Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dupinka
13. sep 2010

Ahojte

@emode mamy takéto udalosti veľakrát prežívajú emotívnejšie ako deti... drž sa!

my sme boli v noci permantne hore a zakaždým prso 😖

nikanika28
13. sep 2010

@mystery7 gratulko k tehu 😵 😵 ...drzim palce, nech ma vsetko hladky priebeh 😵 😵 😵 😵

@mimi21 a gratulko k babulke 😵 ..to bude teda pekny babinec u vas 😀 ...a co to mas aky zapal? 😕

emode
13. sep 2010

@dupinka my podobne, ale mame aj hlieniky, tlacia sa nam neskutocne dva ocaky spodny a vrchny na pravej strane, lave uz ma nastastie von 😝 len po pol hodine zuzlania jej zvyknem uz prsom zobrat, tak bol aj rev ... ze mama mnam ne ne 😝

@nikanika28 ja jej rano uz davam plnotucne kravske, vecer ma este moje ale nevypije ho viac ako 150ml, akoby nemala trpezlivost s flasou, musi nieco robit 😅 😉

rybca
13. sep 2010

My mame prerezane prve horne stolicky, v noci sme aj 3x hore, uz som zase unavena ako v prvy rok tehu a to niekto slubuje, ze po prvom roku deti prespia celu noc a do toho este tie moje nohy, ani dlho stat, ani dlho chodit, uz to trva tyzden, dockam este tyzden a donutim chlapa, aby zavolal doktorovi.

@mimi21 gratulujem, ruzova vam pristane..🙂)))))))

nikanika28
13. sep 2010

@emode mas to capovane mliecko, co sa predava v automatoch? ozaj a ty uz nastupujes do prace? Boze...nemam vobec prehlad, co tu je nove...tak mi to musite este raz napisat 😅 😀 😀 😀 ... Ja si pamatam, akoby to bolo dnes, ked sme boli prvykrat Lukaska zaviest do skolky 😵 .... teda, mala som co robit, aby mi slzy nezacali tiect 😅 😅 ...najlepsie na tom bolo, ze on nastupoval v stredu..do piatku s nim neboli vobec problemy, dali sme si pusku a utekal za detmi..ale po vikende...bojovali sme kazde rano...ucitelka mi ho musela vytrhnut z ruk, pretoze sa ma drzal ako kliest..to bolo hrozne...ale zase za chvilocku sa ukludnil a pekne sa hral 😨 😵 😵

nikanika28
13. sep 2010

@rybca co mas s nohami?

rybca
13. sep 2010

@nikanika28 po poslednom "behu" ako keby sa mi zapalili vaziva na vnutornej strane kolien, na oboch nohach na rovnako, ale myslime si, ze tym behom sa len vsetko zavrsilo, od tehotenstva az po ten beh, zatazenie noh - vaha, schody, nosenie maleho, cez vikend mi aj riadne popukalo v kolenach, tak uz je to trosicku lepsie, uz zohnem nohy, ale v sobotu som si aj ledva sadla do auta, co som nemohla nohy zohnut, keby som bola na sk, tak som uz davno u doktora, ale tu, nemame teraz na to

nikanika28
13. sep 2010

@rybca fuha..tak to je naozaj neprijemne 😨 ...tak skore uzdravenie 😉

jamaat
13. sep 2010

@rybca Ja mám tiež ľavé koleno boľavé, ale tak čudne z vonkajšej strany. Ani nie že by ma kĺb bolel, ale ako keby kosť na vrchu. A ani som sa neudrela, nič. A aj pravé plece ma bolí. Ale mne sa to tiež ťahá už dlho, v tehotenstve katastrofa, po pôrode ešte väčšia, potom všetko prešlo a teraz sa zase objavilo.

rybca
13. sep 2010

@nikanika28 dakujem..🙂
@jamaat akoze niekedy to je u mna horsie ako u mojej starkej co ma 85 rokov..🙂)))) s kolenami som mala vzdy problem, ked som sa prudsie otocila, alebo pohla, tak mi len v kolenach preskocilo a rameno mi preskakuje od zakladky..🙂) no ale uz som nam aj naordinovala zelevyrobky na zlepsenie klboveho lozka..🙂))))

jamaat
13. sep 2010

@rybca No mne neurologička hneď povedala, keď som sa sťažovala, že mi veľmi začali kolená praskať, že mám jesť Haribo cukríky 🙂

zuzkaprofant
13. sep 2010

@jamaat ja jem a dako nepomaha mne praskaju clenky ked idem maleho kuknut hned ho na to zobudim 😀

jamaat
13. sep 2010

@zuzkaprofant Joooj, toto presne! Keď Emka spí a začnú mi kosti pukať v tichu, tak to ako výstrely! 😵

mimi21
13. sep 2010

ahojte
tak som zatial skoncila len s atb, teraz sa len modlit aby zabrali

ladywitch26
13. sep 2010

@jamaat ja mam od strednej problemy s kolenami, aj kyselinu hyalurovu mi pichali, co mi musela poistovna vtedy schvalit, lebo jedna injekcia stala 2000sk a davali mi zopar do kazdeho kolena. ale mne potom odporucali jest colafit. svina, 30 tych tabliet stalo 150korun, no haribo cukriky by ma teda podstatne lacnejsie vysli. a to by som sa ani nestazovala na taku liecbu. akurat vcera som cely balik medvedikov zozrala 😀

zuzkaprofant
13. sep 2010

ja som vkuse na gumenich cikrikov ja ich zboznujem , ked hem sladkost tak radse tie cukriky ako cokaladu alebo keks 😀 a aj tak mi kosti vrzgaju ako stare dvere, maly mi spinka u nas prsi od rana mna boli hlava uz pijem druhu kavu snad pomoze 😀

poujte nahadzu sa vyse deticky o zem a netrucuju a nevrestia pri tom moj maly vera hruza sme boli vonku a videl tam kolotoc ta sa hadzal o zem ze on hce ist tam lenze nemoze byt tak 3 hodky lebo chcu aj ine deticky ale jemu nevysvetlis hadzal sa o zem vrestal az bordovy bol a ni nezaberalo na neho 😠

rybca
13. sep 2010

tak som sa vratila z nakupu, a v obchode ked som videla kapustu som si spomenula na vase zapaly prsnikov, tak som si kupila a skusim si to dat na tie vaziva, mozno to pomoze..🙂 a ked nie, bude dobre do salatiku..🙂)))))

kosska3003
13. sep 2010

ahojte

nika a ako jej davas to mlieko prevarene a niecim ho ochucujes ci len take ciste aj ja chcem zacat musim jej skusit dat vecer a rano by som jej nutrilon dala este uvidime musime zacat

sirinka
13. sep 2010

@jamaat aby mali tie cukriky aj nejake citelny ucinok na klby, musela by si ich jest tolko, ze by si urcite prisla o svoju top postavu... 😉

nikanika28
13. sep 2010

@kosska3003 davam plnotucne prevarene...bez granka...ale uz som jej skusila dat aj s grankom, tiez chutilo

kosska3003
13. sep 2010

@nikanika28 diky vyskusame dnes vecer

rybca
13. sep 2010

@nikanika28 my mlieko neprevarame, len ohrievame, polotucne a bez granka

dannynka
13. sep 2010

@nikanika28 ja už davam Dominkovi asi mesiac polotucne a neprevaram,,,tiez mi stiahne cca 200ml,zo zaziatku ho moc nechcel predsa len ma inu chut ako MM ale uz si zvykol takze rano kakavkuju aj s Gabikou 😀 😀
@mimi21 -gratulujem k dievcatku 🙂 a Tebe skore uzdravenie prajem... 😉 Inak aj ja som teraz cela ubolena a dolamana lebo par dní dozadu som spadla zo schodov aj s Dominikom na rukach...jemu sa nastastie nic nestalo alebo som ho silno drzala ale ja som sla dole po schodoch po zadku a chrbtom brala rohy schodov.... ☹ ☹ tak teraz som na tabletkach od bolesti a fastum gele...
@zuzkad tak ty uz zarezavas,držím palceky aby sa Ti darilo a Nicolas si pekne zvykol 🙂

dannynka
13. sep 2010

@rybca aj ja tak polotucne neprevarene ale davame granko 🙂

zuzkaprofant
13. sep 2010

preco neprevarate ja osobne aj sebe vsetko prevaram 😀

dupinka
13. sep 2010

baby, to akoze normalne ste im dali krasvske mlieko do flase/hrnceka ? Lebo mliecne vyrobky ano ale mlieko len dojcenske. A doky mi odporucala na zaciatok asi 2 mesiace UM.

No, to chcem vidiet, ako my budeme pit mlieko, ked flase so cumlikom ee.

mystery7
13. sep 2010

ja davam len plnotucne mlieko. A z automatu, tak prevarene, ak krabicove, tak nerevaram. Krabicove je uz prevarene-pasterizovane.
Niekedy mu chuti a vypije 200ml, inokedy bez zaujmu len 20ml.
Doobedu sme sa super poprechadzali, vonku je nadherne, teraz spime.

juska3
13. sep 2010

Caute zeny 🙂
Tak som tu po vikende, v sobotu sme oslavovali mm narodky a som rada, ze je uz po 😅 V nedelu sme zase boli na oslave mm synovca, ale aj to len na hodinu lebo Ajko siel neskorsie spat a kym sa zobudil bolo 5 hodin a nakoniec sme sli domov skor lebo bol urevany, bal sa mm brata, on sa strasne rehoce, hlavne ked ma vypite 😵

Ale urevany je uz dva tyzdne, az teraz som zistila, ze kvoli stvrtej stolicke, ale tentokrat ani neslintal, ani nehryzol, ani prsty si nepchal do ust, tak som aj pozabudla, ze by to mohol byt zub. Cez vikend som mu pozerala do ust, tak ju uz ma skoro z polovice von a este k tomu mu zacina presvitat horny ocny. Takze sa pridavame do klubu.

Uz sme mali aj uraz, padol tvarou na stol, hranu stola, tak si asi rozhryzol pod kutikom, mm si myslel, ze tam ma dieru, tak chcel s nim bezat na pohotovost. Ale som mu pozerala do ust, mal to sice dosekane, ale malo by to byt bez jazvy, Dufam. Vyzera teraz ako keby jedol cernice ci cucoriedky a mal zababranu tvar lebo sa mu taha asi 3 cm ciara od ust 🙂

Dnes sme boli v LIdli a kupila som mu presivanu vestu a k tomu bolo tricko s dlhym rukavom a svetlomodru mikinu. Dokopy za 14 e, ta vesta s trickom sa mi velmi paci, farba mikiny mohla byt krajsia, ale teraz aj tak nic poriadne nema, tak som to zobrala nech aspon nieco a potom mu zase nieco kupim. Dievcenske farby sa mi viac pacili.

@emode to nas kazdu caka, ze raz budeme musiet ponechat deticky v jasliach ci skolke, ja uz mam teraz z toho srdcebol ☹ drzim palce

rybca
13. sep 2010

@dupinka ano, kravske cerstve polotucne, len ohrievane, v mikrovlnke, s cim sa nie celkom stotoznujem, ale rano o piatej by mi ani Matko nevydrzal 5-10 minut kym zohrejem na plyne a uz sa stalo, ze vypil aj 3 deci naraz, ale to som uz stopla, bo sa zbytocne budil na precikanu plienku

iinuska
13. sep 2010

ahojte zienky
no chvilku tu niesom a kolko popisaneho 🙂 , idem citat