Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
1. sep 2010

aku velkost kupujete detom na zimu? chcem aby mu to vydrzalo do jari a tak neviem ci mam kupit 92 alebo 98. pred mesiacom mal 84cm tak do novembra kym sa bude nosit zimne oblecko bude mat kludne 92 cm. tak sa bojim kupit 92 aby nam vydrzala.

mystery7
1. sep 2010

alebo bude mat 92 v januari a do marca daleko 😅

zuzkad
1. sep 2010

@mystery7 ja este taku velkost ani z daleka nekupujem 😅 😅 u nas teraz mame 80 a coskoro 86...cize ja ti neporadim 😉 😉
Inak mna chmatla riadne choroba, smrkam, kaslem kycham...no mam ist do prace a ochriem z toho 😀 😀 celu matersku som nemala problem a teraz ked mam v pondelok nastupit do prace 😖 😖

mimi21
1. sep 2010

@mystery7 ja som kupila bundu 92, uvidime ako mala bude rast, mozno ju vynosi aj na buduci rok, teraz budeme este rukaviky vyhynat
este musime zohnat nohavice, asi tiez 92
este som rozmyslala nad overalom, mozno kupim noseny

juska3
1. sep 2010

@mystery7 teraz uz drobci tak rychlo nerastu, tak si myslim, ze na zimu staci vel.92. Ajko teraz nosi 86

mimi21
1. sep 2010

my mame este jedno body, ze 74 😀 a je uplne v pohode 😉

ja som akurat teraz malej objednavala tenisky a neviem ci som male nevzala, len 20, tak som zvedava, lebo teraz jej nejako nozicka dost podrastla 😒

mimi21
1. sep 2010

@rybca plavanie super, mala nic nezabudla a to sa nepotapala hadam aj 2 mesiace
riadne sa vyblaznila a potom spala 2,5 hodiny 😉
@ladywitch26 inak ani netusis kolko na teba myslim a predstavujem si, ze by som teraz popri Ninke mala este jedno babo...ale ty mas aspon pomoc v aupairke, no ja som strasne zvedava ako to ja budem zvladat 😒

inak tento tyzden som stretla sefku z roboty a ked som jej povedala aky budem mat rozdiel, tak sa zatarila akokeby to bol koniec sveta...strasne ma seru 🤐 taketo reakcie
baby co maju taketo deticky si to vacsinou pochvaluju, aj ked aj ja si uvedomujem ze zo zaciatku to nebude jednoduche ale snad pomoze kto bude moct ☹

mimi21
1. sep 2010

hehe, kukam talentmaniu, smrtka je dobra 😉

ladywitch26
1. sep 2010

@mimi21 neboj, mas este par mesiacov k dobru. na stanke teraz vidim, ake pokroky robi kazdy den, kym sa ti male narodi, tak aj ninka uz bude samostatnejsia.

sirinka
1. sep 2010

@mimi21 nemas niekoho, kto by k tebe obcas prisiel pomoct s detickami? zalezi velmi, ako sa bude ninka spravat k babatku...u nas po polroku, ked sa zacala magda viac hybat a prejavovat zaujem o klarkine hracky a potrebovala viac mojho zaujmu zacala klarka velmi ziarlit...a dost dlho to trvalo, vtedy som obcas vecer odpadla zrutena do postele...ale uz sa to pomalicky utriasa, aj ked klarka je vodcovsky typ a dost magdu muci obcas, ta zase ma svoju hlavu a hned pisti...podla mna to bude medzi nimi ok tak o rok o dva...ked uz sa budu vediet skutocne spolu hrat...

mimi21
1. sep 2010

@sirinka jasne ze mam, ak budeme byvat u svokrovcov, tak budem mat svokru rovno pod nosom, este aj moja mamina, obcas urcite pride segra ale ta je v blave
ale ja to momentalne vnimam, ze by som Ninku niekam "odkladala" a to sa mi momentalne smrti rovna 😒

sirinka
1. sep 2010

@mimi21 nie, nejde o odkladanie ninky...ale niekedy ked ti ich zoberu von, babo uspat v kociku a ninku na prechadzku, tak si porobis v klude co treba, alebo si oddychnes...uvidis, ako ti to pomoze...alebo sa ti s nou u vas doma niekto zahra, ked ty uz nebudes vladat ani vymyslat nejake napady...pripadne ti uvaria obed...to si sama potom najdes, co je pre teba najlepsia pomoc, ale obcas sa zide podla mna kazdemu... 🙂

iinuska
1. sep 2010

@mimi21 ozaj a ako ste sa teda rozhodli s tym byvanim? Adamko ma teraz sandalky este 20, ale uz vidim, ze akurat mu vysli na leto, tenisky som odhadla dobre, ma 21

kosska3003
1. sep 2010

no mne ma mala botasky 21 a v pohode nosi ich nie su jej velke

mimi no taketo reakcie poznam ked poviem ze uz pracujeme na druhom to tak skoro ako keby mi vcera skoncilo sestonedelie tak sa tvaria najlepsie svokra ved ta mi povie naco budete na druhom pracovat ved ked ti platia 3 roky teraz matesku ako keby davali 500 eur a na druhy den ti povie ze na vianoce mozeme pracovat na druhom no koza jeden den to druhy to radsej som jej ano nevravela ze uz pracujeme

rybca
1. sep 2010

@mimi21 Tak super.....🙂)) ja dockam este, pridu nasi na navstevu a potom zacneme aj my uz chodit k starsim detickam, to len bude ina sranda, ked este malo rozumiem..🙂) tam sa viac komunikuje ako pri malinkych..🙂

My nosime 21 - 22 topanky, ak mu bude takto rychlo rast noha, tak neviem, o chvilu mu budeme muset dava sit..🙂))))) ale Matko ma aj vysoky nart, takze to co mu staci do dlzky, tak nestaci do sirky, tak nosime vacsie, ale vidim na sandalikoch co som mu kupila na jar, ked este len stvornozkoval, na zahradu, nech nederie ponozky, za 2 eura, take obnosene, no a na nich vidim, ze od jary mu podrastla nozicka aj o 2 - 2,5 cm

mimi21
1. sep 2010

@sirinka ja viem, ze nejde o odkladanie deti, ale moje poblaznene tehotenske hormony to vnimaju tak 😅

ved aj teraz mi dobre padne ked mm zoberie malu niekam vn alebo tak
ale zase fajn je, ze on ma dobru pracovnu dobu, takze bude musiet aj on vela pomahat 🙂

sirinka
1. sep 2010

@mimi21 to prave u nas mm chodi domov neskoro... ☹

co sa zimnych topanok tyka, pocitajte s vacsimi ako skutocne nosia, lebo puncoska + ponozka, navyse sa tazsie obuvaju cizmicky...a naozaj treba do nich radsej investovat, lebo mnohe sa lahko premocia a dietatko vam to nevie hned povedat...navyse deticky sa radi brodia v snehu alebo v clapkanici... nam sa osvedcili na zimu zn. ecco goratexove a elefanten snehule...a impregnovala som ich este pred prvym pouzitim

mimi21
1. sep 2010

boooze u nas zima ako v rusku a to moje dietatko spi odkopane, neznesie byt zakryta, hned ako zisti, ze ma cosi na sebe, tak sa odkope

no ja uz sa "tesim" na nakup zimnych topanok 😝 esteze viem cosi zohnat cez svokru, ale snehule urcite nie 😒

sirinka
1. sep 2010

@mimi21 juj aj magda sa vzdy hned odkope...ale vo vaku vydrzi...tak teraz skusam ten...

mimi21
1. sep 2010

@sirinka no ja som vak odlozila uz davno, aj som rozmyslala, ze ho znova vyberiem
prestali sme ho pouzivat, ked sa mala naucila postavit v postielke
predpokladam, ze by v nom teraz nevydrzala, lebo hocikedy v noci sa prestahuje na opacny koniec postielky a celkovo dost cestuje...

dm1
1. sep 2010

zdravim ja vas citam len nestiham pisat

ja som bola v pondelok na gynde nech mi pozrie ci mam ovulku vobec ked kojim bola som 12.den a ona na mna najskor vy kojiteee? ako keby som z vesmiru prisla.... a potom ze ale ved to je straaasne skoro na babo ste po cisarskom! cakajte az do aprila - teda 2 roky a medzitym prestante kojit! ani nemala akosi snahu mi tu ovulku pozerat a nedajboze este povedat pridite zajtra budeme sledovat.... som bola aj mierne rozcarovana ale nechame to zatial tak na nahodu bude ako ma byt a ked sa nezadari nejaku dobu pojdem tam znova a mozno ju aj zmenim. A jej nazor na kojenie v tehu.... kukala na mna ako na debila a utrusila sak keby ste potom potratili tak sa necudujte 😕

mimi21
2. sep 2010

@dm1 no ani moj dr nebol nadseny, ze kojim a som tehu, ale vyslovene mi to nezakazal, upozornil ma na to, ze si mam davat vacsi pozor na stravu a brat vitaminy a pokial sa ja budem citit fajn, tak prestat nemusim
nastastie sa to potom vyriesilo tak, ze mala sa odstavila sama

inak dobre ranko 😉

rybca
2. sep 2010

@dm1 tiez mam podobne skusenosti s taktnostou doktorov, podstatne veci sa od nich nedozvies, ale sprostych reci maju ako keby sa ich zo skript ucili, ja som tiez po cisarskom a napriek tomu, ze mi doktorka povedala, po sestonedeli co mi ani jazvu nekukala, povedala ze mam cakat 3 roky, sa uz snazime, no teda zatial nie intenzivne, bo teraz ma muz vela roboty, chodi domov o deviatej vecer, to sa akurat stihneme porozpravat a spime...🙂)))

mimi21
2. sep 2010

@rybca nejde o intenzitu, ale o efektivitu 😀 😀 😀
my sme sa tiez intenzivne nesnazili a sup ho, druhe babo na ceste 🙂

rybca
2. sep 2010

@mimi21 tak zatial mam cykly rozhadzane, takze casovat sa to neda..🙂)) ale ja sa i spolieham na osud, cak Matko sa nam podaril v ten najvhodnejsi cas pre nas, tak si myslim, ze aj druhe ak ma prist tak pride vtedy kedy ma...🙂)))

rybca
2. sep 2010

@mimi21 jaj a este som chcela, ze s babatkom sa uz lahsie snazi o druhe, uz to tak nedolieha na psychiku..🙂)))))

Prave sa Matko snazil Dharme "prdiet" na kozi, teda srsti, viete, tak ustami...🙂))) Akoze uzasna hygiena, ale co narobim, nedaju sa taketo ciny predvidat..🙂))) a najlepsie je, ze opakuje po Dharme kychanie, a my stale, ze co robi take FU FU..🙂)) az kym to neurobil tesne po nej...🙂)))

mimi21
2. sep 2010

jaaaaj, mna ide porazit, neviem najst jednu nausnicu, taku gulicku, mam podozrenie ci ju nahodou Ninka nezjedla, lebo boli tak nestastne odlozene, ze na ne dociahla ☹

martinaxyz
2. sep 2010

Ahojte babule...

@mimi21 to aby si sa teraz pozor dávala čo malá vykaká....

no my pomaly rastieme...škriabeme sa všade kde sa dá a na autíčku šantíme...začíname už papekovať a opakovať po dospelých čo urobia...

@rybca- neboj ani sa nenazdáš a budeš tehotná...mne dr. povedal, že otehotnieť možem o 6 mesiacov od pôrodu, ale ak chcem otehotnoeť, tak mám prísť k nemu a pozrie ako je rez zahojený a podľa toho...

kosska3003
2. sep 2010

@dm1 to co mas za dr ja som mala taku kravu a vymenila som ju hned po porode ani som u nej nebola uz u noveho a ten hned cio ideme druhe robit ja nie kdeze ved to mala mala 6 mesiacou a jazvu mi kukal ze je super zrastena zajtra idem este test spravit a objednat sa k nemu aj ked bude len jedna ciara ja mam stale rozhadzane kramy strach a hruza nikdy nedojdu na cas naposledy som dostal 30 jula pred dovolenkou a od vtedy nic

mystery7
2. sep 2010

ahojte kocky,
Ja som bola na kontrole jazvy 6mesiacov po porode, dr.ma objednala hned ked som tam bola po sestonedeli. Ona to vraj tak ro i vsetkym, ale aj tak uvazujem o zmene 😅
Ideme na predlzeny vikend na chatu, nemam tam signal, tak snad vas potom docitam.
Ukecali ste ma, kupim mu na zimu 92 😉 teraz nosime topanocky 22-23 podla strihu. Dnes sme stihli este kupit nadherne cizmy-gumaky, pofotime sa a dodame fotky 😉