Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
20. máj 2009

ahojte ako sa mi tu mate a ako babatka spinkaju,
ja som sa bola dnes strihat poobede ideme k susedom na navestevu tak vkuse nieco sa deje u nas 😀
ten baby vak si aj ja planujem kupit len neviem aky
inac jete orechy , alebo kolac ked su v ceste orechy ?

sirinka
20. máj 2009

http://www.liliputi.sk/index.php?option=com_vir...
a toto su krasne farby a vzory...ale mei tai je vhodny az ked ma babo pevny posed...

zuzkad
20. máj 2009

ahojte kocky,

v prvom rade gratulujeeeeeeeeeem maminkam novym 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😔 sa tesim, ze coskorouz budeme majovky komplet maminky 😉 😉 😉 uz len kuusok,...uuuf ale nam to utieklo... 🙂 🙂 🙂

v druhom rade sa chcem pochvalit, pribrali sme z 2950g na 3080g v priebehu 5 dni, co som strasne rada, kedze sme mali problem pribrat...touto cestou chcem podakovat za povzbudenie od vas 😉 😉 😉 😉 hned som kludnejsia ..aj doki nas pochvalila, ze sme pekne pribrali 😉 😉

v tretom rade mam depku 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😔 😔 😔 😔 😔 potrebovala som si nieco na seba kupit kedze nic nezapnem co som doposial nosila...36 cislo zbohoooom ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ...a v obchode som mala normalne problem nieco na seba dostat...lebo vsetko bolo maximalne do 40 a ani ta mi nebola dobra 😢 😢 😢 tak som si kupila aspon jedny kratase a capri gate...s umyslom, ze poctivo schudnem aj keby som nemala nic jest...co trepem, lebo jest musim kv. mliecku ☹ ☹ ☹ no proste som smutna dost ☹ ☹ a som zvedava ci sa postupne bude moja hnusna vaha znizovat 😠 😠

inac vam prajem peknyyy dniiik

ozaj babulky mmoze sa pocas kojenia pit napr. troska vinka, sampanske..za poharik ?? a mozem cvicit ??

dnes inac mame placlivy dnik, zevraj aj tatino ked bol maly mal presne v stredu vzdy zly dnik...tak to asi okrem strasneeej podoby zdedil aj toto...ale teraz zaspinkal...aj by som si lahla k nemu, ale obavam sa, ze ho zobudim...tak sama neviem 😒 😒

dupinka
20. máj 2009

Zuzkad, trosku alkoholu si dat mozes, ale ak sampus, tak vybublinkuj....

Co sa tyka vahy, ja som nechala v porodnici len zalostne minimum, potrebujem este zhodit, do predtehu vahy aspon 7 kg, no najlepsie by bolo rovnych 10kg, uz to ide pomalicky kazdy den dole, tak snad... 😅

emode
20. máj 2009

zuzkad
z vahy naozaj depku nemaj, ved si tak kratko po porode ... nepises, kolko si pribrala ale ja celych 18 kg i ked dole uz je 10 kg, ani ja sa nezmestim do povodnych veci, ale to je asi to posledne, co ma trapi ... tak nebud smutna, cas je na toto najlepsi a s takymito mrnatami este na kupko v plavkach asi nepojdeme ... 😅

veronika1982
20. máj 2009

zuzkad a neplakala si nahodou v kabinke ked si skusala veci? lebo ja ano... ale potom som si povedala ze predsa po porode nemozem hned vyzerat ako pred tehu.. ale nakoniec som nasla super obchodik u nas v meste a tam som si kupila veci takze mam co nosit aj ked na vesiaku to vyzera ako veci pre orangutana...ale co uz aj ine vyzeraju este horsie ako ja a to ani nerodili...
a s cvicenim. cvicim take cviky na zadok a boky ale nic extra. vcera som cvicila a dnes uz opat viac spinim takze si musim na to davat. pozor..
zajtra ideme na kontrolu k pani doktorke.. tak dufam ze nam uz povie ze mozeme chodit von.. sopliky mame este stale ale uz menej a ocko sa nam uz hoji ale zase mame potnicky na hlave...co robite proti potnickam. co pouzivate?

monkap
autor
20. máj 2009

zuzkad: z vahy si nic nerob ... kilecka popri kojeni pojdu same dole, ani sa nenazdas ako .... ja chodim vonku v tehu nohaviciach ... su mi sice volne, ale normalne gate este nezapnem, tak co ... ved su dolezitejsie veci ako vaha 2 tyzdne po porode, no nie?? 😅

zuzkad
20. máj 2009

veronika v kabinke nie ale doma ano ked som s nadejou skusala, ze aspon nieco zapnem a nic..a kedze zacina byt riadne teplo, nemam nic na leto tak som s nadejou isla do obchodu, ze si nieco kupim ale niiiiic na mna nemali akoby som bola slon....len 36 a 38 cisla to je strasne chcela by som zacat cvicit, ale dost ludi mi hovorilo, ze pocas kojenia sa nema cvicit, tak neviem co je na tom pravdy 😖 😖 babulky poradite ??, 😢 😢 😢

sirinka
20. máj 2009

zuzkad nic sa neboj...daj tomu cas tak tri mesiace...nemoze to predsa zliest z nas za dva tyzdne 😉 pracovali sme na tom 9 mesiacov...
ja som nechala v porodnici asi 8 kil...

co sa tyka alkoholu...ja poviem ze ziadny...v mliecku doashuje najvyssie koncentracie az po par hodinach po poziti a trva dost dlho, kym sa vyluci...
zaroven udajne niekedy percenta v mliecku mozu byt dokonca vyssie ako v krvi matky...takze pokial dojcite aj v noci, urcite by som si alkohol nedavala...

zuzkaprofant
20. máj 2009

sirinka ako si mohla tolko nechat v porodnici ja som nechala asi 4 kg a to som sa max potila tieklo zo mna s kazdej strany a aj tak malo kg islo dole ,z mojich 26kg mam uz dole 10kg ale dako sa to od pondelka stoplo a nic nejde dole ale berem zase zelezo tak zapchy zase mam tak asi aj preto nechudnem ale kazdy den chodime na prechadzky s kocarikom tak dufam ze to pojde dole aspon by som to chcela zhodit do vanoc to vsetko a potom byt zase tehotna a tak dookola 😀 😀
inac zuzkad nemate v BA TAKO, maju tam teraz celkom dobre saty na leto 😉

valmra
20. máj 2009

ja som od porodu dala uz 10kg dole 🙂 🙂 sa z toho vytesujem 🙂

sirinka
20. máj 2009

zuzka podla mna hlavne voda...ja tiez neviem, lebo babo nebolo velke, ale vaha doma mi tak ukazala...ale moje povodne oblecko este neobleciem, boky su siroke...to sa este musi spravit...
inac ta obdivujem, ze uz na vianoce chces byt zase tehu...ja az zase o rok...
aj ked teraz mam trosku vacsi strach kvoli tej jazve na maternici a co som citala, tak uz ani epidural nebudem moct vyuzit...

monkap
autor
20. máj 2009

siri neboj, zvladnes aj bez EPI ... a po cisarskom za aku dobu mozes byt opat tehu??

sirinka
20. máj 2009

monkap zajtra idem k dr...tak sa s nim porozpravam...ale viem, ze kamoska je tehu po roku, ale ma problemy, nizko placentu a vraj to moze sposobovat jazva po cisarskom ☹ juj ja som z toho nestastna....

emode
20. máj 2009

po cisarskom sa potom uz neda dat EPI ??? no to ste ma potesili 😖

zuzkad
20. máj 2009

ja som nabrala cca 19kg za cele tehu a cca 9kg mam dole, ale aj tak som ako prasiatko...este 10kg musi ist dole bezpodmienecne !!! ale potesi ma ak pojde aj viac dole 😉 😉 😉 😉

sirinka mozeme pri kojeni cvicit ??

dnes sa napchavam melonom kupila som si dve polovicky a jednu som uz zbuchala----teraz si idem dat druhu 😉 😉 😉

dnes ma moj Nicolasko zly den...od 16,00 mi stale place a nechce spinkat...zdriemne si na par minut a za chvilku zase place...na nervy ...teraz som mu dala cajik feniklovy tak dost si odpil a teraz zaspinkal ale asi len zas na chvilku ☹ ☹ aj som mu dala rektalnu trubicku, aj sme masirovali pupcek aj cajik aj mliecko...proste ma blby den dnes...uz aj zase place 😖 😖

sirinka
20. máj 2009

emode to som citala...ze sa epi nedava, lebo ak by praskla jazva na maternici, tak bolest v jej oblasti je prvy signal, ze sa nieco deje a pri epi to moze byt skreslene...ale zajtra sa porozpravam s dr o tom...

zuzkad existuju speci cvicenia pre mamicky, tak asi na to by som sa zamerala, prilis velka namaha nie je vhodna, lebo meni chut mliecka tym ze sa vylucuje zo svalov kyselina ci co a prechadza aj do mliecka, zaroven niektori tvrdia, ze sa cvienim uvolnuju toxiny a tiez prechadzaju do mliecka...tak ja neviem..

monkap
autor
20. máj 2009

siri: nebud z toho nestastna ... hlavne, ze je Magdalenka v poriadku ... ved sa zajtra popytas dr. a uvidis, co povie .... 🙂

emode
20. máj 2009

zuzkad mozno ten melon mu nesadol, moja mamina ked cakala mna, tiez vravela, ze si dala melon, ze to je len voda, a ja som isla z koze vyskocit 😖 ... to len tak na okraj

nasa mala teraz podvecer tiez trosku vystrajala ☹ asi brusko 😒 ale doplnila zasoby a zaspinkala ...

zuzkad
20. máj 2009

sirinka dakujem za info, tak ja radsej na zaciatok len par brusakov na vecer pocvicim a nebudem to prehanat...je pravda, ze mliecko je mi dolezitejsie ako chudnutie 😉 😉 radsej nebudem spekulovat a budem opatrna

emode...melonik som si dala az po obede, ale maly ma zly den od rana ☹ ☹ ...neviem dnes ma fakt blby den...uz som aj videla na nom aky je vycerpany, ale nie a nie zaspat...v postielke nie a nie byt ..len na rukach...teraz som ho nakojila a dala som mu espumisan a koonecne spinka, len do kedy netusim 😝 😝

neviete niekde o nejakej tabulke kde by som si mohla pozriet ako deticky maju rast a priberat ??

dannynka
20. máj 2009

ahojte 🙂

siri aj ja som si poriadila babyvak jedna mamicka tu na konovi predavala uplne novy origos zabaôeny za 20 eur a este aj postovne zaplatila 😉 a nastastie malemu sa tam paaci 😵 inak ani ja som nevedela ako Domiho do vaku vlozit ale na youtube som nasla videa aj s ukazkami 😉 idem pohladat a hodim link 😉 .Inak ten ak naozaj super vec ked babo chce byt pri tebe a ty potrebujes mat volne ruky 😉

nestiham citat tak este pogratulujem vsetym novim babetkam a ich mamickam 😉 😵 😉

zuzkad
20. máj 2009

sirinka dakujeeeem

ja pridavam link, co mi poslala kamoska o kojeni...dost dobra stranka 😉 😉 😉 http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=99

sirinka
20. máj 2009

danny dobry link...akurat ta moja sa mi v tom vaku celkom stratila 😅 skusala som jej tu hlavku tak opriet, no musim este potrenovat...alebo pockat, kym trosku narastie

bambi7
21. máj 2009

cafte babulky mam chviocku tak som tu inac dobre ranko

zuzkad to poznam aj my sme mali zly den ale uvidime co dnes....ani nika nechce spat v postielke cez den vobec aspon ze v noci tam spi ale ako je 4H rano je uz hore kazdy den tak s nou chodim von tam spi v pohode....
a s tou vahou ja som mala tiez cislo 36 a teraz tiez nic nezapnem 😅 mam dole 10kg ale este mam co robit ale snad to pojde nic ine nezostava hlavne ze mame zdrave deticky 😉

a tak to leti uz je stvrtok.......co mate na plane cez vikend?

dupinka
21. máj 2009

Ahojte baby!

chcem sa spytat: ked su deturence hore, hrate sa s nimi neustale, alebo ich nechavate aj same, nech sa pozeraju na zvonkohru/ hrazdicku / hracky a tak..?

zuzkad
21. máj 2009

ahojte kocky,

my sa prave krmime...teda maly ...maminka je stale hladna, lebo este sa nedostala k ranajkam 😝 😝 ale aj tie budu, najskor nech sa Nicolas napapa, lebo to by tu bol doma krik riadny 😀 😀

noc sme mali super ..maly spinkal cize som si aj pospala..aj ked este by som nedbala spinkat 😉 😉 kde su tie casy, ked som tehu spavala aj do jedenastej 😝 😝 😝

bambi ja pevne verim, ze sa casom do tej 36 vratim..duuuufam 😉 😉 😉 😉

dupinka u nas sa este nepouzivaju hracky...maly to este aj tak nevidi...akurat mu pustam sem tam hudbu z kolotoca to vnima...ale nic viac...cize ak je hore musime sa pestovat na rukach pokial si neodgrgne a pokial nezaspi az potom ho dam do postielky a vtedy spinka, inak...stale ho mam pri sebe este...dufam, ze ked bude viac vnimat a dam mu hracky, bude v postielke aj ked bude hore, ved tak by som nic nespravila 😒 😒

bambi7
21. máj 2009

zuzkad jasne ze sa vratime do 36 😉
volala som detskej ze mozem davat aj ten fenikl.cajik ked ju bude boliet brusko .....

ja tiez nemam cas na jedlo 😀

monkap
autor
21. máj 2009

my hracky este nepouzivame ... a hrazdicku som tiez este nevytiahla 😖