Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

susy
6. nov 2008

ja na opak. tu to tak trošku stoji, no v julovkach je to ,,zase,, od znova. Baby maju priznaky, pytaju sa veci, na ktore poznám odpovede. zase prezivam to krásne, čo som už raz prežívala

eva4444
7. nov 2008

ahojte 🙂

my sme boli v noci min. 2h hore, potom sme vstavali o5, Petrik mal strasny kasel, suchy, stale sa budil a nemohol zaspat, tak sme skoncili v obyvacke na gauci aby sa tato vyspal. teraz sme prisli od lekarky, dala nam nejake kvapky tak som Petrikovi dala pred spinkanim, tak a zalizoval chcel este este 😝 😝 😀 ale veru si musi na dalsiu davku pockat do vecera maskrtnik jeden.
no dovarim obed a idem ku nemu haji lebo zaspavam ako kon postojacky som spala asi 2h 😒

ikka
7. nov 2008

Evi, tak to je nam luto. Posielame Petrikovi samozrejme liecive pusinky a nech sa rychlo zotavi a skaredy kasel prejde. No a tebe prajeme, aby sa ti podarilo trosku oddychnut, mozno bude Petrik trosku dospavat.
Emily ma zas reakciu po ockovani, tak mame od rana teplotu, ale inak je ok, ani nie je mrzuta. Akurat sa mi zacina nepacit, ze od rana jej nijak neklesla ale ani nestupla 😕

zuzka80
7. nov 2008

Aj my prajeme Petríkovi aby mu ten kašeľ prešiel čo najskôr 😉
A tiež Emily nech prejde teplotka 😉
My sme dnes zase mali krásne počasie, bolo 18 stupňov, na slniečku ešte viac 😎 Už asi veľa takých teplých dní tohto roku nebude. Ja som dnes zase "brigádovala" v dome, umývala, čistila, maľovala. Unavená som ako kôň.

eva4444
7. nov 2008

ahojte
dakujeme, ono to nie je nastastie nic tragicke 🙂 aj od nas velke zelanie pre emily nech teplotky ustupi a ste fit 🙂
zuzi tak si si zamakla ale aspon je hotovo 🙂

eva4444
8. nov 2008

dobre ranko 🙂

my sme sa rozhodli ist v stredu na slovensko.superfirma ktora nam robila na jar plynovu pripojku to nedotiahla do konca, proste sa na to vysr...li. co sme zistili az ked uz isli zapojit kotol. samozrejme nam uz tyzden neberu telefon ani neodpovedaju na mail, tak si to musime ist rychlo vybavit sami. tato sa potom vrati do mnichova a my s petrikom budeme v domceku kurit v krbe, aby nam nezamrzol kym nam nespojazdnia plyn, takze asi tak 2-3 tyzdne ak to dobre pojde. zial to musime riesit takto lebo nemame nikoho kto by mohol nam chodit pravidelne kurit. no bude to dobra adventura 😎 😝 😀 ale co uz nemozeme ist do rizika ze pridu mrazy, to si ani len nechem predstavovat ...

ikka
8. nov 2008

Evi, no tak to je dobre drsne s tym plynom...to budete mat ine dobrodruzstvo. A vy s Petrikom budete teda v domceku alebo budete byvat u rodiny a chodit len kurit? No nech vam to dobre dopadne hlavne.

My sme mali uplne hroznu noc, aku sme nemali asi este nikdy 😕 Emily mala celu noc teplotu a do 3,00 spala len tak, ze lezala mrnkala a prevalovala sa, takze som bola furt pri nej a vobec sme nespali. Potom som jej dala po 6 hodinach konecne dalsi nurofen, vypila cely hrncek caju a asi uz aj od vysilenia zaspala a vstavali sme az o 9,30 😅 No a teraz to vyzera, ze uz ma len zvysenu teplotu, ze to ustupuje 🙂

lubi22
8. nov 2008

Ahojte 🙂

Zelame chorobkam skore uzdravenie 😉

No citam, ze ste sa velmi nevyspali. Ja som sa akurat vcera stazovala a Samko prespal dnes v noci prvykrat celu nocku sam. No bodaj by sa z toho stala tradicia, taki sme obaja aj s muzikom vydrichmani 😀 Neviem, co to sposobilo, ani na mliecko sa nezobudil, isiel buvat o 8 vecer a vstal o 7 rano. Jaj to bola parada 🙂

My mame dnes starkych na navsteve, zajtra pridu zase babka a dedko, tak mame o synacika postarane. 🙂

Evi, takze ste uz na Slovensku? to ste niekde pri Martine, ak si dobre pamatam? Mohli by ste nas prist s Petrikom navstivit, to je kusocek 😉

eva4444
8. nov 2008

ikka nech to rychlo prejde petrik posiela na oplarku liecive pusinky 🙂

lubi este nie sme pojdeme v stredu, ak bude vsetko ako predpokladame. vidis, to by sme mohli prist do BB, my budeme v Martine byvat, v nasej stavbe, budeme strazit ohen ako v praveku 😀

lubi22
8. nov 2008

Evi, no urcite musite prist, budeme velmi radi, ved ten ohen Vam za jeden den isto nevyhasne 😀

eva4444
9. nov 2008

Ahojte
My sme vcera boli na husacich hodoch 😝 😝 😝 joj mastni sme boli vsetci traja este aj za usami, take bolo dobreee 😝 😝 😝 😝 To robi jeden emigrant-slovak tu v blizkej dedine, tak sa tam stretava cz-sk komunita, bolo tam aj kopec deticiek, proste super 🙂
Dnes trcime doma lebo petik ma nejake sopliky, tak radsej nech sa mu doma vysusia.
Pekny vecer 🙂

ikka
10. nov 2008

Ahojte,
mnam Evi dala by som si aj ja husacinku 😝 Super, ze tam mate takuto grupu 🙂
Nam teplotky uz presli, ale Emi ich mala az 3 dni a lieky nezaberali 😅 a je cela vyrazkova bodkovana a tam na rucicke, kde ju ockovali ma tiez taky velky cerveny flak. No tieto zive vakciny su teda pekne mrchy, takto nam trapia deti 😒

eva4444
10. nov 2008

ahojte

ikka joj chudatko Emily ☹

baby ja hlasim prvy vybity zub ☹ proste z hornej jednotky nam stvrtina chyba som si vsimla dnes doobeda. vsak to poznate ked sa deticky rozjasia ze im neni rady. ani neviem kedy, aj sa mi tazko hada ked petrik vo svojom zivle je schopny vrazit 10x do dveri za 5 minut dva krat sa medzitym vystre v kupelni atd. vsak to poznate. joj no nestastna som radsej keby sa to mne stalo ☹ budeme to musiet ist dat zabrusit, ale ani neviem ci to takymto malym detickam robia, a ten vreskot si ani nechcem predstavovat ☹ 😒 😒 😒

sisa07
10. nov 2008

ahojte
tak takto sa Vam trapia deturence.....teeeda ☹ . Tak drzime palce, nech sa Emily uz teplotky nevratia a Petrikovi, nech sopliky rychlo prejdu, aby bol na Slovensku v plnej sile! No, s tym zubkom to je neprijemne....Evi, aj Adelka sa takto jasieva a hlavne na posteli sa stale toci dokola ze kolo kolo mlynske a lieta od kraja po kraj, tiez povazujem za zazrak, ze este nezletela....... ani mysliet 😔 . Tak drzim palce k zubarovi, jaaaj, boli ma to aj za Vas ☹ .

najjulinka
10. nov 2008

a nemala Emi šiestu chorobu??? To by sedelo... 3 dni teplotovania a potom vyrážky...

ikka
10. nov 2008

Julinka ja som nad tym rozmyslala, ale ona ju uz raz mala tu siestu chorobu a ono sa to viackrat vraj neobjavi. No a dr. nam popisovala, ze to moze mat takyto priebeh a este aj tie vyrazky mala uz od druheho dna, aj pri mieste vpichu. Ale zajtra ideme na 1,5r. prehliadku, tak sa popytame, ze ci je to normalne...lebo vyrazkova je poriadne az doteraz. Uz som aj rozmyslala, ci nieco nezjedla, ale nic nove sme nepapali.

lubi22
10. nov 2008

Ahojte 🙂

Ikka, to fakt vyzera na tu 6. chorobu, ale aj ja som pocula, ze ma byt iba jeden krat 😕 Alebo asi nejaka reakcia na to ockovanie 😉 No snad Vam to rychlo prejde 😉

Ozaj, chcela som sa spytat, planujete dat deticky zaockovat proti zltacke? A ak ano tak kedy?

Evi, no to Ti verim, ze si nestastna, ked este Petrik nema vsetky zubky vonku a uz je jeden odlupnuty 😔 Najhorsie, ze pri takychto detickach clovek niekedy nema ani sancu takemu dacomu zabranit 😖 No nastastie su to mliecne zubky, ale aj tak, to obrusovanie si pri takychto detickach ani neviem predstavit. V kazdom pripade drzim paste, nech to co najlepsie zvladnete.

Nas maly sa zacina javit ako riadny manazer. V sobotu tu boli starki, na prechadzke ich donutil drzat sa za ruky. Vcera boli babka a s dedkom, tiez sa museli drzat sa ruky a dnes sa museli aj bockavat 😀 Iba potom bol ochotny pokracovat v prechadzke. A vcera sa hral s babinkou v detskej a isla som ho pozriet, tak ma slusne zobral za ruku a vyviedol z izby a povedal mi - maminka chod prec. Potom skusil manzel, toho odtlacil este od dveri. No parada, este nema ani rok a pol a uz rozhoduje, koho pusti do izby a co kto ma robit. Sme to ale dopadli 😀

najjulinka
10. nov 2008

ikka ja som inak mala 2x rubeolu 😀 😀 😀 Raz to asi nebola rubeola.... 😀 Ale lekárka to za rubeolu prehlásila a o 3 týždne som bola s ozajstnou rubeolou u lekárky zas 😀 😀 😀

eva4444
11. nov 2008

ahojte

ikka no je to fakt dost silna reakcia na ockovanie. pohladkaj za nas vsetkych Emily ☹

lubi sranda so Samkom, ako si pekne vybera kto sa ma s nim hrat 🙂 😎

juli a to si nebola ockovana? nas tusim na ZS postavili vsetky baby do radu a ockovali len sa tak prasilo 😕

Petrik sa uz naucil otvarat dvere, tak uz musime davat bacha aby nam nezdrhol na chodbu a na schodoch sa niekde neprihlusil
tak my zajtra vyrazame, cize take 2 tyzdne sa asi neozvem, idem balit, zelame vam vsetkym vela zdravicka a co najviac krasnych chvilok s detickami 🙂
Lubka tebe sa ozvem ked budem vediet co a ako 😉 🙂 dufajme ze nam to vyjde 🙂

sisa07
11. nov 2008

ahojte
Lubi, ja planujem dat Adelku zaockovat proti zltacke urcite, ved je to len okolo 1000Sk a je to na cely zivot, takze nie je o com......ale doktorka mi povedala, ze az okolo 2. roka, takze si pockame do jari. A este by som ju potom chcela dat zaockovat aj proti kliestovej encefalitide, ale to asi az buducu jesen a zimu, aby sme uz dalsie leto boli chraneni.
A inak dirigentku mame doma aj my 😀, tiez nas Adelka komanduje, kto ma na ktorej casti gauca sediet a kto ma kam ist, este si s nimi uzijeme 😀.
A ozaj, teraz mi napadlo, odporucala Vam niektorej doktorka davat detom teraz v zime este Vigantol? My ho od roka uz neberieme, ale vtedy nam doktorka hovorila, ze mozno na zimu by nebolo zle to obnovit, tak sa chcem s Vami poradit, co Vy a Vasi lekari na to 🙂 ?dakujem, papa

sisa07
11. nov 2008

Evi, tak prajeme prijemny vyletik na Slovensko a nech je vsetko s domom aj Petrikom OK!

eva4444
11. nov 2008

ja som o to ockovani este nerozmyslala, ale ako to tu pisete tak sa opytam ked pojdeme ku doktorke. dufam ze najskor v maji na 2roky 🙂

sisa diki 🙂

mne sa neche baliiiitttt tak len visim na nete 😀
my sme si minule vsimli ze petrik uz zacal ukazovat vety 😀 napr. ukaze na pohar, na tatu a na drez cize: tato chod mi nabrat vodu atd 😝

ikka
11. nov 2008

Ahojte,
tak sme dnes boli na 1,5r. prehliadke. Emi ma 78cm; 10,9kg a vsetko ok 🙂 No inak dr. nam potvrdila, ze to je naozaj reakcia na ockovanie, ze nevyzera, ze by to mohlo byt nieco ine a ze si mame premysliet a pri preockovani, ak chceme si mame objednat setrnejsiu vakcinu za 550Kc...takze jasne, ze pojdeme do toho. Nestoji mi to za to. Este stale ma vyrazky, ale uz len take mierne, straca sa to, ale je hrozne nejaka unavena. Vcera som ju davala spat o 19,00 a v noci veru horsie spi, ale zas aj zuby nas niekde strasia, lebo stale sa chyta do ustociek a slinta.

Dnes som bola v praci a dohodli sme sa na 2 dni v tyzdni na polroka, tak uvidime, dufam, ze to vsetci zvladneme a potom dalej sa uvidi...najradsej by ma uz videli v praci na plny uvazok 😅 Zatial sa tesim 😉

Inak som sa dr. pytala aj na zltacku, tak povedala, ze ona je toho nazoru, ze tak okolo 2 roku by sa mohlo, ale ze tato zltacka, proti kt. sa ockuje nepovinne nie je zivotu nebezpecna, ze radsej mame pouvazovat nad pneumokokmi, co uz vy vsetci asi mate, ale tu v cr to nie je hradene a ak aj bude, tak vraj len pre mensie deti, ze nas sa to uz tykat nebude 😕

Inak Emily si tiez niekedy vybera, s kym sa chce hrat a toho druheho pekne ruckou odtlaca prec 😀 a tiez komunikuje podobne ako Petrik, ze si nieco vezme a povie k tomu nejake slovo a my mame hadat, ze co chce 😀 alebo si ukaze a priradi k tomu este ine slovo...no proste komunikacia uz funguje rozne 😉

lubi22
11. nov 2008

Ahojte 🙂

Evi, zelam stastnu cestu, urcite sa ozvite 😉 Petrik je uz asi riadne vysoky, ked dociahne na klucku. Samko je skor taky drobec u nas take zatial nehrozi. 🙂

Ikka a nemozes dat Emily zaockovat proti pneumokokom na Slovensku, kedze tu je to hradene?

Sisa, presne tak isto ako Ty som rozmyslala aj ja, ze v aprili, maji zltacku a na jesen klieste 😉 Aj lekarka to odsuhlasila 🙂 A co sa tyka toho Vigantolu, vidis, este ze si to pripomenula, minule som na to myslela a potom mi to vysumelo. Pojdeme teraz na 18 mes. prehliadku, tak sa musim spytat. Nam tiez lekarka kazala na leto vysadit a ze v zime by to bolo este vhodne podavat do 2 rockov, musim sa spytat 🙂 Tak tie deti nas riadne komanduju 🙂 Samko nas hned usmerni aj slovne 🙂 Dnes bol zlaty, stale ma volal na gauc bozkavat sa. Inde nie, museli sme si sadnut vedla seba na gauc a potom mi dal pusku na ustocka. Ale s tatinkom sa nechcel 😀

Samkovi sa hrozne paci zvucka vecernicka s deduskom, rozpravka medzi nie, ale aj zaverecnu zvucku musime pozerat a potom nam rozprava, ako dedusko zazina hviezdicky a havko ide buvkat. No a dnes sme zabudli na vecernicek, Samko si spomenul neskor, no esteze existuje net, tak sme mu to pustali cez you tube, aj macka uska, super vec 🙂 A musim sa pochvalit, vieme napocitat do 10 😵

ikka
11. nov 2008

Fuha Lubi Samko je ina sikula, to zavana nejakou genialitou 😉 Ja som rada, ked Emi pekne vyslovi nejake slovo, uz opakuje vsetko co pocuje, aj tazke slova sa snazi...no inak velmi to je asi aj o tom, ze co to dieta ucis, priznam sa, ze doteraz mi este nenapadlo, ze by som ju mohla ucit pocitat 😅 hned to napravime samozrejme 😀 😀 😀
Inak zaockovat ju na SK nemozem, lebo mi tam nie sme poisteny, my proste zijeme a fungujeme so vsetkym tu, takze na SK si pripadam niekedy ako "cudzinec"...co sa tychto veci tyka. Neviem ako to ma Evka napr. v Nemecku, ale myslim, ze asi to bude podobne...jedine, ze by sme si na SK dobrovolne platili poistku, co nerobime.

najjulinka
11. nov 2008

Tak Lucinka bude naša.. .Zajtra ideme spraviť další "papierový krok" 😉 Nikto ju nechce... Kolko šťastia 😅

ikka
11. nov 2008

Juli, super, tak to vam moc prajeme a gratulujeme 😵 A jak to, ze ju nikto nechce? Ved vy ju chcete...kolko stastia pre Lucinku 😵 😵 😵 😉

lubi22
11. nov 2008

Julinka super, ved to je uzasne pre Vas aj pre Lucinku 😵 Uz iba aby si Kiko cim skor nasiel rodinku na stalo 😵

Ikka, my sme sa tie pocty naucili pri autach, musi si ich predsa vediet opocitat 😀 Sice vzdy zacne po 10 znovu od jednotky, ale zaver je vzdy taky isty - povie, ze aut je vela, vela, a na druhy den mi povie, ze ideme kupit auto 😅 Emily ked sa narodila v Cechach, tak ma automaticky ceske obcianstvo? 🙂

ikka
11. nov 2008

Emily ma slovenske obcianstvo, lebo my obaja sme tiez SR (ine by bolo, keby jeden z nas bol CR) a cesi nemaju taky zakon ako napr. v amerike, ze ked sa tam narodi dieta, tak je american, ani na alovensku to tak tusim nie je...neviem. Ale narodnost ma samozrejme cesku. Aspon takto som bola informovana, ale ziadny papier alebo nieco pod. nemam o obcianstve, akurat ma 2 rodne listy a 2 rodne cisla, v kazdom state ine 😅

ikka
11. nov 2008

no a ten slovensky RL sme samozrejme vybavovali, vlastne preto aby bola slovenka 😉 no a teraz som z toho sama pomatena 😕 😕 aj tak sa chystam na cudzinecku policiu, lebo sa zas pomenili zakony a my ju nemame este prihlasenu na pobyt 😅 no inak toto ti kazdy povie inak, aj tu v diskusiach na konikovi hrozny chaos....a tie urady maju tiez v tom chaos

Mala by si Lubi nafotit Samkovu zbierku auticok 😀