Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

nikanika28
24. nov 2010

@jamaat inak to neni blby napad s tym detskym notebookom ...Klara je diva do mojho maleho notebooku, stale mi ho berie, dolezito si ho polozi na kolena a stlaca jedno cez druhe 🙂. Mozes poslat link, aky ste kupili?

iinuska
24. nov 2010

ten netebook mozno nieje zly napad, ale neviem, neviem, ci by to Adamka zaujalo, a neskoncil by pri mojom 😅

zuzkaprofant
24. nov 2010

vam poradik ako mozem mi mame decky notbook a tam lezi pri stole maly nechce sa snim hrat jedine vypina a zapina on chce dospelacky deticky su mudre neodbijete ich deckymi hrackami ,.ixix

vincentku som kupila mineralkku aby bol taky lepsi vzduch bo sme chorucky

mystery7
24. nov 2010

ahojky
@jamaat ja som vcera opat zaspala s malym ☹

Dnes je vonku opat super, len chladno. Pekne sa vybehal v parku, pochodil po meste.

Moja mama kupila malemu knihy, obecko a motorku. My mu tiez kupime, aby bola jedna v ke. Mame uz nakupene nejake auticka. Teraz vyberam co dam kupit svokre. Zaujal ma ten pracovny stol, co a byt v lidli za 29€ ale neviem ci to nie je skoro. Este to zvazujem. Lego som objednala na narodeniny, teraz sa mi zda prenho skoro. A skoda ho drzat na skrini. A aj sanky mu chceme kupit.

jamaat
24. nov 2010

S tým rátam aj ja, že Emka sa stále bude driapať k môjmu notebooku, ale tak hádam aspoň trochu ju zaujme aj detský. Len je na nich veľmi malý display.
Možno nejaké leporelá ešte kúpim, Emka rada číta. Ale dosť ničí knižky, tak klasické papierové jej ešte nemôžem dať.

@nikanika28 V Tescu sme kúpili za pár korún.

zuzkaprofant
24. nov 2010

mys amly ti neskalda kocky nas uz hej pekne sa hraje ked su panacikovia stavame domceky burame domceky a tak nech sa uz hraje stakym hrackami moj sa nechce s takymi beby hrat, mi tiez mu asi kupime naradicko bo montijeme s dedoom policky

mystery7
24. nov 2010

u nas knihy len pod dozorom, lebo ich tiez velmi nici=trha 😅

mystery7
24. nov 2010

mojho mirka kocky nezaujimaju, resp. len buranie. Drevene kocky mame, ale musela som ich odlozit, najviac ho bavilo rozhadzovanie 😉

ludmilabb
24. nov 2010

baby kde ste davali robit minuly rok tie kalendare uvazujem pre mojich svokrovcov a rodicov ze nieco take by sa im pacilo, moja sestra kupila malej pod stromec hojdacieho kona, my sme jej kupili nejake oblecenie, lego a knizky. Sanky sme nasli u svokrovcov na povale takze to mame poriesenie, moja mama tiez rozmysla nad nejakymi riadikmi pre Sofiu ale tiez si myslim, ze staci neskor, v detskom centre su kuchynky aj kadeco a ju aj tak najviac zaujima suchacka 😀
@jamaat Sofia nacala skoro vsetky leporela, dokonca co som mala 10rocne po synovcovi tak uz aj tie su v ubohom stave, z jedneho mame tri a tak, lepim ich ale aj tak to roztrha, cita rada ale najradsej ukazuje mojim prstom na zvieratka, teraz ma taku fazu mna taha za ruku a dava mi ju do hraciek ze ich mam vyberat, ze ja mam ukazovat v knihe na obrazky niekedy mi to ide uz aj na nervy

ludmilabb
24. nov 2010

@mystery7 aj Sofia rozhadzuje to uz velmi neriesim skor take ked hadze babiku o zem, nashval silno ju bije tak vtedy ju upozornim ze ju nemoze hadzat ze ju to boli aby vedela rozdiel ze kocka sa hodit moze ale k babe sa sprava ako k zivej, chova ju, hladka, pusinkuje takze ju nemoze bit

mystery7
24. nov 2010

@ludmilabb ja som toho roku urobila kalendare v happy foto. Maju akciu 50% do 24.11.- teda do dnes. Ale neviem, ci este dnes do polnoci sa da poslat. Skus mrknut.

saskarisko
24. nov 2010

ahojte,
prepacte, ze vam sem vstupujem. len som si precitala, ze chcete detom nakupit tie detske notebooky. podla skusenosti zo synom (dostal ho az o rok neskor), a aj tak ho extra nezaujal, a detto ani teraz malu 😉 . my sme na druhe vianoce synovi kupovali stol a stolicky (a to malo uspech), drevene kolajnicky a vlaciky (s tym sa hra doteraz, a mala s nim), s kniziek ho v tom obdobi a vlastne opat teraz malu chytili knizky od Rebecy Finn (V izbicke, V zahrade, O auticku, O vlaciku, V parku - tam si mozu krutit kolieskami, pohybovat urcitymi castami). Co sa tyka kuchyniek, tak nasa mala "uz od roka" 😉 . ma obycajnu kuchynku z teleshopingu za cca 20 eur (rura po otvoreni vydava zvuk, tiez ma zvuk aj pri vareni). ten plast nie je nic moc, ale uspesne drzi najazd dvoch deti vo veku 40 mesiacov a 18 mesiacov 😉 . a nam sa mala dost casto hrava aj s lego duplo (staci obycajne auticko a postavicka, hojdacka a postavicka alebo lietadlo a postavicka). uspech ma aj knizka s klavirom, popr. plastove domace zvieratka z farmy

saskarisko
24. nov 2010

toto je link na jednu z tych kniziek
http://www.martinus.sk/?uItem=37972

monkap
autor
24. nov 2010

@ludmilabb ja som urobila tento rok kalendar vo fotolab.sk ... predtym som davala robit vo vaav.sk ...

@saskarisko drevene vlaciky aj u nas velky uspech ... takmer pri kazdom sviatku dokupujeme rozne doplnky k nej ... patrik sa s nimi vyhra ...

monkap
autor
24. nov 2010

inac knizky pozrite aj na w ww.literama.sk ... maju fajn ceny a dopravu zdarma ... akurat dnes mi odoslali balik 😅

saskarisko
24. nov 2010

@monkap - no, Risko si praje umyvacku pre vlaciky 😉 takze uz ju ma kupenu a odlozenu 😵
inak pre Sasku sme kupili - obycajny hlboky kocik pre babiku (mala plastovy za 6 eur, ale z neho si urobila kocik pre seba, a uz ho zlomila 😝 )

borocka
24. nov 2010

@kosska3003
@jamaat jasne ze hrackarsky notebook, ale teraz co pozeram tak tu tie notebooky na ucenie anglictiny detskou dormou ,a to teda nechcem nikoho podcenit, ale ak ste nezacali hned tak teraz to nie je vhodne. a tiez si myslim ze decka rychlo rozoznaju ze je to len hracka a nadalej budu vysadene na nase ozajstne 😖

ja som este rozmyslala nad hojdacim konikom. da sa kupit v draciku za 30eur plysovy,ale mne by sa skor pacil dreveny.maly dost jazdi na motorke,tak mozno by sa mu aj toto pacilo.

@kosska3003 myslis ze je to vela? ja len kuknem do skrine kde to mam polozene a tam nic nie je :( pride mi ze stromcek bude opusteny :(:( chcela by to nejaky velky hlavny darcek. aj ked maly odbali naradie a viac ho zaujimat nebude

saskarisko
24. nov 2010

@borocka - ale ak si Patka zahltis hrackami, tak nebude vediet, s cim sa skor hrat. niekedy menej je viac, aj ked rodicia by chceli dopriat viac

borocka
24. nov 2010

@saskarisko vies, patrika hracky nikdy nezaujimali :( paci sa mu len to, co je pre dospelych. a teraz konecne zacal citat knizky. navyse on aj keby dostal len jednu vec tak sa jej bude venovat asi tak 5 minut.. len to naradie ho dokaze zaujat dlhsie. ale aj to musi byt hodnoverna kopia dospelackeho 😝

borocka
24. nov 2010

@mystery7 my mame aj leho aj kocky. a cel hra spociva v tom, ze pato chyti vedierko a vysype ho. ja mu potom postavim vezu, pyramidu, hada, ...nieco... a on sa zasmeje rozbehne sa a kopne. vsetko sa rozleti a on sa tesi co sa mu podarilo. ja staviam a on bura. ale obcas mi aj pomoze, ze prilozi kocku na pyramidu. ale lego mu nejde, akosi nie a nie spravne napasovat stavebnice

ladywitch26
24. nov 2010

@jamaat stanka mala pozicany notebook od kamosky, aj sa s nim hrala, ale podla mna je to pre nu este zavcasu.nepozna ani cisla, ani pismena a kym bude,tak by ho rozbila. este nejaky rok pockam.
@borocka preco myslis, ze nie je vhodny cas na ucenie anglictiny? ja stanku teda neucim, ona sa uci sama. som prekvapena, kolko toho rozumie, a pritom jej nikdy nic neprekladam.

inak ja som malej vcera objednala 4 dvd balamory. to je taky detsky program,co bezal v telke, malej sa strasne pacil, ale akurat odvcera skoncil.no a stanka pistalaaaa, ze chce "moooo", tak som jej musela na youtube pustat. nastastie len 4e stoji dvd, horsie som dopadla ja, moj oblubeny serial stoji 39e za dvd, tak to mi muz na vianoce asi neschvali. jedine,ze by si konecne nasiel robotu.

a boli sme akurat na poradni, tak drobec ma rovnych 7 kil. vraj dieta ma zdvojnasobit hmotnost do pol roka. no to urcite. maly mal 3200 ked sa narodil a v piatok ma len 3mesiace. 😀 no a stanusa ma 88cm a 13.5kg. boli sme naobed v materskom centre a jedna mamicka sa ma pytala,ci ma stanka dva a pol roka. boli tam dve dievcatka narodene 6 tyzdnov po stanke a teda fakt vypadali, ako keby bol rok medzi nimi rozdiel. 😀

nikanika28
24. nov 2010

@ludmilabb ja som davala robit kalendare v happyfoto, mali 40% zlavu, dala som ten najv. format a su fakt krasne 😵

dupinka
24. nov 2010

Ahojte!

ja som davala robit kalendar kamaratke - fotografke, vysiel 13Eur, je to vlastne digiscrap nasich umeleckych fotiek, kt. sme u nej nafotili v lete.

@borocka my sme na tom boli s kockami podobne a teraz si uz aj vezu spravi sam, chce to len trpezlivost. A ma par dielov aj Duplo, najprv mu to neslo dat dokopy, ale po par pokusoch prisiel na princip.

Pokial ide o ucenie jazykov, som v tomto tiez trochu skepticka. Myslim, ze ak nie je bilingvalna vychova doma, ze jeden rodic original rozprava cuzou recou, tak ucit nasilu je neprirodzene, ved to by potom musel jeden z rodicov kompletne komunikovat v cudzom jazyku, co sa neda.. A tiez, kym si dieta neosvoji aspon v zakladoch materinsku rec, tak "neprovokovat". Ja osobne zacnem maleho ucit tak v 2-3 rokoch, ak nebude mat problemy s vyslovnostou v slovencine.

ladywitch26
24. nov 2010

@dupinka ucit sa moze zacat kedykolvek, len ak sa uci len par hodin do tyzdna, tak efekt to bohvieaky mat nebude. moja segra kedysi zboznovala cartoon network, co sme mali cez satelit. par hodin denne pri tom presedela, hlavne ked isiel tom a jerry alebo dexter laboratory. a ked mala 2 a pol roka, tak celkom slusne rozumela. proste bola s tym jazykom kazdy den v kontakte, nikdy sme jej nic neprekladali a aj tak rozumela. naucila sa sama. lenze bolo to nenasilnou formou a fakt kazdy den, inak to nema vyznam.
stanka tu v tej anglictine zije, pocuva ju vsade dookola a nemala by som problem s nou rozpravat aj ja doma, ale zasa nechcem, lebo co maju kamosky skusenosti, tak kym nerozprava dieta poriadne po slovensky, zacne uprednostnovat anglictinu, lebo je ovela lahsia. kazdopadne, od marca ide stanka do skolky na par hodin, takze uz tu anglictinu bude pouzivat. len bude sranda, ked povie nejake slovo v anglictine a ocko jej nebude rozumiet, lebo on tu anglictinu perfektnu nema. 😅

dupinka
24. nov 2010

@ladywitch26 v takom prípade áno,ale učiť pár slovíčok do týždňa a ešte aj tak ich ani po slovensky nevie vysloviť.... 😖

ludmilabb
24. nov 2010

@mystery7 do ritki skoda ze len dodnes, skusim to spravit

zuzkaprofant
24. nov 2010

nas maly rozumie dobre po nemecky aj po sk sme ho skusali a v pohode si myslim a aj povie nieco co je lahsie v nemcine a nieco po sk ako mu to je lahsie ale je pravda mi pozerame prevazne nemecku telku ja sa snim rozpraval pol na pol a pod takze nebude mat problem si myslim lebo ked ide niekto na neho v nemcine pekne komunikuje myslim spravy to co sa ocakava a po sk tiez len cestinu nemam rad nechce pozerat v cestine rozpravky 😀

borocka
24. nov 2010

@ladywitch26
@dupinka lady, samozrejme, vy zijete v zahranici a je nutne aby mala rozpravala obomi jazykmi! ved ked zapnes televiziu aj radio, ked zacne chodit do skolky....musi sa vediet dorozumiet. ale ten druhy jazyk pocuva od malicka, suvisle so slovencinou! ja len ze keby som sa ja teraz rozhodla pata ucit po anglicky,alebo hojakou inou recou, bol by problem, a myslim ze by sa este aj v slovencine zasekol. dalsi jazyk bud od uplneho zaciatku, alebo potom az ked dieta suvisle a plynule rozprava svojou rodnou recou.
a dupi, moje sesternice maju oboch rodicov slovakov ale narodili sa v canade. starsia ma 6 rokov, teraz je prvacka na zakladke, a lepsie hovori anglicky ako slovensky, chodila tam do skolky, a citat a pisat vie len po anglicky. ta mladsia hovori kusocek lepsie po slovensky,ale ma len 4 roky.

@zuzkaprofant a detska lekarka ti co na to hovorila? ja som studovala psychologiu a aj s osobnych skusenosti viem, ze ak ma dieta dvoch rodicov s roznymi jazykmi, je dolezite aby kazdy rodic hovoril vylucne vo svojom jazyku a dieta sa nauci mimovolne prepinat v reciach.
poznam chlapca, ma tri apol roka, mama slovenka, otec cech (velmi podobne reci a mozno aj tam je problem), od narodenia ziju v cechach a maly dnes okrem mama, buva, cika nevie povedat nic ine :(:(

zuzkaprofant
24. nov 2010

@borockanic nevravela ved to je normalne ze striedame reci neda sa inac ked sa zije v zahranici vonku treba rozpravat medzi nemcami po nemecky doma po svojom 😉

kosska3003
24. nov 2010

@ludmilabb ja ich akutat robim jeden mam pre moju mamu cisto s Marikou a este robim svokrovcom a tam im davam vsetky vnucata