Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkad
2. sep 2010

Ahojte kocky,

tak ja sa hlasim este ako bacil...stale mi je mizerne a aj ked sa napchavam kadecim...same vitaminy a prd z toho 😝 😝 uz aj svokra je chora aj Peto, Nicolasko sa drzi 🙂 🙂 a dufam, ze to tak aj zostane.
Dnes som bola v tescu kupit si nejake citrony a vitaminy, ale ved to ovocie bolo tak hnusne, ze ma aj chut presla, tak som si len citrony kupila ☹ inak som bola uz zufala, lebo mi bolo fest zle a este k tomu maly nechcel poobede spat, ja som s posledneho varila, potom som este maleho uspavala a zaspal az o tretej poobede...som mala dost...ale spat som nemohla ist, lebo som este dovarala jedlo 😖 😖

@jamaat tak ste sa vratili...asi ste sa nepotesili z toho pocasia...a to dnes bolo este celkom fajn 😖 😖 inak tu bola zimaaa

jamaat
2. sep 2010

Ďakujem za uvítania. Podrobnejšiu správu napíšem zajtra, dnes nestíham. Ale všetko bolo super, bez chyby, ani horúčavy neboli také, ako sme sa báli. 33-35 stupňov bývalo, doobeda vietor, takže ten ochladzoval a od štvrtej už slnko bolo dosť nízko, takže tiež pohodička. O šiestej zapadalo.
Šnorchlovanie paráááda, plno rýb priamo pri hoteli. A na výlete sme videli delfíííínyyyyyyyyyyyyyyyyyy!

mimi21
3. sep 2010

ahojte

@jamaat vitaj doma

no ja som mala vcera fasa vecer - skoro 3 hodiny na pohotovosti 😒 neviem co to malo byt ale poobede ma zacala pobolievat noha, nemohla som stupit, niekedy to bolelo, niekedy preslo
o pol6 isiel mm na tenis a ked odisiel ja som dostala taky zachvat bolesti, ze som sa ledva doplazila k telefonu, aby som mu zavolala, nech pride domov, fakt priserna bolest, nemohla som sa ani pohnut
ja som najprv nechcela ist na pohotovost ale mm ked ma videl, ze sa nemozem postavit, tak povedal ze ideme
ja som si minule vsimla ze na vnutornej strane stehna sa mi robi akokeby krcova zila a ta bolest isla smerom hore od nej
no bola som na gynci, lebo mi povedali, ze kedze som tehotna, tak tam mi budu vediet dat aj nejake lieky, tam mi samozrejme povedali, ze z gynekologickeho hladiska som OK, robili mi aj sono, babo je v poriadku, tak nemaju so mnou co robit, mam ist na chirurgiu, tam ma doktor pochytala poslal na sono zil, kde sa najprv dr aj nieco nepozdavalo, ale potom povedala, ze je to OK
no tak som sa vratila na chirurgiu kde mi povedali, ze sa mam objednat na neurologiu
fakt to bola priserna bolest, dnes uz mi je lepsie, ale este to trochu boli, len sa bojim, ze to bude ako vcera, ze chvilu dobre a potom pride zachvat ako svina 🤐

zuzkaprofant
3. sep 2010

@mimi21 nemozhla si si daky nerv pricviknut alebo mala ti nelezala tak inac ako stale, mne v tehu starsne nohy boleli ale mne sa aj krcove zili urobili kazdy povie ze ani nevidiet ale bolia ako slak aj do teraz ked je zmena pocasia a pod, joj uz sa tesim ja na dalsie tehu ako mi bude snad bude lepsie ako s christiankom , inac ste mi kazali papat s christiankom aby sa mi rozjedol tak ja snim jem a mam uz 2,5kg pribrate ☹ hruza vcera som sa vazila tak som odpadla odkedy je tak na dazt tak mi chuti papat a aj malemu tak jeme a hrame sa doma 😀 😀 ale uz som nahodila dietku zase lebo tak sa neda

mimi21
3. sep 2010

@zuzkaprofant aj ja som myslela na nerv, lebo to bola podobna bolest ako pri seknutych krizoch
no uz volala svokra, o pol 11 mam ist k neurologicke, tak som zvedava co mi povie
ako sa viac hybem po byte, tak to znova zacina boliet, do kelu 😠
fakt to bola priserna bolest este som taku nezazila,ani pri porode 😒

rybca
3. sep 2010

@mimi21 bohovsky pristup doktorov, evidentne ti nieco je, ale podla nich nic, to sa jeden citi ako hypochonder, ja preto nerada chodim k doktorom. Hlavne, ze ked uz nieco zistia, tak je to uz velky problem a potom do teba zase nakricia, ze co si neprisla skor. Vsade sa hovori o prevencii a kontrolach, ze su ludia k tomu nezodpovedni, ale to skor doktory sa k tomu laksne stavaju. a kazdy sa zbavuje zodpovednosti, lebo nedajboze by sa nieco stalo a niekto ich bral na zodpovednost. Dufam, ze ti co najskor pomozu.

mimi21
3. sep 2010

@rybca no rybca prave preto som ja ani nechcela ist na pohotovost
ale svokra sa bala ze ked ma to boli od tej zily, ci tam nahodou nemozem mat nejaku zrazeninu alebo zapal
no uvidime co povie po znamosti!!! vybavena neurologicka 😕

iinuska
3. sep 2010

ahojte, za nami celkom pohodova noc, Adamko sa prvy krat zobudil o pol6, potom o 7 a este sme pospali do 8.15.
U nas je celkom pekne, slniecko svieti, tak vybehneme aj von. 😎 Petko je v skole, tie prazdniny velmi rychlo ubehli 😒
@mimi21 tak nech Ta to rychlo prejde

zuzkaprofant
3. sep 2010

dievcata ked si naklikate markiza.sk otvori sa vam ich stranka mna to hadze na dake tv noviny a som si chcela ordinaciu kuknut zo vcera lebo uz vcera mi to neslo tak som smutna maly ide spat tak som si chcela odychnut pri serialiku

mimi21
3. sep 2010

no tak som spat od neurologicky, povedala, ze je to zablokovany nejaky upon a supla mi obstreky
takze uz ma neboli noha a miesta po vpichoch, auuuuuuuuuuuuuuu 😢

jamaat
3. sep 2010

@mimi21 No hlavne nech určila správnu diagnózu a nech ti liečba zaberie. Lebo mne nie že zaberala, ale ešte zhoršovala bolesti.

borocka
3. sep 2010

Ahojte, tak aky mate den?
my celkom fajn. od rana patko chodil po dome a pomahal dedovi 🙂 dedo totiz napraval prahy dveri, takze sa vrtalo, murovalo, skrutkovalo a patko bol v siedmom nebi, lebo dedo mu dovolil vsetko naradie pochytat a vyskusat. dokonca kladivo si odniesol do krabice k hrackam 😀 Musim na vianoce kupit detsku sadu naradia, s opaskom aj prilbou, len som to zatial nikde nevidela a chcela by som radsej drevene, aby dlhsie vydrzali. neporadi niektora??
Teraz maly vonku spinka, uz ani neviem po akom dlhom case. tak idem este nieco pozehlit, lebo uvarene aj zjeden uz mame. robila som strukovu polievku a slivkove knedle. pato sa dako nadsene netvaril, ale nech si len pekne zvyka. musi sa naucit jest vsetko, lebo je velmi preberavy.

zuzkaprofant
3. sep 2010

@borocka ked budes vediet kde to maju to naradie hned pis ja to tiez zhanam🙂

monika_123
3. sep 2010

nahodou som klikla na tuto temu, a vidim ze borocka a zuzkaprofant zhanaju naradie 😀 neviem ake myslite ale my sme synovcovi kupovali taketo http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8911866&tab=1

emode
3. sep 2010

cafte,
ja dnes mam upratovaci den, mala je u svokry 😅
dnes sme boli v jaslickach kuknut a s pani riaditelkou sa porozpravat, od pondelka ideme na adaptaciu na cely den kazdy den ... potom uz chcem davat 2x do tyzdna tak drzte palce, nech to zvladneme 😝 😀

mimi tak dufam, ze to preboli a ako prislo tak odide 😉

otazka, mozem poberat plny rodicovsky prispevok a dat dieta do jasli???

nikanika28
3. sep 2010

Cafte... mne je dnes taka kosa 🙄 🙄 ..Klarka zaspala iba pred chvilou, neviem, co zas ma...vyse hodiny spekulovala a vykrikala a brblala v postielke....
@jamaat vitaj doma 😵
Ozaj, inak rozmyslam, ze predam tu velku tatrovku z Dracika, nemate niektora zaujem pre chalosa? nafotim v pripade zaujmu... No a mame vrtacku, hoblovacku a este cosi - na baterky - pre deticky

dm1
3. sep 2010

@emode tusim mozes ale nie ten zvyseny urcite to je menej

kosska3003
3. sep 2010

ahojte tak my brutus uspavanie malej ide asi zub alebo co lebo ju aj dva krat prehnalo a ma celu cervenu ritku a cervenu cikulku a revala ako keby ju z koze drali no revala hodinu v kuse chudatko moje ale uz spinka

iinuska
3. sep 2010

ahojte, u nas sa este nespinka, neviem co ma Adamko, plakal v postielke, tak teraz je tu s nami

emode
3. sep 2010

aj my sme tazko zaspavali a to spala len hodku a pol poobede 😝

dm som zistila, ze mozem, lebo ju davam do sukromnych jasliciek, na mna sa vztahuje novela z minuleho roka, nie tato posledna, ten zvyseny je do aprila u nas ... aspon tak nam to bolo vysvetlene ale idem sa este v pondelok na UPSVaR popytat

iinuska
3. sep 2010

baby, co obuvate drobcom na doma ? Ja teraz obuvam sndalky, co mal na leto, ale cochvila mu budu male, tak neviem, ci kupit papucky, alebo sandalky

borocka
3. sep 2010

@iinuska urcite kup papucky,vydu ta lacnejsie a mozes kupit take s otvorenou spickou, takze v podstate sandalkove.

iinuska
3. sep 2010

@borocka , len mne sa zda, ze v papuckach nema taku pevnu nozicku. No s tymi cenami, hm, uz nevedia, co maju pytat, veru 20 eur za sandalky, co vydrzia tak cca 2 mesiace, dakujem...

kosska3003
3. sep 2010

@iinuska ja tiez davam sandalky z leta a potom neviem mam este tie klasicke papuce slovenske tak asi tie a ked jej noha narastie tak kupim dalsie

borocka
3. sep 2010

@kosska3003
@iinuska ja na doma zo zasady davam papucky. v nich sa naucil chodit, ani capacky sme nekupovali. a ma ich rad,vzdy sa tesi z novych. musim mu striedat farby a obrazky. na papuce nedam dopustit

dm1
3. sep 2010

my mame tiez klasicke papucky od raka je to lepsie lebo teraz je chladna ta zem a ani sa mu nesmyka. ale v lete behal v ponozkach

iinuska
3. sep 2010

@dm1 u nas v ponozkach nehrozi, vsade mame parkety, a malemu sa to dost smyka. Dnes bol len 2 minuty v ponozkach a aj to stihol spadnut 😒

borocka
3. sep 2010

@dm1 my sme v lete davali papuce bez ponoziek. ja ho nenecham behat len tak,na boso. ani ja tak nechodim, u nas je papucova kultura. a je to taky hlupy pocit, lebo aj ked je horuco ta zem je chladna a potom ma nohy ako zaba

mimi21
4. sep 2010

ahojte
tak mna ide porazit
cely den vcera nic a vecer o 8 take bolesti ako den predtym, skoro som skapala, ja uz fakt netusim cim to moze byt 😒
dufam, ze cez vikend bude klud, lebo mame same oslavy, dnes ideme k nasim, mamca ma narodky, zajtra ku svokrovcom, oslavuje sa 2x Jana, mm ma narodky a mm starka 75
svokra robi tatarak, tak neviem ci odolam, aspon jednu malicku hrianku si dam 😝

juska3
4. sep 2010

Dobre rano 🙂
@mimi21 aj ti povedali, ze si mozes nieco dat na bolest, ak ta to znova zacne boliet? budes chodit na obstreky?

@emode drzim palce, aby sa malej pacilo v jasliach 🙂 a preco ju chces davat do jasiel? chces ist uz aj ty do prace a nech si postupne zvyka alebo len tak nech si zvyka medzi inymi detmi a ma trocha iny den?

Teraz, ked sa ochladilo, tak som dala pancuchy a take latkove papuce, zdrzi ich na nohach, klasicke papuce by asi vyzul. Tie co mal na jar su mu na dlzku este dobre, ale su mu obtiahnute na narte, takze budem musiet kupit nove. Vysvetlila som mu, preco musi nosi papucky, tak snad si zvykne aj na klasicke. Uvidime.