Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
25. aug 2008

inge zelame nech ma filipko co najhladsi priebeh a vam obom vela sil 🙂

dnes sme boli na ihrisku. prisla mamicka s 2 detickami, dievcatko asi ako petrik a chlapcek ca 3r. kedze nemali so sebou nic tak sme im s petrikom dovolili nech si pozicaju petrikove hracky. petko sa pekne hral v piesku s kyblikom potom pobehoval sem a tam a som si zrazu vsimla ze mamicka sa aj s detmi pakuje prec, zmizli ani nepozdravili, a po chvili som nasla dolamanu petkovu hracku, taku palicku s tociacim sa kolieskom co sme mu vcera kupili na kolotoci. no ostala som kukat. hentak zlomit to neviem co s nou dorabali, museli s nou nejako trieskat alebo co, ja som si ich nevsimala lebo som obhanala petka. az mi normalne smutno ostalo z toho ... 😔 😔 😔

lubi22
25. aug 2008

Evi, no su bohuzial aj take maminky, ja to tiez nechapem. Nam uz tiez zmizol z pieskoviska bager, kyblik, ale neviem, kto to zobral, myslela som, ze omylom, ale asi nie. My sme tu skupina asi 5 maminiek, co sa stretavame kazdy den, ale okrem nas su tam aj ine mamy s detmi a to clovek neustriehne, ked vysype hracky do piesku. Ale jeden chlapcek raz trieskal s cudzim autickom tak, ze ho zlomil a bola som svedkom, ze jeho maminka prisla k tej druhej a vypytala si peniaze za to auto, ze si ho mozu nechat. Mala pravdu, ale ja by som sa asi neodhodlala 😅

Fakt to vidis uz u takych malych deticiek, ako sa spravaju, je obrazom rodicov. Ked matka sedi na lavicke a nezaujima ju, ze jej dieta berie vsetko ostatnym alebo sype inym detom piesok na hlavu, tazko z toho dietata vyrastie daco dobre 😖 Preto som rada, ze sa nas 5 dalo tak dokopy, mame rovnake nazory, a nase deticky sa hraju spolu 😉

eva4444
25. aug 2008

lubi presne tak ja si myslim tiez ze deti odkukaju spravanie rodicov, a ked ich mama zduchne tak to im ide teda dobrym vzorom 😒 vsak mne je jasne ze deti ponicia kopec hraciek najcastejsie ani nie so zlym umyslom...
tiez som rozmyslala ze co by som robila kebyze mi to povedia pravdepodobne by som povedala ze co uz ale hlavu by som im neotrhla
to mas super ze mas kamosky s babetkami co si rozumiete, je to dobre aj pre deticky 🙂

zuzka80
25. aug 2008

Ahojte,
my ideme zajtra na očkovanie, dúfam, že nebude veľa sĺz 😔
Inge držíme palce, nech je Filipko rýchlo fit.
Aj ja som už rozmýšľala nad zimou, že treba nejakú kombinézu a vetrovku s otepľovačkami. Pôvodne som chcela na zimu vybrať náš vačší kočík a voziť Laurinku vo fusaku, ale no neviem, neviem 😀 Treba asi poriadne teplé topánky alebo nejaké čižmičky. Deti nám v kočíkoch asi sedieť nebudú, teda aspoň vačšina 😀 😝

lubi22
25. aug 2008

No Evi, uplne suhlasim, aj Samko obcas pokazi nejaku hracku, hodi na zem, alebo vcera sanitku s hukackou do vedra s vodou, takze stat sa moze, vzdy mu vysvetlujem, ze hracky hadzat nemoze, ze nove nekupime, ze ich to boli a tak pod. a ja by som tiez z toho nerobila vedu, ale nie ked mamicka nepovie ani mu ani bu a zduchne, to je fakt parada 😠

Fakt som velmi rada, ze sme sa tu nasli take podobne maminky. Sice Samko je najmladsi, ale v pohode si rozumie s ostatnymi detickami, najstarsie ma dva rocky, ved zatial je to hlavne o tom, aby si deticky na seba zvykali, aby sa naucili nebyt lakomi, a vediet, ze nie su same na svete, az neskor, ked budu starsie sa aj spolu zahraju.

Zuzi, idete na to kompletne ockovanie - tie tri veci? Ides dat aj proti kiahnam? Ja som sa rozhodla, ze dam, caka nas to v polovici septembra. Tak nech Vam to prejde bez vela slziciek 😉

zuzka80
25. aug 2008

Ľubi ideme na to očkovanie čo si písala, proti kiaňam ju nedávam zaočkovať. Doktorka mi povedala, že je to zbytočné, že zatiaľ nemala prípad, že by sa liečba kiahní u deti zkomplikovala. Že deti tú chorobu zvládajú v pohode.

inge23
25. aug 2008

Mno Lubi, ja ti neviem. Ja by som asi na tych odberoch trvala, nam tiez povedali, ze je maly a nenacucany este a vybraty vcas. A ked uz Filipko tazko stal na nozkach, bol velmi unaveny, tak som ich jednoducho prinutila. Tiez bolo vela plackania, je to tazke viem, ale vzdy lepsie par odberov, ako nejake trvale nasledky, ktore ak sa do roka nic nerobi, tak mozu byt. 😔 Je to na vas, ale z vlastnej skusenosti....fakt ti to za tie nervy nestoji. Ja som uz v prdelke 😕 , ale musim to zvladnut kvoli Filipkovi.

Dakujem vam vsekym za drzanie pasti 🙂 .

Evi, ano je to zial tak, ze su aj takyto ludia. Ja som niekedy taka naivna v tomto, myslim si, ze su len dobry ludia a veru tak to nie je. Nieze by bola ta maminy zla, to nie. Ale, ved je to normalne, ze sa nieco pokazi...sme len ludia, no nie. Niekedy si hovorim, ze ja sa snazim vychovavat Filipka najlepsie ako sa da, len co ked sa dostane do blbej partie??? 😒

Lubi,to mate super, ze mate kamosov.

Zuzi, ja som to tiez malemu nedala ockovat doki mi povedal to iste, aj ked som o tom vela pocitala a bola som zhrozena....a dalsie vakciny zvladol super plus odber.

zuzka80
26. aug 2008

Tak Laurinka je už zaočkovaná, začala plakať hneď keď uvidela sestričku 😢
Laurinka váži 10 kg a meria 76 cm, taký drobček je to. Aj topánočky č. 19 sú nám stále dobré 😀
Samkovi posiela Laurinka pusinky k jeho dnešným dvom sviatkom 😵 😵 😵

eva4444
26. aug 2008

ahojte

samkovi vsetko naj k meninkam vela zdravicka a poslusnu maminku a ocka 😉

my mame fussak este odvlani, podla mna mu je este dobry. tu bola rano taka kosa ze som dala petrikovi dlhe body tricko s dlhym + mikina a este som sa bala ci to ma dost. uz asi bude treba prehrabat aj stare pancusky ci tam nieco nevylovim aspon na pieskovisko na jar mal take co mu boli trosku aj velke.

ak budete kukat oteplovaky alebo overaly cez internet tak hodte link pls ak nadabite na nieco dobre pekne kvalitne a vyhodne 😀

inge23
26. aug 2008

ahojte.
Zuzka: Filipko je rovnako velky a tazky, ale my tiez nie sme kusiska, takze nema byt po kom

Samkovi vsetko naj, najma zdravicka poslusnych rodicov a sestricku alebo braceka 😵

susy
26. aug 2008

Samkovi všetko Najlepsie.

sjuzi
26. aug 2008

Ahojte... 😉
Ja som len chcela poďakovať Susy za ten kočík... Je super, Miško (i ja) sme spokojní... 😉

sisa07
26. aug 2008

Ahojte!
Inge, to mi je luto, ze Vam ten kliest skaredy takto komplikuje zivot, s ATB to bude asi tazke........tiez si neviem predstavit, ako by som to do Adelky dostala....no, drzim palce,nech to nejako zvladnete !
Lubi, dakujem,postupne balim, v sobotu a nedelu stahujeme......bude veselo 😉 . Samkovi gratulujeme a prajeme vsetko NAJ, NAJ, NAJ! A s kupenou tortou mas recht, radsej oddychuj, to je teraz dolezitejsie 🙂

Evi, niektore mamicky na pieskovisku stvu aj mna, ale viac ma hnevaju tie, co tam nie su a maju byt 😉 . Uz nosim pre istotu 3 lopatky, aby sa nasa Adelka mala s cim hrat, ked si ine deti bez opytania vezmu jej veci 😠 . A uplne zasnem, ako niekto moze pustit von 2rocne dieta len v sprievode skolkara......nechapem......tak to potom aj vyzera. Nedavno sme boli obaja s Adelkou na piesku, prisiel tam dalsi otecko s 2synmi a ked odchadzali, detom utrel ruky, utierka skoncila v rohu pieskoviska a flasu od Jupika zastrcil pod lavicku - skoro mi oci vypadli....nechcem byt strasne mudra, ale co potom bude z tych deti???

My ideme na to trojockovanie buduci stvrtok, proti kiahnam nedame ockovat / dufam, ze to potom zvladneme rovnako ako ine deti..../, ale chceme dat Adelku este proti zltacke typu A. Je to len okolo 1000Sk a na cely zivot, takze myslim, ze sa oplati. A hlavne teraz, ked uz stale chodime von, medzi deti a vsetko chytame, clovek nikdy nevie, na co mozeme natrafit.

Zuzi, my mame tiez drobca - Adelka vazi len 9200 g, ale v poslednej dobe uz pomalicky zase pribera, tak sa tesim. A vysku neviem, ved nam buduci tyzden asi vezmu miery 😀 .
Majte sa pekne,pa

eva4444
26. aug 2008

baby aj ja chcem aby nam vzali miery 😒 my ideme na miery az niekedy okolo 2r 😒
nosime 80tku z HM a 80-86 z ostatnych, aj ked niektore 80tky hlavne uz viac krat prane 😕 su mu male.

fibi
26. aug 2008

samkovi všetko naj 🙂
My sme mali ísť dnes na očkovanie a lujza sa zobudila s 39,8°C skoro mi oči vypadli. Okrem horúčky jej nič nieje, tak tipujem zuby... Dávame zábaly, diazepam a panadol a teraz mi spí na koze. Keď ju odpojím tak reve...ja už ani neviem či si odtiaľ niečo vytiahne, v posl. dobe som kojila už len v noci, postupne som chcela odstaviť a teraz toto ☹

Inak lujza je tu asi najväčší krpec, pred mesiacom mala presne 8 kg a oblečenie nosí 68-74. V 80ke pláva. No je to náš bonsaj 😀

inge filipkovi držíme palce, nech je rýchlo fit

zuzka80
26. aug 2008

Nám sú 80tky veľké 😀 Laurinka nosí stále 74, ale už sú jej niektoré veci len tak tak. Tak predpokladám, že v zime nám bude stačiť overal a vetrovka 80tka.
Laurinku tiež nemerala doktorka, ale ja. Postavila som ju k zárubni a ocko ju zmeral 😀 😀 😀 Potom chodila s metrom po celom doma a prikladala ho na všetky zárubne a steny 😀

lubi22
26. aug 2008

Ahojte 🙂

Dakujeme vas vsetkym velmi krasne za blahozelania pre Samka 😵 Uz mame prvu meninkovu oslavu za sebou, Samko mi dokonca pomahal piect kolacik Medvedika Pu, vsetko mixoval so mnou, sypal mi cukor, hrozienka, bol zlatulinky. A boli sme rano v obchode spolu po torticku, cely den bol zlatulinky. Teraz ma uz take zlate obdobie, stale pride a polubka ma, je to taky milacik, aj ked sa stale nevyspime 😵

Samko vazi 10,8 kg, ale neviem, kolko meria. Nosime 80 aj 86, ale v tej sme taki mali raperi 😅 Tak neviem, aky bude v zime 🙂

Inge, Sisa, takze ani vy ste nedali proti kiahnam? Ja neviem, ja som v tomto taka rozpoltena, precitala som kopec na nete, vela ludi je za, vela proti, tiez sa mi zdalo, ze este potrebne je ockovat proti zltacke A a kliestom. Tiez mi lekarka hovorila, ze ona to este neockovala, ale zase v Nemecku tym ockuju povinne vsetky deticky. No fakt neviem 😖

susy
26. aug 2008

my ideme 2.9. do poradne a mame aj vakcinu proti kiahnam a ine.budem platit niečo nad 2.000 SKK

lubi22
26. aug 2008

Ta vakcina by mala byt myslim 2.700 Sk, je to stvorvakcina. No na 90 % sm rozhodnuta, ze to dam, ved snad to neuskodi 😒

Susy, takze aj Ty si predavala kocik? Ja som ten nas Buzz aj s vanickou tiez predala velmi rychlo, uz mame objednany aj novy kocik 🙂

eva4444
26. aug 2008

ja uz pomaly aj stratim prehlad o ockovaniach, my mame tu 6-vakcinu, pneumokoky, kiahne, a 3-vakcinu mums osypky a neviem co. a ideme v oktobri tusim na rotavirus ale fakt neviem. proste vsetko co je v programe, aby nam ho vzali do skolky 😉

poobede sme merali petrika ma 80cm 🙂 hmotnost neviem ale je chudy ako trieska cize nejake meganumero to nebude.

eva4444
26. aug 2008

lubi to mas super pomocnika 😝 🙂 😀 aj ja chcem. 😀

lubi22
26. aug 2008

Evi, no citala som, ze v Nemecku je to ockovanie povinne, aj pnemokoky. Zase tam nie je povinne daco ine, no ale neviem co, ci tetanus alebo daco take, fakt neviem. Ale tie kiahne dam, zltacku takisto 😉

No musim si vychovavat pomocnika do kuchyne, ak nahodou nebudeme mat dievcatko, tak nech niekto pecie rad kolaciky so mnou 😀

eva4444
26. aug 2008

lubi my nemame napr. tbc.
tu zltacku ste ma navnadili ak nezabudnem tak sa v oktobri opytam

ja mam pomocnika v kuchyni, ale takeho ze mna nenecha nic robit vsetko mi hned berie a 'pomaha' 😀
lubi a mate uz nejake meno vo vybere?

lubi22
26. aug 2008

Evi, tak vidis, Petrik je zlaty, vsetko urobi za Teba, chce aby si maminka oddychla 😀 No tu TBC som myslela 😅

Evi, co sa tyka mien, my s muzom sme asi brutalni planovaci, mena mame vybrate uz dobrych par rokov, este sme ani zobrati neboli 😅 Takze chlapcek bude asi Jakubko a ak by sa zazrakom podarilo dievcatko, tak to isti Saska 😵 Chlapcenske mena sme vzdy mali Samko, Jakubko, Matejko, z divecenskych iba jedno, kedze s jeho vyuzitim sa aj tak velmi neratalo 😅

zuzka80
26. aug 2008

Ľubi aký kočík si objednala? Bude mať Samko skejtík alebo súrodenecký kočík?

lubi22
26. aug 2008

Zuzi objednala som Quinny Speedi, lebo na ten jediny z Quinny sa da namontovat to surodenecke sedatko. Na to sedatko je aj kryt proti dazdu. Zvazovala som este Mutsy, aky ma Evka, ale tam je surodenecke sedenie za sebou, a to som nechcela, lebo ak bude druhe babo ako Samko, tak bude chciet tiez vsetko vidiet, ak ma vobec byt v kociku, takze to je pre nas nevhodne. Tu su tie kociky:

http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...
http://www.kociky.eu/kociky/lzko-dreami-pro-koc...
http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

zuzka80
26. aug 2008

To súrodenecké sedátko vyzerá super, hlavne sa rýchlo zloží aj rozloží 😉

eva4444
27. aug 2008

ahojte

lubi pekne vozitko 🙂 takze saska sa bude volat 😉 😉 😀 😀 😀

vcera vecer u nas zasadla rodinna rada ze si treba oddychnut, tak ideme dnes do talianska na predlzeny vikend 😝 😵 vecer sme si rezervovali hotel rano nam to potvrdili a je to. huraaa.

ikka
27. aug 2008

Ahojte,
no Evi supeeer, aj ja chcem 😉 😀 tak si to tam paradne uzite, tu uz toho slnka moc asi neuzijeme 😖

Lubi no ty si sikula, ved vy ste uz poriadne na babo pripraveny 😉 Samko a Saska, to bude kraaaasne 😵 Joj a Samkovi dodatocne vsetko NAJ...

Vy sa tu vsetci chodite dat ockovat a nam nasa dr. este nevolala, ked sme boli naposledy na poradni, tak vravela, ze v 15 mes. sa ozvu a zatial nic...tak neviem, ci sa jej asi sama nepripomeniem, vsak pomaly uz budeme mat aj 16mes. 😅 , aby sme nieco neprepasli nie?

Inak mi sa konecne budeme krstit 😅 prave ten vikend ako mate stretko, kedze pride k nam rodinka (a hlavne krstna mama), tak to vsetko rychlo vybavujem, nech to konecne zvladneme aj my.

inge23
27. aug 2008

Ahojte, 🙂
ja dam este Filipka zaockovat proti tej hepat A 🙂 Nechcem hovselicim ockovat, hlavne nie v takomto malom veku, ved toho ma chuda dost. Dufam, ze sa nam nepomrvi imun. system, kedze bol supracky, ziadne chytene hrdielko a ani nic, okrem tej nasej svinuche 😠
ATB Filipko zatial zvlada dat do pusy, ale hnackujeme...davam probiotika BIO GAIA, ale nezda sa mi zatial zeby zaberali. Ale idu nam aj zuby, takze este plus to...

Lubi, ten kocik je supracky, ja by som tiez rada druhe mimi, ale ja sa bojim...hlavne kym neviem, co bude s Filipkom. Samko a Saska sa velmi paci aj mne. Samko musi ybt zlatulinky ako ti pomaha. Ake si davala probiotika Samkovi, ked ste brali ATB, si pisala, ze vam to rychlo zabralo. 😉

Laurinka musi byt tiez velmi podarena s tym metrom.
Joj, rada by som vsetky deturence videla na stretku, ale zial nemozme ist ☹ . Dufam, ze bude este dalsie 🙂