Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkad
12. júl 2010

tak som bola u doki, lebo po paralenovom cipku mal maly do pol hodiny este viac teplotu ako pred cipkom zase mal az 39 po odpocitani, tak som volala doki a sice mala poradnu, ale zobrala ma. Maly ma zapalene hrdlo a nejaky virus, ze to je podobne ako ked su afty, ale toto je posiate na mandlach ☹ ze tam teplota trva 3 dni, ze to su pri tomto vysoke teploty. Dostal aj nieco na kasel, lebo ho dusi z toho a kasle dost, aj cipky do zadocku dostal ze to je pre pripad, ked nahodou by dostal nieco ako ten febrilny krc, ze je mozne, ze na chvilku prestane dychat, ze to treba hned dat tento cipok, tak dufam, ze to nebudem musiet pouzit 😝 kazde 3 hodiny striedat cipky nurofen a paralane a este co mi dala nejake lieky a vecer fenistil a sledovat vyvoj teploty 😖 tak dufam, ze to coskoro prejde.

kosska3003
12. júl 2010

zuzka chudacik nech je Nico rychlo rychlo zdravucky 😉

zuzkaprofant
12. júl 2010

zuzka maly ti velmi kasle a tak chrapci???

zuzkaprofant
12. júl 2010

Prajeme choruckym detom rychle vyliecenie vam nezavidim ja osm take cudo mala mm tt brutal nieco nic som nespala len maleho sledovala cele dni a teplota mi stupala do 40a nic nepomahalo nezavidim vam

inac teraz ze je daky virus velmi by som s detickami na kupko a pod nechodila pre istotu vtyhc horucavach

jamaat
12. júl 2010

@dm1 Veď aj predtým sa dalo viac naraz, neviem, čo s tým zase vymýšľajú. 😠

@zuzkad Rýchle uzdravenie prajem.

ladywitch26
12. júl 2010

@dm1 az teraz som docitala dozadu, tak som nasla co si sa pytala. no muzovi sa sice robota paci, ale to platenie uz menej. robi prakticky treti tyzden a dostal zaplatene zatial len za jeden. ☹ dnes mal odist na 3dni na sluzobku, ale rano mi volal,ze je na uplne opacnom konci irska a vecer pride normalne domov. stale mu to menia. jeden den je tam, druhy den zasa inde. a len dufam, ze mu uz coskoro aspon nieco vyplatia, lebo co dostal tu jednu vyplatu, tak to sme akurat zaplatili letenky a vreckove pre aupairku, takze sme zatial na nule. no esteze sa zatial z uradu prace neodhlasil, lebo by sme nemali absolutne nic. ale nejako prezijeme hadam, uz len 5 tyzdnov a idem na matersku, to budem mat viac penazi. paradoxne, matersku budem mat o 50e tyzdenne viac, nez teraz vyplatu, lebo robim len 25h do tyzdna a matersku mi vyratavaju este z roku 2008, a to som vtedy robila 48h do tyzdna. som si to dobre naplanovala 😀

jamaat
12. júl 2010

@ladywitch26 Ale to letí, veď onedlho už aj rodiť budeš! 😲

ladywitch26
12. júl 2010

@jamaat ja by som brala uz aj zajtra. v noci poriadne nespim a ani ked si sadnem, tak nemam oddych, lebo akonahle sa prestanem hybat, tak to ma maly ako povel na kopanie. uz mam toho plne zuby. ked bude vonku, moze si kopat kolko chce, ale kym je v bruchu, tak by sa trochu uclovecit mohol. 😠

zuzkaprofant
12. júl 2010

Lady a co robi cely den u vas operka

zuzkad
12. júl 2010

dakujeme kocky, dufam, ze nam to prejde coskoro. Teraz som skusala ho uspat, lebo nespal poriadne ani v noci a ani cez den, ale nejak nevie zaspat, plakal a prehadzoval sa, tak som to vzdala, aj ked ledva pozeram, lebo v noci som nic nenaspala 🙄 🙄 ale tak som ho nechala nech si troska pobeha a mozno o hodinku skusime uspavat znova, dufam, zze si pospi troska a ja s nim, lebo mi je od rana divne - mam dostat mrchu tak sa mi hlava strasne toci a este aj nevyspatost 😝 😝 hlavne, ze svokra chrape v obyvacke spokojne a to mi treba este psikov vencit, len maleho von moc nechcem brat, lebo je strasne horuco a na tu jeho teplotu by asi nebolo najlepsie ho tahat von na slnko, aby sa este viac neprehrial 😖 😖 ...keby moja maminka zila uz aj by tu bola a pomohla mi a to nehovorim o plnych taskach ovocia pre maleho a dzusov co by mu nakupila 😢 😢 😢 😢

zuzkad
12. júl 2010

@zuzkaprofant ano maly akoby chrapal ked lezi a potom ho taky drazdivy kasel chmatne akoby ho naplo z toho. inak ta doki mi hovorila, ze maly je uz asi 15te dieta co prislo z touto chorobou, ze je teraz toho strasne vela, ze to je nejaky virus 😖 a je dost mozne, ze ani jest nebude chciet, vcera este pekne papal, ale dnes len caj a troska mlieka ☹ ☹

zuzkaprofant
12. júl 2010

zuzkad ved posli svokru nech nespi ale nech ti pomoze vyvencit psikov 😠 a ja som dostala tak sa tu krutim maly nervny chce ist vonku len nemoze este tak som zvedava ked pojde spat a ja si lahnem ked sa bude dat tiez

zuzka maleho ani neprikrivaj ked bude spinkat aby si ho nepriehriala ked je tak horuco

zuzkaprofant
12. júl 2010

zuzka a dala ti cipok daky ked sa bude dusit to asi aj nas mal uz 3 krat par dni su vysoke teploty a potom to prejde

zuzkad
12. júl 2010

@zuzkaprofant ano dostal cipok do ritky, ten ma dat v pripade ak by prestal dychat, alebo by mal krc, tak dufam, ze to nebudeme potrebovat 😝 😝

jamaat
12. júl 2010

@ladywitch26 Viem, ako ti je. Emka bola taká istá. A len sa modli, aby malý nemal ľahký spánok, lebo ak bude sebou aj po narodení furt mykať, tak bude sám seba budiť. Katastrofa to bola!!!

martinaxyz
12. júl 2010

no malý zaspal s ocinom tak mám čas sama pre seba 😀 😀 😀 ...von sa dostaneme len tak o 18:00, lebo je tu strašná horúčava....

martinaxyz
12. júl 2010

no a už je tu búrka...konečne sa vzduch vyčistí...

zuzkad
12. júl 2010

tak mne len teraz maly zaspinkal aj to z uplnej vycerpanosti, nejedol od rana nic ledva som donho dala dve lyzicky polievky zeleninovej a caj ani dzus ani vidiet nechce. CHuda len stone a stone a ja mam slzy na krajicku 😢 😢 maly este nebol takto chory, tak som z toho hotova, viem, ze to kazdy jeden zazije, ale ked ....
Martinka posli kus burky aj sem, lebo tu je tak hnusne, ze ani dychat nemame co 😝 😝 😝

jamaat
12. júl 2010

Aj u nás už hromy-blesky-lejak.

zuzkad
12. júl 2010

@jamaat tak to je cista provokacia 😝 😝 tiez by nejaky hrom ci blesk mohol prist a teda hlavne lejak 😅 😅 lebo leje akurat zo mna ako mi je teploo 😝 😝

rybca
12. júl 2010

aj tu bola burka a akurat sme boli na ceste do obchodu, tak dospelaci zmokli skoro do nitky, len Matko je suchy, nastastie stale nosim prsiplast na kocik

ladywitch26
12. júl 2010

no a pripajame sa aj my k chorym. doobeda este zdrave dieta, poobede sa uz nejako podozrivo zacala tulit ku mne a o piatej sa mi zdalo, ze ma nejake teple celo. odmeriam teplotu, 37.5. o pol hodku neskor uz aj oci sklene, na spanie ju klatilo, tak odmeriam znova a po odratani uz 38.5 ☹ nasilu som do nej napchala nurofen a potom mi uplne odkvacla v naruci, normalne mi zaspavala, co u nej je problem sekundu obsediet. teraz jej trochu klesla teplota, tak sa pytala vonku, muz ju aspon v kociku do obchodu zobral, lebo je umravcana nenormalne. no ale som zvedava, aka bude noc. uz som si pre istotu pripravila aj paralen, lebo dalsi nurofen moze az za 8hodin a to pochybujem, ze bude mat tak dlho ucinok, tak budem striedat, ked bude treba.

mimi21
12. júl 2010

ahojte
u nas ziadna burka nebola 😝 strasne je teplo
poobede okolo pol4 sme sa boli este trochu okupkat, dovtedy sme ani nos nevystrcili 😅

vsetkym chorym detickam zelame skore uzdravenie

jamaat
12. júl 2010

@mimi21 Ako dopadli tí vaši známi s reklamáciou dovolenky?

mimi21
12. júl 2010

@jamaat klasika 30dni reklamacna lehota, ale vraj sa stazovalo asi tak 70% zajazdu a este kym tam boli tak tam vraj prisiel aj riaditel hydrotouru, ale pekne potichucky aby sa s nikym nemusel konfrontovat 😅

jamaat
12. júl 2010

@mimi21 Tak to muselo byť ozaj dosť katastrofálne. Ja si zvyknem hľadať na nete recenzie hotelov.

zuzkad
12. júl 2010

tak teplota nam neklesa mame 39C maly nejedol nic od rana len dva zdobance z rozku a 3 mini kusky melonu, trosilinka sa napil caju a to je vsetko ☹ ☹ mliecko co som teraz navarila mozem tak akurat sama pit, len co zbadal flasku zacal strasne plakat, asi ho to hrdielko riadne boli 😢 😢 najhorsie je, ze mam mu davat 3xdenne 13 kvapiek jedneho lieku na zapal hrtana a kasel atd...dala som mu prvy krat cele to pustil z ust a druhy krat to vyvratil cele von s 3ks melonu co zjedol 😖 😖 cize lieky nemam ako dat malemu, len cipky dostava a aj to chuda uz ked vidi prebalovaci pult dostane paniku, lebo vie, ze ideme davat cipky 😒 mne doki kazala dat cipku kazde 3 hodiny na striedacku nurofen a paralen, tal lady dufam, ze to nepovedala zle, ked citam teba, ze kazdych 8 hodin 😝 😝 noc nas caka este horsia urcite ako minula, lebo ani cez den nic nenaspal, len hodinu maximalne ☹ ☹ uz aby bol v poriadku, lebo ma boli pozerat sa na toho krpecka, ako sa trapi chuda 😔

jamaat
12. júl 2010

@zuzkad Nico ti vygrcká sirup od bolesti? Či prečo mu len čípky dávaš?

zuzkaprofant
12. júl 2010

Zuzkad drz sa maleho to prejde len to par dni potrva nas stale vracal tak ze ja som az vlozku pd grcky mala davaj mu take letne vody,mliecko nie teple a daj mu satku na krk aby ho mal vteple na teplotku skus zabal na zapastie to nam naj pomohlo ze je dobre maliny dat na teplotu len nas ich nema rad. V noci ho merkuj najhorsie bude okolo polnoci ale uvidis teraz je taky virus aj u nas nas nic cele dni nejedol ;(drzte sa a hlavne ho ani neprxkryvaj ked tak plienockou aby sa ti nepriehrial a ja som davala este mokry uterak na postielku

bambi7
12. júl 2010

cafte babulky ako sa mate?

zuzka d drzte sa a prajem skore uzdravenie

lady ako sa mas?