Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
14. júl 2009

myslim ten k narodeniu dietata spolu je to okolo 25 tis.
dm neviem, nasa doktorka povedala takto mame rotateq a tam su tri davky ak mas rotarix tam su len dve a asi sa dava neskor, mne dala jednu davku gratis od firmy doktorka co mala u seba ...

jamaat v tom s tebou plne suhlasim, normalne vytvaraju psychicky natlak na matky ...

odlahcime: cesi davaju galaprogram ku Gottovej sedemdesiatke 😀 😀

dm1
14. júl 2009

mimi ale nas ockovali teraz skor to co ma byt az v 3 mesiacoch tak neviem ci moze byt aj sirup ked dostane horucky

emode
14. júl 2009

dm nestras sa, ver tomu, ze nic take nebudes potrebovat 😉 a myslim ze 2 tyzdne menej sa nemoze nic stat zvlast ked ste zdravucky a pekne rastiete ...

ladywitch26
14. júl 2009

dm, ten nurofen sirup by som este nedavala, v tom je ibuprofen a ten by sa mal fakt az od troch mesiacoch. skus radsej mrknut nejaky, kde je paracetamol. tu na mojom pozeram davkovanie, tak deti pod tri mesiace mozu davku 60mg paracetamolu kazdych 4-6hodin, ale maximalne 4 davky denne.
deti nad tri mesiace 120mg. cize mrkni v lekarni nejaky sirup s paracetamolom a vyrataj davku 60mg.

sssimi
14. júl 2009

DM no Nurofen je vraj najlepší. Ten pôsobí aj na tie rany keďže je v tom ibuprofen... A potom je ešte jeden vylučne na horúčky len som zabudla ako sa volá. Niečo na P tuším...

ladywitch26
14. júl 2009

simi, ale ibuprofen je pre tak male babo nie prave najlepsie riesenie. ja viem podla seba, co mne robi ibuprofen so zaludkom a teda radsej si dam paralen, aj ked az tak mozno nezabera. ibuprofen je podla mna riadne svinstvo

bambi7
14. júl 2009

cafte co preberate...

no aj podla mna je ibuproben na prd este na skole nam to hovoril jeden lekar 😀

kosska3003
14. júl 2009

ibuprofen ani ja nemusim raz som s neho strasne pribrala a strasne nici pecen tak a malej by som ho nedala tiez

sssimi
14. júl 2009

http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=li...

Tu je niečo k horúčkam. Aj ako ju znížiť bez liekov.

A s tým ibuprofenom máte isto pravdu... Ja som v podstate proti všetkým liekom, ale zase nie je to na dlhodobé užívanie a ak to má pomôcť... Keď si predstavím ako ja trpím pri horúčke nechcem si predstaviť ako ju bude prežívať malé bábo...

sssimi
14. júl 2009

Ozaj a nurofen je od 6kg a Panadol od narodenia.

ladywitch26
14. júl 2009

no tak to my sme sa uz kvalifikovali teda aj na ten nurofen 😀 pred dvoma tyzdnami mala stanka 5340g, takze teraz uz bude k tym 6kg chybat len malicko. ved uvidim zajtra, ma prist ku nam zas detska sestra mi ju odvazit

dm1
14. júl 2009

lady tak to je riadna baba nas mal dnes 5 kg 😀

ladywitch26
14. júl 2009

dm, ale my sme mali aj vychodziu vahu riadnu. 4170 pri narodeni, takze ziadne tintinko sme neboli 🙂

dm1
14. júl 2009

lady tak taku vahu sme mali ked sme mali tak mesiac a 1/2 😀

ladywitch26
14. júl 2009

no a najvacsia sranda bola, ze to nikto nepredpokladal, lebo som mala male brucho.este aj porodnik na sale sa smial, ked sme mu davali overalik pre malu pred porodom, ze ci si myslime,ze budeme mat take velke dieta. no a on bol ten overalik len tak akurat nakoniec. ten doktor bol potom velmi prekvapeny, ze sa musela riadne tlacit v tom brusku.

sirinka
15. júl 2009

lieky od teploty... pre babatka a vseobecne su najlepsie cipky, lebo je v nich najmenej pridavnych latok, ucinkuju rychlo a nedrazdia zaludocnu sliznicu.

pri teplotach je najlepsi paralen - panadol... ucinkuje síce o nieco pomalsie ako ibuprofen, ale je to ovela mensia zataz pre organizmus...
ibuprofen mam ja iba v zalohe, keby paralen nezaberal.

iinuska
15. júl 2009

Ahojte maminky.
Chcem sa opytat, ci vasi drobcekovia mavaju dudlik, lebo nas Adamko ho velmi nechce, vzdy, ked mu ho dam tak ostane taky zarazeny, ze co to ma v puse, obcas ho aj napne.

sssimi
15. júl 2009

Iinuška moja dudluje o život 😀 😀 😀 Najskôr hádže ksichty akoby som jej dávala niečo kyselé a keď jej ho dám do pusy tak jej ho chvílu pridržím aby pochopila čo to je a potom cucká a cucká... Ale najhoršie je keď zaspáva a povolí dudlík tak jej vypadne a ona sa zlakne... Lepšie je keď zaspí bez neho.

sirinka
15. júl 2009

iinuska ani nasa nechce... vypluva, pripadne ju napina z neho...

iinuska
15. júl 2009

Simi, no ano, radsej by som dudlik vobec nedavala, ale skor ci neskor k tomu pride. Aj moj prvy syn pol roka dudel nechcel a ked som prestala kojit, tak si na neho zvykol. Asi to bolo tym, ze na prsniku sa lepsie ukludni ako pri papni z flasky.

ladywitch26
15. júl 2009

inus,mojej ho tiez chvilu pridrzim, ona ho niekedy az tak zurivo dudluje a potom ho vypluje.to viem,ze uz zaspala, lebo ona s nim spat nechce,len sa potrebuje trochu ukludnit predtym. ale ak tvojho natahuje, nie je ten cumlik moc velky? my sme mali na zaciatku taky malinky, pre novorodencov.teraz uz chce vacsi,lebo ten maly jej stale vypadaval,ked ho tak zurivo dudlala.

iinuska
15. júl 2009

babenky, ja som skusala silikonovy, ale mam aj kaucukovy, asi skusim. Len ho musim este vyvarit

iinuska
15. júl 2009

Tie topanocky s tymi lienkami nemaju chybu 🙂

dm1
15. júl 2009

sirri
diky za info. Cipky mam ale s nimi je to vzdy sranda to tam vopchat a hlavne udrzat 😀 . Vzdy sa mi to podari az na taky 3-4 krat a to je maly uz kompletne pokakany 😀. Ked bude trochu vacsi tak sa budu davat lepsie lenze teraz podla vahy ma mat len pol cipku a to sa straaaasne zle dava. Moja mama machrovala vcera ze ved to musi ist a riadne to schytala od maleho 😉

emode
15. júl 2009

Ahojte,
nam tiez dali v lekarni len tie cipky paracetamolove, ze je to najlepsie ...
ani my cumlik nemusime, presne ako siri, natahuje ju z toho ... zaberie len ked je velmi hladna a z nejakeho dovodu este musi papanie pockat ...

sirinka
15. júl 2009

iinuska no ja neviem...u klarky sme s cumlom nepochodili vobec a myslim, ze ani u tejto to ine nebude...ja uz som skusala rozne tvary a materialy...vsetko jedna reakcia....len dufam, ze ani prsty si nebude cmulat.

dm no ja viem, s tym cipkom treba bojovat 😅 ale fakt je najlepsi, lebo okrem lieku...teda paralenu obsahuje uz iba kakaove maslo ci co pricom sirup a tbl maju rozne pridavne latky navyse.

dm1
15. júl 2009

siri inak mne v lekarni poradil to co moja kolegyna - ze ked kojim mam si dat paralen ja a hotovo. Ze cez mlieko to prechadza k drobcovi. Maly nastastie zatial nechytil ziadnu reakciu, ale este moze byt do dalsich 24 hodin tak dufam ze uz nechyti. Mne sestricka hovorila ze dat od teploty cipok aj preventivne ale nechcem maleho s nim trapit tak budem pokial nebude mat teploty asi preventivne jest paralen ja.

emode
15. júl 2009

siri nasa sice cumel nechce ale pasticku si cmula statocne hlavne ked je unavena 😖

aj teraz myslim ze by ovela lepsie zaspavala s cumlom ale neda sa, tak sa trapime kym zaspime ☹

ladywitch26
15. júl 2009

emode, nasa si tiez cmula rucicku, najradsej palec a ukazovak, tak nejako zvlastne si ich posklada a cuca 😀 alebo si olizuje dlan a najnovsie jej musim skladat rukavik, lebo aj ten si uz zuzle. a nenormalne slinta, tak neviem,ci to uz nie su priznaky zubov.vraj to moze trvat aj par mesiacov, kym vylezu od prvych priznakov.

dm1
15. júl 2009

lady aj nas maly zacal dost slintat a tiez ma napadli zubky len sa mi to zda dost skoro 😕