Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
21. okt 2010

ahojte kocky
U nas bolo doobedu fajn, boli sme vonku tradicne 2 hodinky, ale vsetko bolo premocene ☹ nakonie si Mirko uz sam vosiel do kocika, mal dost 😉 a aj rychlo zaspal 🙂
@mimi21 tak to musi byt strasne, nasej rodinnej znamej sa to stalo, nechcela o tom ani vobec hovorit. Necudujem sa jej ☹

sirinka
21. okt 2010

@mimi21 no veru...ale aj tak to musi byt tazke rozhodnutie... ☹

@jamaat klasicku csob pohoda tusim...ani ja to nechapem...doteraz sme to velmi neriesili, ten zostatok, ale tak vyslem mm nech sa na to popyta...ved tolko penazi od nas banky beru za vsetko mozne, upomienka viac stoji ako dlzna suma, ziju z nas a najhorsie je, ze clovek ani pomaly nema inu sancu, ako si niekde ten blby ucet zalozit, lebo ani vyplatu ti nikto uz nechce dat na ruku...hlavne ze uroky na ucte mas 0,001 percenta, ale ked si maju brat tak hned su sikovny naparit percenta...

dm1
21. okt 2010

@mimi21 to je smutne 😔

@sirinka aj ja mam CSOB a tiez nemusim mat ziadny zostatok

ladywitch26
21. okt 2010

caute zeny, akurat riesim dilemu. nas znamy sa rozhodol vratit nazad do australie aj s rodinou a ze by nam prenajal jeho dom. muz mu ho prakticky pomahal stavat aj zateplovat, len pred dvoma rokmi ho dokoncili. prenajal by nam ho za 600e, co je za 6izbovy barak super cena, akurat je to 5km od mesta na kopci, najblizsi sused 150m, taka samota tam. tak teraz neviem,ci to zobrat.teraz do roboty prejdem peso za 2minuty, tak isto do skolky, len odtial bez auta nehrozi. takto to vyzera
http://maps.google.ie/maps?ie=UTF8&hl=en&ll=52....

zuzkaprofant
21. okt 2010

@ladywitch26 Mate 2 auta bo tam ti asi bude treba mi sme tiez sa rozhodovali ci detina super dom alebo mesto 3min od centra mensi bytik lebo 2 auta su potrebne ked si tak dalej od mesta , ved daj si pre a proti a uvidite, je pravda ze domcek je velmi pekny teraz mate mensi?

ladywitch26
21. okt 2010

@zuzkaprofant auta sme mali dokonca tri, len ked muz prisiel o robotu,tak to bol zbytocny prepych. teraz nam aj to jedno uplne staci. a to je jasne,ze keby sme sli tam a muz by si nasiel robotu, tak by sme kupili druhe. ale tu nie je problem nejake mensie, napr. toyotu yaris 10 rocnu aj za 700-800e, takze to uz je najmenej. ono prakticky teraz byvame na dedine, na vacsie nakupy musime chodit do mesta, ale tu mam do 10minut peso prakticky vsetko. aj vacsi supermarket na potraviny, benzinku,skolku, skolu,doktora,dve lekarne atd. to je tam hore na samote, takze aj ked mi len mala vec bude chybat na varenie, uz to pre mna znamena sadnut do auta a polhodina zabita.

sirinka
21. okt 2010

@ladywitch26 ja by som do toho asi sla...my byvame v novo vybudovanej zone a nic tu nemame, vsade musim ist autom, lebo ani popri ceste do mesta nie je chodnik a by som sa bala peso s detmi...
nejaky mensi obchodik tu chyba, casom sa ma dobudovat, ale zvykla som si uz a hlavne vyhodu vidim v tom, ze ste sami, nikomu sa netreba prisposobovat, deti maju vybeh, da sa popri tom aj varit ked sa hraju von...mozete mat domace zvieratko...
ale to auto je urcite potom podmienka...no ale zase asi nieco usetrite za najom...tak by sa to hadam dalo zvladnut...

ladywitch26
21. okt 2010

@sirinka uz som sa asi aj rozhodla. sused poliak zasa zacal pilit drevo. on je ako debil, nemoze sa chytit v jeden den a popilit vsetko naraz, on bude pilit takto 10 minut denne a bude mu to trvat mesiac. a za ten mesiac mi bude stale budit stanku, lebo pili zasadne medzi druhou a tretou poobede. 😠

sirinka
21. okt 2010

@ladywitch26 no tak take nieco mam na mysli 🙂

mimi21
21. okt 2010

ahojte
no kde ste zase vsetky? nejako je tu ticho...

iinuska
21. okt 2010

Adamkovi sa nejako nechcelo spinkat, Petko ho zobral hore, lahol si s nim do nasej postele, a zaspal skor ako Adamko. Teraz som maleho prelozila do postielky

ludmilabb
21. okt 2010

@sirinka super napad, o par rockov jej take cosi kupim 😉
@ladywitch26 vsetko ma svoje plusy minusy, hlavne vy dvaja s muzikom musite vediet, ci si take cosi viete predstavit

ludmilabb
21. okt 2010

@mimi21 kosa bola dnes fajna, skor ma odfuklo a aj vlocky padali, pomaly jesenne haby za zimne budeme vymienat len keby sme ich aj tak mali, hlavne topane 😝

sirinka
21. okt 2010

@ludmilabb moja mama dnes hovorila, ze u nas je taky vzduch ako keby niekde snezilo a ono snezilo v tatrach, tak to az na gemer zavialo... 😀

mimi21
22. okt 2010

ahojte
tak u nas dnes rano na teplomeri ze -5 😕 😕 😕
vytiahla som zimnu bundu, len ju este nemam opratu z obchodu
ja normalne neviem co mam malej obliect, asi ju menej obleciem pod tu hrubu bundu, lebo za chvilu ideme na dom, a tam byva este vacsia zima 😝

mimi21
22. okt 2010

@iinuska tak ten tvoj Petko je riadny poklad, ked sa ti takto pekne postara o maleho, ze ho zoberie ulozit 🙂
to ze zaspi skor ako maly je normalne, komu z nas sa to este nestalo 😀

jamaat
22. okt 2010

Dobré ráno. Keď sme sa zobudili, bola jasná obloha a teraz už zase kompletne zamračené. 😒

nikanika28
22. okt 2010

Ahojte, aj u nas zamracene a kosaa 🙄 ...dnes vytiahneme zimne bundy asi 😅 .

sirinka
22. okt 2010

u nas slniecko, nadherne, vobec nefuka...krasny den...dufam, ze aj zajtra tak bude, ideme na vylet do prahy...

mimi21
22. okt 2010

aj tu sa vycasilo, slniecko svieti ale je kosa
ale to nevadi, vonku urcite pojdeme 😉

zuzkaprofant
22. okt 2010

cafte vy este nemate vytahnute zimne bundu a uz tt nosim aj maly nosi uz davno lebo u nas je dost chladno aj zimny fusak mam uz tt a tu nosia deticky uz v takych kozusinkach lebo to je chladno dost

sirinka
22. okt 2010

my este uplne zimne nie, prechodne...ale sestra je v estonsku, vraj tam dnes kraaaasne snezi... 🙂 ja uz sa normalne tesim na sneh, hadam bude aj tohto roku nejaky...

ludmilabb
22. okt 2010

@sirinka a co robi tvoja segra v Estonsku?
my tiez nosime zatial len prechodne veci, popripade viacero vrstiev

juska3
22. okt 2010

Caute kocky 🙂 dlhsie som tu nebola, minuly tyzden som bola aj s Ajkom u nasich na styri dni, tak som sa vytesovala, ze konecne zmena, hlavne pre Alexa. Jooooj, jak to ja tento tyzden lutujem, keby som vedela, ze co to sposobi, tak to radsej ostanem tu. Vcera som bola zrela na psychiatriu, nechce cez den spat, vobec nie je unaveny, potom vecer je vycerpany, byt mu je maly a ja posledne dva dni nic ine nerobim len po nom kricim. Normalne sa tesim na zajtra do skoly. Uplne ma rozhadzany rezim, predtym siel do postielky o pol12, max. polhodku mu trvalo kym zaspal. Vcera nespal vobec, na obed som ho uspavala hodinu, potom som to vzdala a vytiahla ho z postielky, znova som to skusila o tretej, marna slava. Predvcerom to iste, vycinal dve hodiny v postielke, zaspal na pol hodinu v aute, ked sme mu sli do Nitry kupit topanky na zimu. Prvykrat az dnes spi normalne, aj to preto, ze je hore uz od siestej. Vsetko co ma zakazane, tak to riesi, vytahuje hrnce, cd-cka, zo skrine veci, zapina-vypina radio a lampu, po byte nosi topanky a najma vysavac, ten prevlaci po celom byte niekolkokrat za den. V kupelni hadze vsetko do vani. To sa vzdy deje, ked prideme od nasich, ale trva to max.3 dni a nie je to take hrozne, ani spanok sa mu predtym nikdy nepokazil, ale teraz...hruuza.
Inac, ked ideme von a nahodou niekoho stretneme a sa mu prihovori, tak total partizan. Cudzich ludi sa hanbi, pred znamymi mlci ako ryba, nepovie ani bu, totalne nespolocensky, popritom ked ideme do parku, tak ostatne deticky hladka po tvari a hra sa s nimi.

zuzkaprofant
22. okt 2010

@juska3 no j ns hadze vsetko do vane ale so rada ze nie do wc-cka 😀 Neboj to prejde u nas je to zle ked treba spat maly place za dadinkom a upokojit ho nie je mozne ani ked zavolae dadinkovi neviem dako mu chyba ocino a vcera mi zaspal az ked muz prisiel z roboty o 21hod a to som ho ukladala uz o19 😠 no co uz snad to prejde

mi zase ideme prerobit obyvacku lebo tak sa neda maly vypina vsetko co ma gombim , svetla nam svvieta cely den musim poistky vypinat ale on ma zabavku ja ho uz ani nekarhal z to nema zmysel terza mi konecne zaspal tka ked sa zobudi ideme na ihrisko pesi bez kociarika nech sa unavy

sirinka
22. okt 2010

@ludmilabb studijny vymenny pobyt erasmus...

mystery7
22. okt 2010

ahojte
Aj u nas super pocko, modra obloha, slnko, ale chadnooooo. Ja uz posedne dni davam zimnu bundu, lebo tu uz tradicne fuci. Na vikend ideme k mame tak to zas bude zabava, pobeha jej cely dom, vsetko skontroluje.
Mojho Mirka tiez zaujimaju vsetky gombiky v dosahu, bezne mame na stole topanky 🙄 vysavac je najlepsi kamarat, vo vani uz boli snad vsetky hracky. Do wc-ka si chodime pustat ventiator a raz mi tam hodil flasu s cajom (do misy), ked som mu ukazovala princip. Aj ked bolo ciste, musela som flasu vyvarit-istota je istota 😅

iinuska
22. okt 2010

ahojte
my sme boli doobeda v BA v Avione, chceli sme okuknut aj ikeu, ale zdrzali sme sa, tak sme nestihali. U Batu sme si pokupovali topanky, aj malemu som kupila, boli zlacnene o 5 eur, take vysoke s kozusinkou a na suchy zips. 22 sa mi zdali male, tak sme kupili 23, ved ked bude mat pancusky aj ponozky, tak budu v pohode. V HM som malemu dokupila rukavicky a taku baranicu. No podareny je v nej. Ved ked uz ma byt taka tuha zima, tak ju aj vyuzije 😀
Konecne som dovarila, Poobede ideme k nasemu krstniatku, dnes ma 3 rocky 🙂

@juska3 u nas je tiez veselo, Adamka hracky poriadne nezaujimaju, vytahuje lyzice a varechy, chce s nimi buchat po stene, , zapina video, v obyvacke vylieza na sedacku a zazina svetlo, toci s gombikom na pracke,....Ale najlepsie je, ze vecer, co uz byvaju deti umrncane anervozne, vredy sa vie najlepsie prehrat. Vtedy sai aj sam sadne na kobercek a hraje sa. Tiez by najradsej nespal, keby sa dalo. Cez obed v pohode, ale vecer, to uz mrnci, ked s nim idem hore do izby

jamaat
22. okt 2010

No hovorte mi dačo, aké sú detváky tieto dni fajné! A celkove sú teraz nejaké blbé dni. Zlostná som a nervózna.