Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

monika1
22. okt 2009

ahojte 🙂
zuzka my sme davali odobrat krv aj Adamkovi aj Matejkovi a akurat dnes mi prisli vysledky,odber sa pekne podaril tak som rada 🙂

no evi tak si si teda "uzila" 😒 tak drzim palce nech to boli co najmenej,teraz asi aj lad by najviac na to pomohol aby to nepuchlo nie? aaaa teda krasne ti mala spala,ja by som sa az zlakla ci je ok 😅

lubi no vidim ze vy nemate vobec problem s darcekmi pre Samka 😅 u nas je ten problem ze Adamko nema nic tak velmi oblubene ze by sme sli len jednym smerom a nebol problem s darcekmi 😒 sice ho velmi bavia pracovne auta,bagre a pod ale paradne sa zahra aj s mojimi hrncami a dozami a vareskami 😀 ale u nas to na vianoce isti Lego ale nie duplo ale klasicke male,s tym sa hra uz dlho dlho u svokrovcov a to maju lego este po manzelovi ked bol maly takze Lego je vecne a neznicitelne...

ikka
22. okt 2009

Ahojte, no som sem len nakukovala, lebo som chodila do prace a doma potom bolo dost co robit, takze sa nedalo vysedavat na nete....ale ste toho popisali. Som rada, ze aj s dvoma detickami stihate nasu komunikaciu 😉

Evi, ty si teda riadne vytrpis a ani nemas okolo seba pomoc, ach jaj, esteze aspon muzik vsetko super zvlada 🙂 Ale teda ten popis u zubara, to mi pripada jak niekde v stredoveku a nie moderna stomatologia 😕 ja by som mu odtial asi utiekla.

My vsetko po starom...mame svoje aktivity, plavame, cvicime, fajn je to...a uz cca 3 dni po sebe Emi vyspava rano ako kralovna (mali sme rekord do 10,15), takze samozrejme cez den uz nespala, ale aspon my sme sa az prespali 😀

Pekne mate zvedave deticky, u nas este otazka "preco" nejak nefiguruje, akurat stale "co to je, na co to je"...take klasicke zvedave, ale vcelku obycajne otazky 🙂

No a my na Vianoce nemame este nic 😕 😀

Prajeme Adamkovi a Adelke skore uzdravenie a celkovo, aby nas v tomto pocasi bacily obchadzali vsetkych.
A Zuzi drz sa...tesime sa nove spravy 🙂 Tak paaa...

lubi22
22. okt 2009

Ahojte 🙂

Evi fuuuu, z Tvojho opisu mi az trpne sanka 😅 Si si uzila, fakt ako v stredoveku. A neboj to lokalne umrtvenie isto neublizi Vikinke, ja som tiez musela ist na viackrat zubarovi, a lekar mi daval umrtvenie, aj ked som mu povedala, ze kojim. Ze teraz je to uz v pohode. No tak nech Ti to cim skor odpuchne a nech si fit. 😉

Zuzka my sme si davali odobrat pupocnikovu krv pri oboch chlapcekoch tiez. Vysledky nam vysli super, Samko ma do 90 kg vahy, Filipko do 82 kg. Verim, ze nebudeme potrebovat, ale istota je istota.

Monika ja praveze z tej jeho jednoznacnej orientacie nie som velmi nadsena, ale prisposobujem sa. Nic ine mi nezostava. Radsej by som, aby sa venoval aj inym oblastiam, napr. take zvieratka ho absolutne nebavia, kuchyna nula bodov. To on snad ani nevie, ako niektore zvieratka robia, jeho to uz od malicka vobec netankovalo. Furt len tie auta. Ale nastastie velmi rad cita knihy, a nemusia byt len o autach, citame aj o krtkovi a aj ine veci, rad kresli, zboznuje hudbu a tancovanie. Uz aj v skolke nam hovorila, ze by sme ho mali prihlasit na nejaku hudobno tanecnu, ze ma vynikajuci sluch. Tak uvidime, ked bude trosku vacsi. A este nam odporucila nejaky sport na vybitie energie 😀 Lego je aj podla mna super darcek, tak ako si pisala - vecny. Keby bolo na mne, tak kupujeme iba lega a knihy 😅

Ikka vy sa vyspite, zavidim 😀 No ty si mozes dovolit nemat darceky, ja sa veru do obchodu pri dvoch drobcoch a nikom na varovku velmi nedostanem, tak riesim vsetko vopred cez net, aby bolo. Nasim som dokonca v Nemecku vydrazila obraz, uz som celkom zbehla 😀

Ja si tak uzivam Filipka, cas a prechadzky s nim. Ľubim ich samozrejme rovnako, ale s Filipkom je vsetko taka pohoda, on je moj smejko zlatucky, Samko za den krici isto viac ako Filipko, ten iba vynimocne. Aj dnes sme vybehli spolu na postu, boze ked to porovnam, ako Samko vzdy vrieskal z kocika, ja som sa hanbila ako pes, ze nedokazem utisit svoje dieta a Filipko krasne hacka a pozera. Bez problemov si nechal dat rukavicky a ciapocku na zavazovanie pod krkom, to by som sa pri samkovi ani neodvazila, by mi praskli bubienky od kriku. Dietatko za odmenu 😵 Len nech ho neprechvalim 😀

eva4444
23. okt 2009

ahojte 🙂

ja by som ziez najradsej kupila uz lego ako pise monika ale neviem ci to bude vediet, predsa je lego az od 4-5 rokov. a este vaham aj preto ze to su malinke diely a ked nam vikinka podrastie a petrik bude mat rozsypane kocky po zemi tak budem len chodit nononononono. my asi ostanem pri duplo-velkosti. u zubara co chodim maju v cakarni take falosne lego, dnes som po prehliadke ho musela z krikom odvliect co chcel este stavat 😅

lubi len si pekne uzivaj ved mas co 🙂 my sme si prechadzok v kociku tiez neuzili, ani teraz lebo zase len striehneme na petrika kde sa moce. ale vikinka je zlatusik, teraz krici tak na striedacku obden, uz je to trosku lepsie. pekne po kupani zaspinka ale niekedy ju nieco vyrusi a place place place.

eva4444
25. okt 2009

ahojte 🙂

juj baby ja zehlim to su hory hory hory nekonecne ostatni traja spia ako vrecia 😀 vcera sme boli na superprechadzke Petrik asi hodinu bicykloval v kuse my sme si vykracovali s kocikom popri nom no ako z reklamy 😵 😀 tak nejako si to clovek predstavuje ked este nema deti 😀 dnes sme Petrika vzali do McD na zmrzlinu chudatko slapali sme tam hodku pesi, potom mali pokazeny automat ale nakoniec ho dali dokopy len sme museli cakat. ale bolo mi ho luto lebo sme naslubovali a zdalo sa ze z toho nic nebude. naspat ho uz tato vzal na kona lebo sa nabomboval sladkym a taky bol roztatareny ze sa krutil kade tade a ja som sa uz ponahlala kvoly malej domov.

my sme si uz urobili na vianoce zoznam: stavebnica duplo alebo nieco obdobne, koberec s cestami, krtko-knizka, a asi nejake pastelky poriadne odolne. bavi ho vymalovavat mame zo slovenska omalovanky auticok a zveratiek, tak sa hrame. vcera som si uvedomila ako perfektne pozna farby, ani raz sa nepomylil. poviem vezmi cervenu, modru, zltu pekne najde co treba, alebo sam ukaze na obrazku aku ide zobrat a taku najde. tak toto ho veru nikto neucil 😵 este som dnes na nete kupila adventny kalednar auticok, ako mal vlani tak sa tesim ze sa Petrik bude tesit 🙂 samozrejme ze dostane aj s cokoladkami rozmaznanec jeden 😝

lubi22
25. okt 2009

Ahojte 🙂

Evi mozes sem dat ten link na ten kalendar s autickami? Ja som daco take hladala uz par tyzdnov dozadu, ale tu na Slovensku som nasla iba Lego a Playmobil adventny kalendar, s autickami nic.

Tak vidis, ze Petrik rozumie vsetkemu, aj sa dokaze sam naucit, len treba este chvilocku pockat, kym sa rozhodne prehovorit 😉 Tak ste boli na prechadzke ako z reklamy 😀 Ja tiez sa tak niekedy ale skor vynimocne citim 😀 Viac dni je takych, ked trenujem trpezlivost najma vdaka Samkovi 😅

eva4444
25. okt 2009

joj lubi ja som to kupila cez ebay:
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?VISuperSize...

je to od firmy revell produkt c.06608 ale mam pocit podla googla ze je to model z minulych rokov ☹

lubi22
25. okt 2009

Dakujem Evi, idem to kuknut, niekedy sa da aj z ebayu poslat na Slovensko. Mne akurat minuly tyzden prisiel z nemeckeho ebayu obraz. 🙂

lubi22
25. okt 2009

Evka v tom kalendari je 24 malych auticok? Nasla som este taku dilanicu, neviem, ci si Petrikovi taky nekupovala minuly rok.

zuzka80
25. okt 2009

Ahojte,
tak aj my sme sa rozhodli, že dáme odobrať pupočníkovú krv obidvom deťom.
My sme ešte lego nestavali, skôr Laurinku baví stavať kocky. Máme také podobné stavebnice ako lego, ale to ju veľmi nebaví. Možno skúsime aj my kúpiť lego a uvidíme. Mňa to neláka, lebo mňa lego nikdy nebavilo. Brat mal asi 16 stavebníc lega a veľmi rád ho staval.
Aj ja dúfam, že sa dočkám kľudných prechádzok s kočíkom, lebo s Laurou to bol des 😀

eva4444
25. okt 2009

lubi nie, auticok je asi 18-19, zvysok boli figurky policajtov, dopravne znacky atd. tie auticka su malinke, osobne maju tak 2,5 cm, nakladne viac. ale je to v dobrej kvalite, aspon to co sme mali my, ta dialnica kde su aj bager, buldozer, miesacka. Petrik s tym robil psie kusy a vydrzalo 🙂

zuzi skuste aspon nejaku malu sadu, vsak mozno druhe babo sa chyti ked aj by Laurinka nie 😉

najjulinka
25. okt 2009

no my sa Dupla tiež budeme asi dlhodržať, ale s duplom sa vyhrajú aj deti mladšieho školského veku (tj. prvý stupeň) a mladšie (hoci aj babatka) to neprehltnú. Takže aj Duplo može byť na dlhšiu dobu.. .My máme aj Pimo, ale zdedili sme, tak ja som teraz Domči dačo na narodky k tomu kúpila, ale keby sme nededili, tak do Prima sa neopatí investovať - to je na krátku dobu...
My sme domka boli Lego maniaci a zjavne Lucku som vychovala v tomto duchu... "Eeeego" rozpozná jednoznačne už asi pol roka (jak sme začali s Duplom). Bus a húkačky su jednoznačne top z Dupla a ešte ked jej domček postavím... A randovná je ako sa hrá... Máme postavičky pomenované podla nás a potom mame všelijaké také čo proste maju mená - z BOB MAJSTER.. a tam je Wendy a ona stále ovorí Ventil... Takže Ventil pila kávičku, čajíček 😀 Toto ked som počuvala ako Ventil sem, Ventil tam, tak som sa šla pošulať od smiechu... No a ešte je super, že na všetkých tých nových Duplových autách je akože diera na benzín.. .to sa jej tiež páči, ked auto cuca benzin 😀

najjulinka
25. okt 2009

Pimo = Primo

sisa07
27. okt 2009

Ahojte 🙂

Evi, tak toho zubara teda vobec nezavidim....uzila si si riadne, to skoro ako zo zleho filmu a nie naozaj.....Mna tiez caka este zubarka, len to kvoli detom stale odkladam- pred porodom asi 3tyzdne sa mi odlomila polovica jednej stolicky a nechcela som riskovat predcasny porod u zubara, tak som si to odlozila....to bude vzruso...... ☹ .
A s tou maternicou to mame zase podobne....mne doktor pri kontrole po sestonedeli tiez objavil nieco v maternici - bud su to kusky placenty alebo krvne zrazeniny. A povedal mi, ze ak zacnem velmi krvacat, mam prist. No, stale na to myslim, desim sa myslienky na nemocnicu a dve deti doma......Zatial nekrvacam, len ma skoro kazdy den pobolieva podbrusko. Pcham hlavu do piesku ako pstros a dufam tajne, ze sa mi to nevypomsti 😔 .

Zuzi, pupocnikovu krv sme Adelke dali odobrat bez problemov ,aj ked transplantat je len do 56 kil, takze dufame, ze Adelka bude po maminke a viac kil mat nebude, keby nieco......A samozrejme, najviac dufame, ze to boli vyhodene peniaze a nikdy v zivote to nebude potrebovat 😔 . No a Adamkov " odber" mi je tazko aj komentovat.....boli ma to dodnes,pretoze napriek tomu, ze som mala jasne nalepenu nalepku z CEPTRY v tehotenskej knizke, tak to sestricka prehliadla a odber mi neurobili, takze Adamko krvicku nema.......Nikto sa ma na to nepytal pri prijimani, len studovali tehotensku knizku, tak som ratala s tym, ze citat vedia a automaticky odber urobia. Zial, mala som dopredu asi kricat. Vazena pani sestricka mi po porode, ked sa zistilo, ze som mala mat odber a neurobili ho, povedala, ze co som tam celu noc robila, ked somjej to nepovedala.....no mam pouzit na nu nejake oznacenie???

musiiiiim-pokracovanie vecer pa

zuzka80
27. okt 2009

Ahojte,
Sisa aj Laurinkin transplantát je len do 57 kg, tiež sa mi to zdá málo, ale nechali sme ho zamraziť. S tým Adamkovým odberom ťa to muselo riadne vytočiť, aspoň viem, že hneď po príchode do pôrodnice to budem doktorke aj sestričkám pripomínať. A ako píšeš, všetky maminy dúfajú, že ho nikdy nebudú naše detičky potrebovať, že budú zdravé.
Zajtra idem na kontrolu do nemocnice, som zvedavá, čo mi povie. Naposledy som bola otvorená na 1 cm a čo je dobrá správa maličká už bola dole hlavičkou. Tak dúfam, že sa zase neotočila. Taška už zbalená, už len čakáme, kedy to príde 😝

eva4444
27. okt 2009

sisa no ja by som ich asi roztrhla na tvojom mieste 😠 😒

sisa a to ti nedal nic? mne totiz nasadil nejake injekcie, aby telo sa snazilo same vypudit to von, v piatok idem opat na sono, tam sa ukaze co dalej. a krvacas stale? lebo ja hej len mierne, ze skoro ani na vlozku to nie je ale predsa. supersestonedelie nech zije vivat 😒 ja som rada ze sa to riesi, kludne pojdem aj na kyretaz hlavne nech je to von. sice uz 2 deti mame, ale clovek nikdy nevie 😉

so zubarom - mne to chcel vyberat cez tehu, potom vravel ze v 3. trimestri a potom ze po porode. tak ma zröntgenoval a na druhy den som sla. ty kokso ale je to brutal, mam pozosivanu polovicu spodneho dasna, dnes uz odpucham takze zjem aj ine ako slamkou ladovy mliecny koktejl, uz som mala polievku zeleninovu, ale hltala som cele kusy 😝 a som taka hladna az strach. v piatok bude vyberat stehy no uz sa tesim, ak mi dovoli si konecne umyt zuby 😝 najviac ma stve ze sa mi neda poriadne rozpravat a tak ani to hranie s detmi nie je coby malo byt. 😒

zuzi supeeer ze sa babo otocilo, vidis 😵 joj budeme silno drzat palce 🙂

posledne dni chodime stale ne aprechadzky, Petrik an bicyklu vedla mna je to super 😎

ikka
28. okt 2009

Ahojte, dnes cestujeme s Emi same dve na SK....vlaaaaaacikom 🙂 som zvedava, ako to prezijeme, trochu mam obavy, ale snad to nebude az taka hruuuuza 😅

Zuzka, drzime palce, nech vsetko zvladnete co najpohodovejsie 😵

eva4444
28. okt 2009

ikka uzite si to Emily to urcite perfektne zvladne 😉

eva4444
29. okt 2009

ahojte ako sa mate?
ja som strasne unavena ale stastna 🙂 😵 deti su spokojne a zdrave 🙂 vikinka prestava tak nariekat po veceroch. Petrik sa stale vozi na bicykli a ja trielim za nim s kocikom. este si musime uzit kym je ake take pocasie. uz je dost chladno, nikde nemozem zohnat normalny bavlneny rolak pre Petrika pod sveter. ked aj maju tak nie jeho velkost. ale somarin predavaju od vymyslu sveta len co je pravda 😠 no hold asi poslem muza cez vikend 😀

sisa07
29. okt 2009

ahojte 🙂

Zuzi, to je super, ze sa bambulka otocila 🙂 , snad sa Vam podari pekne prirodzene prist na svet, drziiiiiim velmi palce,nech to uz mas za sebou a vsetko je podla Tvojich predstav 😵 .
Este k tej pupocnikovej krvi..... - sestricka mi este ako bonus povedala, ze ved taku nalepku tam moze mat vylepenu hocikto........To asi velmi tazko, lebo nalepka do tehotenskej knizky nam prisla spolu so zmluvami a nie je davana do tehotenskej knizky len tak, pre srandu kralikov 😠 😠 😠 . Nech tu sestricku vsetci svati ochranuju, ak by sme raz tu krv potrebovali 😠 😔 .

Evi, to je super, ze Ti ponukol doktor to riesenie s injekciami. Mne take nic nedal. Krvacat som prestala takmer na den s koncom sestonedelia, ale inak som si ho uzila naplno, rovnako ako pri Adelke - tak isto ako Ty pri Petrikovi a VIkinke. Je to zvlastne, ze to tam vnutri len tak vegetuje a nemam ani vytok, nic. Ale asi by som mala ist na kontrolu,nech s tym ozaj nieco robi, lebo je mi divne, ze je to v podstate nejake tkanivo, co tam nema co hladat a nechavame to tam.....Len teraz stale riesime Adamkovho bacila, takze na seba velmi cas nemam.....

S Adamkom je to tak, ze pri kontrolnom vytere sa zistilo, ze ten bacil tam stale je a dokonca je to nejaky polyrezistentny bacil, co znamena, ze je odolny voci vsetkym antibiotikam okrem tetracyklinu a gentamicinu. A gentamicin sa podava len injekcne v nemocke a tetracyklin je riadne svinstvo, doktorka to podava az velkym, okolo 18rokov. Takze mame malinkeho sledovat a ak by dostal teplotu alebo vacsi kasel, tak sup do nemocky..... 😔 . Okrem toho sa mu pokazila aj stolica,takze ja momentalne drzim uz niekolko dni dietu, obaja jeme probiotika a Adamko aj Hylac, k tomu kvapkame do nosteka a odsavame, na noc k posteli davam hrniec s matovym cajom, no parada.....
Ale inak je Adamcek smejko, pokladik 😵 😵 😵 . A Adelka je velmi zlata, len to spanie stale nezlepsene. ale uz je pokrok, ze mame kamaratku na spinkanie - podarilo sa nam kupit v Tescu asi 15cm kvetinku Fifinku - mozno to poznate z rozpravky o Fifinke na Minimaxe. Do tej je Adelka zamilovana, tak sme jej ulahodili 🙂.

Inak som Vam chcela dat tip na pochmurne jesenne dni : mozno to aj s detmi robite, ale ak nie - tak my si casto vystrihujeme vselijake obrazky z casopisov a letakov a lepime si ich na papier alebo do zosita. Niekedy len tak halabala, inokedy to lepime tematicky - na kazdy papier nieco ine - zvieratka, ovocie, topanky apod.

Ikka, aka bola cesta vlacikom? Ale urcite ste zvladli v pohode, ved Emily je zlate dievcatko 🙂

Lubi, obdivujem Tvoje vianocne nakupy, ja este nemam nic 😅

Zatial papa,deti volaju 😀 😵 😵 😵

eva4444
30. okt 2009

ahojte 🙂

joj sisa mate to poriadne zamiesane ☹ a ten bacil vlastne ostane u adamka navzdy pokial sa neprelieci? cize to bude vsetko zavisiet len od toho aky je aktivny? tak to je blbe 😒
ja som dnes bola na sono, vysledky su hranicne cize ak zacnem krvacat (uz som po 9t prestala 😎 ) mam prist na kyretaz alebo mam prist na sono este raz v decembri. zubar mi vytiahol stehy a necha ma suslat este 6-8t pokial sa kosti nezrastu 😝 deti boli obe moje lekarske navstevy statocne, vikinku si zakazdym uchmatla sestricka a petrik povymetal s autickom vsetky kuty 😀 a co je najlepsie teraz spia obe naraz 😵 😝 😝

pekny den 🙂

zuzka80
30. okt 2009

Ahojte,
Ikka tak si to na Slovensku pekne užite, cestovanie vláčikom určite zvládnete 😉
Evi držím palce, nech ťa bolesť zubov čoskoro prejde 😉
Naša slečna v brušku je dobrá akrobatka. V 37 tt bola v priečnej polohe, v 38 tt hlavičkou dole a teraz v 39 tt si sadla zadočkom dole 😠 Už aj doktorka sa čudovala. Tak v utorok idem na kontrolu a keď sa neotočí, tak sa budeme musieť dohodnúť na sekcii 😒 No uvidíme, teraz sa mi zdá, že je zase priečne, ona sa tam stále krúti, mňa pichá už celé brucho, no musím ešte vydržať.

lubi22
1. nov 2009

Ahojte 🙂

Sisa Adamcekovi zelam vsetko naj k prvemu stvrtrocku 😵 😵 😵 Pre mna vzdy bolo pri oboch drobcekoch prekrocenie tej trojmesacnej hranice najdolezitejsie 😀

Evka, Sisa dufa, ze sa Vam to upravi aj bez kyretaze a navstevy nemocnice, ale urcite je to potrebne vyriesit 😔 Tiez znamej po porode zostal kusok nejakeho tkaniva, ci placenty v maternici a uz hrozilo, ze pride o maternicu, nastastie sa to podarilo dako zachranit, maju len prve babenko. Tym nechcem strasit, ale urcite je to potrebne vyriesit a nenechavat tak.

Evi tie zuby nezavidim, no ale hlavne, ze uz mas hotovo a uz sa to doriesi. A budes mat hollywoodsky usmev 😉 Petrik je sikovnicek na tom bicykliku. To musi byt super prechadzka, ked Vikinka buvka v kociku a Petrik bicykluje. Ja som rozmyslala, ze co keby kupime bicykel Cars, ze mozno by sa Samko chytil. No predavaju ho jedine v USA a normalne postovne vyjde drahsie ako bicykel, tak asi ho dam doviezt lodou, co zas bude trvat 😅

Sisa tiez ma napadli tie iste otazky co Evku ohladne Adamkovho bacila. To je hrozne, to stale bude soplikovat, kym bacil neodide? Moji drobcekovia su chori teraz, soplikuju obaja, a je to hroza. Nastastie teplotky nemaju ale odsavat sopliky Filipkovi vobec nie je nic prijemne, chudiatko pozera na mna, ze preco mu to robim. Uz som od nich nakapata aj ja. Esteze sme u nasich, hoci bez manzela, ten dnes prileti zo sluzobky. Uz sa tesime.

K tej pupocnikovej krvi, asi by som tu sestricku zastrelila. Minimalne by som na nu napisala staznost a dala vediet aj do ceptry 😠 Tiez verim, ze ta krv nebude nikdy potrebna, ale toto je nehorazne. Este si ani chybu neprizna 😠 Ja som pre istotu kricala este aj na stole, ked mi daval narkozu, aby nezabudli na tu krv. Aj pri prijme, kedze mi lekarka hovorila, ze vela ludi si to nedava odoberat, tak pre istotu. Ale boli nastastie pripraveni. Co sa tyka hmotnosti, na ktoru je krv odobrana, mne lekarka hovorila, ze vacsinou je to hmotnost, ktoru deticky dosiahnu v dospelosti, takze podla toho sa da predpokladat, aki budu velki - podla mnozsta krvi v pupocniku. No to ja budem mat riadnych macov, kto ich bude krmit a satit? 😀

Zuzka drzim paste, nech sa babulka este nakoniec dobre obrati 😉 Uz to mas fakt za chvilocku, kazdym dnom 😉

Julinka Lucinka je vymyselnicek 🙂

Ikka ako dopadla cesta na Slovensko? Pacilo sa Emi vo vlaciku?

Filipcekovi sa prerezal prvy zubok. A akosi mimo poradia horna lava jednotka 😀 😵

Pekny zvysok vikendu 🙂

sisa07
1. nov 2009

ahojte 🙂

Lubi, velmi pekne dakujeme za mile prianie, si zlata, ze na nas myslis 😵 . Aj pre mna su tie tri mesiace taka dolezita hranica, lebo odteraz sa babo uz ozaj tak poriadne viditelne vyvija a je vidiet kazdu chvilku nove pokroky 🙂 . Adamko si vykrikuje, uz sa aj nahlas vie zasmiat, krasne drzi hlavicku a zboznuje rovnako ako Adelka pesnicky Podhradskej - uz sa mi ho parkrat tak podarilo pri tancovani a spievani krasne uspat 🙂 .

Evi, Lubka - s bacilom je to presne tak, ako napisala Evka - v obdobiach, ked bude Adamko niecim oslabeny / zuby, viroza..../ sa to asi vzdy viac aktivuje a ak sa pridruzia nejake komplikacie -teplota, silny kasel, tak nas caka nemocka. Ale uz mu to si ostane navzdy, kym sa to neprelieci tymi silnymi antibiotikami. A zatial na to nie je podla doktorky dovod. Ved to by nam narobilo viac problemov, ako ma Adamko s bacilom teraz. Su to vraj velmi silne lieky. Mam obavy aj momentalne, lebo Adelka nam odvcera teplotuje, inak jej nic nie je, takze asi nejaka chripka alebo co, tak dufam, ze Adam nezacne teplotovat tiez. Ale zajtra rano ide muz s Adelkou na vyter k doktorke, tak snad budeme celkovo mudrejsi......
Tu maternicu budem riesit niekedy o tyzden,ked snad uz budu deti v poriadku, stale ma to mata, ale zatial som naozaj na seba cas nemala.
A ta sestricka.....co mi uz staznost pomoze.....krv nam to nevrati. Len nech tu krv nikdy nepotrebujeme........

Zuzi, tak drzim Tebe, aj malej akrobatke palce, nech sa velmi netrapite a nech sa tam uz velmi nevrti a vyberie si definitivnu polohu 🙂

Lubi, gratulujem k zubceku, zase mate velky pokrok, Filipko je uz velke babenko 😵.

Majte sa pekne, zase utekam 🙂

eva4444
2. nov 2009

ahojte

baby nech vas vsetkych choroby obchydzaju ! 😉

zuzi myslim na teba a drzim palce nezabudni nam dat vediet 🙂

lubi bicyklik kupte urcite podla mna ked ho nechate len tak tak jedneho dna samko zacne skusat sam neda mu to pokoj 😉 my mame taky obycajny z dracika 10 zollovy- najmensi boli v lete v akcii. trochu hrkocu tie pridavne kolieska ale hold stoji to zato 🙂

sisa som trochu zvedava ako pochodis ty u lekara, ja si myslim ze tak ci onak skoncim na stole a bola by som to uz mala rada za sebou 😒 ja to nejako nechapem, ze ak zacnem krvacat idem do nemocky, cize aj keby som dostala mens tak idem co jedneho dna bude ci nie? 😕

eva4444
3. nov 2009

ahojte 🙂

tak uz je chore aj moje dieta, mame od rana 38 tak cakame ako sa to vyvinie.
dostali sme tekvicu od kamaratov, ale oranzova je jak slak som robila privarok cela kuchyna je oranzova 😝

pekny den a ukazte sa niekto 😉

lubi22
3. nov 2009

Ahojte 🙂

Sisa dakujeme krasne za gratulaciu k zubku 😵

Evi Samko uz ma bicyklik od minulych Vianoc u starkych, no nechyta ho zatial. Ale prave pretos i myslim, ze keby mal na sebe jeho oblubeny motiv, mozno by to pritiahlo jeho pozornost 🙂 Zatial po byte lieta na odrazatku, Filipko uz je motorizovany tiez 🙂

Evi, Sisa drzim paste u lekara, nech to dopadne dobre.

Evka Petkovi skore uzdravenie zelame. My sme dnes boli u lekarky, kedze Samko mal vcera cely den teplotu ku 39 a sopliky uz skoro tyzden. Filipko soplikoval tiez. Tak ze je teraz rozsirena nejaka viroza, to ma Samko, tri dni vysoke teploty a potom sa vyhadze. Nieco ako bola ta siesta choroba. Uz sa mi vyhodili vyrazticky na lickach, tak snad uz bude po. No a Filipko ma sopliky zo zubkov. No je to hrozna situacia, ked su chorucki obaja, clovek nevie, ktorehoma skor ratovat. Navyse aj ja som nakapata, tak pevne verim, ze sa z toho dostaneme vsetci cim skor.

sisa07
4. nov 2009

ahojte 🙂

Tak hlavne prajem vsetkym detickam - Samkovi, FIlipkovi aj Evkinmu Petrikovi skore uzdravenie!!! Mate to teda tiez vesele...... A dve chore deti naraz, hotova pohroma Lubi.....drzte sa. A aj Tebe prajem rychle uzdravenie,nech mas pre ten maly lazaret dost energie.

Evi, ja si tiez myslim, ze ma nemocka neobide....coho sa uprimne povedane desim. Mam velky strach, ze pridem o mliecko,alebo ze sa nieco skomplikuje a budem tam musiet ostat dlhsie a neviem, ako to zvladne Adamko a Adelka bezo mna. Taki drobci predsa potrebuju mamu stale......Na druhej strane si hovorim, ze potrebuju hlavne zivu a zdravu mamu, takze absolvovat to bude treba.......V pondelok rano idem k doktorovi, tak dam vediet.....

A inak bacila mam aj ja - dali sme si s muzom spravit vytery a dopadlo to tak, ze muz nema nic a ja v nose. Ale dnes sombola u krcneho a kedze nemam ziadne problemy, nemusim brat ziadne lieky, len mi napisal spray Bioparox a to si mozem davat a nemusim. A Adelka nastastie uz nema teplotu, nic jej nie je a vytery ma v poriadku 🙂 , z toho sa najviac vytesujem, ze aspon ona je zdrava a nic nechytila. Aj dnes mi povedali, ze to sme si museli doniest z porodnice. A ze by ten bacil mal sam ustupit. Tak dufam, ze Adamkovi uz bude len lepsie a nijako sa nam to neskomplikuje, aby sme neskoncili v nemocke. Zajtra idem s Adamkom do poradne, potom napisem novinky 🙂

Lubi, a nedaju sa Vam kupit na ten bicyklik len nejake nalepky s oblubenym Samkovym motivom, zeby Vas to vyslo lacnejsie. Alebo mu na bicyklik namontovat taky kosik tiez s nejakym oblubenym obrazkom. My sme tak dali Adelke na stary bicyklik od znamych kosik, bicyklik to ozivilo a bola z toho nadsena, tak len preto mi to napadlo.

Tak sa drzte a budem sa tesit na dalsie spravy, papa

eva4444
4. nov 2009

ahojte

sisa lubi diki za zelania, my uz sme zdravi 🙂 proste vcera mal teplotu a dnes nic 😕
sisa joj s tym bacilom je to na slaktrafenie 😒 nech je vam cim skor lepsie 🙂

lubi aj vam zelam nech ste cim skor fit deticky aj ty 🙂

no idem rychlo zhltnut stravu a zobudit Petka nech sme cim skor von uz ma urcite abstak 2 dni bez bicykla 😎