Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkad
12. júl 2010

jamaat ved prave to, ze maly neznesie nic cez kvapky, sirup...vsetko vyvracia, jedine co mu mozem davat su cipky, ja som doki povedala, ze maly neznesie nic take, ze vsetko vyvrati von, tak mi povedala, ze mam mu davat cipky kazde 3hodiny raz nurofen a raz paralen. Na kasel kvapky vyvracal a na vecer som mu mala dat fenistil kvapky to prehltol, lebo toho nebolo vela, ale inak nic. Teraz som ho uspavala chuda male len na rukach spinkal, ako som ho ulozila hned zacal mrnkat a prehadzoval sa. teraz nejak zaspinkal, tak sa idem osprchovat a spat, lebo asi vela spanku nebude 😖
Zuzka on nic nechce ani cajik co zboznuje, skusala som kadeco, nakupili sme mu aj dzus, vodu a nic vsetko odmieta ☹ dufam, ze zajtra uz bude aspon o trosku lepsie. Ked som mu skusala robit z vlaznej vody take ochladenie, co mi doki radila, maly strasne plakal, akoby som ladovu vodu pustala, tak som prestala.

ladywitch26
12. júl 2010

@zuzkad zuzi, zalezi od davkovania, co mam paralenovy sirup, tak sa moze kazdych 6hodin, ale ten nurofen kazdych 8hodin az. silnejsia davka. tak to tak prestriedam, kazde 4 hodky raz jedno, raz druhe, ked bude treba. dala som jej nurofen o siestej, zacal o siedmej zaberat, tak mi aj dva krajce chleba spapala a zapila flasou mlieka. teraz ju chodim sledovat, este ma celo teple, ale uz to nie je take zle.

mimi21
13. júl 2010

@jamaat aj ja citam recenzie, ale tie mozu byt z predchadzajucej sezony a vselico sa mohlo v tom hoteli zmenit
precitam si ich, ale za uplne smerodajne ich neberiem...

inak pekne horuce rano...my mame v byte strasne teplo, mala dost zle aj v noci spala, stale mrnkala zo sna 😒

martinaxyz
13. júl 2010

Ahojte...aj my sme zle spali z tepla...po včerajšom daždi sa trošku ochladilo, ale za chvíľu bola teplota na pôvodnej teplote...

mystery7
13. júl 2010

dobre ranko
Tak som uz tu z dovolenky. Dorazili sme v nedelu na obed do BJ a este sme u mamy.
Dovolenka....trapenie. Vysiel nam tam 6.zub a maly mal naliate dasna,tlacia sa mu dalsie,tak bol cely cas nervozny a hryzol co mu prislo pod ruku.odhryzol dokonca aj z karimatky. Z klimy v buse mu isli sopliky.
Z busu sme boli sklamani,mal ist uplne novy bus,ale dali nam stary a maly. Vodici boli arogantni a stale vypinali klimu,chodili sme stale ziadat o zapnutie. Cestou spat mm vynadal vodicom a klima isla uz stale. Ubytovanie bolo ok,strava tiez. Ale more sme mali 3 dni take studene,ze sa nedalo kupat.

martinaxyz
13. júl 2010

@mystery7 - hoď nejaké foto...

jamaat
13. júl 2010

@mystery7 No teda to nie je bohviečo. S tými zubmi je to naprd, aj preto ja chcem nejaký last minute, nechcela som plánovať dopredu dovolenku, lebo pri týchto krpcoch jeden nikdy nevie.

mimi21
13. júl 2010

@jamaat a uz viete kam pojdete? egypt????

jamaat
13. júl 2010

@mimi21 No ten Egypt ma najviac láka kvôli šnorchlovaniu a pieskovým plážam. Je nové stredisko Marsa Alam, to sa mi páči, len je to riadne na juhu a asi ešte o dosť teplejšie. Neviem, lebo niekde uvádzajú až 40-stupňové teploty v lete, v inom katalógu 34 stupňov.

ladywitch26
13. júl 2010

no tak my sme mali pernu noc. chodila som malu kontrolovat kazdu pol hodinu, celo mala len take vlazne, ale potom zrazu o jedenastej horuce jak slak a celu ju triaslo. tak sme ju zobudili, a teplota 39. tak hned paralen a kym nezabral, ani spinkat sa jej nedalo. dalsi som jej davala o piatej, zasa bola horuca a teraz este cakam, lebo ma zatial 37.8, ci vystupa viac.len neviem,co to za horucka,ruky, nohy a aj lica studene, len celo az vriace. a neviem,ci to nie je aj ta 6.ta choroba, lebo rano som jej objavila taky vysyp drobny, ale len na chodidlach a clenkoch. tak neviem,ci sa este rozsiri, alebo co to je.

ladywitch26
13. júl 2010

teraz mi vyjeda salamu u z chleba, ten nechce a zajeda to piskotami. divna kombinacia, ale aspon cosi chce jest. vcera toho moc nezjedla.no inak od vecera mi nenrmalne tvrdne brucho, tak dufam,ze nebudem este muzovi volat, aby ma odviezol, lebo na noc ma zostat v robote 3 hodky cesty odtialto ☹

rybca
13. júl 2010

@ladywitch26 - to mozno zo stresu kvoli tej horucke, dufam, ze to nebude nic vazne, inac aj nas mal predvcerom take, studene cele telo, len hlava horuca, ale nastastie mal len zvysenu teplotu, a kedze to bolo pred nocnym spanim, tak sme to ani nijak neriesili, povedali sme si, ze to moze byt z unavy a slnka, zaspal normalne a viac sa to neobjavilo

ladywitch26
13. júl 2010

@rybca u nas zo slnka nehrozi, uz tyzden nam prsi. a teraz sa jej uz objavili po celom tele take vyrazky, tak to bude ta 6.ta choroba. vraj horucky az 3 dni su, cize asi idem brnknut do roboty, ze zajtra nepridem a aj do nemocnice, lebo som mala na poradnu ist. dufam,ze ma preobjednaju o tyzden, lebo sa objednava mesiac popredu, co maju tolko pacientiek

ladywitch26
13. júl 2010

inak musim jej znizovat liekmi teplotu kazde 4 hodky, lebo jej vzdy vystupa horucka zasa nad 38. to uz normalne na nej vidim, zacne sa tulit ku mne, ospala je a rano mi sama zo stolika podala paralenovy sirup. len potvora, uz ich vie rozlisit, paralen je ruzovy a ten jej chuti, to v pohode spapa, ale nurofen je biely a to uz do nej tlacim nasilu. a pritom je tiez sladucky, akurat ma pomarancovu prichut.

jamaat
13. júl 2010

@ladywitch26 Aj mňa napadlo, či nemáte šiestu chorobu. Vyrážky sa však objavujú až po tých 3 dňoch, keď je vlastne už po chorobe. Vtedy už teplota ustúpi. Počas teploty výsyp nie je.

ladywitch26
13. júl 2010

@jamaat no ale inak vsetko sedi na tu chorobu, tak neviem. 😒

jamaat
13. júl 2010

@ladywitch26 Veď možno je to ona, ale ten ozajský výsyp ešte len príde. A brucho ti tvrdne možno z únavy, tak keď bude Stanka spať, tiež si ľahni. Bože, veď ja mám problém v noci k Emke vstávať netehotná, neviem si predstaviť, ako by som to zvládla ešte aj s bruchom. 😝

ladywitch26
13. júl 2010

@jamaat no ja vstavat problem nemam, vela toho nenaspim, lebo maly kope ako besny hlavne v noci 😝

zuzkad
13. júl 2010

Ahojte,

tak noc bola strasna, maly preplakal skoro celu noc, stonal a liepal sa po nas, akoby nas prosil, aby sme nieco robili, lebo uz nevladze. Totalne bol slaby, vycerpany a horuci ☹ ☹ dala som mu cipok a aj tak nevedel sa ulozit, len sa prehadzoval sem tam lahol zadriemal a za chvilku sa akoby lakol a zase plac a tak dookola celu noc. Ja som nespala vobec, moj Peto asi hodinku a to som ho uz posielala vedla, aby si pospal aspon trocha, kedze rano skoro isiel do roboty, ale nechcel bol so mnou celu dobu a pomahal mi. O Piatej to uz bolo na na nevydrzanie, lebo maly uz vobec nevladal, tak som mu dala zase cipok ale nurofen a potom aj troska caju si dal, zaspal asi do pol osmej. Teraz je uz lepsie, je cely vyhadzany z teploty, ale hrdlo ho este stale musi boliet, lebo vidim ako tazko prehlta a sem tam aj zaplace. Dal do seba aspon troska bananu a take sladke gulocky, teplotu uz ma len 37,5 co je omnoho lepsie, vlastne je len zvysena. Dufam, ze uz to bude len a len lepsie. Jedine ho nemozem uspat a pritom vidim, ze by spal chuda male ☹ ☹

mystery7
13. júl 2010

kocky to vsetky deticky su take chorlave?? drzte sa, snad sa to rychlo zlepsi, drzim palce.

dam foto na fb, len som stale rozlietana, budem na tom pracovat 😉

rybca
13. júl 2010

Je normalne, ze sa dieta dve hodiny po zobudeni pyta do postele? niekedy tam vydrzi pol hodku a niekedy potiahne aj 2 hodiny.

zuzkad
13. júl 2010

Tak len teraz zaspinkal moj maly uboleny chrobacik ☹ ☹ uz som nevedela co s nim, tak som ho dala do kocika a vozila po byte, von som ho nezobrala, lebo tam mame peklo 32C a kedze ma este zvysenu teplotu nechcem ho brat do toho horka, zaspal hned chuda moje, ale pomrnkava sem tam, tak ho povozim a spinka dalej, dufam, ze aspon hodinku pospi, lebo uz je totalne vycerpany a ja s nim 😝 😝 uvidime ako bude vecer, a ak to neprejde, pojdeme zajtra k doki znova.

jamaat
13. júl 2010

@zuzkad No tak sa držte, hádam bude čoskoro lepšie.

@rybca Podľa mňa normálne. Emka má zo zubov niekedy obdobia, že chce viac spať.

ladywitch26
13. júl 2010

tak ja som si sla s malou lahnut na dve hodky, ale kazdych 20minut mi zamrncala, tak som ju musela utisovat a po dvoch hodkach uz spustila jakoty. zasa jej vystupala teplota na 38.3, tak som jej dala zasa paralen. absolutne nic nechce jest, zjedla mi dve lyzicky z jej oblubenej vyzivy a dost. ani pit nechce, uz fakt neviem, ako mam do nej dostat tekutiny. ☹

zuzkaprofant
13. júl 2010

no drzte sa dievcence u nas to bolo take mm tt len davatde obklady alebo skrchujte deticky aj 4krat do dna to velmi pomoze
a ze nechce papat to nic len nech daco piju moj maly za jeden den nezjedol nic a vypil len 220ml mliecka ☹ takze drzte sa nas maly vtych horucavach je taky umrcany ze ja uz zneho nevladzem vkuse mrci a mrci 😖

rybca
13. júl 2010

@jamaat - ok, teraz zase spi uz dve hodiny, dokopy dnes to uz je skoro 5 hodin, mozno je to aj tym teplom

rybca
13. júl 2010

tak a Matko uz zase spi...

jamaat
13. júl 2010

@rybca Zase? Tretí krát??

dm1
13. júl 2010

nas spal dnes doobeda 1,5 hodiny a teraz poobede 3 hodiny... poobede sa aj 2x zobudil ale bol ospaly dala som prso a spal dalej. A stale ho prehana tak skocim zajtra s nim k dokimu

zuzkad
13. júl 2010

lady ☹ ☹ viem presne co zazivas, vcera som si to uzila najviac, dnes teda teraz je to uz o dost lepsie. Spinkal v kociku asi hodinu, potom sa zobudil s placom, dala som mu nurofenovy cipok a bolo hned lepsie uz aj melon papal, troska rohlika a aj cajik pil dost, tak dufam, ze dnes si aj mliecko da vecer. Inak ani mne maly vcera vobec nic nepil a bola som zufala, lebo pri horuckach je pitie dolezite, ale dostan do toho dietata nieco, ked vsetko odmieta 😖 😖 ja som mu kupila melon a ten si dal aspon par kuskov a bola som kludnejsia, predsa ma vodu ...a ked som dala cipok od bolesti tak si aj sam vzal flasku s cajom a napil sa, ja inak som za nim chodila a neustale mu caj ponukala...skusala som ci nahodou si nechlipne troska...bohuzial viac robit nemozeme 😖 teraz sa hra a kriciii tak to uz je na najlepsej ceste, aj ked sa vecera trocha bojim, lebo vecer to byva vzdy horsie 😖 😖 dufam, ze bude uz len lepsie a maly si pospinka v noci.

rybca a co bude robit tvoj maly v noci 😕 😕