Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
30. júl 2009

my uz spinkame 😔 dnes to bolo extra rychle, tak som zvedava na noc

narobila som si chlebiky, naliala tak pol decka cerveneho s kolou - uz som nevydrzala a idem sem kym mm pride z tenisu

kosska3003
30. júl 2009

ahojte presne aj my najskor spala hned po kupani kupem o 19 potom si to posunula na 22 a teraz chodime spavat o 20 ale to mi asi vyhovuje najviac

luba142
30. júl 2009

my chodime spat okolo 19,30-20,00 a spime do 1,30-2,30 a potom do 6-7 a niekedy len do 5 lenze ked zaspava vecer sa mi stava ze strasne place a moc nepije a ked dam cumel hned zaspi
vcera si o pol tretej v noci po krmeni asi 15 minut brblala 🙂

mimi21
30. júl 2009

nooooo, my brbleme vzdy ked sa zobudi okolo tej 5, tak potom sa vyslovene blazni v postielke, vyskiera sa na kolotoc a keca s nim - no proste uzasne 😀 😀 😀

ladywitch26
30. júl 2009

caute baby, tak my mame zas cely tyzden problemy s prdami. kazdy vecer si polhodinku poziapeme. ☹ uz ked vidim, ze je nejaka nervozna, tak ju dam na brusko a kym prdi, tak place. asi ju to boli. ale nastastie to uz netrva hodiny ako pred mesiacom a pol. uz su to len minuty.

inak ked to tu rozoberate, nasa zaspava tak okolo 22h a spinka az do 5-6h. potom sa napapa, ale ma problem zaspat, lebo ma dobru naladicku, vykecavala by aj tri hodiny a my este mrtvi. tak jej zapnem kolotoc, niekedy sa po hodine recnenia unavi a zaspi a niekedy zasa vyhladne a musim ju znova nakrmit. ale potom este potiahne do 9-10h.

inak uz som sa rozhodla, idem dovazat to detske oblecko. uz som sa dohodla aj s kamoskou, bude mi to predavat. dnes som spravila zatah na next a cherokee, oplieskala som hadam aj dve stovky. musim postrhat cenovky rychlo, nech si to muz nespocita 😀

ladywitch26
30. júl 2009

mimi, jak to tak dlhodobo sledujem, tak nase dve su co sa tyka zvykov skoro ako dvojicky 😀 😀

emode
30. júl 2009

Ahojte 🙂)
hlasim, ze dnes mame presne 3 mesiaciky 😀 😀 A celkom sme si to uzili, mm bol doma doobeda, tak malu dostal na starost a predstavte si, ona mu spinkala vkuse skorove 3 hodinky ... uplny zazrak ... ked je so mnou tak maximum hodina 😖

luby na chatu urcite chod ja by som isla keby ze mam s kym a kam ...
plavky som kupila nove ale myslim take ze mi budu dobre aj neskor a neboli ani drahe ani lacne take normalne ...
kupat sme sa boli len raz ale stalo to zato a urcite este pojdem ak vyda pocko a spolocnost 😀

malinka spinkava vacsinou od osmej (pol hodka hore dole) do tretej - stvrtej potom papame a budime sa znovu okolo siestej vtedy ju aj prebalujem a tiez ma ukecanu naladu ... ked sa napapame tak ju dam do postielky a malinka ma volno 😀 rodicia spia a rada by som vedela co robi malinka lebo vacsinou ked sa z driemot prebudim tak kukuckuje a rozprava sa so svojim macikom alebo saskom 😀 😀 😀 a dnes rano na nas kukala cez tie palicky na postielke prevratena na boku a ruckou chytena o palicku 😀 😀 sme mali dost, asi ked citi, ze sme tam, tak je spokojna a vpohode vydrzi sama v postielke aj dve hodky ...

dnes sme konecne krasne zaspinkali bez veverneho kriku z unavy ale zato sme plakali pri kupani ☹

kosska3003
30. júl 2009

no ja sa musim na poradni spytat dr ako je to s tym ockovanim tbc lebo kazda vravite ze to hnisalo chrasticky a tak a my tam mame len cervenu bodku 😒

ladywitch26
30. júl 2009

kosska, nasa tam ma tiez len bodku, jej to vobec nehnisalo. ani po pneumokokoch jej nezostala ani bodka na druhy den, zato po tej hexavakcine ma este po dvoch tyzdnoch taku cervenu zatvrdlinku na stehienku.

luba142
30. júl 2009

emode aj tebe place vecer aj nasa kazdy vecer pred spanim a niekedy ani jest nechce

luba142
30. júl 2009

ako sme rozoberali tie plavky tak som skusala vrch a mam prekritu asi len strednu cast s bradavkou a na bokoch mi to vyteka takze asi sa plavky toto leto obliekat nebudu 😀

sirinka
30. júl 2009

kosska my zatial mame tiez iba malu cervenu bodku po tom ockovani...

kosska3003
30. júl 2009

lady tak to si ma potesila ale ty si uz toho absolvovala teda mala tych ockovani mi zatial len TBC a kedy sa vlastne ockuje proti tym pneumokokom a ostatne

sirinka
30. júl 2009

kosska az v troch mesiacoch najskor...

kosska3003
30. júl 2009

siri tak je dobre lebo co ste tu spominali to ockovanie co dostali do oboch noch tak mi nic tak mame cas 3 mesiace mame az za 3 tyzdne

sirinka
30. júl 2009
kosska3003
30. júl 2009

siri diky to teda dostanu tych injekcii chudatka ale je to na nieco dobre

sssimi
30. júl 2009

Ahojte!

Nám sa malá totálne rozkecala 😀 Šulame sa ako blááázni. Prekecá celý deň.

Dnes skoro nespinkala. Som zvedavá aká bude noc...

A dnes sme boli v pôrodnici kuknuť moju sesterničku Tamarku. Narodila sa v pondelok a hneď sme aj kamošku kukli čo tiež porodila v pondelok... Sarah má o 2 kamošky viac 😀

kosska3003
30. júl 2009

ssssimi aj moja keca ale musi mat naladu hlavne ked je vyspata prebalena a napapana tak vtedy jej to ide najlepse

ladywitch26
30. júl 2009

kosska, tu v irsku ockuju trochu inak. tu zacinaju v 2.mesiaci, dalsia je v 4.mesiaci a tretia v 6.mesiaci. cize to, co na slovensku dostane za rok, tu stihaju za pol roka. neviem, preco tak skoro zacinaju. ale napada ma, ze tu vacsina zien vobec nekoji, tak deti asi nemaju obranne latky z materskeho mlieka, tak preto ich chcu mat cim skor zaockovane, aby boli imunne.

kosska3003
30. júl 2009

lady no to je mozne inac nechapem preco nekoja asi nerozmyslaju ako my ze je to pre babo najlepsie co moze byt a kolko aj peniazkou usetria a oni aby mali pekne prsia nekoja no hruuuuuuuuuuuuza co by ine dali zato aby kojit mohli a oni to nechaju tak ☹

ladywitch26
30. júl 2009

kosska, ono je to tu trend uz dlhe roky. ale ked si vezmes, tak za komancov to ani u nas tolko nepropagovali. tu mozno nekoja kvoli tomu, lebo po piatich mesiacoch by s tym aj tak vacsina musela skoncit. materska len pol roka a potom sup znova do prace. ak nie,tak vypoved. este neviem,ako to vyriesim ja. 😒 nastastie byvam len 100m od prace, tak aj na 15minutovu prestavku mozem odbehnut domov.

kosska3003
30. júl 2009

lady no to hej my sme tu doma az 3 roky a ako to vyriesis ouperkou ai nevies ako pises no je to tam naprd ved preboha polrocne babo ja si to neviem ani predstavit zeby som mala ist do roboty keby mala mala pol roka to je tam sprasty zakon

kosska3003
30. júl 2009

nic ja sa poberem do postele lebo rano sa mi zase nebude chciet vstavat ale mala ma donuti tak musim ci chccem alebo nechcem

ladywitch26
30. júl 2009

kosska, naopak, to len na slovensku je taka dlha materska. nikde v europe nie je taka dlha. napr. vo francuzsku su len 4mesiace, a vo vacsine krajin mas max. 1 rok.

sirinka
30. júl 2009

jaaaj u nas dnes nejaky extrem...magdalenka nie a nie zaspat 😠
ja mam matersku z rakuska...tam je dva roky + pol roka ak ide na matersku este partner... alebo ak je slobodna mamicka...

mimi21
31. júl 2009

pekne ranko
ja neviem čo to so mnou v poslednej dobe je ale ja večer padam od unavy - a to doslova, včera som už ani vidličku neudržala 😀 😀 😀 a nie to ešte nejake mm povinnosti 😀 😀 😀
snažím sa byť s malou veľa von a potom som hotová, aj včera sme išli pešo z kupka - no dobrá pol hodinka a sem tam aj nejaký ten kopček

sirinka
31. júl 2009

ja som hotova dnes...magdalenka zaspala az okolo pol tretej, na to dosla do postele klarka, o chvilku buntosil mm, prisiel s kamosom zo zatahu a to uz zase chcela magdalenka mlieko, potom sa dobijal kocur domov a uz nam trebalo vstavat a utekat na klbiky... asi idem spat kaslem na obed 😝

ladywitch26
31. júl 2009

siri, tak to ste vcera dobre potiahli...nebol nehodou mesiac v splne?

mystery7
31. júl 2009

sirinka, neviem preco mi tolko place. Pred spanim mu davame aj espumisan-preventivne.
vcera som ho uspala na prsniku (kojila som ho skoro hodinu-teda nakoniec mu islo uz len o pocit) a spal od 20:30 do 01:30 a potom sa uz budil kazde 2 hodiny. doobedu mi spal asi 20 minut. Teraz mi spi uz skoro hodinu