Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
4. júl 2009

ahoj´te 🙂

fibi strasna gratulacia zelame vela vela zdravicka obom a vela sil a lasky celej rodinke 😵

ikka vy si teda uzivate riadne tych chorob ☹ nema to nejakeho streptokoka ci alebo co, ja sa v tom nevyznam ale krstna to malo tiez sa stale zapalovalo usko a ako to preliecili tak to zmizlo, ale neviem podrobnosti. drzte sa 🙂

lubi no jasne ze ja chcem este v auguste aby sme nemuseli cakat o rok dlhsie.. ale samozrejme nech je babo zdrave je prvorade aj coby prislo v oktobri 🙂 😀

alena22
autor
5. júl 2009

Ahojte aj my gratulujeme fibi k malej Linduske 😵 😵 😵

lubi u nas davali taky skaredy fotoalbum ale kedze my nechodime do kostola sli sme na zapis aby bolo take to uvitanie pre adka a posedenie hlavne po nom s rodinou 😵

my sme vcera boli gruňilovat u nasich bolo paradne konecne nebola po obede ziadna burka tak sme si to uzili 😵

sisa07
5. júl 2009

ahojte 🙂

Lubi, dakujem , snad to skorsie otvaranie prispeje k celkovo rychlejsiemu porodu 🙂 .
A s tym vyletom Ti uplne rozumiem, my tiez chodime len na kratke vyletiky bud doobeda - hned od rana a pred obedom sme doma alebo ked sa Adelka poobede vyspinka, lebo spat potrebuje tie dve hodiny doma. Bez spanku sa neda a v kociku by tiez nezaspala. Zatial sa stale prisposobujeme hlavne jej rezimu a nemienim to kvoli nicomu/nikomu okrem Adamka menit. Takto nam to vyhovuje.

My sme boli vcera prvykrat na kupku a bolo to super, uplne nam stacili 2hodiny. Ja som robila len dozor zo suse, poradny organ, bufetarku a osobnu asistentku v jednom 🙂 a tatinko bol za akcnu zlozku. Adelka bola nadsena, stale sa jasili a velmi sa jej pacilo aj to, ked si isiel tatinko zaplavat do velkeho bazena a ona nanho pozerala, stale ho posielala plavat 😀 . Mala male koleso, tak bola vytesena, stale by sa clapotala. A prezila to aj Adelkina pokozka, toho som sa bala. Takze o tyzden mozeme ist znovu, lebo sama by som s nou ist nemohla, musime cakat zase na vikend a ocinka, to ma trosku mrzi.

eva4444
5. júl 2009

ahojte 🙂

sisa super ze ste boli na kupku, my si to vzdy uzijeme, teda Petrik, ale takisto s nami musi chodit tato, sama si netrufnem. dnes nam tato pride zo slovenska takze na buduci vikend ak bude pekne ideme tiez nato 🙂 potom su deticky tak kraasne unavene 😵 🙂
my sme boli parkrat na vylete na cely den, napr. v zoo tu v mnichove, Petrik pospinkal v kociku tak hodku cez obed, tak jednorazovo to zvladame, ale o dost lepsie sa vyspinka v postielke, cize neda sa to viackrat po sebe.

zuzka80
5. júl 2009

Ahojte,
tak my sme doma z dovolenky, bolo supeeer. Laurinke sa v bazénoch veľmi páčilo. Monika ubytovanie sa dá zohnať aj v rodinných domoch, nás stála noc na osobu 270 Sk, za Lauru sme neplatili. Bývali sme blízko kúpaliska, takže bolo super.
Fibi blahoželáme k Linduške 😵 😵 😵 . Prajeme veľa zdravíčka a veľa mliečka 😉
Susy tak si si teda vytrpela pri pôrode 😒 Ale, že ste v poriadku a doma. Ako zvládol Simonko dni bez teba?
Ikka prajeme Emily nech sa jej polepší, aj zúbky nech už konečne vyjdu 😉
Ľubi aj my sme mali výročie, ale tretie. Oslávili sme v Maďarsku.
Erika nech sa Frederika dočká súrodenca čo najskôr 🙂

zuzka80
5. júl 2009

S tým spinkaním vonku sme boli v Maďarsku prekvapení, lebo Laurinka zaspala v kočíku, čo sa u nás nestalo už vyše roka 😕 Tiež som najprv skúšala na deke, ale to ani náhodou a keby neuspel ani kočík, tak by sme šli na izbu.

lubi22
6. júl 2009

Ahojte 🙂

My sme este na normalnom kupku so Samkom neboli nikdy. Zatial to riesime bazenikom na zahrade u jednych aj druhych starkych. No a toho roku asi inak ani nebudeme, lebo s filipkom na kupko isto nepojdeme a okrem toho nechcem strasit na verejnosti v plackach 😅 Navyse mam super kocikove opalenie - podla tricka 😀 Ale urcite to moze byt fajn zabava - vyskusame buduci rok.

Zuzi pridaj fotocky z dovolenky 😉 Super, ze Ti Laurinka nakoniec zaspala v kociku. My uz mame Samkovu buginu zo tri mesiace zbalenu v pivnici, buggypod sme pouzili asi dvakrat. A blahozelam k vyrociu 😉

Alenka tak sa u vas na privitani tresli po vacku 😀 Ale aj u nas to tak bolo pri samkovi- davali 300 Sk poukazku na nakup v drogerii, vtedy sme ani nesli 😅

zuzka80
6. júl 2009

Ľubi už som pridala 😉 Musím bežať, Laurinka je už obutá a kričí nech už idem von 😀

monika1
6. júl 2009

Ahojte 🙂
zuzka pekne fotocky a dik za info 🙂 ozaj a vy viete po madarsky? my nakoniec uvidime ci tam pojdeme, chystame sa na chatu na domasu na tyzden koncom jula a potom uz po 30tt sa mi asi nebude chciet tolko cestovat 😅
a na kupko sa chystame aj my len mam akosi problem co si obleciem 😅

lubi22
6. júl 2009

Zuzi tak ste si to super uzili 😉 Inak Laurinka je uplne ciro cisty tatinko 😀 Som zvedava, na koho bude druha babulka 😉 Na 3D sa nechystate?

zuzka80
6. júl 2009

Monika po maďarsky nevieme vôbec 😀
Bola som na morfologickom ultrazvuku a potom nám doktor ukázal bambuľku aj v 3D. Už asi neskôr nepôjdem, za tento som platila 30 eúr. Doktor povedal, že je v poriadku, tak sme boli radi, lebo mi vyšlo riziko Downovho syndrómu 1:550, síce je to ešte negatívny výsledok, ale aj tak som bola trochu nervózna.

sisa07
6. júl 2009

ahojte 🙂

Zuzi, super, ze Vam 3D dopadlo dobre a malinka je v poriadku 🙂 .

Monika, ja som tiez na kupku neriesila plavky, aj tak by som sa ako tehotna nekupala. Takze som mala kratke nohavice a dlhe tricko az pod zadok - tie nohavice mi nebolo ani vidiet. A k tomu sitacku, takze som sice nevyzerala ako maminka z magazinu, ale bolo mi to fuk, hlavne, ze sa Adel s ockom vyjasili 😵 . Anech si kazdy mysli, co chce......

Lubi, my sme sa nakoniec rozhodli, ze buggypod nekupujeme. Dlho sme to zvazovali, povodne sa mi to zdalo ako super riesenie, ale potom sme zvazili, ze by sa nam to asi uz neoplatilo a spociatku, ked pojdem s detmi von, aj tak bude so mnou muz alebo babina, takze bud bude Adelka cupitat alebo jej vezmeme lahku malu buginku na oddych. Ked aj pojdem sama, tak len sem blizko do obchodu alebo na ihrisko, takze to v pohode Adelka prejde po svojich. A postupne vyskusame pre Adamka babyvak. Adelka v nom byt nechcela, teraz uvidime, co na to povie Adam. 🙂

eva4444
6. júl 2009

Ahojte 🙂

zuzi super fotocky a este viac super ze je babo v poriadku 😵

ja si na kupko davam klasicke dvojdielne plavky aj ked sa nekupem 😕 co uz ze sa trochu trasu stehna ked nechcu nech sa nekukaju co ma po nich 😀

zatial nejdeme kupovat ani dalsi kocik, ak by sme zistili ze nam ho treba tak operativne dokupime, ale Petrik v pohode zajde aj na odrazatku, uz sa mu dari po byte aj na bicykliku pedalovat - jasme ze zajde tak 3 metre viac nie ale zdokonalime - tak asi sa budeme presuvat takto. on je taky srandovny, ze aj ja ked slapnem mimo chodnik ma hned upozorni ze kade to idem 😀

eva4444
6. júl 2009

no mozem uz dopisat prispevok
to s tym upozornovanim na slapanie mimo trasu je super, lebo sa bojim iba trosku ze mi vyleti na cestu.

lubi22
6. júl 2009

Evi niektore veci s nasimi detickami su fakt srandovne, neviem, ci to tym, ze su blizenci. Aj mna maly upozornuje, ked idem na cestu, taha ma na chodnik a to nie som si vedoma, ze by som ho to dako ucila. Alebo neznesie spinave rucky. Ked peciatkujeme tak ja musim v ruke drzat vlhceny obrusok a pokazde mu rucku utriet, ked len sa trosku zamaze. Alebo aj od jedla. Von ked su mlaky a ideme do nich v gumackach skakat, tak asi ako jedina v okoli musim mat pripravenu aj jeden apol litrovku vody, lebo Samko skoci do mlaky, tesi sa, vylezie von a musim mu okamzite gumacky oplachnut, inak by siel domov sa prezut. A takto dokola, mlaka, vodou umyjeme a zase mlaka az kym neminieme flasu. Niektore veci ma na nom fascinuju, nikto ho to neucil. Aj kolony aut zoraduje uplne presne podla zvoleneho kriteria, neexistuje, ze by som napr. postavila auto v protismere, alebo dala inu farbu ako on rozhodol 😀

S tym kocikom - tiez odporucam nic nekupovat, kedze my mame mensi rozdiel a nevyuzivame ani kocik ani buggypod. 😉

eva4444
6. júl 2009

lubi tu cistotnost mame aj my, to asi vsetky deticky 🙂 je to take zlatunke 😵

kamilecka
6. júl 2009

Fibi vsetko naj k Linduske 🙂

zuzka80
6. júl 2009

Kamilečka aj tebe sa to už neuveriteľne blíži. Už ste vybrali nejaké meno? A ešte som sa chcela spýtať, či sa vie už Dávidko sám voziť na trojkolke, ktorú máš v albume. Lebo sme chceli takú kúpiť aj Laure, ale ona akosi nechce pedálovať 😨

kamilecka
6. júl 2009

Zuzka ano blizi sa to,mohlo by byt uz kazdy den, odtrpela som si 4 tyzdne teraz v nemocnici,tak som rada ze som aspon na par dni doma,lebo uz vyzeralo ze tam ostanem do porodu.Bolo to o drzku.
Davidko musel zacat chodit do jasliciek,kedze babky a dedkovia este pracuju a tatik musi tiez,takze sme to museli riesit jaslickami.
A ci vie pedalovat,ani ti neviem povedat, ked mam pravdu povedat, nebola som doma riadne dlho,mozno aj ano, mozno nie.
Ale zato sa riadne rozhovoril, ked som 4.juna nastupovala do nemocky tak velmi sa mu rozpravat nechcelo a teraz tak krasne vsetko hovori, som bola v soku az 🙂 ze z mojho maleho babatka je velky chlapcek co si vie povedat co chce a co nie 🙂
Co sa tyka mena Davidko hovoril zo zaciatku ze mamka ma Misi (ako Misku) v brusku a potom jedneho dna ze Sara,tak asi bude Sara 🙂
Alebo ked som sa predvcerom uz balila do porodnice a vyberala pampersky newborn tak Davidko hovori ze pre Saru 🙂

A vy ste ake meno vybrali?

sisa07
6. júl 2009

Ahojte 🙂

S tym upozornovanim deti na cestu to mame podobne, len my to uz dost dlho robime cielene - stale Adelke otrepavame o hlavu, ze nesmieme ist na cestu len tak, lebo su tam auticka a musime vzdy pozerat dolava - doprava a potom rychlo utekame na druhu stranu. / v tomto nam velmi pomohla rozpravka o krtkovi a havarii, kde mu zaba vbehla do cesty, lebo sa nepozerala, ci ide auto, ale sa hrala s loptou a krtka odviezla sanitka- asi to poznate /

A v praxi to vyzera tak, ze ked ideme na prechadzku so psom a v jednej ruke mam Adelkinu rucku a v druhej Benikove voditko, tak ked vidim z dialky, ze nic nejde a Benovi povolim uz skor voditko a pustim ho na cestu, tak Adelka nanho krici " Beninto nepozejal dopjava - dojava, nedava pozoj, mamina nauc ho to, pojde auticto" 🙂. A vzdy sa pri tom tvari velmi dolezito, lebo ona vie pozerat dolava - doprava a Beninko nie je taky "sitovny" =sikovny a nevie to 😀 .
S takymito deturencami je uz ozaj kopec srandy a casto sa clovek az zahanbi, ked ho dieta napomenie za nieco a ma pravdu......Uz sme sa velakrat Adelke za nieco ospravedlnovali, ked sme zabudli urobit to, co stale ziadame od nej. Naposledy vcera, ked sme sa vratili z vychadzky s Benikom a osprsili sme ho, my sme si obidve isli umyt ruky a muz siel hned do obyvacky, aby dal Benovi piskotku. Adelka ho hned vratila : "tata, pod do tupelne umyt si jucicty, boji sme vontu" / tata pod do kupelne umyt si rucicky, boli sme vonku/......
Maju uzasne hlavicky tie nase poklady 😵

sisa07
6. júl 2009

Kami, tak to si si teda uzila.....muselo to byt pre Vas vsetkych velmi tazke ☹ . Tak uz nech vydrzite tych par dni v poriadku a nech ste z porodky rychlo doma, aby bola cela rodinka stastna a zdrava spolu 🙂 .

sisa07
6. júl 2009

Zuzi, teraz som pozerala fotky 🙂 - Laurinka ma rovnake krtkove koleso, konika / len nas je ruzovy/ aj malu lopticku 🙂 . A podoba s ockom je velika, ten ju teda nemoze zapriet 🙂. Je podarena 🙂

sisa07
6. júl 2009

myslela som rovnake ako Adelka 😀

najjulinka
6. júl 2009

Tak my cestu trošku poznáme.. .Ale my cez cestu len v kočíku... Proste za ruku ešte nie... Vzhladom aj na počet detí 😀 Ale čo ma šoklo už dosť dávno... Tak viete čo tikaju tie semafory pre slepcov... Akože lucka je muzikálna a vo všeobecnosti odjakživa zvuk velmi vníma... Chodili sme viacmenej každodenne tú istú cestu do mesta... Raz sme išli a semafory boli vypnuté a Lucinka hned z kočíka si tichučko tikala 😨 A vtedy som sa toho dost chytila... Ked tiká rýchlo tak ideme... Semafor kým si všimla, tak to trvalo... Ešte aj dnes ked jej poviem nech pozrie na semafor, tak dlho bludi pohladom...

Dnes sme mali kakací den... Marek hned ráno išiel do sprchy... Marketka po popoludnajsom spanku a Lucinka hned za nou... Dominika ani raz nemala "totálku" , ale za to 3x dnes som kaku prebalila... 😀 😀 😀

zuzka80
6. júl 2009

Kami tak to je super, že sa Dávidko rozhovoril 😉 U nás tatino ani správy nepočuje, lebo Laurinka v kuse rozpráva 😀 A muselo to byť pre teba ťažké v nemocnici. Dávidkovi sa v jasličkách páči? My sme ešte meno nevybrali, najnovšie ma tatino sa Laurou prehovárajú na Simonku.
A ďakujeme za pochvali fotiek, Laurinka sa podobá na tatina, som zvedavá na sestričku, ale myslím, že sa bude podobať na mňa 😀

fibi
8. júl 2009

ahojte, pozerám, že susy už hlásila 🙂 Tak ja len dodám, že už sme od včera doma a máme sa fajn 🙂
Ďakujeme za gratulácie 🙂

eva4444
8. júl 2009

Ahojte 🙂

fibi mala Línda je krasnucka 😵 este raz velka gratulacia 😵

tak my mame po 3 dnoch dazda konecne slniecko, ale taky vetrisko ze sa ani teraz neda ist von 😠 ma tu slak trafi doma 😠 este k tomu mam dnes aj nejake divne pocity ze mala zo mna vypadne von ked sa postavim 😒
no co uz. musim si trosku pofrflat potom uz bude hadam dobre 🙂 🙂 🙂

pekny den 🙂

sisa07
8. júl 2009

ahojte 🙂

Fibi, malinka je nadherna, mas krasne baby doma 😵 , drzte sa, hlavne nech ste vsetci zdravi!!! 🙂 A ako bolo v nemocke? Pocula som, ze nebola tepla voda.....to si na porodnickom oddeleni neviem dost dobre predstavit.....

Evi, podobne pocity mavam v poslednej dobe aj ja, tiez sa mi zda, ze Adamko sa mi tlaci cez vsetky otvory naraz von 😀 . Ale ja si to vysvetlujem tym, ze je tazsi ako Adelka, takze asi preto to tak inak vnimam ako v tehotenstve s nou. Pockajme si, ked budu chciet ist ozaj od nas von na svet, to este len bude divne pocity...... 😀. Uz aby bolo po......Musime este par tyzdnov vydrzat, hlavne nech su v poriadku 🙂.

U nas je dnes pod mrakom, co mi celkom vyhovuje, lebo sme mohli ist v pohode von a nebolo mi blbo z tepla.

fibi
8. júl 2009

ďakujem baby 🙂 sisa, no netečie teplá voda, bola to zaujímavá skúsenosť, sprchovať sa v studenej 😅 😝 Kto tam chce rodiť do vody, tak má proste smolu

eva4444
8. júl 2009

ty kokso tak to je drsnarna ked nejde tepla voda 🙄

sisa ty uz mas na divne pocity narok v tvojom pokrocilom stadiu 😉 ja este musim drzat 😝 😀