešla chuť na prechádzku, tak sme ju nechali spať na dvore 😀 Alebo keď som sa s ňou prechádzala niekde ďalej od domu, tak som len tŕpla, aby sa nezobudila, lebo zase by sme išli domov s plačom. JUUUJ ale som sa vyrozprávala 😀 Toto obdobie je už našťastie za nami.
Ikka aj u nás boli magnetky pod chladničkou, tak som ich odložila na neskôr.

susy
4. máj 2009

aj u nás boli neustále písmenká-magnetky pod chladničkou, tak som ich odložila na neskor. 😀

sisa07
5. máj 2009

ahojte 🙂
Zuzi, viem o com hovoris s tym kocikovanim, placom, a tak......ved som to tu sama neraz pisala, ako sme si tiez s Adelkou uzili, ked bola malinka.....Tak si drzme s tymi druhymi detickami palce, aby bola pohoda, klidek, bez tabacka 😀 .

A nase odplienkovavanie - jednoducho uzasneeee 😵 . Boli sme aj v meste, aj v cukroske, v obchode a ziadna nehoda. Dokonca ked sme isli spinkat a Adelka uz mala zalozenu plienku, tak sa vypytala este v polospanku na nocnik cikat, tak sme utekali. Dufam, ze Vas s tym neotravujem, ale velmi sa tesim 🙂 .

Pekny den 🙂

lubi22
5. máj 2009

Ahojte 🙂

No baby nechcem to zakriknut, ale s Filipkom je v kociku lepsie omnoho ako so Samkom. Teda si myslim, ze s akymkolvek dietatom by bolo v kociku lepsie ako so Samkom, lebo ten tam byt nechcel, ved sa pozname, ze Sisa a Zuzka 😀 Treba byt v pohybe ale vydrzi tam spinkat. Vcera, aj dnes od 11 na obed do 15, normalne sme sa pri nom vystriedali, chudak manzel bol predtym von so Samkom od 10 do 12.30, potom prevzal odo mna Filipka, ja som sla ulozit Samka, tak nachodil kilometre. Budem mu musiet nabalit pampersky a desiatu na take dlhe trate 😀

Sisa super, ze sa Vam tak dari bez plienociek 🙂

Susy ako dopadol vas plan s ihriskom?

Ikka aj ja to vidim s tou podobou nasich deticiek tak ako ty 😵 Hoci ked ide Samko dakde s ocinkom, tak mu ho vsetci priklepavaju, ale ja viem svoje 😉 Tie bolesti nezavidim, zuby mudrosti su potvory riadne, este ze si mala manzelika na pomoc. Mne museli 8 vyberat v narkoze, fuuuj, hned ma zaboleli vsetky zuby, ked som si precitala Tvoj prispevok.

Pekny vecer 🙂

sisa07
6. máj 2009

Lubi, tak to je super, ze si Filipko tak pekne vie pospinkat v kociku, aspon aj Ty mozes byt so Samkom a trosinku na chvilku vypnut. Tak vidis, aspon v niecom sa Filipko nad Vami zlutoval 🙂 . Chlapci musia maminku trosku aj setrit, ved maminka musi dllllhooooo vydrzat v plnej sile a usmiata 🙂 . Chudak manzel.... 🙂 , ale zase to ma namiesto cvicenia alebo posilky, chlapci ho vytrenuju aj za dve fitka 😀 . Drzte sa, pa 🙂

susy
6. máj 2009

Lubi, všetko mám už nakreslené, len tá schodza,na ktoru čakáme a je nutná, bude az o 2mesiace. 😒

riuska
6. máj 2009

Sisi no perfektne ze ste vonku vydrzali bez plienociek-no ja by som sa bala :( fakt parada
lubiiiiiiiiiiiiiii som kukala na chlapcekov no myslim ze sa nezapru 😀 maju podobne crty a su nadherny - az my bolo divno kukat take miminko - myslim Filipka ja uz som aj zabudla ake to je my uz mame 9mesiacov takze to je uz chlapisko, lubka a to idete k rodicom na dovolenku ?? lubi ako stihas 2 deticky ?? inak super nastavba na kociar - u nas to nebola sanca lebo tomasko nechce v kociari byt ani za nic
susi ako vidim dalsi chlapc v domacnosti 😀 aspon nebudeme s lubkou same 😀 😀 😀 😀
no susi niekto mal viac stastia - hihi ma aj aj 😵 😵
zuzka gratulujeeeeeeeeeeem k tehotnosti boooze uz sa to tu riadne kopi - to je fakt nadherne
ikka no zubky to je fakt strach ked bolia - horsia bolest snad nie je no dufam ze si v poriadku - a neboj urcite by si zvladla aj 2deticky
😵 😵 😵 😵 😵

sisa07
6. máj 2009

ahojte 🙂
Riuska, som rada, ze sa Vam s chlapcami dari, ste v poriadku a ze si sa ozvala 🙂.
A dakujem, ja sama zasnem, ako uzasne to Adelka zvladla behom 3-4 dni.....nechapeme ani my s manzelom, len ticho obdivujeme,kde sa to v nej vzalo.....Uz dva dni ani ciknute do nohaviciek. Ked sa jej chce cikat, tak zaveli cikaaaaat a uteka do kupelne, este si stihne vybrat, ci nocnik alebo zachod a sama si opakuje "este necikat" az kym ju nevyzleciem a neposadim a potom si sama povie " mozeeeem" a pusti 🙂 . Zvladla to krasne a ozaj nemam strach s nou ist kamkolvek, lebo vidim, ze vydrzi. Ked sme isli do mesta, tak som mala nahradne oblecko pripravene a vlhcene utierky,ale vobec sme to nevyuzili, pekne vydrzala. Samozrejme, tesne predtym isla cikat.
Som rada, ze kym pride Adamko, tak sa to Adelke pekne v hlavicke zautomatizuje a verim, ze prichod mladsieho surodenca ju nevrati k plienkam.......niekedy sa to stava.
A dokonca aj popoludnajsia spankova a nocna plienka boli suchsie ako zvycajne, asi si aj podvedome uvedomuje, ze nema cikat do plienky,aj ked jej to nikto nehovori, to len ona sama zacina byt tak nastavena.

Takze tolko nasa nocnikovo-plienkova odysea 🙂. papa

riuska
7. máj 2009

ahojte 🙂
fuuuuuuuuuha to takto malinko prispievate? NO TIEZ VIDIM ze nemate vela casu 😅
Siska jasne mozno to podvedomie funguje, citam ze uz vie aj pekne vypravat Adelka no my vieme len zaklad + par inych ale to len fakt minimum, uz sa tiez tesim ked pojdeme od septembra do skolky - dufam ze to tam dozenieme, vcera sme tu mali aj malych kamaratov ktory su tak 3-5mesiacov rozdiel - mladsi od tomaska a ty uz tak pekne blabotali a my furt nic 😕 aj na toaletu vedeli ist a my zase nic 😖 no snad sa to zlepsi

sisa07
7. máj 2009

No, Riuska, prisla si sem akurat v takom tichsom obdobi, byvalo tu veselsie, v poslednej dobe nejak stagnujeme 😒, nikto nema cas....
Adelka naozaj rozprava uz uplne vsetko, vsetko chce vediet, je to dokonaly partak na debatu. Slova prosim si,dakujem,nech sa paci, prepac a vsetky pozdravy ovlada uplne presne, bez zavahania a vacsinou aj bez nasho vyzvania.
Neboj, kazde dietatko ma svoje tempo a velmi casto sa stava, ze odrazu sa deti behom par dni rozrozpravaju v celych vetach. Ved oni tu pasivnu slovnu zasobu v sebe maju krasne ulozenu, pokial sa s nimi clovek cely den rozprava, cita a vsetko komentuje, len ide o ten moment, kedy sa vypusti ventil a slovna zasoba vytryskne von 🙂 . Tak drzim palce, nech aj Vas uz Tomasko coskoro bombarduje neustalymi otazkami a vetami, urcite sa vela nasmejete 🙂 .

lubi22
7. máj 2009

Ahojte 🙂

Riuska dakujeme 😵 No mas pravdu, Lukasko je uz velky chlap, 9 mesiacikov 😵 To uz sa stavia pomalicky aj na nozky, ze? Za chvilocku budete mat veselo, ked sa pusti bezkat. No a Tomasko sa urcite rozhovori 😉 Vacsina chlapcekov asi rozprava neskor, aj v nasom okoli, aj tu na MK. Samko je ukecany po rodicoch 😀 A plienocky zatial nestiham ani ja, v lete sa do toho pustime 🙂 V lete sa chystame na mesiac k nasim, na mesiac k svokrovcom, na dovolenku pri mori si este s Filipkom netrufam, tak aspon aby mali boli na vzduchu, cely den mozu byt na zahrade, travicke, kupat sa v bazeniku a aby sa potesili aj jedni aj druhi. Manzel ma cele leto v podstate volno, tak nam bude super 🙂

Riuska spolu so Susy mame vsetky tri stastie - budeme obkolesene a rozmaznavane nasimi chlapmi 😉

Sisa no dufam, ze aj u nas to pojde s plienockou tak podobne ako u vas. Ale doteraz ma Samko pri vsetkych veciach prijemne prekvapil, tak snad to pojde potom hladko tiez 🙂

Pekny vecer 🙂

lubi22
7. máj 2009

A aby som nezabudla na to najdolezitejsie - vsetko najlepsie nasmu menovcekovi Filipkovi k narodeninkam, zelame vela zdravicka, smiechu, aby maminke a tatinkovi stale robil taku radost 😵 😵 😵 Dufam, ze pridate fotky z oslavy 😉