Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dupinka
8. nov 2010

@kackabrcka pri RP po 2. roku života, v prípade, ak pracuješ, máš nárok na tzv. príspevok na starostlivosť o dieťa, ak ho dáš do materskej škôlky alebo sa ti o neho bude starať osoba, ktorá na to má vytvorenú živnosť.

nakoľko podmienkou nároku na RP (bez rozdielu výšky !!!) je riadna starostlivosť o dieťa a nevykonávanie žiadnej zárobkovej činnosti,.
riadna starostlivosť je zabezpečená, aj keď je dieťa na max. 4 hodiny v škôlke.
Od nového roku sa to má ale zmeniť a bude sa popri RP dať aj pracovať. Či, a v akej podobe to prejde, ešte nie je presne isté.

mimi21
8. nov 2010

ahojte
ja mam dens zase upratovaci den 😝
vysavala som, zmyvala, periem uz druhu pracku, vyzliekla som periny a este varim obed, aby som si s amlou mohla lahnut 🙂
a triedila som nejake nase stare oblecenie, aby sme toho pri stahovani nemali vela 😅

inak mame katastrofalne odstrihnutu sticu, mm sa bol strihat a tam je taka zlata kadernicka, uz minule Ninke trochu odstrihla z ofiny, lebo ja si na to netrufam a tentokrat sa Ninka dvakrat v rozhodujucom okamihu pohla a pohroma je na svete, vyzera ako majka z gurunu 😀

jamaat
8. nov 2010

@mimi21 Majku z Gurunu som už aj ja spomínala, keď som Emke ofinu odstrihla. 🙂 Ale ja som schválne na krátko, nech jej to nemusím po 2 týždňoch znovu. A veru už ju má aj dosť dorastenú.

ladywitch26
8. nov 2010

my dnes mame tyckovaci den. najskor som o stvrtej nakrmila maleho a on mi ogrcal cely vak,tak som ho len dekou musela prikryt a potom sa zobudila stanka,muz jej doniesol mlieko,ale neodgrgla si a znovu si lahla. no a po hodine splachot,celu postel si ogrcala.

my uz nestrihame, robime copik a doplnime kopou sponiek. 😉

kackabrcka
8. nov 2010

@dupinka zatial dakujem no uvidime co prinesie novy rok ...

ladywitch26
8. nov 2010

tak vracanie pokracuje, pred hodinou dalsia varka. teraz jej pre istotu davam len suchu bagetu a caj.

a ja pre zmenu beham s kapustnym listom v podprde. asi mam zapal, lebo to stipe jak svina 😝

ludmilabb
8. nov 2010

dnes je teda den, clovek uz nevie co ma doma robit aby neprisiel o nervy a prebavil svoje dieta k spokojnosti, boli sme chvalabohu aj vonku ked akurat neprsalo, jasne ze sme len po mlakach behali a smetirske auto a celkovo robosi ju fascinuju, dnes chceli ist za ujcami co cestu opravovali, cakany, lopaty to je strasne zaujimave 😀
@dm1 vy sa ozaj casto kojite
@ladywitch26 zeby nieco Stanke nesadlo? ozik ak ti maly spi, lepsie ako Stanka v jeho veku?

jamaat
8. nov 2010

U nás tiež už pár dní nervóznych. Vonku sa mi hodila na zem hneď, ako som ju z auta vytiahla. Sadla si na cestu, nechcela ísť za mnou a keď som jej povedala, aby vstala, lebo je to špinavé, tak ešte začala nohami po zemi šúchať. Postavila som ju a zase plesk na zadok. Teda ona sa plesla, nie ja jej. Tak som jej povedala čau a šla preč, za zákrutou som čakala. To už sa hodila aj na chrbát a začala revať. A po chvíľke sa postavila, došla pekne za mnou a s úsmevom na tvári sa začala okolo mňa tmoliť. Potom sa ale samozrejme ešte pár krát na zem švacla, do potoka chcela skočiť z vysokého brehu, po mlákach dupala. No špinavá viac ako Deny, ani do autosedačky som ju nemohla takú dať. Tak som ju posadila na predné sedadlo, pripútala len tak pásom a tak sme šli domov. Je to len nejaký kilometer cez dedinu 30-kou. Ale hrdá bola nesmierne!!
A teraz problém so spaním, odišla som už od nej, ale už stíchla, tak idem nakuknúť, či spí. Asi ju očáky tlačia.

ladywitch26
8. nov 2010

@ludmilabb tak asi virus, teraz mi uz aj caj vyvratila.tak som sla kupit rehydratacny roztok,len mi to nechce pit. budem musiet nasilu po lyzickach. ak do zajtra neprejde,tak ideme k dr.

jamaat
8. nov 2010

Taký veľký trt a nie spí! Posťahovala si veci z komody a s tým sa zabávala. Teraz došiel muž z roboty, lebo je chorý. No tak sa už len modliť idem, aby sme to aj my nedostali.

mystery7
8. nov 2010

lady ako hurikan? Boli ste s niekym od koho to mohla Stanka chytit? Alebo to len tak lieta vzduchom?

My sme dnes boli v realitke ponuknut byt. V stredu mame ist kuknut jeden co som vybrala, tak som zvedava 😅
Doobedu sme v parku stretli mile dievcatko s jeho maminou sme si dobre pokecali.

ladywitch26
8. nov 2010

@mystery7 hurikan asi ani nedorazil ku nam. trochu poprsalo a dost.
a vcera bola stanka s aupairkou u poliakov susedov, musim sa popytat, co tam jedla.

mystery7
8. nov 2010

bola som si kupit homeopatika na palenie zahy. Toto deculo sa poctivo stara o moju postavu 😉 ked zjem nieco len trosku tazsie tak koniec ☹ a nadherne ma napina zo zubnej pasty 🙄

mystery7
8. nov 2010

tak ste si sviecky zapalili na romantiku 😉
Tie vracacie a hnackujuce virusy su hnusne a este ked ich maju male deti.....chudata

ladywitch26
8. nov 2010

@mystery7 len mna to uz vazne nebavi.sama pohroma sa tu vali na nas za posledne dva tyzdne. najskor sa nam auto pokazilo,potom nam niekto psa presiel,potom muz ochorel a ked doberie antibiotika, tak mu rovno naplanuju operaciu. mandle ma vraj v dezolatnom stave a musia vonku, no a teraz este aj stanka. malemu co sme dali ten jazycek podstrihnut, tak nas to vyslo 120e a este aj ja mam zapaleny prsnik, tak ak nam to do zajtra neprejde, tak ideme k doktorke spolu so stankou.

sssimi
8. nov 2010

Ahojte.
Baby neserte ma s copíkmi!!! Sarah ešte stále nemá vlasy poriadne. Z ofiny má také 3 dlhšie vlasy asi po obočie, po okrajoch kratulinké a vzadu jej celkom zhustli, ale tiež nič moc.

@ladywitch26 rýchle uzdravenie prajem.

ladywitch26
8. nov 2010

@sssimi aspon nemusis strihat. vies ake su to boje? a kym si na tie sponky zvykla, tak to tyzden trvalo. zalozila som jej ich, 5 minut a boli dolu.

sssimi
8. nov 2010

@ladywitch26 to verím, Sarah si dala zapnúť sponku len raz a nakoniec ju v autosedačke dala dole a odhryzla z nej kvetinku 😒

ladywitch26
8. nov 2010

@sssimi a to my mame okrem gumicky este 7 sponiek, lebo ma kratke vlasky este. a to ta aj nastve, ked tebe trva 10minut, kym ju uceses a ledva sa otocis, ona to da dolu.

sirinka
8. nov 2010

@sssimi my este ani sponku nemame kde zapnut... 😀

mystery7
8. nov 2010

lady tak to sa na vas teda vali, poznam take obdobia, peniaze sa zasadne kotulaju mimo a clovek ”pada na hubu” nech robi co robi 🙄 🙄
Simi, ani moj Mirko neoplyva vlasmi, postupne dorastu, bude z nej princeznicka 😉

ladywitch26
8. nov 2010

@mystery7 hadam to uz dlho nepotrva. muz ma podla numerologie blbe obdobie a akurat by malo koncit o 2 tyzdne, tak sa to este potrebuje ku koncu riadne vyzurit.

mystery7
8. nov 2010

tak sa snazte vydrzat a uz bude lepsie 😉 a ako ste sa akoniec rozhodli s tym domom od kamosa? Stahujete sa?

mystery7
8. nov 2010

inac odkedy sme dosli domov, tak vonku len prsi a prsi .... Poobede sa asi budeme musiet prehrat doma. To bude zase boj 😅 teraz spi 2 hod o chvilu bude budicek 😝

ladywitch26
8. nov 2010

@mystery7 definitivne rozhodnutie padlo, ked nam niekto presiel psa.

mystery7
8. nov 2010

takze? Idete? Na samotu? 😉 Stanka nebude mat kde chytat bacily 😉

ladywitch26
8. nov 2010

ono je to len 5km od mesta a nejaki susedia tam su, ale tak 100m od domu

jamaat
8. nov 2010

@ladywitch26 Tak to je priam ideál sušienky s kokosom! Dom na takom mieste by som aj ja brala.

ladywitch26
8. nov 2010

@jamaat http://maps.google.ie/maps?f=q&source=s_q&hl=en...
to je ten dom. aj susedov tam v dialke vidno 😀

mimi21
8. nov 2010

@mystery7 a aky velky idete kupovat?
len to rieste co najskor, lebo ja uz mam hlavu v smutku ako sa budeme stahovat a ako budem riadit 😅
ale akurat sme sa so svokrou rozpravali, ze ma jednu pani co chodi upratovat a vraj je dobra, tak aspon na okna a nejaku hrubu spinu si ju zoberiem