Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
17. aug 2010

co policajti, ti este mozu niekedy "utiect", ale taky sudny lekar. ked som cez leto brigadovala v nemocnici, tak som nasla na stole v kancelarii lekarov ucebnicu sudneho lekarstva. a tam ta obrazova priloha, no neviem, dost ludi by asi nezvladlo tie obrazky, nieto este nazivo to vidiet 😝

zuzkad
17. aug 2010

@ladywitch26 tak snad ti nebude robit zle, ved co ak mozno bude parik z nich dvoch, to by sem tam k tebe na navstevu chodila 😉 😉

@sssimi uz som si pozrela, nic moc teda, ani muza tvojho som tam nevidela 😀 😀 berieeeem ta za slovo, pockaj ake vtipy sem budem davat 😉 😉 😉

@mystery7 ak dieta zvladne huby a nema z nich nic, asi by som sa nebala dat mu troska, ja som sice malemu nedavala tiez este, ale ked robim maso na stave a su tam aj huby a dostane sa mi kusok do taniera, tak to tam necham. No tak skus este raz zaspat...dobruuu 😉 😉

sssimi
17. aug 2010

@ladywitch26 mm sa smial,lebo čo tam mali dnes lekárku na obhliadku,tak toho mrtveho poprezerala,porehadzovala, že ako kus mäsa a pohodička, ale že keď niekto spomenul, že sliepku zabíjajú tak že jej šlahnú hlavu o múr, tak jej zostalo zle 😀

emode
17. aug 2010

@jamaat skusam 😅 ale fakt sa nehrniem ...
@mystery7 tiez mala len polievku, huby ako take nie ...

jamaat
17. aug 2010

Keď už sme pri tej krvi, tak som vám zabudla napísať, ako som si v Štúrove skoro trapas vyrobila. Pár metrov od nás ležala na bruchu nejaká ženská, kukám na ňu, plavky biele, medzi nohami červené. Vravím "aha, krámy jej pretiekli. To je trapas, mal by jej to niekto povedať" Monika ma samozrejme hneď posielala, aby som šla, ale som nešla, bolo mi to blbé. Chvíľu sme okolo toho polemizovali, popri tom kukuricu jedli. A keď som išla šúlok do koša zahodiť, tak som si povedala, že jej teda poklepem po pleci a upozorním ju. No našťastie, ako som šla popri nej, tak som sa lepšie pozrela, a to ona mala nejaké červené kvety na plavkách, ale iba zpredu, zozadu boli čisto biele! No chvalabohu, že som nebola prehnane aktívna! 😅

ladywitch26
17. aug 2010

@sssimi 😀 😀

zuzkad
17. aug 2010

@ladywitch26 moja sestra ked chodila na strednu skolu ( zdravotna sestra ) isla na pitvu, bolo to dobrovolne, kazda bola hrdinka, ze jasneee ideme...a jedina moja segra, co by som povedala, ze prva odpadne to zvladla na 1 inak ostatne zutekali, aj odpadli nejake a jedna dokonca ako zacal "kuchat" zevraj to pripomenulo ako ked sa kura cisti...tak sa tam povracala, bol to nejaky muz okolo 50 rokov a dost tucny 😝 😝 ...ja by som si tu knihu pozrela v pohode, ja som aj dokument videla dost neprijemny a tie zabery 😝 😝 ale zvladla som to...ale na zivo ee, to by som nezvladla urcite 😝 😝 stacilo mi, ked som bola u znamej v byte na navsteve a vedla nej v byte nasli mrtvolu, citi to bolo teda riadne ten smrad...ved aj preto sme volali hned policiu, bol to nejaky muz, dost pil a zomrel sam a mrtvy tam bol nejake dni, ved to smrdelo strasneee...ja som len pocula cez dvere ako dosli policajti, otvorili a komentovali...no mala som co robit...nemohla som v klude spat niekolko dni a to som nic nevidela, len pocula a citila 😕 😕

jamaat
17. aug 2010

@mystery7 Prečo by mali huby pečeň zaťažovať? Veď jedlé huby hádam neobsahujú nejaké škodlivé látky, jedy a podobne.

zuzkad
17. aug 2010

@jamaat 😀 😀 😀 😀 tak to by bol trapaaaas, esteze si si to poriadne vsimla 😀 😀

zuzkad
17. aug 2010

@jamaat ja som pocula, ze huby nie su stravitelne a preto su dost tazke na zaludok pre deticky...tak neviem 😖 😖

jamaat
17. aug 2010

Veď to, že naživo pri pitve nejde len o obraz, ale aj o smrad. Pamätám, keď starká sliepku pitvala, ako to páchlo.

zuzkad
17. aug 2010

@jamaat a ten zvuk mlazgavy 😝 😝 😝 no my mame zase temu 😀 😀 😀 😀

jamaat
17. aug 2010

@zuzkad Veď ťažšie na žalúdok, to hej. To môže byť spôsobené konzistenciou (trebárs kuriatka sú tuhé) alebo aj prílišnou vôňou (napríklad strmuľka inoväťová), ale to neznamená, že zaťažujú pečeň. ....Netvrdím to však, len tak uvažujem.

zuzkad
17. aug 2010

@jamaat o peceni som nepocula nic veru...mozno sa len mys pomylila a myslela na zaludok 😅

ladywitch26
17. aug 2010

tak smrad sa da zvladnut, myslim,ze som aj vo filme niekde videla, kde si policajti davali pod nos mast, asi nejaku mentolovu, nech to nie je citit

jamaat
17. aug 2010

Hríby a huby obsahujú nenahraditeľné esenciálne aminokyseliny, ktoré si ľudské telo nedokáže samo vytvárať a preto ho dopĺňa z potravy. Najdôležitejšie sú valín, leucín, hitidín a trypftan. Tak isto obsahujú veľké množstvo draslíka, vápnika, fosforu, horčíka, mangánu, medi, železa a kobaltu.

Keď narezaný hríb alebo huba začne meniť farbu nezľaknite sa, že je jedovatý. Je to preto, lebo huby majú veľmi vysoký obsah vody a nízky obsah tukových látok. Veľa obyvateľov bohatších oblastí má problémy s nadbytkom energetického príjmu v potrave a s vysokou spotrebou mastných kyselín, cukru, alkoholu, cholesterolu a sodíka a práve preto majú väčší nábeh na vznik srdcovo-cievnych chorôb. Predpokladá sa, že huby by mohli pomôcť vyriešiť niektoré z týchto problémov. Keďže huby sa podobajú mäsu ako po chemickej, tak aj po chuťovej stránke, mohli by časom nahradiť mäso a tak zbaviť naše telo prebytočného cholesterolu. A aby sme už povedali všetko, huby obsahujú aj stopové prvky s protisklerotickými účinkami (selén a zinok). Pretože v obsahu vitamínov nie sú najväčšími preborníkmi, mali by sme ich pripravovať so zeleninou na rastlinných olejoch a podávať so šalátmi. V Číne a Japonsku je jedenie húb každodennou záležitosťou. Kladné pôsobenie na náš organizmus odhalila už stará čínska a japonská medicína. V Japonsku sa už od pradávna pestuje huba, ktorú domáci volajú šii-take. Je to huba, ktorá rastie na dreve , na stromoch a má veľké, voňavé klobúčiky, ktoré sú, bohužiaľ, dosť drahé. No napriek ich cene sú v Japonsku veľmi obľúbené. Okrem znamenitej výraznej chuti a vône má šii-take aj priaznivé zdravotné účinky. Každodenným konzumovaním tejto huby sa môžeme vyhnúť srdcovým a cievnym ochoreniam, zvýšenej hladine cholesterolu v krvi a zvýšenému krvnému tlaku. Vedci, ktorí túto hubu skúmali, zistili, že obsahuje polysacharid AcZP, ktorý má protinádorové účinky, kyselinu ribonukleovú, schopnú indukovať tvorbu interferónov, skupinu ochranne pôsobiacich bielkovín, ktoré bránia vírusom, aby vnikali do ľudských buniek. V Japonsku ju považujú za hubu dlhovekosti a dobrého zdravia. K nám sa dováža sušená.

Keď sme už pri výskumoch , vedci zistili aj to, že nadmerná konzumácia húb a hríbov môže byť škodlivá. Huby obsahujú totiž nitrozamíny, ktoré sú karcinogénne a dokázalo sa aj to, že huby viažu na seba ťažké kovy ako kadmium a olovo, preto je dobré vedieť, z ktorej oblasti pochádzajú huby, ktoré sa chystáte konzumovať. Najlepším riešením je nákup v obchodoch. Zbavíte sa strachu z otravy, z prekročeného množstva ťažkých kovov a z toho, že nájdete svoj halucinogén a stanete sa závislými. Huby sa totiž od nepamäti využívajú aj ako narkotiká a halucinogény. Napríklad Dyakovia z Bornea si pochutnávajú na čudnej šupinatej hube, ktorá im spôsobuje príjemnú náladu a má povzbudzujúce účinky.

Naozajstní labužníci vedia, že medzi huby patrí aj gurmánska špecialita hľúzovka / lanýž/, ktorú sa nepodarilo umelo vypestovať. V prírode rastie pod zemou pri koreňoch dubov a briez. Pomocou čuchu ju vyhľadávajú cvičené psy alebo cvičené prasatá. Najväčšou lahôdkou je hľúzovka čierna / Périgord/ Hľuzovky sú veľmi drahé a preto sa pridávajú do jedla iba v malých množstvách. Vedci takisto zistili, že len jednu tretinu cholesterolu v tele máme z potravy. Ďalšie dve tretiny si vyrába telo samo. Preto, najmä v sezóne, zaraďte huby do svojho jedálnička, aby ste sa vyhli nebezpečenstvu zvýšenej hladiny cholesterolu. Najčastejšie používané v slovenských kuchyniach sú: šampiňóny, kuriatka, dubáky, hliva ustricová a smrčok jedlý.

zuzkad
17. aug 2010

😵 😵 😵 😵 😵 http://www.ceskatelevize.cz/inc/showbig.inc.php... 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

jamaat
17. aug 2010

Takže v súvislosti s pečeňou by mohlo byť to, že viažu na seba ťažké kovy. Ale tak hádam v hore tých kovov veľa nebude. 😕

jamaat
17. aug 2010

@zuzkad Slintáš? 😀

zuzkad
17. aug 2010

este raz nejak mi to nevyslo 😅 😅 😅 http://www.ceskatelevize.cz/inc/showbig.inc.php... 😵 😵 😵 😵

zuzkad
17. aug 2010

@jamaat islo ti to otvorit hned ? nooo tak nejak 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝

zuzkad
17. aug 2010

Peto moj sa mi tu rehotal, ci si ho idem dat ako tapetu do PC 😀 😀 tak som povedala, ze si vyhradim zvlast jeden ramik a tam si ho dam a polozim do spalne 😅 😅 😅 tak mi skusal, ci nemam horuce celo z teploty 😀 😀

dm1
17. aug 2010

baby vy mate temy 😉

@jamaat dobre s tymi plavkami!!! som sa zasmiala 😀

@ladywitch26 a aj si jej teda vysvetlila co ti vadi?

dm1
17. aug 2010

inak maly mi zaspal uz o pol 6 nocnym spankom tak som zvedava o kolkej rano bude budicek 😔

@sirinka a este dojcis aj ked si tehu? do mna uz zo vsetkych stran rypu ze ked chcem otehotniet mam prestat kojit a pojde to. ale pritom mrchu uz mavam kazdy mesiac tak neviem... .ale chcela som skocit k dokine ci mam vobec ovulku

jamaat
17. aug 2010

A z bystrickej pláže mám inú príhodu, čo som vám ešte nereferovala. Išli sme celá rodina na kupko, Emka v kočíku, ale som ju na tú chvíľu nepripútala, čo sme len v areále šli. A obzerám sa po dobrom mieste, pomaličky idem, keď mi zrazu kočík na niečo nabehol a nešiel ďalej. Kuknem pod predné koleso a tam Emka vyvalená. Ako som takmer zastala, ona sa zošuchla schválne popod hrazdičku a chcela zísť. No a ja som si to samozrejme nevšimla. Tak som jej trochu aj nôžku oškrela a asi pol minúty aj revčala. Monika mi teraz vykrikuje, že to Emke povie, keď bude väčšia, čo som jej vyviedla! 😅

zuzkad
17. aug 2010

@dm1 no ved som pisala, ze sme nejake morbidne 😝 😝 😀 😀
inak moja sestra otehotnela, ked kojila...nejak sa spoliehala na to, co aj tebe hovorili a ked mala Kiarka 15 mesiacov, ako nase deti teraz. a uz jej na svet prisla sestricka 😅 😅 cize to asi moc pravda nebude 😀 😀 😀

zuzkad
17. aug 2010

@jamaat 😀 😀 😀 😀 tak toto si teraz bohovsky zazitok prispela 😀 😀 😀

jamaat
17. aug 2010

@zuzkad No...Monika ešte 2 hodiny jojkala a božekala, aké to bolo hrozné. 😅

dm1
17. aug 2010

@jamaat ide ti 😀 . mne to maly tiez robi preto putam ale staci aby som rozopla popruhy a uz sa v momente sucha dole ledva ho vzdy zachytim aby nepadol. robi mi to aj v autosedacke

@zuzkad sak aj sirinka aj mimi su tehu a kojili tak verim ze sa da ale ked pojdem k doki budem kludnejsia

ladywitch26
17. aug 2010

@jamaat no aspon bude mat vyhovorku, ked jej budes nadavat neskor,ze je blba. ti odpapuluje, ze to ma odvtedy, ako si ju nechala spadnut z kocika 😀 😀
@dm1 vsak ja som tiez prakticky kojila, resp. odstriekavala mlieko pri stanke a vidis, maly sa na prvy sup po prvej mrche zadaril.
inak mladej som povedala, ze myslim,ze bude lepsie, ked bude pri stanke nejaka zodpovednejsia osoba, ktora ma uz nejake skusenosti s detmi. a ze to uz sa rozhodujem dlhsie o tom, aby si zasa nemyslela,ze ju kvoli kamosovi idem vyrazit, ze som taka puritanka. sice mi to jedno nie je, ale tak uz som ju chcela vymenit, ked este o kamosovi ani paru nemala