Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

juska3
12. aug 2010

@rybca podla mna super postupujes, hlavne je, ze sa neostychas opytat sa, aj ked mozno s chybami. Toto bol moj najvacsi problem v anglicku, ak som nevedela povedat spravne vetu gramaticky, tak som ju ani radsej nepovedala, na moju skodu lebo ani niektori domaci nevedia poriadne svoj jazyk. A druhy problem, ako aj u teba, nemala som sa s kym rozpravat, s detmi to bolo skoro stale dookola to iste, jedine s ich ocom, ten ma aj opravil, ked som povedala nieco zle, ale chodil domov vecer a to som ja uz visela na nete 😵

@iinuska krasnu dovolenku prajem, uzite si 🙂

zuzkad
12. aug 2010

ahojte 🙂

tak som vyslala svokru s malym von, doobeda som s nim bola cez 2 hodiny a ked sa teraz zobudil mala som v plane ist este, ale je mi nejak divne od zaludka a nejak sa necitim najlepsie, tak sa svokra zobrala, ze ide s nim ona von...padlo mi to vhod, lebo fakt mi nie je najlepsie...snad nieco nechytim od mojho chlopa, lebo okrem toho opuchnutia co ma chuda cele lico, tak dostal aj v noci triasku, co mu bola strasna zima, pricom mne bolo horuco, ale nieco nanho ide, lebo ani jest nechcel a bol strasne unaveny...to vzdy mava pred chorobou, tak snad nejaky bacil neprejde aj na mna a maleho 😖 😖
o chudnuti ja mudrovat nemozem, lebo zo zaciatku som sa snazila ako besna a nic, az ked mi nabehla pravidelne mrcha, to islo lahsie dole ale jedla som..len som obmedzila smazene a mastne jedla...potom do toho prisli starosti a stresy a maminka 😢 😢 tak som nedokazala dostat do seba nic, ale to z trapenia pre maminu....teraz som na 58kg, pricom po porode som mala nad 75kg 😝 😝 😝 mam sice uz len kg do povodnej vahy, ale postavu mam uplne inu...taku maminovsku 😅 brucho, boky a hrud mi zostala taka neforemna a vytahana 😖 😖 ale som si vedoma, ze to treba len cvicenim spevnit, ved mam uz aj naplanovane zacat zase na bodyforming chodit, to mam rada, aj si zatancujeme troska a aj posilujem pri tom...brucho, stehna, zadok, ruky...zatial si doma cvicim s cinkami na ruky a prsia, tie mam tiez hrozne, ale mam krasne dietatko, takze to neriesim moc 😅 😅 cvicenim si spevnim postavu...dufam 😅 😅 a potom budem aspon ako tak spokojna, tak ako som vyzerala pred tehu uz asi nebudem, ale ved som uz mamina, tak nemozem cakat, ze budem ako z modneho casopisu...aj ked snaha aspon kusok k tomu mat je u mna velka 😉 😉

rybca
12. aug 2010

@juska3 urcite s chybami...🙂 ale nevadi, uz som aj mala pozitivne reakcie na to, ze sa vobec snazim..🙂 len tie slovocka su strasne, uplne nezapamatelne pre mna...:(

zuzkaprofant
12. aug 2010

lady by si sa cudovala ze nesprintujem , teraz som ho po ulici nahanala 😀 neviem ake mate su ostatne deticky ale ked porovnam stymi co tu su v okoli tak nas maly je naj aktivnejsi v jeho veku deticky este tak nebehaju ako on co sledujem a co aj ine mamicky mi vravie tak neviem

luba142
12. aug 2010

@iinuska aj vy sa majte krasne a stastnu cestu 😉 😉

ladywitch26
12. aug 2010

no je ona normalna? pred chvilou sa stanka zrypala tvarou na beton, jacala ako besna, az sa zachadzala, cela fialova a ona sa len usmieva priblblo, ze ved sa ti nic take nestalo. ani len na ruky ju nezobrala. no keby som nedobehla, tak som zvedava,co by robila, keby jej stanka odkvacla. ale druha uz ma letenku booknutu.

ladywitch26
12. aug 2010

@zuzkaprofant ale to su sprinty na kratke trate. daj si tak pol hodku v kuse. to bude o niecom inom.

zuzkad
12. aug 2010

@ladywitch26 no tak to by asi aj mna dostalo ☹ ☹ keby sa mi maly zvalil na zem a jacal by a nechala by som ho len tak tak uz davno je modry a odkvacnuty 😝 😝 vie o tom, ze ti mala zachadza pri placi a, ze moze aj odkvacnut ? Viem presne o com hovoris 😝 😝

ladywitch26
12. aug 2010

@zuzkad zuzka, vravela som jej este hned ako prisla, ze niekedy sa zachadza a vtedy ju rychlo na ruky treba a ak sa dlho nenadychne, tak bud s nou mierne potriast alebo fuknut jej na tvar. to vacsinou zabera. no ale asi jednym uchom dnu, druhym von. alebo si myslela,ze sa asi tak neudrela, lebo fakt sa usmievala este na nu. len som zrukla po nej, nech mi ju rychlo cez okno poda. no ale teraz som jej vlasy z cela vycesala a ma tam modrinu pod ofinou, tak sa klepla riadne.

sssimi
12. aug 2010

@ladywitch26 mňa už z tej tvojej aupairky tuším trafí 😀

Baby a moooc ste ma potešili 🙂 , ale aj tak musím dať niečo dole. Keď si predstavým akú som mala perfektnú postavu a aj to som stááále nebola spokojná, ide ma trafiť 😀 Ono bol problém v tom, že kamošky naokolo mali všetky tak maximálne 40kg a ja 54-57kg a to bol dosť rozdielmedzi nami...

A mne ovisnuté brucho nezostalo. Mám ho teraz vyplnené slaninkou 😀 Práve minulý týždeň som pozerala reláciu,kde pani schodla 81 kg a ako dar od TV jej zaplatili operáciu brucha a nôh. Pekne jej to všetko odrezali. Normálne samica z nej jak hovado....

ladywitch26
12. aug 2010

@sssimi no ked som este ja z nej neporodila.....
inak na kamosky nepozeraj, na tvoju vysku mas normalnu hmotnost. 40kg je nenormalne malo

sssimi
12. aug 2010

@ladywitch26 nemám optimálnu váhu. Mám 164cm a 68kg-to je extrééémne veľa. Mala by som mať 57kg.

ladywitch26
12. aug 2010

@sssimi no tak zas az taky extrem to nie je. a na vahu nepozeraj. niekto ma tazsie kosti, ako sa vravi. resp. predtym ako som odisla do irska, sme s kamoskami zacali chodit do posilovne. a po mesiaci isli kazda z nich este o dve kila s vahou hore. proste to ber tak,ze svalova hmota vazi viac ako tuk.

zuzkad
12. aug 2010

@sssimi to mi je informacia ! 😀 😀 ja meriam 168 a mam 58kg to by som mala mat kolko ?? 😕 😕 xixi

@ladywitch26 asi by som jej aj nieco povedala 😠 😠 a co robila Stanka, ked tak padla chuda male 😨 😨 to by som jej asi ani malu nenechala samu 😝 😝 😝 ale ja som az moc opatrrna a stresujem 😝 😝 inak k tomu odkvacnutiu ked sa ti mala zajde...pocula si o tom, ze po kazdom "kolapse" by sa malo ist na vysetrenie ?? mne to nedavno povedala jedna pani ...sestricka od pediatra a to ma zaskocilo...ved ak sa vyluci nieco skryte, tak neviem, ci by som chodila po kadzom tom zachvate...ale nastrasili ma, ze to mavaju deti, co maju selest na srdiecku 😕 😕 😕

zuzkad
12. aug 2010

toto je moja nadej http://www.studiorelax.sk/ 😅 😅 😅 ze tu stratim tu traslavu kozu a sadielko 😝 😝 😝 sem som chodila a sem nastupujem zase 😉 😉

rybca
12. aug 2010

Tak mlady pan sa konecne rozhodol, ze ide spat. Uz o osmej sme ho ulozili, ale dopil mlieko, aj nechal a taky hukot spustil, tu pobehoval v pyzamku a papuckach, dufam, ze bude spat aspon do osmej zajtra.
@ladywitch26 tak po tomto by som ju svinskym krokom hnala, boze ona tebe by mala platit, ze ju tam torelujes a nie ty jej

ladywitch26
12. aug 2010

@zuzkad zuzi, moja segra odpadavala aj 2x tyzdenne az do 3rokov, vzdy hysacila a zachadzala sa.nasi ju vzdy studenou vodou kriesili. teraz ma 18 a nikdy ziadny selest nemala, ani na vysetrenia s nou nechodili. ani im to nenapadlo. proste u niektorych deti je to bezne.stanka sa uz tak casto nezachadza, pred par mesiacmi to bolo dost casto, ale uz z toho asi vyrasta

zuzkad
12. aug 2010

@ladywitch26 tak to si ma ukludnila...inak zajtra idem do poradne hned rano a aj ockovat ho budu, popytam sa doki, co si o tom mysli, ci je nutne nejake vysetrenie este okrem toho co sme mali priamo v nemocke este absolvovat 😖 😖

ladywitch26
12. aug 2010

@zuzkad podla mna je nico len trosku citlivejsi. segra bola nenormalne rozmaznana, ta jacala nonstop a potom to uz aj vyuzivala, lebo vedela,ze akonahle zacne plakat, tak sa vsetci okolo nej zbehnu. tak to vyuzivala az do troch rokov. stanka tiez skusala, napr. sedela v sedacke a nieco som jej nechcela dat, tak sa zacala zachadzat, ale to som vedela, ze sa jej nic nemoze stat v sedacke, tak som proste odisla vedla do izby a ona po chvili prestala. tak to teraz uz nevyuziva a zachadza sa ozaj len ked je uz zle, ze sa poriadne tresne niekde.a to uz nevaham a beriem ju hned na ruky.

no, idem ja pobehat hore schodmi, dam si vanu a potom posexujem muza. hnacku som uz dnes mala z pribinacika...tak ak sa zajtra neozvem, tak zabralo 😀 😀 😀

mystery7
12. aug 2010

@ladywitch26 keby toto urobila aupairka co by sa mi starala o maleho, tak na nu nakricim ze by si to za klobuk nedala. Ty mas inac pevne nervy, ze si s nou uz davno dvere nevyrazila. Ja sice nie som konfliktny typ, ale mladu by som inac postavila do pozoru :-/
Moj Mirko sa budi kazdu hodinu ☹ hned ako ho dam do nasej postele, uz spi ;-p je riadne vybabrany. Zajtra idem na tyzden k mame, som zvedava ake bdeme mat pocko.

Mna by zaujimalo, ci sa da koza nejako "zelasticitovat" lebo ja si kozu chytim a natiahnem ☹ od semptembra chcem chodit cvicit, snad mi to vyjde. Ak nie, budem musiet cvicit kym maly bude spat :-/

ladywitch26
12. aug 2010

@mystery7 no ja by som na nu naziapala v tej chvili, ale to som mala co robit so stankou utisit ju. tak jej to preslo, lebo to uz mala na konci "smeny" a to ona vzdy vytrieli hned hore a zavrie sa do izby. bola tam dve hodiny a teraz uz stanka spi, tak nejdem robit hurhaj...
a kaslat na to, uz si druha cvakla letenku, tak to nejako vydrzim. som doma teraz, tak si odsledujem cez okno, ked bude so stankou. keby som vladala za nou behat, tak som s nou radsej ja vonku.

zuzkad
12. aug 2010

@ladywitch26 😀 😀 😀 mas to dobre naplanovane...srandujeme tu, len aby si nahodou zajtra naozaj nerodila 😉 😉 skoda, ze ked to pride, potrva to kym sa to dozvieme na MK 😝 😝 😝 juuj ale to uteka, uz sa tesim na fotky maleho a nove zazitky z porodu 🙂 🙂 aj ti troska zavidim 😅 😅
inak aj ja si myslim, ze maly je len viac citlivy...uz ked bol na prvom ockovani, tak sestricka skonstatovala, ze je dost citlivy, lebo este len jemne pichla a uz vrieskal ako pavian 😝 😝 a to zevraj deti placu, az ked vybera ihlu von...v tomto po mne nie je teda, ja som ockovanie zvladala bez slz...ale kto vie, mozno sa zmeni na chlapa drsnaka 😀 😀 😀

mystery7
12. aug 2010

to mas pravdu. Otrasna baba. Keby musela makat na sr, cr, niekde za pasom 12 hodin za minimalnu mzdu, hned by bola zorientovana.
Dnes sme sa s mm fajne chytli ☹ tak mam opat super naladu. Ked nie jeden, tak druhy, vzdy ma vedia spolahlivo vytocit.

ladywitch26
12. aug 2010

@zuzkad no zajtra dufam ze sa nenarodi, zajtra ma narodky svokor a to by som nebola nadsena,keby mali v rovnaky den 😝 radsej nech pocka par minut po polnoci.
a zas tak neskoro sa nedozviete, ja planujem ist domov po 24 hodinach po porode

a idem uz na tu vanu, nejako mi tvrdne brucho

mystery7
12. aug 2010

pockaj s vanou na zajtra radsej. Pri druhom to vraj ide rychlejsie.

sssimi
12. aug 2010

@zuzkad ideál by si mala mať od 58 do 61kg, takže už nechudni!!! 😉

sssimi
12. aug 2010

@ladywitch26 tak len hurá do toho 😀

@mystery7 chúďatko. Ty si v poslednom čase uzlík nervov. Ty by si mala začať chodť do posilky, ale nie kvôli postave, ale aby sa ti uvolnilo z tela čo najviac endorfínov. Budeš pokojnejšia a vyrovnanejšia. Ja už keď mám fakt nervy, tak upratujem. Kľudne aj o polnoci a potom idem spokojne spinkať. 😉

jamaat
12. aug 2010

@ladywitch26 Ja sa tiež už pekne dlho chystám s Emou v piesku hrady stavať a koláče piecť, ale tu na hrisku piesok nemáme a na plážovom kúpalisku vždy skončíme len pri bazénoch, ku piesku sme sa ešte nedostali. Tak ale na dovolenke už hádam vyskúšame 🙂

zuzkad
12. aug 2010

@sssimi 😀 😀 😀 no uz nebudem chudnut, ved budem podvyzivena 😕 😕 😀 😀 😀 som sa pobavila riadneee 😀 😀
@ladywitch26 zajtra je piatok 13 dobry datun,,,moj Peto sa narodil v piatok 13 decembra 🙂 🙂 nech uz porodis kedykolvek a kdekolvek 😅 😅 v kazdom pripade prajem, aby si to mala dobre a rychlo odrodene a aby ste obaja boli v poriadku 🙂 🙂 uz sa tesim na chlopa 🙂 🙂 a mozno niekedy priletime s Nicom do Irska pozriet kamossa a kaamossku 😀 😀

@mystery7 zlatinko drz sa, verim ti, ze niekedy ta nalada nie je vesela a mas toho dost...neboj pospis si a hned zajtra budes veselsia a dnesny den ti pride mozno aj smiesny...nembooj bude zas lepsie 🙂 🙂

rybca
12. aug 2010

Ked je rec o pieskoviskach, ja som nasla konecne jedno, v Rotterdame, ale asi sukromne..🙂))