Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
7. sep 2010

@iinuska ja som zapekala karfiol pre nas tak mala aj sofia s pecenymi zemiakmi na plechu vcera 😉

zuzkaprofant
7. sep 2010

nas nikdy nemal cumel co som rada lebo ma pekne rovne zubky moja mama ked ho vidi sa nevie vynadivat lebo u nas take rovne asi nik nema🙂) Ja upratujem to ejmoja deformacia cely den len pratam raz v suflikoch potom decku prerabam a dookola🙂) Maly pobehuje po byte s loptou

kosska3003
7. sep 2010

@emode no ved to a ani neviem kde ku ktoremu pojdem my mame 13 ale duru sa nam ocaky jeden je uz vonku

nikanika28
7. sep 2010

Cafte, nam teraz behom dvoch dni vysli dve stolicky..a pravdepodobne sa jej tlacia hned aj spodne, takze mame tiez docela veselo 🙄 🙄 ..u nas momentalne nehrozi ziadna kefka...asi vyckam, kym ju prestanu boliet dasienka a neprerezu sa zubky tieto dva 🤐

jamaat
7. sep 2010

@dupinka Zapchaté DVD je dobré 😀 ...ale ty si sa asi nesmiala. Emka mi pravidelne padá zo stoličky.

Ja už tiež dávam Emke väčšinou naše jedlo, ona nie je veľký jedák a neochutené by mi jednoducho nezjedla. Menej solím, nekorenili sme doma nikdy.

ladywitch26
7. sep 2010

tak uz mame konecne rodny list. boli sme tam v stredu, mame to pol hodky autom od nas a dojdeme tam, a ze im padol pocitacovy system. tak sme sa trepali zbytocne. tak som si zavolala vo stvrtok, ze system ok, ale stale nemali maleho v systeme, ze im este neposlali udaje z nemocnice. no a v pondelok mi teda volala uradnicka, ze ho uz maju v systeme, ze mozeme prijst, no ale uz nam to nevyslo, tak sme sli az dnes. a dojdeme tam, a ze zasa pocitace nefunguju. no slo ma urvat. tak sme aspon pobehali po meste hodinu, ale napadlo ma zavolat tam,ze co ked nahodou. no a nastastie to uz mali rozbehane, tak mame konecne aj oficialne maleho zapisaneho. a mozem ist rovno vybavovat dalej. najskor irsky pas, potom apostile na ministerstve zahranicnych veci a potom sa trepat este do dublinu na ambasadu poziadat o slovensky rodny list. hadam do vianoc to vsetko stihame 😖

juska3
7. sep 2010

Aj my sa chystame k zubarovi, som zvedava ako to Ajko zvladne lebo uz vyvadza, ked sme u nejakeho doktora 😒 A
cistit zuby si da, dokonca aj jazyk 🙂

@jamaat tak to je riadne pritiahnute za vlasy, ja som v 98. koncila skolu a na polroka som sla na podporu, chcela som si predlzit prazdniny a dostavala som tie prve tri mesiace 3 tis. korun. A mama s dietatom nedostane ani polovicu 😕 Asi to bolo o dva roky neskor, ale aj tak, sila.

zuzkaprofant
7. sep 2010

@ladywitch26 maly je ir nie slovak mi mame slovensky rodny list a aj maly nie je nemec az neskor v dospelosti ak tu bude zit moze poziadat ako to je v irsku?

mystery7
7. sep 2010

ahojte
My sme hore od 7:15, ale nestihla som sa rano pozdravit 😉
Doobedu sme boli vonku, ale nechcelo sa mu velmi chodit, len sa pchal na ruky a v kociku rev.
Zaspal o 13:10 a o 13:15 zacali susedia vrtat, tak ho zobudili. Pockala som pol hodku, zacal zivat, suchat si oci, lahol si ku mne a susedia zacali opat vrtat 😠 skoro ma porazilo a Mirko chytil zachvat revu od unavy. Tak sme sa obliekli a sme vonku. Spi mi uz 15minut, dufam, ze aspon do 16 potiahne.
@dupinka nic neboj aj my mame ”kazisvetka”, ktoreho neodolatelne pitahuje dvd a lozenie na gauc.
@zuzkaprofant my sme mali mat povodne bryndzove halusky, ale kedze nam nevysiel spanok, tak len nieco suche, aby sme najneskor o 17 vypadli na ihrisko. Nastastie ho mame takmer pod oknom, ale po 18 byva uz dost chladno.

ladywitch26
7. sep 2010

@zuzkaprofant zuzi, maly moze mat dvojake obcianstvo. stanka ma len slovenske, lebo nesplna podmienku, ze aspon jeden z rodicov tu musel zit 3 roky pred jej narodenim. chybali nam 3 tyzdne do toho. ale maly uz moze dostat aj irsky pas a aj slovensky.

mystery7
7. sep 2010

ja som bola na preventivku na jar a dr vravel, ze je zbytocne maleho tahat do ambulancie. Tak az o pol roka pojde prvykrat, opat so mnou na preventivku.
Hlavne, ze sme EU a kde mozu tam matkam podkopavaju nohy. Neuveritelna byrokracia je to.

mystery7
7. sep 2010

sa divia, ze nas (EU) zapavuju romovia, alzircania, arabi, cinania, vietnamci.....oni maju deti ako smeti a my sme radi ked jedno vychovame

zuzkaprofant
7. sep 2010

@ladywitch26 sa mi zda ze toho roku vysiel zakon ze mozes mat len jedno obcianstvo nemozes mat napr nemecke a slovenke sa mi zda no niesom si ista lebo muz chcel poziadat o nemecke (mozno aj poziada ) tak tym padom musi sk pas odovzdat

ladywitch26
7. sep 2010

@zuzkaprofant zuzi, to plati len pre ludi, co uz slovenske obcianstvo maju, nie pre tych, ktori ho ziskaju narodenim sa v krajine. keby som ja poziadala o irske, tak musim vratit slovenske. ale ked sa dieta narodi v irsku, tak stale moze mat obidve.

sirinka
7. sep 2010

@ladywitch26 presne ako pises...aj ja som si vytlacila konkretne zakony a stym isla na urady...ale vtedy ako keby uz to vycitili, ze som dobre pripravena, vsetko bolo ok 😝
inac moja mama robi na UPSVAR na socialnych davkach a nie je to celkom ako zuzka pise, maju presne postupy a aj dodatocne ak urobia chybu maju za to financne postihy...

sssimi
7. sep 2010

Ahojte.
Som tu neskutočne dlho nebola 😅

Sarah má 12 zubov. V auguste jej každý týždeň vyšla 1 stolička, bez plaču, nočného budenia. Proste pohoda.

Dnes som tu mala fotografku. Neviem či z tých foto niečo povyberá, ale snáď. Som zvedavá. Inak na to, že tu boli 4 úplne cudzí ľudia, tak malá sa hneď oťukala. Dokonca aj na ruky šla všetkým.

No a mama má pásový opar, tak teraz čakáme na kiahne, ale doktorka tvrdí, že by ich Sarah nemala chytiť. Každopádne som očkovanie presunula až o 2 týždne.

iinuska
7. sep 2010

@sssimi no veru, zanedbavas nas 🙂 😀

kackabrcka
7. sep 2010

@zuzkaprofant ked si tvoj muz spavi Einbürgerungstest mozno daju Christiankovi aj nem.obcianstvo.. 😉

zuzkaprofant
7. sep 2010

@kackabrcka ako to je keby mm urobil tie skusky dostane nemecke obcianstvo a hned nato aj maly ci az to druhe dieta co myslim

kackabrcka
7. sep 2010

@zuzkaprofant myslim ze skor druhe a ci aj Christianko to neviem...

sssimi
7. sep 2010

@kosska3003 A ty ako? Už sa zadarilo?
@iinuska ja sa ospravedlňujem, ale nejak nestíham. Všetko preletím a nejak v poslednej dobe nemám náladu na net 😀 Konečne 😀 😀 😀 , ale ja sa polepším. Teraz som na 5 mesiacov v podstete slamená vdova, takže určite sa budem častejšie nudiť. Len teraz som ešte rozlietaná.

iinuska
7. sep 2010

@sssimi 5 mesiacov? No to je dost...

kosska3003
7. sep 2010

@sssimi a kde mas mm no ja zatial mrcha nedosla a testy negativne uvidim v piatok si spravim dalsi a k dr idem 22 septembra az

sirinka
7. sep 2010

@sssimi a co ti isiel muz na specialny vycvik???

juska3
7. sep 2010

@sssimi a kto vas fotil? Zitnanska?

dupinka
7. sep 2010

@sssimi hádam ti muž nešiel na misiu ako ten môj? My sme dávali robiť malému profi fotky k 1.narodeninám, také rodinné.
kto chcete vidieť, kuk: http://www.facebook.com/album.php?aid=2035505&i...

(A tiež sorry, že som sa tu dlho neukázala, no chodila som do inej témy a nestíhala som vás, ukecané ste 😀 ...Ak dovolíte, rada sa sem opäť pridám 😅 )

iinuska
7. sep 2010

@dupinka krasne fotecky 🙂

kosska3003
7. sep 2010

@dupinka krasne krasne ja by osm is tiez nieco take dala ale este musim mm ukecat

mystery7
7. sep 2010

no dostala som sa tu az teraz. Tak maly mi spal v kociku nakoniec az 35 minut ☹ isla okolo nas jedna zenska, dcera 2m za nou a rozpravali sa. Ako ciganky ☹ Miko mal hned oci dokoran, aj ked lezal dalej, uz nezaspal. Skusala som ho este koikvat, ale bezuspesne, tak sme potom isli domov jest.
Dnes jedol aj cviklu a chutila mu. Davate detom bryndzu a mak??
@dupinka, kludne naskoc do nasho vlaku 😉

iinuska
7. sep 2010

@mystery7 bryndzu a ani mak som nedavala