Májové babätká 2007 II

alena22
25. apr 2008

Ahojte tak mali sme si zalozit pokracovanie tak je tu 🙂

eva4444
5. máj 2008

jeeej som prave odbalila mama a ja a susy tam ma simonkovu foto 🙂 🙂 🙂 super

cake no je to hruza, aj ked su aj lepsie dni, a za velky uspech povazujem ked zpapa asi tak pol vyzivky maskovozeleninovej 😒 este stale kojim tak sa utesujem ze nejaka ta zivina snad pride aj v MM, ked uz to maso nechce 😖 😖 😅 😅
nas scenar: petrik so zaujmom spapa prvu lyzicku, potom otvara usta dalej tak krmime, asi pri 5tej sa uz zacne osivat a pri takej 7-8ej uz otaca hlavu a usta ako trinasta komnata zamknute. tak bohuzial, co nie je spravne zacnem chodit autickom po stole brm brm, on nalozi naklad zase pobeham, auticko vylozi naklad a tak dookola a pomedzi to mu sem tam supnem do pusy jedlo, ked je zaujaty hrou tak sa pozabudne a otvori. ale nie je to spravny postup, odputavat od jedla, to viem, ale ked ja som stastna ze spapa aspon trosku 😔 😔 alebo ma rad ked hracka s xichtikom - zvieratko a pod. vykuka spoza stola. a este mame taky 'kolotoc' s pricuckou na stole pricucnuty a ten mu sem tam podstrcim nech si tam kruti...
o piti cajika by som tiez mohla rozpravat, to pride, cucne si a ide dalej akoze vybavene, ak za den vypije 100mL je uspech. z nasho tiez rad zobka, ale stacia 2 susta a dalej nezaujem. joj ani neviete ako by som si tak niekedy rada schuti nastopkala babetko obedom az by mu usami islo 😔 😔 😅 😅 😅

najjulinka
6. máj 2008

Dobré ránko. (Dnes ma nezobudili detičky ale manžel 😖 😠 )
No my sme to mali opačne - Lucka moju kuchyňu nemusela. Teraz spapá aj na celú porciu. Nenútila som ju. Občas som jej 2 lyžičky navareného zamaskovala do detskej výživy alebo jabĺčka nastrúhaného. Občas som len tak skusmo jej dala, že či nezmení názor a to spapala max. 2 lyžičky vareného... Až jeden deň (asi pred 10 dňami) som jej tak skusmo dala a nezastavila sa po druhej lyžičke 😀 Tiež som si hovorila ako málo papá a varené vôbec takmer, ale raz som rozposlala fotky známim a bolo tam aj foto z kúpkania a mi prišla nejedna reakcie "Aké bruško má, baculka"... Ja som si to ani neuvedomila. Proste aj ked papala málo, tak sa gulatila 😀 Je to proste baba - na sladké je a najviac miluje čokoládovú kašu 😀 😀 😀

dada21
6. máj 2008

ahojte 🙂
tak citam tu o problemoch s papanim, takze sa mozem tiez pridat 😉 len s tym rozdielom, ze matusko spapa na obed cely hlboky tanier zeleninky a maska, ovocie tiez v pohode spapa na desiatu, ale odmieta zase kasicky a jogurty a aj puding som mu robila vcera a nic 😠 tiez rozmyslam nad tym, ci to nie je kvoli zubkom ako to tu niekto pisal, lebo myslim, ze presne ked mu isli zubky, tak mi toto robil, ze odmietal vecer kasu 😒

inge23
6. máj 2008

Ahojte, uz sme tu dlho neboli 🙂 ...robime pripravy...zajtra mame velky den...1 rocik bude mat nas huncut.
Citam, ze mate problemy s papanim...doverne poznam, teda poznala som. Raz nam dokino odporucit uz tu popisany Infant Dophilus probiotika...vybrali sme celu krabicku a musim povedat a zaklopat, ze je to uz OK 😎 , dufam, ze som to teraz nezakrikla 😝 . a taktiez nam pomohlo...ziadne piskotiky a chrumky...mozno blbost, neviem...ale pomaha. Samozrejem, ze mu dam, ale nie furt.
A ked nam isli horne zuuubky...ojojo...ich to podla mna aj troska stipe, preto nechcu pusu otvarat.

Inak, sa mame dobre, zdravucky a uz asi 2 tyzdne bezkame sami...akurat nerozpravame 😔 , co ma mrzi lebo som hrozneeee ukecana

cake
6. máj 2008

baby, ale mi odlahlo ze niesme jedini "nepapaci" momentalne. u nas ta zmena nastala takmer z dna na den. vsetko bolo v pohode, este nas dr.pochvalila ze pekne priberame (aj ked pri nasich 7,5 kg to znie vtipne 😅 ) ale fakt mi jedla pekne 5-6x denne plne porcie. a teraz, priebeh ako ,evi, u teba. len my sme sa uz dostali do stadia ze ani prva lyzicka uz nic. napr. vcera jedla vyzivu o pol jenednastej a potom az do tretej nechcela nic. je pravda ze potom obed zjedla, ale museli sme pustit telku, co viem ze nie je bohvieco, ale hovorim si ze ucel svati prostriedky. takze vacsinou ked zje jej musim pustit nejaku rozpravku alebo BEBE TV aby som do nej daco dostala. esteze s mliekom a kasami nemame problem. 😵

okrem toho sa nam tlacia horne aj dolne dvojky tak neviem ci to niez nema na to vplyv. 😨
a este jedna vec, vcera som si robila zeleninovu polievku tak som ju neosolila a neokorenila, ale inak bola normalna a to mi skor zjedla. mozno uz ju tie mixtury nebavia, co ja viem? ved ma uz aj tak o chvilu rok tak zacneme aj trosku solit 😉

dada21
6. máj 2008

cake, podla mna to je urcite aj zubkami.my sme toto uz mali, tiez zo dna na den nechcel papat, ale zaujimave, ze aj vtedy to bola kasicka vecer 😅 a potom zase pekne zacal papat. inac ja prave musim vypnut telku, ked papame, lebo on potom len na nu cumi a uplne zabudne, ze ma jest😀 jasne, ze aj on po par lyzickach uz zacne vymaslat a tocit sa v tej stolicke, uplne sa v nej nudi, ale pomalicky nakoniec vsetko spapa 🙂
cake inac matusko tak jedaval normalne, ze okolo 10.30 mal desiatu a obed papal az okolo 14.30 😉 ja som mu predtym davala kazde tri hodiny, obed sice spapal, ale sa mi zdalo, ze tak nejako nasilu, tak som mu zacala davat obed neskor az kym si nevypytal a odvtedy krasne vsetko zje na obed 😵 a medzitym ale ako pise Inge ziadne piskotky a chrumky, tie mu davam az poobede ale tiez nie je vzdy, len obcas ked sme vonku 😉
a inac kamoska mi hovorila, ze jej maly tiez teraz zje len polievocku, ze tieto mixovane kase uz vobec nechce 🙂 no co uz asi ich to fakt uz nebavi 😀

lubi22
6. máj 2008

Ahojte 🙂

Cake, asi to fakt bude zubockami, predsa len musi to byt neprijemne, ked sa to tak tlaci von. My papame o 8 rano ranajkovu alebo ovocnu kasu, desiatu nechce, namiesto nej vypije ovocnu stavu, vonku mu dam obcas piskotku, o 11.30 mi stlaci celu misku maska so zeleninkou, o 15.30 jogurt, a o 18 ovocie. O 19.45 a o 4 rano sa kojime. Ale za den vypije asi 500 ml cajika a 200 ml zriedenej ovocnej stavy 🙂 Ale tiez sa mi obcas pri jedle snazi ujst, takze posledne mu davam kazde jedlo v stolicke, inak mi zdrha po druhej lyzicke.

My telku cez den nezapiname, lebo staci, ze hned ked pride manzel, tak uz musi hrcat. Vcera spolu pozerali Simpsonovcov chvilku, no ze ze by to zrovna bol vychovny program sa neda povedat 😠

My uz sa mame trosicku lepsie, nechcem to zakriknut, kaslik sa zmenil, sopliky ustupuju, tak sme dnes boli aj vonku na polhodinku, ked je tak nadherne 🙂

Inge, nezabudni pridat fotky z oslavy 😉

riuska
6. máj 2008

ahojte 🙂
ali tie videa su 100% hlavne to druhe, to si ako docielila aby bozkaval chlapa 😀 a este takto jemne 😀 😀 no zlaty
lucka torta bola naaaaaaaadherna - to si robila tu 5minutovu? ak ano aku kombináciu?
joj baby to papanie vam nezavidim, my chvalabohu sme celkom v jedeni OK, samozrejme su lepsie aj horsie dni
a cake gratulujeme k prespatiu celych noci
ja uz tiez vacsinou telku nezapnem a ked tak az okolo 18.00, radsej chodime na zahradku a uzivame si teple pocasie (samozrejme ak je) 😀
dufam ze sme nepremeskali ziadne babatko ktore oslavovalo 😨

cake
6. máj 2008

tak baby asi nam v priebehu nasledujucich par dni vylezie prva dvojka hore 🙂 sme sa dnes klasicky pokakali z podoby a potom nam na dalsi den zvykne vyliezt zubok 😅 tak snad sa trosku zlepsi papanie.

dada, ja ked som prvykrat varila puding tiez ho mala nechcela a ked spom skusila znova tak zo zjedla a odvtedy to papa celkom v pohode. a zvyknes varit z umeleho mliecka ci kravskeho? ja z umeleho, osobne sa mi to moc chutne nezda, ale na to ma dr.pripravovala, ze aby som to ja nechutnala lebo budem mat tendenciu to dochucovat 😀
a inak som rada ze pises ze ste tiez takto papali obed neskoro, lebo ja som mala "fixnu predstavu" ze obed musi byt okolo jednej 😀

lubi, tiez som zacala skusat kasicky na rano, zda sa mi to vydatnejsie, aj ked potom tiez moc nechce ovocie na desiatu, tak jedno jablcko nasuchane spapa, ale zase hovorim si, ze ja by som asi po vydatnych ranajkach tiez do seba viac ako jablko nedostala 😉
a ty uz potom vecer kasu nedavas? moja by sa asi budila v noci a pytala papat keby mala len ovocie alebo len mliecko.

mimochodom najnovsie pytame papat ( a to niekedy ked sa este zobudi aj v noci ze je hladna) stylom "ham, ham" 😀 strasne je to zlate jako sa uz snazi komunikovat.
inge, to my zase rozpravame az-az. dr. povedala ze asi budeme skor rozpravat ako chodit 😀 ma po kom 😅

zuzula
6. máj 2008

ahojte kocky, zdravim z robotky za hodinku koncim tak uz sa tesim na Adamcekov maly ksichtik 😵 😵 ten certik nas dnes zobudil 5.15, asi aby rodicia nezaspali do prace... 😅
dnes mame s manzelikom vyrocie 😵 😵 druhe od svadby a siedme od zalubenia sa do seba. tak pojdeme pekne v trojici niekam na veceru. minuly rok sme isli s dvojtyzdnovym Adamkom ten to cele prespal. som si ista ze tento rok o nom bude vediet cela restika 😅

s papanim nastastie vacinou nemame problem tiez si viem vypytat ze chce "mnam" 😵 a ked sa opytam ci chce papat tak povie "ano" s makcenom na n...zlateeee 🙂

cake my napriklad mame na ranajky cerealie s mlieckom a ovocim, na desiatu banan (v skolke maju ryzove chlebiky al. ovocie), obed, olovrant je jogurt a na veceru bud kasu s ovocim alebo chlebik so syrom a uhorkou. potom este po kupani mliecko.

inge Filipkovi popredu zelame Happy Birthday! 😵

alena22
autor
6. máj 2008

Ahojte tak dnes som bola v sanatoriu a Adrianko nastupuje 2.9. na adaptacku ktora trva asi dva tyzdne aby si zvykol na skolku niekedy aj menej a potom uz bude cele dni tam 😵 😵 😵
sestricka aj veduca boli velmi mile hned som nafasovala aj papier pre lekarku tak som sa vytesovala jak male psica adko nechapal preco sa mamicka tak tesi iba sledoval ci ta pani nevytiahne striekacku a nebude ho pichat ale potom sa aj usmieval 😀 no tesim sa velmi ako to bude zvladat malicky moj 😵
len si musim este v praci vybavit aby som mohla ist o dva tyzdne neskorej do prace koli tej adaptacii lebo v auguste maju zatvorene a v juli by to bola hlupost ho tam ucit potom mesiac doma a zas ist hned na cely den 😒 tak snad budu chapat a povolia mi to 😅
dalo by sa ze by niekto iny snim tam siel ale toto je podla mna take dolezite v jeho zivote a ja to chcem prezit s nim a nie svokra s ktorou aj tak nechce byt alebo moja sestra este muzika by som brala ale ten sam ze nie nech ja a on ani neoze zas z prace dva tyzdne
tak sa vytesujem doma ze to klaplo ze som sla vcas este musim zajtra znehnut do klubu a tam ho odhlasit aby sa mohla zas nejaka druha maminka vytesovat ze ma volny klub lebo tam je tlacenka riadna 😅

alena22
autor
6. máj 2008

a este som vam chcela napisat ze tam maju taku tu skolkarsku rovnosatu pre deti 😀 😀 😀
a maju aj desiatu obed olovrant tak ako sa patri v klube su len obedy a zvysok si mamicky nosia a dokonca je to za polku ceny v klube a nepridem ani o rodicak 😵 😵 😵

lubi22
6. máj 2008

Alenka, takze nepojde do toho klubu, co si spominala? To Sanatorium to su tiez jaslicky? 😕 No do septembra este casu dost, tak snad to bude potom v pohode 😉

rainbow
6. máj 2008

alenka , tak to je super, že tit ot vyšlo.. a čo sa už tak ponáhlaš do práce? 🙂

alena22
autor
6. máj 2008

lubi to je sanatorium maju tam cisticku vzduchu zvlhcovace chodi tam raz do mesiaca lekarka popocuvat a poprezerat deti ako sa maju a tak to je skratka pre deti ktore su casto chore 🙂
je tam mensia pravdepodobnost ze bude stale chory

riuska
6. máj 2008

no ali to je super, skoda ze take nieco nieje aj v inych mestach 😅

lubi22
6. máj 2008

Alenka, ja som o niecom takom este ani nepocula, to je u vas v Senici? Nevedela som,ze existuju aj take zariadenia, viem o par maminkach, co deticky maju alergie, alebo zdravotne tazkosti, tak ich nemohli dat do normalnych skolok, tak su s nimi doma do 6 rockov.

dacey
6. máj 2008

jéj alenka aj ty pracuješ už? tak sme dve 😀
inak zdravím opäť po dlhej dobe 🙂

lubi22
6. máj 2008

Mati, pozerala som fotky, vidim, ze aj Denisko velmi rad roznasa veci. A nemusia byt najlahsie. Samko minule zobral tu velku flasu 3 litrovu tekutej lovely a ani za svet pustit, nosil ju po celom byte. Kazdy den, ked zabalime plienky do sacku na vyhodenie, tak ich pekne on osobne musi doniest k dveram 😀

Dacey, a ako so skolou?

Ja pracujem tiez, ale len velmi vlazne, 3 hodinky do tyzdna, a takymto systemom by som to chcela do Samkovych troch rockov. Ten jeden den mi uplne staci sa vyvencit na par hodiniek, zda sa mi este velmi malicky aby bol bezo mna 😅 Hlavne si neviem predstavit, ze by sa mu niekto tak venoval, ako ja, resp. my doma, predsa len je ine mat na starosti jedno dietatko a viac, hlavne ked je taky zivy 🙂

dacey
6. máj 2008

zo školy nič. odkedy som dostala rozpis hodín prípravného kurzu... nedalo mi to. celý víkend bez malého, cestovanie do bystrice, stres... takto robím každý deň 4 hodinky prácu, ktorá ma nesmierne baví a mám pokoj.. na školu pôjdem počas druhej materskej 🙂
davko je tiež hyperaktívny a má ho na starosti moja mamka tie 4 hodinky. cudziemu by som nedala

pipi1211
6. máj 2008

Ahojte baby ja som si az teraz uvedomila,ze mam net aj na mobile,to je supeeer. Ako sa mate? My uplne super zajtra sa chystame do polska na trhy

najjulinka
7. máj 2008

Dobré ranko.
Včera mi Kiko zaspal o 17:00 a spal až do 20:00 😨 A to som ho z kočiara do kočiara preložila a nič... Proste nedal sa rušiť... U našich nevedel spať, takže v momente ako som ho naložila do kočiara, tak spal...
Našťastie večer to nebolo o nič horšie ako inokedy, ked má spať. Potvora naša.

rainbow
7. máj 2008

ahooojte
dacey dlho si tu nebola, ako sa máte? aj ja som nechala školu tak a to už 2x , takže skúsim neskôr, nejako som to nestíhala, ale určite sa na to ešte dám

lubka, denisko tiež rozvlakuje všetko čo nájde, teraz má moj fen, neviem či mi ho už nerozbil, minule sa jedoval ked nemohol zdvihnuť dedkove kladivo

jaj pipi ako ti je dobre, my sme rok nikde neboli, už sa neviem dočkať na Trechovú

rainbow
7. máj 2008

najjulinka mne malý spí za den už len raz, max.2x, ale trošku sa nám zlepšili noci, koji sa len raz, a už sa tolko nemrví, len ráno velmi skoro vstáva 😖

eva4444
7. máj 2008

dobre ranko
nas petrik zase chce stavat vsetky veci na seba a cuduje sa ze lopticka sa neudrzi na psikovi a tak, no strasne zlaty 😵 vcera si otvoril suflik na stole a nosil do neho hracky a vsetko co mal v dosahu 🙄 😀 proste si chcel trosku zaupratovat 😀 😀

juuuuj na stretko sa tesime aj my, my od svadby nikde 😒 😒 co je 2,5r ☹ ☹ ☹

riuska
7. máj 2008

dobre ranko 🙂
Filipkovi k 1 rociku prajeme vela zdravia a uzatnych rodicov ktory ho budu posluchat 🙂 🙂 🙂 😀 😀 😀

Monike a momo k meninkam prajeme tiez vsetko naj naj najlepsie 😉

najjulinka
7. máj 2008

Kiko tiež vela nenaspí. Ale videla som po papaní že u našich sa začal mrviť v sedačke , žeby spal... Tak som ho dala ležkať a skončilo to... A bol tam taký nespokojný... 😒
Sťahovali sme nábytok a pod. Takže aj trošku inak to tam vyzerá,a le zas sú obaja spolu v izbe, lebo predtým som mala každú postielku inde v izbe... A nepomohlo aj ked boli dvaja v izbe... Možno len nemal svoj den... Aj doobeda sme boli v domove a dlho ležkal v kočíku bez kočíkovania... Takže možno mal toho akurát dosť... ☹
Ale večer sa vytešil za celý deň 😀

eva4444
7. máj 2008

filipkovi vsetko naj ku rocku a vsetkym monickam vsetko naj k meninam 🙂

riuska
7. máj 2008

dacey a kde robis, co robis? 😨
my sme boli naposledy na vyletiku este s tomaskom v brusku a uz sa tesim buduci tyzden ideme za segrou do Pariza na 5dni a potom bude stretkoooooooo 😵 no som zvedava ako to vsetko dopadne 😀

dacey
7. máj 2008

robím v reklamnej agentúre tu v meste, priamo vyhotovujem zákazky. je to zaujímavá práce, nenudím sa a mňa grafika furt bavila 🙂
rainbow, ďakujem za opýtanie. máme sa fajn, zajtra má dávid rok, pištím ako rýchlo to ubehlo, sťahovanie do svojho máme na spadnutie. mala som teraz týždeň zápal priedušiek, ledva som hlavu dvihla, malý veľmi plakal, keď ma videl a nemohla som sa s ním hrať. ale neochorel, je zdravý ako buk a chodí už pekne, hoci vonku ešte stále za ruku.
a máme nový kočík. tú debilnú polskú kraksňu sme dali ku dedkovi, nech nám nestraší pred očami 🙂
riuska, ako sa cítiš? sestra je v 31 tt, teším ako na vlastné, keď sa jej už narodí...
ani radšej nečítam tú záplavu vašich stránok, ale dúfam, že ste všetci/tky zdraví/é a že je všetko ok