Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

katarinka1986
11. okt 2010

@ludmilabb nam išli tiež naraz 2 stoličky asi pred mesiacom, bolo to hrozné ☹ asi 2 noci preplakal a tyždeň bol nervozny... drzime palceky aby to take strasne nebolo...

luba142
11. okt 2010

Ahojte 🙂 🙂

dlho az predlho som tu nebola tak neviem ani ako sa tu mavate, len tak zbezne z tejto strany vidim ze uz vas navstevuju choroby tak rychle uzdravenie vsetkym choruckym....My uz sa chvalabohu drzime , este nas cakaju nejake vysetrenia ci nenastal niekde nejaky defekt ( ti co citali prednedavnom na FB vedia o com pisem), tak hadam to najhorsie uz mame za sebou. Boli sme konecne na ockovani minuly tyzden a meriame 83 cm a vazime 10,60Kg

ladywitch26
11. okt 2010

@luba142 ahoj lubi, tak hadam bude vsetko v poriadku. a aj vam povedali, z coho to mala dostala?

inak stanka ma stale sople, riadne huste uz a aj zelene, ale nastastie si to vie sama vysmrkat. len je strasne placliva, hnevaju ju tie ocaky, tak ked zacne mrncat, zasa sa jej pusti viac sopla a mozem odsavat v jednom kuse. najhorsie je to pred spanim. zacne mrncat, lebo ma plny nos a nemoze spat. akonahle spusti jakot, spusti sa aj sopel a je to ako zacarovany kruh. a dnes mi uz aj nasivin dosiel, co sme mali z domu. tak mam akurat tak sterimar sprej. porazi ma z tych zubov. uz som jej dala nurofen aj cez den, aby tolko nemrncala, lebo jej nestiham utierat ten nos a ona ma uz riadne podrazdenu hornu peru, co si ten sopel v kuse olizuje, trubelka jedna 😠

sirinka
11. okt 2010

@ladywitch26 a k pediatrovi s nou nepojdes? zelene sople uz treba riesit...na to ani nasivin nepomoze....my teraz davame uniflox do nosa a klacid sirup...

ladywitch26
11. okt 2010

@sirinka tu kym to nema bud uz riadne na hrdle alebo na prieduskach, alebo ak tie sople netrvaju viac ako dva tyzdne, tak to neriesia. ze nech si imunitny system skusi poradit najskor sam. zbytocne nedavaju antibiotika,ze aby si nezvykli decka na to a neboli rezistentne.

kosska3003
11. okt 2010

ahojte tak konecne Marika spinka v noci sa mi o pol noci zobudila blbla a potom spala az do 10,15 a cez den mi nechcela spat tak zaspala az teraz aj to sme museli bojovat este a teploty uz nema mala to isto zo zubou tlaci sa jej druhy ocak

sirinka
11. okt 2010

@ladywitch26 nuz ako myslia...

ladywitch26
11. okt 2010

@sirinka nic s tym nespravim, davam jej aspon prieduskovy caj pre deti a sirup na podporu imunity. dufam,ze ked tie zuby vylezu, tak jej to prejde. doteraz tak vzdy bolo.

jamaat
11. okt 2010

Ahojte. U nás sa po dlhom čase spí v normálnom večernom termíne, ale to len preto, že mi dnes zaspala v nosiči počas prechádzky a len na pol hodiny. 😅

emode
11. okt 2010

@jamaat asi jej to uz staci 😅

emode
11. okt 2010

@jamaat asi jej to uz staci 😅

jamaat
11. okt 2010

@emode Bežne spáva jeden a pol hodiny, tak ale v nosiči to nemá také pohodlné.

luba142
11. okt 2010

@ladywitch26 no prave ze nepovedali ale ja si myslim ze je to z dlhodobo nizkeho primu tekutin a nikto s tym nic nerobil sak skoro 2 tyzdne mala horucky a nepila moc ani nejedla, nic jej nikde nenasli a vravweli ze zuby 😖 , az nakoniec mala zapal aj to nevedeli kde, ale to uz bola uplne grogy a dopadlo to ako dopadlo, zachrana na poslednu chvilu, prisla by o oblicky

iinuska
11. okt 2010

@luba142 zle sa to cita, nie este to zazit.Snad uz bude vsetko v poriadku

soffi
11. okt 2010

@iinuska niesom v obraze, co sa stalo ????je mala lubkina v poriadku 😲

iinuska
11. okt 2010

@soffi v podstate to lubka opisala v jej poslednom prispevku. Ale uz su v poriadku

soffi
11. okt 2010

npo tak to ste ma teraz nastrasili, normalne mi srdce prestalo bit, tak som rada ze je vsetko ok, 🙂

soffi
11. okt 2010

@luba142 je mi velmi luto ze ste si to museli zazit, ja by som uz bola asi uplne na dne, prajem malicke vela zdravia a drzte sa

ludmilabb
11. okt 2010

tak my sme mali zdlhave uspavanie, nechcela zaspat az o pol desiatej a po mesiaci som ju nechala si pekne porevat v postielke ale tak na 3 minuty lebo ma tie sople
@luba142 dufam, ze uz bude vsetko len lepsie a lepsie 😉

jamaat
11. okt 2010

No ja teda neviem, ale nám každá nádcha postupne prejde do zelených soplov, neriešim ich však žiadnymi atb, ani k doktorke nejdem, pokiaľ netrvajú ozaj dlhšie ako 2 týždne. A keď píšem nám, tak tým myslím aj seba, aj Moniku. Zhustnú, zozelenejú a prejdú. Sinupret vtedy nasadzujem do boja.

emode
11. okt 2010

@jamaat asi tak, my sme uz tie zelene mali dlhsie ako 2 tyzdne a zacali aj teploty, tak som nasadila Pamykon a ten fakt pomaha, len sa musi poctivo kvapkat 😕 u nas sa to v rodine tiez takto toci, my s mm nedavame nic, len raz, ked som uz mala zapal prinosovych mi dal bioparox do nosa, to je inac riadny humus v nose 😒

jamaat
11. okt 2010

@emode Bioparox používam, super mi zaberá na priedušky. Ale do nosa nie.

sirinka
11. okt 2010

no len u nas uz sme od septembra mali dvakrat sople liecene lokalne a stale sa vracaju, vtom je moraxela svina, tak lahko sa jej clovek nezbavi a ked je telicko oslabene napr. rastom zubkov tak duplom...preto teraz uz mame aj klasicke atb...

sirinka
11. okt 2010

ja som zelene sople mala mozno ako dieta, inac nebyvam vobec chora, chripku som v zivote nemala, ked vsetci okolo zalahnu s nadchou, mna dva dni skriabe mierne v krku a hotovo...v skole som nemala ani jednu vymeskanu hodinu okrem problemu s ekzemom a ruzienky a na PN som bola raz tiez s ekzemom...a to som do troch rokov bola vkuse chora...dutiny, zapalene uska, vracajuce sa zapaly mocovych ciest az nakoniec hnisavy zapal obliciek...stale som bola na ATB ☹

sssimi
11. okt 2010

Ahojte.

@sirinka Fúha, ty si si to do troch rokov vyležala 😉
@emode a to si si ho nedávala do krku 😀 Mňa vždy taaak ponapína. Ako tehotná som si to dávala len do nosa.
@luba142 tak len nech už nikdy nič také nenastane. Muselo to byť ťažké 😢

sirinka
11. okt 2010

@sssimi snad som si to odbila na cely zivot s chorobami 😝

emode
12. okt 2010

@sssimi aj do krku ale teraz prvykrat aj v nose, to mi islo oci vypucit

sofia spi zasluzenym obednajsim spankom ... vybehala sa statocne ... jest velmi nechcela, tak aspon polievku

mystery7
12. okt 2010

bioparox aj ja dobre poznam, ked si na to spomeniem hned ma napina. Dnes mam behaci den, ani neratam kolkokrat som uz bola na wc-ku.
Doobedu sme stihli cvicenie, bolo super. Mirko sa tam poriadne vynicil 😀

luba142
12. okt 2010

@soffi uz je chvala bohu v poriadku, teda vsetko este potvrdia ostatne vysetrenia ....no nebolo to bohvie co hlavne prve dni v nemocnici

@ludmilabb, @sssimi- no dufam ze uz take nieco nezazijem lebo asi uz by som to nezvladla

mimi21
12. okt 2010

ahojte koceny
v poslednej dobe nejako sem nestiham, cez den vobec a vecer som KO tak hned vzdy zaspim
stale este doriesujeme veci ohladne prerabania podkrovia a predaj bytu, chodia nam sem rozni ocumovaci, tak musim mat stale poriadok 😝
ako som si zbezne precitala, vela vas tu chorobkuje, aj my znova pokaslievame, mm uz 2tt, tak mam aj trochu nervy, lebo si to poriadne nedoliecil a teraz sa mu to vratilo a samozrejme to zdraplo aj malu tak davame solmucol
sopliky nastastie nie su 😅
inak dnes spadla na pusu z hojdacky a "fajne"si zahryzla do hornej pery, bola aj krv a opuchlo jej to, tak teraz vyzera ako take kacatko 😅

emode
12. okt 2010

tu je dnes riadne mrtvo

mimi, chuda Ninka, tak nech sa jej to co najskor zahoji, inak moj mm robi to iste, k doktorovi ani nahodou a potom mam pocit, ze sa to stale toci medzi nami ...

sofia mala podvecer perfektnu naladu, aj vecer, ale mam dojem, ze zas zacina tazsie dychat 😢