Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
25. jún 2010

zuzka, som rada, ze si sa ozvala

simi, krasne, tam sa bude dobre spinkat 😅

nikanika28
25. jún 2010

Ahojte
Dnes sme boli s Lukaskom a Klarkou na vyteroch z nosa a hrdla....ovcie kiahne sa stavaju pre mna nocnou morou.. o tyzden ideme na dovolenku a ja stale prikukam na Lukaska, ci ich este nema 😖 . Boli sme aj v skolke povedat, ze neprideme ani buduci tyzden do skolky ...koli kaslu a soplu a tiez ovcim kiahnam, co tam uraduju ...a ucitelka hovori, ze uz 7 deti to schytalo ☹ ....

@zuzkad myslela som na teba 😔

ludmilabb
25. jún 2010

@iinuska tie noci boli dobre asi trikrat a potom zase budenie a furt problem zaspat
dnes som si uz skoro vlady trhala po hodine a pol uspavania a just som zacala uz o osmej reku hadam zaspi skor a nic a ked som po prvych 45 minut uz odisla zo spalne lebo som stratila nervy a Sofia zacala samozrejme revcat tak mm ze on to nemoze pocuvat tak revala minutu a isla som naspat 🙄

iinuska
25. jún 2010

ludka, tak ja niesom velmi za vyrevanie, ale u nas to pomohlo

nika, nech vas tie kiahne zdaleka obchadzaju, aby ste si uzili dovolenku

mystery7
25. jún 2010

@zuzkad mas to teraz tazke, musis to nejako prezit. Cas pomoze. Myslela som na teba po tieto dni.

Tie kiahne su strasne, ja sa ich bojim o to viac, ze som ich nemala. No uzasne.
U nas su tiez noci o nicom, niekedy mam z toho slzy v ociach, ale co mozem robit? Dnes rev po 55min od zaspania. Akurat som mala jednu nohu vo vani, isla som sa sprchovat.

juska3
25. jún 2010

ludka, a co si neposlala mm k malej nech ju uspi on, ked to nemoze pocuvat, u nas je to iste, ked ma alex taky sabes a ja uz nemam nervy, tak ide mm

zuzkad, som rada, ze si sa ozvala, mas to tazke, ale raz bude lepsie

sssimi, krasnu spalnu ste si spravili 😉

inac,, musim vam napisat, co sa vcera stalo, Alex spal asi hodinu, ked som vesala pradlo v obyvacke ( nemam balkon ) a pocula som, ze zamrncal, tak som si v duchu hovorila, ze by este aspon hodku mohol pospat, no figu, nejake tiche sumy odtial sli, tak som cakala, kedy zacne na mna vykrikovat....... zrazu tap tap tap po podlahe a buchot na dvere a mna skoro vystrelo 😀 preliezol postielku na postel a zisiel dole v uplnej tichosti 😀

ludmilabb
25. jún 2010

@iinuska ona mi uz aj v satke zaspavala ale nejako sa prebrala v postielke sa prehadzovala zboka nabok, potom si zacala hmkat, stavat sa tak som sa uz na to pozerat nemohla a nenapadne som sa vytratila aj ked parkety ma prezradili a bol hned rev. Ked som sa vratila dala som ju na prsnik a ona mi zacala chytat usi prehadzovat, somariny vymyslat, mne zo uz ide na nervy ale co uz, chvalabohu zaspala
ja by som ju asi nedokazala nechat revat dlhsie ako 5 minut aj teraz ked som prisla tak sa zadusala a to bola ozaj minutka 😒

ludmilabb
25. jún 2010

@juska3 uspavanie mm zatial nehrozi, on to nevie 😅 to mi on tvrdi ale povedal mi ze ak by som ku nej ozaj nesla tak by siel ku nej on

ludmilabb
25. jún 2010

@nikanika28 drzim palce nech ste vsetky pred dovolenkou fit

sirinka
25. jún 2010

@ludmilabb aj u nas je to tak...ale ten moj uz skusal magdu uspavat, ale nehrozi, to ju dostalo do takych obratok, ze uz nerevala ale zurila a bolo to ovela horsie ako keby k nej nesiel nikto...
ale neboj, pride cas, ked babiky trosku vyrastu a najme ked sa prestanu kojit...klarku teraz uz uspava takmer vylucne on... 😉 netreba to podla mna zbytocne hrotit...ked babo chce maminu, tak preco mu v tom branit...aj ked niekedy sa nam zda, ake su uz velke, este stale su to taky bezbranni tvorcekovia...

jamaat
25. jún 2010

@juska3 To je ten lepší prípad. Ja som sa minule zobudila na to, že Emka capla z postieľky na zem. Asi tiež skúšala preliezť a to ju má dosť hlboko. Keby som ju dala ešte hlbšie, tak už by som ju do postieľky musela hádzať, alebo by som sa preklopila s ňou dnuká, keď by som ju tam dávala. No ale hneď ako som ju zdvihla, tak prestala revať a ani nemala nič otlčené. Odvtedy dávam k postieľke na zem poskladaný prehoz na posteľ. Len dúfam, že to nebude skúšať znovu a že sa jej nezapáči do mäkkého prehozu padať 😅

jamaat
25. jún 2010

No a najnovšie začína špekulovať, ako by zoskočila z postele. Lebo normálne zliezať, to už je nuda. Najskôr zliezala tak, že sa otočila bruchom na posteľ a zošuchla nohy. Potom už objavila, že si môže sadnúť na kraj a tak sa zošuchnúť. No a teraz to chce skúšať zo stoja. Tak som v strehu.

zuzkad
25. jún 2010

pekny vecer prajem,

tak som stihla kupit pekne postelne pradlo v Kika a vazu podla mna krasnu, kyticku a bonbonieru, Nicolasko tiez daval ruzu, tak bol rozkosny ako drzal ten kvietok v ruke a ked si ho svokra isla zobrat tak jej ruku odstrcil a nechcel jej ju dat 😅 zastavili sme sa aj v cukrarni a nakupila som plnu krabicu zakuskov, lebo tam maju take "prave" nie "umele" zakusky, postupne si davame teraz, len uz som moc presladena a to som mala len dva.

Aby mi nebolo luto, dnes ma chmatla mestska policia za psikov, zobrala som kocik a oboch psikov, lebo teraz mam u seba aj Sendy psika mojej maminy a isli sme sa troska poprechadzat, hned ma dobehli, kedze som bola na skolskom dvore pod oknami nasho bytu, lebo byvame v skolskom byte ( svokor tu bol skolnik ) a hned zacali na mna utocit, ze tu nemam co hladat, fotili si mojich psikov a hned ma pokutovali, darmo som im hovorila, ze tu byvam a len som vysla z bytu, lebo nemam ako inak prejst cez dvor skolsky. Zacal hned na oboch psikov, tak som im povedala, ze len jeden je moj a druheho mam u seba zatial, pretoze mi nedavno zomrela mamina. No nebolo to nic prijemne boli neprijemni na mna, ale potom ked som to uz nezvladla ( hrozila mi 200€ pokuta) plakala som, ze akoby som vsetkeho uz nemala dost tak este aj toto, tak potom mi dali pokutu 10€ za oboch psikov a este mi aj uprimnu sustrast popriali. Len ja fakt neviem ako inak mam chodit, ked len cez dvor mozem prechadzat, ked chcem ist von, tak na to mi nevedel ani jeden odpovedat, tak asi budem platit pokutu stale ☹ ☹ ☹

juska3
25. jún 2010

jamaat, ved toto, uz som dnes striehla, ze co bude stvarat, ked sa zobudi, ale hned zacal vykrikovat mama a nevymyslal, vcera sa to stalo preto lebo som ho polozila na prelozeny paplon a tak spal, cize mal to o 5 cm vyssie a mozno aj viac, co som si vtedy neuvedomila, ked som ho tam davala, co by sa mohlo stat, este dobre, ze preliezol tu stranu, kde bola postel, keby to skusa na opacnej, tak dopadne ako Emka, tie deti su vymyselnici, niekedy staci sekunda

jamaat
25. jún 2010

@zuzkad A to už čo za degeši boli??????????

@juska3 Veď on dobre vedel, že preliezať treba na tej strane, kde je posteľ. To nebola náhoda, nie sú krepé tie naše detváky 🙂

zuzkad
25. jún 2010

@jamaat ani nehovor, jeden mlady velmi neprijemny a ten druhy starsi asi okolo 50tky mal strasne hladali dovod, len aby neodisli bez pokuty, ked zistili, ze tu byvam, tak zacali na nahubok utocit, ale kedze na shitzu neexistuje nahubok, tak zacali za znamku, ci su prihlasene a ci platim dan za psikov, za moju som mala znamku lebo si platim dan zapsa, ktoru mi chcel Peto hodit cez okno, ale to povedali, ze to ked som nemala pri sebe tak akoby som ju ani nemala a za Sendy znamku nemam, lebo neviem kde ju mamina mala no proste stale nieco hladali. Ten starsi nakoniec povedal, ze mu je velmi luto, ze musi dat pokutu, ale ze zakon ho nepusti...aspon, ze mi nedali 100€ na jedneho psika, to by ma asi porazilo, teraz sa skladame este so sestrou na najomne za maminin byt neviem kde by som este mala naskriabat tolko prachov. Dufam, ze uz ma smola bude obchadzat na kilometre ☹ ☹

Chcela som sa opytat co davate detickam aby ich komare nestipali ? Nicolasko je strasne dostipany a aj tesne pod ockom mal stipanec strasny a mal to ako monokel chuda, mam sice indulonu repelentnu, ale bojim sa mu to natierat na rucicky, ked ich stale cucka v puse.

jamaat
25. jún 2010

@zuzkad Už aj ludka raz písala, že jej muž dostal pokutu za to, že nemal známku. Musím aj ja capnúť túto známku na obojok, aj keď u nás na dedine asi nebudú policajti chodiť kontrolovať.

zuzkad
25. jún 2010

ja mam tu znamku na obojku, ale ten ani nebravam, lebo moj psik mi beha pri nohe a nepohne sa ani na krok odo mna, ale od dnes uz aj ja radsej budem bravat vsetko, som zvedava, co si potom najdu na mna, ked pojdem cez skolak von, najlepsie na tom bolo, ze par metrov odo mna sa zgrupila skupina nastrocnych a popijali alkohol na schodoch do skoly a hulakali tam este pozreli na nich, ale povedal mi ten jeden polis, ze to riesi normalna policia a nie mestska...tak som im pripomenula, ze alkohol na verejnom priestranstve moze aj mestska policia riesit, ale to by sa ich nemohli bat ☹

idem ja spat, lebo zajtra musim skoro vstavat, ideme k mamine do bytu so sestrou chladnicku a spajzu vypratat a pozriet papiere ci nieco este nie je treba zaplatit, tak to bude tazky den pre nas, ale musime to spravit, aby sme odpojili vsetku elektroniku, aby nesla elektrika vela ☹ ☹

.....som rada, ze vas tu mam, aj ked to mozno znie obycajne, ale naozaj 😅 dufam, ze sa uvidime aj osobne nabuduce na nejakom stretku

sirinka
25. jún 2010

@zuzkad mozes si vybrat proti komarom http://www.lekarennawebe.sk/lieky/ochrana-pred-...
my mame predator...

dupinka
26. jún 2010

Ahojte!

baby, nemáte niektorá autosedačku zn. Romer (King plus classic line)? Akosi neviem dať späť tie bezp. pásy tak, ako boli pôvodne. 😅
Prosím foto. Dííííky.

nikanika28
26. jún 2010

ahojte

@dupinka no myslim, ze my ju mame, ale len nedavno kupenu,tak asi neporadim 😅 ..a neviem, ci je to tako konkretna... to ja ta s pohyblivou castou pri hlavicke?

sssimi
26. jún 2010

Zuzkad tak to je na hlavu postavené. Ja byť tebou tak si skúsim na polícii vybaviť nejaké povolenie.

A Sarah sa začala konečne sama púšťať chodiť. Doteraz som musela cupitať popri nej aby šla, ale teraz u chodí hore dole po obývačke sama 😀

iinuska
26. jún 2010

Adamko sa zase skusa sam postavit a urobi tak 2-3 krocky a padne na rucky. Ale je smiesny, ide ako robot 😀

dupinka
26. jún 2010

@niikanika28: áno. Taká. ak môžeš, tak ju prosím odfoť z vnútornej strany (po otvorení tej sedacej časti, kde sa upína pás), ako sú tam tie pásy nastavené a uchytené. ĎAKUJEEEEM

Inak, my chodíme už od 10 mesiacov, teraz Adamko behá ako divý, stále sa niekde rozčapí, modriny pravidelne.

nikanika28
26. jún 2010

@dupinka ok, pokusim sa 😅 , ale az poobede...

ludmilabb
26. jún 2010

@zuzkad vies co mal mm okolo psa rozrobene? policajti za nim normalne az bezali ako za zlocincom hadam sa bali ze im ujde a tiez si vsetko fotili akoze takymto somarinam sa vedia venovat s "nasadenim zivota" ale zeby podstatnejsie veci riesili napr. cierne skladky su vsade ale to maju u riti 😠 😠 😠
Blaziku nemal na voditku a nemal znamku pri sebe tak prisiel s nimi domov ukazal znamku ze mame zaplatenu dan
povedal im ze mame zachrannarskeho psa, cize ma spravene skusky poslusnosti takze nemame pocit preco ho mat furt na voditku, pozreli si vsetky doklady a potvrdenia o skuskach no ale kedze nemal ten stitok so sebou zaplatil 5 euro

ludmilabb
26. jún 2010

mne Sofia robi stale drepy cupne si, pochodi zase nieco zo zeme zoberie a furt dookola ale co sa za somarinu naucila, nosi furt nieco v rukach a najlepsie v obidvoch, niekedy si tym aj tvar zakryje a tak chodi, to su nervy
aj vam deti behaju s plnymi rukami, ma to stve lebo chodi len dva tyzdne a uz taketo hluposti vymysla a pred psom uteka uz tolkokrat som ju zachytila v poslednej chvili co sa isla zabit ona sa tesi ked ide Blazika za nou a ked sa tesi tak ma potrebu zrychlovat 😅

kosska3003
26. jún 2010

ahojte tak ja som mala vcera stretko po 5 rokoch zo skoly ako bolo super s 30 sme sa stretli asi 6 ale som sa odreagovala bola so mnou aj mala s mm malu som o 7 nakojila a dala mm nech s nou ide domov spat a potom prisiel o pol 10 pre mna
mne mala beha ale este chce ruku alebo ju sa kapucu drzim lebo ona sa mi opica niekedy hodi do zadu a bojim sa aby si mi hlavu nebuchla a neprihlusila sa
moja svokra ma zas dneska narodky tak som zvedava co bude vymyslat zase ma bude nutit pit sampanske a ja ho tak neznasam ona to ma rada a nechce pit sama

iinuska
26. jún 2010

aj vy musite stale upozornovat svoje polovicky aby boli tichsie, ked deti spia? Ja uz si pripadam ako gestapo, len mm upozornujem aby tichsie rozpraval ked telefonuje, alebo ked nieco hovori 😔

jamaat
26. jún 2010

@iinuska Teraz už nemusím, ale keď bola maličká a bol fakt problém s tým jej spaním, tak sme sa veru neraz kvôli tomu aj posekali, lebo muž sa urazil zakaždým.