Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sssimi
17. júl 2009

Luba ono sa to vraj tak hovorí, že po krste sa dieťa zmení. Kamoška mi tvrdí, že ich malinká mala do krstu denne koliky a po krste akoby uťalo... Ja tomu sice neverím, ale nebolo by to na škodu 😀

No skúsim aj ja malej najskôr ten harmanček. Snáď tú stolicu trošku zriedim.

My sa s mm práve chystáme na kupko. Už som to psychicky nezvládla. Mliečko je v chladničke pripravené, ešte čakáme kým sa malá zobudí na papanie a ideme.

sirinka
17. júl 2009

baby na harmancek pozor, to je tiez dost silny alergen...

ladywitch26
17. júl 2009

akurat sme prisli od doktorky, dostali sme do kazdej nozky jednu ihlu. no ziapotyyyy, jak keby ju z koze drali, ale potom v autosedacke nam hned zalomila a teraz sme ju dali spinkat na gauc a spi dalej.az som prekvapena,lebo akonahle zastaneme s autom, tak sa vzdy prebudi v sedacke a teraz nic. asi ju ten rev vycerpal, chudatko moje. teraz idem sledovat teplotu, keby jej nahodou vystupila, tak jej hned dam sirup

luba142
17. júl 2009

dualcore ja by som radsej skusila feniklovy caj alebo len vo vode vyvar cely kmin a preced

luba142
17. júl 2009

simi mne sa nezda ze by sa po krste zmenila no mozno s tou kolikou mas pravdu a je celkovo akasi taka kludnejsia ale ci je to krstom neviem 🙂

sssimi
17. júl 2009

Luba ani ja neviem, ale mňa by potešilo keby jej tie koliky prešli, lebo ich má často... Ale veď už len mesiac a snáď sa to potom upokojí.

My sme sa boli okúpať. Juj som si tak dobre oddýchla. Voda je môj živel! Hodina a pol spravila svoje. Sarah bola s babkou.

Kočky ako zistím že má dieťa zápal stredného uška. Okrem toho že si to uško chytá čo je ešte príznakom?

kosska3003
17. júl 2009

ahojte tak ja som bola cely den na terchovej na chate mala mi tam tak pekne spinkala lebo tam bol tienilk a ani nie take teplo teraz mi tiez zalomila tak som zvedava ci sa zobudi lebo mi nepapala tak sa tesim lebo uz som si zvykla ze spi celu noc a inac tak ma tam spieklo dufam ze nedostanem upal

mimi21
17. júl 2009

sssimi ja sa uz dlhsie pohravam s myslienkou, ze by som sa sla niekde okupat, len nemam odvahu navliect sa do plaviek 😒 😒 😒
mm sa ma pytal ci mi budu plavky dobre, ja na to ze ved su na snurky a on ma zabil tym ze ci snurky budu dost dlhe 😀 😀 😀

nikanika28
17. júl 2009

mimi 😀 😀 😀 ..no ja sa s myslienkou, zeby som isla do plaviek ani nepohravam... 😅 😅
No Lukasko sa vratil z Kubina....a ked som ho vystiskala, tak sa mi zdal horuci....svokra, ale cobyyyyy...hmmm a horucka 38.5 ☹ ☹ Tak som ho isla osprchovat vo vlaznej vode, dala nurofen...teraz mu to kleslo na 37.2. Myslite, ze to moze byt upal??? Cestovali vlakom. Ako sa to prejavuje a ako dlha trva, neviete niekto?

mimi21
17. júl 2009

nika neviem ci upal, ale skus mu dat vela pit, moze to byt z prehriatia, nemusi to byt zrovna upal - si aspon myslim

upal je take ze ta boli hlava a aj zvracanie moze byt

nikanika28
17. júl 2009

mimi, tiez som si to tak nejak myslela...pytala som sa ho, ci ho boli hlava alebo nieco a povedal, ze ho nic neboli, tak neviem, aj sa naveceral -zjedol plny tanier krupicovej kase 😕 . Tak ozaj neviem, snad mu to prejde. Davala som mu aj zabaly na cielko aj vela pit, tiez si myslim, ze by to mohlo byt z prehriatia...dufam, ze to nebude nieco horsie..

nikanika28
17. júl 2009

idem tusim na orbitrek cosi trosku vypotit - zedla som dve male cokoladove tycinky... 😅 😅

emode
17. júl 2009

plavky mam tento rok v tom najposlednejšom šufliku 😀 spodok by som aj obliekla ale viete si predstavit nase rozkojene prsicka v bikinach ??? 😀 😀 😀
som si minuly rok kupila take krasne bielotyrkysove adidasovske bikiny no mozem zabudnut ani na terasu sa neodvazim v nich ... 😅 😅 😅

zuzkad
17. júl 2009

pekny vecer kocky,

asi tu uz nikoho nebude, ale aspon som vas prisla pozriet. Dnes som mala nakupnu horucku...tesco, carefour, billa a lekaren...uuuuuuuuf potom som doma ledva presla k sedacke 😝 😝 😝

dala som si inak precazvatie, ze sa MM len tak nevzdam..aj ked pri odsavani uz to ide po kvapkach stale bojujem ako besna...aj ked len 50ml denne maly vypije...ale bude mat MM aspon troska...dokonca som uz aj pisala jednej poradkyni tak uvidime...objednala som si taku srandicku na dokrmovanie...toto http://www.minibazar.sk/SUPLEMENTOR-MEDELA-id99924 ..poradila mi annag...tak verim, ze to este rozbehnem...lebo stale mi beha hlavou, ze ked som pred zapalom mala celkom pekne mliecka musim ho mat aj teraz...len to musim zase rozbehnut...nedaaaaaaaaaam sa 😉 😉 😉

inak citam ako tu riesite cvicenie...hmmm to aj mne beha po rozume...ja som aj zacala behat...a kamaratka mi zistila, ze aj pri kojeni sa moze cvicit, len ak sa vyda viac namahy je lepsie prve mliecko po cviceni odtriekat a dat babatku az to dalsie...inak pohoda...takk sup sup na to....ja chcem cvicit podla tejto stranky http://www.hejbejse.tv/on-line-televize/tehoten...

nikanika28
17. júl 2009

Emode, ja som mala tiez min. leto nove krasne bikinky....hmmmm.. ja ani ten spodok asi neoblecem. Respektive oblecem, ale to co mi bude okolo pretekat....Cize si ich pre istotu ani nebudem skusat a hotovo.. 😀 😀 . No a vrch....NO COMMENT, to urcite nanasukam do podprdy.. 😀 😀
Zuzka, ja som este nezacala, akosi sa nemozem dokopat, a to som pred tehu pravidelne 3xdo tyzdna fitko mala 😅 Teraz cakam, ze si pojdem najprv odstreknut mlieko a potom mozno... 😅

sssimi
17. júl 2009

Mimi ja mám na háku čo si o mne ľudia pomyslia... Plavky som si musela požičať od maminy -moje sú mi malé na cicikoch-asi ako každej 😀 😀 😀 No a každopádne boli tam aj širšie kúsky odo mňa a desila som sa tých vytlsnutých detí-ty kokso to je neuveriteľne ake môžu byť deti tučné.

Zuzkad super. Budem ti držať palce a už dávnejšie som kukala na tú srandičku na kojenie a príde mi to perfektné. Dúfam, že ti to pomôže a mliečka budeš mať pre Nicolaska dosť.

Ja moc na cvičenie pomyslenie nemám. Rada by som ale chodila aspoň plávať. Veľmi som si oddýchla na chrbát a rozhýbala všetky svaly... No a na to akú som ja mala výdrž som teraz na tom s kondičkou biedne... Normálne mi dal zabrať 50 metrový bazén pri čom ja som plávala bežne kilometer bez problému a ani som sa nezadýchala... 😔

sssimi
18. júl 2009

Víkend v plnom prúúúde 😀 😀 😀

dualcore
18. júl 2009

ahojte majovky 🙂
dakujem za rady k tomu zapekaniu.budem sksat len aby sa Korimu prilepsilo.Dnes nas caka oslav ...sestrina dcerka ma 2roky a ako som jej davala robit tortu uz som aj myslela na to ako oslavime nas prvy rocik 🙂 sice je to daleko ale uz sa na to tesim.maly mi teraz pekne buva.dufam ze mu to vydrzi aspon 15min.nechapem kde stale berie energiu 😖
na to plavanie ste ma riadne namotali..ale nemozem si dovolit ist od maleho lebo kojim kazdu hodinu..je strasny zruuut 😝
cvicit som ani nezacala ale asi ani netreba lebo pri malom to ide rychlo dolu a som na tom rovnako ako pred tehu..ale aspon prsia ostali vacsie 🙂

ladywitch26
18. júl 2009

tak sme si vcera uzili....dve hodiny vresku,kym sa mala utisila, ale potom ten sirup zabral a spala mi az 10hodin v kuse.potom som ju uz radsej zobudila. teraz zasa kludne spinka, ale zas som jej pred chvilou dala sirup, lebo ma horucku. no ak nas toto caka po kazdom ockovani,tak sa mame na co tesit... ☹

iinuska
18. júl 2009

ladywitch,fuha, 10 hodin?To si pekne pospinkala.Spanok jej len prospeje. Ako dlho ma horucku od ockovania?

luba142
18. júl 2009

ahojte baby u nas je dnes zamracene a dufam ze sa troska ochladi aspon ked uz ma byt takto
simi- mala nasa mavala zapaly usiek v 3rokoch pravidelne a zacalo to tak ze stale plakala a ona uz vlastne aj povedala ze ju boli usko a takychto malickych je to horsie rozpoznat ale urcite by stale plakala a aj by asi mala teplotu skus ju chytit pri uskach ako zacinaju tak to vzdy skusala lekarka keby ju tam bolelo mala by sa rozplakat ale ked nie je uplakana tak asi to nema lebo to strasne boli nasa ani nespavala a strasne plakala

ladywitch26
18. júl 2009

inus, vcera horucku nemala,az teraz ju to chytilo. dostala injekcie vcera o tretej, ale az dnes sa jej tie ranky zacali trochu zapalovat....

inak akurat mi segra poslala spravu,ze mi zomrela starka. a ani na pohreb nemozem, lebo tym blbym byrokratom v blave trva 3mesiace,kym vystavia rodny list. a bez neho nemozem s malou nikam,lebo mi ju nezapisu do pasu 😠 😠 😠

emode
18. júl 2009

lady tak nech to zvladnete co najlepsie, myslime na Vas 😕 😕 ale asponze spinka ...

my dnes pripravujeme tiez oslavu taku grilovacku na moje narodky i ked uz ani nemam velku chut oslavovat 😅 😅 pojdeme pre moju maminu do ZV a potom na nakup tak drzte palce nech to aj my zvladneme v tej horucave ...

iinuska
18. júl 2009

lady, to mi je luto, ze ti zomrela babka, no tie urady, to je nieco strasne. 😠
my sme neboli este zatial zaockovani, az v auguste.Tak som zvedava, lebo Adamkovi sa to zapalilo po prvom ockovani, museli mu to prepichovat a vytlacat. Tak uvidime, co bude po druhom.

iinuska
18. júl 2009

emode, u nas nieje horucava, prave sa celkom prijemne ochladilo, zacal fukat silny vietor, asi bude dobre prsat.
Tak teda vsetko najlepsie k narodkam 🙂

ladywitch26
18. júl 2009

inus, ale to prve ockovanie, tbc sa musi zapalit, to by bolo skor zle, keby sa nezapalilo. len tieto dalsie, to je horsie, ze to ma v obidvoch stehienkach. jedna bola na pneumokoky, ale tu ma ok, to jej ani neopuchlo, ale druha, co je 6 v 1, tak tam uz ma cerveny kopcek a zapaluje sa jej to. a asi ju to dost boli, lebo je tam aj protitetanovka a to si ja pamatam, ked som este v skolke dostala protitetanovku, tak ma otec 3dni musel na zachod nosit, co som na tu nohu nemohla ani stupit.

iinuska
18. júl 2009

lady, tak to som nevedela, ze to prve sa ma zapalit 😨

ladywitch26
18. júl 2009

co si pamatam, tak v skole nas ockovali na tbc do zapastia, a potom prisli za par tyzdnov skontrolovat. a komu sa nezapalilo, resp. kto to mal male, lebo nam to pravitkom merali, tak toho zaockovali este raz do pleca

iinuska
18. júl 2009

lady, ano tak to bolo. Ale co si pamatam, tak vacsine to zacervenalo a nebolo treba znova ockovat

joj, u nas je aka ciernava, fuka vietor, uz len dazd chyba

ladywitch26
18. júl 2009

inus, aspon mate teplo. tu je od rana pod mrakom, vcera sice neprsalo, ale fukal studeny vietor a teploty mame tak 20 stupnov. predtym dva tyzdne v kuse lialo. ani som s malou nemohla vonku