Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
26. okt 2010

cafte hruza s malym on sam i budu o 7hod co bude ked bued posun .(( stale sme spinkali do 9hod a teraz toot hruza nieco ja miniem vela plienok ani neratam ja ho v noci asi 2 krat prebalujem co pije tolko mlieka a cika takze ja ma asi tyh 7plienok jednorazovych za den urcite zalezi od okolnosti a ci je muz doma lebo ten by ho furt len prabaloval 😀

sirinka
26. okt 2010

@stija ja mam vela babylucy plienocky, AIO aj mne zvykne precikat, ked ju vcas neprebalim, lepsie sa mi teraz osvedcili organic plus vrchne gatule popolini popowraps. moja najoblunejsia je ellas hause konopna plenucha...

iinuska
26. okt 2010

dobre ranko

@mimi21 podla mna je este skoro, ale beriem to podla Adamka. Pochybujem, zeby tam usedel 😉
@zuzkaprofant aj Adamko sa budi casto, vela pije, ale ja keby som ho v noci zacala prebalovat, tak sa preberie tak, ze by uz nezaspal. Takze rano je plienka pekne tazka 😅

emode
26. okt 2010

ani ja v noci neprebalujem, len sofia podla mna malo pije a nejdem do nej dostat viac tekutin ☹ ponukame jej stale, skusame vselico ale ona napr. nedokaze v klude vypit ani ranajsie mlieko urobi par hltov a uz riesi nieco ine ... neprinutim ju si sadnut a to mlieko vypit 😒

sirinka
26. okt 2010

uf...my sa v noci neprebalujeme uz daaavno...a podla mna v noci uz by ani nemali deticky velmi pit, lebo sa budu vzdy na to budit uz zo zvyku a v tomto veku uz pomaly je cas na to, aby skutocne prevazne dokazali celu noc prespat...ale ak budu mat navyk na nocne pitie, stale sa budu budit, plus to je dost zle na zubky...pokial nepije cistu vodu...

ladywitch26
26. okt 2010

@zuzkaprofant mne sa v poslednej dobe budi stanka o siestej. takze od nedele vstavame o piatej rano. a nevysvetlis jej proste, ze je vonku este tma, ona sa chce proste hrat a hotovo. minuly rok bolo to iste. v lete vstavala o pol osmej, potom si to prehodila na siedmu, a cim kratsie su dni, tym vcassie vstava.
a tiez sme ju zacali v noci prebalovat, lebo sa mrvila a mrncala zo spania, tak okolo tretej ju teraz prebalime a zasa spi kludne. ale o siestej uz zacne muza plieskat po chrbte alebo po hlave, a krici mnam mnam. tiez toho cez den vela nevypije, narano tak 150ml mlieka, cez den 300ml caju a navecer zasa 150ml mlieka. viac do nej nedostanem. ale aspon s ovocim nema problem, aj v tom je cosi vody a ked spraska cele hrozno, tak tekutin ma dost.

kosska3003
26. okt 2010

ahojte no ja musim c noci prebalit lebo je docikana potom rano tak ze ju musim prezliest aj periny ale musime nieko ten caj v noci obmedzit vypije mi flasku caju a nad ranom okolo 5 210 mlieka a spi do 8 no uvidime ako to pojde dalej

zuzkaprofant
26. okt 2010

@ladywitch26 moj praveze len vodu vkuse loga amleicko ani nevravim ked spocitam kolko vypije tak mi je zle sa predavkuje ale co mam snim robit ked vresti pokial meme nedostane 😀
dnes sme sa naucili ako robia vsetky zvieratka a aj ako robi mamka ta so sa smiala pol hodku ako ma napodobnuje 😀

zuzkaprofant
26. okt 2010

@sirinka no sirinka ale ako odnaucim maleho v noci pit ved mi vresti do ucha ako pavian a skace po mne lebo chce meme ani ked mu dav caj tak flasa leti na moju hlavu a kope ma kym mu mliecko nedam davam mu uz take riedke ze odnaucim ale nic nepoma a vyplakat to by plakal do rana a na to ja srdce nemam ale snad sa odnauci ideme v nedelu asi na sk tak snad sa mi tam poradne cez den naje vylieta bude mat zmenu tak prespi celu noc apson dufam 😅

iinuska
26. okt 2010

@sirinka ja viem, ze by uz mal celu noc prespat, uz je dost velky, ale co ked si stale pyta, a ked mu nedam tak sa tak preberie, ze uz nevie zaspat. Ja ho v noci len kojim. Vodu nechce

sirinka
26. okt 2010

@zuzkaprofant
@iinuska ja som proste nedala...skoro tri tyzdne v noci vystrajala, rycala, trhala mi pyzamo....a ziadne nahrady za mlieko nepomozu, to je z blata do kaluze...v tomto veku je to uz skutocne navyk a nie potreba...
ja nepoznam iny sposob...kedze klarka sa mi odstavila v noci sama ako stvormesacna....

iinuska
26. okt 2010

@sirinka mala by som sa zatnut aj ja....

zuzkaprofant
26. okt 2010

@sirinka no ja na to nemam srdce ti poviem som skusala ale on vystrajal spadol mi spostele a pod tka ja radsej svtanem a dam mu to aj tak uz som tak naucena a od 4 aj tak nemozem spavat🙂 Viem ze robim chybu cno co uz snad na starost mi poda pohar vody ako moja mama mi stale vravi 😀 ale nie on mi neje cez den to je vtom on keby sa napraskal poradne 4 krat do dna to by bolo ine len on nema cas papat vymysla to zdedil po mne v jedeni a tak nahrada v noci je mleicko lebo ked tu boli nasi a praskal cely den s nasimi a aj si sam pytal tak mi celu noc prespal a to iste na sk

jamaat
26. okt 2010

@zuzkaprofant No ale prečo by sa mal cez deň najesť, keď to urobí v noci? Nemá dôvod. Takto si v začarovanom kruhu. Skús s ním cez deň jesť spolu s ním, prípadne si ho zober na kolená a tak jedzte, alebo mu daj príbor a nech sám skúša. Proste nech sa pri jedle nenudí.

Ono je ťažké počúvať rev a teda 3 týždne ako sirinka písala - uff uff! U nás stačili 3-4 noci na to, aby sa mi prestala budiť a pýtať ku mne. Pristúpila som k tomu, keď som videla, že je to len návyk, že jej nič nie je. 2x sme mali také obdobie.

iinuska
26. okt 2010

@jamaat tak to sa uz lepsie cita, ked 3-4 noci
u nas su take obdobia zaspavania, tiez ma obdobia, ked skusa

zuzkaprofant
26. okt 2010

@jamaat ved papam snim aj som pribrala 2 kg co som vkuse snim jedla mnam mnam robila na vsetko len to je tazke vam povedat on nie je jedak keby ste videli ako ho trasie ked sme mu dali kravske mliecko by ste sa nasmiali alebo ke zobere do ust a mu to nechuti vypluje a hotovo on je taky typ uz som stym s doky preberala nic sa neda robit bud ho nechat vrestat cele noci alebo takto, ale uz sa to lepsi uz je niekedy len o 4 hore a to mu dam mliecko a psinkame dalej pohladka ma a spinka ved uvidime ja mu davam cas do leta 😀 ja nema nervy aby mi maly vrestal cele noci a dni ja som taka poviem si ved som ho chcela tak nech sa staram aj ked vymysla a hotovo ale keby ste videli ako ma napodobnuje tak by ste tiez ho nedali plakat 😀

emode
26. okt 2010

@zuzkaprofant sofia sa bezne budi okolo tristvrte na sedem, teraz par dni potiahla do pol osmej co je ale problem potom nechce cez den spat 😝

sirinka
26. okt 2010

@zuzkaprofant hm...ved ked tebe to nevadi...tak je to ok, akurat teda tie zubky...
ale fakt, pokial on bude pit dve flase mlieka v noci, necakaj, ze cez den bude pracne nieco kusat a zuvat 😉

@iinuska tak najhorsie obdobie ani u nas netrvalo dlhsie ako par dni...potom sa ale este stale budial, s tym ze velmi rychlo uz aj zaspala...ale kym dokazala prespat celu noc, tak to fakt trvalo tych 10 dni...ale my sme uz boli v stadiu, ked bez prsnika v puse pospala tak cca 10 minut...a to uz ma vsetko bolelo, tak sa jednoducho existovat neda...

ladywitch26
26. okt 2010

@zuzkaprofant zuzi, ja ti poviem len tak. dieta robi to,co vidi okolo. moja suseda tiez cely den nic neje a potom sa divi, ze jej 22mesacna dcera vresti ako diva, ked ju posadi do sedacky a nuti jest. parkrat ju nechala u nas na par hodin a to si mala vidiet, ako maya praskala do seba vsetko, ked videla stanku. a to ani nehovorim ten prekvapeny vyraz mayinho otca, ked som im vonku na dvor vyniesla hrozno, on povedal,ze maya take este nejedla, tak som mu povedala "no pozeraj, ako ho bude do seba praskat". a aj praskala, ani ju nikto nemusel nutit. vidi, ze jedia vsetci dookola, stanku teda ozaj nemusim nutit, tak aj maya chce okostovat. ale stanka je taky jedak len kvoli tomu, ze to vidi doma. nejeme vsetci naraz, a stanka je zvedava ako kazde dieta, vsetko chce okostovat. pride dolu muz, spravi si ranajky, stanka je v momente pri nom a krici ham. da jej odhryznut. ak jej to chuti, pyta si viac, nesedi v sedacke ale odbieha od hrania. pridem po hodine dolu ja, spravim si ranajky, tiez pride okostovat. ak jej to nechuti, uz viac nepride, ale ak ano, tak mi zje aj dobru polovicu. ked dieta vidi,ze sa v rodine kazdu chvilu nieco je, tak neverim, ze ho to nezaujme a nic donho nedostanes, pokial mu to fakt vyslovene nechuti.
ale ako spomenula jamaat, bodaj by ti cez den jedol, ked sa prepcha, resp. prepije v noci.

emode
26. okt 2010

@jamaat aj nas toto uducanie este len caka, v noci si to este ako tak viem predstavit, ale ako zaspi bez prsnika vecer, to ani vo sne nevidim 😕 i ked teraz sa skludnila a pyta max 2x, tak uvidime ... z toho raz je uz takmer rano, takze to beriem ako ranajky 😀

sirinka
26. okt 2010

@ladywitch26 zas uplne tak to nie je...my teraz s magdulkou papame, ja som stale hladna a ona tiez a klarka nic, cely den nula bodov a to este pred rokom bola ukazkovy jedak...teraz cez den nasilu s prosbami a vecer o osmej pride na nu vlci hlad...

ladywitch26
26. okt 2010

@zuzkaprofant a este co sa tyka toho jacania,keby si mu nedala mlieko.... no neviem, ale ty si rodic, ty musis vediet, co je pre dieta dobre. ked ti zacne napr. vrestat, ze chce pchat prsty do elektrickej zasuvky, tak ho nechas? ty musis vediet dietatu povedat nie, urcit mu hranice. ked ja uvazim, ze stanka uz dlho pozera tv, moze sa aj na hlavu postavit a usami odrazat, ale uz ju nezapnem. a to si mozes byt ista, ze robi teda riadny cirkus, aj sa zachadza pri tom, ale viem, ze len nervuje a ak jej raz povolim, nabuduce skusi zajst dalej.

zuzkaprofant
26. okt 2010

no vtom svami nesuhlasim bola uu nas kackabrcka pred 2 tt a videla ako maly papa mohli sme mi papat ked on raz nechce tak nechce , sofinka mu zobrala brecku a on v pohode ani nepypol takze stym svami nesuhlasim

su deti co papaju aj zo zeme moj maly nie to nevidel mi neuveri tak ako moja mama , kazala mi hore dole prisla videla a uverila 😀

sirinka
26. okt 2010

@zuzkaprofant sa nejako stracam v tvojich pismenkach...hore dole...co si tym myslela 😅

ladywitch26
26. okt 2010

@zuzkaprofant zuzi, ved jasne,ze ti teraz nechce jest, ked si je vedomy, ze sa v noci napapa. nema najmensi dovod.

inak my sa stale trapime s kojenim, vsetko ma boli, lebo maly nesaje pekne, ale hryzie dasnami. obvodna sice poslala list, nech nas objednaju na plastiku na prestrihnutie tej uzdicky, ale 3 tyzdne a este sa ani neuracili poslat nejaky termin. tak som volala na ligu podporujucu dojcenie, ci mi nevedia poradit. a vraj maju kontakt na jedneho obvodneho doktora, co to vie spravit aj na pockanie. akurat, ze je to dve hodiny cesty od nas. no ale kaslat na to, aj tak sa musim trepat kvoli rodnemu listu do dublinu, tak to hadam po ceste zmakneme nejako. lebo maly mi uz mrnci skoro pri kazdom kojeni a hlavne v noci je to problem, to budi stanku. ☹

zuzkaprofant
26. okt 2010

@ladywitch26 telka alebo zasuvka je neico ine ale nenecham ho v noci vrestat ked aj muz ide do roboty skoro rano a suseda pocuje a pod , to je tak kazdy si svoje dieta vychovava po svojom kazde ma svoje pre a proti ja maleho dovolim mozno vela mozno nie
napr teraz tu papam a nukam maleho mylite ze spal vela pol misticky polievky 6 rezancekom a hotovo , rano jeden jogurt a sme najedeni🙂 On mi papa nie ze cely den nic ale nie tak ako si ja predstavujem ze mi spapa aby mi prespal celu noc ab ynebol hladny

zuzkaprofant
26. okt 2010

@sirinka prepac ale maleho mam na rukach lebo aj on musi prispiet ked tu o nom pisem 😀
brecka preklad je take nemecke pecivo akoby rozok posypany solou stoceny do praclika 😀

no ze aj ked tu bola katka sme skusali ako maleho odnaucim od nocneho vstavania kupili sme nocne mlieck to odhodil lebo ma inu chut ako normalne to som skusala asi 2 dni ale ked mi hodil flasu a nechcel usta otvorit a vrestal lebo to nebolo mliecko na co je zvyknuty tak som cuvla a aj ked tu bola sofinka a papali spolu ved ste mozno videli foto na fc a aj tak nas maly nespapal tolko kolko ona a niekedy ani nechcel papat a pritom sme jedli vsetci naraz a stale bolo dake ovocie v misticke keby chceli aj tak
aj som skusala vyhladovat ho ze nedala osm mu papat ked sme boli meste ze ci potom mi nespapa vela aj tak nie su dni co papa dobre a potom stop a zse dookola

sirinka
26. okt 2010

@zuzkaprofant tak moj muz v tom case spaval v inej izbe aby sa vyspal...a susedia nic nepocuju, lebo su az za plotmi 😀
zuzka on je najedeny z noci...neciti hlad...neviem, ci to nevies alebo nechces pochopit...druha vec je, ze vypit flasu mlieka je ovela jednoduchsie ako kusat, zuvat a tak hltat, tak on vie, ze v noci dostane mlieko a jednoducho tuhsiu, normalnu stravu odmieta...je to uplne logicke...pokial mu v noci to mlieko davat budes, hold varit pre neho nemusis.
kamoska takto do 18 mesiacov kojila iba v noci, cez den jej mala nezjedla a nevypila takmer nic...samozrejme ze v noci bola kazdu chvilu hore na papanie...tak ju odstavila, jednoducho jej nedala v noci nic a cuduj sa svete, po tyzdni zacalo dieta jest, aj ked nie uplne hned nejako ukazkovo, ale postupne sa to zlepsovalo...

zuzkaprofant
26. okt 2010

@sirinka ale jasne ze to chapem len pisem ze ja na to nemam nervy ho nechat vrestat 2tt vkuse a tak mu radsej dam to mlieko lebo vypije a spime dalej no co narobim ja nemam rada ked mi christian place kazdy ma svoje metody a pod ja sa radsej postazujem ze musim v noci vstavat ale nenecham ho vrestat tak ze ked 15min neprejde tak mu radsje dam to mliecko a hotovo

ladywitch26
26. okt 2010

@zuzkaprofant zuzka, ale to takto nejde. povies, ze nemas rada,ked ti place. on casom rychlo zisti, ze si tym placom vydobije vsetko.deti su mudre, vsimaju si. a neskonci to len pri tom nocnom mlieku. to si sama na seba pleties bic a robis si velky problem do buducnosti.