Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
4. jún 2008

joj lubi hadam to tychlo prejde chudatko samko ☹
ten babyphobe sme kupili taky ze pocujeme petka a ked chceme mozeme sa mu prihovarat zo susednej izby. zatial to pouzivame len s muzom 😀
sisa tak to mas o 25 kilo menej ako ja 😀 😀 😀 😀 😀

eva4444
4. jún 2008

sisa boze teraz som si po sebe precitala znie to tak divoko ale bolo to myslene ako kritika na mna 😉

sisa07
4. jún 2008

Evi, v pohode 🙂 . ved to Ty mas normalnu vahu, nie ja - ved si tusim pisala niekde, ze ste aj s manzelom vysoki, takze to mas asi tak akurat alebo asi este aj menej nez mas mat........ 🙂 😉 . Rada by som pribrala, ale musim si pockat zase na druhe tehotenstvo 😵 . Ja som taka vytrasena detva cely zivot 😀

sisa07
4. jún 2008

mojej mame to uz ani nesmiem hovorit, ze chudnem, lebo je z toho riadne nestastna - tak sa u nich vazim, ked ma nevidi......Mysli si, ze to mam z kojenia, takze by ma asi jemne tlacila k odstaveniu 😉

eva4444
4. jún 2008

uz mame aj my male videjko:

https://www.youtube.com/watch?v=QnqeYPWZ8qg


takto sa zabavame s petkom cele dni 🙂

lubi22
4. jún 2008

Evi pozrela som si video, som sa zasmiala, Petko je podareny. Ale mi povedz, kde on ma tie kila, vsak on ma take chuducke nozky? 😵 Ale pekne si poradil s tym stolikom 😉 Inak s tymi kilami sa pridavam ku Tebe 😅 Len s tym, ze ja meriam 174, cize este dakych 5 kilo dole by nezaskodilo 😅

Sisa, presne ked su deticky pohyblive, tak sa tolko nepribera. Aj nas ma iba svaly. Ja z neho nechapem, on aj s horuckou 39 bude behat po byte ako namydleny blesk, ja uz by som lezala mrtva v posteli. Do kedy planujes kojit Adelku? Ja som aj celkom rada, ze to Samko vyriesil za mna, sice neviem preco uz zrazu nechce, ale aspon to nemusim riesit ja 😅

alena22
autor
4. jún 2008

zuzuli aj my sme radi ze to tak vyslo a stretli sme sa adamko je super a aj s tebou sa mi fajne kecalo 🙂
a super fotky 😉

eva4444
4. jún 2008

lubi ja tiez nechapem ako mu tolko nevazila keby som tam nebola tak si myslim ze sa pomylila 😅 ale chvalabohu za to, lebo ja som uz mala pripravenu historku o tom ako ho krmime lebo som cakala ze bude mat malo 🙂
to je dobre ze je samko aktivny, hadam to rychlo prejde drzime vam palce 🙂

alena22
autor
4. jún 2008

evka super video a adko takto vie ale sam ani za nic 😅
a jak dychci petrik 😀

sisa07
5. jún 2008

fiiiha, nejako je tu nezvycajne ticho.... 😕
Evi, aj ja som pozerala video, Petrik je sikovny, krasne bezka 🙂
Lubi, chcela som povodne skoncit okolo roka.... 😅 , dokonca som mala vypracovany v duchu taky strategicky plan ako na Adelku 😀 akoze najskor jej nedam rano, potom poobede a nakoniec vecer a v noci.....ale akosi som nenasla odvahu brat jej nieco, co ma tak rada a co jej prospieva....Vies, Adelka este vobec nebola chora - klop, klop, klop - takze sa bojim, ze by jej to ublizilo, ked ju odstavim. A hlavne teraz, ked ide leto, sme viac s inymi detmi ako predtym -mozne hnacky, virozy a podobne. A Ty si tiez taky citatel ako ja 😉 - citala si urcite, co pisu v Dietati o tom vztahu matka - dieta : ze dieta by sa malo postupne odstavit same ked to uzna za vhodne, ze by sa to nemalo robit nasilu. Vam sa to pekne podarilo, ze Samko uz asi dosiahol ten stupen samostatnosti, ze to nepotrebuje 😵 . Adelka je este taky cucusik, ona sa chce pri tom este tulkat.
Ale obcas v tom mavam dilemy.......Niekedy sa priklanam k tomu, ze by som jej to mala pomaly obmedzit, ale potom prevladne zas to moje citlivejsie JA 😅 . A okrem toho, ona papa mliecko len v posteli, ked ide spat, alebo sa zobudza, alebo v noci. Pred ludmi ma zvycajne za tricko netaha ani nic podobne - aj ked vynimocne sa to stalo, ale to bolo v situacii, ked sa citila byt zneistena, ked som sa jej naplno nevenovala, lebo som sa s niekym rozpravala a bolo jej dlho, tak takto chcela uputat 🙂 . Takze takto zlozito si to ja este odovodnujem 😀 a este si hovorom, ze WHO odporuca dojcit do 2 rokov, takze dovtedy urcite skoncime 😀 . Ale vazne - najneskor na jesen to dufam pride......... 😉 .
A teraz Ty....ako sa ma Samko? Uz mu je lepsie? Uz ma aj tie kozne vyrazky?

eva4444
5. jún 2008

ahojte 🙂
no dnes tu bolo rano pusto 😅 my sme behali po uradoch, zmokli sme ako mysi ale aspon sme coto vybavili 🙂
na obed sme mali polievocku a cestovinku so syrokremom jaj tak sa petko zalizoval 😝 😝 😝 to som rada ze su jedla co mu chutia 🙂 som si objednala knihu 'kazde dieta sa vie naucit jest' od tej istej autorky co pisala o spani, hadam par tipov nam pomoze, aj ked je to myslim stale lepsie mozno mal petko len take zle obdobie. este ho musime naucit pit, lebo ak spolu s polievkou dostanem do neho 200mL tak to povazujem za uspech. chvalabohu mu velmi chuti melon, tak ked sa da kupit kusok mu semtam podstrcim sice je vsetko lepkave ale nech.
sisa mne detska doporucila odstavit do 15m. ja neviem preco, ale myslim si ze babo sa uz musi spoliehat na svoju imunitu, alebo preto ze vacsie sa horsie odstavuje, alebo preto ze potom odmieta inu stravu ktoru potrebuje. mam hned niekolko odpovedi poruke 😀 ale ja chcem odstavit takcitak tak mi toto doporucenie padlo celkom vhod 😀
inac este ku tej knihe existuje aj 'kazde dieta sa vie naucit pravidla' uz to bezi na konovi mam pocit ze to baby prekladaju a potom hadam rozdistribuuju 😅

a dakujeme z apochvalu videjka, je to petkova najoblubenejsia cinnost su aj lepsie situacie ale ked som s nim sama a vytiahnem jkameru hned skonci a je pri mne 😒 vsak to poznate

zuzula
5. jún 2008

ahojte kocky 😵
sisa presne si to opisala 😉 aj ja sa odhodlavam skoncit s kojenim vzapati si najdem dovody pre ktore este potiahnut...zatial je tych pre viac 🙂 vcera v noci mal Adamko skoro 40-ky teploty tak sme davali vlazne zabaly, najprv strasne plackal ale potom som ho pritom zacala kojit a hned bolo lepsie...tak sme sice boli obaja mokri ale bola som neskutocne rada ze mu mozem aspon takto pomoct 😔 🙂
Dr povedala ze ma dychanie ciste, je to pravdepodobne nejaky virus este zajtra mame doniest moc tak uvidime snad to coskoro prejde.

Lubi dufam ze Samkovi sa uz trosku polepsilo! A ako pises, ja neviem odkial Adamcek berie tu energiu lietat po byte aj ked ma teploty, chvilku si posedi co si citame ale uz sa hrabe dole z gauca a musi sa hybat...aj o tej 3 rano ako sme zrazili horucku tak si dal par piskotiek a chcel sa ist hrat...ja by som ledva lezala a on plny chuti do zivota...je to uzasne aki su ti nasi krpci nezmari 😵 #

evi veru zlate videjko a tiez som si pomyslela aky je Petko stihlucky 🙂 nas Adam sice nie je baculko ale brusinko ma teda poriadne gulatucke 😅
a prosim ta ak sa dostanes k tej knizke o pravidlach, posli mi ju!! surne ju potrebujeme! 😅

eva4444
5. jún 2008

zuzi jasne ak sa k nej dostanem dam vediet 😉

riuska
5. jún 2008

ahojte 🙂
hapruje nam internet, tak som sem nemala kedy prist, ale snad nam to uz dnes opravia, tak sa potom urcite ozvem
zatial pa 🙂

lubi22
5. jún 2008

Ahojte 🙂

Sisa, ja som rozmyslala s kojenim tak ako ty, aj som chcela prestat, aj mi to este nedalo. V podstate som velmi rada, ze Samko moju dilemu vyriesil a odstavil sa sam. Uz treti den pijeme rano a vecer umele mliecko a je to uplne v pohode. takisto sa s nim lulkam, mam ho v naruci, takze nie je to taka zmena, ako som povodne myslela.

Zuzi, tak to mate asi daco podobne ako my. Tak snad Vam tie teplotky nebudu trvat tolko, co nam. Nam konecne od pondelku prvykrat klesli na tych 37 - 37,5, ani poslednu noc sme nemali 40, ale "iba" 38,5. Vyhadzani nie sme vobec, zajtra maju byt este nejake dalsie vysledky, tiez nikto nevie, co to je. Pravdepodobne daka viroza. Mne prave pri tych teplotkach odmietol kojenie, lepsie mu vyhovovalo mliecko z flase, urobila som mu ho take vlazne.

Evi, ak objavis tu knizku, velmi rada si ju precitam 😉

riuska
5. jún 2008

tu su babatka chorucke 😖 no prajem skore uzdravenie
Lubi super ze sa ti Samko takto sam odstavil - ved uz je velky chlapisko 😀 😵 😵
Evi potom nam aspon strucne popis co v tej knizocke popisu 😵 😵 😵 Nam celkom ide papanie, sice je dost toho aj vedla a musim drzat misku, ale vieme si uz pekne trafit do pusky takze je to na dobrej ceste 😀

eva4444
5. jún 2008

riuska supeeer 😝 🙂 tomasko je frajer 😎

lubi super ze sa samkovi polepsilo a ze ste perfektne zvladli odstavenie 🙂 🙂 🙂 🙂

skoda ze tie knizky nie su vydane v sk/cz. nasla som len jednu na nete od tej autorky po cesky, ale je tusim pre 2-7 rokov.
http://www.kosmas.cz/knihy/135313/jak-spolecne-...

eva4444
5. jún 2008

tak a ked kliknete na jej meno tak sa objavia aj dalsie 😀 😀 😀 😀 aj stara znama o spani tak vidite... 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

sisa07
5. jún 2008

Ahojte!
Tak sa to tu predsalen rozbehlo 🙂 .
Zuzka aj Lubka, prajem chlapcekom nech su uz coskoro fit a v pohode bez teplotky! Ale je to naozaj uzasne, kolko energie tie nase deti maju a my odpadavame skor ako oni.....Dnes som Adelke tiez nejako nestihala, mala ovela viac energie ako mamina 😅 .
Jaaaaj, baby, to je super, ze aspon niekto tie moje dovody na dojcenie chape 😵, mnohi ludia to este stale beru ako nejaku nenormalnu obetu dietatu a rozmaznavanie alebo co.....a ako zbytocnost s odovodnenim, ze ved je dieta uz velke, tak naco......Jasne, ze takto to ma mamina tazsie, lebo drobec je od nej stale dost zavisly a flasu uz moze podat hocikto.....Ale ja to beriem tak, ze sa tento cas uz nikdy nevrati......a aj ked je to obcas namahave a unavne, stoji to zato.
Riuska, uz mi to bolo divne, ze tu dlho nie si 🙂 .
Evi, aj Adelka spociatku velmi malo pila, ale casom a teplom sa to lepsi 😉 , tak prajem aj Tebe a Petkovi, nech sa rozpije 😀 .
Mam na Vas otazku 🙂 : aj Vase deticky hadzu stale veci o zem? Ja mam pocit, ze dve tretiny dna len nieco dviham zo zeme 😅 .
Pekny vecer, papa

sisa07
5. jún 2008

Lubi, aj keby uz Adelka presla na UM, tiez by som jej ho davala ja a mojkali by sme sa tak ako Vy so Samkom.......Ale mnohe maminy strcia flasu so zavesenym novorodencom na konci kdekomu a este to beru ako obdivuhodne, ze ako sa necha nakrmit od niekoho ineho. Podla mna taketo krmenie hlavne u uplne malickeho dietata patri vylucne matke alebo otcovi a nie zvysku rodiny a znamych...... U takychto vacsich deti uz moze obcas zaskocit aj niekto blizky, ale ja by som to asi este tiez nedokazala inak.....A dlho dojcenym detom by sa asi aj tazko chapalo, ze mama zo dna na den uz nie je tak poruke ako bola............

monika1
5. jún 2008

Ahojte 🙂
zuzi lubi tak rychlo nech sa deticky vyzdravia 😉 lubi super ze uz teplotka klesla tak je to na dobrej ceste 😉

u nas sa tiez v podstate Adamko odstavil sam,teda som rada ze to bolo bezbolestne a vecer som s nim stale ked pije mliecko,lezim pri nom,ale sam si drzi flasku a potom sa pritulka a takto zaspinka 😵

evi super videjko,Petrik je sikovny,zachvilku sa ti uz uplne sam rozbehne 😉

tak a prijemny vikend prajeme,my zajtra cestujeme tak sme vo svungu balenia 😀

lubi22
5. jún 2008

Mame vyrazky! Ziadna teplotka uz nie je. Juchu, tesim sa 😅 Takze mame tu 6. chorobu, a za nejake dva dni by mali zmiznut. Som hrozne rada, tie predchadzajuce dni boli hrozne, teraz davame Fenistil kvapky a uz aspon taku chorobu nedostaneme 😉 Nie ze by som sa tesila, ze mame tu chorobu, ale som radsej, ze mame ju a nie daco ine, co nikto nemoze zistit co🙂

Sisa, mne to pride tak prirodzene, nadalej mam Samka pri sebe na kojacom vankusiku, on sa mi hra s vlasmi a hladka ma, a jediny rozdiel je, ze nepije z prsnika ale s flasky, co mu drzim. Takze je to super. Ranne a vecerne papanie neprepustim nikomu, ani manzelovi 😅 😀 A presne ako pises, mam tiez znamych, ktori daju dietatku flasu do postele, a potom ju idu zobrat, ked je prazdna a dietatko zaspi. Nedalo by mi to, pri takomto dietatku, ved za par mesiacikov mozno uz nebude chciet byt takto pri mne, tak si to este uzivam 😵

Riuska chybala si 😉 Ako sa citis?

eva4444
5. jún 2008

lubi to je pekne s tym mlieckom 😵

moni stastnu cestu vy mate vari to stretko teraz ak sa nemylim tak si to uzite a vsetko poriadne zdigitalizujte 😉

sisa no dufam ze sa rozpije on aj pyta pit a ked mu dam tak si da 2 glgy a uteka prec. celkom sa mu paci z pohara, alebo obycajna PET flasa s tym sosacikom co tu tusim ikka raz spominala.

lubi22
5. jún 2008

Evi poznas nemecku znacku topanociek Playshoes? Prave som tam nasla super topanocky do vody protismykove, vrch by mal byt neoprenovy 😉 Maju rozlicne vzory, idem to omrknut, ci ich dostat kupit aj tu 🙂

http://www.playshoes.com/en/174790.html

Dnes povecer sme boli Samkovi kupit spolu s nim prve sandalky, aj sme mu ich nechali na nozkach, taky bol z nich poteseny. Stale sa zastavoval a pozeral si na prsty na nohach, asi neveril, ze jak fajne sa mu luftuju 😅

lubi22
5. jún 2008

Evi, ved on sa rozpije. A to je este lepsie, ze rad pije s poharika 😉

Monika, uzite si vikend, zelame stastnu cestu 😉

lubi22
5. jún 2008

😅 z poharika 😅 Boze taka som vystastnena, ze uz nemame teplotky, ze gramatika ide bokom 😅

eva4444
5. jún 2008

lubi my sme este po topanockach nepokukovali, ale tieto vyzeraju fakt pekne 🙂

rainbow
5. jún 2008

ahojte dlhooo som tu nebola, lubka samko je choručký? želám rýchle uzdravenie 😵

lubi22
5. jún 2008

Evi, ta znacka ma pekne aj ostatne topanocky, ja som teraz hladala do vodicky. Nieco som nasla na MMB a na ceskych strankach. 🙂

Mati, snad uz to bude coskoro za nami, dakujeme 😉

eva4444
5. jún 2008

lubi kukla som ich produkty sa mi paci ten prsiplast s cizmami krokodil
http://www.playshoes.com/en/408549.html
zlatucke 😵