Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
3. aug 2010

ahojte
za nami hrozna noc, zaspala som asi o pol 3, o 7 budicek, a este medzitym 2x kojenie
rano sa mi zdal Adamko v ok, ale pre istotu som mu zmerala teplotu, ze teda ked ideme k doktorke, nech jej viem povedat, a mal 37, 5. Ani sa mi to nezdalo 😒
U doky reval ako tur....Ale nic, vraj by to mali byt zubky. Tak to je ten lepsi pripad. Odporucila mi homeopaticke cipky, vyskusame...Ockavanie sme prelozili na september

mimi21
3. aug 2010

jaaaaj pomoc, Nina reve v potielke ako tur, spat ani za zivy svet, nemozem sa jej ani dotknut a ocka uz ma take malicke ze az 🙄 🙄 🙄

iinuska
3. aug 2010

Adamko zaspinkal o pol 12. Predtym som mu dala ten cipok. Ale dnes ma lepsiu naladu, ako vcera. klop, klop

iinuska
3. aug 2010

od vcera maju v Lidli akciu na pampersky, len s malym som teraz radsej doma. Uvidime zajtra, ako bude, len je mozne, ze ich uz ani nebudu mat 😕

zuzkad
3. aug 2010

ahojte 🙂
mne maly dnes zaspinkal presne o 12,00 dal si obed...teda len hovadziu polievku a potom uz nechcel nic jest, ale pred spanim mlieko stiahol este, teraz spokojne spinka.
Inak kocky ja som zrela na liecenie ....od vtedy co mal maly tie zachvaty az do kolapsu, tak sa velmi bojim aby sa nebuchol a nespadol....aj pred vcerom ako behal padol na nos a spustil strasny rev, ze uz uz zase kolaboval, ale stihla som to este pred uplnym upadnutim...ale uz bol modry zas a uz oci zase vyvratil...hroza...ja si uvedomujem, ze az prilis som uzkostliva...az mi je ho luto, lebo vsade za nim chodim za chrbtom, viac ho nosim na rukach, pricom on by rad behal a ked sme doma, nedovolim mu behat bo byte ako pred tym, ale to z dovodu, ze mam strach, ze zase padne a buchne sa...ked nahodou zacne utekat tak hned ho schmatnem, len aby nepadol...takato som nebola, nechala som ho nech beha a chodi kade tade, ale teraz som az prehnane bojazliva...a ako sibnuta ked vidim, ze ide k stolu, radiatoru atd...uz mam desive predstavy o tom ako si tam moze hlavu roztat o hranu a je mi az zle pri tej ppredstave...som ako magor a chuda dieta nenecham realizovat sa 😖 😖 viem, ze ani to nie je spravne, ze dieta sa musi naucit byt opatrne, ale ja mam uz hrozny strach...neviem si predstavit, zeby u nas aj krv potiekla, to by ma rovno mohli do cvokarne zobrat....normalne uz cakam kedy zacne chodit ako trojrocne dieta...Nicolas je velmi zive dieta a vsade sa ponahla a uteka hned, len staci troska a uz aj sa moze potknut. Nakupila som aj ochranne silikony na rohy co mame a pri radiatore som bublinkovou foliou omotala ostre hrany, ktore su fakt nebezpecne a ostre...som asi zrela do cvokarne 😖 😖
svokra isla na nakup, tak mam chvilku kludu a sukromia 😉 😉

emode
3. aug 2010

janka vdaka, ale sofiu by som po tych nasich chorobach do vody este nestrcila, mna priserne zacala hlava boliet 😖

boli sme my suseda pozriet, lebo ma celkom dobry vozovy park, myslim detsky 😉 tak sme vyskusali kadeco a potom na ihrisku a teraz uz spi ako dudok ... tiez sa snazim vymyslat program a skor nebyt doma vo vnutri lebo potom je to presne o tom ako pisala lady, mala sa len tak moce, s nicim sa poriadne nehra, ja mam tendenciu robit nieco ved vzdy je co v domacnosti, ale akosi som "mudrejsia" 😀 aj z tych knih a viem co z takehoto moze vzniknut ... je to zaujimave citanie a hlavne si viem teraz prehodnotit pristup aj komunikaciu k Sofii a asi sme aj obidve spokojnejsie ... telku uz nezapinam vobec 😅 a vsetko robime spolu 😅 je to narocne ale rata sa jej to 😀

mimi aj mna by lakalo rychle riesenie a urcite je plus ze vam tam stavaju znami ... ale zvazila by som, urcite sa v Podzamcoku da kupit stavebny pozemok a dnes stavba na kluc, lebo my tiez uvazujeme o novom, aj ked sa to nezda, ta casto vyjde menej ako stavba svojpomocna ... sme to preratavali 😝

emode
3. aug 2010

@iinuska pampersky som vcera kupila 😀

mimi21
3. aug 2010

@zuzkad podla mna je to normalne, mas o svojho synceka strach a chces ho chranit ...

tak NIna sa naobedovala, stale nechce spat, ci som tam alebo nie a teraz znova reve v postielke

baby otazka: dali ste uz niekedy drobcovi po ritke? nemyslim silnu, len tak "vychovne"

mimi21
3. aug 2010

@emode no s pozemkami na Podzamcoku je dost problem, riesili sme to uz dlho...
a mm nechce pocut o inej stavbe ako svojpomocnej, on je na taketo veci zrucny a nezniesol, keby mu to robil niekto iny

emode
3. aug 2010

@mimi21 viem o com pises 😀 mm rekonstruoval dom, v ktorom teraz byvame a este aj tu chajdu na Donovaloch, takze stavba na kluc znie perfektne uz aj pre neho ... ak mu to praca dovoli, tak ano, lebo bezne zamestnany clovek by staval asi 5 rokov, ale fakt je, ze ked si to zratas, firmy, ktore stavaju maju uplne ine ceny ako maloodberatelia a celkovo, ked si da pozor a dohliada na celu stavbu, tak to urobia dobre a hlavne rychlo a naozaj relativne lacno ... my sa obzerame po drevodome 🙂) co je ale zas o inom 😉

emode
3. aug 2010

@mimi21 ja som jej pacla po ruke ale viac to neurobim 😝

kosska3003
3. aug 2010

mimi ja som dala po zadku malej ale to uz ma fakt ze vytacala uz asi hodinu a uz mi nervy nevydrzali ale potom uz bola dobra ja som neni za byt deti ale raz za cas vychovnu ked uz fakt nic nepomaha tak to hej

iinuska
3. aug 2010

ja uz malemu ani obed pred spanim nedavam, je unaveny a nechce papat, tak ho len nakojim a obeduje, az ked sa zobudi
u nas veru na kupanie nieje. Od rana je pod mrakom, len obcas vykukne slnko. Ale zima zase nieje
@emode telka Adamka nejako nezaujima. Tiez sa snazim malemu maximalne venovat, ale nievzdy to ide. 😵

mimi21
3. aug 2010

@emode drevodomy poznam, mm s nimi dakedy robil 😉
mne by sa aj to pacilo
no ale uz je viacmenej rozhodnute pre rekonstrukciu podkrovia, svokor tiez suhlasi, len mam teraz este obavu, kolko budeme mm braska vyplacat, lebo svokor povedal, ze hodnota toho domu moze byt kludne aj 6mega (samozrejme korun) 😅

iinuska
3. aug 2010

@mimi21 mne este ruka neubehla. Zatial staci zvysit hlas, a Adamko hned vie, ze nieco nieje v poriadku 🙂

mimi21
3. aug 2010

@mimi21 no a uz je dobojovane, slecinka uz konecne zavrela ocka a spi
samozrejme zaspala so mnou na posteli
ja si este dorabam hranolky k vyprazanemu syru co som stihla pomedzi to urobit a poobede ked dojde mm idem s kamoskami na shreka 😀 dnes mi to fakt po tom 2hodinovom placi dobre padne

kosska3003
3. aug 2010

moju malu telka ako vobec mam sesterku ta ma telku pustenu non stop dvd minimax ale to je podla mna moc ked ju to bude bavit tak hodinku denne a nie cely den teraz maju sople a je s nimi doma zavreta ze oni by behali po vonku a by ochoreli viac tak potom ked vyzdraveju ich ofukne a zase chory

joj ja uz cestivnu horucku mam v noci som ani spat nemohla co mi stale po rozume beha co mam zbalit ake to tam bude a ako let no uz nech je piatok

kosska3003
3. aug 2010

ja ked na malu zvysim hlas alebo poviem rozkazovaciu vetu ako nono stoj nechod tam nemozes sa mi rozplace

emode
3. aug 2010

@iinuska ja som pacla kvoli krbu, som si nemohla dovolit aby sa skusala popalit 😖
@mimi21 ale ste rozhodnuti tak je to ok, budete riesit ako sa bude dat a uz sa nevieme dockat, kedy Vas prideme kuknut 😅 😅 😅 aj s matou s Krupiny 😀 😀

emode
3. aug 2010

@kosska3003 to mas dobre, marika to berie vazne, ja mozem aj prisnejsie a mala kuka na mna a rozmysla, ako to obist pripadne maximalne skusa, kam moze zajst 🙄

kosska3003
3. aug 2010

@emode no ale niekedy ako keby nic nepocula kasle na mna ale ja som rada nech len vie ze vsetko nemoze

emode
3. aug 2010

@iinuska telku som myslela len tak ako podmaz, ja som na nu bola dost zvyknuta, ani nepozeram a ide to, ani sofia ju nesledovala, co ma oblubene diely macka pu to jej mm pusta na notebooku malokedy cez DVD a jedine rozpravky v telke, co ju chytia, ktore este aj tak neodsleduje, su o lokomotive Tomasovi ... tu skor ide o moju disciplinu telku nemat pustenu len tak ...

mimi21
3. aug 2010

@emode jasne kocky spravime potom zurku 🙂

emode
3. aug 2010

no predsa z Krupiny, katastrofa so mnou uz 😠

iinuska
3. aug 2010

@kosska3003 my ideme buduci stvrtok, zatial som este v klude, ale ja som tiez aka, ze pisem zoznam, aby som nedajboze nieco nezabudla. A Peto sa ma vzdy pyta, ze ci ideme do pralesa... 😀 Ved vsetko sa da dokupit aj priamo tam 😉

martinaxyz
3. aug 2010

@zuzkad- aj ja by som chodila vždy za malým keby sa mu stalo to čo malému Nikolaskovi 😉 😉 😉
@emode- som za návštevu 😀 😀 😀

kosska3003
3. aug 2010

@iinuska no ty si uz na jednej bola s malym ze no ja tiez uz mam zoznam napisany no da sa tym kupit ale to su chlapy oni si nevedia ani kefku zbalit oni nic nepotrebuju

zuzkad
3. aug 2010

@emode o akej knihe pises ? Je to nejake dobre citanie a rady ??
ja som malemu dala po zadku, ale to uz nezaberalo nic ani kludne dohovaranie, zvysenie hlasu a LCD za 100 000sk by bolo coskoro rozbite...rozbehol sa z konca izby a vrazal do TV s teniskou v ruke, potom si zobral auticko a to uz bolo moc, snazila som sa ho zabavit inou vecou, ale nemal zaujem, mal v plane proste doskrkat obraz a TV by skoncila v kosi....tak dostal po zadku, ak sa to tak vobec da nazvat, capla som mu ale uplne jemne a cez plienku to nejak necitil....len sa zhacil a prestal, videl, ze mamu uz naozaj nastval...od vtedy tV nechyta a nevsima si ho 😝 😝 ale aj to jemne capnutie ma trapilo...a este ked raz triskal so sklenenou vytrinou tak dostal capnutie po prstoch aj to uz skoncilo od vtedy, ale inak uz si ani nepamatam kedy to bolo, lebo od vtedy uz na rit nedostal, zatial nam to ide bez toho, staci sa prisne pozriet zvysit hlas a prst hore, to uz vie, ze je cas skoncit 😅 😅
tak ja som mala v plane ist si lahnut k malemu, ale uz je hodina od spania..neviem, ci si pojdem teda lahnut, lebo je mozne, ze sa coskoro zobudi prave vtedy kedy mna zdrapne najviac spanok 😝 😝

emode
3. aug 2010

@zuzkad Deti jsou hosté, kteri hledaji cestu od Jiriny Prekopovej a este od tej istej autorky Malý tyran, ale k tej som sa este nedostala, sirinka pisala o tej prvej, ze super ... su tam priklady a hlavne take ramcove rady ...

zuzkaprofant
3. aug 2010

dievcata kolko vyjdu domy na sk stavane na kluc take vnormalnej velkosti a aj pozemok ktomu