Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

kvetinkaaa
10. aug 2010

no ved 37tt, mas pravo na take stavy 🙂 len pekne oddychuj.
aupair sa ti oplati platit? aspon ti pomoze? to je slovenka?

ladywitch26
10. aug 2010

@kvetinkaaa mna stve ten nizky tlak. pri stanke som tiez mala, ale toto je uz extrem. len vyjdem po schodoch a uz si musim sadnut, lebo sa mi hlava kruti. a k tomu mam ketony v moci, ale vraj cukrovku nemam, tak nevedia z coho to mam.ze to maju podvyziveni, ale ja jem normalne. tak asi maly si berie nejako moc energie a zivin, tak ja som akoze vyhladovana z toho. zasa to bude viac nez 4kilovy maco asi.
a aupair je sice slovenka, ale skoda reci, to uz roman mozem pisat, co sme zazili. platit sa mi oplati, resp. ani nemam inu moznost, lebo muz chodi do roboty a niekedy aj na dva,tri dni v kuse, takze pri stanke by som sama teraz nezvladala.

sirinka
10. aug 2010

ahojte...my sme doma po dovolenke, na ktorej mi bolo skoro stale zle, dokonca aj som vracala raz...stale som bola unavena...a uz aj brucho mi vydulo...teda celkom ine tehu ako prve dve...teraz sa to zase ukludnilo, tak dufam, ze uz to tak ostane...xixi...

@ladywitch26 ty uz to mas skoro za sebou a cochvila budes mat zase male vonave babatko....juj uz sa aj ja tesim...aj ked princeznicky su zlate, ale mimi je mimi 🙂

ladywitch26
10. aug 2010

@sirinka ze raz vracala...pockaj, to ja spocitam.... od 11tt do 25tt, to mame asi tak 98x, plus od maja si este raz za cas vyprazdnim zaludok, takze stovku uz mam za sebou 😝
a ine tehu? zeby tentokrat bol v brusku aj pindur? 😀
inak v noci sa mi snivalo,ze uz bol maly na svete, a taaake krasne babo to bolo. 😅

sirinka
10. aug 2010

@ladywitch26 no ja prave som nemala vobec ziadne tazkosti pri prvych dvoch...tak teraz mi to moc nevyhovuje...ked si ani nemozem oddychnut, ked mi je zle, ale co uz...
a ci je tam chalan...uvidime...ale podla tehu to ja neverim, to je jedno...

ladywitch26
10. aug 2010

@sirinka vsak ak je to chlap, tak to zistite zavcasu, oni sa nehanbia ukazat, to len dievcata tam vzdy prekrizia nohy alebo sa zakryju rukou 😀

iinuska
10. aug 2010

ahojte tehulky 😵 😵 😵

ludmilabb
10. aug 2010

@ladywitch26 ratas ze maly bude mat okolo 4kg?

iinuska
10. aug 2010

no neviem, ci sa mam pridavat do diskusie, aby sa tu na mna nieco nenalepilo 😅

ludmilabb
10. aug 2010

@iinuska ahoj 😀 😀 😀

iinuska
10. aug 2010

@ludmilabb ludka, ahoj, zeby som nieco vedela skor ako Ty? 😀

zuzkaprofant
10. aug 2010

cafte ja uz som bola smalym vonku na ihrisku maly mi pekne do vystihu piesok nasypal tak kazdy sa aspon zasmial a maly v poho ani si nevsimil ze som cela od piesku , sme stihli este nakupit , upratala som cely dom , dala prat 2 pracky a som sa uz aj okupkala a maly spinka tak som rada asi zacenm chodit stale tak skoro rano vonku 😀 poobede budem varit lebo muz mi pojedol vcera cestovinky co boli na 2 dni tak m chutili tak idem stehna piect a ktomu pecene zemiaciky a daku plievocku

inac ako dlho idu vonku zubky myslite ze do mesiaca by mohli byt uplne vyrastene ked uz vydiet spicku?

@ladywitch26pekne odychuj a operka nech ti uprace este 😉

ladywitch26
10. aug 2010

@ludmilabb stanka mala 4170g, tak nemyslim, ze chlapec bude mensi... jedine zeby sa narodil aspon par dni pred terminom, ale este je vysoko, veselo ma kope do rebier, takze tento a ani buduci tyzden to asi nebude 😒

sirinka
10. aug 2010

@ladywitch26 tak to nase ukazovali obidve v pohode...nozky rozkrocene mali... 😀 dufam, ze im to nezostane hehe

sirinka
10. aug 2010

@ladywitch26 kamoska mala druhe babo trochu mensie...prvy mal 4500 a druha "iba" 4300g 😅 aj ja som mala druhu o 100g mensiu...

ladywitch26
10. aug 2010

@zuzkaprofant keby sa aupairka chytila sama od seba upratovat, tak asi skolabujem... 😀 vcera si prvykrat vytiahla zehlicku, ze si ide veci ozehlit. a to je tu vyse mesiaca. neviem,ci cakala, ze jej budem ja zehlit jej veci alebo co.

ja som si akurat ryzu uvarila, chcem robit kuracie rizoto, ale maso je este napoly zamrznute, tak musim pockat. o hodku ulozim malu spat, tak potom. vsak muz aj tak pride az vecer a mlada len o desiatej ranajkovala, tak vydrzi.

zuzkaprofant
10. aug 2010

Lady mala pola poriadna mna tiez doky strasil ze maly bude mat okolo 4kg a nakoniec nemal ani 3kg alemne to stacilo ja nechcem rodit velke deti kto to ma vytlacit 😀
inac teraz mi rodila kamoska a porod zo vsetkym 40min normalne zavidim 😉

martinaxyz
10. aug 2010

@iinuska- však aj len čítam aby sa náhodou neprilepilo 😀 😀 😀 😀

ludmilabb
10. aug 2010

@iinuska nist sa nedeje taketo ma este cas 😉

ladywitch26
10. aug 2010

@sirinka no stanka bola 8 dni po termine, tak maly hadam bude par dni pred, takze by mohol byt mensi. lebo stanka bola pre mna asi limit, vacsie babo uz nezvladam. tu nastrih nerobia, cize ak sa bude tlacit vonku...auuuu, vidim to na par stichov 😖
inak moj muz ked malu prebaluje, tak jej niekedy vravi, ze schovaj tu pisulu, na to mas este aspon 20 rokov cas. 😀 no neviem, jemu nevadilo, ze som mala 16, tak moze byt rad, ak pocka 15 rokov 😀

ludmilabb
10. aug 2010

@ladywitch26 ty porodis a maly bude vyzerat tak na polroka co?! 😀 😀 😀

ladywitch26
10. aug 2010

@zuzkaprofant tak dufam, ze u mna to nebude taky rychly porod, lebo 40 min, to budem akurat tak v aute na dialnici, 10km od porodnice.

ladywitch26
10. aug 2010

@ludmilabb hej, uz rovno aj sediet bude vediet 😀 😀

zuzkaprofant
10. aug 2010

no lady to by bolo velmi zle u teba ale ja snad druhy porod ked ta bude chcem rychli 😀
inac ked tu tak vas citam co cakate druhe babo ako to zvladate je vam tak isto zle ako ked ste prve cakali ja sa boli ze budem grcat ako pri malom a budem k.o a kde dam maleho ked mi ho nik nepostazi muz v robote vkuse tak neviem ako by som zvladla ked on ako duracelka beha hore dole otocim sa a on je uz na okne 🙄

ludmilabb
10. aug 2010

@ladywitch26 no a, coby nie 😀 😀 😀 ked Stanka moze vyzerat na dva roky 😉

ladywitch26
10. aug 2010

@ludmilabb to ona sa len prisposobila, aby zapadla medzi irske divozienky, co hraju futbal a rugby. stano sa uz vytesuje, ako ju bude vozit na futbalove treningy 😀 v nedelu ju ucil kopat do lopty

@zuzkaprofant mne bolo teraz este horsie ako pri stanke. aj v piatok na mna len tak mala cumela, ked som tyckovala rano do umyvadla. no co narobim, ked musis, tak musis

zuzkad
10. aug 2010

ahojte 🙂 🙂

juuuj riesite tehu 😅 😅 😅 noo snad, to nie je nakazlive 😀 😀 😀
maly mi prave zaspal a ja som sa usadila na chvilku, boli sme od rana vonku, tak nemam ani upratane, ani navarene, ale nevadi, hlavne, ze maly je spokojny 😅 😅
chcem dat zapiect maso, zemiaky, slaninu a cibulu, ale nechcem buchotat, ked spinka, tak asi pockam este...ved maly ma navarene a ja mam cokoladu 😀 😀
Baby co davate detom doma na obutie ? Lebo z foto vidim, ze viacere mate parkety, kachlicky....maly ma papucky, ale neviem, ci nie je lepsie maleho nechat na boso behat, len to sa zas bojim, aby od zeme neprechladol, je dost studena 😝 😝 a hlavne nie len v ponozkach, lebo to by sa u nas na podlahe prizabil 😕 😕

borocka
10. aug 2010

Ahoj zeny, snad si na mna este spominate....po dlllhom case mam znovu chvilku a prisli ste mi na um lebo som videla nove fotky poniektorych z vas na face.
tak len zhrniem co mame nove my, lebo sa mi akosi nechce listovat do zadu.

mame 14,5 mesiaca, 81cm a 10,1 kg, 11 zubov. slovna zasoba sa rozrasta: mamina, tato, oco, dedo, starka, papuca, teta, ujo, havo, buva, papa, cica, pusa, noha, cika, hojda, balon, auto, ham, mnam, toto, tam, daj, nedame, tu, kde, paťo, peťo, aňa ( tak vola moju sestru anku), ľuľa ( moja sestra ludka), ela ( sestra betka), luci (to je sesternica lucka), a dalsie mi teraz nenapadaju. samozrejme vsetko trochu suslave a nedokonale.
zvieratka nepozna ziadne:(, knizku neotvori...lebo tam sa ziadne zviera nehybe ani nevydava zvuky. inak na zivo zvierata terorizuje, macky, psov, slimaky, mravce...vsetko na co nadabi a nahodou je to mensie ako on natahuje, hadze....
kazdy den skusa nieco nove. sam si dokaze otvorit dvere a dostane sa kam chce, snazi sa dokonca pchat kluce do dierok a musim povedat ze sa to zlepsuje, len este neprisiel na princip otocenia. naucil sa ucesat sam, vo vani sa potapa, na kupalisku skace do bazena. sam vylezie na kuchynsku stolicku a z nej na stol. na gauci a posteli najradsej skace.
co vidi ze robim ja alebo manzel, snazi sa zopakovat: tiez si dava deodorant, chce sa sprejovat, nosi mi kozmeticku tasku a chcel by si davat ocne tiene, so mnou vari, zameta, vysava, ( ked vysavam ja tak si sadne na vysavac a necha sa vozit. a ked necham otvorenu kupelnu tak vysavac po suciastkach vynosi do obyvky a potom len vysvetluje ze to chce zlozit).
papa slabo a prebera si. flasu sme definitivne odlozili,pije krasne z poharika. umele mlieko uz nechce, takze vecer mu davam granko. na nocniku konecne dokaze trochu posediet, ale akonahle pociti ze mu treba cikat, tak utecie sa skryt a cika na podlahu. na prechadzaky chodime coraz castejsie peso, a musim pochvalit ze taky kilometer prejde velmi pekne. potom zacne omrncavat a musi ist na ruky.
dalsie babatko zatial neplanujeme, pri patovi by som to nezvladla. sice uz nepusta plyn na sporaku a nevysypa kvetinace. ale vymysla ine hriechy. stale vytahuje komplet kuch.linku, zasvecuje lampy, hra sa videom, dvd, gramofonom, platnami, klavirom, naucil sa sam zliezat z kocika.
nosi odpadky do kosa ( bohuzial aj hracky s ktorymi sa prave nechce hrat a veci ktore nahodne najde), spinave pribory dava do drezu.
musim koncit, posrali sme sa :D

ladywitch26
10. aug 2010

@borocka tak tou poslednou vetou si to uplne zabila 😀 😀

@zuzkad a nemas take tie protismykove ponozky s gumou naspodu? inak ja vacsinou nechavam stanke sandalky aj vo vnutri. su ortopedicke, a nohy sa jej v tom nepotia, tak ich ma stale

mystery7
10. aug 2010

ahojky
Jaaaaj borocka, vesele to mas. U nas sa slovna zasoba zvacsuje, ale taku bohatu nemame. Najoblubenejsie je daj a ukazuje co chce, najlepsie vsetko 😀 aj Mirko vela prejde, ale ked vidi elektricku, alebo autobus, tak by hned k nim bezal, musim ho drzat za ruku.
Trucuju aj vase deti, ak im nechcete dat nieco co oni chcu? Napr noz, vidlicku, trepat dverami, otacat gombiky na sporaku.... u as je z toho nenormalny rev, az zcervenie a navrie mu zila pri oku a na cele. Je to uz to prve obdobie vzdoru??
U nas dnes konecne zachutilo mlieko, kravske, tak uspech dna.