Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
21. júl 2010

@sssimi to vyzera, ze ich to podnikanie ani velmi nebavi xixi....

ladywitch26
21. júl 2010

@sssimi nie na zorbingu, na svahu na lyzovanie, ale ten zorbing robia kusok dalej.

sssimi
21. júl 2010

@sirinka aj mňa to napadlo

@ladywitch26 tak to radšej zlavu na vlek 😀 Strašne rada lyžujem. Budúci rok by som chcela začať aj Sarah učiť na lyže 😀 Baby a keď to tam tak poznáte. Nie je tam letné lyžovanie niekde v blízkosti?

ladywitch26
21. júl 2010

@sssimi mne sa zda, ze robia aj to letne lyzovanie, ale to by som sa musela najskor fotrika spytat.

jamaat
21. júl 2010

@sssimi Kam chodievate lyžovať?

sssimi
21. júl 2010

@jamaat najčastejšie Nizke Tatry. Pod Lúčkami je také malé lyžiarské stredisko. Tam je to fajn. 3 roky do zadu sme boli v Starom Smokovci. A potom tu v okoli máme 2 strediská, ale ja radšej idem lyžovať dovolenkovo 😀

sssimi
21. júl 2010

@ladywitch26 musím to ešte omrknúť. Mne sa zdá, že som niečo zazrela, keď som hladala ubytko. Zatiaľ máme napláne len večerné kúpanie v Turčianskych Tepliciach. Len v sobotu tam má pršať, tak na lyžovanie ak ho aj nájdem to asi nebude 😒

jamaat
21. júl 2010

@sssimi My zase skôr tak na 1 deň.

nikanika28
22. júl 2010

Cafte, tak ja som uz stihla rano periny prezliect a pracku pustit 😎 . Klarka uz zalahla, tak mam chvilu kludu a dnes mi pride chlop a zajtra Luky ....jaaj, uz sa tesim 😵
U nas od dnes zacina Tanec Slnka na Dubniku, zraz motorkarov, tak tu bude zase curbes. Bude tu kopu skupin, v sobotu Chiki liki tu-a a Polemic ...tak mozno aj mrknut pojdeme.

ladywitch26
22. júl 2010

@nikanika28 nika, to tebe tak zavcasu chodi klarka spat? my zasa tradicne budicek o siestej, ked ku mne preliezla stanka do postele. uz sme aj muza boli zaviezt do roboty. teraz uz hodinu stanka vyvara v kuchyni. inak to bol fakt uzasny napad kupit jej tu kuchynku, cely den sa pri tom dokaze zahrat.ani sa vonku nepyta, aj tak len leje v kuse. som jej nalozila chrumky do hrnca, tak miesa ostodusu na sporaku 😀

mimi21
22. júl 2010

@ladywitch26 posli trochu dazda aj k nam 😀 ale ja sa uz len utesujem, ze uz toto neznesitelne teplo bude trvat len 2 dni
a pocuj lady ako ste to nakoniec riesili s kocikom...kupovala si nieco? a co postielka...das stanku uz do velkej?

my mame za sebou dost zlu noc, neviem co sa malej snivalo, ale normalne riadny hystericky plac zo sna, nevedela som ju utisit, len ked som jej flasu s vodou strcila do ust

nikanika28
22. júl 2010

@ladywitch26 hej, chodi okolo pol deviatej a potom o pol druhej spavat...pokial jej to vyhovuje, nebudem jej to menit na jeden spanok...a Stanka spava uz len raz? Kuchynka by sa urcite uchytila aj u nas...len my uz tolko rarohov mame, ze netusim, kam by som jej ju dala ...zeby do kuchyne ? 😀 😀 😀

mimi21
22. júl 2010

@nikanika28 my uz tiez pekne dlho spime len jedenkrat denne
co by som dala za 2 spanky 😅 ale uz si aspon ten jeden predlzila, taha tak cca 2,5 hodiny, ja vacsinou s nou 😀

ladywitch26
22. júl 2010

@nikanika28 stanka spava uz len raz dobre tri mesiace. tak medzi dvanastou, jednou chodi a tak na dve hodky. a vecer medzi pol deviatou,deviatou zalahne. no len o siestej uz buntosi. a este ked sa v oktobri bude cas posuvat, tak to budu budicky zas o piatej 😝
@mimi21 postielku som nekupovala, maleho dam do stankinej a stanka bude zatial v cestovnej spavat, len novy matrac poriadny jej dokupim.a planujem pockat tak pol roka potom a obidvoch naraz ich presuniem do vedlajsej izby. aby sa stanka necitila odstrcena, ze zrazu nove babo, tak ona uz pri nas spat nemoze. pojde naraz s braskom. ona do velkej, to uz bude mat 2roky skoro a maly s postielkou. kocik som zatial nekupovala, aj tak ho teraz strasne malo vyuzivame, lebo stanka chodi hlavne po svojich a ked idem na nakupy, tak bud vzdy s muzom alebo s aupairkou. takze maly bude v kociku a stanka pripadne v bicykliku. mozno tak v novembri kupim ten pre surodencov, ale este uvidim, ako stanka.
inak sa mi strasne rozkecala, hlavne zvuky zvieratiek.na macku vravi naaaaau, k-k-k je zaba, akoze krrrrk, a par hodin mi trvalo, kym som prisla na to, ze ka, ka je kacka, ako kva kva 😀

iinuska
22. júl 2010

dobre ranko 🙂
posledne noci sa Adamko budieval nejako castejsie, a dnes som mu nahodne nasla prerezany ocny zubokkkk

teraz tu pobehuje len v plienke a pekne sa potime.Konecne uz zacal aj sam cupitat, prejde celu miestnost, teda nie vzdy, ale obcas sa zadari

nikanika28
22. júl 2010

@iinuska gratulujem ku krocikom 😵 😵 😵

@ladywitch26 mne raz Klara spala od desiatej do druhej a potom do vecera bola hore. No a o siestej uz nevedela co so sebou, nakoniec sme potiahli do siedmej a to doslova, ako som ju polozila do postielky, tak zaspala a spala do pol osmej 😀 . Inak vstavame o siestej 😝 ...dnes bola vynimka a potiahla do siedmej skoro 😵

ladywitch26
22. júl 2010

@iinuska no ja mam dojem, ze ti chlapi znasaju zuby akosi lahsie. ani horucky, nic.

idem ja asi skocit na nakupy, len musim najskor aupairku zobudit. 😀

sssimi
22. júl 2010

@ladywitch26 Stanka je šikulka. Budete z nej mať asi kuchárku 😉 . Sarah tiež začína vydávať zvuky. Povie kač, vrčí ako tiger a momentálne miluje svoju bábiku. Stále ju pusinkuje a debatí s ňou a snaží sa ju napodobňovať 😀... No a klasika ai ako u všetkých detí teraz "mama, mama, mama" dookolaaaaaaaa 😀

ladywitch26
22. júl 2010

@sssimi stanka je cely otec, toho tiez bavi varenie 😀 teraz akurat tu kuchynu niekde stahuje, som zvedava, kde s nou zakotvi. uz ten bordel v obyvacke ani neupratujem, neoplati sa to. staci jej par sekund a da to do povodneho stavu 😀
no, uz sa ju snazi rozobrat, komin uz odmontovala.ale tvari sa tak huncutsky pri tom, ze ju ani vyhresit neviem, normalne sa smiat musim.

iinuska
22. júl 2010

@nikanika28 dakujeme 😉
@ladywitch26 to mas tku spachtosku aupairku?

@sssimi u nas je uz aj mami. Strasne sa mi to paci 😵

ladywitch26
22. júl 2010

@iinuska no bezne vstava tak okolo desiatej. ja vacsinou chodim do roboty poobede, tak ona si pospi, vyjde na ranajky az o jedenastej

u nas sa pouziva slovo mama aj pre ocka 😀

jamaat
22. júl 2010

A u nás stále ani jedno jediné slovíčko.

monkap
autor
22. júl 2010

@ladywitch26 u nas zase "tata" niekedy pouziva aj pre mamu 😀

ladywitch26
22. júl 2010

@jamaat vsak si to este uzivaj, vcera sa sused rozpraval s muzom, ze ich 18m. dcera akurat zacala pouzivat slovicko "why?" no a tazko sa niektore veci vysvetluju, ked on napr zaveli, ze ideme domov a ona na to a preco?

rybca
22. júl 2010

@sssimi vsetky nie, nas Mato povedal Mama len raz hadam, obcas zakrici Mem, ale inac len krici zvuky

monkap
autor
22. júl 2010

nasa ked bola mala, stale hovorila mama mama .... a teraz? to uz musi byt ozaj vynimka, aby povedala mama ...

monkap
autor
22. júl 2010

ale zase povie napr. tata, deda (dedo), táči (vtáčik), hava (havo), ham, daj, áči (páči) ....

sssimi
22. júl 2010

@ladywitch26 tak tebe bude dobre. Dvoch kuchárov mať domaaa, jáááj to by bolo.

A u nás tiež fičí mama aj na tatka, ale keď začneme s Mirom hovoriť medzi sebou tata, tak aj ona sa potom tatuje 😀
@iinuska na mami sa už strašne teším 😉

Sarah až tak veľmi nerozpráva, ona si skôr mrmoce niečo po svojom a napodobňuje zvuky, akože po nás kýcha, fúkať už vie, ukaže ako sa máš, aká budeš veľka, zamáva, pusu pošle, indiána spraví, dokonca už aj čertíka 😀 Ale keď jej povie povedz.......nejaké slovičko,tak len na mňa pozrie zarehoce sa a pokrúti hlavou, že nie 😀 Ona celkovo nechce opakovať. Ak to už robí niekto iný ona to robiť nechce....

iinuska
22. júl 2010

na Adamkovi som si vsimla, ze je strasne vnimavy a pocuva o com sa rozpravame. Minule na mna Petko vykrikoval, ze je asi pokakany, a maly hned a-a. Inokedy sme zase isli s Petom v aute a spomenuli sme Petka, a Adamko hned Tete. On ho tak vola. 😅

jamaat
22. júl 2010

@iinuska To Emka vníma tiež, ale nerozpráva 🙂