Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
5. sep 2010

@jamaat stano kedysi robil v eccu, mame doma par topanok, aj goretexove, konkretne ja mam jedny uz 7 rokov, a az teraz pojdu do kosa, aj to nie kvoli tomu, zeby zacali pretekat cez tu kozu, ale odisla mi podrazka. parkrat som v nich vybehla na plaz v zime a ta slana voda mi ju rozozrala. no bude mi za nimi smutno. keby tam stano robil, tak nahodi do masiny a spravi mi nove podrazky. inak mozem ich iba odporucat. su sice drahsie oproti ostatnym, ale fakt vydrzia.
@ludmilabb tak do lopty kopeme hadam od narodenia, ocko kupil jednu hned ako sa narodila. a nenechal si vysvetlit, ze co ked ju to vobec nebude bavit. nastastie bavi, tak ocko je vyteseny 😀

ladywitch26
5. sep 2010

este ma napada, ako ste na tom boli vy s krvacanim po porode? lebo pri stanke som tak silnejsie hadam len4 dni a potom mi stacili aj intimky, aj to len po kojeni sa spustilo. ale teraz sa mi to zda take divne, dva dni som len na intimkach, potom sa to zrazu spusti ako z vodovodu a hodinu len leje zo mna, potom zasa cely den nic, par kvapiek a potom na druhy den zasa riadne. ci to je normalne, alebo radsej zbehnut k doktorke...

inak videli ste v spravach na jojke z pondelka, bolo o dievcatku, ktoremu hned po narodeni museli odoperovat polkilovy nador. tak to je co sme teraz v septembrovkach jedna. vedela to od nejakeho 20tt, ze dieta ma nador, vsetci lekari okrem jedneho jej vraveli, ze ma ist na potrat a ona sa rozhodla, ze radsej ho donosi, aj ked mu nedavali ziadne sance na prezitie. a nakoniec je v pohode po operacii a taaake krasne dievcatko to je...

dupinka
5. sep 2010

@ladywitch26 ja som krvácala presne tak, ako teraz ty. Trvalo to do 4 týždňov po pôrode, potom pár dní ešte špinenie a pohoda.

kosska3003
5. sep 2010

@ladywitch26 no a je stastna ty dr len by to prec dali aby nemali roboty potom ☹ a mala je zdravucka im sa to povie ale to rozhodnutie matky to uz oni nepoznaju ako sa ona citi im sa lahko povie dajte si to prec

sirinka
5. sep 2010

@jamaat topanky od ecco mozem tiez len odporucat...

@ladywitch26 ja som pri prvej krvacala mierne 4 tyzdne, potom 10 dni ani kvapka a potom dalsich 10 dni klasicke krvacanie, uz som si myslela, ze to je normalna menstruacia...

ladywitch26
5. sep 2010

@kosska3003 ved prave, ona polku tehu pocuvala zo vsetkych stran, ci je sprosta si to nechavat, ze vsak uz ma dve zdrave deti, ze je mlada, ze este mozu mat dalsie zdrave, atd. no fakt ju obdivujem. jediny doktor povedal, ze v tom nevidi problem, akurat, ze je tam riziko, ked budu musiet malu hned po porode operovat, ze zalezi len na malej, nakolko bude odolna, ci prezije operaciu.

@dupinka tak si ma trochu ukludnila, ale aj tak asi zabehnem za dokinou, nech mi zelezo este predpise, lebo po porode som dost krvi stratila a fakt ledva fucim, normalne nestacim s dychom, ked kracam. asi mam riadnu anemiu, lebo mi je aj stale zima.

iinuska
5. sep 2010

ahojte, my sme vysvadbovani, Adamko sa drzal perfektne, domov sme prisli o 1, co som si myslela, ze budeme davno spat.

@ladywitch26 ja som tiez dlho krvacala, tusim aj vyse mesiaca. Pekne mi to liezlo na nervy. A ,menzes som dostala po 3 mesiacoch od porodu, takze som si to nejako neuzila 😝

dupinka
5. sep 2010

@sirinka fuuuuha. To mám radšej vyhodiť aj tie balenia, čo máme od dokyni ešte od mája? 😕

iinuska
5. sep 2010

ja mam ine cislo sarze, ale aj tak od leta malemu nejako zabudam davat 😎

dupinka
5. sep 2010

@iinuska ale tam je uvedené, že všetky šarže. Radšej nebudem dávať (ja dávam, keď nie sme na slniečku) a popýtam sa doktorky.

iinuska
5. sep 2010

@dupinka aha, fakt, nejako rychlo som to precitala, dnes sme malo spali, asi mi to uslo

juska3
5. sep 2010

ahojte, ani ja nedavam od jari vigantol, ved mal dost slniecka a po tomto uz nebudem davat, je to nejake divne, uz minule tu hodil niekto link, ze je oziareny alebo nieco pod. uz si nepamatam 😒

@iinuska Adamka ste mali cely cas pri sebe? To super vydrzal 🙂

iinuska
5. sep 2010

@juska3 ano, az som sa cudovala, ako super to zvladol, pobehoval s detmi, zobrali sme loptu, ta mala uspech aj u dospelych...Poobede sa dobre vyspal, tak mozno aj preto. Ved sme to ledva stihli 😅 . Zenich nam uz volal, ze len na nas cakaju. Ale odkedy mame Adamka skoro vzdy meskame, nevieme prist nasac.

juska3
5. sep 2010

@iinuska z toho si nic nerob, my sme nevedeli prist nacas ani pred Ajkovym narodenim 😵 obidvaja sme nedochvilni.

Inac, u nas dnes uspech s papuckami, vyskusali sme a este su mu dobre a uz v nich beha asi dve hodiny a zatial si ich nevyzul 🙂

iinuska
5. sep 2010

@juska3 ake mate papucky? prave mam dilemu ake kupit, lebo tie nizke sa mi zdaju byt nestabilne na taku malu nozku.Kde ste kupovali?

sirinka
5. sep 2010

@dupinka pisu, ze nie je zdraviu skodlivy...ale ja nedavam... 😉

my mame klasicke papucky znacka rak....velmi sa nam osvedcili...

kosska3003
5. sep 2010

ja uz vigantol nedavam ani nejdem davat mi nosime sandale z leta a mam papuce tie slovenske co vyrabaju v Banovciach nad Bebravou neviem aka je to znacka

jamaat
5. sep 2010

Ja som Vigantol dala dokopy asi 3x. Tak ako sirinka spolieham sa na prírodu. Keď som sa s tým priznala doktorke, tak tá povedala, že som voľáka indiánska matka 🙂

kosska3003
5. sep 2010

@jamaat ze indianska matka no a kedysi vigantol nebol a spoliehalo sa na prirodu nie ona isto nedostavala vigantol ako decko

dupinka
5. sep 2010

my používame papučky vyrobené v Partizánskom, členkové na šnúrky. A celé má od Deichmana, momentálne 21tky. Sú mu akurát, ale okukávam už zateplené 22ky vysoké na zimu, asi zainvestujem, lebo sa trochu obávam premočenia a tak.

@sirinka ja som dnes Vigantol radšej nedala, písala som SMS lekárke, tak čakám odpoveď 😉

ladywitch26
5. sep 2010

@jamaat tu doteraz nekazali davat vobec, pri stanke dokonca na mna lekarnicka cumela, ze naco jej chcem davat vitamin d.ale teraz v porodnici uz vytasili na mna letaky, ze by sa mal davat. sa skoro zobudili. mam este po stanke, tej som akurat par mesiacov davala, kym nepresla na umele, v tom uz je pridany.

iinuska
5. sep 2010

@kosska3003 ved prave, pri Petkovi ziaden Vigantol nebol...

emode
5. sep 2010

ja som vigantol davala ako prislo, casto som zabudla, len ked sme chodili na rehabku, tam to dost zdoraznovali tak som odvtedy davala, ale od 1 roka nedavam a nebudem davat ... i ked nasa dokyna tiez na tom baziruje, stretla som sa uz aj s lekarnickou ktora velmi kritizovala jeho podavanie 😕

papucky mame tiez od RAKu 🙂 uz druhe a topanky zimne zatial neriesime ale vidim ze zacneme 🙂

juska3
5. sep 2010

@iinuska http://www.wanda-obuv.sk odtialto mame cele topanocky, ale neviem akej "znacky" su papucky, krabicu som vyhodila a na papuckach uz nic nie je vidno 🙂 ale su s podporou klenby a maju vystuzenu pätu, su klasicke s otvorenou spickou a ani neboli drahe

@jamaat krasne gumaciky, ja by som ich brala v zelenom 🙂

kosska3003
5. sep 2010

akurat kukam na jojke talent a spievala tam taka 3 rocne dievcatko ciganske pesnicky no zlatunka bola 🙂

ludmilabb
5. sep 2010

a bola tam aj borderka co pasla husy 😉

kosska3003
5. sep 2010

@ludmilabb hej hej videla som ju

zuzkad
5. sep 2010

cafte kocky,

dnes nejak nestiham 🙂 🙂 ale zacinam byt nervozna, len teraz neviem vlastne z coho...ci z toho, ze hned rano ideme na to preobjednane EKG s malym, alebo z prveho dna v praci, alebo, ze zajtra je moj prvy den za Nicolaskov zivot, co budem bez neho taaak dlhoooo 😢 😢 😢 😢 no bude to tazky den 😝 😝 😝 prosiiiiiiiiiiiiim myslite na mna posielajte mi vela vela energie hlavne aby bol maly v poriadku so srdieckom 🙂 🙂 🙂
no bluzka nazehlena, nohavice tiez, topanky na opatku tiez ocistene 😝 😝 😝 a uz len pevne nervy mi treba 😅 😅