Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
21. máj 2009

dupi ja ju davam pod hrazdicku, ale iba jednu hracku som tam dala a davam ju do lehatka, pustam jej muziku a vibrovanie...ale vibrovanie iba ked chcem, aby spinkala...inac sa s nou rozpravame, ked je chvilocku hore, ale obcas moze aj sama studovat okolie...

monkap
autor
21. máj 2009

siri: klarka je uz uplne bez plienok??

sirinka
21. máj 2009

monkap v noci este ma...cez den uz nie...iba pre istotu, napr do autosedacky a tak...ale uz sa pyta, resp. chce to robit celkom sama
a magdalenka zase uz pekne latkuje...je to super...

monkap
autor
21. máj 2009

to mate super ... patrik sa nejako moc nechce pytat ... cez den ma slipy, ale vycika sa vacsinou iba vtedy, ked ho posadime na nocnik - sam sa vypyta malokedy 😖

sirinka
21. máj 2009

monkap ale sa ti aj do slipkov popiska? alebo drzi, kym ho neposadis? my sme tiez na zaciatku museli sledovat a nabadat klarku, kym si to sama uvedomila, ze treba povedat

monkap
autor
21. máj 2009

malokedy sa do slipov .... ale stane sa 😝 no budeme oducat nadalej .. snad sa to bude zlepsovat 😵

zuzkaprofant
21. máj 2009

cafte no co nove ja akurat ranajkujem nestihacky pri malom bo chce byt na ciciku a hned m 😀 i tam aj zaspi a dookola dobre ze uz cumlik chce tak sa aspon tak zabavi , ale spinkali sme super 4 hodky v kuse potom papanie tak 2hodku kukanie hore dole po izbicke bo sa mu nechcelo spat a tak spinkal zase az do 6 hodky a tak sme vstali o 10hod ja apson uz nechodim ako matoha 😀 ale obdivujem vas co mate 2 deticky ako to stihate ja nic nestiham ani na zachodik ist jedine rano sprcha oblecem sa tak akoby sme uz aj na prechadzku isli a tka som cely den vtom 😀
ale uz mame skoro vsetky navstevy zkrku este par ludi nas pride kuknut a hotofo 😉
co dnes varite na obedik u nas je statny svatek tak pojdeme poobede bo teraz je velmi teplo sa prejst do mesta a zajtra ideme na nakup pre maleho mi treba dake oblecko bo vsetko mu je velke 🙄

emode
21. máj 2009

ahojte
tak dve deti za sebou, to si trufnem az v pokrocilom stadiu 😀 mala je dnes velmi nepokojna, stale by bola na prsniku a place, tiez neviem preco ☹ od siednej rano spala tak pol hodinku a teraz konecne asi hodinu ale budi sa a place ☹ noc celkom usla ... aspon sme nekukuckovali dve hodiny hore ale casto sa budila a pucila ...

zuzka aj ja som vcera musela malej dokupit nejake veci, i ked toho mame dost, malo co sa hodi a je dobre ... takze tak

micva
21. máj 2009

ahojte, tak mate dalsie majovcatko, vola sa Marika, ma 50 cm, 3800 g (Kosska), obe su v poriadku 🙂

dm1
21. máj 2009

tak vidim ze mame uz aj maminkovsku temu - to som rada. Dnes sme boli na poradni a maly od min.pondelka pribral 380 gr. tak som rada lebo som sa velmi bala ze malo pribera.... obcas ma totiz strajkovacie obdobie a nechce sa prisat na prsnik. Dlho sa jeduje a nakoniec sa predsa len napapa. Prave ho to drzi od vcera, len ked sme dnes isli k dokimu tak sa dobre napapal. Inak spinka dobre aj cez den vo svojej postielke, iba sem tam si pomrnci a ani brusko ho neboli... Inak ja tiez odstriekavam ale zatial mu davam len z prsa a odstriekane do mrazaka pre pripad potreby. Tak mu asi staci len prso ked pekne pribera - teda dufam. Inak v mrazaku uz mam 3 litre 😀 tak by ma porazilo keby mi doki povie ze musim prikrmovat. Sak keby bol hladny tak mi medzi kojeniami hadam nespi 3-4 hodky a v noci aj viac nie?

sirinka
21. máj 2009

tak som hodila malu do babyvaku a uvidime, ako tam bude spinkat...
konecne som si zase uzila trosku moju zahradku...sice teraz zacinaju len klinceky kvitnut, ale vsetko ostatne uz ma nahodene puky, tak sa tesim...
a paradajky zachvilku prinesu prvu urodu...

mystery7
21. máj 2009

ahojte kocky,
tak ja stale nic
v noci a dnes rano mi asi odtiekla hlienova zatka
chcem sa dnes kupat v teplej vode, doktorka mi neodporucala schody

mozem si dat do vody aj penu?

dupinka
21. máj 2009

mys, penu nie....

mystery7
21. máj 2009

kuk je tu niekto?
nase temy su teraz dost prazdne, maminky sa este zzivaju s babatkami a 2v1 je nas malo. Ja vacsinou beham po doktoroch, na poradnu a monitor.

dannynka
21. máj 2009

ahojte 🙂

veru je tu nejako potichsie,ja uz rano nestiham ani pc pustit 😅 😅

zuzkad
21. máj 2009

ahojte, veru veru je ticho nejak ale nie je kedy sa venovat pc....proste mame deturence a to je makacka 😝 😝 😝 ja sice rano spustim PC ale nestiham ho viac odsledovat...az takto vecer si k nemu sadnem a pisem...prave sa mi ozval maly takze zase ficim za nim 😉 😉 😉

monkap
autor
21. máj 2009

danny: mne PC rano pusta patri ... ked sa zobudi pride za mnou .... pusti PC ... sadne na nocnik, zapneme rozpravku v PC a pozera 😅

monkap
autor
21. máj 2009

ozaj je tu dako ticho 😨 😨

zuzkad
21. máj 2009

monka je obdobie rodenia a zaucania sa do mamiciek 😉 😉 😉 preto to tichoooo...ale neskor ked uz budeme zabehnute bude snad viac casu aby sme si pisali 🙂 🙂 🙂

babulky tie co ste rodili normalne...a ste nastrihnute...kedy sa mozeme kupat ?? Lebo do teraz som sa len sprchovala kv. tej rane, ale strasne by som sa kupala len neviem ci mozem 😖 😖 neviete niektora ??

snezzy7
22. máj 2009

Dobré ránko, tak za chvíľu vyrážame do nemocky, tak nám držte pästičky,aby sme boli čo najskôr v téme májovčatká 😎

papa

veronika1982
22. máj 2009

zuzkad dobra otazka.. vcera som nad tym rozmyslala ci sa uz mozem kupat alebo este nie..

dupinka
22. máj 2009

Ahojte!

Zuzkad, ak sa este cistis, tak radsej nie....

Mna rana dost boli resp. citim ju, tak ani neuvazujem o kupani, lebo aj sprcha je na mna citliva. 😖

zuzkad
22. máj 2009

pekny dnik kocky

snezzy drzime paste !!! nech to mas coskoro za sebou 😉 😉

dupinka, veronika : veru rana ma este pobolieva...resp. stipe a mam aj modrinu, ale sediet uz mozem lepsie o dost aj chodit, len ked dlhsie chodim tak ma rozboli dost 😖 😖 ....vcera som mala strasnu chut sa okupat a nie len sprchu...a som nevedela ci sa to uz moze, ked sa stale cistim este 😒 😒 ale asi nie ...ja len dufam, ze ta rana sa uz poriadne zahoji a budem mat pokoj...aj ked kamosky mi povedali, ze tu ranu citia sem tam aj po rokoch ...a prvy sex po sestonedeli je ako po prvy krat...tak som zvedava 😒 😒

sirinka
22. máj 2009

baby pocas sestonedelia by som sa veru nekupala....rany uz by mali byt zahojene, to trva tak 7-10 dni, ale kym mate lochie, tak radsej vydrzte do kontroly u dr. a potom uz mozete vsetko...

mne vcera doki vybral stichy a vecer som zase mala depresiu z toho CR ☹ ja viem, ze to inac neslo, aj tak som z toho uplne nestastna...
dnes sa mi rkuti hlava a necitim sa dobre, asi zmena tlaku...

kodada
22. máj 2009

ahojte babulky, aky mate nazor na 3D a 4D, ma to svoje opodstatnenie??? boli ste na tom?

zuzkad
22. máj 2009

sirinka mas pravdu, lepsie pockat na prvu kontrolu a potom uvidime....co a ako...neviem si inac predstavit ako ma bude vysetrovat, ked to mam stale take citlive aaauuuu 😒 😒 😒 tusim sa na kontrolu ide po 6tt nie ?? ja mam 16 dni od porodu a ta rana ma stale boli....je to samozrejme lepsie ako pred tym, ale stale to citit 😖 😖 ...dufam, ze uz to bude coskoro lepsie...dokonca este aj na velku mam stale problem...idem sice ale mam bolesti ..stipanie 😕 😕

zuzkad
22. máj 2009

dadi ja som bola na 3D a bola som spokojna je to pekny zazitok, vsetko krasne vidis a mas peknu pamiatku 😉 😉

dupinka
22. máj 2009

baby, vam povedali, kolko mate stehov? Lebo mne len povedal, ze ma nastrihol, ze mam trochu potrhane aj vo vnutri a ze ma zasiva... Ale pocet stichov neviem.
Ani som to nikde v prepustacej sprave nenasla...

emode
22. máj 2009

ahojte maminky
ja som sice isla sekciou ale tiez mi zakazali tych 6 tyzdnov kupanie ... vedia preco 😕

dadi my sme isli na 3D do Zvolena, ale malicka uz bola dole hlavickou a opierala sa o maternicu, tak povedal doky, ze by to nemalo zmysel. Potom som sa sice dozvedela ine info, ze skuseny doktor vie babo posunut tak, aby sa to 3D dalo spravit. Vo Zvolene je na to odbornicka Kamodova, je fakt super. Bystricu by som kvoli 4D asi neriesila, je to nove a ono s tym treba vediet aj pracovat, ale je to na Tebe

maminky, mam niekolko otazok
ako riesite dudlanie na prsniku, ked uz zjavne malinke nepije, len sa hra, ale ked ju dam dole, tak sa zlosti ...
mame stale kazdu druhu plienku zakakanu, je to oki?
vcer bola malinka strasne nepokojna, kazdu hodinu si pytala papat, skoro vobec nespala, myslite, ze to bol smad? ak ste sa niektora na to pytali pediatra, odporucil aj cajik? mozeme ho davat uz teraz z flase alebo radsej lyzickou???
vydrzia vam vasi drobci len tak lezkat, ked su hore alebo pri nich musi niekto byt a rozpravat sa s nim???

zuzkad
22. máj 2009

dupinka ja som sa na stehy opytala sestricky, co bola pri siti, ked doki odisla, ma cistila a ona mi povedala, ze mam 5 stehov.

emode moj maly takto spekuluje cez den, v noci na stastie popapa mliecko a zaspinka, prelozim ho len do postielky a spi...cez den je to horsie...ked je hore nechce byt v postielke, ani v sedacke nikde...len na rukach...nakojim ho ...odgrgne si ..na rukach zaspinka a ked ho dam do postielky do par minut je hore a place zase, cize kolotoc...sem tam este aj grcka...cize tak nejak...jedine ked ho dam do kocika a idem s nim von pekne zaspinka...inak doma je divoky...ale to tento druhy tt zostal taky 😖 😖
Mne pediatricka cajik dovolila, ze aj v mliecku je voda, ale ak chcem mozem mu davat aj cajik ale az nejaku hodinku po krmeni, abx sa mu to nezmiesalo s mlieckom a nebolo mu z toho tazko. Ja mu davam feniklovy na prdkanie