Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

atima
31. júl 2009

mystery babatka niekedy maju ttake dni raz je slnečno inokedy oblačno 😵

mystery7
31. júl 2009

ved ja viem, len som zufala, ked place 2 hodiny v kuse pred kazdym spanim ☹

iinuska
31. júl 2009

mystery aj nas \adamko ma momentalne obdobie, ked menej spinka. Stale by len prso chcel. 😒

iinuska
31. júl 2009

No a uz sa aj hlasi, co pospal hodinku

iinuska
31. júl 2009

Ste tu spominali ockovanie, ja som rozmyslala, ze dam maleho zaockovat aj navyse proti rotavirusom a ovcim kiahnam

sssimi
31. júl 2009

Ahojte!

Iinuska proti ovčím kiahňam by som nedávala. Ak je Adamko zdravé donosené dieťa, tak sa s ovčími kiahňami dobre vysporiada sám. Takto ho len darmo budeš dopovať...

A teraz som čítala,že celkovo je nevhodné dávať deti očkovať voči čomukoľvek do jedného roka. Už vo veľa krajinách sa to nerobí, len u nás je to ešte aj povinne.

sirinka
31. júl 2009

sssimi tiez som toho nazoru, ze ockovanie je sice dolezite, ale nemuselo by sa tak skoro 😒 ja sa hnevam aj na tie pneumokoky...kludne stacilo od roka...no ale co uz...

ja som si teraz pospala, ale furt som taka otapena...

mys mozno treba zmenit sposob uspavania, ked je to vyslovene iba pred vecernym spanim ten plac.

sirinka
31. júl 2009

inac jedine ockovanie, ktore planujem dat navyse oproti povinnym je proti zltacke typu A... a najme ak budete chodievat na verejne pieskoviska....

tinapp
31. júl 2009

ahojte maminy,prosim o radu maly ma 3den teploty,najskor mal len do 38,5 ale dnes už mal 39,5.Boli sme u doktorky v utorok,urobili mu vyter/ma z.stafilokoka/,od toho vraj tepoloty mat nemože.Dr.povedala,že som ho prehriala. Je pravda,že cele dni sme vonku,ale nie na priamom slnku a teraz,ked boli take horučavy,tak som mu cez kočiar dala namočenu šatku.Nemal niekto podobny problem?

sssimi
31. júl 2009

Tinapp ja s tým skúsenosť nemám, ale môže to byť z prehriatia nakoľko v kočíku je cez tieto horúčavi strašne. Je tam v podstate závetrie a pri týchto horúčavách sa odporúča mať dieťa v kočíku iba v tieni. Skušala si sirup proti horúčke? A skús ešte kuknúť uško-aby nemal zápal stredného ucha ak ho ofuklo-prejavuje sa to tak, že ho má červené a chytá si ho, taktiež je tam horúčka a najhoršie je to v noci-vtedy by veľmi plakával. Držte sa!

mimi21
31. júl 2009

baby co ste mali ptroblem s tymi zltymi chrastickami vo vlaskoch uz ste sa toho zbavili?
lebo my zatial nie, pouzivam olivovy olej a vycesavame a le niekedy je to lepsie, inokedy zase horsie
v lekarni mi este na to davali taky krem z Biodermy, tak ho asi budem musiet kupit

mimi21
31. júl 2009

inac mne dnes mala spala asi tak 3 krat po pol hodke a chudatko je z toho nervozna ze nemoze zaspinkat, som zvedava aka noc nas caka 😖 😖 😖

sirinka
31. júl 2009

lady a ako vlastne budes tie vecicky predavat?

rybca
31. júl 2009

mimi - my sme tiez maly chrasticky, vyzeralo to ako lupy, najprv som umyvala hlavku len cistou vodou a potom naolejovala, nepomohlo, potom som umyla Bupi mydlom a naolejovala, tiez nepomohlo, ale ked som umyla samponom Bubchen, tak hned po prvom raze to odislo a uz sa nevratilo, aj ked teraz zase len vodou umyvam a ani neolejujem

kosska3003
31. júl 2009

ahojte my sme tie lupy nemali a ja umyvam vlasky nivea samponom

monkap
autor
31. júl 2009

lady: pozeram, ze zaplnujes bazar 😀 drzim palce nech sa ti dari ... skus aj MMB ... 😉

mimi21
31. júl 2009

no baby ja som mala najprv bubchen a teraz mam niveu a stale to mame ☹
mne dr povedala ze 20 min pred kupanim naolejovat, potom umyt a vycesavat hustym hrebenom

ladywitch26
31. júl 2009

no, tak som to tam konecne nahadzala, ale nie vsetko, lebo musim este poupravovat niektore foto, su vacsieho formatu.

siri, velky balik poslem domov k rodicom a ti to potom porozosielaju klasicky slovenskou postou. ak odtialto poslem velky balik, tak sa mi to oplati, nastastie to oblecko nie je tazke, tak to postovne vo velkom vyjde v pohode. a ak niekto zoberie viac kusov, tak davam aj zlavy 😀 zas na tom nechcem zarobit majland, staci ked bude na plienky pre malu. 😉

monka, nejake baby sa mi uz aj ozvali 😀 a davam aj zlavy. 😉 inak co je mmb?

sirinka
31. júl 2009

lady no idem pokukat... a mmb je mimibazar.sk....

monkap
autor
1. aug 2009

lady: na mimibazar chodi vela mamiciek nakupovat, ved vyskusaj aj tam 😉

sssimi
1. aug 2009

Mimi Ja som dávala na homporu modrú indulónu-2dni a bolo po nej 😉 tak skús.

ladywitch26
1. aug 2009

no my sme mali za noc....mala mi vcera zalomila o stvrtej a spala do deviatej. tak som ju nakrmila a zaspala dalej. to som sa divila, lebo mi spava tak hodku doobeda a hodku poobede. tak som sa vytesovala, ze aspon mam cas si porobit poriadok. no lenze mala si to vynahradila neskor. zobudila sa o polnoci, nakrmili sme ju a ona zacala kecat. a nie a nie spat. dali sme ju do postielky, jacala ako diva. muz ju musel mat na rukach a rozpravat sa s nou, inak spustila sirenu.ja som o druhej zalomila,lebo som uz nevladala.den predtym som vstavala zavcasu a muz si pospal do obeda. ako keby vedel, ze si nadspava dopredu. nakoniec mala zalomila az o stvrtej, ale o pol deviatej uz bola zas hore. a to sme povodne planovali s muzom plnenie manzelskych povinnosti, ale o tej stvrtej uz aj muza presla chut. dnes rano som malej povedala, ze jej asi spravime sestricku, dame jej ju do postielky a nech sa rozpravaju oni dve so sebou a my budeme spat. 😀

sssimi
1. aug 2009

Lady tak to poteší... Ja sa ťa už plánujem niečo dlhšie spýtať a teraz keď si tu, tak si za toho svatého neviem spomenúť čo som to chcela 😠

zuzkaprofant
1. aug 2009

ahojte tak sme doma uz ako sa mi mate co mate nove a co vase babatka ake pokroky urobili nas ma zajtra 3 mesaice tak oslavujeme su u nas nasi nas tu aj doniesli
moj maly je velky pribral mi poradne a konecne chce moj cecik aj bez nastavca tak sa tesim bo som ho 3 tt nekojila odmietal moj cecik ale za posledne 3 dni ho chce a flasku s umelym vyluva tak som rada aspon usetrime

inac uz pekne dviha hlavicku aj sa drzi ale sem tam nacaone na nu tak mu ju etse drzim pre istotu len sa mi na ruckach naucil a na kocary vyvazat tak mam co odnaucit ale mi spinka pekne aj cez den aj v noci ale o 4 alebo o5 rano je hore nakojim a spinka mi tak esze 3 hodky potom ta sa tesim
ja som daco aj pochudla ale mam co este chudnut a vy ako

sssimi
1. aug 2009

Zuzi ahoj a vitaj po dlhšej dobe. Ako malý zvládol cestu?

zuzkaprofant
1. aug 2009

tam sa dalo celkom oki krmila osm ho pocas cesty len na grcanie sme stali ale nebolo az tak teplo ale teraz to bolo brutal bolo max horuco aj ked sme mali klimu zapnutu na minime maly bo spoteny az autosedacka bola mokra a on chcel byt na ruckach bo chcel vydiet okolo a nespinkal mi vobec nic skoro akurat pol slovenska prespal tak sme stali kde prislo na chvilu ale inac pohoda ked je chladno tak sa da bo spinka ale nabuduce pojdeme cez noc 😀

ladywitch26
1. aug 2009

zuzu ahoj, tak som rada, ze to zvladol zas bez flasky, dufam,ze aj moja nebude mat problem, ked pojdeme na trajekte. lebo mi nedoslo, ze sice v aute budem mat chladnicku na chladenie mlieka vo flaske, ale na lodi v kajute nebude. a 18hodin by mi to mlieko nevydrzalo, tak ju budem jedine z prsa musiet. ale to uz bude mat 4 mesiace, tak hadam s tym nebude mat az taky problem. aj reflux by uz mal byt ok dovtedy.

simi, vsak ked si spomenies, tak IP, som tu teraz casto, nahadzujem veci do bazaru a trvaaaaa mi to... popri malej stale odbieham. 😀

ladywitch26
1. aug 2009

zuzu, ty si aspon mozes vybrat, ze ist v noci, ale my pojdeme aj den aj noc. tak sa tomu nevyhnem. ale v septembri uz dufam nebude tak horuco ani vo francuzsku

zuzkaprofant
1. aug 2009

lady no nezavidim ti tu cestu je to o drzku niekedy ked male place a ty ho nemozes zobrat z autosedacky a stat kazdy hodku to potom nedojdete ani za 5 dni ale ved uvidis naj je ist vten cas ked vies ze bude mala vela spinkat

ladywitch26
1. aug 2009

zuzu, ona nam v autosedacke vacsinou hned zaspi, zobudi sa len ked je velmi hladna, to je cca. kazde tri hodky a to by sme tak aj tak stali, lebo si treba aj nohy vystriet, na wc zajst, najest sa atd. nastastie ideme trajektom az do francuzska, sice ide 18hodin,ale tam to malej nebude vadit, tam bude spinkat na posteli. potom by sme mali dojst za nejakych 20hodin, ak ratam aj tie prestavky. v noci sa mi uz budit nebude, tak to mozem soferovat ja. hadam prezijeme. a predsalen, mala bude uz o cosi starsia, naberiem jej hracky a budeme sa modlit. 😉