Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

soffi
5. okt 2010

@mystery7 no ja osobne si neviem predstavit mat momentalne druhe, ninka ma natolko vycerpava, ze to by som fakt skoncila niekde v kazajke...ono je pravda co sa hovori, ze je mat dieta a mat dieta.....ale hlavne ze sme zdravi 🙂

mystery7
5. okt 2010

@zuzkaprofant tak to budete mat ako celodenny vylet 😉 uzijte si to. A co idete nakupovat?
Doma sme zatial nic nevraveli, tak to asi povieme tento tyzden. Na vikend ideme k mojej mame.

@soffi veru tak. Kazde dieta ine a ked ma niekto dieta pohodaka a kludasa nechape ine matky, ktore ledva ziju (ako ja niekedy). Tiez som povodne chcela vacsi vekovy rozdiel, ale ked som uz "vo svungu" tak snad to nejako zvladnem a hlavne mam uz po 30-tke 🙄 co je skoda.

sirinka
5. okt 2010

@mystery7 veru neviem uz aky to bol clanok... ☹

zuzkaprofant
5. okt 2010

@mystery7 ideme s kamosmi ja nechcem nic kupovat uvidim co nieco mi pekne udrie do oka 😀 ale aspon sa vyvencime s maly lebo dnes sme doma pris a mal drievotriesku doma hruza a to len pratam od rana som si poradne nesadla a a tak to u nas vyzera ako keby som mesiac nepratala veci mi maly nosi z jednej izby do druhej a hra sa na schovavacky no co vam poviem , jest to nebude hlavna vec ze navarene 4 druhy a on nic

no moje kamosky co poznam maju kludas deticky nas ja forest gam v pohybe v kuse nechapem ako deticky niektore sa hraju pekne pol hodky na pieskovisku mi za pol hodku cele ihrisko vybehame hore dole vsetky hracky skontrolujeme🙂

iinuska
5. okt 2010

ahojte
tak malemu a sople zhorsili, takto este nikdy nebol, ked chcel cez obed zaspat, vobec sa mu nedarilo, nostek sa mu plnil, a atekalo mu, az sa povrackal ☹ ☹ Potom stale plackal, nakoniec zaspinkal na mne aspon na tristvrte hodinky. No teraz sa mu trosku nalada zlepsila, ale aj tak to nieje ono...Ach jaj

ladywitch26
5. okt 2010

caute zeny, akurat odisla zdravotna sestra, bola mi maleho prevazit. tak ten moj macko prosim pekne ma uz 5470g. za 5 tyzdnov pribral 2270g!
nepisu niektore tabulky,ze dieta ma do pol roka zdvojnasobit svoju hmotnost? tak maly asi prepise tabulky, on to stiha do troch mesiacov 😀

@iinuska tie sople nezavidim, ja som stanke davala nasivin, ale moze sa len 3x denne, tak to nejaky efekt trvaly nemalo. ale kupila som sterimar sprej, ten som jej aj 6x denne striekala, neskodi a sol vlastne dezinfikuje, tak by mu to mohlo pomoct. vyskusaj.

@soffi davam za pravdu s tou kazajkou. keby som tu nemala aupairku,tak uz som v tej kazajke. vcera som bola sama 5 hodin s drobcami, aupair sla upratovat dom mojej znamej. stanka bola vo svungu, ako z divych vajec, v obyvacke sa nedalo chodit,co taky bordel narobila a maly mal koliku, tak som ho cely cas nosila na rukach. no keby som kazdy den mala byt na nich sama, tak si to hodim.

mimi21
5. okt 2010

@iinuska jaaaaj, tak sa drzte, a co davas malinkemu?
mne sa viac ako nasivin paci olynth, ten nam odporucili na krcnom, viacej zaberal

prave som sa dozvedela, ze dalsia kamoska caka chalana, tak si moje baby budu mat z coho vyberat 😀

@ladywitch26 nestras tu s kazajkou, ja budem na detvaky sama, bez aupairky, takze ak sa dlho neozvem, som na psychiatrii

inak od rana nam netecie voda, uplne super 😠 na nete je napisane, ze by mala ist okolo 18 ale ak nie tak sa asi prestahujeme ku svokrovcom

soffi
5. okt 2010

@ladywitch26 nuz taky je udel nas matiek, ktore nemame deti "pohodakov", naozaj ta obdivukjem ze to zvladas, mozes byt na seba pysna, 🙂

mimi21
5. okt 2010

inak boli tu dvaja realitaci a obaja vychvalili, ze aky mame pekne prerobeny byt, tak som na seba hrda 🙂
prvy, chlap bol v pohode, viac sa mi pozdaval, Ninka bola dobra 🙂
potom prisla zenska, ta sa mi zdala divna a Nina bola cely cas zla 😀

soffi
5. okt 2010

@iinuska hmmm to mi je luto, ninka ma tiez strasne silne nadchy, a kym sme nemali odsavacku hlienov do vysavaca tak to bolo hrozne, nevedela som jej pomoct, stale mala plny nostek, teraz jej par dni odsavam kazdu chvilku a za 3dni je uz v pohode.tak ak by ti to pomohlo, neviem ci mas odsavacku 😔

ladywitch26
5. okt 2010

@mimi21 neboj, ninka bude uz starsia trosku, rozumnejsia. a ono to nie je az take zle, dali by sa zvladnut, len vcera mal maly koliku, musela som ho vlacit nonstop, v noci som spala 4hodiny, lebo mravcal, tak to bolo ozaj na kazajku. predtym som uz tiez bola sama na nich, a dalo sa. len ked maly mravci, tak to pomaly aby dvaja okolo neho skakali. ☹

sssimi
5. okt 2010

Ahojte.
Kočky tak vám veru nezavidím druhé. Naozaj sa len uisťujem, že ten väčší vekový rozdiel je pre mňa lepší. Hlavne ak budem kojiť tak ako pri Sarah. To by sme boli nakoniec hladný všetci 😀 😀 😀

zuzkaprofant
5. okt 2010

no ja tiez nezavidim, ja by som este teraz nechcela druhe ja si pockam na leto vtedy snad maly bude uz rozumnejsi a ked od dnes si pekne sklada hracky , poda mi veci ked popytam uz mi to nehadze da pusinku ze ma lubi a pod on potrebuje len vybit energiu behanim o vonku potom je ako medik, kedze zubky uz vsetky mame tak snad uz bude dobre uz mi spinka dnes 2 krat dal mi rucku dal papa telke a isiel do decke si lahnut na velku postel 😀

co varite detickam mne uz dochadza fantazia

iinuska
5. okt 2010

@soffi odsavacku pouzivam, len Adamko je strasny pritom, reve, akokeby som ho rezala, no keby si to videla, tak mi ho je luto, ale treba to odsat ☹
@mimi21 davam Sterimar a aj Otrivin. Predtym som davala tiez nasivin a nic moc. No uvidime
@ladywitch26 Sterimar davam 😉 A Fabien ma super miery 😀

iinuska
5. okt 2010

@sssimi mne vyhovuje vekovy rozdiel mojich chlapcov 😀

sssimi
5. okt 2010

@iinuska aj mne sa páči taký rozdiel, ale to by ma už mm zožral 😀

soffi
5. okt 2010

@iinuska aj mala mi pritom vy&straja, ale potom uz poochopila ze jej je potom lepsie, tak sice place uzu dopredu ale nema hysaky

sirinka
5. okt 2010

tak dnes citim prve pohyby nasho babatka 🙂
mne zase vyhovuje, ze ich mame pokope, aj ked niekedy je to naozaj na psychiatriu, ale chcem, aby mali podobny vek, zaujmy...myslim, ze aj v dospelosti to bude pre nich plus, ked si budu vekovo podobne...

iinuska
5. okt 2010

@soffi Adamko este nepochopil, pritom mu to vysvetlujem dookola 😒

@sirinka vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody 😉

iinuska
5. okt 2010

@sirinka jeeej, no a zabudla som, super, ze uz citis pohyby 🙂

soffi
5. okt 2010

@sirinka no ja som si to tiez vzdy myslela , mam dve sestry jednu starsiu o 4 a druhu o 12rokov....kym som bola mala a v puberte tak som s tou starsou ani nebola v kontaskte, ona sa vydalal a ja som mala 6 takze sme sa moc nepoznali... 😅 ale teraz , ked som uz aj ja dospela, zistujem ze to ma velke vyhody, ona je skusenejsia, vie mi vo vsetkom poradit a pritom si super rozumieme 🙂

soffi
5. okt 2010

@sssimi ako si kojila???nechapem...

iinuska
5. okt 2010

@soffi ja mam o 13 okov starsieho brata, a este jedneho, ten je medzi nami, a tiez teraz, ale hlavne v puberte som to ocenila, lebo sa tiez skor ozenil a jeho manzelku som mala ako starsiu sestru a je to tak dodnes. od zaciatku si velmi dobre rozumiemeli 🙂

kosska3003
5. okt 2010

ahojte tak uz tu budem zase pravidelnejsie teraz sme toho mali vela akosi mala sa fotila robili sme jej decku izbu konecne sme ju aj dorobili dnes som jej tam aj hracky dala a mm isiel do roboty takze sme zase same ja chcem mat druhe cim skor nech mam pokoj ale teraz sme stopli snazilkovanie a presuvame ho na december lebo som si zacala platit dobrovolne nemocenske aby som dostavala matersku

zuzkad
5. okt 2010

Pekny vecer 🙂 🙂

@sirinka prave si mi pripomenula, ako som citila "rybku" v brusku, prve pohyby to bolo supeer 😅 😅 tak uz ta bude kopkat coraz viacej miminko 😉 😉 😉

mne maly este nespinka, spekuloval a chcel byt co najviac pri nas, ale na koniec som ho ukecala a prezliekla do pyzamka...ale pri mne sa len jasil a nie a nie spinkat, tak si ho teraz svokra zobrala, ze ho skusi uspat, ale pocujem ako sa z izby krik taha...maly teda spieva a kriciiii 😀 😀 😀

Pocasie je uuuplne hnusne ☹ ☹ brrrr zima, hnusna hmla a prsiii a fuuuka 😝 😝 no uz je citit, ze nam zima klope na dvere ☹ ☹ celkovo toto leto bolo dost slabe...nevadi o to viac sa budem tesit na jar 😅 😅 😅

ludmilabb
5. okt 2010

@mimi21 vsak ked budete byvat u svokrovcov tak aj stari rodicia ti pomozu 😉 ja som dnes zase penila ale Sofia sa posledne dni prekonava a skusa svoje a moje hranice

rybca
5. okt 2010

@iinuska aj nas reval ako na raty ked sme mu odsavali, aj sa suseda, co chodi okolo vencit psa sa uz pytala, ze preco plakal, no a vysvetli po NL, ze sa len odsavaju sople...🙂))) no ale po vzore @ladywitch som si odsala sople pred nim, tvarila som sa ake je to super a uz je to ok, dokonca si sam vypyta odsat..🙂 my striekame len physiomer..
@zuzkaprofant na zajtra som urobila kuraciu roladu, vnutry potretu "nizkotucnym syrokremom" s cesnakom a zvonku bola slaninka, ale Matkovi dam len masko a ryzu k tomu urobim a vyvarovu polievku spravim, inac varim pre nas a nemam zvlast pre Matka, tak mu dam to iste.
@iinuska no taky vekovy rozdiel je super, ale to uz sa nam nepodari..🙂))) kedze ja mam 32 a mm 37...🙂 aj ked z pohladu starsieho syna to asi az tak super nebude o par rokov, viem o com hovorim, mam jednu sestru o 10 a druhu o 15 rokov mladsie..🙂)))

zuzkaprofant
5. okt 2010

@ludmilabb to ju prejde nas mal take posledne 2tt do vyvrtky ma vytacal hruca za som az migrenu dostala stoho ale poselden 2 dni ma len pusinkuje pocuva donesie odlozi hracky da rucku a ideme vonku zlaty je snad mu to vydrzi som prisla na to ze ho treba znicit aby sa vybehal a vyhral potom nema chut trucovat a vytacat ma 😀 len zase mi nechce papat dnes nic nejedol skoro len churumky a ovocnu tycinku:( A vodu pil na litre

zuzkaprofant
5. okt 2010

@rybca ved ja uz tiez spolocne varim sem tam malemu nieco dovarim lenze a uz neivem co mam varit uz sme vsetkeho prejedeny dako :(

soffi
5. okt 2010

@kosska3003 no neviem ci sa to dnp ti oplati, kedze to asi zrusia... 😒