Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

lubi22
1. jan 2009

Ahojte 🙂

Samko krasne spinkal celu noc, vobec sa nezobudil na ten rachot, papal az o pol 6 mliecko a spinkal do pol 8, joooj kebyze plati tak ako na novy rok tak aj po cely, vobec by mi to nevadilo 😵 Navyse my s muzom sme spali do pol 11 😅

ikka
2. jan 2009

Ahojte,
krasny Novy rok prajeme 😵
My sme silvestrovali u mojho brata. Emily sa vybuchov bala, uz len ked sme boli vonku a nieco rachlo, tak hned bezala na ruky. No a pred polnocou sa prebudila, ale potom rachoty celkom prespala, ale zas sa zobudila okolo pol jednej, tak uz som si k nej musela lahnut, lebo uz nebola schopna suvisle spat, no a takto buntosila az do pol stvrtej rano, vobec sa jej nechcelo spat a stale sa mrvila. No bolo to narocne, ale zato sme potom spali az do 10,30 😉 tak aspon nieco. Potom som ju cez den uz nedavala spat a o siedmej vecer uz bola jasna a krasne spala dnes az do 8,30...takze potiahla poriadne 😉 No mame taky rozhadzany rezim tu na sk 😅 a vcera trosku nasnezilo, tak sme sa boli aj sankovat 🙂 Super sme sa vyvertrali na novy rok 😉

sisa07
5. jan 2009

Ahojte 🙂
Lubi, Ty provokaterka, ze do pol 11 spat, to sa niekomu tehulkuje...... 😀.
My sme prezili Silvestra v pohode, o osmej Adelka zaspala a az o pol 4 vypila vodicku a o pol 5 mliecko a spala do stvrt na 7, takze sme to zvladli pekne. Mali sme tu aj synovca Lukaska, trenovali sme si dvojdetny model 😀 . Rodicom sme ho vratili az druhy den na obed.
Dnes sa tesime, lebo krasne pada sneh, konecne prevetrame nase nove sane a postavime snehuliaka. Ked sa Adelka vyspinka, mal by prist ocinko z prace a hura von! Ja sice sneh a zimu velmi nemam rada, ale za tu radost drobca to stoji. Uz doobeda reklamovala, ze chce ist von z kocika, ale nemohla som ju pustit, mala som co robit s kocikom na snehu bez snehovych retazi a so psom...... 🙂 .
Ako sa mate? Co mate nove?

lubi22
5. jan 2009

Ahojte 🙂

Sisa a ake to bolo s dvomi detickami? 😉 Ako sa to pozdavalo Adelke?

Samko bol tiez poobede na boboch, rano s lopatkou a hrablickami sa hrabkal v snehu. Zreferoval mi, ze bola velka havaria, ze dedusko ho vysypal z bobov, ze vonku pada sniezik a ze vonku bol aj smiesny psik co mal saty, a ze pri tom psik ma aj srst, tak saty mu netreba. Takze mam kompletne info o diani vonku od Samka, aj ked ja som teraz taky pecival. Ale zajtra ideme spat do BB, stvrtok mam sono, tak budem mat aj ja viac nuteneho pohybu 🙂

ikka
6. jan 2009

Ahojte,
uz som si myslela, ze sa vam pokazili PC a notebooky 😀 😀 😀
Sniezik je super, Emily sa velmi paci. Nechapem ako tie deti vedia, ze sa v tom hned maju zacat valat 😕 😀 A lopatka do snehu je dobry napad, jaksi mi nenapadlo 😅 vyskusame 😉
Lubi uz sa ti to pekne krati... 😵
Ja cakam teraz v januari maju dve kamaratky termin, tak uz cakam a cakam aj za ne 😀

eva4444
6. jan 2009

Ahojte
tak my sme spat 😎

najskor vsetkym vsetko dobre do noveho roku a vela zdravicka lasky a kamaratov pre nase majovciatka 🙂

sisa co to vidim veeelka gratulacia 😵 😵 😵

my sme boli 3 tyzdne uz vo svojom, bolo perfektne mali sme svoj klud a ked sme mali chut sme sli po navstevach. Petrik si to poriadne uzil a myslim ze aj velmi spolocensky vyspel. Sniezik nam padol velmi vhod chodili sme sa bobovat do jasenskej doliny, bolo -12 a Petrikovi raz zamrzla slinka na licku tak mal par dni ranku inak nas vsetko zle obchadzalo. ja som mala vzdy riadnu svalovku z tahania bobov do kopca 😀 jezisko nam doniesol kopec darcekov, teda hlavne Petrikovi, ale po 2 dnoch ho omrzeli a uz sa zaujimal len o 'realne veci'. Vianocovali sme v nasom dome so svokrovcami, Palkovou starou mamou, moja mama a brat + my 3 tak to bolo super, mala som obavy ako to dopadne, predsa je to len provizoriuma tolko ludi po kope pricom kazdy ma co svetu povedat ale dopadlo to nad ocakavanie. Petrik bol hviezda, vsak to poznate.
No som strasne utahana z cesty, vyrazili sme o 5 rano a Petrik spal v aute dva krat hodinu inac ho bolo treba bavit co je este vari unavnejsie ako soferovat. Ale velmi nam pomohlo to male DVD do auta, odkukali sme od ikki matka a kubka a petrik celkom vydrzal pozerat. este ma rad a je to.

ikka
7. jan 2009

Ahojte,
ja zarezavam v praci...no zarezavam? 😀 😉 😀
Evi tak super, krasne ste si to uzili...tak aj s rodinkou vyzera, ze konecne lepsie, asi mali vsetci viac casu 😉 aj my ked sme boli, tak tym, ze boli vsetci doma, tak to bolo super, lebo kazdy si malu vychutnaval co najviac.
Super, ze sa Petrikovi paci matko a kubko...u nas teraz vedie Macko Pooh...ja ani neviem, ako sme k tej rozpravke prisli, ale mala videla jednu cast a len tu chce pozerat, ked jej pustime inu...tak furt vykrikuje, ze BuBu (to je akoze Pooh) a aj tak jej musime pustit len tu jednu. Tiez som si hovorila, ze by to chcelo nejaku tv do auta 😅 ale my mame cestu podstatne kratsiu a teraz aj cez sviatky sa vyborne islo, bo nechodili kamiony tolko.
Krasny den vsetkym... 🙂

sisa07
7. jan 2009

ahojte 🙂
Evi, dakujem a drzim velmi palce aj Tebe! 🙂 To je super, ze ste sviatky s rodinkou zvladli v pohode, urcite si mala obavy......

Ikka, neboj, PC su urcite v poriadku, uz sa to utrasie, len sme sa asi vsetci navstevovali a rodinkovali 🙂 . My teda urcite dosytosti.....za posledne dva tyzdne nebol u nas jeden den, ze by sme boli len sami. Bud sme tu niekoho mali, alebo sme na navstevu isli my. Bolo to prijemne, ale uz som aj rada, ze sa vratime do normalu.

Lubi, napad s lopatkou je super, dakujem aj ja 🙂 ,vezmeme aj vedierko, nech si nabera. A pytala si sa na to, ake to bolo s dvomi detmi......pohoda 🙂 . Luky je moj milacik, odkedy je na svete a mame velmi blizky vztah. Teraz ma uz 7 rokov, takze je to uzasny samostatny mily chlapcek s dobrym srdieckom, ktory sa vie s Adelkou pekne zahrat a ona ho doslova zboznuje. Vola ho Titi a ked vie, ze ma Luky k nam prist, tak nehovori o nicom inom a ked sa ozve zvoncek, tak zvrieskne Titiiiiiii na plnu pusu a uteka k dveram, nozicky si ide dolamat. Ale samozrejme, je nieco uplne ine, taketo velke dieta a drobec a dvaja drobci pokope......Takze s tym, co nas caka, sa to porovnat urcite neda 😀 , to bude ine vzruso 🙂 . Adelka je na mna neuveritelne silno naviazana a aj ked si vzdy myslim, ze uz viac nemoze, tak ma nasledujuce obdobie presvedci o tom, ze moze......Stale len mama, mama, ostatni ludia len na chvilocku. Budeme ju musiet do augusta otuzovat asi tym sposobom, ze obcas zmiznem k mame alebo sestre na cely den, aby bola len s ocinkom a s bliziacim sa letom budeme musiet odskusat aj moju nepritomnost v noci. Myslim, ze radsej takto postupne, nez keby potom mala mat velky sok z toho, ze mama odisla na tyzden z domu prec. Ona je veeeelmi citliva a musime na nu pomaly, taka cicuska 😵 . Ale verim, ze to nakoniec zvladneme dobre. Uz teraz jej rozpravame o babenku, hladka a pusinkuje brusko, hovori o tom, ako budeme babenku robit "moje", ked bude plakat.

Ajaj, a teraz pozeram, ze som Vam zabudla minule popriat novy rok 😔 . Tak sa ospravedlnujem a zelam vsetkym rodinkam vela zdravia, pohody, krasnych spolocnych chvil a lasky!!! 😵

Pekny den

sisa07
7. jan 2009

A este mam na Vas jednu prosbu 😅 . Teda hlavne na maminy tehulky. Uvazujete o stupienku ku kociku pre starsie dieta? Ja som to teraz hladala na nete, nic moc som nenasla, a to co som nasla stoji okolo 2500Sk a nesedelo by to na nas kocik. Takze by som sa rada poradila s Vami, ze ako sa chystate riesit prechadzky s dvomi detmi? Dvojrocny cloviecik tiez obcas potrebuje oddych a aj ked extra neoblubuje kocik, nozicky si budu musiet pocas nakupu alebo vyletu nejako oddychnut. Ked so mnou pojde este nieko iny dospely, mozeme vziat aj dva kociky, ale ked pojdem sama, tak sa mi ten stupienok zdal taky najprijatelnejsi.....neviem....poradte...dakujem 🙂

susy
7. jan 2009

ja sa tiez chystam popozerat stupienky. s tohoto mam tiez dilemu,pretoze k druhemu mimi chcem novy kocik a po Simonkovi mam buginku.

lubi22
7. jan 2009

Ahojte 🙂

Ja som sa pustila vcera do veciciek pre babetko, triedim, triedim, chystam na pranie a nema to konca kraja. Ked vidim tie vecicky, co nosil Samko, tak sa mi ani nechce zdat, ze bol taky malinky, a to si pamatam, ze mu boli este volnejsie. A to pritom on nebol ziadne mini babetko, ved maly vyse 4 kg. Boze to fakt maju male deticky take male nozicky a hlavicky? 😅

Sisa my kupujeme ku kociku pridavne sedatko. Pozerala som aj skejtiky, ale predsa len toto sa mi zda vhodnejsie, moze tam Samko hackat, bude priputany, takze mi neunikne. Na nas kocik, co sme kupovali pri Samkovi, sa to nedalo nainstalovat, preto sme ho predali a kupili pre babulko novy Quinny Speedi, kde sa to da pripevnit. Ak pojdem s detickami von sama, budem vyuzivat toto, ako pojdeme dvaja, Samko ma aj extra kocik - buginu Quinny Zapp.

http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...

Na stranke vyrobcu maju aj zoznam kocikov, ku ktorym sa to da pripevnit. 😉

Evi vitaj spat po dlhsom case 😉 Super, ze ste si Vianoce uzili cela rodinka pokope v novom domceku 🙂

Ikka, Evi, Sisa to Vam zavidim, ze Vase deticky chcu pozerat rozpravocky, nas maly ani chvilku. A niekedy by mi to aspon na chvilocku bodlo. Takze ja ani nemozem pocitat, ze ked budem kojit, tak mu daco pustim, lebo rozpravky ho nezaujimaju.

sisa07
7. jan 2009

Ahojte 🙂
Lubi, diky, toto ukazem manzelovi, vyzera to velmi rozumne. Len neviem, ci by to pasovalo na nas Bebetto Joker, ale to by sa asi dalo telefonicky zistit. To sa mi teda pozdava, ze by obidve deti boli znehybnene 😀 .
Ale mas v tychto dnoch super cinnost, na triedenie a chystanie veciciek sa velmi tesim tiez 😵 . Nasa Adelka bola drobec, mala len 2950 a 47cm, taka babika.
No a tie rozpravky su velka pomoc, aj ked vacsinou pozerame s nou a komentujeme,ale obcas si aspon nieco male urobim v kuchyni a vidim na nu. Nenechame Adelku pozerat dlhsie ako 15-20min v kuse, to su tak 3-4krtkovia, a potom nekompromisne vypneme. Kedysi som bola zasadne proti telke a malym detom......no, ale prax ukazala, ze treba zlavit zo svojich zasad v zaujme prezitia a zachovania zdraveho rozumu 😉 🙂 .
Pekny vecer! 🙂

ikka
7. jan 2009

sisa inak s tou tv...myslim, ze je to asi aj taky sucast vyvoja a take obdobie, ze ich to zrovna tak fascinuje, ono to podla mna prejde...taky ten prehnany zaujem o tv 😉
my mame novy ritual, vzdy vecer chce Emi tancovat kolo kolo mlynske, ale do odpadnutia, ja total nevladzem, toci sa mi hlava a ona furt vyskakuje ako diva (chudaci susedia) a " kojo kojo" 😀
to sedatko za kocik sa aj mne pozdava 😉

zuzka80
7. jan 2009

Ahojte,
Evi tak ste mali pekné Vianoce v novom domčeku 😉
Laurinka tiež nechce pozerať rozprávky. Asi pred 2 mesiacmi pozerala, až kým nevidela ako vlk naháňa malé dievčatko. Vtedy sa rozplakala a teraz, keď ide rozprávka tak chce vypnúť telku. 😕
Ľubi tak sa pomaly pripravujete na babatenko, musí to byť krásne 😵

eva4444
7. jan 2009

ahojte 🙂

ja som tiez kedysi bola proti tv pre male deticky, ale ako pise sisa v ramci nezblbnutia pre mna je to velka pomoc, ked doobeda a vecer si na 15 minut odychnem aspon vypijem v klude kavu alebo tak.

to sedatko vyzera super.

u nas este na slovensku chytil bublifuk druhy dych, resp. nastala jeho zlata era. Petrik len bubliny by nahanal, a kedze tam nemame nabytok tak sa isiel vyjasit do nepricetna. az ma hlava bolela z tolkeho duchania.

zajtra ideme prvy krat sa ukazat do spielgruppe. soms a rozhodla ze zacneme najskor 2 dni do tyzdna, potom mozno prestupime na jar na tri dni. vsak je to len na 3h, a petrik sa na slovensku ukazal ako milovnik vsetkych deti od 1 do 99 rokov 🙂 vsak uvidime, ono asi par tyzdnov je len navykacia faza.

kamilecka
7. jan 2009

Ahojte

citam ze sa bavite o stupienkoch a pridavnych sedackach. Mne sa paci jeden co sa dava ku kociku ako je rucka a ma aj sedacku pre babo.Len to teraz neviem najst,pridam link ak najdem

lubi22
7. jan 2009

Ani ja nie som zastanca dlheho pozerania TV, ale fakt by mi bodlo na par minutok, keby si chcel pozriet daku rozpravku. Samko maximalne zvucku k vecernicku. Neviem, preco ho to nebavi, napr. knizky cita velmi rad, aj rozpravky ale TV vobec. Tak by som mala byt asi rada 😅

Kami ja som videla aj to sedatko, co si dala link, ale mne sa to naopak velmi nepozdava, lebo mi to pride nestabilne, ze dietatko moze stade hocikedy spadnut. To co ideme kupovat my je sedatko s normalnym trojbodovym pasom s opierkou na chrbatik, je to stabilne a ked tam dietatko nesedi, tak sa to iba priklopi ku kociku. Samko je velmi zivy, takze urcite by mi vyskocil, kebyze nie je priputany a nikam by sme sa nedostali.

Sisa - ku vacsine 4 kolesovym kocikom sa to pripevnit da, stacia dve zachytne miesta na rovnakej urovni. Ale pozrite si to potom radsej na stranke vyrobcu, je tam presne ako sa to pripevnuje a aj ten zoznam. No vyskusame a dam vediet, ako fungujeme 😉 Ale uz som to videla aj vonku, a bolo to uplne v pohode. Ja idem za dva tyzdne do BA, tak to kupime 🙂 Adelka bola teda malinke babetko, resp. akurat ved mala skoro 3 kg 😉 Ja som dnes vyprala biele a zelene a zlte vecicky, mam plny susiak, uz sa tesim na zehlenie.

Evi, som velmi zvedava, ako sa bude Petrikovi v tom centre pacit. Zajtra tam ides s nim, pomalicky sa budete privykat?

Samko sa zase v poslednej dobe hrozne rad hra na skryvacku. Je bohovsky, mysli si, ze ked on nevidi nas, tak ani my jeho. Skryje sa za zaclonu a povie, ze ho mame hladat. Potom chodime a rozpravame, kde len mame toho nasho Samka hladat a on spoza zaclony vykrikuje, ze v kupelni, v spalni a tak podobne. Je to zlate 😵

najjulinka
7. jan 2009

My máme miesto telky balkonove dvere... Posledne som k nim prisunula detské kresielko a Kiko sa díval posediačky na autá a hlavne na "guli, gol" - vidno od nas na ihrsko a chlapci tam hrávaju footbal a to ho velmi zaujíma... len chlapci su tam len poobede nejakú hodinku a viac nie a mi potom hovorí, že "není guli" ☹ Velmi sa lubi divat von, ked sa tam daco deje... Aspon ked dakto havka venčí, tak už je to zaujimave... 😵 😵 😵
Telku aj tak nemáme, ale na počítači sa dívame na obrázky áut, havov a na ich foto 😵

najjulinka
7. jan 2009

A inak dnes je presne rok čo sme si Lucinku doviezli domkov... 😵 Je to niečo ako jej druhé narodeniny 😉 🙂 😵

lubi22
8. jan 2009

Julinka blahozelam dodatocne Lucinke k jej druhym prvym narodkam u Vas doma 😵

najjulinka
8. jan 2009

dakujeme lubi...

Kiko od soboty vie vyliezť na gauč, tak v nedelu večer sme gauč obrátili smerom k stene, nech ja to s detmi sama zvládnem počas dna... tak začal liezť na stolík, ked na gauč sa nedalo... a práve pred chvílou som ho načapala na gauči... Nevadí, že je opačne... 🙄 🙄 🙄 Sikovný je... až velmi...

ikka
9. jan 2009

Ahojte,
my sme tu dnes poriadne zamrznuty, mame -16C...vsetko je biele. Ani von nepojdeme, vsak neviem, co by som nam uz obliekla 😅
Zajtra mame ist plavat, no ale ak bude takto, tak neviem, jak sa tam dopravime 😒

pipi1211
9. jan 2009

ahojte baby, kukam ze sa bavite o tv... my s nou mame velky problem lebo momo si ju vie sama pustit 😠 dokonca aj dvd si vie pustit tak den co den u nas ide levi kral a madagaskar. to sa ani nepohne od telky 😠 tak budte radi ze nemate takyto problem 😒 ako sa inak mate? my si nazivame celkom fajn a buduci tyzden ideme asi do tatier tak sa uz velmi tesime, snad tam nezamrzneme 😅 😅 😅

eva4444
9. jan 2009

Ahojte

ikka to mate teda riadne tuho 😒 nezavidime, je to des ked je tak zima. my mame -2/-3, a cez vikend uz sa ma oteplit na +5 tak to hadam aj ku vam coskoro dorazi 😉

my sme skusili tu spielgruppe. vcera som tam bola s Petrikom stale, dnes som odisla na chvilu na chodbu na lavicku a ked zistil ze tam nie som tak spustil strasny rev. nedal sa tej pani vobec utisit ani zaujat niecim. vysli ku mne a to boli teda riadne krokodilie slzy. tak sme to uzavreli tak ze zatial to nechame tak, ja tiez nechcem ze ak sa tam ma Petrik trapit to nema zmyslu. skusime o par mesiacov znovu. na slovensku uz vydrzal so starymi mamami semtam sam hodinku, tak som si celkom robila nadeje. skoda no.

vcera som mala adventuru an zubnu pohotovost, v priebehu poobedia ma strasne rozbolela sanka ze sme o deviatej vecer bludili po pohotovosti vsetci 3 lebo vsak ako inak. mozno aj to ovplyvnilo dnes Petrika ze bol nevyspaty, do postele dosiel okolo 22 a vstal nam o 5, potom este u nas predriemol tak polhodku a bolo.

pekny den 🙂

lubi22
9. jan 2009

Evi, mozno mal Petrik len horsi den 😒 Ved Ty najlepsie vies, ci to skusit znovu, alebo dat tomu nejaky cas a skusit o par mesiacikov. Zaciatky byvaju tazke, ja si myslim, ze kebyze Samka takto dakde nechame, tak reaguje rovnako ako Petrik. V poslednom case si ma stale strazi, staci, ze idem iba do susednej izby a on hned vykrikuje, kde je maminka, nejako je stale viac a viac naviazany 😖

Zub uz mas v poriadku? Mna dnes tiez rozbolel jeden, tak dufam, ze to prestane, so zubami som nemala problemy ani nepamatam.

Ikka tak to mate riadnu kosu, aj tu je zima, ale rano bolo tak -6, to u Vas je ako na Sibiri.

No ja sa chystam buduci tyzden obtelefonovat tri vybrane skolky, ze ci robia nejake dni otvorenych dveri, alebo ci sa tam da dako pozriet. Zapisy su v marci, dufam, ze v case, ked budem doma. Ak sa nic nezmeni, tak planujeme dat Samka do skolky od januara 2010, pravdepodobne iba na doobedia, no a zapisat sa treba uz teraz. Znama mi doporucila tri skolky, dve statne, jednu sukromnu, tak neviem, uvidime, co sa nam bude pacit naj. Vy ako rozmyslate nad skolkami pre deticky?

Pipi, tak to je Monicka riaden zavislak 😅

Julinka a bezkaju uz obaja bez problemov? 😉

Ja som dnes slavnostne ukoncila pranie a zehlenie prtavych veciciek, uz mi treba dokupit iba par veci do porodnice, cize jeden zatah na lekaren a mozem balit tasky. 🙂

pipi1211
9. jan 2009

jej lubi tak ty mas uz len 8 tt 😀 😀 😀 😀 😀 jak to rychlo ubehlo...

ja momo davam strazit babkam pomerne casto s mojou mamou je tak 2-3krat tyzdenne a so svokrou tak raz a je to zatail v poho 🙂 no len tak na 2hodky max. 3 🙂 uz je naucena: maminka je v praci a potom pride! 😀 😀 😀 😀 😀

lubi22
9. jan 2009

Pipi ani tych 8 tyzdnov uz nie. Podla lekarky by som mala rodit 2 az 3 tyzdne pred terminom, kvoli planovanemu cisarskemu 😉 Takze ja ratam, ze mi ostava este 6tt. V utorok mam stretnutie s porodnikom, tak som zvedava, co sa dozviem 🙂 Mas super, ze mas starkych nablizku. Nas maly tiez so starkymi a babkou a dedkom vydrzi aj cely den, aj s krsnou, bez najmensieho problemu, ale v cudzom kolektove by to tak isto nebolo. To musi byt maminka na blizku. 🙂

Zelam dobru nocku 😵

ikka
9. jan 2009

Vsak som kukala spravy a aj na slovensko uz tusim dorazila taka kosa. Fakt sme dnes ani neboli vobec vonku. Ale ma sa vraj oteplit tak okolo nuly, tak to by bolo fajn.
Evi to je hruza, ked vidis take slzicky, ze? To trha srdce...ja mam pri Emi zatial pocit, ze ked sa jej niekto venuje, aj cudzi, tak s nim celkom vydrzi a ked sme boli u nasich, tak sme nemali najmensi problem, boli sme s Andrejom nakupovat sami dvaja ako za mlada 😉 a Emily isla v pohode aj s nasimi sama von. No ale predsa len je to v ramci rodiny, ktoru pozna. Tazko povedat, keby som ju napr. nechala v MC (ako niekedy planujem vyskusat 😉 ), tak ci nebude po zisteni, ze tam nie som, tiez plakat...asi by som povedala, ze aj ano.
Nad skolkou sa zatial veru moc nezamyslam, aj ked je pravda, ze od januara 2010 by na doobedie asi tiez uz mohla zacat chodit 🙂 No kazdopadne, my tu byvame na dedine a skolkarov skoro denne stretavame vonku na prechadzke, tak povyzvedam u pani ucitelky, ze ako to funguje, no nie? 😉 Veru zapis byva uz teraz v zime, lebo kamoska ide zapisovat dceru. Ale to sa prave obavam, ci nasa skolka funguje aj pre deticky, co nemaju este tri roky 😕

Lubi, ty si sikulka...ja nie som schopna zehlit, aj ked pre babulko by som zehlila celkom rada 😵 😀

najjulinka
10. jan 2009

Lubi Lucinka ešte nebežká. Rekord má 5 krokov.